2020-02-25   11:07:45
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Spar Nord Hørsholm Cup 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 2

Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Hørsholm Cup 2018    Udskriftsdato  27 maj 2018   
  Stævne by  Hørsholm    Udskriftstidspunkt  13:20   
  Arrangør  Hørsholm Svømmeforening         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  26 maj 2018         
 
 
Løb 35, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1900-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Adam Hansen  1998    372  31.35        1:09.21   
  Søllerød Svømmeklub  1:04.99                 
                     
Andreas Ingvordsen  1996                afmeldt 
  Dragsholm Svømmeklub  1:13.49                 
                     
 
Løb 35, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Max Persson  2001    515  28.88        1:02.12   
  Ystads Simsällskap  59.82                 
                     
Emil Jespersen  2001    427  30.02        1:06.15   
  Ystads Simsällskap  1:06.60                 
                     
 
Løb 35, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Malte Egholm Brøns  2003    439  30.74        1:05.51   
  Hørsholm Svømmeforening  1:05.24                 
                     
William Kristensen  2003    439  30.00        1:05.51   
  Søllerød Svømmeklub  1:06.62                 
                     
Emil Osberg Poulsen  2003    415  30.78        1:06.74   
  Dragsholm Svømmeklub  1:09.46                 
                     
Noah Bred  2003    399  31.40        1:07.63   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:06.37                 
                     
Thomas Høgenhaug  2003    399  30.44        1:07.64   
  Søllerød Svømmeklub  1:08.08                 
                     
Asger Væver Hartvig  2002    364  31.27        1:09.77   
  Hørsholm Svømmeforening  1:08.64                 
                     
Valdemar Kristensen  2003    358  32.13        1:10.11   
  Søllerød Svømmeklub  1:12.81                 
                     
Zilas Aarestrup  2003    349  32.40        1:10.74   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:23.33                 
                     
Mathias Ehlers  2003    315  34.02        1:13.20   
  Søllerød Svømmeklub  1:15.96                 
                     
10  Christoffer Skinhøj  2003    309  34.47        1:13.68   
  Gentofte Svømme Klub  1:13.20                 
                     
11  Jesse Refsgaard  2003    291  35.52        1:15.17   
  Dragsholm Svømmeklub  1:24.94                 
                     
12  Carl-Johan Bødtker  2003    257  36.22        1:18.27   
  Hørsholm Svømmeforening  1:16.71                 
                     
13  Kasper Milton Smith  2003    240  35.45        1:20.10   
  Søllerød Svømmeklub  1:25.10                 
                     
14  Ludvig Montag  2003    233  36.79        1:20.87   
  Søllerød Svømmeklub  1:15.23                 
                     
15  Thomas Trebbien  2002    182  39.32        1:27.85   
  Dragsholm Svømmeklub  1:30.11                 
                     
Christoffer Hove  2002              DNS   
  Hørsholm Svømmeforening  1:20.12                 
                     
 
Løb 35, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Elias Noe  2004    429  30.69        1:06.04   
  Dragsholm Svømmeklub  1:05.93                 
                     
Alfred Balslev Jørgensen  2004    355  31.88        1:10.32   
  Søllerød Svømmeklub  1:12.40                 
                     
Lucas Kaavé  2004    315  34.17        1:13.17   
  Hørsholm Svømmeforening  1:14.91                 
                     
Marius Lundsteen Brøndum  2005    305  33.76        1:14.00   
  Søllerød Svømmeklub  1:14.97                 
                     
Nichlas Jørgensen  2004    303  33.53        1:14.17   
  Dragsholm Svømmeklub  1:18.29                 
                     
August Arup Neergaard  2005    276  34.22        1:16.51   
  Gentofte Svømme Klub  1:18.82                 
                     
Sebastian Hviid Larsen  2004    248  36.13        1:19.26   
  Hørsholm Svømmeforening  1:20.28                 
                     
William Leth  2004    242  36.56        1:19.88   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:15.74                 
                     
August Sølvsteen  2005    238  36.42        1:20.35   
  Gentofte Svømme Klub  1:23.03                 
                     
10  Illia Bulba  2005    225  37.20        1:21.90   
  Hørsholm Svømmeforening  1:21.53                 
                     
11  Nicholas H. Hansen  2005    211  38.04        1:23.66   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:21.99                 
                     
12  Mathias Bartholin Bruhn  2004    205  36.52        1:24.37   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:21.69                 
                     
13  Louie Hansen  2005    186  38.95        1:27.26   
  Gentofte Svømme Klub  1:28.04                 
                     
14  Alexander Halken  2005    183  39.22        1:27.66   
  Søllerød Svømmeklub  1:19.99                 
                     
15  Asbjørn Olesen  2004    168  39.10        1:30.22   
  Dragsholm Svømmeklub  1:30.12                 
                     
16  Andreas Kelstrup Schou  2005    168  40.26        1:30.26   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:31.17                 
                     
17  Frederik Rasmussen  2005    165  41.13        1:30.81   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:23.10                 
                     
18  Victor Henrik Ritnagel  2005    109  47.35        1:43.98   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:41.68                 
                     
Oskar Clausen  2004              DNS   
  Gentofte Svømme Klub  1:16.95                 
                     
William Rützou  2005                Afmeldt 
  Hørsholm Svømmeforening  1:40.61                 
                     
Joakim Hjulmand-Lassen  2005              DSQ  asynk.arme v.50m 
  Gentofte Svømme Klub  1:25.80                 
                     
 
Løb 35, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mikkel Retbøll-Bauer  2006    196  37.81        1:25.74   
  Hørsholm Svømmeforening  1:39.02                 
                     
Peter K. M. Petersen  2006    170  40.08        1:29.91   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:27.92                 
                     
Emil Olsen  2006    158  40.19        1:31.97   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:31.85                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  27 maj 2018 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  13:20 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark