2019-11-21   12:24:11
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Neptuniaden 2018

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Neptuniaden 2018    Utskriftsdatum  12 maj 2018   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  10:58   
  Arrangör  Simklubben Neptun         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  12 maj 2018         
 
 
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jonathan Sandqvist  2003  Södertörns Simsällskap            30.12   
Ludvig Holfve  2003  Turebergs Simklubb            31.14   
Oskar Fridsell  2003  Solna Sundbyberg SS 04            31.50   
Oliver Rasool  2003  Stockholmspolisens IF SF            31.51   
Sid Lundgren  2003  Järfälla Simsällskap            32.21   
Rasmus Skyving  2003  Norrtälje Simklubb            32.94   
Ted Wiker  2004  Gustavsbergs Simsällskap            33.52   
Sami Alzghoul  2004  Stockholmspolisens IF SF            34.05   
Axel Lewander  2004  Stockholmspolisens IF SF            34.09   
10  Gustaf Sandström  2003  Hudiksvalls Simsällskap            34.15   
11  Simon Brunn  2004  Tyresö Simsällskap            35.07   
12  Tim Carlberg  2003  Solna Sundbyberg SS 04            35.56   
13  Adrian Ekström  2004  Gustavsbergs Simsällskap            35.75   
14  Hannes Vigström  2004  Wisby Simsällskap            36.57   
15  Filip Hägglund  2004  Södertörns Simsällskap            36.71   
16  Christian Schroeder  2004  Stockholmspolisens IF SF            37.75   
17  Viggo Reit  2003  Hudiksvalls Simsällskap            38.06   
18  Love Lundvall  2004  Tyresö Simsällskap            38.90   
19  Rikard Turén  2003  Gustavsbergs Simsällskap            39.32   
20  Lucas Vainio  2004  Södertörns Simsällskap            39.34   
21  Axel Hallenborg  2004  Saltsjöbadens Idrottsförening            40.10   
22  Calle Samuelsson  2003  Gustavsbergs Simsällskap            40.76   
23  Oskar Sundqvist  2003  Gustavsbergs Simsällskap            41.30   
24  Theodor Bagaian  2003  Solna Sundbyberg SS 04            43.92   
25  Jakob Khaytan  2003  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            44.13   
26  Felix Noe Glaser  2003  Södertörns Simsällskap            44.44   
Isac Persson Taylor  2003  Turebergs Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Marcus Persson Taylor  2005  Turebergs Simklubb            34.30   
Maximilian Holm  2005  Eskilstuna Simklubb            35.02   
Philip Palmqvist  2005  Simklubben Neptun            35.23   
Alan Eriksson  2005  Spårvägen Simförening            35.77   
Nicola Pavlovic Cano  2007  Södertörns Simsällskap            37.70   
Adrian Hellberg  2005  Spårvägen Simförening            37.84   
Gustav Storell  2006  Södertörns Simsällskap            38.12   
Oliver Rundström  2008  Simklubben Neptun            39.20   
Tee Thern  2006  Simklubben Neptun            39.25   
10  Liam Lehtonen Hebert  2006  Spårvägen Simförening            39.26   
11  Adam Joseph Michel  2006  Lidingö Simklubb            39.53   
12  Theodor Gladare  2007  Simklubben Neptun            40.22   
13  Ludvig Löfström  2006  Simklubben Neptun            40.42   
14  Vincent Forss  2007  Simklubben Neptun            40.75   
15  Sam Hamzehnejad  2006  Södertörns Simsällskap            41.15   
16  Christos Theodosiadis  2006  Simklubben Neptun            41.24   
17  Milton Eriksson  2007  Simklubben Neptun            41.48   
18  Walter Herulf  2006  Simklubben Neptun            42.05   
19  Allan Herulf  2006  Simklubben Neptun            42.46   
20  Neo Carlberg  2005  Solna Sundbyberg SS 04            42.56   
21  Melvin Rinaldo  2005  Gustavsbergs Simsällskap            42.57   
22  Jonathan Åkerman  2006  Södertörns Simsällskap            43.67   
23  Maxim Jelagin  2005  Lidingö Simklubb            43.90   
24  Eric Åhlén  2006  Eskilstuna Simklubb            44.13   
25  Axel Skott Storheden  2006  Simklubben Neptun            44.19   
26  Gustav Hedin  2005  Hudiksvalls Simsällskap            44.90   
27  Jonathan Runsten  2005  Ösmo Simsällskap            45.65   
28  Danil Kim  2009  Simförening Basilisk            45.92   
29  Oscar Andersson  2007  Lidingö Simklubb            47.41   
30  Vincent Nordlander  2007  Simklubben Neptun            48.26   
31  Jonathan Fridliand  2005  Simklubben Neptun            49.81   
Alexander Trindade  2006  Simklubben Neptun            DSQ   
Martin Gertz  2005  Lidingö Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  12 maj 2018 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  10:58 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner