2020-02-25   11:20:53
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Spar Nord Hørsholm Cup 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 2

Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Hørsholm Cup 2018    Udskriftsdato  27 maj 2018   
  Stævne by  Hørsholm    Udskriftstidspunkt  11:08   
  Arrangør  Hørsholm Svømmeforening         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  26 maj 2018         
 
 
Løb 25, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1900-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Erik Stoltz  1998    475          30.79   
  Ystads Simsällskap  29.33                 
Andreas Ingvordsen  1996    450          31.35   
  Dragsholm Svømmeklub  30.54                 
 
Løb 25, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Thor Malmby Jørgin  2001    513          30.03   
  Dragsholm Svømmeklub  30.50                 
Magnus Bækgaard Andersen  2001    459          31.16   
  Hørsholm Svømmeforening  29.45                 
Emil Jespersen  2001    439          31.61   
  Ystads Simsällskap  31.12                 
Marcus Munkholm  2001    343          34.31   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  33.85                 
Laurids Holme  2000    340          34.44   
  Helsingør Svømmeklub  35.43                 
Patrick S. Hansen  2000    335          34.59   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  33.93                 
Jesper Schiødt  2001                afmeldt 
  Helsingør Svømmeklub  33.80                 
 
Løb 25, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christoffer H. Andersen  2002    506          30.16   
  Søllerød Svømmeklub  30.60                 
Christopher G. Trandum  2003    443          31.53   
  Gentofte Svømme Klub  31.14                 
Fillip Bruhn  2003    373          33.39   
  Hørsholm Svømmeforening  32.11                 
Mathias Ehlers  2003    345          34.25   
  Søllerød Svømmeklub  36.09                 
Oliver Skadhauge  2002    336          34.57   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  34.79                 
Isak Klamming  2003    317          35.23   
  Ystads Simsällskap  35.22                 
Harald Riisager  2003    302          35.81   
  Gentofte Svømme Klub  35.52                 
Mikkel Brundert Hansen  2002    277          36.85   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  42.28                 
 
Løb 25, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
William Hoffmann Hyldig  2004    364          33.66   
  Gentofte Svømme Klub  33.94                 
August Arup Neergaard  2005    363          33.68   
  Gentofte Svømme Klub  35.25                 
Sebastian Hviid Larsen  2004    350          34.08   
  Hørsholm Svømmeforening  33.23                 
Mathias Bartholin Bruhn  2004    323          35.03   
  Gladsaxe Svømmeklub  35.51                 
Joakim Hjulmand-Lassen  2005    321          35.10   
  Gentofte Svømme Klub  36.69                 
Hugo Stoltz  2004    313          35.39   
  Ystads Simsällskap  33.86                 
Louie Hansen  2005    313          35.39   
  Gentofte Svømme Klub  35.35                 
Ugnius Melieska  2004    312          35.42   
  Ystads Simsällskap  34.97                 
Anders Junker  2005    306          35.66   
  Gladsaxe Svømmeklub  35.37                 
10  Nicholas H. Hansen  2005    294          36.13   
  Gladsaxe Svømmeklub  37.87                 
11  Axel Björnsson  2005    290          36.28   
  Ystads Simsällskap  36.29                 
12  Alexander Griffin  2004    280          36.74   
  Gentofte Svømme Klub  37.64                 
13  Nichlas Jørgensen  2004    272          37.08   
  Dragsholm Svømmeklub  36.36                 
14  Asbjørn Olesen  2004    265          37.40   
  Dragsholm Svømmeklub  37.70                 
15  Sune Vergmann  2005    264          37.45   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  38.67                 
16  Silas Fessel  2004    259          37.68   
  Gladsaxe Svømmeklub  38.03                 
17  Frederik Rink Larsen  2004    250          38.12   
  Hørsholm Svømmeforening  37.70                 
18  August Sølvsteen  2005    248          38.23   
  Gentofte Svømme Klub  39.26                 
19  Alexander Silow  2005    244          38.47   
  Ystads Simsällskap  47.38                 
20  Calvin Konge Neess  2005    241          38.59   
  Dragsholm Svømmeklub  44.80                 
21  Mattias Sand Nielsen  2005    238          38.78   
  Gladsaxe Svømmeklub  37.38                 
22  Jonathan Skadhauge  2005    234          39.00   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  38.28                 
23  Erik Schmidt  2005    231          39.15   
  Gentofte Svømme Klub  38.89                 
24  Oscar Rybak-Andersen  2005    229          39.28   
  Gentofte Svømme Klub  40.45                 
25  Frederik Rasmussen  2005    171          43.26   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  42.78                 
26  Bjarke Søndergaard Jensen  2004    153          44.94   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  49.09                 
Oskar Clausen  2004              DNS   
  Gentofte Svømme Klub  36.21                 
William Rützou  2005                Afmeldt 
  Hørsholm Svømmeforening  41.89                 
 
Løb 25, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Peter K. M. Petersen  2006    234          38.97   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  38.10                 
Sebastian R. Bjerg  2007    218          39.94   
  Søllerød Svømmeklub  41.51                 
Carl Gustav Skovgaard  2006    214          40.14   
  Søllerød Svømmeklub  43.74                 
Thor Andersen  2007    200          41.10   
  Søllerød Svømmeklub  44.31                 
Anders W. Pedersen  2006    191          41.69   
  Hørsholm Svømmeforening  44.73                 
Christian Nimb  2006    185          42.18   
  Gentofte Svømme Klub  43.88                 
Emil Olsen  2006    162          44.01   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  43.05                 
Mathias Garset Petersen  2007    158          44.46   
  Søllerød Svømmeklub  50.08                 
Melvin Walters  2008    150          45.21   
  Ystads Simsällskap  44.67                 
10  Linus Noe  2008    143          45.94   
  Dragsholm Svømmeklub  47.83                 
11  Gustav Hahn Alsbjerg  2007    104          51.07   
  Hørsholm Svømmeforening  55.82                 
12  Marcus Westmark Holm  2007    103          51.13   
  Hørsholm Svømmeforening  51.60                 
13  Jeppe Bruun-Møller  2009    97          52.27   
  Hørsholm Svømmeforening                   
Cosmo Kyriakidis  2007              DNS   
  Hørsholm Svømmeforening  56.63                 
Sebastian Engelbrecht  2007              DNS   
  Hørsholm Svømmeforening                   
Noah El-Nagdy  2007              DSQ  Afsl. mave 
  Hørsholm Svømmeforening  56.23                 
Simon Hejbroch  2006              DSQ  Tyvstart 
  Swim Team Taastrup - VATCPH  43.12                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  27 maj 2018 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  11:08 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark