2019-10-16   23:50:29
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Seriesim division 1 deltävling 4 2017/18

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Seriesim Division 1 omg 4    Utskriftsdatum  22 april 2018   
  Tävlingsort  Lund    Utskriftstid  14:03   
  Arrangör  SK Poseidon         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 april 2018         
 
 
Gren 1, 4X50m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hs Damer [2004]  2004  Helsingborgs Simsällskap            2:07.21   
  Alicia Johansson  2003      31.19        31.19   
  Alva Landälv  2005      35.29        1:06.48   
  Tyra Littorin  2004      30.14        1:36.62   
  Izabelle Agrell  2006      30.59        2:07.21   
                     
Vellinge-N Damer  Vellinge-Näsets Simklubb            2:10.29   
  Alice Skoglund  2003      31.72        31.72   
  Kajsa Söderholm  2004      36.13        1:07.85   
  Thea Wicknertz  2005      31.46        1:39.31   
  Ajla Causevic  2006      30.98        2:10.29   
                     
SK Triton Flickor  Simklubben Triton            2:10.81   
  Siri Bokander  2003      32.16        32.16   
  Maja Björnström  2005      35.48        1:07.64   
  Maja Blomliden  2004      31.86        1:39.50   
  Julia Nilsson  2006      31.31        2:10.81   
                     
Trelleborg Damer [2003]  2003  Trelleborg Sim            2:11.58   
  Alicia Sjögren  2005      31.55        31.55   
  Erma Duratovic  2005      35.09        1:06.64   
  Vilma Andersson  2004      30.55        1:37.19   
  Freja Härstedt  2007      34.39        2:11.58   
                     
Mkk  Malmö Kappsimningsklubb            2:14.23   
  Mollie Morfelt  2003      30.20        30.20   
  Kristina Orban  2004      35.50        1:05.70   
  Teodora Petric  2005      34.10        1:39.80   
  Alicia Ekelund  2007      34.43        2:14.23   
                     
Poseidon Damer  Simklubben Poseidon            2:16.81   
  Ida Nordberg  2006      34.87        34.87   
  Boel Bergquist  2003      38.24        1:13.11   
  Vanessa Johansson  2006      32.21        1:45.32   
  Johanna Andersson Medhanie  2005      31.49        2:16.81   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 april 2018 
Licensierad till: Simklubben Poseidon  Utskriftstid  14:03 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Seriesim Division 1 omg 4    Utskriftsdatum  22 april 2018   
  Tävlingsort  Lund    Utskriftstid  14:07   
  Arrangör  SK Poseidon         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 april 2018         
 
 
Gren 2, 4X50m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hs Herrar [2004]  2004  Helsingborgs Simsällskap            2:02.53   
  Felix Tjärnberg  2005      31.28        31.28   
  Alan Jovic  2004      33.18        1:04.46   
  Jacob Söderberg  2003      27.41        1:31.87   
  Viggo Holst  2006      30.66        2:02.53   
                     
Mkk  Malmö Kappsimningsklubb            2:05.30   
  David Falk  2003      27.78        27.78   
  Hugo Lennartsson  2004      32.59        1:00.37   
  Seth Nillund  2005      30.28        1:30.65   
  Tobias Persson  2007      34.65        2:05.30   
                     
Vellinge-N Herrar  Vellinge-Näsets Simklubb            2:06.08   
  Eskil Ramäng  2004      30.91        30.91   
  Hugo Stenskepp  2003      31.09        1:02.00   
  Isaac Barrett  2005      30.74        1:32.74   
  Davit Causevic  2006      33.34        2:06.08   
                     
SK Triton Pojkar  Simklubben Triton            2:06.90   
  Jonathan Palminger  2004      30.06        30.06   
  Linus Forsgren  2003      31.76        1:01.82   
  Victor Borg  2005      33.60        1:35.42   
  Albin Nyholm  2007      31.48        2:06.90   
                     
Poseidon Herrar  Simklubben Poseidon            2:08.31   
  Lucas Bontidean  2005      33.22        33.22   
  Jakob Lindskoug  2004      34.69        1:07.91   
  Nils Tired  2003      28.29        1:36.20   
  Filip Lönnerfors  2006      32.11        2:08.31   
                     
Trelleborg Herrar [2003]  2003  Trelleborg Sim            2:17.25   
  Gabriel Olsson  2004      33.69        33.69   
  Max Ringström  2004      36.21        1:09.90   
  Jonathan Ravn Rehnström  2005      34.53        1:44.43   
  Jonatan Bååth  2006      32.82        2:17.25   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 april 2018 
Licensierad till: Simklubben Poseidon  Utskriftstid  14:07 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Seriesim Division 1 omg 4    Utskriftsdatum  22 april 2018   
  Tävlingsort  Lund    Utskriftstid  14:16   
  Arrangör  SK Poseidon         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 april 2018         
 
 
Gren 3, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hedda Toth  2007  Simklubben Poseidon            31.71   
Charlotte Krüger  2007  Malmö Kappsimningsklubb            34.04   
Emma Hägglund  2007  Helsingborgs Simsällskap            34.24   
Tosca Nilbo Burren  2007  Helsingborgs Simsällskap            34.37   
Elin Törnqvist  2007  Vellinge-Näsets Simklubb            34.41   
Alicia Ekelund  2007  Malmö Kappsimningsklubb            34.52   
Liv Stalbohm  2007  Simklubben Triton            34.86   
Amy Clarén  2007  Simklubben Triton            35.36   
Freja Härstedt  2007  Trelleborg Sim            36.09   
10  Sofie Khan-Amidy  2007  Simklubben Poseidon            36.95   
11  Nirma Bååth  2008  Trelleborg Sim            37.06   
12  Isabella Danfelter  2010  Vellinge-Näsets Simklubb            44.10   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 april 2018 
Licensierad till: Simklubben Poseidon  Utskriftstid  14:16 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Seriesim Division 1 omg 4    Utskriftsdatum  22 april 2018   
  Tävlingsort  Lund    Utskriftstid  14:16   
  Arrangör  SK Poseidon         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 april 2018         
 
 
Gren 4, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Albin Nyholm  2007  Simklubben Triton            32.10   
Tobias Persson  2007  Malmö Kappsimningsklubb            35.11   
Stefan Ivan  2007  Malmö Kappsimningsklubb            35.64   
Lucas Langell  2007  Helsingborgs Simsällskap            36.43   
Ludvig Bartolek  2008  Helsingborgs Simsällskap            36.77   
Elliot Rosberg  2008  Vellinge-Näsets Simklubb            37.34   
Elias Ekström  2008  Simklubben Poseidon            37.90   
Albin Björnström  2007  Simklubben Triton            38.35   
Jacob Kjellberg  2007  Trelleborg Sim            38.47   
10  Hampus Donnerhall  2008  Vellinge-Näsets Simklubb            39.84   
11  Benjamin Andersson Medhanie  2007  Simklubben Poseidon            39.94   
12  Anton Enehov  2008  Trelleborg Sim            43.70   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 april 2018 
Licensierad till: Simklubben Poseidon  Utskriftstid  14:16 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Seriesim Division 1 omg 4    Utskriftsdatum  22 april 2018   
  Tävlingsort  Lund    Utskriftstid  14:20   
  Arrangör  SK Poseidon         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 april 2018         
 
 
Gren 5, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Maja Björnström  2005  Simklubben Triton    30.63        1:04.01   
Liv Bexell  2005  Helsingborgs Simsällskap    31.69        1:04.36   
Vanessa Johansson  2006  Simklubben Poseidon    30.79        1:04.82   
Izabelle Agrell  2006  Helsingborgs Simsällskap    31.83        1:06.31   
Anna Stenberg  2005  Malmö Kappsimningsklubb    30.89        1:06.38   
Nelly Ahmadi  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    32.08        1:06.90   
Emma Ingner  2005  Malmö Kappsimningsklubb    32.21        1:07.16   
Ida Nordberg  2006  Simklubben Poseidon    32.12        1:07.66   
Amanda Pålsson  2005  Simklubben Triton    32.74        1:08.49   
10  Jacquline Rengbrandt  2005  Trelleborg Sim    33.38        1:09.32   
11  Ajla Causevic  2006  Vellinge-Näsets Simklubb    33.70        1:09.69   
12  Rebecca Westergren  2005  Trelleborg Sim    35.84        1:19.03   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 april 2018 
Licensierad till: Simklubben Poseidon  Utskriftstid  14:20 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Seriesim Division 1 omg 4    Utskriftsdatum  22 april 2018   
  Tävlingsort  Lund    Utskriftstid  14:25   
  Arrangör  SK Poseidon         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 april 2018         
 
 
Gren 6, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Felix Tjärnberg  2005  Helsingborgs Simsällskap    27.65        57.03   
Seth Nillund  2005  Malmö Kappsimningsklubb    28.15        58.62   
Jacob Langell  2005  Helsingborgs Simsällskap    29.75        1:02.26   
Aram Kazarian  2005  Malmö Kappsimningsklubb    30.21        1:02.75   
Isaac Barrett  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    30.59        1:02.91   
Lucas Bontidean  2005  Simklubben Poseidon    31.77        1:05.51   
Victor Borg  2005  Simklubben Triton    31.44        1:05.87   
Philip Björkman  2005  Simklubben Poseidon    31.70        1:06.59   
Jonatan Bååth  2006  Trelleborg Sim    34.87        1:13.67   
10  Jens Magnusson  2005  Simklubben Triton    35.57        1:15.37   
11  Lucas Stark  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    36.94        1:16.86   
Simon Mosén  2005  Trelleborg Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 april 2018 
Licensierad till: Simklubben Poseidon  Utskriftstid  14:25 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Seriesim Division 1 omg 4    Utskriftsdatum  22 april 2018   
  Tävlingsort  Lund    Utskriftstid  14:28   
  Arrangör  SK Poseidon         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 april 2018         
 
 
Gren 7, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Angelina Agrell  2003  Helsingborgs Simsällskap    28.40        58.95   
Julia Osterman  2004  Malmö Kappsimningsklubb    29.36        1:00.17   
Tyra Littorin  2004  Helsingborgs Simsällskap    29.53        1:00.46   
Lovisa Bjurnemark  2003  Malmö Kappsimningsklubb    28.77        1:00.67   
Boel Bergquist  2003  Simklubben Poseidon    29.42        1:01.03   
Vilma Andersson  2004  Trelleborg Sim    29.85        1:01.55   
Alice Skoglund  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    29.70        1:02.01   
Mica Nolén  2004  Simklubben Triton    29.92        1:02.14   
Kajsa Söderholm  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    30.81        1:03.39   
10  Antonia Sandblom  2003  Simklubben Triton    30.55        1:03.44   
11  Sofia Lund  2003  Simklubben Poseidon    30.27        1:03.55   
12  Tova Kjellberg  2004  Trelleborg Sim    31.76        1:06.89   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 april 2018 
Licensierad till: Simklubben Poseidon  Utskriftstid  14:28 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Seriesim Division 1 omg 4    Utskriftsdatum  22 april 2018   
  Tävlingsort  Lund    Utskriftstid  14:32   
  Arrangör  SK Poseidon         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 april 2018         
 
 
Gren 8, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
David Falk  2003  Malmö Kappsimningsklubb    25.87        53.90   
Henning Cederlund  2003  Helsingborgs Simsällskap    26.29        54.39   
Liam Bech  2003  Malmö Kappsimningsklubb    26.92        56.19   
Lucas Örmon  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    26.71        56.50   
Arvid Nilsson  2003  Simklubben Triton    27.38        56.56   
Jonathan Palminger  2004  Simklubben Triton    27.18        56.57   
Jacob Söderberg  2003  Helsingborgs Simsällskap    27.09        56.60   
Nils Tired  2003  Simklubben Poseidon    28.40        58.73   
Viktor Hansson  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    28.97        59.96   
10  Melvin Malm  2004  Simklubben Poseidon    29.15        1:01.09   
11  Gabriel Olsson  2004  Trelleborg Sim    29.62        1:01.88   
12  Mattias Andersson  2003  Trelleborg Sim    29.81        1:02.36   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 april 2018 
Licensierad till: Simklubben Poseidon  Utskriftstid  14:32 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Seriesim Division 1 omg 4    Utskriftsdatum  22 april 2018   
  Tävlingsort  Lund    Utskriftstid  14:57   
  Arrangör  SK Poseidon         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 april 2018         
 
 
Gren 9, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Charlotte Krüger  2007  Malmö Kappsimningsklubb            42.77   
Mika Rönndahl  2007  Helsingborgs Simsällskap            42.87   
Agnes Olsson  2007  Malmö Kappsimningsklubb            44.77   
Hanna Masoumi  2007  Simklubben Poseidon            44.93   
Wilma Hultberg  2007  Helsingborgs Simsällskap            45.25   
Lilly Frost  2008  Vellinge-Näsets Simklubb            46.55   
Lisa Brase  2007  Vellinge-Näsets Simklubb            47.49   
Anna Jörgensen  2007  Simklubben Triton            47.60   
Saulé Zigmantaite  2007  Simklubben Poseidon            47.69   
10  Rebecka Strand  2008  Simklubben Triton            52.79   
11  Nia Williams  2008  Trelleborg Sim            55.35   
12  Emilia Westergren  2008  Trelleborg Sim            57.04   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 april 2018 
Licensierad till: Simklubben Poseidon  Utskriftstid  14:57 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Seriesim Division 1 omg 4    Utskriftsdatum  22 april 2018   
  Tävlingsort  Lund    Utskriftstid  14:39   
  Arrangör  SK Poseidon         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 april 2018         
 
 
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Albin Björnström  2007  Simklubben Triton            44.71   
Stefan Ivan  2007  Malmö Kappsimningsklubb            47.11   
Axel Wöhl  2007  Helsingborgs Simsällskap            47.32   
Albin Reimers  2007  Simklubben Triton            47.49   
Ruslan Dzhamalov  2007  Simklubben Poseidon            47.99   
Tobias Persson  2007  Malmö Kappsimningsklubb            48.40   
Lucas Lennartsson  2008  Vellinge-Näsets Simklubb            49.02   
Wilhelm Olsson  2008  Helsingborgs Simsällskap            50.69   
Benjamin Andersson Medhanie  2007  Simklubben Poseidon            51.59   
10  Shayan Ghanbari  2007  Vellinge-Näsets Simklubb            56.05   
11  Anton Enehov  2008  Trelleborg Sim            56.88   
12  Emil Enehov  2008  Trelleborg Sim            1:00.58   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 april 2018 
Licensierad till: Simklubben Poseidon  Utskriftstid  14:39 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Seriesim Division 1 omg 4    Utskriftsdatum  22 april 2018   
  Tävlingsort  Lund    Utskriftstid  14:45   
  Arrangör  SK Poseidon         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 april 2018         
 
 
Gren 11, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erma Duratovic  2005  Trelleborg Sim    36.33        1:17.45   
Alva Landälv  2005  Helsingborgs Simsällskap    36.46        1:17.86   
Sofia Frisk  2005  Helsingborgs Simsällskap    37.95        1:19.12   
Maja Björnström  2005  Simklubben Triton    37.52        1:19.13   
Amanda Persson  2005  Malmö Kappsimningsklubb    38.15        1:23.38   
Hanna Stenskepp  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    40.88        1:27.87   
Teodora Petric  2005  Malmö Kappsimningsklubb    41.24        1:28.33   
Julia Erkselius  2006  Simklubben Triton    42.60        1:29.66   
Emma Pjanic  2005  Simklubben Poseidon    42.22        1:30.68   
10  Jacquline Rengbrandt  2005  Trelleborg Sim    43.54        1:32.57   
11  Julia Primetta  2006  Vellinge-Näsets Simklubb    43.93        1:32.83   
12  Cecila Lång Rune  2005  Simklubben Poseidon    43.79        1:33.35   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 april 2018 
Licensierad till: Simklubben Poseidon  Utskriftstid  14:45 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Seriesim Division 1 omg 4    Utskriftsdatum  22 april 2018   
  Tävlingsort  Lund    Utskriftstid  14:53   
  Arrangör  SK Poseidon         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 april 2018         
 
 
Gren 12, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Niklas Andersson  2005  Helsingborgs Simsällskap    35.18        1:14.74   
Nayan Ljungholm  2005  Simklubben Poseidon    38.61        1:22.86   
Stefan Bondzic-Rasic  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    39.79        1:24.26   
Malte Svensson  2005  Helsingborgs Simsällskap    39.44        1:25.08   
Jonathan Ravn Rehnström  2005  Trelleborg Sim    40.35        1:26.37   
Axel Rydström  2005  Simklubben Poseidon    44.04        1:32.20   
Sebastian Strand  2005  Simklubben Triton    43.11        1:32.38   
Malte Persson  2005  Malmö Kappsimningsklubb    44.53        1:33.97   
Jonatan Bååth  2006  Trelleborg Sim    45.38        1:35.25   
10  Alfred Sternerup  2006  Simklubben Triton    47.04        1:40.77   
11  Lucas Stark  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    50.18        1:47.66   
Berkay Isik  2005  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 april 2018 
Licensierad till: Simklubben Poseidon  Utskriftstid  14:53 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Seriesim Division 1 omg 4    Utskriftsdatum  22 april 2018   
  Tävlingsort  Lund    Utskriftstid  14:56   
  Arrangör  SK Poseidon         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 april 2018         
 
 
Gren 13, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Kristina Orban  2004  Malmö Kappsimningsklubb    35.97        1:16.04   
Nina Podric  2004  Helsingborgs Simsällskap    36.51        1:17.14   
Siri Bokander  2003  Simklubben Triton    37.68        1:20.08   
Linnea Liljenfors  2004  Malmö Kappsimningsklubb    37.64        1:20.12   
Antonia Sandblom  2003  Simklubben Triton    38.16        1:20.98   
Maya Wallström  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    37.97        1:20.99   
Kajsa Söderholm  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    38.99        1:22.31   
Olivia Olsson  2004  Simklubben Poseidon    39.15        1:22.35   
Julia Rieschel  2003  Simklubben Poseidon    40.69        1:26.37   
10  Frida Larsson  2004  Trelleborg Sim    42.07        1:29.99   
11  Sanna Westerberg  2004  Trelleborg Sim    40.83        1:30.30   
Alice Persson  2003  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 april 2018 
Licensierad till: Simklubben Poseidon  Utskriftstid  14:56 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Seriesim Division 1 omg 4    Utskriftsdatum  22 april 2018   
  Tävlingsort  Lund    Utskriftstid  15:01   
  Arrangör  SK Poseidon         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 april 2018         
 
 
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hugo Stenskepp  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    31.96        1:07.44   
Linus Forsgren  2003  Simklubben Triton    32.76        1:10.45   
Jonatan Holmquist  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    33.25        1:10.92   
Hugo Lennartsson  2004  Malmö Kappsimningsklubb    33.87        1:11.03   
Kalle Edelhamre  2003  Helsingborgs Simsällskap    33.86        1:11.84   
Alan Jovic  2004  Helsingborgs Simsällskap    33.44        1:12.04   
Joel Henriksson  2003  Simklubben Poseidon    34.94        1:14.59   
Svante Vilhelmsson  2003  Malmö Kappsimningsklubb    35.06        1:15.38   
Jakob Lindskoug  2004  Simklubben Poseidon    35.88        1:15.71   
10  Max Ringström  2004  Trelleborg Sim    36.42        1:19.65   
11  Neo Palenmark  2003  Simklubben Triton    41.63        1:28.48   
Henrik Mohnke-Karlsson  2003  Trelleborg Sim            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 april 2018 
Licensierad till: Simklubben Poseidon  Utskriftstid  15:01 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Seriesim Division 1 omg 4    Utskriftsdatum  22 april 2018   
  Tävlingsort  Lund    Utskriftstid  15:39   
  Arrangör  SK Poseidon         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 april 2018         
 
 
Gren 15, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Hägglund  2007  Helsingborgs Simsällskap            38.44   
Elin Törnqvist  2007  Vellinge-Näsets Simklubb            39.55   
Elin Nilsson  2007  Helsingborgs Simsällskap            39.76   
Ella Ekelund  2009  Malmö Kappsimningsklubb            40.10   
Alicia Ekelund  2007  Malmö Kappsimningsklubb            40.97   
Liv Stalbohm  2007  Simklubben Triton            41.57   
Sofie Khan-Amidy  2007  Simklubben Poseidon            41.80   
Anna Jörgensen  2007  Simklubben Triton            42.07   
Hanna Masoumi  2007  Simklubben Poseidon            45.55   
10  Nia Williams  2008  Trelleborg Sim            46.93   
11  Alicia Olsson  2008  Trelleborg Sim            49.06   
12  Michalina Marciniak  2008  Vellinge-Näsets Simklubb            55.02   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 april 2018 
Licensierad till: Simklubben Poseidon  Utskriftstid  15:39 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Seriesim Division 1 omg 4    Utskriftsdatum  22 april 2018   
  Tävlingsort  Lund    Utskriftstid  15:43   
  Arrangör  SK Poseidon         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 april 2018         
 
 
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ivar Mengelbier  2007  Malmö Kappsimningsklubb            40.08   
Lucas Langell  2007  Helsingborgs Simsällskap            40.58   
Sam Bengtsson Nimander  2008  Simklubben Triton            41.27   
Joris Jokubka  2007  Malmö Kappsimningsklubb            41.37   
Axel Wöhl  2007  Helsingborgs Simsällskap            43.47   
Victor Ravn Rehnström  2009  Trelleborg Sim            44.40   
Ruslan Dzhamalov  2007  Simklubben Poseidon            45.38   
Lucas Lennartsson  2008  Vellinge-Näsets Simklubb            46.08   
Björn Lundin Linnér  2008  Simklubben Poseidon            46.76   
10  Albin Reimers  2007  Simklubben Triton            47.65   
11  Hampus Donnerhall  2008  Vellinge-Näsets Simklubb            49.63   
12  Emil Enehov  2008  Trelleborg Sim            53.25   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 april 2018 
Licensierad till: Simklubben Poseidon  Utskriftstid  15:43 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Seriesim Division 1 omg 4    Utskriftsdatum  22 april 2018   
  Tävlingsort  Lund    Utskriftstid  15:47   
  Arrangör  SK Poseidon         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 april 2018         
 
 
Gren 17, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alicia Sjögren  2005  Trelleborg Sim    34.02        1:10.16   
Thea Wicknertz  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    34.69        1:10.46   
Hildur Andersson  2005  Helsingborgs Simsällskap    35.22        1:11.06   
Liv Bexell  2005  Helsingborgs Simsällskap    34.98        1:11.29   
Amanda Persson  2005  Malmö Kappsimningsklubb    36.18        1:14.86   
Ida Nordberg  2006  Simklubben Poseidon    35.85        1:14.86   
Nelly Ahmadi  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    36.40        1:14.94   
Zinna Bengtsson Nimander  2005  Simklubben Triton    37.79        1:18.88   
Julia Erkselius  2006  Simklubben Triton    38.05        1:19.22   
10  Johanna Andersson Medhanie  2005  Simklubben Poseidon    39.08        1:20.43   
11  Emma Ingner  2005  Malmö Kappsimningsklubb    38.83        1:20.88   
12  Rebecca Westergren  2005  Trelleborg Sim    41.12        1:25.95   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 april 2018 
Licensierad till: Simklubben Poseidon  Utskriftstid  15:47 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Seriesim Division 1 omg 4    Utskriftsdatum  22 april 2018   
  Tävlingsort  Lund    Utskriftstid  15:55   
  Arrangör  SK Poseidon         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 april 2018         
 
 
Gren 18, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Felix Tjärnberg  2005  Helsingborgs Simsällskap    33.56        1:09.44   
Jacob Langell  2005  Helsingborgs Simsällskap    34.12        1:09.97   
Seth Nillund  2005  Malmö Kappsimningsklubb    35.13        1:12.55   
Lucas Bontidean  2005  Simklubben Poseidon    35.50        1:12.59   
Philip Björkman  2005  Simklubben Poseidon    38.15        1:18.12   
Simon Mosén  2005  Trelleborg Sim    38.12        1:18.46   
Stefan Bondzic-Rasic  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    38.76        1:21.54   
Sebastian Strand  2005  Simklubben Triton    40.22        1:23.71   
Jens Magnusson  2005  Simklubben Triton    41.00        1:24.92   
10  Malte Persson  2005  Malmö Kappsimningsklubb    41.88        1:25.27   
Davit Causevic  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
Zebastian Zetterlund  2006  Trelleborg Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 april 2018 
Licensierad till: Simklubben Poseidon  Utskriftstid  15:55 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Seriesim Division 1 omg 4    Utskriftsdatum  22 april 2018   
  Tävlingsort  Lund    Utskriftstid  16:00   
  Arrangör  SK Poseidon         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 april 2018         
 
 
Gren 19, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alice Persson  2003  Helsingborgs Simsällskap    31.75        1:05.47   
Mollie Morfelt  2003  Malmö Kappsimningsklubb    32.60        1:07.40   
Alicia Johansson  2003  Helsingborgs Simsällskap    33.48        1:08.36   
Maja Blomliden  2004  Simklubben Triton    33.64        1:09.56   
Hannah Olsson-Lindhé  2003  Trelleborg Sim    34.35        1:09.77   
Alice Skoglund  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    33.84        1:09.92   
Lovisa Bjurnemark  2003  Malmö Kappsimningsklubb    33.99        1:10.26   
Mica Nolén  2004  Simklubben Triton    34.16        1:10.92   
Ditte Oredsson  2003  Simklubben Poseidon    35.38        1:13.07   
10  Klara Rödin  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    36.93        1:15.83   
11  Julia Rieschel  2003  Simklubben Poseidon    38.03        1:17.29   
12  Tova Kjellberg  2004  Trelleborg Sim    37.54        1:18.36   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 april 2018 
Licensierad till: Simklubben Poseidon  Utskriftstid  16:00 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Seriesim Division 1 omg 4    Utskriftsdatum  22 april 2018   
  Tävlingsort  Lund    Utskriftstid  16:03   
  Arrangör  SK Poseidon         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 april 2018         
 
 
Gren 20, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
David Falk  2003  Malmö Kappsimningsklubb    29.24        1:00.77   
Arvid Nilsson  2003  Simklubben Triton    29.92        1:00.80   
William Lundblad  2004  Helsingborgs Simsällskap    31.70        1:04.82   
Alan Jovic  2004  Helsingborgs Simsällskap    30.65        1:05.26   
Joel Henriksson  2003  Simklubben Poseidon    31.84        1:06.52   
Lucas Örmon  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    32.10        1:07.27   
Eskil Ramäng  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    33.88        1:08.32   
Liam Bech  2003  Malmö Kappsimningsklubb    32.77        1:11.05   
Gabriel Olsson  2004  Trelleborg Sim    34.88        1:12.64   
10  Melvin Malm  2004  Simklubben Poseidon    35.81        1:13.00   
11  Neo Palenmark  2003  Simklubben Triton    40.52        1:24.65   
Henrik Mohnke-Karlsson  2003  Trelleborg Sim            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 april 2018 
Licensierad till: Simklubben Poseidon  Utskriftstid  16:03 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Seriesim Division 1 omg 4    Utskriftsdatum  22 april 2018   
  Tävlingsort  Lund    Utskriftstid  16:08   
  Arrangör  SK Poseidon         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 april 2018         
 
 
Gren 21, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hedda Toth  2007  Simklubben Poseidon            16.07   
Elin Nilsson  2007  Helsingborgs Simsällskap            16.68   
Amy Clarén  2007  Simklubben Triton            17.24   
Hedda Lennartsson  2008  Malmö Kappsimningsklubb            17.54   
Mika Rönndahl  2007  Helsingborgs Simsällskap            17.82   
Freja Härstedt  2007  Trelleborg Sim            17.84   
Lisa Brase  2007  Vellinge-Näsets Simklubb            18.62   
Nirma Bååth  2008  Trelleborg Sim            19.25   
Saulé Zigmantaite  2007  Simklubben Poseidon            19.43   
10  Lilly Frost  2008  Vellinge-Näsets Simklubb            19.49   
11  Ella Ekelund  2009  Malmö Kappsimningsklubb            19.53   
12  Rebecka Strand  2008  Simklubben Triton            20.09   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 april 2018 
Licensierad till: Simklubben Poseidon  Utskriftstid  16:08 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Seriesim Division 1 omg 4    Utskriftsdatum  22 april 2018   
  Tävlingsort  Lund    Utskriftstid  16:12   
  Arrangör  SK Poseidon         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 april 2018         
 
 
Gren 22, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Albin Nyholm  2007  Simklubben Triton            16.60   
Erik Sperling  2007  Helsingborgs Simsällskap            18.70   
Sam Bengtsson Nimander  2008  Simklubben Triton            18.83   
Jacob Kjellberg  2007  Trelleborg Sim            18.92   
Ivar Mengelbier  2007  Malmö Kappsimningsklubb            18.94   
Wilhelm Olsson  2008  Helsingborgs Simsällskap            19.11   
Elliot Rosberg  2008  Vellinge-Näsets Simklubb            19.15   
Gustav Nilsson  2007  Malmö Kappsimningsklubb            19.28   
Victor Ravn Rehnström  2009  Trelleborg Sim            21.70   
10  Björn Lundin Linnér  2008  Simklubben Poseidon            21.93   
11  Elias Ekström  2008  Simklubben Poseidon            23.60   
Tor Nimberg  2009  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 april 2018 
Licensierad till: Simklubben Poseidon  Utskriftstid  16:12 
 
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Seriesim Division 1 omg 4    Utskriftsdatum  22 april 2018   
  Tävlingsort  Lund    Utskriftstid  16:15   
  Arrangör  SK Poseidon         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 april 2018         
 
 
Gren 23, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alicia Sjögren  2005  Trelleborg Sim            30.65   
Erma Duratovic  2005  Trelleborg Sim            30.82   
Hildur Andersson  2005  Helsingborgs Simsällskap            31.23   
Thea Wicknertz  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            32.04   
Vanessa Johansson  2006  Simklubben Poseidon            32.54   
Amanda Pålsson  2005  Simklubben Triton            33.61   
Alva Landälv  2005  Helsingborgs Simsällskap            33.66   
Zinna Bengtsson Nimander  2005  Simklubben Triton            33.74   
Anna Stenberg  2005  Malmö Kappsimningsklubb            33.85   
10  Hanna Stenskepp  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            33.89   
11  Teodora Petric  2005  Malmö Kappsimningsklubb            35.01   
12  Johanna Andersson Medhanie  2005  Simklubben Poseidon            35.88   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 april 2018 
Licensierad till: Simklubben Poseidon  Utskriftstid  16:15 
 
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Seriesim Division 1 omg 4    Utskriftsdatum  22 april 2018   
  Tävlingsort  Lund    Utskriftstid  16:18   
  Arrangör  SK Poseidon         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 april 2018         
 
 
Gren 24, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Niklas Andersson  2005  Helsingborgs Simsällskap            29.94   
Isaac Barrett  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            30.78   
Aram Kazarian  2005  Malmö Kappsimningsklubb            33.05   
Jonathan Ravn Rehnström  2005  Trelleborg Sim            33.22   
Victor Borg  2005  Simklubben Triton            34.00   
Nayan Ljungholm  2005  Simklubben Poseidon            34.50   
Axel Rydström  2005  Simklubben Poseidon            35.90   
Viggo Holst  2006  Helsingborgs Simsällskap            36.25   
Berkay Isik  2005  Malmö Kappsimningsklubb            37.68   
10  Davit Causevic  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            37.90   
11  Alfred Sternerup  2006  Simklubben Triton            40.85   
12  Felix Mårtensson  2006  Trelleborg Sim            46.48   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 april 2018 
Licensierad till: Simklubben Poseidon  Utskriftstid  16:18 
 
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Seriesim Division 1 omg 4    Utskriftsdatum  22 april 2018   
  Tävlingsort  Lund    Utskriftstid  16:21   
  Arrangör  SK Poseidon         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 april 2018         
 
 
Gren 25, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Angelina Agrell  2003  Helsingborgs Simsällskap            28.77   
Alicia Johansson  2003  Helsingborgs Simsällskap            30.07   
Vilma Andersson  2004  Trelleborg Sim            30.79   
Kristina Orban  2004  Malmö Kappsimningsklubb            30.97   
Boel Bergquist  2003  Simklubben Poseidon            31.29   
Ditte Oredsson  2003  Simklubben Poseidon            31.42   
Siri Bokander  2003  Simklubben Triton            31.50   
Maja Blomliden  2004  Simklubben Triton            31.94   
Mollie Morfelt  2003  Malmö Kappsimningsklubb            32.04   
10  Hannah Olsson-Lindhé  2003  Trelleborg Sim            32.35   
11  Klara Rödin  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            32.79   
12  Maya Wallström  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            32.84   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 april 2018 
Licensierad till: Simklubben Poseidon  Utskriftstid  16:21 
 
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Seriesim Division 1 omg 4    Utskriftsdatum  22 april 2018   
  Tävlingsort  Lund    Utskriftstid  16:35   
  Arrangör  SK Poseidon         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 april 2018         
 
 
Gren 26, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hugo Stenskepp  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            26.47   
Linus Forsgren  2003  Simklubben Triton            26.89   
Jacob Söderberg  2003  Helsingborgs Simsällskap            27.51   
Hugo Lennartsson  2004  Malmö Kappsimningsklubb            28.17   
William Lundblad  2004  Helsingborgs Simsällskap            28.40   
Ivan Sivolov  2003  Simklubben Poseidon            28.50   
Nils Tired  2003  Simklubben Poseidon            28.66   
Jonathan Palminger  2004  Simklubben Triton            29.28   
Viktor Hansson  2003  Vellinge-Näsets Simklubb            30.56   
10  Ludvig Romare  2004  Malmö Kappsimningsklubb            31.31   
11  Max Ringström  2004  Trelleborg Sim            32.26   
12  Mattias Andersson  2003  Trelleborg Sim            33.09   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 april 2018 
Licensierad till: Simklubben Poseidon  Utskriftstid  16:35 
 
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Seriesim Division 1 omg 4    Utskriftsdatum  22 april 2018   
  Tävlingsort  Lund    Utskriftstid  16:35   
  Arrangör  SK Poseidon         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 april 2018         
 
 
Gren 27, 5X50m frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hs Damer [2004]  2004  Helsingborgs Simsällskap            2:27.92   
  Angelina Agrell  2003      27.30        27.30   
  Liv Bexell  2005      29.62        56.92   
  Izabelle Agrell  2006      30.93        1:27.85   
  Elin Nilsson  2007      32.42        2:00.27   
  Tyra Littorin  2004      27.65        2:27.92   
                     
Poseidon Damer  Simklubben Poseidon            2:31.78   
  Boel Bergquist  2003      28.75        28.75   
  Ida Nordberg  2006      30.83        59.58   
  Johanna Andersson Medhanie  2005      31.95        1:31.53   
  Hedda Toth  2007      31.46        2:02.99   
  Vanessa Johansson  2006      28.79        2:31.78   
                     
SK Triton Flickor  Simklubben Triton            2:33.67   
  Maja Björnström  2005      29.35        29.35   
  Antonia Sandblom  2003      28.87        58.22   
  Julia Nilsson  2006      33.03        1:31.25   
  Liv Stalbohm  2007      34.45        2:05.70   
  Maja Blomliden  2004      27.97        2:33.67   
                     
Vellinge-N Damer  Vellinge-Näsets Simklubb            2:34.57   
  Kajsa Söderholm  2004      29.12        29.12   
  Alice Skoglund  2003      28.94        58.06   
  Elin Törnqvist  2007      35.03        1:33.09   
  Thea Wicknertz  2005      30.11        2:03.20   
  Ajla Causevic  2006      31.37        2:34.57   
                     
Trelleborg Damer [2003]  2003  Trelleborg Sim            2:40.91   
  Alicia Sjögren  2005      29.03        29.03   
  Freja Härstedt  2007      37.23        1:06.26   
  Vilma Andersson  2004      28.49        1:34.75   
  Hannah Olsson-Lindhé  2003      29.76        2:04.51   
  Nirma Bååth  2008      36.40        2:40.91   
                     
Mkk  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
  Lovisa Bjurnemark  2003      27.99        27.99   
  Emma Ingner  2005      30.94        58.93   
  Alicia Ekelund  2007      36.29        1:35.22   
  Charlotte Krüger  2007      34.14        2:09.36   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 april 2018 
Licensierad till: Simklubben Poseidon  Utskriftstid  16:35 
 
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Seriesim Division 1 omg 4    Utskriftsdatum  22 april 2018   
  Tävlingsort  Lund    Utskriftstid  16:36   
  Arrangör  SK Poseidon         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 april 2018         
 
 
Gren 28, 5X50m frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hs Herrar [2004]  2004  Helsingborgs Simsällskap            2:25.01   
  Felix Tjärnberg  2005      26.15        26.15   
  William Lundblad  2004      26.49        52.64   
  Viggo Holst  2006      31.48        1:24.12   
  Lucas Langell  2007      35.80        1:59.92   
  Henning Cederlund  2003      25.09        2:25.01   
                     
Mkk  Malmö Kappsimningsklubb            2:28.28   
  David Falk  2003      24.42        24.42   
  Seth Nillund  2005      27.23        51.65   
  Tobias Persson  2007      35.13        1:26.78   
  Stefan Ivan  2007      35.79        2:02.57   
  Hugo Lennartsson  2004      25.71        2:28.28   
                     
SK Triton Pojkar  Simklubben Triton            2:29.19   
  Jonathan Palminger  2004      26.47        26.47   
  Victor Borg  2005      30.83        57.30   
  Arvid Nilsson  2003      25.86        1:23.16   
  Alfred Sternerup  2006      33.57        1:56.73   
  Albin Nyholm  2007      32.46        2:29.19   
                     
Vellinge-N Herrar  Vellinge-Näsets Simklubb            2:33.63   
  Hugo Stenskepp  2003      25.48        25.48   
  Elliot Rosberg  2008      37.97        1:03.45   
  Isaac Barrett  2005      28.23        1:31.68   
  Davit Causevic  2006      35.00        2:06.68   
  Eskil Ramäng  2004      26.95        2:33.63   
                     
Poseidon Herrar  Simklubben Poseidon            2:36.38   
  Nils Tired  2003      27.48        27.48   
  Melvin Malm  2004      27.93        55.41   
  Lucas Bontidean  2005      29.33        1:24.74   
  Filip Lönnerfors  2006      33.87        1:58.61   
  Elias Ekström  2008      37.77        2:36.38   
                     
Trelleborg Herrar [2003]  2003  Trelleborg Sim            2:42.20   
  Gabriel Olsson  2004      28.94        28.94   
  Simon Mosén  2005      31.37        1:00.31   
  Jonatan Bååth  2006      33.43        1:33.74   
  Jacob Kjellberg  2007      40.12        2:13.86   
  Max Ringström  2004      28.34        2:42.20   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 april 2018 
Licensierad till: Simklubben Poseidon  Utskriftstid  16:36 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner