2019-11-20   10:29:18
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Triton Open 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 13.04.2018

Resultat Løb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Løb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Triton Open 2018    Udskriftsdato  14 april 2018   
  Stævne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  13:21   
  Arrangør  Svømmeklubben Triton Ballerup         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  13 april 2018         
 
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 1919-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Colins Anthony George  2001    356          33.91   
  Nakskov Svømme Klub                   
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Janus Rosholm  2002    462          31.09   
  Søllerød Svømmeklub  29.55                 
Jens Bomgaard  2002    458          31.17   
  Hovedstadens Svømmeklub  30.24                 
Julius Henriksen  2002    447          31.43   
  Holstebro Svømme Club  29.25                 
Frederik Pedersen  2002    439          31.62   
  Holbæk Svømme Klub  31.76                 
Lucas Hagbarth Jørgensen  2002    439          31.62   
  Roskilde Svømning  31.99                 
Marcus Skøtt Haslev  2002    434          31.75   
  Hovedstadens Svømmeklub  29.24                 
Carl Heyn Stage  2003    415          32.22  Deltager ikke i finalen 
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  31.77                 
Oskar Allerslev  2002    414          32.23   
  Holstebro Svømme Club  30.65                 
Malte Egholm Brøns  2003    396          32.72   
  Hørsholm Svømmeforening  31.37                 
10  Laurids Isling Kurtzmann  2002    395          32.76   
  Svømmeklubben Syd  32.57                 
11  Alexander E. Pedersen  2002    384          33.06   
  Holbæk Svømme Klub  31.92                 
12  Simon Eliasen Rytter  2003    361          33.75   
  Holbæk Svømme Klub  34.05                 
13  Daniel Didriksen  2002    359          33.81   
  Frederiksværk Svømmeklub  32.78                 
14  Mads Lund  2002    336          34.57   
  Holstebro Svømme Club  31.85                 
15  Magnus Ravn Borch  2003    286          36.46   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  35.02                 
16  Sebastian Magnus Schøn  2003    273          37.05   
  Søllerød Svømmeklub  40.55                 
17  Carl-Johan Bødtker  2003    260          37.65   
  Hørsholm Svømmeforening  37.33                 
18  Kasper Milton Smith  2003    259          37.67   
  Søllerød Svømmeklub  37.20                 
19  Marcus Elkjær Samson  2003    248          38.23   
  Hørsholm Svømmeforening  38.63                 
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Rasmus Warberg  2004    466          30.99   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  31.63                 
Casper Puggaard  2005    413          32.28   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  31.48                 
Julian Birch  2004    373          33.38   
  Søllerød Svømmeklub  33.09                 
Sejer Andersen  2005    356          33.89   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  32.40                 
Silas Waterval  2004    345          34.27   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  33.66                 
Mats Krüger  2004    307          35.62   
  Farum Svømmeklub  36.51                 
Marius Lundsteen Brøndum  2005    300          35.91   
  Søllerød Svømmeklub  34.09                 
Kasper Thorn  2004    279          36.77   
  Lyngby Svømmeklub  41.67                 
Bertram Nyegaard  2004    274          37.01   
  Roskilde Svømning  35.63                 
10  Mikkel Nielsen  2004    268          37.26   
  Holbæk Svømme Klub  37.18                 
11  August K Madsen  2004    263          37.50   
  Nakskov Svømme Klub  36.88                 
12  Lucas Kaavé  2004    262          37.54   
  Hørsholm Svømmeforening  38.40                 
13  Carlo-Viggo Cairo  2005    258          37.74   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  38.86                 
14  Sebastian Alexander West  2004    257          37.77   
  Søllerød Svømmeklub  42.25                 
15  Frederik Rink Larsen  2004    244          38.44   
  Hørsholm Svømmeforening  38.86                 
16  Magnus Kiemer  2005    233          39.03   
  Værløse Svømmeklub  37.28                 
17  Kristian Slott Rasmussen  2004    218          39.93   
  Ringsted Svømme Klub  39.36                 
18  Gustav Majkjær Mikkelsen  2005    210          40.44   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  37.54                 
19  Alexander Asmussen  2004    200          41.07   
  Frederiksværk Svømmeklub  43.01                 
20  Karl Svane Kristensen  2005    142          46.07   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
21  Frederik Skytte Nielsen  2005    123          48.33   
  Svømmeklubben Syd  43.47                 
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Tobias Melhede  2006    276          36.90   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  36.14                 
Christian Moefelt  2006    238          38.75   
  Gladsaxe Svømmeklub  39.19                 
Victor Juhl Hansen  2007    227          39.40   
  Gladsaxe Svømmeklub  39.38                 
Jens Krogh Hermansen  2006    208          40.52   
  Gladsaxe Svømmeklub  39.19                 
Sven Ole H. Frederiksen  2006    207          40.59   
  Gladsaxe Svømmeklub  39.11                 
Otto Cairo  2007    193          41.54   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  41.72                 
Emil Espinoza  2006    193          41.59   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  40.59                 
Lukas Peacock  2007    185          42.16   
  Gladsaxe Svømmeklub  41.62                 
Walter N Falborg Pedersen  2007    185          42.17   
  Gladsaxe Svømmeklub  44.28                 
10  Rasmus Egholm  2006    185          42.18   
  Glostrup Svømmeklub  40.58                 
11  Viktor Sønder Koch  2006    183          42.30   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  42.62                 
12  Jonas Wilms Jensen  2007    176          42.83   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  44.19                 
13  Andreas Wiese Dobel  2006    168          43.56   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  38.85                 
14  Sebastian Højer Øster  2006    165          43.79   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  43.55                 
15  Xander Ravn Grønholt  2006    161          44.13   
  Glostrup Svømmeklub  43.39                 
16  Oscar Serizawa  2006    157          44.56   
  Glostrup Svømmeklub  44.12                 
17  Alexander Oxenbøll  2006    150          45.19   
  Glostrup Svømmeklub  46.43                 
18  Simon Voldmester  2007    150          45.22   
  Hovedstadens Svømmeklub  42.33                 
19  Asbjørn Zeller  2007    149          45.32   
  Hovedstadens Svømmeklub  47.33                 
20  Noah Lester  2006    147          45.47   
  Værløse Svømmeklub  46.74                 
21  Anton Serizawa  2006    144          45.79   
  Glostrup Svømmeklub  44.89                 
22  Konrad Funch Jensen  2007    135          46.78   
  Hovedstadens Svømmeklub  44.63                 
23  Oscar Heinemann  2007    131          47.23   
  Gladsaxe Svømmeklub  53.24                 
24  Simon Dines Hansen  2006    120          48.67   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  44.73                 
25  Ludvig Hedegaard  2007    104          51.01   
  Hovedstadens Svømmeklub  50.92                 
Andreas Mølbak  2006              DNS   
  Ringsted Svømme Klub  42.79                 
Benjamin Klarskov  2007              DNS   
  Hovedstadens Svømmeklub  51.66                 
Gustav Krabbe Heldgaard  2006              DNS   
  Gladsaxe Svømmeklub  42.67                 
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2008-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
William Bjørnsteen  2008    135          46.81   
  Svømmeklubben Syd  47.12                 
Noa Riis  2008    119          48.77   
  Svømmeklubben Syd  50.13                 
Anton Wiuf  2008    118          49.01  Deltager ikke i finalen 
  Hovedstadens Svømmeklub  48.99                 
Laust Madsen  2008    103          51.26  Deltager ikke i finalen 
  Hovedstadens Svømmeklub  54.59                 
Villum Alstrøm  2008    75          56.86  Deltager ikke i finalen 
  Hovedstadens Svømmeklub  56.24                 
Mathias Drygaard  2008    68          58.84   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  57.56                 
Shai Bitton  2008    52          1:04.02   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
Vihaan Sanghavi  2008              DNS   
  Hovedstadens Svømmeklub  50.14                 
David Bergmann  2008              DSQ  Tyvstart 
  Hovedstadens Svømmeklub  47.75                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  14 april 2018 
Licens til Svømmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  13:21 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark