2019-10-24   04:20:15
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Neptuniaden 2018

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Neptuniaden 2018    Utskriftsdatum  12 maj 2018   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  09:13   
  Arrangör  Simklubben Neptun         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  12 maj 2018         
 
 
Gren 3, 100m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Isa Lundgren Sonnergren  2004  Simklubben Neptun    29.80        1:02.00   
Sofia Voigt  2003  Solna Sundbyberg SS 04    30.77        1:03.70   
Selma Holmer  2004  Turebergs Simklubb    30.20        1:04.10   
Johanna Bagelius  2004  Spårvägen Simförening    30.81        1:04.18   
Yasemin Uzum  2003  Turebergs Simklubb    30.73        1:04.27   
Josefine Iwarson  2003  Järfälla Simsällskap    30.31        1:04.46   
Anna Wainikka  2004  Simklubben Neptun    31.68        1:04.59   
Linnea Zetterlund  2003  Järfälla Simsällskap    31.10        1:04.60   
Madicken Eriksson  2003  Simklubben Neptun    30.71        1:04.67   
10  Elsa Djuphammar  2003  Simklubben Neptun    31.26        1:04.78   
11  Alva Abrahamsson  2004  Eskilstuna Simklubb    30.56        1:04.84   
12  Josefin Fundberg  2004  Eskilstuna Simklubb    30.78        1:05.05   
13  Alva Hagström  2003  Simklubben Neptun    30.77        1:05.58   
14  Emilia Wullrich  2003  Spårvägen Simförening    31.04        1:05.71   
15  Astrid Nilsson  2003  Turebergs Simklubb    31.82        1:05.87   
16  Elvira Schei  2003  Spårvägen Simförening    31.55        1:05.98   
17  Felicia Maultasch  2003  Eskilstuna Simklubb    31.10        1:06.04   
18  Elin Lundgren  2003  Södertörns Simsällskap    32.32        1:06.19   
19  Veronica Lythell  2003  Spårvägen Simförening    31.90        1:06.27   
20  Freja Nordeman  2003  Simklubben Neptun    31.42        1:06.32   
21  Vendela Hillström  2003  Simklubben Neptun    32.37        1:06.67   
22  Elin Johansson  2004  Saltsjöbadens Idrottsförening    32.89        1:06.82   
23  Elina Lejonqvist  2004  Järfälla Simsällskap    32.35        1:06.92   
24  Julia Häglund  2003  Turebergs Simklubb    33.11        1:07.06   
25  Tea Angerfelt  2004  Tyresö Simsällskap    32.23        1:07.08   
26  Elsa Fogelsjöö  2003  Stockholmspolisens IF SF    32.48        1:07.10   
27  Moa Arvehed  2003  Järfälla Simsällskap    31.65        1:07.13   
28  Cornelia Ericsson  2003  Turebergs Simklubb    32.28        1:07.19   
29  Ella Törnqvist  2003  Tyresö Simsällskap    32.17        1:07.20   
30  Heidi Saluveer  2003  Stockholmspolisens IF SF    31.95        1:07.29   
31  Rebecca Sandström  2003  Lidingö Simklubb    32.17        1:07.33   
32  Rebecca Gustafsson  2003  Stockholms Kappsimningsklubb    31.77        1:07.80   
33  Sofia Lindqvist  2004  Stockholmspolisens IF SF    32.40        1:07.99   
34  Eliane Westermark  2003  Spårvägen Simförening    32.91        1:08.34   
35  Veronika Hiram  2004  Södertörns Simsällskap    32.32        1:08.35   
36  Emilia Cullfors  2003  Simklubben Neptun    31.60        1:08.77   
37  Maja Frejd  2004  Södertörns Simsällskap    32.58        1:08.81   
38  Isabelle Brodd  2003  Simklubben Neptun    32.64        1:08.82   
39  Sara Arnö  2004  Turebergs Simklubb    33.46        1:09.37   
40  Alice Persson  2003  Södertörns Simsällskap    33.36        1:09.58   
41  Nella Silfwergård  2004  Wisby Simsällskap    33.44        1:10.08   
42  Rebecca Policastro  2003  Järfälla Simsällskap    33.21        1:10.17   
43  Lilly Eriksson  2004  Simklubben Neptun    33.53        1:10.31   
44  Josefin Andersson  2003  Järfälla Simsällskap    33.34        1:10.74   
45  Ida Lindström  2004  Stockholmspolisens IF SF    33.95        1:10.75   
46  Ida Nygren  2004  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    33.75        1:10.98   
47  Alva Udell  2003  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    34.08        1:11.34   
48  Felicia Göthberg  2004  Järfälla Simsällskap    33.09        1:11.37   
49  Emma Thur  2004  Stockholmspolisens IF SF    34.08        1:11.45   
50  Lovisa Klingberg  2004  Lidingö Simklubb    33.73        1:11.48   
51  Maja Rehn  2004  Simklubben Neptun    34.51        1:11.78   
52  Maja Berngrim  2003  Solna Sundbyberg SS 04    35.14        1:11.80   
53  Emelie Lindholm  2003  Tyresö Simsällskap    34.47        1:11.90   
54  Hanna Carlberg  2003  Lidingö Simklubb    34.55        1:12.04   
55  Elsa Lövquist  2004  Simklubben Neptun    34.38        1:12.07   
56  Agnes Behrenfeldt  2004  Simklubben Neptun    34.44        1:12.08   
57  Cornelia Lythell  2003  Spårvägen Simförening    34.19        1:13.14   
58  Tilda Selling  2003  Solna Sundbyberg SS 04    35.07        1:13.22   
59  Li Elveskog  2004  Simklubben Neptun    35.04        1:13.82   
60  Felicia Camacho  2004  Södertörns Simsällskap    35.57        1:14.28   
61  Tuva Walnum  2003  Lidingö Simklubb    34.89        1:14.93   
62  Elsa Axvik Reutergårdh  2004  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    34.50        1:14.99   
63  Annie Dovhammar  2003  Simklubben Neptun    35.86        1:15.68   
64  Lisa Eriksson  2003  Gustavsbergs Simsällskap    36.23        1:15.85   
65  Cornelia Dahlén  2004  Saltsjöbadens Idrottsförening    35.69        1:15.95   
66  Vilma Dombos  2004  Lidingö Simklubb    36.70        1:17.20   
67  Lea Sarlija  2004  Södertörns Simsällskap    35.78        1:17.88   
68  Elma Ridhagen  2004  Tyresö Simsällskap    1:17.89        1:17.89   
69  Adéla Darvish  2003  Solna Sundbyberg SS 04    36.92        1:18.01   
70  Alma Lilljequist  2004  Stockholmspolisens IF SF    36.70        1:18.27   
71  Eleonora Engström  2004  Lidingö Simklubb    37.72        1:18.36   
72  Tolue Taheri  2004  Lidingö Simklubb    34.07        1:18.41   
73  Emma Wärn  2004  Solna Sundbyberg SS 04    39.58        1:22.00   
74  Elin Homnér  2003  Simklubben Neptun    40.04        1:25.28   
75  Philippa Ledo Antunes  2004  Tyresö Simsällskap    40.79        1:25.30   
76  Penelope Gomez Rojas  2003  Stockholmspolisens IF SF    38.97        1:27.33   
Caroline Friberg  2004  Simklubben Neptun            DNS   
Tyra Näsholm  2004  Gustavsbergs Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  12 maj 2018 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  09:13 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner