2019-11-15   01:17:52
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Neptuniaden 2018

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Neptuniaden 2018    Utskriftsdatum  12 maj 2018   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  09:25   
  Arrangör  Simklubben Neptun         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  12 maj 2018         
 
 
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Troy Kroonder  2003  Simklubben Neptun    27.20        56.38   
Mattias Kvist  2003  Södertörns Simsällskap    27.21        57.23   
Jakub Majta  2003  Södertörns Simsällskap    28.02        58.17   
Rasmus Hanson  2003  Järfälla Simsällskap    28.10        58.71   
Ludvig Holfve  2003  Turebergs Simklubb    28.36        58.77   
Oliver Erneholm  2003  Spårvägen Simförening    28.35        59.22   
Nils Malmberg  2004  Järfälla Simsällskap    28.77        59.46   
Malte Haargaard  2003  Simklubben Neptun    28.65        59.63   
Hugo Seemann  2003  Stockholmspolisens IF SF    28.50        59.84   
10  Isac Persson Taylor  2003  Turebergs Simklubb    28.98        59.87   
11  Oliver Rasool  2003  Stockholmspolisens IF SF    28.62        59.97   
12  August Eriksson  2004  Turebergs Simklubb    29.11        1:00.57   
13  Rasmus Skyving  2003  Norrtälje Simklubb    28.78        1:00.61   
14  Anton Höglund  2004  Wisby Simsällskap    28.85        1:00.94   
15  Eskil Jonsson  2003  Eskilstuna Simklubb    29.42        1:00.98   
16  Jesper Holmström  2003  Spårvägen Simförening    28.99        1:01.08   
17  Sid Lundgren  2003  Järfälla Simsällskap    29.14        1:01.13   
18  David Neuhardt  2003  Spårvägen Simförening    29.40        1:01.24   
19  Isak Wallström-Blomgren  2003  Simklubben Neptun    29.47        1:01.34   
20  Marcus Nykvist  2004  Järfälla Simsällskap    29.40        1:01.44   
21  Liam Björklund  2003  Södertörns Simsällskap    29.48        1:01.57   
22  Jannis Siotis  2003  Spårvägen Simförening    29.74        1:02.07   
23  Jonathan Sandqvist  2003  Södertörns Simsällskap    28.41        1:02.31   
24  Elias Lyth  2004  Wisby Simsällskap    29.65        1:02.36   
25  Emil Frisendahl  2003  Stockholmspolisens IF SF    29.68        1:02.67   
26  Axel Thorsén  2003  Eskilstuna Simklubb    30.47        1:02.86   
27  Hjalmar Mueller  2004  Simklubben Neptun    30.17        1:03.17   
28  Adam Hansson Dylén  2003  Spårvägen Simförening    30.44        1:03.98   
29  Edvin Jonsson  2004  Södertörns Simsällskap    28.33        1:04.01   
30  Samuel Paulson  2004  Eskilstuna Simklubb    31.73        1:04.06   
31  Simon Brunn  2004  Tyresö Simsällskap    30.62        1:04.43   
32  John Zetterqvist  2004  Järfälla Simsällskap    30.76        1:04.44   
33  Oliver Höglund  2003  Wisby Simsällskap    30.46        1:04.56   
34  Malte Söderberg  2004  Södertörns Simsällskap    30.23        1:04.76   
35  Simon Brouzell  2003  Solna Sundbyberg SS 04    31.64        1:05.34   
36  Tim Carlberg  2003  Solna Sundbyberg SS 04    31.47        1:05.39   
37  Malte Norberg  2003  Simklubben Neptun    31.81        1:05.48   
38  Max Claesson  2004  Ösmo Simsällskap    31.08        1:05.89   
39  Arvid Nilsson  2003  Gustavsbergs Simsällskap    30.84        1:05.99   
40  Walter Pettersson  2003  Wisby Simsällskap    31.71        1:06.33   
41  Adrian Ekström  2004  Gustavsbergs Simsällskap    31.60        1:06.36   
42  Aron Alexanderson  2003  Spårvägen Simförening    31.64        1:06.44   
42  Morten Brattgård  2004  Gustavsbergs Simsällskap    31.74        1:06.44   
44  Michael Andrée  2004  Ösmo Simsällskap    31.94        1:06.74   
45  Viggo Reit  2003  Hudiksvalls Simsällskap    31.13        1:06.85   
46  Gustav Annas  2003  Spårvägen Simförening    32.09        1:07.18   
47  Lucas Vainio  2004  Södertörns Simsällskap    32.40        1:07.46   
48  Sami Alzghoul  2004  Stockholmspolisens IF SF    32.29        1:08.55   
49  Anton Sölveskog  2003  Hudiksvalls Simsällskap    32.01        1:08.73   
50  Jan Salentin  2004  Simklubben Neptun    33.21        1:08.85   
51  Jakob Gnalin  2003  Stockholmspolisens IF SF    32.15        1:09.14   
52  Christian Schroeder  2004  Stockholmspolisens IF SF    31.57        1:09.15   
53  Max Eriksson  2003  Gustavsbergs Simsällskap    33.98        1:09.99   
54  Axel Hallenborg  2004  Saltsjöbadens Idrottsförening    34.29        1:10.67   
55  Edvin Brattberg  2003  Eskilstuna Simklubb    33.41        1:11.01   
56  Alexander Youssef  2004  Solna Sundbyberg SS 04    34.21        1:11.95   
57  Isak Ekman  2004  Södertörns Simsällskap    34.95        1:12.27   
58  Calle Samuelsson  2003  Gustavsbergs Simsällskap    34.90        1:12.37   
59  Hannes Vigström  2004  Wisby Simsällskap    34.11        1:13.57   
60  Rikard Turén  2003  Gustavsbergs Simsällskap    35.32        1:14.15   
61  Love Lundvall  2004  Tyresö Simsällskap    35.30        1:14.57   
62  Filip Hägglund  2004  Södertörns Simsällskap    35.68        1:15.49   
63  Lo Sanderfelt  2004  Simklubben Neptun    39.35        1:24.00   
64  Ekaksh Verma  2004  Simklubben Neptun    39.98        1:24.83   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  12 maj 2018 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  09:25 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner