2019-10-16   23:47:12
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset XVII Marli Junior Games

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Aamujakso

Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  XVII Marli Junior Games    Tulostuspäivämäärä  21 huhtikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  11:33   
  Järjestäjä  Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  21 huhtikuu 2018         
 
 
Laji 5, 100 m RU T12,T15,T17, Loppukilpailut 11 - 12 v 
Sponsori: Best-Hall Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ellen Kaituri  2006    548  37.02        1:18.60   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:20.41                 
                     
Wilma Sundt  2006    427  39.23        1:25.40   
  Cetus Espoo  1:23.82                 
                     
Daniela Lietzén  2006    427  40.96        1:25.44   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:26.60                 
                     
Aino Kuusisto  2006    358  43.19        1:30.62   
  Nurmijärven Uinti  1:32.59                 
                     
Jenni Korkeamäki  2007    324  44.03        1:33.63   
  Cetus Espoo  1:37.24                 
                     
Matilda Leppänen  2007    324  45.79        1:33.66   
  Cetus Espoo  1:35.07                 
                     
Anni Kärkkäinen  2006    321  43.04        1:33.94   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:34.78                 
                     
Isla Leinonen  2006    320  46.33        1:34.06   
  Uinti Tampere  1:33.63                 
                     
Sini Mäkilä  2006    302  45.93        1:35.83   
  Raision Urheilijat  1:33.96                 
                     
10  Joanna Högback  2007    301  45.59        1:36.00   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:40.56                 
                     
11  Enni Tammilehto  2006    300  46.45        1:36.10   
  Cetus Espoo  1:37.68                 
                     
12  Lila Niskala  2006    286  46.55        1:37.64   
  Uinti Tampere  1:41.56                 
                     
13  Hannah Lamminmäki  2006    271  47.50        1:39.38   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:39.16                 
                     
14  Julia Sihvo  2006    268  48.64        1:39.75   
  Raision Urheilijat  1:36.80                 
                     
15  Aino Ruottinen  2007    265  45.99        1:40.09   
  Uinti Tampere  1:39.56                 
                     
16  Ippi Ranta  2006    264  47.41        1:40.25   
  Uinti Tampere  1:39.46                 
                     
17  Riikka Broman  2006    263  48.35        1:40.37   
  Nokian Pyry  1:40.12                 
                     
18  Piia Lahtinen  2006    262  48.58        1:40.47   
  Uinti Tampere  1:40.26                 
                     
19  Anna Salo  2007    262  48.93        1:40.48   
  Cetus Espoo  1:42.49                 
                     
20  Mirella Sauhula  2006    260  48.20        1:40.74   
  Aurajoen Uinti  1:42.89                 
                     
21  Annaliina Mänttäri  2006    259  48.45        1:40.83   
  Cetus Espoo  1:38.30                 
                     
22  Essi Pyykkö  2006    258  49.12        1:41.02   
  Salon Uimarit  1:40.25                 
                     
23  Anja Miao  2007    257  47.57        1:41.15   
  Cetus Espoo  1:41.80                 
                     
24  Wilma Turpeinen  2006    257  47.48        1:41.16   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:43.67                 
                     
25  Nea Elomaa  2006    254  48.61        1:41.51   
  Uinti Tampere  1:44.72                 
                     
26  Iida Vartiainen  2006    251  47.56        1:41.99   
  Aurajoen Uinti  1:41.15                 
                     
27  Ella Kalliokari  2006    244  48.51        1:42.92   
  Cetus Espoo  1:44.64                 
                     
28  Mathilda Heikiö  2006    243  48.50        1:43.02   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:46.09                 
                     
29  Anna Selin  2006    241  49.04        1:43.27   
  Uinti Tampere  1:43.27                 
                     
30  Lily Päivänen  2006    241  48.84        1:43.31   
  Helsingfors Simsällskap  1:41.89                 
                     
31  Elina Toivonen  2006    237  48.79        1:43.86   
  Aurajoen Uinti  1:44.76                 
                     
32  Amanda Ahinko  2007    236  49.20        1:44.12   
  Ålands Simförening  1:41.89                 
                     
33  Milana Virtanen  2006    233  50.04        1:44.55   
  Uinti Tampere  1:46.60                 
                     
34  Diana Raduly Baka  2006    229  50.39        1:45.07   
  Salon Uimarit  1:42.67                 
                     
35  Anni Frusti  2007    227  51.28        1:45.35   
  Nokian Pyry  1:47.45                 
                     
36  Iina Hulkki  2006    223  52.44        1:46.06   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:44.91                 
                     
37  Nova Larsson  2007    221  50.79        1:46.35   
  Ålands Simförening  1:49.53                 
                     
38  Joanna Salonen  2006    216  50.78        1:47.09   
  Uinti Tampere  1:51.83                 
                     
39  Heli Kuisma  2006    213  50.71        1:47.64   
  Hyvinkään Uimaseura  1:48.52                 
                     
40  Viivi Kiiveri  2006    213  52.05        1:47.67   
  Uinti Tampere  1:52.82                 
                     
41  Ella Parviainen  2006    210  51.32        1:48.14   
  Uinti Tampere  1:48.20                 
                     
42  Theresia Lindholm  2006    210  51.24        1:48.24   
  Ålands Simförening  2:02.26                 
                     
43  Ellen Lindell  2007    207  51.79        1:48.67   
  Cetus Espoo  1:48.36                 
                     
44  Nelli Lehtonen  2006    206  53.41        1:48.81   
  Uinti Tampere  1:51.46                 
                     
45  Gabriella Vesterkvist  2006    206  53.69        1:48.83   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:48.29                 
                     
46  Olesia Leshchuk  2006    201  53.00        1:49.84   
  Cetus Espoo  1:51.77                 
                     
47  Emmiina Eho  2007    198  51.71        1:50.28   
  Uinti Tampere  1:48.87                 
                     
48  Kiia Koivisto  2007    198  52.60        1:50.40   
  Loimaan Uimaseura  1:50.09                 
                     
49  Veera Nurmikolu  2007    196  52.53        1:50.67   
  Uinti Tampere  1:59.34                 
                     
50  Miisa Järvinen  2007    194  51.91        1:51.02   
  Aurajoen Uinti  1:56.09                 
                     
51  Iina Ekholm  2007    194  53.42        1:51.14   
  Helsingfors Simsällskap  1:49.19                 
                     
52  Amanda Vuori  2007    192  52.13        1:51.40   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:52.53                 
                     
53  Hilla-Maaria Juhola  2007    188  54.74        1:52.26   
  Porin Uimaseura  1:49.98                 
                     
54  Ella Kostiainen  2006    185  54.74        1:52.85   
  Helsingfors Simsällskap  1:56.11                 
                     
55  Alexa Korkiakoski  2006    184  54.46        1:52.95   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:51.28                 
                     
56  Aurora Änäkkälä  2007    182  54.82        1:53.53   
  Salon Uimarit  1:51.59                 
                     
57  Ines Pälviranta  2007    180  55.41        1:53.80   
  Uinti Tampere  1:53.33                 
                     
58  Rianna Hoda  2006    179  53.03        1:54.18   
  Loimaan Uimaseura  1:53.88                 
                     
59  Viivi Loimusto  2007    174  54.50        1:55.08   
  Salon Uimarit  1:57.11                 
                     
60  Linda Möttönen  2006    174  55.16        1:55.24   
  Uinti Tampere  2:00.95                 
                     
61  Vieno Virtanen  2006    172  53.73        1:55.62   
  Helsingfors Simsällskap  1:54.60                 
                     
62  Isla Vuohtoniemi  2007    172  54.50        1:55.69   
  Helsingfors Simsällskap  1:59.24                 
                     
63  Emma Haapanen  2006    171  54.56        1:55.76   
  Aurajoen Uinti  1:48.48                 
                     
64  Lotta Lönnqvist  2006    169  55.50        1:56.30   
  Cetus Espoo  1:55.29                 
                     
65  Sofia Järvi  2007    168  54.90        1:56.41   
  Raision Urheilijat  1:56.24                 
                     
66  Kätlin Ploompuu  2007    166  55.16        1:57.07   
  Riihimäen Uimaseura  1:55.79                 
                     
67  Elsa Vuorimaa  2006    163  55.37        1:57.65   
  Cetus Espoo  1:50.60                 
                     
68  Maija Grönholm  2006    163  56.33        1:57.66   
  Aurajoen Uinti  2:03.92                 
                     
69  Iiris Paloposki  2007    163  58.10        1:57.75   
  Aurajoen Uinti  2:03.48                 
                     
70  Emilia Häjänen  2006    160  58.23        1:58.41   
  Raision Urheilijat  2:05.50                 
                     
71  Fia Metsola  2007    159  58.25        1:58.59   
  Ålands Simförening  1:52.12                 
                     
72  Java Hyttinen  2006    158  55.91        1:58.82   
  Uinti Tampere                   
                     
73  Netta Halttunen  2007    155  54.83        1:59.76   
  Uinti Tampere  2:17.85                 
                     
74  Nella Imponen  2007    154  56.79        1:59.82   
  Aurajoen Uinti  2:01.12                 
                     
75  Veera Rantala  2006    154  57.57        1:59.96   
  Uinti Tampere  2:01.88                 
                     
76  Aino Mustonen  2007    150  57.44        2:01.06   
  Uinti Tampere                   
                     
77  Kerttu Laaksonen  2006    145  1:00.34        2:02.32   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:02.27                 
                     
78  Nella Honkanen  2007    141  58.20        2:03.42   
  Hyvinkään Uimaseura  2:04.59                 
                     
79  Iiris Aittokallio  2006    138  57.87        2:04.44   
  Raision Urheilijat  2:07.32                 
                     
80  Esther Reunala  2007    137  1:00.07        2:04.77   
  Octopus Lohja  2:01.94                 
                     
81  Minni-Maria Vesma  2007    134  59.93        2:05.74   
  Raision Urheilijat  2:11.32                 
                     
82  Ella Jokioinen  2006    131  1:00.46        2:06.63   
  Aurajoen Uinti  2:16.13                 
                     
83  Annabella Sovasto  2007    126  1:00.64        2:08.20   
  Helsingfors Simsällskap  2:10.53                 
                     
84  Maisa Savisto  2006    123  1:00.91        2:09.16   
  Uinti Tampere  2:07.00                 
                     
85  Vuokko Larjomaa  2007    119  1:01.77        2:10.72   
  Cetus Espoo                   
                     
86  Iisa Lavikainen  2006    116  1:02.46        2:11.86   
  Hyvinkään Uimaseura  2:09.78                 
                     
87  Elsa Koskinen  2006    113  1:04.96        2:12.90   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:10.88                 
                     
88  Aino Nokikuru  2007    112  1:02.55        2:13.20   
  Riihimäen Uimaseura  2:10.75                 
                     
89  Noora Riionheimo  2006    109  1:04.29        2:14.51   
  Raision Urheilijat                   
                     
90  Mandi Hämäläinen  2006    108  1:04.04        2:15.10   
  Uimaseura Kaarina  2:26.98                 
                     
91  Peppi Ruppa  2007    106  1:04.10        2:15.80   
  TaTu Tampere  2:21.37                 
                     
92  Silvia Jauhiainen  2007    98  1:05.51        2:19.11   
  Aurajoen Uinti                   
                     
93  Malandra Anttonen  2007    94  1:07.75        2:21.07   
  Raision Urheilijat  2:13.63                 
                     
94  Yasemin Yilmaz  2007    73  1:14.69        2:33.69   
  Aurajoen Uinti  2:32.76                 
                     
Amanda Lång  2006              DNS   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Camilla Mikkonen  2007              DNS   
  Raision Urheilijat                   
                     
Karmen Johanson  2006              DNS   
  Vesihelmen Uimaseura                   
                     
Ada Riquelme Mac Donald  2006              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:55.06                 
  SW 7.6 Väärä uintisykli (=1 käsiveto, 1 potku), paitsi käännökseen / maaliin tullessa               
                     
Ariel Julienne Jämsen  2006              DSQ   
  Helsingfors Simsällskap  1:40.48                 
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
                     
Olivia Aravirta  2007              DSQ   
  Helsingfors Simsällskap                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Oona Kinnunen  2006              DSQ   
  Helsingfors Simsällskap                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Rita Heinonen  2006              DSQ   
  Raision Urheilijat                   
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
                     
Stella Laukkanen  2007              DSQ   
  Uinti Tampere  2:20.78                 
  SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa               
                     
 
Laji 5, 100 m RU T12,T15,T17, Loppukilpailut 13 - 15 v 
Sponsori: Best-Hall Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lotta Pälsi  2004    571  36.92        1:17.53   
  Helsingfors Simsällskap  1:15.59                 
                     
Anna Edwards  2004    540  36.69        1:19.00   
  Helsingfors Simsällskap  1:17.62                 
                     
Siiri Konkka  2004    502  38.93        1:20.96   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:19.02                 
                     
Kira Lindroos  2005    440  40.56        1:24.55   
  Cetus Espoo  1:23.42                 
                     
Iiris Yli-Jama  2003    439  39.93        1:24.63   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:19.60                 
                     
Wilma Långström  2004    436  40.10        1:24.80   
  Helsingfors Simsällskap  1:24.05                 
                     
Milla Karttunen  2005    430  39.15        1:25.20   
  Raision Urheilijat  1:26.07                 
                     
Helmi Lehtonen  2004    429  38.56        1:25.27   
  Järvenpään Uintiklubi  1:26.13                 
                     
Lilli Kulpakko  2005    425  41.80        1:25.55   
  Aurajoen Uinti  1:24.53                 
                     
10  Kerttu Taponen  2005    410  39.98        1:26.60   
  Aurajoen Uinti  1:26.32                 
                     
11  Pinja Nieminen  2004    405  41.83        1:26.93   
  Cetus Espoo  1:25.51                 
                     
12  Minea Wiren  2003    400  40.59        1:27.30   
  Nokian Pyry  1:25.19                 
                     
13  Sofia Långström  2003    399  41.43        1:27.34   
  Cetus Espoo  1:26.01                 
                     
14  Jutta Jauhiainen  2004    397  41.73        1:27.51   
  Cetus Espoo  1:26.62                 
                     
15  Roosa Tuomainen  2005    388  42.04        1:28.19   
  Salon Uimarit  1:34.43                 
                     
16  Ella Suominen  2005    378  41.92        1:28.96   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:28.22                 
                     
17  Sofia Rinne  2005    376  41.40        1:29.10   
  Cetus Espoo  1:27.39                 
                     
18  Aino Koskelo  2005    375  42.03        1:29.19   
  Nurmijärven Uinti  1:27.03                 
                     
19  Ellen Kettunen  2005    373  42.84        1:29.38   
  Cetus Espoo  1:27.63                 
                     
20  Sofia Salospohja  2004    372  41.98        1:29.47   
  Raision Urheilijat                   
                     
21  Aada Salminen  2004    371  42.34        1:29.54   
  Uimaseura Kaarina  1:32.44                 
                     
22  Lumi Rossi  2005    358  43.57        1:30.61   
  Cetus Espoo  1:30.80                 
                     
23  Hanna Blomqvist  2005    354  43.08        1:30.96   
  Ålands Simförening  1:31.02                 
                     
24  Kiia Metsäkonkola  2005    344  44.02        1:31.76   
  Salon Uimarit  1:31.48                 
                     
25  Sanni Salmi  2003    343  42.78        1:31.92   
  Nokian Pyry  1:29.11                 
                     
26  Kristina Grimbaum  2005    336  45.16        1:32.52   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:34.78                 
                     
27  Helmi Haverinen  2004    322  44.62        1:33.85   
  Cetus Espoo  1:30.16                 
                     
28  Essi Salokorpi  2003    317  44.18        1:34.33   
  Cetus Espoo  1:34.53                 
                     
29  Jasmin Savonen  2005    316  44.96        1:34.39   
  Cetus Espoo  1:31.43                 
                     
30  Mette Peltola  2005    313  46.45        1:34.76   
  Raision Urheilijat  1:33.91                 
                     
31  Ronja Maude  2005    303  46.09        1:35.73   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:31.82                 
                     
32  Meri Kultaranta  2004    298  44.83        1:36.27   
  Riihimäen Uimaseura  1:37.19                 
                     
33  Elisa Liven  2004    280  45.74        1:38.25   
  Raision Urheilijat  1:35.10                 
                     
34  Roosa Lahti  2004    268  47.97        1:39.72   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:41.63                 
                     
35  Sanni Räty  2005    266  48.12        1:40.03   
  Helsingfors Simsällskap  1:38.99                 
                     
36  Maj Kajander  2005    265  48.01        1:40.17   
  Helsingfors Simsällskap  1:39.84                 
                     
37  Venla Ristimäki  2004    263  47.23        1:40.43   
  Loimaan Uimaseura  1:48.11                 
                     
38  Hilma Husari  2004    256  48.26        1:41.34   
  Nokian Pyry  1:39.72                 
                     
39  Minea Partanen  2005    250  49.29        1:42.14   
  Helsingfors Simsällskap  1:45.83                 
                     
40  Viivi Laiho  2005    242  47.64        1:43.15   
  Aurajoen Uinti  1:50.96                 
                     
41  Iines Hurme  2005    230  48.80        1:44.92   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
42  Siiri Päivärinta  2005    224  50.10        1:45.88   
  Cetus Espoo  1:47.43                 
                     
43  Celina Sandell  2005    222  50.48        1:46.22   
  Uimaseura Kaarina  1:45.55                 
                     
44  Siiri Ruponen  2005    214  51.11        1:47.55   
  Riihimäen Uimaseura  1:51.42                 
                     
45  Nea Hollström  2005    201  53.54        1:49.69   
  Cetus Espoo  1:50.51                 
                     
46  Soila Nevalainen  2005    200  52.03        1:49.94   
  Uinti Tampere  1:52.05                 
                     
47  Ida Salminen  2005    200  53.13        1:50.03   
  Raision Urheilijat  1:54.72                 
                     
48  Sabina Rakhimova  2005    199  53.79        1:50.16   
  Raision Urheilijat  1:51.43                 
                     
49  Ronja Ristevirta  2005    190  52.50        1:51.84   
  Cetus Espoo  1:46.14                 
                     
50  Maija Nurminen  2005    173  53.81        1:55.27   
  Salon Uimarit  1:56.77                 
                     
51  Sani Karjalainen  2005    148  56.62        2:01.46   
  Aurajoen Uinti                   
                     
52  Henna Arenius  2005    143  58.40        2:02.84   
  Hyvinkään Uimaseura  2:01.75                 
                     
53  Nella Hyvärinen  2004    103  1:03.95        2:17.10   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Milla Tahvanainen  2005              DNS   
  Cetus Espoo  1:54.02                 
                     
Venla Salminen  2004              DNS   
  Uimaseura Kaarina  1:34.00                 
                     
Aino Kurki  2005              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:48.44                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Milana Fedotova  2005              DSQ   
  Riihimäen Uimaseura  1:58.35                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
                     
Taika Uskali  2005              DSQ   
  Riihimäen Uimaseura                   
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
                     
 
Laji 5, 100 m RU T12,T15,T17, Loppukilpailut 16 - 17 v 
Sponsori: Best-Hall Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emma Uusküla  2002    602  35.14        1:16.18   
  Aurajoen Uinti  1:14.45                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  21 huhtikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  11:33 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner