2020-02-25   09:49:48
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Spar Nord Hørsholm Cup 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 2

Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Hørsholm Cup 2018    Udskriftsdato  27 maj 2018   
  Stævne by  Hørsholm    Udskriftstidspunkt  13:00   
  Arrangør  Hørsholm Svømmeforening         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  26 maj 2018         
 
 
Løb 32, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1900-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Elisabeth Lyngfeldt  1999    526          36.40   
  Helsingør Svømmeklub  35.78                 
Isabella Ringbæk  1998    395          40.05   
  Helsingør Svømmeklub  37.66                 
Emilia Frederiksen  2000    363          41.18   
  Ystads Simsällskap  38.66                 
Marta Kruse Johansen  2000              DNS   
  Helsingør Svømmeklub  39.07                 
 
Løb 32, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Regitze Lyngfeldt  2002    425          39.10   
  Helsingør Svømmeklub  37.34                 
Felina Noe  2002    354          41.55   
  Dragsholm Svømmeklub  45.52                 
Julia Frederiksen  2001    345          41.89   
  Ystads Simsällskap  40.36                 
Caroline Møller  2002    270          45.47   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  45.41                 
Lærke Højsted Eriksen  2002    251          46.58   
  Helsingør Svømmeklub  44.78                 
Emilia Høffer  2001    173          52.68   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  49.77                 
Jasmin Danielsen  2001    134          57.38   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  53.79                 
 
Løb 32, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Viola Demuth Andersen  2003    539          36.12   
  Gentofte Svømme Klub  35.89                 
Sara Damkjær Bartels  2004    517          36.63   
  Gladsaxe Svømmeklub  34.46                 
Alba Lyhne Weiner  2004    490          37.28   
  Søllerød Svømmeklub  37.26                 
Anne Sofie Evald  2004    474          37.70   
  Gentofte Svømme Klub  36.79                 
Clara Toft  2004    463          38.00   
  Gentofte Svømme Klub  37.09                 
Irma Nilsson  2004    414          39.42   
  Ystads Simsällskap  40.27                 
Carla Lyhne Weiner  2003    400          39.87   
  Søllerød Svømmeklub  40.54                 
Caroline Vang-Jensen  2003    399          39.91   
  Gentofte Svømme Klub  39.23                 
Marina Jönsson  2004    278          45.03   
  Ystads Simsällskap  44.41                 
10  Anne Louise Ingleby  2003    254          46.42   
  Dragsholm Svømmeklub  47.62                 
11  Kamille Lundberg  2003    234          47.67   
  Dragsholm Svømmeklub  46.46                 
12  Mille Dige From  2004    149          55.37   
  Hørsholm Svømmeforening  58.24                 
 
Løb 32, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ida Marie Platzer  2005    451          38.33   
  Søllerød Svømmeklub  39.25                 
Tea Stark Friis  2006    450          38.35   
  Ystads Simsällskap  37.31                 
Anna R. Strøbek  2005    413          39.47   
  Gentofte Svømme Klub  39.93                 
Rebecca Chur Fischer  2005    400          39.88   
  Gentofte Svømme Klub  40.47                 
Mille Vester-Christensen  2005    394          40.08   
  Søllerød Svømmeklub  40.05                 
Maria Claudia S. Hansen  2006    335          42.32   
  Gladsaxe Svømmeklub  45.03                 
Alberte Kreiser-Petersen  2005    327          42.67   
  Gentofte Svømme Klub  40.24                 
Caroline Salskov Jensen  2005    325          42.76   
  Hørsholm Svømmeforening  40.45                 
Freja Threms  2005    310          43.44   
  Dragsholm Svømmeklub  45.29                 
10  Frederikke Poulsen  2006    301          43.86   
  Dragsholm Svømmeklub  45.64                 
11  Astrid Hjuler Britze  2006    295          44.16   
  Hørsholm Svømmeforening  46.94                 
12  Isabella El-Nagdy  2005    271          45.40   
  Hørsholm Svømmeforening  51.90                 
13  Asta-Marie Mailund Clan  2006    271          45.42   
  Søllerød Svømmeklub                   
14  Amalie Busch Erhardi  2006    262          45.89   
  Hørsholm Svømmeforening  48.61                 
15  Tindra Alstierna  2006    262          45.92   
  Ystads Simsällskap  47.79                 
16  Emma Haagen  2006    241          47.19   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  46.99                 
17  Sofie Larsen  2005    232          47.82   
  Dragsholm Svømmeklub  48.41                 
18  Jasmine Løkkegaard  2006    230          47.95   
  Gladsaxe Svømmeklub  46.04                 
19  Katrine Hansen  2006    224          48.37   
  Dragsholm Svømmeklub  50.46                 
20  Evelyn Nyborg  2005    215          49.07   
  Dragsholm Svømmeklub  48.85                 
21  Emma Philip  2005    208          49.58   
  Hørsholm Svømmeforening  48.19                 
22  Clara Katharina Sederholm  2006    177          52.35   
  Hørsholm Svømmeforening  52.76                 
23  Tindra Karlsson  2006    170          52.97   
  Ystads Simsällskap  54.52                 
24  Ada Hasløv Brunsgaard  2006    166          53.42   
  Gentofte Svømme Klub  56.71                 
25  Hanna Rørbech  2006    149          55.39   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  56.17                 
26  Maja Hansen  2006    147          55.70   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  53.71                 
Johanne Hummelmose  2006              DSQ  SW4.4 Tyvstart 
  Gentofte Svømme Klub  46.67                 
Karoline Holm Hilkjær  2005              DSQ  SW4.4 Tyvstart 
  Dragsholm Svømmeklub  48.46                 
 
Løb 32, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emilie Dommer  2007    221          48.60   
  Hørsholm Svømmeforening  49.80                 
Elsa Lundstedt  2007    215          49.03   
  Ystads Simsällskap  46.67                 
Tyra Rundgren  2008    192          50.89   
  Ystads Simsällskap                   
Emilie Neess  2007    181          51.95   
  Dragsholm Svømmeklub  56.53                 
Elice Casimir  2007    162          53.87   
  Ystads Simsällskap  57.46                 
Victoria Haslund Mourier  2007    153          54.94   
  Hørsholm Svømmeforening  59.75                 
Julia Thörn  2007    143          56.17   
  Ystads Simsällskap                   
Klara Fris Ottosen  2007    135          57.28   
  Dragsholm Svømmeklub  57.11                 
Emma Nilsson  2008    132          57.72   
  Ystads Simsällskap  57.79                 
10  Isabelle Leo  2009    125          58.72   
  Ystads Simsällskap                   
11  Tora Stark Friis  2008    115          1:00.33   
  Ystads Simsällskap  1:00.55                 
12  Emilia Malmborg  2008    88          1:05.99   
  Ystads Simsällskap  1:04.15                 
13  Johanna Silow  2008    68          1:11.69   
  Ystads Simsällskap  1:06.85                 
Linn Stråhle  2009              DSQ  Asynk ben start 
  Ystads Simsällskap                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  27 maj 2018 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  13:00 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark