2020-02-25   13:57:07
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Spar Nord Hørsholm Cup 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 2

Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Hørsholm Cup 2018    Udskriftsdato  27 maj 2018   
  Stævne by  Hørsholm    Udskriftstidspunkt  14:22   
  Arrangør  Hørsholm Svømmeforening         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  26 maj 2018         
 
 
Løb 36, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1900-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Marina Nissen Jakobsen  2000    591  31.98  1:05.73  1:40.35    2:14.60   
  Hørsholm Svømmeforening  2:16.02                 
                     
Andrea M. Lang Bolvig  2000              DNS   
  Søllerød Svømmeklub  2:25.00                 
                     
 
Løb 36, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Felina Noe  2002    501  32.91  1:08.50  1:45.86    2:22.25   
  Dragsholm Svømmeklub  2:19.36                 
                     
Julia Frederiksen  2001    426  34.46  1:12.13  1:51.46    2:30.10   
  Ystads Simsällskap  2:26.46                 
                     
Laura Sørensen  2001    399  34.59  1:13.83  1:54.10    2:33.43   
  Dragsholm Svømmeklub  2:24.39                 
                     
Emilia Høffer  2001    232  39.08  1:26.09  2:17.01    3:03.64   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:58.65                 
                     
 
Løb 36, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Asta Poulsen Dolan  2004    588  32.12  1:06.43  1:40.77    2:14.83   
  Gentofte Svømme Klub  2:16.21                 
                     
Josephine Holst Vinther  2004    552  32.07  1:06.78  1:42.34    2:17.65   
  Gentofte Svømme Klub  2:18.78                 
                     
Viktoria Freja Sørensen  2004    505  32.65  1:09.09  1:45.56    2:21.83   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:19.05                 
                     
Frederikke Falk-List  2004    499  32.49  1:09.23  1:46.09    2:22.40   
  Gentofte Svømme Klub  2:20.00                 
                     
Viola Demuth Andersen  2003    487  33.02  1:09.90  1:47.90    2:23.59   
  Gentofte Svømme Klub  2:27.58                 
                     
Mikkeline Mailund Clan  2004    480  33.16  1:10.90  1:48.10    2:24.23   
  Søllerød Svømmeklub  2:27.36                 
                     
Amalie Schou  2003    469  33.98  1:10.16  1:47.72    2:25.32   
  Gentofte Svømme Klub  2:24.52                 
                     
Anna Nørskov  2004    465  33.71  1:10.91  1:49.38    2:25.74   
  Søllerød Svømmeklub  2:25.01                 
                     
Elin Kjellberg  2003    448  33.55    1:50.11    2:27.56   
  Ystads Simsällskap  2:26.96                 
                     
10  Caroline Vang-Jensen  2003    444  34.89  1:12.79  1:50.62    2:28.02   
  Gentofte Svømme Klub  2:22.37                 
                     
11  Kamille Lundberg  2003    416  32.77  1:11.20  1:51.87    2:31.31   
  Dragsholm Svømmeklub  2:39.84                 
                     
12  Laura Bang  2004    414  33.81  1:11.74  1:52.17    2:31.58   
  Søllerød Svømmeklub  2:36.81                 
                     
13  Amalie Brammer Kærgaard  2004    413  34.45  1:13.95  1:52.67    2:31.71   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:28.38                 
                     
14  Liv Martinsson  2004    372  36.16  1:17.58  1:58.12    2:37.06   
  Ystads Simsällskap  2:43.68                 
                     
15  Frederikke Smidt  2004    352  36.92  1:17.52  2:00.52    2:39.92   
  Søllerød Svømmeklub  2:52.20                 
                     
16  Camille Neess  2003    345  35.35  1:16.56  1:59.52    2:41.00   
  Dragsholm Svømmeklub  2:30.11                 
                     
17  Maria Hardis  2004    343  35.41  1:16.64  1:59.51    2:41.33   
  Dragsholm Svømmeklub  2:37.35                 
                     
18  Ella Rasmussen  2004    339  36.75  1:18.15  2:01.03    2:41.94   
  Dragsholm Svømmeklub  2:39.16                 
                     
19  Marina Jönsson  2004    312  36.83  1:19.59  2:05.05    2:46.43   
  Ystads Simsällskap  2:50.84                 
                     
20  Anne Louise Ingleby  2003    257  37.19  1:22.25  2:10.11    2:57.48   
  Dragsholm Svømmeklub  2:41.11                 
                     
Sophia Bøttger  2004                Afmeldt 
  Gladsaxe Svømmeklub  2:40.21                 
                     
 
Løb 36, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Caroline Salskov Jensen  2005    441  33.83  1:11.44  1:49.83    2:28.32   
  Hørsholm Svømmeforening  2:26.13                 
                     
Alba Vendelboe-Schack  2005    425  33.73  1:11.70  1:51.06    2:30.19   
  Hørsholm Svømmeforening  2:26.99                 
                     
Mille Vester-Christensen  2005    413    1:14.85  1:54.68    2:31.68   
  Søllerød Svømmeklub  2:30.88                 
                     
Stella Demuth Andersen  2006    408  34.67  1:14.24  1:54.05    2:32.31   
  Gentofte Svømme Klub  2:34.40                 
                     
Molly Szczepanski  2006    391  35.42  1:15.67  1:55.75    2:34.39   
  Gentofte Svømme Klub  2:35.78                 
                     
Emma Philip  2005    366  35.96  1:15.36  1:56.46    2:37.86   
  Hørsholm Svømmeforening  2:37.94                 
                     
Julie Heurlin Lunding  2006    363  36.09  1:16.68  1:58.60    2:38.30   
  Gentofte Svømme Klub  2:38.00                 
                     
Christine Stubbe Lundsby  2006    354  36.43  1:17.75  1:59.22    2:39.60   
  Gentofte Svømme Klub  2:40.00                 
                     
Sasha Nezdiikovskaia  2005    353  37.08  1:18.01  1:58.91    2:39.76   
  Hørsholm Svømmeforening  2:39.71                 
                     
10  Katrine Hansen  2006    338  36.22  1:19.09  2:02.22    2:42.18   
  Dragsholm Svømmeklub  2:46.06                 
                     
11  Maria Claudia S. Hansen  2006    335  36.09  1:18.14  2:00.39    2:42.63   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:40.39                 
                     
12  Karoline Holm Hilkjær  2005    318  38.11  1:20.44  2:04.26    2:45.48   
  Dragsholm Svømmeklub  2:50.11                 
                     
13  Frederikke Poulsen  2006    314  36.98  1:18.99  2:03.04    2:46.14   
  Dragsholm Svømmeklub  2:47.11                 
                     
14  Olivia Malmborg  2006    304  39.46  1:23.49  2:07.35    2:48.00   
  Ystads Simsällskap  2:51.03                 
                     
15  Johanne Hummelmose  2006    293  36.59  1:20.33  2:05.62    2:50.01   
  Gentofte Svømme Klub  2:51.51                 
                     
16  Evelyn Nyborg  2005    291  36.55  1:21.45  2:06.45    2:50.32   
  Dragsholm Svømmeklub  2:51.79                 
                     
17  Freja Mathilde Kaas  2006    277  38.54  1:22.94  2:08.25    2:53.29   
  Hørsholm Svømmeforening  2:48.08                 
                     
18  Elize Jönsson  2006    270  38.93  1:25.48  2:11.40    2:54.66   
  Ystads Simsällskap                   
                     
19  Isabella El-Nagdy  2005    259  40.58  1:26.23  2:13.18    2:57.02   
  Hørsholm Svømmeforening  2:56.58                 
                     
20  Ada Hasløv Brunsgaard  2006    239  40.39  1:26.80  2:15.36    3:02.05   
  Gentofte Svømme Klub  3:11.25                 
                     
21  Amalie Busch Erhardi  2006    234  40.99  1:28.57  2:18.46    3:03.17   
  Hørsholm Svømmeforening  2:58.68                 
                     
22  Emma Haagen  2006    230  41.49  1:29.35  2:18.02    3:04.15   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  3:09.54                 
                     
23  Hanna Rørbech  2006    230  40.98  1:27.81  2:17.25    3:04.23   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  3:07.26                 
                     
24  Ida Viberg Mårtensson  2005    166  47.50  1:42.90  2:35.90    3:25.38   
  Ystads Simsällskap                   
                     
 
Løb 36, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anna Bruun-Møller  2007    226  42.67  1:31.83  2:20.75    3:05.35   
  Hørsholm Svømmeforening  3:10.71                 
                     
Alice Strömberg  2007    225  44.68  1:35.39  2:24.25    3:05.71   
  Ystads Simsällskap                   
                     
Emilie Neess  2007    170  43.08  1:36.49  2:31.23    3:23.71   
  Dragsholm Svømmeklub  3:19.11                 
                     
Amalie Møller  2007    154  49.33  1:43.01  2:38.78    3:30.46   
  Swim Team Taastrup - VATCPH                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  27 maj 2018 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  14:22 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark