2019-12-06   00:13:13
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Neptuniaden 2018

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Neptuniaden 2018    Utskriftsdatum  12 maj 2018   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  08:50   
  Arrangör  Simklubben Neptun         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  12 maj 2018         
 
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rebecca Policastro  2003  Järfälla Simsällskap            30.76   
Heidi Saluveer  2003  Stockholmspolisens IF SF            31.03   
Elin Johansson  2004  Saltsjöbadens Idrottsförening            31.55   
Julia Häglund  2003  Turebergs Simklubb            31.62   
Elvira Montes  2004  Solna Sundbyberg SS 04            31.69   
Sara Arnö  2004  Turebergs Simklubb            31.73   
Rebecca Sandström  2003  Lidingö Simklubb            31.94   
Emma Lundmark  2003  Solna Sundbyberg SS 04            31.96   
Maria Bang  2003  Stockholmspolisens IF SF            32.58   
10  Matilda Ringbom  2003  Tyresö Simsällskap            32.81   
11  Elin Lindqvist  2004  Järfälla Simsällskap            32.92   
12  Johanna Bagelius  2004  Spårvägen Simförening            32.93   
13  Selma Holmer  2004  Turebergs Simklubb            33.20   
14  Elin Grähs  2004  Simklubben Neptun            33.54   
15  Hanna Carlberg  2003  Lidingö Simklubb            33.64   
16  Nicole Papachristou  2003  Stockholmspolisens IF SF            33.65   
17  Cornelia Ericsson  2003  Turebergs Simklubb            33.68   
18  Ida Lindström  2004  Stockholmspolisens IF SF            33.94   
19  Elsa Lövquist  2004  Simklubben Neptun            34.05   
20  Alice Persson  2003  Södertörns Simsällskap            34.41   
21  Cornelia Lythell  2003  Spårvägen Simförening            34.72   
22  Elvira Schei  2003  Spårvägen Simförening            35.26   
23  Sofia Lindqvist  2004  Stockholmspolisens IF SF            35.55   
24  Zeline Bengtson  2003  Södertörns Simsällskap            35.66   
25  Emma Thur  2004  Stockholmspolisens IF SF            36.01   
26  Lovisa Klingberg  2004  Lidingö Simklubb            36.21   
27  Tilda Selling  2003  Solna Sundbyberg SS 04            37.05   
28  Vilma Dombos  2004  Lidingö Simklubb            37.16   
29  Julia Zwinkels  2004  Solna Sundbyberg SS 04            37.31   
30  Iza Ramså Ness  2003  Stockholmspolisens IF SF            38.29   
31  Annie Dovhammar  2003  Simklubben Neptun            38.89   
32  Lisa Eriksson  2003  Gustavsbergs Simsällskap            39.61   
33  Eleonora Engström  2004  Lidingö Simklubb            40.24   
34  Fiona Karlsson  2004  Ösmo Simsällskap            40.64   
35  Penelope Gomez Rojas  2003  Stockholmspolisens IF SF            42.06   
36  Elsa Barett Nygren  2004  Simklubben Neptun            42.91   
37  Anushka Bhowmik  2003  Solna Sundbyberg SS 04            44.59   
38  Elma Ridhagen  2004  Tyresö Simsällskap            44.81   
39  Elin Homnér  2003  Simklubben Neptun            44.88   
40  Philippa Ledo Antunes  2004  Tyresö Simsällskap            45.41   
Tolue Taheri  2004  Lidingö Simklubb            DNS   
                     
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ingrid Lund  2006  Simklubben Neptun            31.71   
Liv Asp Olsson  2005  Stockholmspolisens IF SF            31.81   
Alice Velden  2005  Solna Sundbyberg SS 04            33.62   
Madeleine Bengtsson  2005  Eskilstuna Simklubb            33.91   
Lovisa Ramsten  2005  Simklubben Neptun            34.55   
Johanna Torell  2005  Lidingö Simklubb            34.68   
Filippa Hanikat  2007  Södertörns Simsällskap            35.03   
Maja Wallberg  2005  Simklubben Neptun            35.17   
Nike Johnston  2005  Simklubben Neptun            35.40   
10  Anna Eneroth  2007  Simklubben Neptun            35.55   
10  Lovisa Laine  2005  Eskilstuna Simklubb            35.55   
12  Sammi Thai  2005  Eskilstuna Simklubb            35.62   
13  Julia Ottosson  2006  Södertörns Simsällskap            36.00   
14  Alexandra Alkas Alias  2006  Spårvägen Simförening            36.48   
15  Amanda Wensmark  2005  Järfälla Simsällskap            36.58   
16  Lollobelle Nordström-Renlund  2005  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            36.74   
17  My Larsson  2005  Eskilstuna Simklubb            37.26   
18  Olivia Halfar  2005  Järfälla Simsällskap            37.53   
19  Freja Vesterlund  2006  Ösmo Simsällskap            37.71   
20  Cecilia Krans  2005  Solna Sundbyberg SS 04            38.50   
21  Klara Klingberg  2006  Lidingö Simklubb            38.57   
22  Boel Jägerskog  2005  Järfälla Simsällskap            38.71   
23  Ronja Larsen  2006  Eskilstuna Simklubb            38.83   
24  Malva Eriksson  2006  Gustavsbergs Simsällskap            39.04   
25  Freya Ebert Westerberg  2005  Tyresö Simsällskap            39.90   
26  Ellen Roos  2005  Eskilstuna Simklubb            40.14   
27  Maja Brattberg  2005  Eskilstuna Simklubb            40.45   
28  Sheila Hedman  2006  Simklubben Neptun            40.61   
29  Alice Roos  2007  Eskilstuna Simklubb            40.76   
30  Sofia Bang  2007  Simklubben Neptun            40.79   
31  Agnes Lundmark  2006  Solna Sundbyberg SS 04            41.48   
32  Amelia Gustafsson  2006  Simklubben Neptun            41.62   
33  Delara Ronquist  2007  Simklubben Neptun            42.94   
34  Rebecca Friberg  2006  Simklubben Neptun            43.83   
35  Alva Karén  2005  Saltsjöbadens Idrottsförening            44.30   
36  Lea Rodin  2006  Simklubben Neptun            44.72   
37  Emma Johanson  2008  Södertörns Simsällskap            46.00   
38  Chanel Matilainen  2007  Södertörns Simsällskap            46.88   
Emilia Lind  2006  Simklubben Neptun            DNS   
Estelle Ersöz  2005  Simklubben Neptun            DNS   
Jessica Kuhlin  2006  Simklubben Neptun            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  12 maj 2018 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  08:50 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Neptuniaden 2018    Utskriftsdatum  12 maj 2018   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  08:58   
  Arrangör  Simklubben Neptun         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  12 maj 2018         
 
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Simon Fröde  2003  Järfälla Simsällskap            27.88   
Oliver Rasool  2003  Stockholmspolisens IF SF            29.21   
Gustaf Sandström  2003  Hudiksvalls Simsällskap            29.59   
Oskar Fridsell  2003  Solna Sundbyberg SS 04            29.79   
Michael Andrée  2004  Ösmo Simsällskap            30.28   
Gustav Niring  2004  Stockholmspolisens IF SF            30.65   
Isac Persson Taylor  2003  Turebergs Simklubb            30.77   
Emil Frisendahl  2003  Stockholmspolisens IF SF            30.95   
Evert Jonsson  2003  Eskilstuna Simklubb            31.10   
10  Ted Wiker  2004  Gustavsbergs Simsällskap            31.15   
11  Simon Brunn  2004  Tyresö Simsällskap            31.24   
12  Malte Norberg  2003  Simklubben Neptun            31.32   
13  Oliver Höglund  2003  Wisby Simsällskap            31.33   
14  Emil Gunnarsson  2004  Södertörns Simsällskap            31.49   
15  Arvid Nilsson  2003  Gustavsbergs Simsällskap            31.76   
16  Jakob Gnalin  2003  Stockholmspolisens IF SF            32.10   
17  Fredrik Karlsson  2004  Eskilstuna Simklubb            32.29   
18  Simon Brouzell  2003  Solna Sundbyberg SS 04            32.74   
19  Sami Alzghoul  2004  Stockholmspolisens IF SF            33.81   
20  Edvin Brattberg  2003  Eskilstuna Simklubb            34.15   
21  Lucas Vainio  2004  Södertörns Simsällskap            34.39   
22  Axel Hallenborg  2004  Saltsjöbadens Idrottsförening            34.88   
23  Rikard Turén  2003  Gustavsbergs Simsällskap            34.96   
24  Max Eriksson  2003  Gustavsbergs Simsällskap            36.60   
25  Isak Ekman  2004  Södertörns Simsällskap            37.91   
26  Love Lundvall  2004  Tyresö Simsällskap            38.09   
27  Oskar Sundqvist  2003  Gustavsbergs Simsällskap            38.26   
28  Calle Samuelsson  2003  Gustavsbergs Simsällskap            38.91   
29  Felix Noe Glaser  2003  Södertörns Simsällskap            39.58   
30  Jakob Khaytan  2003  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            41.31   
31  Lo Sanderfelt  2004  Simklubben Neptun            46.28   
Anton Sölveskog  2003  Hudiksvalls Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Marcus Persson Taylor  2005  Turebergs Simklubb            31.54   
Danér Alex Tapia  2005  Södertörns Simsällskap            32.12   
Maximilian Holm  2005  Eskilstuna Simklubb            34.25   
Nicola Pavlovic Cano  2007  Södertörns Simsällskap            34.28   
Tim Rogersson  2005  Simklubben Neptun            34.60   
Gustav Storell  2006  Södertörns Simsällskap            34.76   
Elton Söderberg  2006  Södertörns Simsällskap            35.33   
Wilmer Räni  2005  Spårvägen Simförening            35.48   
Alan Eriksson  2005  Spårvägen Simförening            35.50   
10  Liam Lehtonen Hebert  2006  Spårvägen Simförening            35.95   
11  Marcus Lundgren  2006  Simklubben Neptun            36.40   
12  William Erneholm  2006  Spårvägen Simförening            36.95   
13  Philip Palmqvist  2005  Simklubben Neptun            37.99   
13  Viktor Dahlberg  2005  Spårvägen Simförening            37.99   
15  Adam Joseph Michel  2006  Lidingö Simklubb            38.15   
16  Eric Åhlén  2006  Eskilstuna Simklubb            38.33   
17  Oliver Rundström  2008  Simklubben Neptun            38.70   
18  Sam Hamzehnejad  2006  Södertörns Simsällskap            38.82   
19  Tee Thern  2006  Simklubben Neptun            38.89   
20  Axel Skott Storheden  2006  Simklubben Neptun            38.92   
21  Adrian Hellberg  2005  Spårvägen Simförening            39.50   
22  Christos Theodosiadis  2006  Simklubben Neptun            39.70   
23  Walter Herulf  2006  Simklubben Neptun            39.73   
24  Melvin Rinaldo  2005  Gustavsbergs Simsällskap            39.77   
25  Max Ringbom  2005  Tyresö Simsällskap            39.99   
26  Allan Herulf  2006  Simklubben Neptun            40.14   
27  Theodor Gladare  2007  Simklubben Neptun            40.81   
28  Albin Wullt  2005  Tyresö Simsällskap            41.06   
29  Ludvig Löfström  2006  Simklubben Neptun            42.44   
30  Milton Eriksson  2007  Simklubben Neptun            42.77   
31  Maxim Jelagin  2005  Lidingö Simklubb            43.55   
32  Jonathan Åkerman  2006  Södertörns Simsällskap            44.16   
33  Alexander Trindade  2006  Simklubben Neptun            45.28   
34  Gustav Hedin  2005  Hudiksvalls Simsällskap            46.09   
35  Vincent Forss  2007  Simklubben Neptun            47.27   
36  Danil Kim  2009  Simförening Basilisk            47.37   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  12 maj 2018 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  08:58 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Neptuniaden 2018    Utskriftsdatum  12 maj 2018   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  09:13   
  Arrangör  Simklubben Neptun         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  12 maj 2018         
 
 
Gren 3, 100m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Isa Lundgren Sonnergren  2004  Simklubben Neptun    29.80        1:02.00   
Sofia Voigt  2003  Solna Sundbyberg SS 04    30.77        1:03.70   
Selma Holmer  2004  Turebergs Simklubb    30.20        1:04.10   
Johanna Bagelius  2004  Spårvägen Simförening    30.81        1:04.18   
Yasemin Uzum  2003  Turebergs Simklubb    30.73        1:04.27   
Josefine Iwarson  2003  Järfälla Simsällskap    30.31        1:04.46   
Anna Wainikka  2004  Simklubben Neptun    31.68        1:04.59   
Linnea Zetterlund  2003  Järfälla Simsällskap    31.10        1:04.60   
Madicken Eriksson  2003  Simklubben Neptun    30.71        1:04.67   
10  Elsa Djuphammar  2003  Simklubben Neptun    31.26        1:04.78   
11  Alva Abrahamsson  2004  Eskilstuna Simklubb    30.56        1:04.84   
12  Josefin Fundberg  2004  Eskilstuna Simklubb    30.78        1:05.05   
13  Alva Hagström  2003  Simklubben Neptun    30.77        1:05.58   
14  Emilia Wullrich  2003  Spårvägen Simförening    31.04        1:05.71   
15  Astrid Nilsson  2003  Turebergs Simklubb    31.82        1:05.87   
16  Elvira Schei  2003  Spårvägen Simförening    31.55        1:05.98   
17  Felicia Maultasch  2003  Eskilstuna Simklubb    31.10        1:06.04   
18  Elin Lundgren  2003  Södertörns Simsällskap    32.32        1:06.19   
19  Veronica Lythell  2003  Spårvägen Simförening    31.90        1:06.27   
20  Freja Nordeman  2003  Simklubben Neptun    31.42        1:06.32   
21  Vendela Hillström  2003  Simklubben Neptun    32.37        1:06.67   
22  Elin Johansson  2004  Saltsjöbadens Idrottsförening    32.89        1:06.82   
23  Elina Lejonqvist  2004  Järfälla Simsällskap    32.35        1:06.92   
24  Julia Häglund  2003  Turebergs Simklubb    33.11        1:07.06   
25  Tea Angerfelt  2004  Tyresö Simsällskap    32.23        1:07.08   
26  Elsa Fogelsjöö  2003  Stockholmspolisens IF SF    32.48        1:07.10   
27  Moa Arvehed  2003  Järfälla Simsällskap    31.65        1:07.13   
28  Cornelia Ericsson  2003  Turebergs Simklubb    32.28        1:07.19   
29  Ella Törnqvist  2003  Tyresö Simsällskap    32.17        1:07.20   
30  Heidi Saluveer  2003  Stockholmspolisens IF SF    31.95        1:07.29   
31  Rebecca Sandström  2003  Lidingö Simklubb    32.17        1:07.33   
32  Rebecca Gustafsson  2003  Stockholms Kappsimningsklubb    31.77        1:07.80   
33  Sofia Lindqvist  2004  Stockholmspolisens IF SF    32.40        1:07.99   
34  Eliane Westermark  2003  Spårvägen Simförening    32.91        1:08.34   
35  Veronika Hiram  2004  Södertörns Simsällskap    32.32        1:08.35   
36  Emilia Cullfors  2003  Simklubben Neptun    31.60        1:08.77   
37  Maja Frejd  2004  Södertörns Simsällskap    32.58        1:08.81   
38  Isabelle Brodd  2003  Simklubben Neptun    32.64        1:08.82   
39  Sara Arnö  2004  Turebergs Simklubb    33.46        1:09.37   
40  Alice Persson  2003  Södertörns Simsällskap    33.36        1:09.58   
41  Nella Silfwergård  2004  Wisby Simsällskap    33.44        1:10.08   
42  Rebecca Policastro  2003  Järfälla Simsällskap    33.21        1:10.17   
43  Lilly Eriksson  2004  Simklubben Neptun    33.53        1:10.31   
44  Josefin Andersson  2003  Järfälla Simsällskap    33.34        1:10.74   
45  Ida Lindström  2004  Stockholmspolisens IF SF    33.95        1:10.75   
46  Ida Nygren  2004  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    33.75        1:10.98   
47  Alva Udell  2003  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    34.08        1:11.34   
48  Felicia Göthberg  2004  Järfälla Simsällskap    33.09        1:11.37   
49  Emma Thur  2004  Stockholmspolisens IF SF    34.08        1:11.45   
50  Lovisa Klingberg  2004  Lidingö Simklubb    33.73        1:11.48   
51  Maja Rehn  2004  Simklubben Neptun    34.51        1:11.78   
52  Maja Berngrim  2003  Solna Sundbyberg SS 04    35.14        1:11.80   
53  Emelie Lindholm  2003  Tyresö Simsällskap    34.47        1:11.90   
54  Hanna Carlberg  2003  Lidingö Simklubb    34.55        1:12.04   
55  Elsa Lövquist  2004  Simklubben Neptun    34.38        1:12.07   
56  Agnes Behrenfeldt  2004  Simklubben Neptun    34.44        1:12.08   
57  Cornelia Lythell  2003  Spårvägen Simförening    34.19        1:13.14   
58  Tilda Selling  2003  Solna Sundbyberg SS 04    35.07        1:13.22   
59  Li Elveskog  2004  Simklubben Neptun    35.04        1:13.82   
60  Felicia Camacho  2004  Södertörns Simsällskap    35.57        1:14.28   
61  Tuva Walnum  2003  Lidingö Simklubb    34.89        1:14.93   
62  Elsa Axvik Reutergårdh  2004  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    34.50        1:14.99   
63  Annie Dovhammar  2003  Simklubben Neptun    35.86        1:15.68   
64  Lisa Eriksson  2003  Gustavsbergs Simsällskap    36.23        1:15.85   
65  Cornelia Dahlén  2004  Saltsjöbadens Idrottsförening    35.69        1:15.95   
66  Vilma Dombos  2004  Lidingö Simklubb    36.70        1:17.20   
67  Lea Sarlija  2004  Södertörns Simsällskap    35.78        1:17.88   
68  Elma Ridhagen  2004  Tyresö Simsällskap    1:17.89        1:17.89   
69  Adéla Darvish  2003  Solna Sundbyberg SS 04    36.92        1:18.01   
70  Alma Lilljequist  2004  Stockholmspolisens IF SF    36.70        1:18.27   
71  Eleonora Engström  2004  Lidingö Simklubb    37.72        1:18.36   
72  Tolue Taheri  2004  Lidingö Simklubb    34.07        1:18.41   
73  Emma Wärn  2004  Solna Sundbyberg SS 04    39.58        1:22.00   
74  Elin Homnér  2003  Simklubben Neptun    40.04        1:25.28   
75  Philippa Ledo Antunes  2004  Tyresö Simsällskap    40.79        1:25.30   
76  Penelope Gomez Rojas  2003  Stockholmspolisens IF SF    38.97        1:27.33   
Caroline Friberg  2004  Simklubben Neptun            DNS   
Tyra Näsholm  2004  Gustavsbergs Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  12 maj 2018 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  09:13 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Neptuniaden 2018    Utskriftsdatum  12 maj 2018   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  09:25   
  Arrangör  Simklubben Neptun         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  12 maj 2018         
 
 
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Troy Kroonder  2003  Simklubben Neptun    27.20        56.38   
Mattias Kvist  2003  Södertörns Simsällskap    27.21        57.23   
Jakub Majta  2003  Södertörns Simsällskap    28.02        58.17   
Rasmus Hanson  2003  Järfälla Simsällskap    28.10        58.71   
Ludvig Holfve  2003  Turebergs Simklubb    28.36        58.77   
Oliver Erneholm  2003  Spårvägen Simförening    28.35        59.22   
Nils Malmberg  2004  Järfälla Simsällskap    28.77        59.46   
Malte Haargaard  2003  Simklubben Neptun    28.65        59.63   
Hugo Seemann  2003  Stockholmspolisens IF SF    28.50        59.84   
10  Isac Persson Taylor  2003  Turebergs Simklubb    28.98        59.87   
11  Oliver Rasool  2003  Stockholmspolisens IF SF    28.62        59.97   
12  August Eriksson  2004  Turebergs Simklubb    29.11        1:00.57   
13  Rasmus Skyving  2003  Norrtälje Simklubb    28.78        1:00.61   
14  Anton Höglund  2004  Wisby Simsällskap    28.85        1:00.94   
15  Eskil Jonsson  2003  Eskilstuna Simklubb    29.42        1:00.98   
16  Jesper Holmström  2003  Spårvägen Simförening    28.99        1:01.08   
17  Sid Lundgren  2003  Järfälla Simsällskap    29.14        1:01.13   
18  David Neuhardt  2003  Spårvägen Simförening    29.40        1:01.24   
19  Isak Wallström-Blomgren  2003  Simklubben Neptun    29.47        1:01.34   
20  Marcus Nykvist  2004  Järfälla Simsällskap    29.40        1:01.44   
21  Liam Björklund  2003  Södertörns Simsällskap    29.48        1:01.57   
22  Jannis Siotis  2003  Spårvägen Simförening    29.74        1:02.07   
23  Jonathan Sandqvist  2003  Södertörns Simsällskap    28.41        1:02.31   
24  Elias Lyth  2004  Wisby Simsällskap    29.65        1:02.36   
25  Emil Frisendahl  2003  Stockholmspolisens IF SF    29.68        1:02.67   
26  Axel Thorsén  2003  Eskilstuna Simklubb    30.47        1:02.86   
27  Hjalmar Mueller  2004  Simklubben Neptun    30.17        1:03.17   
28  Adam Hansson Dylén  2003  Spårvägen Simförening    30.44        1:03.98   
29  Edvin Jonsson  2004  Södertörns Simsällskap    28.33        1:04.01   
30  Samuel Paulson  2004  Eskilstuna Simklubb    31.73        1:04.06   
31  Simon Brunn  2004  Tyresö Simsällskap    30.62        1:04.43   
32  John Zetterqvist  2004  Järfälla Simsällskap    30.76        1:04.44   
33  Oliver Höglund  2003  Wisby Simsällskap    30.46        1:04.56   
34  Malte Söderberg  2004  Södertörns Simsällskap    30.23        1:04.76   
35  Simon Brouzell  2003  Solna Sundbyberg SS 04    31.64        1:05.34   
36  Tim Carlberg  2003  Solna Sundbyberg SS 04    31.47        1:05.39   
37  Malte Norberg  2003  Simklubben Neptun    31.81        1:05.48   
38  Max Claesson  2004  Ösmo Simsällskap    31.08        1:05.89   
39  Arvid Nilsson  2003  Gustavsbergs Simsällskap    30.84        1:05.99   
40  Walter Pettersson  2003  Wisby Simsällskap    31.71        1:06.33   
41  Adrian Ekström  2004  Gustavsbergs Simsällskap    31.60        1:06.36   
42  Aron Alexanderson  2003  Spårvägen Simförening    31.64        1:06.44   
42  Morten Brattgård  2004  Gustavsbergs Simsällskap    31.74        1:06.44   
44  Michael Andrée  2004  Ösmo Simsällskap    31.94        1:06.74   
45  Viggo Reit  2003  Hudiksvalls Simsällskap    31.13        1:06.85   
46  Gustav Annas  2003  Spårvägen Simförening    32.09        1:07.18   
47  Lucas Vainio  2004  Södertörns Simsällskap    32.40        1:07.46   
48  Sami Alzghoul  2004  Stockholmspolisens IF SF    32.29        1:08.55   
49  Anton Sölveskog  2003  Hudiksvalls Simsällskap    32.01        1:08.73   
50  Jan Salentin  2004  Simklubben Neptun    33.21        1:08.85   
51  Jakob Gnalin  2003  Stockholmspolisens IF SF    32.15        1:09.14   
52  Christian Schroeder  2004  Stockholmspolisens IF SF    31.57        1:09.15   
53  Max Eriksson  2003  Gustavsbergs Simsällskap    33.98        1:09.99   
54  Axel Hallenborg  2004  Saltsjöbadens Idrottsförening    34.29        1:10.67   
55  Edvin Brattberg  2003  Eskilstuna Simklubb    33.41        1:11.01   
56  Alexander Youssef  2004  Solna Sundbyberg SS 04    34.21        1:11.95   
57  Isak Ekman  2004  Södertörns Simsällskap    34.95        1:12.27   
58  Calle Samuelsson  2003  Gustavsbergs Simsällskap    34.90        1:12.37   
59  Hannes Vigström  2004  Wisby Simsällskap    34.11        1:13.57   
60  Rikard Turén  2003  Gustavsbergs Simsällskap    35.32        1:14.15   
61  Love Lundvall  2004  Tyresö Simsällskap    35.30        1:14.57   
62  Filip Hägglund  2004  Södertörns Simsällskap    35.68        1:15.49   
63  Lo Sanderfelt  2004  Simklubben Neptun    39.35        1:24.00   
64  Ekaksh Verma  2004  Simklubben Neptun    39.98        1:24.83   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  12 maj 2018 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  09:25 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Neptuniaden 2018    Utskriftsdatum  12 maj 2018   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  09:53   
  Arrangör  Simklubben Neptun         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  12 maj 2018         
 
 
Gren 5, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lovisa Laine  2005  Eskilstuna Simklubb    39.35        1:23.90   
Iris Martinsson  2005  Simklubben Neptun    39.85        1:26.42   
Engla Blanco  2006  Simklubben Neptun    41.10        1:27.94   
Ingrid Lund  2006  Simklubben Neptun    42.44        1:29.22   
Alexandra Alkas Alias  2006  Spårvägen Simförening    42.26        1:29.63   
Sammi Thai  2005  Eskilstuna Simklubb    42.60        1:29.70   
Malva Eriksson  2006  Gustavsbergs Simsällskap    44.37        1:31.90   
Julia Kantoluoto  2005  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    41.81        1:33.08   
Maja Wallberg  2005  Simklubben Neptun    43.81        1:33.42   
10  Julia Ottosson  2006  Södertörns Simsällskap    44.90        1:34.01   
11  Johanna Torell  2005  Lidingö Simklubb    44.39        1:34.64   
12  Alice Velden  2005  Solna Sundbyberg SS 04    44.70        1:35.02   
13  My Larsson  2005  Eskilstuna Simklubb    44.39        1:35.26   
14  Ellen Roos  2005  Eskilstuna Simklubb    45.64        1:38.44   
15  Freja Vesterlund  2006  Ösmo Simsällskap    45.75        1:39.85   
16  Freya Ebert Westerberg  2005  Tyresö Simsällskap    47.80        1:40.22   
17  Ellinor Eldh  2006  Södertörns Simsällskap    46.10        1:40.48   
18  Felicia Klintemar  2005  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    45.54        1:40.64   
19  Sheila Hedman  2006  Simklubben Neptun    46.67        1:40.77   
20  Ronja Larsen  2006  Eskilstuna Simklubb    47.64        1:40.82   
21  Alicia Aalo  2007  Södertörns Simsällskap    48.41        1:42.50   
22  Emilia Karlsson Bertoli  2005  Tyresö Simsällskap    48.75        1:43.52   
23  Alice Roos  2007  Eskilstuna Simklubb    49.32        1:43.69   
24  Emma Johanson  2008  Södertörns Simsällskap    50.51        1:43.83   
25  Linnea Farrar  2006  Simklubben Neptun    49.72        1:44.07   
26  Laura Midby  2006  Saltsjöbadens Idrottsförening    50.29        1:44.20   
27  Klara Klingberg  2006  Lidingö Simklubb    48.44        1:44.74   
28  Agnes Lundmark  2006  Solna Sundbyberg SS 04    49.68        1:45.53   
29  Chanel Matilainen  2007  Södertörns Simsällskap    51.20        1:46.90   
30  Alva Karén  2005  Saltsjöbadens Idrottsförening    53.38        1:51.05   
31  Ida Herold  2005  Lidingö Simklubb    53.75        1:54.20   
32  Alva Käller  2005  Hudiksvalls Simsällskap    55.67        2:01.50   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  12 maj 2018 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  09:53 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Neptuniaden 2018    Utskriftsdatum  12 maj 2018   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  09:48   
  Arrangör  Simklubben Neptun         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  12 maj 2018         
 
 
Gren 6, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Theo Djuphammar  2005  Simklubben Neptun    35.34        1:16.95   
Jack Sjöberg  2005  Wisby Simsällskap    37.49        1:19.18   
Einar Styrman  2005  Spårvägen Simförening    37.89        1:19.20   
Ferdinand Bang  2005  Simklubben Neptun    37.69        1:21.69   
Jonatan Eriksson  2006  Simklubben Neptun    37.74        1:22.52   
Aksel Hillerström Vagli  2006  Simklubben Neptun    38.73        1:23.84   
Kevin Hellman  2005  Södertörns Simsällskap    38.76        1:23.92   
Danér Alex Tapia  2005  Södertörns Simsällskap    39.89        1:24.21   
Elton Söderberg  2006  Södertörns Simsällskap    39.91        1:24.24   
10  Marcus Persson Taylor  2005  Turebergs Simklubb    39.32        1:24.55   
11  Marcus Lundgren  2006  Simklubben Neptun    40.86        1:26.58   
12  Maximilian Holm  2005  Eskilstuna Simklubb    41.49        1:28.17   
13  Martin Gertz  2005  Lidingö Simklubb    42.63        1:32.53   
14  Viktor Dahlberg  2005  Spårvägen Simförening    44.32        1:32.97   
15  Alan Eriksson  2005  Spårvägen Simförening    43.58        1:34.21   
16  Jonathan Åkerman  2006  Södertörns Simsällskap    45.02        1:35.06   
17  Emil Johanson  2005  Södertörns Simsällskap    43.66        1:35.16   
18  Wilmer Räni  2005  Spårvägen Simförening    46.15        1:35.88   
19  Liam Lehtonen Hebert  2006  Spårvägen Simförening    45.90        1:36.49   
20  William Erneholm  2006  Spårvägen Simförening    44.96        1:37.54   
21  Tommy Ritmberg  2007  Södertörns Simsällskap    47.42        1:39.41   
22  Julius Dorch Juliusson  2007  Södertörns Simsällskap    46.93        1:39.86   
23  Albin Wullt  2005  Tyresö Simsällskap    48.13        1:40.04   
24  Melvin Rinaldo  2005  Gustavsbergs Simsällskap    48.44        1:40.44   
25  Oscar Andersson  2007  Lidingö Simklubb    49.40        1:44.30   
26  Adam Joseph Michel  2006  Lidingö Simklubb    49.77        1:44.53   
27  Neo Carlberg  2005  Solna Sundbyberg SS 04    48.36        1:45.05   
28  Maxim Jelagin  2005  Lidingö Simklubb    49.22        1:45.46   
29  Jonathan Fridliand  2005  Simklubben Neptun    50.50        1:46.79   
30  Jonathan Runsten  2005  Ösmo Simsällskap    52.15        1:52.39   
31  Danil Kim  2009  Simförening Basilisk    1:00.17        2:11.59   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  12 maj 2018 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  09:48 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Neptuniaden 2018    Utskriftsdatum  12 maj 2018   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  10:08   
  Arrangör  Simklubben Neptun         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  12 maj 2018         
 
 
Gren 7, 400m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Tone Sandsjö  2003  Järfälla Simsällskap    1:10.24  2:22.62  3:35.42    4:46.97   
Elin Lindqvist  2004  Järfälla Simsällskap    1:10.04  2:24.21  3:38.88    4:52.46   
Josefine Iwarson  2003  Järfälla Simsällskap    1:09.48  2:24.80  3:40.17    4:55.14   
Zeline Bengtson  2003  Södertörns Simsällskap    1:10.00  2:25.63  3:41.08    4:55.18   
Madicken Eriksson  2003  Simklubben Neptun    1:09.07  2:24.35  3:41.46    4:56.85   
Yasemin Uzum  2003  Turebergs Simklubb    1:09.85  2:25.42  3:42.52    4:57.01   
Anna Wainikka  2004  Simklubben Neptun    1:11.09  2:28.21  3:46.96    5:04.74   
Elsa Djuphammar  2003  Simklubben Neptun    1:11.04  2:30.28  3:49.12    5:05.47   
Astrid Nilsson  2003  Turebergs Simklubb    1:12.25  2:31.16  3:50.31    5:05.66   
10  Elina Lejonqvist  2004  Järfälla Simsällskap    1:12.96  2:30.91  3:49.85    5:07.37   
11  Maria Bang  2003  Stockholmspolisens IF SF    1:13.43  2:33.24  3:52.57    5:09.21   
11  Selma Holmer  2004  Turebergs Simklubb    1:14.55  2:35.10  3:53.61    5:09.21   
13  Ella Törnqvist  2003  Tyresö Simsällskap    1:12.04  2:31.93  3:52.46    5:14.10   
14  Eliane Westermark  2003  Spårvägen Simförening    1:13.73  2:34.43  3:55.60    5:16.68   
15  Nella Silfwergård  2004  Wisby Simsällskap    1:15.51  2:36.69  3:58.41    5:17.14   
16  Felicia Göthberg  2004  Järfälla Simsällskap    1:19.50  2:42.99  4:05.29    5:26.02   
17  Agnes Behrenfeldt  2004  Simklubben Neptun    1:18.07  2:42.64  4:07.18    5:26.80   
18  Alva Udell  2003  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    1:16.96  2:42.02  4:07.97    5:31.94   
19  Ida Nygren  2004  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    1:19.27  2:47.16  4:14.76    5:35.35   
20  Maja Rehn  2004  Simklubben Neptun    1:18.87  2:45.70  4:13.24    5:37.60   
21  Fiona Karlsson  2004  Ösmo Simsällskap    1:20.35  2:48.04  4:16.11    5:42.37   
22  Tuva Walnum  2003  Lidingö Simklubb    1:22.80  2:53.69  4:23.40    5:49.33   
23  Li Elveskog  2004  Simklubben Neptun    1:20.87  2:51.77  4:23.19    5:49.54   
24  Alma Lilljequist  2004  Stockholmspolisens IF SF    1:22.59  2:55.03  4:29.07    6:00.40   
25  Elin Homnér  2003  Simklubben Neptun    1:29.02  3:10.30  4:51.16    6:31.04   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  12 maj 2018 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  10:08 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Neptuniaden 2018    Utskriftsdatum  12 maj 2018   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  10:29   
  Arrangör  Simklubben Neptun         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  12 maj 2018         
 
 
Gren 8, 400m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Rasmus Hanson  2003  Järfälla Simsällskap    1:06.29  2:16.78  3:25.89    4:32.38   
Jakub Majta  2003  Södertörns Simsällskap    1:06.05  2:16.46  3:24.99    4:33.03   
Otto Reithner  2003  Stockholms Kappsimningsklubb    1:05.46  2:15.19  3:25.69    4:34.49   
Marcus Nykvist  2004  Järfälla Simsällskap    1:06.93  2:17.59  3:27.97    4:37.82   
Troy Kroonder  2003  Simklubben Neptun    1:07.35  2:18.61  3:30.49    4:41.23   
Oliver Erneholm  2003  Spårvägen Simförening    1:04.86  2:17.48  3:30.20    4:41.49   
Hjalmar Mueller  2004  Simklubben Neptun    1:07.69  2:19.55  3:31.03    4:41.65   
Eskil Jonsson  2003  Eskilstuna Simklubb    1:07.32  2:19.01  3:31.19    4:43.21   
Sid Lundgren  2003  Järfälla Simsällskap    1:08.76  2:20.99  3:33.67    4:44.33   
10  Rasmus Skyving  2003  Norrtälje Simklubb    1:07.23  2:19.17  3:32.81    4:45.84   
11  Malte Haargaard  2003  Simklubben Neptun    1:07.11  2:21.49  3:35.35    4:47.75   
12  Jesper Holmström  2003  Spårvägen Simförening    1:07.06  2:20.44  3:35.69    4:48.23   
13  Nils Malmberg  2004  Järfälla Simsällskap    1:08.86  2:21.30  3:35.27    4:48.25   
14  Ted Wiker  2004  Gustavsbergs Simsällskap    1:08.27  2:21.82  3:35.57    4:48.29   
15  David Neuhardt  2003  Spårvägen Simförening    1:07.25  2:22.31  3:37.31    4:49.84   
16  Walter Pettersson  2003  Wisby Simsällskap    1:08.17  2:21.91  3:36.93    4:50.18   
17  Jannis Siotis  2003  Spårvägen Simförening    1:08.08  2:22.89  3:37.69    4:50.48   
18  Elias Lyth  2004  Wisby Simsällskap    1:09.70  2:24.60  3:39.69    4:52.74   
19  Marcus Larsson  2003  Solna Sundbyberg SS 04    1:08.08  2:23.37  3:40.03    4:52.91   
20  John Zetterqvist  2004  Järfälla Simsällskap    1:11.03  2:29.72  3:45.81    5:01.52   
21  Aron Alexanderson  2003  Spårvägen Simförening    1:12.16  2:30.43  3:48.83    5:05.30   
22  Morten Brattgård  2004  Gustavsbergs Simsällskap    1:12.03  2:30.50  3:49.24    5:05.40   
23  Jan Salentin  2004  Simklubben Neptun    1:12.86  2:31.25  3:49.83    5:05.77   
24  Malte Norberg  2003  Simklubben Neptun    1:13.72  2:32.37  3:51.93    5:07.39   
25  Samuel Paulson  2004  Eskilstuna Simklubb    1:13.04  2:32.66  3:50.74    5:09.91   
26  Fredrik Karlsson  2004  Eskilstuna Simklubb    1:13.24  2:33.87  3:54.43    5:12.70   
27  Axel Thorsén  2003  Eskilstuna Simklubb    1:11.57  2:33.04  3:54.57    5:15.83   
28  Adrian Ekström  2004  Gustavsbergs Simsällskap    1:12.07  2:34.79  3:57.87    5:17.22   
29  Max Eriksson  2003  Gustavsbergs Simsällskap    1:17.18  2:41.18  4:07.37    5:33.07   
30  Calle Samuelsson  2003  Gustavsbergs Simsällskap    1:15.49  2:40.51  4:11.56    5:40.88   
31  Anton Sölveskog  2003  Hudiksvalls Simsällskap    1:15.59  2:45.80  4:18.16    5:49.94   
32  Alexander Youssef  2004  Solna Sundbyberg SS 04    1:20.26  2:51.56  4:25.91    5:56.33   
33  Edvin Brattberg  2003  Eskilstuna Simklubb    1:20.70  2:53.28  4:28.15    6:00.54   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  12 maj 2018 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  10:29 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Neptuniaden 2018    Utskriftsdatum  12 maj 2018   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  10:44   
  Arrangör  Simklubben Neptun         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  12 maj 2018         
 
 
Gren 9, 50m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rebecca Sandström  2003  Lidingö Simklubb            32.87   
Elvira Montes  2004  Solna Sundbyberg SS 04            34.27   
Rebecca Gustafsson  2003  Stockholms Kappsimningsklubb            34.52   
Elin Lundgren  2003  Södertörns Simsällskap            34.59   
Yasemin Uzum  2003  Turebergs Simklubb            34.73   
Selma Holmer  2004  Turebergs Simklubb            34.79   
Julia Häglund  2003  Turebergs Simklubb            34.96   
Alva Abrahamsson  2004  Eskilstuna Simklubb            35.10   
Veronika Hiram  2004  Södertörns Simsällskap            35.42   
10  Nicole Papachristou  2003  Stockholmspolisens IF SF            35.76   
11  Cornelia Ericsson  2003  Turebergs Simklubb            35.97   
12  Emma Lundmark  2003  Solna Sundbyberg SS 04            36.04   
13  Elvira Schei  2003  Spårvägen Simförening            36.07   
14  Josefin Fundberg  2004  Eskilstuna Simklubb            36.17   
14  Zeline Bengtson  2003  Södertörns Simsällskap            36.17   
16  Tea Angerfelt  2004  Tyresö Simsällskap            36.32   
17  Johanna Bagelius  2004  Spårvägen Simförening            36.74   
18  Josefin Andersson  2003  Järfälla Simsällskap            37.07   
19  Sara Arnö  2004  Turebergs Simklubb            37.24   
20  Eleonora Engström  2004  Lidingö Simklubb            37.35   
21  Maja Frejd  2004  Södertörns Simsällskap            37.59   
22  Felicia Maultasch  2003  Eskilstuna Simklubb            38.03   
23  Tolue Taheri  2004  Lidingö Simklubb            38.53   
24  Felicia Camacho  2004  Södertörns Simsällskap            39.45   
25  Emelie Lindholm  2003  Tyresö Simsällskap            39.91   
26  Elsa Axvik Reutergårdh  2004  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            39.99   
27  Moa Arvehed  2003  Järfälla Simsällskap            40.77   
28  Cornelia Dahlén  2004  Saltsjöbadens Idrottsförening            41.06   
29  Emilia Long  2004  Solna Sundbyberg SS 04            41.28   
30  Hanna Carlberg  2003  Lidingö Simklubb            41.73   
31  Adéla Darvish  2003  Solna Sundbyberg SS 04            42.02   
32  Emma Wärn  2004  Solna Sundbyberg SS 04            42.10   
33  Elma Ridhagen  2004  Tyresö Simsällskap            45.61   
34  Anushka Bhowmik  2003  Solna Sundbyberg SS 04            48.84   
Lovisa Klingberg  2004  Lidingö Simklubb            DSQ   
Philippa Ledo Antunes  2004  Tyresö Simsällskap            DSQ   
Vilma Dombos  2004  Lidingö Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 9, 50m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Liv Asp Olsson  2005  Stockholmspolisens IF SF            32.75   
Alice Velden  2005  Solna Sundbyberg SS 04            34.96   
Madeleine Bengtsson  2005  Eskilstuna Simklubb            35.31   
My Larsson  2005  Eskilstuna Simklubb            35.61   
Wilma Eld  2005  Spårvägen Simförening            36.03   
Klara Klingberg  2006  Lidingö Simklubb            36.25   
Nike Johnston  2005  Simklubben Neptun            36.52   
Johanna Torell  2005  Lidingö Simklubb            36.56   
Sammi Thai  2005  Eskilstuna Simklubb            36.56   
10  Filippa Hanikat  2007  Södertörns Simsällskap            36.59   
11  Lovisa Ramsten  2005  Simklubben Neptun            36.73   
12  Amanda Wensmark  2005  Järfälla Simsällskap            37.18   
13  Ingrid Lund  2006  Simklubben Neptun            37.91   
14  Lovisa Laine  2005  Eskilstuna Simklubb            38.32   
15  Olivia Halfar  2005  Järfälla Simsällskap            38.65   
16  Anna Eneroth  2007  Simklubben Neptun            39.25   
17  Maja Wallberg  2005  Simklubben Neptun            39.38   
18  Emilia Karlsson Bertoli  2005  Tyresö Simsällskap            39.74   
19  Ronja Larsen  2006  Eskilstuna Simklubb            40.68   
20  Tara Srikkanth  2005  Södertörns Simsällskap            41.08   
21  Boel Jägerskog  2005  Järfälla Simsällskap            41.15   
22  Amelia Gustafsson  2006  Simklubben Neptun            41.28   
23  Agnes Lundmark  2006  Solna Sundbyberg SS 04            41.33   
24  Ebba Mattisson  2006  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            41.34   
25  Sofia Bang  2007  Simklubben Neptun            41.40   
26  Alice Roos  2007  Eskilstuna Simklubb            41.59   
27  Juni Stenbacka  2007  Södertörns Simsällskap            41.60   
28  Maja Brattberg  2005  Eskilstuna Simklubb            41.80   
29  Natalie Nilsson  2005  Södertörns Simsällskap            41.82   
30  Lea Rodin  2006  Simklubben Neptun            42.57   
31  Alva Karén  2005  Saltsjöbadens Idrottsförening            42.73   
32  Alicia Aalo  2007  Södertörns Simsällskap            44.06   
33  Mira Nelin  2006  Simklubben Neptun            44.52   
34  Delara Ronquist  2007  Simklubben Neptun            45.91   
35  Alva Käller  2005  Hudiksvalls Simsällskap            46.25   
36  Rebecca Friberg  2006  Simklubben Neptun            49.03   
37  Jessica Ritmberg  2010  Södertörns Simsällskap            53.20   
38  Ida Herold  2005  Lidingö Simklubb            55.70   
Emilia Lind  2006  Simklubben Neptun            DNS   
Estelle Ersöz  2005  Simklubben Neptun            DNS   
Jessica Kuhlin  2006  Simklubben Neptun            DNS   
Engla Blanco  2006  Simklubben Neptun            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  12 maj 2018 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  10:44 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Neptuniaden 2018    Utskriftsdatum  12 maj 2018   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  10:58   
  Arrangör  Simklubben Neptun         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  12 maj 2018         
 
 
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jonathan Sandqvist  2003  Södertörns Simsällskap            30.12   
Ludvig Holfve  2003  Turebergs Simklubb            31.14   
Oskar Fridsell  2003  Solna Sundbyberg SS 04            31.50   
Oliver Rasool  2003  Stockholmspolisens IF SF            31.51   
Sid Lundgren  2003  Järfälla Simsällskap            32.21   
Rasmus Skyving  2003  Norrtälje Simklubb            32.94   
Ted Wiker  2004  Gustavsbergs Simsällskap            33.52   
Sami Alzghoul  2004  Stockholmspolisens IF SF            34.05   
Axel Lewander  2004  Stockholmspolisens IF SF            34.09   
10  Gustaf Sandström  2003  Hudiksvalls Simsällskap            34.15   
11  Simon Brunn  2004  Tyresö Simsällskap            35.07   
12  Tim Carlberg  2003  Solna Sundbyberg SS 04            35.56   
13  Adrian Ekström  2004  Gustavsbergs Simsällskap            35.75   
14  Hannes Vigström  2004  Wisby Simsällskap            36.57   
15  Filip Hägglund  2004  Södertörns Simsällskap            36.71   
16  Christian Schroeder  2004  Stockholmspolisens IF SF            37.75   
17  Viggo Reit  2003  Hudiksvalls Simsällskap            38.06   
18  Love Lundvall  2004  Tyresö Simsällskap            38.90   
19  Rikard Turén  2003  Gustavsbergs Simsällskap            39.32   
20  Lucas Vainio  2004  Södertörns Simsällskap            39.34   
21  Axel Hallenborg  2004  Saltsjöbadens Idrottsförening            40.10   
22  Calle Samuelsson  2003  Gustavsbergs Simsällskap            40.76   
23  Oskar Sundqvist  2003  Gustavsbergs Simsällskap            41.30   
24  Theodor Bagaian  2003  Solna Sundbyberg SS 04            43.92   
25  Jakob Khaytan  2003  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            44.13   
26  Felix Noe Glaser  2003  Södertörns Simsällskap            44.44   
Isac Persson Taylor  2003  Turebergs Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Marcus Persson Taylor  2005  Turebergs Simklubb            34.30   
Maximilian Holm  2005  Eskilstuna Simklubb            35.02   
Philip Palmqvist  2005  Simklubben Neptun            35.23   
Alan Eriksson  2005  Spårvägen Simförening            35.77   
Nicola Pavlovic Cano  2007  Södertörns Simsällskap            37.70   
Adrian Hellberg  2005  Spårvägen Simförening            37.84   
Gustav Storell  2006  Södertörns Simsällskap            38.12   
Oliver Rundström  2008  Simklubben Neptun            39.20   
Tee Thern  2006  Simklubben Neptun            39.25   
10  Liam Lehtonen Hebert  2006  Spårvägen Simförening            39.26   
11  Adam Joseph Michel  2006  Lidingö Simklubb            39.53   
12  Theodor Gladare  2007  Simklubben Neptun            40.22   
13  Ludvig Löfström  2006  Simklubben Neptun            40.42   
14  Vincent Forss  2007  Simklubben Neptun            40.75   
15  Sam Hamzehnejad  2006  Södertörns Simsällskap            41.15   
16  Christos Theodosiadis  2006  Simklubben Neptun            41.24   
17  Milton Eriksson  2007  Simklubben Neptun            41.48   
18  Walter Herulf  2006  Simklubben Neptun            42.05   
19  Allan Herulf  2006  Simklubben Neptun            42.46   
20  Neo Carlberg  2005  Solna Sundbyberg SS 04            42.56   
21  Melvin Rinaldo  2005  Gustavsbergs Simsällskap            42.57   
22  Jonathan Åkerman  2006  Södertörns Simsällskap            43.67   
23  Maxim Jelagin  2005  Lidingö Simklubb            43.90   
24  Eric Åhlén  2006  Eskilstuna Simklubb            44.13   
25  Axel Skott Storheden  2006  Simklubben Neptun            44.19   
26  Gustav Hedin  2005  Hudiksvalls Simsällskap            44.90   
27  Jonathan Runsten  2005  Ösmo Simsällskap            45.65   
28  Danil Kim  2009  Simförening Basilisk            45.92   
29  Oscar Andersson  2007  Lidingö Simklubb            47.41   
30  Vincent Nordlander  2007  Simklubben Neptun            48.26   
31  Jonathan Fridliand  2005  Simklubben Neptun            49.81   
Alexander Trindade  2006  Simklubben Neptun            DSQ   
Martin Gertz  2005  Lidingö Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  12 maj 2018 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  10:58 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Neptuniaden 2018    Utskriftsdatum  12 maj 2018   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  10:54   
  Arrangör  Simklubben Neptun         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  12 maj 2018         
 
 
Gren 11, 100m Fjärilsim Mix Master, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elin Johansson  2004  Saltsjöbadens Idrottsförening            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  12 maj 2018 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  10:54 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Neptuniaden 2018    Utskriftsdatum  12 maj 2018   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  13:06   
  Arrangör  Simklubben Neptun         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  12 maj 2018         
 
 
Gren 12, 400m Medley Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Isa Lundgren Sonnergren  2004  Simklubben Neptun    1:10.73  2:30.59  4:02.49    5:17.29   
Astrid Nilsson  2003  Turebergs Simklubb    1:15.85  2:47.65  4:23.53    5:39.80   
Moa Arvehed  2003  Järfälla Simsällskap    1:17.14  2:53.60  4:26.42    5:42.77   
Elin Lindqvist  2004  Järfälla Simsällskap    1:22.02  2:52.60  4:30.00    5:43.29   
Rebecca Policastro  2003  Järfälla Simsällskap    1:17.77  2:49.33  4:37.20    5:56.87   
Eliane Westermark  2003  Spårvägen Simförening    1:22.40  2:55.08  4:39.47    6:01.08   
Nicole Papachristou  2003  Stockholmspolisens IF SF    1:22.48  2:53.12  4:38.49    6:02.55   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  12 maj 2018 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  13:06 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Neptuniaden 2018    Utskriftsdatum  12 maj 2018   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  13:12   
  Arrangör  Simklubben Neptun         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  12 maj 2018         
 
 
Gren 13, 400m Medley Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Simon Fröde  2003  Järfälla Simsällskap    1:04.97  2:19.63  3:45.97    4:51.72   
Marcus Nykvist  2004  Järfälla Simsällskap    1:13.87  2:37.16  4:04.41    5:12.57   
Oliver Erneholm  2003  Spårvägen Simförening    1:10.34  2:34.95  4:05.16    5:12.61   
David Neuhardt  2003  Spårvägen Simförening    1:11.88  2:39.15  4:04.05    5:16.88   
Axel Lewander  2004  Stockholmspolisens IF SF    1:10.85  2:35.76  4:05.55    5:17.12   
Ted Wiker  2004  Gustavsbergs Simsällskap    1:14.78  2:43.04  4:24.55    5:38.09   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  12 maj 2018 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  13:12 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Neptuniaden 2018    Utskriftsdatum  12 maj 2018   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  13:20   
  Arrangör  Simklubben Neptun         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  12 maj 2018         
 
 
Gren 14, 100m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Liv Asp Olsson  2005  Stockholmspolisens IF SF    30.45        1:04.06   
Madeleine Bengtsson  2005  Eskilstuna Simklubb    32.18        1:05.82   
Amanda Wensmark  2005  Järfälla Simsällskap    32.66        1:06.71   
Iris Martinsson  2005  Simklubben Neptun    32.61        1:07.18   
Wilma Eld  2005  Spårvägen Simförening    32.48        1:07.72   
Lollobelle Nordström-Renlund  2005  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    32.58        1:08.28   
Sammi Thai  2005  Eskilstuna Simklubb    33.26        1:09.61   
Alexandra Alkas Alias  2006  Spårvägen Simförening    33.50        1:10.36   
My Larsson  2005  Eskilstuna Simklubb    33.55        1:10.36   
10  Alice Velden  2005  Solna Sundbyberg SS 04    33.03        1:10.45   
11  Boel Jägerskog  2005  Järfälla Simsällskap    34.05        1:11.65   
12  Lovisa Laine  2005  Eskilstuna Simklubb    34.82        1:12.20   
13  Melanie Blix Grimaldi  2005  Simklubben Neptun    34.82        1:12.51   
14  Emilia Karlsson Bertoli  2005  Tyresö Simsällskap    34.96        1:12.89   
15  Olivia Halfar  2005  Järfälla Simsällskap    33.91        1:13.08   
16  Amelia Gustafsson  2006  Simklubben Neptun    34.83        1:13.43   
17  Sofia Bang  2007  Simklubben Neptun    35.36        1:13.88   
18  Freya Ebert Westerberg  2005  Tyresö Simsällskap    35.41        1:13.92   
19  Freja Vesterlund  2006  Ösmo Simsällskap    35.41        1:14.86   
20  Malva Eriksson  2006  Gustavsbergs Simsällskap    36.52        1:15.37   
21  Engla Blanco  2006  Simklubben Neptun    36.26        1:15.54   
22  Anna Eneroth  2007  Simklubben Neptun    36.10        1:15.90   
23  Ellinor Eldh  2006  Södertörns Simsällskap    36.25        1:17.13   
24  Ronja Larsen  2006  Eskilstuna Simklubb    37.24        1:18.06   
25  Jennifer Geaney  2005  Spårvägen Simförening    37.63        1:18.44   
26  Lea Rodin  2006  Simklubben Neptun    37.15        1:19.20   
27  Ellen Roos  2005  Eskilstuna Simklubb    36.62        1:19.30   
28  Julia Kantoluoto  2005  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    37.16        1:20.34   
29  Agnes Lundmark  2006  Solna Sundbyberg SS 04    36.78        1:20.43   
30  Maja Brattberg  2005  Eskilstuna Simklubb    37.94        1:20.47   
31  Juni Stenbacka  2007  Södertörns Simsällskap    38.13        1:20.81   
32  Laura Midby  2006  Saltsjöbadens Idrottsförening    38.34        1:21.61   
33  Sheila Hedman  2006  Simklubben Neptun    38.47        1:23.58   
34  Delara Ronquist  2007  Simklubben Neptun    39.44        1:23.77   
35  Mira Nelin  2006  Simklubben Neptun    43.59        1:28.18   
36  Linnea Farrar  2006  Simklubben Neptun    42.56        1:29.52   
37  Chanel Matilainen  2007  Södertörns Simsällskap    42.46        1:31.17   
38  Ida Herold  2005  Lidingö Simklubb    45.64        1:35.37   
39  Rebecca Friberg  2006  Simklubben Neptun    47.95        1:40.74   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  12 maj 2018 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  13:20 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Neptuniaden 2018    Utskriftsdatum  12 maj 2018   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  13:29   
  Arrangör  Simklubben Neptun         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  12 maj 2018         
 
 
Gren 15, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Henry Plavans  2005  Södertörns Simsällskap    28.93        1:01.31   
Theo Djuphammar  2005  Simklubben Neptun    29.60        1:02.21   
Marcus Persson Taylor  2005  Turebergs Simklubb    30.19        1:03.53   
Kevin Hellman  2005  Södertörns Simsällskap    30.62        1:04.13   
Ferdinand Bang  2005  Simklubben Neptun    31.30        1:04.99   
Carl Malm  2005  Spårvägen Simförening    31.04        1:05.51   
Maximilian Holm  2005  Eskilstuna Simklubb    31.10        1:06.25   
Uno Härmark  2005  Simklubben Neptun    31.48        1:06.56   
Tim Rogersson  2005  Simklubben Neptun    31.91        1:07.26   
10  Jonatan Eriksson  2006  Simklubben Neptun    31.93        1:07.30   
11  David Holmberg  2005  Spårvägen Simförening    32.31        1:07.78   
12  Alan Eriksson  2005  Spårvägen Simförening    32.96        1:08.49   
13  Danér Alex Tapia  2005  Södertörns Simsällskap    33.26        1:09.64   
14  Viktor Dahlberg  2005  Spårvägen Simförening    33.01        1:09.84   
15  Marcus Lundgren  2006  Simklubben Neptun    34.19        1:11.21   
16  Gustav Storell  2006  Södertörns Simsällskap    34.77        1:11.56   
17  Sam Hamzehnejad  2006  Södertörns Simsällskap    35.48        1:11.61   
18  Albin Wullt  2005  Tyresö Simsällskap    35.56        1:13.80   
19  William Erneholm  2006  Spårvägen Simförening    34.44        1:14.20   
20  Axel Skott Storheden  2006  Simklubben Neptun    35.90        1:14.61   
20  Eric Åhlén  2006  Eskilstuna Simklubb    36.14        1:14.61   
22  Elton Söderberg  2006  Södertörns Simsällskap    34.98        1:15.79   
23  Walter Herulf  2006  Simklubben Neptun    36.99        1:16.09   
24  Adrian Hellberg  2005  Spårvägen Simförening    36.47        1:16.24   
25  Maxim Jelagin  2005  Lidingö Simklubb    35.78        1:16.40   
26  Theodor Gladare  2007  Simklubben Neptun    36.77        1:16.41   
27  Max Ringbom  2005  Tyresö Simsällskap    36.63        1:16.72   
28  Oliver Rundström  2008  Simklubben Neptun    36.84        1:16.80   
29  Christos Theodosiadis  2006  Simklubben Neptun    36.31        1:16.95   
30  Ludvig Löfström  2006  Simklubben Neptun    36.62        1:17.93   
31  Allan Herulf  2006  Simklubben Neptun    37.79        1:18.57   
32  Tee Thern  2006  Simklubben Neptun    38.06        1:18.58   
33  Alexander Trindade  2006  Simklubben Neptun    36.98        1:19.19   
34  Jonathan Åkerman  2006  Södertörns Simsällskap    37.89        1:19.70   
35  Vincent Forss  2007  Simklubben Neptun    38.84        1:20.20   
36  Vincent Nordlander  2007  Simklubben Neptun    38.66        1:21.45   
37  Milton Eriksson  2007  Simklubben Neptun    39.04        1:21.74   
38  Jonathan Fridliand  2005  Simklubben Neptun    40.21        1:25.20   
39  Julius Dorch Juliusson  2007  Södertörns Simsällskap    40.68        1:25.61   
40  Tommy Ritmberg  2007  Södertörns Simsällskap    40.17        1:26.11   
41  Neo Carlberg  2005  Solna Sundbyberg SS 04    39.59        1:26.12   
42  Gustav Hedin  2005  Hudiksvalls Simsällskap    42.26        1:28.63   
43  Oscar Andersson  2007  Lidingö Simklubb    42.87        1:30.29   
44  Jonathan Runsten  2005  Ösmo Simsällskap    40.50        1:31.26   
45  Emil Johanson  2005  Södertörns Simsällskap    42.38        1:35.41   
46  Danil Kim  2009  Simförening Basilisk    43.60        1:37.93   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  12 maj 2018 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  13:29 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Neptuniaden 2018    Utskriftsdatum  12 maj 2018   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  13:37   
  Arrangör  Simklubben Neptun         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  12 maj 2018         
 
 
Gren 16, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tone Sandsjö  2003  Järfälla Simsällskap    32.27        1:09.55   
Sara Arnö  2004  Turebergs Simklubb    34.32        1:11.21   
Emilia Wullrich  2003  Spårvägen Simförening    33.05        1:11.62   
Heidi Saluveer  2003  Stockholmspolisens IF SF    34.11        1:12.12   
Julia Häglund  2003  Turebergs Simklubb    33.59        1:13.56   
Tea Angerfelt  2004  Tyresö Simsällskap    33.87        1:13.56   
Elin Johansson  2004  Saltsjöbadens Idrottsförening    33.60        1:13.71   
Emma Lundmark  2003  Solna Sundbyberg SS 04    33.54        1:14.05   
Elsa Fogelsjöö  2003  Stockholmspolisens IF SF    33.97        1:14.32   
10  Matilda Ringbom  2003  Tyresö Simsällskap    35.40        1:14.71   
11  Astrid Nilsson  2003  Turebergs Simklubb    34.75        1:14.78   
12  Josefine Iwarson  2003  Järfälla Simsällskap    33.50        1:15.20   
13  Elsa Lövquist  2004  Simklubben Neptun    34.66        1:16.17   
14  Vendela Hillström  2003  Simklubben Neptun    35.22        1:16.91   
15  Johanna Bagelius  2004  Spårvägen Simförening    35.52        1:18.04   
16  Ida Lindström  2004  Stockholmspolisens IF SF    36.41        1:18.38   
17  Nella Silfwergård  2004  Wisby Simsällskap    36.30        1:18.47   
18  Clara Unden  2004  Simklubben Neptun    37.39        1:19.18   
19  Josefin Fundberg  2004  Eskilstuna Simklubb    34.57        1:19.68   
20  Selma Holmer  2004  Turebergs Simklubb    36.12        1:20.52   
21  Else Jomaa  2004  Simklubben Neptun    37.40        1:20.95   
22  Lilly Eriksson  2004  Simklubben Neptun    37.71        1:21.16   
23  Maja Frejd  2004  Södertörns Simsällskap    37.24        1:22.99   
24  Hanna Carlberg  2003  Lidingö Simklubb    37.29        1:23.02   
25  Alva Udell  2003  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    38.01        1:24.08   
26  Sofia Lindqvist  2004  Stockholmspolisens IF SF    38.58        1:25.01   
27  Julia Zwinkels  2004  Solna Sundbyberg SS 04    39.88        1:26.46   
28  Lisa Eriksson  2003  Gustavsbergs Simsällskap    40.58        1:32.88   
29  Emma Wärn  2004  Solna Sundbyberg SS 04    44.95        1:42.08   
30  Philippa Ledo Antunes  2004  Tyresö Simsällskap    47.58        1:50.02   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  12 maj 2018 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  13:37 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Neptuniaden 2018    Utskriftsdatum  12 maj 2018   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  13:45   
  Arrangör  Simklubben Neptun         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  12 maj 2018         
 
 
Gren 17, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mattias Kvist  2003  Södertörns Simsällskap    29.92        1:05.18   
Oliver Erneholm  2003  Spårvägen Simförening    30.48        1:05.98   
Oliver Rasool  2003  Stockholmspolisens IF SF    30.35        1:06.00   
Rasmus Hanson  2003  Järfälla Simsällskap    30.58        1:06.71   
Axel Lewander  2004  Stockholmspolisens IF SF    31.98        1:07.41   
Gustav Niring  2004  Stockholmspolisens IF SF    31.98        1:07.65   
August Eriksson  2004  Turebergs Simklubb    31.91        1:08.47   
Gustaf Sandström  2003  Hudiksvalls Simsällskap    32.42        1:08.91   
Emil Gunnarsson  2004  Södertörns Simsällskap    32.20        1:08.95   
10  Eskil Jonsson  2003  Eskilstuna Simklubb    32.58        1:10.30   
11  Jannis Siotis  2003  Spårvägen Simförening    33.14        1:11.32   
12  Isac Persson Taylor  2003  Turebergs Simklubb    32.75        1:11.37   
13  Hjalmar Mueller  2004  Simklubben Neptun    32.95        1:11.50   
14  Evert Jonsson  2003  Eskilstuna Simklubb    33.63        1:11.59   
15  Nils Malmberg  2004  Järfälla Simsällskap    32.17        1:11.61   
16  Fredrik Karlsson  2004  Eskilstuna Simklubb    33.17        1:12.61   
17  Gustav Annas  2003  Spårvägen Simförening    33.56        1:12.74   
18  Jesper Holmström  2003  Spårvägen Simförening    33.47        1:13.35   
19  Simon Brouzell  2003  Solna Sundbyberg SS 04    33.78        1:14.17   
20  Simon Brunn  2004  Tyresö Simsällskap    33.63        1:14.20   
21  Jakob Gnalin  2003  Stockholmspolisens IF SF    33.48        1:14.31   
22  Daniel Gnalin  2003  Stockholmspolisens IF SF    34.20        1:14.55   
22  Niclas Ruimeng Li  2004  Turebergs Simklubb    33.40        1:14.55   
24  Adam Hansson Dylén  2003  Spårvägen Simförening    34.15        1:15.42   
25  Sid Lundgren  2003  Järfälla Simsällskap    35.00        1:16.55   
26  Michael Andrée  2004  Ösmo Simsällskap    33.89        1:17.41   
27  Axel Thorsén  2003  Eskilstuna Simklubb    34.77        1:17.79   
28  Axel Hallenborg  2004  Saltsjöbadens Idrottsförening    36.10        1:18.44   
29  Viggo Reit  2003  Hudiksvalls Simsällskap    35.12        1:19.68   
30  Arvid Nilsson  2003  Gustavsbergs Simsällskap    35.84        1:20.70   
31  Oliver Höglund  2003  Wisby Simsällskap    34.07        1:20.97   
32  Max Eriksson  2003  Gustavsbergs Simsällskap    37.27        1:22.61   
33  John Zetterqvist  2004  Järfälla Simsällskap    37.27        1:22.88   
34  Rikard Turén  2003  Gustavsbergs Simsällskap    37.47        1:24.08   
35  Adrian Ekström  2004  Gustavsbergs Simsällskap    38.10        1:24.28   
36  Anton Sölveskog  2003  Hudiksvalls Simsällskap    38.06        1:29.46   
Morten Brattgård  2004  Gustavsbergs Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  12 maj 2018 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  13:45 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Neptuniaden 2018    Utskriftsdatum  12 maj 2018   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  13:51   
  Arrangör  Simklubben Neptun         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  12 maj 2018         
 
 
Gren 18, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tova Magnusson  2002  Solna Sundbyberg SS 04    31.15        1:07.17   
Jennifer Bergström  2002  Åkersberga Simsällskap    31.20        1:07.67   
Lovisa Malm  2002  Spårvägen Simförening    32.35        1:10.43   
Saga Bäckström  2002  Eskilstuna Simklubb    33.23        1:11.18   
Sofia Walsh  2002  Stockholmspolisens IF SF    32.84        1:11.23   
Amanda Nilsson  2002  Södertörns Simsällskap    31.76        1:11.83   
Amanda Bekkewold  2001  Simklubben Neptun    33.36        1:12.25   
Maja Gustafsson  2001  Eskilstuna Simklubb    33.19        1:12.96   
Emma Hansson  2002  Järfälla Simsällskap    33.30        1:13.09   
10  Therese Baltzarsson  2001  Solna Sundbyberg SS 04    33.37        1:13.26   
11  Maja Karlsson Karlström  2002  Spårvägen Simförening    33.46        1:13.95   
12  Emelie Widhe  2001  Strängnäs Simklubb    33.41        1:14.80   
13  Noémi Andras  2001  Spårvägen Simförening    35.48        1:15.76   
14  Hedda Sköld  2002  Wisby Simsällskap    35.42        1:16.24   
15  Clara Wettergren  2002  Turebergs Simklubb    33.88        1:16.43   
16  Ioana Danes  2002  Spårvägen Simförening    34.85        1:17.92   
17  Alice Svensson  2002  Simklubben Neptun    35.14        1:19.05   
18  Thea Boij Du Rietz  2002  Saltsjöbadens Idrottsförening    34.85        1:19.17   
19  Jemina Granholm  2002  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    36.59        1:19.96   
20  Pernilla Hemmälin  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    35.57        1:20.39   
21  Embla Wihk  2002  Simklubben Neptun    39.76        1:28.52   
22  Evelina Berg  2002  Simklubben Neptun    41.13        1:29.19   
23  Emelie Karlsson  2002  Gustavsbergs Simsällskap    40.99        1:32.48   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  12 maj 2018 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  13:51 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Neptuniaden 2018    Utskriftsdatum  12 maj 2018   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  13:56   
  Arrangör  Simklubben Neptun         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  12 maj 2018         
 
 
Gren 19, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jonas Malmring  2001  Spårvägen Simförening    27.96        59.45   
Klaudius Schreck  2001  Södertörns Simsällskap    28.48        1:00.80   
Linus Nykvist  2001  Järfälla Simsällskap    28.93        1:02.52   
Leonardo Montes  2002  Solna Sundbyberg SS 04    30.17        1:04.47   
Daniel Karlsson  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    29.45        1:04.60   
Andreas Wallén  2002  Spårvägen Simförening    30.13        1:05.00   
Karl Palmqvist  2002  Simklubben Neptun    29.61        1:05.29   
Jesper Granath  2002  Wisby Simsällskap    30.50        1:05.44   
Philip Bentzer  2001  Solna Sundbyberg SS 04    29.16        1:05.59   
10  Herman Nilsson  2002  Spårvägen Simförening    30.99        1:08.15   
11  Arvid Styrman  2002  Spårvägen Simförening    31.09        1:08.28   
12  Emil Tikkanen  2002  Åkersberga Simsällskap    31.62        1:08.68   
13  Kevin Cheng  2002  Södertörns Simsällskap    31.34        1:08.77   
14  Gustav Jonsson  2002  Södertörns Simsällskap    30.53        1:10.61   
15  Tim Lundwall  2001  Tyresö Simsällskap    32.97        1:11.88   
16  Nils Backlund  2002  Spårvägen Simförening    33.60        1:13.63   
17  Hugo Malmberg  2001  Järfälla Simsällskap    31.39        1:14.20   
18  Hampus Wikner  2002  Åkersberga Simsällskap    33.34        1:15.62   
19  Isak Jederström  2002  Åkersberga Simsällskap    35.22        1:17.26   
20  Mattias Moreno  2002  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    34.56        1:18.63   
21  Robin Serti  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    36.08        1:18.91   
22  Stavros Theodosiadis  2002  Simklubben Neptun    33.20        1:19.98   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  12 maj 2018 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  13:56 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Neptuniaden 2018    Utskriftsdatum  12 maj 2018   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  14:08   
  Arrangör  Simklubben Neptun         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  12 maj 2018         
 
 
Gren 20, 200m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emelie Fast  2004  Södertörns Simsällskap    35.36  1:17.12  1:59.29    2:40.29   
Isabelle Brodd  2003  Simklubben Neptun    37.90  1:20.97  2:05.19    2:48.02   
Moa Arvehed  2003  Järfälla Simsällskap    38.99  1:22.96  2:07.89    2:52.51   
Isa Lundgren Sonnergren  2004  Simklubben Neptun    40.15  1:24.15  2:08.95    2:53.28   
Sara Torstensson  2004  Spårvägen Simförening    40.05  1:25.53  2:12.34    2:55.86   
Emilia Wullrich  2003  Spårvägen Simförening    39.41  1:24.28  2:10.08    2:56.59   
Amanda Andersson  2003  Lidingö Simklubb    40.55  1:26.67  2:13.85    2:59.78   
Rebecka Axelmalm  2003  Södertörns Simsällskap    40.99  1:26.71  2:14.59    3:01.56   
Alva Hagström  2003  Simklubben Neptun    40.18  1:27.52  2:15.71    3:01.60   
10  Sara Arnö  2004  Turebergs Simklubb    41.55  1:28.92  2:16.33    3:03.36   
11  Linnea Zetterlund  2003  Järfälla Simsällskap    40.92  1:27.45  2:15.82    3:03.66   
12  Astrid Nilsson  2003  Turebergs Simklubb    42.92  1:30.36  2:18.51    3:05.44   
13  Agnes Behrenfeldt  2004  Simklubben Neptun    42.52  1:30.90  2:19.33    3:06.65   
14  Emma Thur  2004  Stockholmspolisens IF SF    42.03  1:29.93  2:18.59    3:07.71   
15  Tuva Walnum  2003  Lidingö Simklubb    41.12  1:29.27  2:18.41    3:08.32   
16  Emilia Long  2004  Solna Sundbyberg SS 04    43.19  1:31.61  2:20.86    3:09.59   
17  Felicia Maultasch  2003  Eskilstuna Simklubb    42.03  1:31.88  2:22.29    3:12.88   
18  Cornelia Ericsson  2003  Turebergs Simklubb    42.97  1:32.42  2:24.21    3:14.61   
19  Li Elveskog  2004  Simklubben Neptun    44.09  1:34.04  2:25.56    3:15.01   
20  Else Jomaa  2004  Simklubben Neptun    43.11  1:33.90  2:25.80    3:15.03   
21  Felicia Göthberg  2004  Järfälla Simsällskap    44.10  1:34.53  2:25.31    3:17.61   
22  Iza Ramså Ness  2003  Stockholmspolisens IF SF    44.92  1:35.87  2:29.00    3:21.32   
23  Matilda Lindqvist  2004  Stockholmspolisens IF SF    48.36  1:43.00  2:41.07    3:36.96   
24  Elin Homnér  2003  Simklubben Neptun    47.38  1:43.39  2:41.21    3:38.56   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  12 maj 2018 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  14:08 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Neptuniaden 2018    Utskriftsdatum  12 maj 2018   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  14:20   
  Arrangör  Simklubben Neptun         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  12 maj 2018         
 
 
Gren 21, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
David Neuhardt  2003  Spårvägen Simförening    34.13  1:12.97  1:52.17    2:31.52   
August Eriksson  2004  Turebergs Simklubb    36.47  1:16.56  1:59.13    2:39.07   
Marcus Nykvist  2004  Järfälla Simsällskap    36.86  1:18.05  1:59.44    2:40.28   
Elias Lyth  2004  Wisby Simsällskap    37.15  1:19.24  2:02.83    2:44.50   
Hugo Seemann  2003  Stockholmspolisens IF SF    36.74  1:19.60  2:03.15    2:47.38   
Gustav Annas  2003  Spårvägen Simförening    35.89  1:17.68  2:02.32    2:47.50   
Marcus Larsson  2003  Solna Sundbyberg SS 04    38.37  1:21.81  2:05.68    2:49.36   
Liam Björklund  2003  Södertörns Simsällskap    38.20  1:21.43  2:05.23    2:50.57   
Isac Persson Taylor  2003  Turebergs Simklubb    38.64  1:23.20  2:08.64    2:50.76   
10  Markus Annas  2004  Spårvägen Simförening    37.83  1:21.53  2:05.95    2:51.74   
11  Isak Wallström-Blomgren  2003  Simklubben Neptun    38.58  1:22.56  2:07.04    2:51.76   
12  Walter Pettersson  2003  Wisby Simsällskap    37.96  1:22.00  2:07.31    2:52.70   
13  Samuel Paulson  2004  Eskilstuna Simklubb    38.81  1:23.45  2:09.16    2:55.63   
14  Emil Gunnarsson  2004  Södertörns Simsällskap    39.07  1:23.62  2:10.04    2:55.76   
15  Max Claesson  2004  Ösmo Simsällskap    39.35  1:24.39  2:10.76    2:58.35   
16  Evert Jonsson  2003  Eskilstuna Simklubb    40.99  1:26.58  2:13.33    2:59.16   
17  Niclas Ruimeng Li  2004  Turebergs Simklubb    40.97  1:26.84  2:13.55    3:00.39   
18  Tim Carlberg  2003  Solna Sundbyberg SS 04    40.71  1:26.89  2:14.72    3:01.81   
19  Adam Hansson Dylén  2003  Spårvägen Simförening    43.52  1:33.02  2:23.12    3:12.66   
20  Oskar Sundqvist  2003  Gustavsbergs Simsällskap    44.48  1:35.83  2:27.36    3:17.51   
21  John Ström  2004  Spårvägen Simförening    45.45  1:39.17  2:31.48    3:23.81   
22  Edvin Brattberg  2003  Eskilstuna Simklubb    43.96  1:35.89  2:29.38    3:23.99   
23  Anton Sölveskog  2003  Hudiksvalls Simsällskap    47.28  1:40.15  2:38.67    3:38.17   
24  Jakob Khaytan  2003  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    48.88  1:47.04  2:46.64    3:45.08   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  12 maj 2018 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  14:20 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Neptuniaden 2018    Utskriftsdatum  12 maj 2018   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  14:26   
  Arrangör  Simklubben Neptun         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  12 maj 2018         
 
 
Gren 22, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jenny Virtanen  2002  Södertörns Simsällskap    34.13        1:09.46   
Isabel Nordström  2001  Solna Sundbyberg SS 04    34.72        1:10.90   
Astrid Eriksson  2001  Turebergs Simklubb    34.84        1:11.78   
Linnea Lindqvist  2001  Spårvägen Simförening    35.20        1:12.68   
Sophie Bladin  2002  Simklubben Neptun    34.71        1:12.69   
Josefin Alm  2001  Tyresö Simsällskap    34.86        1:12.81   
Lilly Lundgren  2002  Järfälla Simsällskap    35.77        1:13.35   
Ella Arrhén Andersson  2002  Järfälla Simsällskap    35.76        1:13.74   
Thea Boij Du Rietz  2002  Saltsjöbadens Idrottsförening    35.82        1:14.15   
10  Sandra Bergerstam  2001  Järfälla Simsällskap    37.22        1:15.51   
11  Linn Herlin  2002  Spårvägen Simförening    36.30        1:15.69   
12  Jemina Granholm  2002  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    36.62        1:16.97   
13  Walda Jonsson  2001  Eskilstuna Simklubb    37.57        1:17.36   
14  Elin Sand  2002  Eskilstuna Simklubb    37.61        1:18.51   
15  Emelie Widhe  2001  Strängnäs Simklubb    38.11        1:18.65   
16  Hedda Sköld  2002  Wisby Simsällskap    38.07        1:20.04   
17  Emilia Bengtsson  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    39.04        1:21.55   
18  Andrea Mitrovic  2002  Solna Sundbyberg SS 04    39.42        1:22.22   
19  Matilda Thorsén  2001  Eskilstuna Simklubb    39.62        1:23.05   
20  Linn Claesson  2002  Ösmo Simsällskap    44.08        1:30.12   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  12 maj 2018 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  14:26 
 
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Neptuniaden 2018    Utskriftsdatum  12 maj 2018   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  14:42   
  Arrangör  Simklubben Neptun         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  12 maj 2018         
 
 
Gren 23, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Robin Hanson  2001  Järfälla Simsällskap    28.72        59.74   
Gustav Henriksen  2002  Spårvägen Simförening    29.60        1:01.07   
Elias Fröde  2001  Järfälla Simsällskap    30.40        1:03.07   
Philip Bentzer  2001  Solna Sundbyberg SS 04    32.12        1:05.09   
Klaudius Schreck  2001  Södertörns Simsällskap    32.64        1:05.56   
Johan Hennert  2001  Solna Sundbyberg SS 04    32.04        1:07.03   
Leonardo Montes  2002  Solna Sundbyberg SS 04    33.29        1:08.54   
Isak Gustafsson  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    32.42        1:09.10   
Alexis Camacho  2001  Södertörns Simsällskap    33.08        1:10.27   
10  Josef Faraj  2002  Eskilstuna Simklubb    33.30        1:12.16   
11  Nils Backlund  2002  Spårvägen Simförening    35.30        1:12.47   
12  Elof Kjellberg Olsson  2001  Wisby Simsällskap    34.83        1:13.10   
13  Isak Jederström  2002  Åkersberga Simsällskap    36.57        1:17.97   
14  Samuel Ekström  2002  Gustavsbergs Simsällskap    38.27        1:20.04   
15  Robin Serti  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    40.00        1:21.75   
16  Marcus Hedlund  2002  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    40.59        1:23.87   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  12 maj 2018 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  14:42 
 
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Neptuniaden 2018    Utskriftsdatum  12 maj 2018   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  14:43   
  Arrangör  Simklubben Neptun         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  12 maj 2018         
 
 
Gren 24, 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Yasemin Uzum  2003  Turebergs Simklubb    36.10  1:14.81  1:55.33    2:34.29   
Rebecca Gustafsson  2003  Stockholms Kappsimningsklubb    35.18  1:14.59  1:55.93    2:37.04   
Tone Sandsjö  2003  Järfälla Simsällskap    37.07  1:17.06  1:58.28    2:38.03   
Rebecca Sandström  2003  Lidingö Simklubb    36.31  1:15.73  1:57.44    2:39.19   
Lova Gottberg  2003  Simklubben Neptun    37.51  1:19.86  2:01.73    2:41.86   
Freja Nordeman  2003  Simklubben Neptun    36.41  1:16.19  1:58.68    2:41.97   
Veronika Hiram  2004  Södertörns Simsällskap    37.27  1:18.49  2:01.12    2:43.33   
Cornelia Ericsson  2003  Turebergs Simklubb    38.45  1:19.52  2:02.85    2:44.32   
Selma Holmer  2004  Turebergs Simklubb    38.36  1:20.51  2:03.79    2:45.31   
10  Veronica Lythell  2003  Spårvägen Simförening    39.79  1:22.51  2:05.23    2:47.40   
11  Julia Häglund  2003  Turebergs Simklubb    38.84  1:22.11  2:06.03    2:47.43   
12  Rebecca Policastro  2003  Järfälla Simsällskap    38.73  1:22.53  2:06.44    2:48.66   
13  Alice Persson  2003  Södertörns Simsällskap    40.25  1:22.76  2:05.96    2:48.98   
14  Josefin Andersson  2003  Järfälla Simsällskap    39.16  1:21.70  2:05.75    2:49.75   
15  Cornelia Lythell  2003  Spårvägen Simförening    39.64  1:23.34  2:07.32    2:50.13   
16  Alva Abrahamsson  2004  Eskilstuna Simklubb    39.63  1:23.13  2:07.06    2:50.72   
17  Sara Arnö  2004  Turebergs Simklubb    41.84  1:26.81  2:10.26    2:52.82   
18  Ella Törnqvist  2003  Tyresö Simsällskap    40.23  1:24.14  2:08.95    2:53.17   
19  Felicia Göthberg  2004  Järfälla Simsällskap    41.05  1:25.27  2:09.45    2:53.90   
20  Elvira Schei  2003  Spårvägen Simförening    40.97  1:25.31  2:10.79    2:55.27   
21  Maja Berngrim  2003  Solna Sundbyberg SS 04    41.93  1:26.95  2:14.49    2:58.32   
22  Felicia Camacho  2004  Södertörns Simsällskap    42.00  1:28.72  2:14.55    2:58.56   
23  Lisa Eriksson  2003  Gustavsbergs Simsällskap    45.00  1:35.99  2:28.70    3:19.02   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  12 maj 2018 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  14:43 
 
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Neptuniaden 2018    Utskriftsdatum  12 maj 2018   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  14:53   
  Arrangör  Simklubben Neptun         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  12 maj 2018         
 
 
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Simon Fröde  2003  Järfälla Simsällskap    32.02  1:07.21  1:43.60    2:19.43   
Ludvig Holfve  2003  Turebergs Simklubb    33.07  1:09.55  1:47.37    2:23.68   
Mattias Kvist  2003  Södertörns Simsällskap    33.73  1:10.91  1:48.48    2:25.16   
Rasmus Skyving  2003  Norrtälje Simklubb    34.16  1:10.93  1:49.11    2:27.38   
Emil Frisendahl  2003  Stockholmspolisens IF SF    33.87  1:11.71  1:51.55    2:31.29   
Sid Lundgren  2003  Järfälla Simsällskap    34.72  1:13.04  1:51.85    2:31.29   
Jannis Siotis  2003  Spårvägen Simförening    37.24  1:18.12  1:58.64    2:37.44   
Anton Höglund  2004  Wisby Simsällskap    37.00  1:17.89  1:58.23    2:38.80   
Ted Wiker  2004  Gustavsbergs Simsällskap    35.50  1:15.95  1:58.69    2:39.65   
10  Samuel Paulson  2004  Eskilstuna Simklubb    38.66  1:19.63  2:01.55    2:42.90   
11  Adrian Ekström  2004  Gustavsbergs Simsällskap    38.27  1:20.90  2:03.85    2:44.77   
12  Gustaf Sandström  2003  Hudiksvalls Simsällskap    38.33  1:21.06  2:05.43    2:45.29   
13  Max Claesson  2004  Ösmo Simsällskap    37.56  1:19.86  2:04.01    2:45.94   
14  Hannes Vigström  2004  Wisby Simsällskap    38.16  1:20.89  2:03.84    2:46.84   
15  Simon Brouzell  2003  Solna Sundbyberg SS 04    38.82  1:20.76  2:04.44    2:47.30   
16  Filip Hägglund  2004  Södertörns Simsällskap    38.99  1:20.68  2:05.12    2:47.40   
17  Aron Alexanderson  2003  Spårvägen Simförening    39.49  1:22.06  2:05.41    2:49.15   
18  Edvin Brattberg  2003  Eskilstuna Simklubb    38.05  1:21.01  2:05.97    2:50.70   
19  Fredrik Karlsson  2004  Eskilstuna Simklubb    39.94  1:23.34  2:08.47    2:52.25   
20  Markus Annas  2004  Spårvägen Simförening    38.94  1:22.96  2:09.10    2:52.64   
21  Love Lundvall  2004  Tyresö Simsällskap    41.54  1:26.86  2:12.52    2:54.76   
22  Anton Sölveskog  2003  Hudiksvalls Simsällskap    44.67  1:35.04  2:30.81    3:23.84   
Oskar Fridsell  2003  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  12 maj 2018 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  14:53 
 
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Neptuniaden 2018    Utskriftsdatum  12 maj 2018   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  14:54   
  Arrangör  Simklubben Neptun         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  12 maj 2018         
 
 
Gren 26, 100m Ryggsim Mix Masters, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ivar Wallmark  1943  Simklubben Elfsborg    46.40        1:35.87   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  12 maj 2018 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  14:54 
 
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Neptuniaden 2018    Utskriftsdatum  12 maj 2018   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  15:07   
  Arrangör  Simklubben Neptun         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  12 maj 2018         
 
 
Gren 27, 200m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emma Roloff  2002  Södertörns Simsällskap    31.69  1:05.47  1:39.66    2:13.25   
Sandra Bergerstam  2001  Järfälla Simsällskap    31.91  1:06.16  1:41.17    2:15.65   
Therese Baltzarsson  2001  Solna Sundbyberg SS 04    31.71  1:06.26  1:41.69    2:16.36   
Astrid Eriksson  2001  Turebergs Simklubb    31.97  1:06.71  1:42.09    2:16.98   
Lea Granert  2001  Stockholmspolisens IF SF    31.62  1:06.02  1:41.95    2:17.12   
Alexandra Vartiainen  2001  Simklubben Neptun    31.85  1:06.77  1:42.49    2:17.46   
Maja Eriksson  2002  Eskilstuna Simklubb    31.94  1:07.01  1:42.51    2:17.56   
Frida Gustafsson  2001  Eskilstuna Simklubb    30.86  1:05.61  1:41.85    2:18.40   
Wilma Wennerberg  2001  Eskilstuna Simklubb    31.89  1:06.83  1:42.43    2:18.42   
10  Amanda Lindqvist  2002  Järfälla Simsällskap    32.58  1:07.62  1:43.32    2:18.48   
11  Linn Herlin  2002  Spårvägen Simförening    32.84  1:08.49  1:44.45    2:20.05   
12  Emma Hansson  2002  Järfälla Simsällskap    33.64  1:09.19  1:45.66    2:20.75   
13  Filippa Hammarén  2002  Simklubben Neptun    29.91  1:04.85  1:44.06    2:20.77   
14  Isabel Nordström  2001  Solna Sundbyberg SS 04    33.50  1:10.01  1:46.83    2:21.89   
15  Sophie Bladin  2002  Simklubben Neptun    32.85  1:09.75  1:46.81    2:23.37   
16  Tova Magnusson  2002  Solna Sundbyberg SS 04    32.45  1:08.13  1:45.61    2:23.66   
17  Walda Jonsson  2001  Eskilstuna Simklubb    33.17  1:10.38  1:48.19    2:24.17   
18  Saga Bäckström  2002  Eskilstuna Simklubb    33.91  1:10.20  1:47.72    2:24.52   
19  Amanda Nilsson  2002  Södertörns Simsällskap    33.51  1:09.65  1:46.62    2:24.53   
20  Tilda Wik  2001  Eskilstuna Simklubb    33.60  1:10.41  1:48.06    2:24.66   
21  Lovisa Malm  2002  Spårvägen Simförening    32.53  1:08.31  1:46.31    2:25.43   
22  Lilly Lundgren  2002  Järfälla Simsällskap    33.36  1:10.08  1:48.30    2:25.70   
23  Sara Strand  2002  Järfälla Simsällskap    32.95  1:10.90  1:49.06    2:26.11   
24  Clara Wettergren  2002  Turebergs Simklubb    33.78  1:11.33  1:49.37    2:27.07   
25  Amanda Bekkewold  2001  Simklubben Neptun    33.75  1:10.65  1:49.32    2:27.13   
26  Maja Gustafsson  2001  Eskilstuna Simklubb    33.43  1:10.27  1:48.42    2:27.53   
27  Maja Karlsson Karlström  2002  Spårvägen Simförening    33.41  1:10.65  1:49.60    2:27.86   
28  Elin Sand  2002  Eskilstuna Simklubb    33.92  1:11.70  1:49.90    2:27.87   
29  Josefin Alm  2001  Tyresö Simsällskap    33.69  1:11.29  1:50.39    2:28.13   
30  Elma Starrost  2002  Simklubben Neptun    33.46  1:10.55  1:49.78    2:29.23   
31  Thea Boij Du Rietz  2002  Saltsjöbadens Idrottsförening    34.68  1:13.58  1:53.52    2:30.30   
32  Ioana Danes  2002  Spårvägen Simförening    34.27  1:12.37  1:51.33    2:30.40   
33  Erica Sundholm  2002  Simklubben Neptun    34.73  1:13.16  1:53.22    2:30.96   
34  Matilda Thorsén  2001  Eskilstuna Simklubb    33.75  1:12.08  1:52.81    2:32.11   
35  Evelina Berg  2002  Simklubben Neptun    36.58  1:18.88  2:03.15    2:45.39   
36  Josefin Pettersson  2002  Stockholmspolisens IF SF    36.55  1:19.35  2:05.81    2:52.04   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  12 maj 2018 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  15:07 
 
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Neptuniaden 2018    Utskriftsdatum  12 maj 2018   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  15:15   
  Arrangör  Simklubben Neptun         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  12 maj 2018         
 
 
Gren 28, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elias Fröde  2001  Järfälla Simsällskap    28.78  1:00.09  1:31.56    2:03.07   
Linus Nykvist  2001  Järfälla Simsällskap    28.72  1:00.58  1:32.68    2:04.40   
Jonas Malmring  2001  Spårvägen Simförening    29.65  1:01.85  1:33.31    2:05.11   
Gustav Henriksen  2002  Spårvägen Simförening    29.26  1:01.54  1:34.50    2:06.43   
Klaudius Schreck  2001  Södertörns Simsällskap    30.25  1:02.63  1:34.96    2:06.97   
Jesper Granath  2002  Wisby Simsällskap    28.87  1:01.14  1:34.92    2:08.14   
Morgan Martinsson  2001  Simklubben Neptun    28.11  1:00.02  1:34.75    2:10.04   
Oscar Mogard Linden  2002  Simklubben Neptun    29.39  1:02.23  1:36.75    2:10.23   
Karl Palmqvist  2002  Simklubben Neptun    29.27  1:02.78  1:37.39    2:11.21   
10  Linus Thörn  2002  Järfälla Simsällskap    30.26  1:03.54  1:38.06    2:12.21   
11  Hugo Malmberg  2001  Järfälla Simsällskap    30.01  1:04.13  1:38.89    2:12.55   
12  Michael Stille  2002  Turebergs Simklubb    31.36  1:05.58  1:39.71    2:12.70   
13  Theodor Fridh  2002  Södertörns Simsällskap    31.20  1:05.43  1:39.38    2:12.81   
14  Herman Nilsson  2002  Spårvägen Simförening    29.49  1:03.86  1:38.42    2:13.01   
15  Markus Charlton  2001  Södertörns Simsällskap    29.05  1:03.16  1:38.60    2:13.22   
16  Kevin Cheng  2002  Södertörns Simsällskap    31.09  1:04.98  1:39.87    2:15.23   
17  Aaron O´malley  2002  Spårvägen Simförening    31.11  1:05.35  1:40.92    2:15.90   
18  Gustav Jonsson  2002  Södertörns Simsällskap    32.63  1:09.31  1:46.74    2:20.54   
19  Marcus Hedlund  2002  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    32.12  1:07.88  1:45.00    2:21.53   
20  Elof Kjellberg Olsson  2001  Wisby Simsällskap    30.85  1:06.37  1:43.38    2:22.67   
21  Robin Serti  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    32.48  1:09.19  1:46.96    2:23.65   
22  Isac Böschen  2002  Solna Sundbyberg SS 04    30.90  1:06.98  1:45.81    2:24.85   
23  Isak Jederström  2002  Åkersberga Simsällskap    33.08  1:10.46  1:47.80    2:25.07   
24  Sebastian Hosokawa  2002  Åkersberga Simsällskap    31.29  1:07.73  1:45.64    2:25.49   
25  Hampus Wikner  2002  Åkersberga Simsällskap    32.69  1:09.75  1:48.84    2:27.07   
26  Alex Rappoccio  2002  Simklubben Neptun    33.45  1:11.41  1:49.78    2:27.15   
27  Stavros Theodosiadis  2002  Simklubben Neptun    31.90  1:10.69  1:53.97    2:37.32   
28  Samuel Ekström  2002  Gustavsbergs Simsällskap    33.96  1:15.08  1:58.88    2:39.49   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  12 maj 2018 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  15:15 
 
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Neptuniaden 2018    Utskriftsdatum  12 maj 2018   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  17:36   
  Arrangör  Simklubben Neptun         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  12 maj 2018         
 
 
Gren 29, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Paola Kylberg  2002  Stockholmspolisens IF SF            29.94   
Tova Magnusson  2002  Solna Sundbyberg SS 04            30.52   
Lea Granert  2001  Stockholmspolisens IF SF            31.72   
Isabel Nordström  2001  Solna Sundbyberg SS 04            32.03   
Jenny Virtanen  2002  Södertörns Simsällskap            32.19   
Emma Parsons  2002  Tyresö Simsällskap            32.23   
Tilda Wik  2001  Eskilstuna Simklubb            32.30   
Ebba Edbom  2002  Järfälla Simsällskap            32.44   
Linn Herlin  2002  Spårvägen Simförening            32.88   
10  Thea Boij Du Rietz  2002  Saltsjöbadens Idrottsförening            32.97   
11  Lilly Lundgren  2002  Järfälla Simsällskap            33.12   
12  Emelie Widhe  2001  Strängnäs Simklubb            33.24   
13  Michelle Aspberg  2002  Södertörns Simsällskap            33.82   
14  Hedda Sköld  2002  Wisby Simsällskap            33.90   
15  Alice Svensson  2002  Simklubben Neptun            34.13   
16  Ioana Danes  2002  Spårvägen Simförening            34.14   
17  Jemina Granholm  2002  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            34.24   
18  Cornelia Niring  2002  Stockholmspolisens IF SF            34.64   
19  Pernilla Hemmälin  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            35.05   
20  Emelie Karlsson  2002  Gustavsbergs Simsällskap            37.56   
21  Evelina Berg  2002  Simklubben Neptun            40.40   
22  Ellen Chen  2002  Solna Sundbyberg SS 04            43.07   
                     
 
Gren 29, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 18 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anna Eriksson  1999  Eskilstuna Simklubb            28.55   
Carin Klasson  1995  Södertörns Simsällskap            29.68   
Rebecka Loikala  2000  Eskilstuna Simklubb            30.29   
Agnes Fährlin  1998  Spårvägen Simförening            30.35   
Sara Andersson  2000  Simklubben Neptun            30.87   
Sara Olsson  1999  Tyresö Simsällskap            31.18   
Jennie Isaksen  2000  Eskilstuna Simklubb            31.20   
Linda Härmat  1996  Tyresö Simsällskap            31.26   
Fanny Odin  2000  Spårvägen Simförening            31.68   
10  Rebecca Höglind  1998  Solna Sundbyberg SS 04            31.88   
11  Anna Viinapuu  2000  Spårvägen Simförening            31.95   
12  Maya Lindhe  2000  Södertörns Simsällskap            32.24   
13  Ljuba Berg  2000  Stockholmspolisens IF SF            32.25   
14  Emilia Loikala  2000  Eskilstuna Simklubb            33.00   
15  Jessica Wiklund  2000  Wisby Simsällskap            33.01   
16  Manjiri Bhat  2000  Lidingö Simklubb            33.10   
17  Nora Laine  2000  Eskilstuna Simklubb            33.53   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  12 maj 2018 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  17:36 
 
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Neptuniaden 2018    Utskriftsdatum  12 maj 2018   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  17:40   
  Arrangör  Simklubben Neptun         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  12 maj 2018         
 
 
Gren 30, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Robin Hanson  2001  Järfälla Simsällskap            25.53   
Klaudius Schreck  2001  Södertörns Simsällskap            26.48   
Kalle Voigt  2001  Solna Sundbyberg SS 04            27.42   
Johan Hennert  2001  Solna Sundbyberg SS 04            27.67   
Andreas Wallén  2002  Spårvägen Simförening            27.79   
Tyrone Nilsson-Deya  2001  Stockholmspolisens IF SF            28.57   
Gustav Henriksen  2002  Spårvägen Simförening            28.73   
Daniel Karlsson  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            29.21   
Douglas Reuterskiöld  2002  Solna Sundbyberg SS 04            29.59   
10  Josef Faraj  2002  Eskilstuna Simklubb            31.57   
11  Aryan Munshi  2002  Stockholmspolisens IF SF            32.78   
12  Stavros Theodosiadis  2002  Simklubben Neptun            33.13   
13  Mattias Moreno  2002  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            33.51   
14  Adrian Brinnen  2001  Simklubben Neptun            34.57   
15  Robin Serti  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            35.34   
16  Samuel Ekström  2002  Gustavsbergs Simsällskap            35.83   
                     
 
Gren 30, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 18 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jesper Jonsson  1993  Södertörns Simsällskap            24.64   
Jacob Danielsson  1998  Stockholmspolisens IF SF            25.80   
Isak Eliasson  1996  Spårvägen Simförening            25.99   
Hugo Eriksson  1999  Turebergs Simklubb            26.35   
Markus Fürst  1996  Jönköpings Simsällskap            26.41   
Viktor Fridsjö  1998  Järfälla Simsällskap            26.45   
Martin Nilsson  1993  Stockholmspolisens IF SF            26.72   
Oskar Iwarsson  2000  Turebergs Simklubb            26.89   
Oscar Gullberg  1999  Åkersberga Simsällskap            27.50   
10  Marcus Melander  1996  Simklubben Neptun            28.16   
11  Simon Lund  1989  Södertörns Simsällskap            28.28   
12  Marcus Stridfäldt  1995  Södertörns Simsällskap            28.38   
13  Marcus Stolt  1995  Södertörns Simsällskap            28.47   
14  Simon Blom  1999  Simklubben Neptun            28.67   
15  Oskar Mikker  2000  Södertörns Simsällskap            28.85   
16  Oskar Hägglund  1999  Södertörns Simsällskap            31.19   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  12 maj 2018 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  17:40 
 
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Neptuniaden 2018    Utskriftsdatum  12 maj 2018   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  17:46   
  Arrangör  Simklubben Neptun         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  12 maj 2018         
 
 
Gren 31, 400m Frisim Damer, Finaler 18 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Linnea Gyllberg  2000  Simklubben Neptun    1:08.58  2:23.19  3:37.01    4:48.75   
Anna Viinapuu  2000  Spårvägen Simförening    1:09.41  2:25.46  3:42.14    4:58.93   
Katarina Lindoff  2000  Eskilstuna Simklubb    1:08.81  2:25.21  3:43.56    5:00.28   
Maya Lindhe  2000  Södertörns Simsällskap    1:09.60  2:26.32  3:45.23    5:01.39   
Emily Lamb  2000  Södertörns Simsällskap    1:09.67  2:26.40  3:45.68    5:01.87   
Ella Ericson  2000  Simklubben Neptun    1:09.90  2:28.09  3:47.80    5:04.98   
Jessica Wiklund  2000  Wisby Simsällskap    1:11.22  2:30.15  3:52.89    5:13.22   
Astrid Blomberg  2000  Solna Sundbyberg SS 04    1:21.85  2:48.35  4:14.39    5:38.94   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  12 maj 2018 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  17:46 
 
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Neptuniaden 2018    Utskriftsdatum  12 maj 2018   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  17:51   
  Arrangör  Simklubben Neptun         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  12 maj 2018         
 
 
Gren 32, 400m Frisim Herrar, Finaler 18 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Karl Gustav Gérnyi  1999  Simklubben Neptun    1:01.03  2:05.79  3:08.44    4:10.21   
Wiggo Frohde  2000  Simklubben Neptun    1:00.21  2:04.70  3:09.33    4:12.77   
Viktor Fridsjö  1998  Järfälla Simsällskap    1:00.38  2:06.00  3:10.78    4:14.31   
Mattias Glenesk  1994  Simklubben Neptun    1:00.82  2:07.10  3:13.10    4:17.72   
Niclas Eriksson  1998  Stockholmspolisens IF SF    1:00.56  2:05.72  3:12.50    4:19.28   
Adam Karlsson  2000  Spårvägen Simförening    1:01.83  2:08.61  3:15.49    4:19.68   
Elias Hysing  2000  Helsingborgs Simsällskap    1:01.21  2:07.91  3:17.33    4:28.06   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  12 maj 2018 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  17:51 
 
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Neptuniaden 2018    Utskriftsdatum  12 maj 2018   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  18:00   
  Arrangör  Simklubben Neptun         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  12 maj 2018         
 
 
Gren 33, 100m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elin Swerlander  2001  Turebergs Simklubb    29.74        1:01.17   
Jennifer Bergström  2002  Åkersberga Simsällskap    29.34        1:01.32   
Wilma Wennerberg  2001  Eskilstuna Simklubb    30.07        1:01.63   
Frida Gustafsson  2001  Eskilstuna Simklubb    30.22        1:02.58   
Astrid Eriksson  2001  Turebergs Simklubb    30.23        1:02.95   
Tova Magnusson  2002  Solna Sundbyberg SS 04    30.78        1:03.23   
Maja Eriksson  2002  Eskilstuna Simklubb    30.53        1:03.25   
Ella Arrhén Andersson  2002  Järfälla Simsällskap    30.25        1:03.53   
Filippa Hammarén  2002  Simklubben Neptun    30.23        1:04.10   
10  Alexandra Vartiainen  2001  Simklubben Neptun    30.77        1:04.28   
11  Sara Strand  2002  Järfälla Simsällskap    30.85        1:04.66   
12  Isabel Nordström  2001  Solna Sundbyberg SS 04    32.08        1:04.77   
13  Josefin Alm  2001  Tyresö Simsällskap    30.86        1:04.86   
14  Amanda Nilsson  2002  Södertörns Simsällskap    31.14        1:05.07   
15  Linn Herlin  2002  Spårvägen Simförening    31.14        1:05.16   
16  Sofia Walsh  2002  Stockholmspolisens IF SF    31.64        1:05.60   
17  Thea Boij Du Rietz  2002  Saltsjöbadens Idrottsförening    31.81        1:05.73   
18  Sofia Björkman  2002  Tyresö Simsällskap    31.42        1:05.84   
19  Maja Gustafsson  2001  Eskilstuna Simklubb    31.00        1:05.89   
20  Sophie Bladin  2002  Simklubben Neptun    31.50        1:05.97   
21  Jenny Virtanen  2002  Södertörns Simsällskap    32.15        1:06.14   
22  Amanda Lindqvist  2002  Järfälla Simsällskap    31.71        1:06.15   
23  Lilly Lundgren  2002  Järfälla Simsällskap    31.70        1:06.24   
24  Maja Karlsson Karlström  2002  Spårvägen Simförening    31.74        1:06.55   
25  Walda Jonsson  2001  Eskilstuna Simklubb    31.72        1:06.71   
26  Amanda Bekkewold  2001  Simklubben Neptun    31.92        1:06.78   
27  Lovisa Malm  2002  Spårvägen Simförening    31.62        1:07.05   
28  Elin Sand  2002  Eskilstuna Simklubb    32.13        1:07.71   
29  Ebba Edbom  2002  Järfälla Simsällskap    32.54        1:08.18   
30  Matilda Thorsén  2001  Eskilstuna Simklubb    32.80        1:08.85   
31  Elma Starrost  2002  Simklubben Neptun    32.59        1:08.88   
32  Noémi Andras  2001  Spårvägen Simförening    33.52        1:09.06   
33  Emilia Bengtsson  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    33.20        1:09.78   
34  Cornelia Niring  2002  Stockholmspolisens IF SF    33.54        1:09.81   
35  Linnea Lindqvist  2001  Spårvägen Simförening    33.69        1:10.28   
36  Ioana Danes  2002  Spårvägen Simförening    33.96        1:10.37   
37  Embla Wihk  2002  Simklubben Neptun    34.11        1:11.71   
38  Michelle Aspberg  2002  Södertörns Simsällskap    34.05        1:12.41   
39  Erica Sundholm  2002  Simklubben Neptun    33.94        1:12.76   
40  Pernilla Hemmälin  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    35.26        1:12.98   
41  Alice Svensson  2002  Simklubben Neptun    34.71        1:13.75   
42  Evelina Berg  2002  Simklubben Neptun    36.45        1:15.40   
43  Josefin Pettersson  2002  Stockholmspolisens IF SF    35.40        1:16.56   
44  Clara Bohman  2001  Simklubben Neptun    35.55        1:17.93   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  12 maj 2018 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  18:00 
 
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Neptuniaden 2018    Utskriftsdatum  12 maj 2018   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  18:08   
  Arrangör  Simklubben Neptun         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  12 maj 2018         
 
 
Gren 34, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Robin Hanson  2001  Järfälla Simsällskap    25.69        52.33   
Jonas Malmring  2001  Spårvägen Simförening    26.97        56.23   
Klaudius Schreck  2001  Södertörns Simsällskap    27.30        56.28   
Gustav Henriksen  2002  Spårvägen Simförening    27.05        56.32   
Karl Palmqvist  2002  Simklubben Neptun    27.67        57.83   
Elias Fröde  2001  Järfälla Simsällskap    27.52        57.84