2019-10-15   23:28:24
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Neptuniaden 2018

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Neptuniaden 2018    Utskriftsdatum  12 maj 2018   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  09:48   
  Arrangör  Simklubben Neptun         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  12 maj 2018         
 
 
Gren 6, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Theo Djuphammar  2005  Simklubben Neptun    35.34        1:16.95   
Jack Sjöberg  2005  Wisby Simsällskap    37.49        1:19.18   
Einar Styrman  2005  Spårvägen Simförening    37.89        1:19.20   
Ferdinand Bang  2005  Simklubben Neptun    37.69        1:21.69   
Jonatan Eriksson  2006  Simklubben Neptun    37.74        1:22.52   
Aksel Hillerström Vagli  2006  Simklubben Neptun    38.73        1:23.84   
Kevin Hellman  2005  Södertörns Simsällskap    38.76        1:23.92   
Danér Alex Tapia  2005  Södertörns Simsällskap    39.89        1:24.21   
Elton Söderberg  2006  Södertörns Simsällskap    39.91        1:24.24   
10  Marcus Persson Taylor  2005  Turebergs Simklubb    39.32        1:24.55   
11  Marcus Lundgren  2006  Simklubben Neptun    40.86        1:26.58   
12  Maximilian Holm  2005  Eskilstuna Simklubb    41.49        1:28.17   
13  Martin Gertz  2005  Lidingö Simklubb    42.63        1:32.53   
14  Viktor Dahlberg  2005  Spårvägen Simförening    44.32        1:32.97   
15  Alan Eriksson  2005  Spårvägen Simförening    43.58        1:34.21   
16  Jonathan Åkerman  2006  Södertörns Simsällskap    45.02        1:35.06   
17  Emil Johanson  2005  Södertörns Simsällskap    43.66        1:35.16   
18  Wilmer Räni  2005  Spårvägen Simförening    46.15        1:35.88   
19  Liam Lehtonen Hebert  2006  Spårvägen Simförening    45.90        1:36.49   
20  William Erneholm  2006  Spårvägen Simförening    44.96        1:37.54   
21  Tommy Ritmberg  2007  Södertörns Simsällskap    47.42        1:39.41   
22  Julius Dorch Juliusson  2007  Södertörns Simsällskap    46.93        1:39.86   
23  Albin Wullt  2005  Tyresö Simsällskap    48.13        1:40.04   
24  Melvin Rinaldo  2005  Gustavsbergs Simsällskap    48.44        1:40.44   
25  Oscar Andersson  2007  Lidingö Simklubb    49.40        1:44.30   
26  Adam Joseph Michel  2006  Lidingö Simklubb    49.77        1:44.53   
27  Neo Carlberg  2005  Solna Sundbyberg SS 04    48.36        1:45.05   
28  Maxim Jelagin  2005  Lidingö Simklubb    49.22        1:45.46   
29  Jonathan Fridliand  2005  Simklubben Neptun    50.50        1:46.79   
30  Jonathan Runsten  2005  Ösmo Simsällskap    52.15        1:52.39   
31  Danil Kim  2009  Simförening Basilisk    1:00.17        2:11.59   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  12 maj 2018 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  09:48 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner