2020-02-25   12:29:56
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Spar Nord Hørsholm Cup 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 2

Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Hørsholm Cup 2018    Udskriftsdato  27 maj 2018   
  Stævne by  Hørsholm    Udskriftstidspunkt  12:11   
  Arrangør  Hørsholm Svømmeforening         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  26 maj 2018         
 
 
Løb 29, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Gustaf Persson  2001    561  34.14  1:13.35  1:53.33    2:33.51   
  Ystads Simsällskap  2:31.23                 
                     
Max Persson  2001    522  35.05  1:14.28  1:55.43    2:37.28   
  Ystads Simsällskap  1:16.55                 
                     
Martin Vennick Haugbølle  2001    489  36.02  1:16.66  1:58.27    2:40.74   
  Hørsholm Svømmeforening  2:36.01                 
                     
Patrick S. Hansen  2000    315  40.78  1:28.44  2:17.62    3:06.05   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:59.52                 
                     
 
Løb 29, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Silas Storm Nielsen  2002    436  37.47  1:18.97  2:02.80    2:46.95   
  Dragsholm Svømmeklub  2:50.11                 
                     
Janus Rosholm  2002    420  37.29  1:20.84  2:05.59    2:49.12   
  Søllerød Svømmeklub  2:42.59                 
                     
Noah Bred  2003    408  38.45  1:22.93  2:07.85    2:50.74   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:46.69                 
                     
Jesse Refsgaard  2003    392  38.61  1:21.85  2:07.38    2:52.94   
  Dragsholm Svømmeklub  2:53.65                 
                     
Janus Schnabl  2003    370  39.90  1:24.65  2:10.15    2:56.38   
  Hørsholm Svømmeforening  2:57.99                 
                     
Carl-Johan Bødtker  2003    340  40.27  1:27.05  2:14.21    3:01.33   
  Hørsholm Svømmeforening  2:57.71                 
                     
Victor Holm Larsen  2003    294  42.03  1:29.67  2:19.82    3:10.46   
  Dragsholm Svømmeklub  3:09.29                 
                     
Kasper Milton Smith  2003    267  44.59  1:34.95  2:26.16    3:16.53   
  Søllerød Svømmeklub  3:45.00                 
                     
Ludvig Montag  2003    239  43.77  1:34.61  2:28.70    3:23.96   
  Søllerød Svømmeklub  3:14.16                 
                     
 
Løb 29, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Aron Persson  2004    424  39.03  1:23.32  2:06.89    2:48.53   
  Ystads Simsällskap  2:53.60                 
                     
Søren Wandall Ohlsen  2004    406  38.79  1:22.90  2:06.54    2:50.96   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:54.12                 
                     
Julian Birch  2004    406  38.95  1:23.02  2:07.06    2:50.99   
  Søllerød Svømmeklub  2:48.28                 
                     
Alexander Griffin  2004    372  39.92  1:24.89  2:10.71    2:56.12   
  Gentofte Svømme Klub  2:56.24                 
                     
Illia Bulba  2005    354  39.54  1:25.55  2:12.27    2:59.03   
  Hørsholm Svømmeforening  3:00.79                 
                     
Laurits Boserup  2005    334  41.67  1:28.68  2:15.94    3:02.49   
  Gentofte Svømme Klub  3:13.25                 
                     
Carl Emil Lundgaard  2005    325  42.59  1:29.82  2:17.65    3:04.12   
  Gentofte Svømme Klub  3:00.46                 
                     
Alexander Halken  2005    310  42.84  1:31.72  2:20.49    3:06.98   
  Søllerød Svømmeklub  3:07.81                 
                     
Sebastian Alexander West  2004    296  43.93  1:33.27  2:22.25    3:09.90   
  Søllerød Svømmeklub  3:30.00                 
                     
10  Erik Schmidt  2005    275  44.64  1:35.14  2:25.75    3:14.78   
  Gentofte Svømme Klub  3:45.00                 
                     
Oskar Clausen  2004              DNS   
  Gentofte Svømme Klub  3:09.07                 
                     
 
Løb 29, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alexander Nørby  2006    254  44.89  1:35.98  2:27.99    3:19.94   
  Hørsholm Svømmeforening  3:29.90                 
                     
Gustav R. Christiansen  2006    193  50.22  1:45.90  2:43.01    3:39.14   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  27 maj 2018 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  12:11 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark