2019-08-17   13:41:01
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset XVII Marli Junior Games

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Aamujakso

Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  XVII Marli Junior Games    Tulostuspäivämäärä  21 huhtikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  16:39   
  Järjestäjä  Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  21 huhtikuu 2018         
 
 
Laji 14, 200 m SKU P11,P13,P16,P18, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
Sponsori: Kuljetusliike E Laaksonen 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Leevi Pixa  2007    257  39.42  1:25.82  2:17.86    2:59.16   
  Helsingfors Simsällskap  3:10.70                 
                     
Nicolas Nyström  2008    238  42.33  1:30.24  2:24.41    3:03.78   
  Helsingfors Simsällskap  3:09.44                 
                     
Felix Kandolin  2007    220  40.75  1:27.38  2:24.21    3:08.70   
  Aurajoen Uinti  3:05.29                 
                     
Albert Laakkonen  2007    181  48.22  1:39.74  2:37.78    3:21.21   
  Uinti Tampere  3:18.93                 
                     
Tuukka Visto  2007    145  52.98  1:48.23  2:49.20    3:36.99   
  Riihimäen Uimaseura  3:38.67                 
                     
Oiva Koppelmäki  2007    142  58.84  1:52.34  2:54.77    3:38.30   
  Hyvinkään Uimaseura  3:42.89                 
                     
Joona Korpikoski  2007              DSQ  ru-osuus 
  Nokian Pyry                   
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
                     
Sean Salli  2007              DSQ  ru-osuus 
  Uinti Tampere  3:38.30                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
Tero Soukka  2007              DSQ   
  TaTu Tampere  4:07.03                 
  SW 9.1 Väärä lajijärjestys (pu, su, ru, vu)               
                     
 
Laji 14, 200 m SKU P11,P13,P16,P18, Loppukilpailut 12 - 13 v 
Sponsori: Kuljetusliike E Laaksonen 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ajjuub Ezzat  2005    354  37.31  1:20.04  2:07.47    2:41.02   
  Aurajoen Uinti  2:45.16                 
                     
Eero Rautaporras  2005    342  31.80  1:15.39  2:04.58    2:42.95   
  Nokian Pyry  2:37.87                 
                     
Teo Mattelmäki  2005    322  36.35  1:17.72  2:09.24    2:46.18   
  Cetus Espoo  2:51.56                 
                     
Samuel Halminen  2005    317  35.69  1:22.64  2:10.23    2:47.02   
  Helsingfors Simsällskap  2:45.82                 
                     
Joonas Arponen  2005    294  34.47  1:20.24  2:15.71    2:51.40   
  Rauman Uimaseura  2:50.69                 
                     
Lauri-Pekka Pakomäki  2006    283  39.04  1:25.81  2:15.51    2:53.50   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:53.57                 
                     
Jimi Kojo  2005    280  37.60  1:24.50  2:14.26    2:54.25   
  Uimaseura Aquila  2:51.43                 
                     
Salomo Pihlaja  2005    280  36.18  1:23.57  2:15.53    2:54.25   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:04.58                 
                     
Risto Kallström  2006    272  37.13  1:23.97  2:19.02    2:55.75   
  Cetus Espoo  3:00.65                 
                     
10  Oliver Aspholm  2005    270  39.60  1:24.55  2:18.52    2:56.21   
  Uinti Tampere  2:59.36                 
                     
11  Eero Mäenpää  2005    269  38.15  1:21.56  2:17.47    2:56.41   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:59.67                 
                     
12  Veeti Valdolin  2005    261  39.44  1:27.42  2:18.96    2:58.33   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:58.79                 
                     
13  Oliver Aalto-Hardy  2005    256  35.73  1:21.34  2:18.70    2:59.48   
  Ålands Simförening  3:02.95                 
                     
14  Aarni Linderborg  2005    253  38.35  1:26.56  2:21.14    3:00.05   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:05.95                 
                     
15  Adrian Kaslin  2005    252  39.08  1:26.03  2:21.12    3:00.36   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:08.73                 
                     
16  Eeli Partanen  2005    250  36.77  1:24.75  2:18.10    3:00.86   
  Cetus Espoo  3:18.61                 
                     
17  Eemil Reijonen  2005    242  41.02  1:32.30  2:22.52    3:02.77   
  Cetus Espoo  3:03.35                 
                     
18  Kasperi Heikkinen  2005    225  41.07  1:29.37  2:29.27    3:07.41   
  Raision Urheilijat  3:10.33                 
                     
19  Alex Mukkulainen  2006    222  43.66  1:32.20  2:27.94    3:08.07   
  Aurajoen Uinti  3:11.32                 
                     
20  Ilari Hatunen  2006    221  44.96  1:34.45  2:28.37    3:08.37   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:08.78                 
                     
21  Niko Nokikuru  2005    214  42.85  1:33.22  2:31.31    3:10.58   
  Riihimäen Uimaseura  3:08.32                 
                     
22  Adam Björkstrand  2005    213  44.10  1:30.56  2:30.76    3:10.76   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:14.88                 
                     
23  Aarne Laurila  2006    212  42.53  1:30.65  2:32.29    3:11.16   
  Cetus Espoo  3:20.84                 
                     
24  Santeri Holmberg  2006    210  43.90  1:30.71  2:29.97    3:11.56   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:13.02                 
                     
25  Nardi Gabriel Orenshtein  2005    205  43.64  1:33.21  2:30.38    3:13.31   
  Aurajoen Uinti  3:20.10                 
                     
26  Patrik Reiman  2005    203  47.61  1:35.96  2:32.78    3:13.91   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:09.02                 
                     
27  Kasperi Jalonen  2005    203  43.79  1:38.57  2:29.57    3:13.96   
  Raision Urheilijat  3:13.13                 
                     
28  Casper Kvist  2006    199  42.47  1:33.37  2:28.10    3:15.05   
  Nokian Pyry  3:16.70                 
                     
29  Juho Herva  2005    197  42.16  1:28.79  2:31.53    3:15.76   
  Hyvinkään Uimaseura  3:15.03                 
                     
30  Luis Valero de la Iglesia  2006    196  48.71  1:36.17  2:34.39    3:15.96   
  Cetus Espoo  3:29.04                 
                     
31  Miika Nurminen  2005    195  47.95  1:40.06  2:34.57    3:16.37   
  Salon Uimarit  3:20.69                 
                     
32  Joona Jakoaho  2006    193  45.10  1:37.78  2:35.44    3:16.94   
  Hyvinkään Uimaseura  3:22.15                 
                     
33  Konsta Joensuu  2005    193  43.94  1:35.34  2:34.64    3:17.02   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:25.50                 
                     
34  Onni Yrjälä  2006    192  43.76  1:31.72  2:35.59    3:17.33   
  Rauman Uimaseura  3:21.86                 
                     
35  Aapo Nurminen  2006    189  46.21  1:36.03  2:37.64    3:18.35   
  Raision Urheilijat  3:21.33                 
                     
36  Daniel Kontula  2005    189  48.89  1:39.65  2:36.36    3:18.45   
  Uinti Tampere  3:07.62                 
                     
37  Tomas Laine  2006    187  46.16  1:36.89  2:36.72    3:19.25   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:19.02                 
                     
38  Ahti Halttunen  2006    187  46.75  1:37.92  2:34.83    3:19.31   
  Hyvinkään Uimaseura  3:15.27                 
                     
39  Kasper Kainonen  2005    185  44.02  1:33.78  2:36.37    3:20.00   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:30.76                 
                     
40  Anton Passoja  2006    184  47.91  1:38.88  2:38.40    3:20.43   
  Nokian Pyry  3:24.51                 
                     
41  Alex Yli-Salomäki  2006    183  42.84  1:37.91  2:33.69    3:20.52   
  Aurajoen Uinti  3:26.05                 
                     
41  Matias Saarinen  2006    183  44.93  1:32.20  2:34.20    3:20.52   
  Salon Uimarit  3:25.35                 
                     
43  Eemeli Arnell  2005    183  46.49  1:42.36  2:39.79    3:20.61   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:18.49                 
                     
44  Milo Bergman  2006    182  49.88  1:38.49  2:37.23    3:20.82   
  Ålands Simförening  3:19.39                 
                     
44  Viljo Varsanpää  2006    182  47.54  1:38.14  2:35.61    3:20.82   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:18.48                 
                     
46  Ville Suojasto  2006    178  47.10  1:37.61  2:39.16    3:22.46   
  Raision Urheilijat  3:27.77                 
                     
47  Vilho Okkonen  2006    175  50.57  1:38.19  2:39.89    3:23.48   
  Rauman Uimaseura  3:14.80                 
                     
48  Topias Muhonen  2006    174  49.39  1:40.22  2:41.05    3:24.04   
  Octopus Lohja  3:22.69                 
                     
49  Benjamin Winqvist  2006    168  47.11  1:39.70  2:43.07    3:26.29   
  Cetus Espoo  3:19.78                 
                     
50  Iiro Räty  2006    164  44.15  1:39.63  2:44.79    3:27.85   
  Nokian Pyry  3:16.28                 
                     
51  Niklas Töyrylä  2006    158  46.58  1:41.89  2:45.92    3:30.72   
  Uinti Tampere  3:24.56                 
                     
52  Kasper Kytö  2005    157  47.18  1:42.34  2:44.41    3:31.22   
  Nokian Pyry  3:24.11                 
                     
53  Rasmus Ruotoistenmäki  2006    151  56.75  1:48.08  2:53.64    3:33.98   
  Uinti Tampere  3:40.02                 
                     
54  Aaron Tikkanen  2006    148  50.43  1:43.36  2:49.95    3:35.46   
  Hyvinkään Uimaseura  3:40.11                 
                     
55  Max Yli-Salomäki  2006    142  49.06  1:48.84  2:51.36    3:38.33   
  Aurajoen Uinti  3:40.68                 
                     
56  Elias Tuukkanen  2006    119  58.38  1:57.11  3:02.03    3:51.60   
  Riihimäen Uimaseura  3:44.00                 
                     
57  Veeti Heittokangas  2006    109  55.34  1:55.26  3:12.14    3:57.95   
  Uinti Tampere  3:43.04                 
                     
Ossi Barck  2005              DNS   
  Uimaseura Kaarina  3:18.46                 
                     
Veikka Leväsalo  2005              DSQ  pu-osuus 
  Tuusulan Uimaseura  3:13.16                 
  SW 8.3 Rintauinnin potku               
                     
 
Laji 14, 200 m SKU P11,P13,P16,P18, Loppukilpailut 14 - 16 v 
Sponsori: Kuljetusliike E Laaksonen 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lassi Haimi  2003    567  29.55  1:07.34  1:46.78    2:17.71   
  Helsingfors Simsällskap  2:17.21                 
                     
Luukas Vainio  2003    487  30.88  1:10.46  1:51.38    2:24.86   
  Cetus Espoo  2:25.64                 
                     
Marcus Forsel  2003    486  30.80  1:09.53  1:52.66    2:24.99   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:15.86                 
                     
Davin Lindholm  2004    447  32.17  1:12.00  1:54.29    2:29.08   
  Helsingfors Simsällskap  2:29.42                 
                     
Jere Broman  2002    435  34.19  1:12.68  1:56.09    2:30.37   
  Nokian Pyry  2:28.91                 
                     
Seweryn Pastucha  2004    408  34.28  1:14.35  2:00.98    2:33.62   
  Raision Urheilijat  2:32.95                 
                     
Matias Rasinmäki  2003    403  31.98  1:14.54  1:59.57    2:34.25   
  Cetus Espoo  2:34.66                 
                     
Aapo Kinnunen  2004    403  33.57  1:12.88  1:59.60    2:34.30   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:39.22                 
                     
Alexander Huhtala  2003    396  34.82  1:13.52  1:59.12    2:35.24   
  Cetus Espoo  2:32.38                 
                     
10  Roni Severinkangas  2003    389  31.82  1:13.05  2:00.38    2:36.15   
  Cetus Espoo  2:38.44                 
                     
11  Elis Fokin  2003    388  32.34  1:12.30  2:01.75    2:36.28   
  Helsingfors Simsällskap  2:36.42                 
                     
12  Veerti Juurakko  2004    370  37.19  1:19.89  2:02.93    2:38.76   
  Cetus Espoo  2:51.99                 
                     
13  Oskari Repo  2003    349  35.95  1:19.26  2:03.47    2:41.79   
  Cetus Espoo  2:46.06                 
                     
14  Onni Järvinen  2002    346  35.39  1:19.43  2:06.69    2:42.37   
  Helsingfors Simsällskap  2:43.12                 
                     
15  Henry Nyman  2003    337  35.16  1:17.04  2:08.59    2:43.66   
  Helsingfors Simsällskap  2:43.20                 
                     
16  Waldemar Palombi  2004    327  35.48  1:19.72  2:09.32    2:45.35   
  Helsingfors Simsällskap  2:48.07                 
                     
17  Samuel Saari  2004    323  36.89  1:20.83  2:10.84    2:46.02   
  Cetus Espoo  2:47.03                 
                     
18  Juuso Pulkkinen  2004    280  38.94  1:24.42  2:16.29    2:54.17   
  Cetus Espoo  2:51.16                 
                     
Otto Nurminen  2004              DSQ  su-osuus 
  Raision Urheilijat  2:56.54                 
  SW 6.6 Maaliintulo vatsallaan               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  21 huhtikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  16:39 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner