2019-10-23   12:26:47
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Neptuniaden 2018

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Resultat Gren 61 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 61 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Neptuniaden 2018    Utskriftsdatum  13 maj 2018   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  13:18   
  Arrangör  Simklubben Neptun         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  12 maj 2018         
 
 
Gren 61, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Maria Bang  2003  Stockholmspolisens IF SF    34.98        1:12.76   
Freja Nordeman  2003  Simklubben Neptun    35.22        1:12.91   
Selma Holmer  2004  Turebergs Simklubb    35.20        1:13.73   
Julia Häglund  2003  Turebergs Simklubb    35.57        1:13.88   
Veronika Hiram  2004  Södertörns Simsällskap    35.82        1:14.74   
Johanna Bagelius  2004  Spårvägen Simförening    36.48        1:15.13   
Alva Abrahamsson  2004  Eskilstuna Simklubb    36.33        1:15.60   
Hilma Hagberg Moberg  2003  Södertörns Simsällskap    36.45        1:16.12   
Cornelia Ericsson  2003  Turebergs Simklubb    36.70        1:16.83   
10  Elvira Schei  2003  Spårvägen Simförening    37.17        1:17.03   
11  Veronica Lythell  2003  Spårvägen Simförening    37.81        1:17.79   
12  Cornelia Lythell  2003  Spårvägen Simförening    37.73        1:18.14   
13  Emma Lundmark  2003  Solna Sundbyberg SS 04    37.12        1:18.19   
14  Alice Persson  2003  Södertörns Simsällskap    38.66        1:18.89   
15  Lilly Eriksson  2004  Simklubben Neptun    38.28        1:18.93   
16  Tea Angerfelt  2004  Tyresö Simsällskap    37.93        1:19.27   
17  Ella Törnqvist  2003  Tyresö Simsällskap    38.36        1:19.55   
18  Josefin Fundberg  2004  Eskilstuna Simklubb    37.43        1:20.52   
19  Amanda Andersson  2003  Lidingö Simklubb    38.70        1:20.68   
19  Filippa Tottie-Håkansson  2003  Tyresö Simsällskap    39.08        1:20.68   
21  Josefin Andersson  2003  Järfälla Simsällskap    38.83        1:20.72   
22  Felicia Göthberg  2004  Järfälla Simsällskap    38.63        1:21.08   
23  Felicia Maultasch  2003  Eskilstuna Simklubb    39.06        1:21.63   
24  Nella Silfwergård  2004  Wisby Simsällskap    41.43        1:24.30   
25  Cornelia Dahlén  2004  Saltsjöbadens Idrottsförening    41.01        1:25.06   
26  Li Elveskog  2004  Simklubben Neptun    40.76        1:25.38   
27  Felicia Camacho  2004  Södertörns Simsällskap    42.01        1:25.39   
28  Elin Nygren  2003  Södertörns Simsällskap    40.85        1:25.48   
29  Emelie Lindholm  2003  Tyresö Simsällskap    42.72        1:26.96   
30  Maja Rehn  2004  Simklubben Neptun    43.35        1:29.07   
31  Ida Nygren  2004  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    43.11        1:30.41   
32  Elma Ridhagen  2004  Tyresö Simsällskap    45.71        1:36.56   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  13 maj 2018 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  13:18 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner