2020-01-25   13:45:04
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Spar Nord Hørsholm Cup 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Hørsholm Cup 2018    Udskriftsdato  26 maj 2018   
  Stævne by  Hørsholm    Udskriftstidspunkt  12:50   
  Arrangør  Hørsholm Svømmeforening         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  26 maj 2018         
 
 
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1900-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Adam Hansen  1998    532          27.68   
  Søllerød Svømmeklub  28.41                 
Erik Stoltz  1998    430          29.70   
  Ystads Simsällskap  29.42                 
Kim Emil K. Petersen  1999    405          30.31   
  Helsingør Svømmeklub  31.24                 
Andreas Ingvordsen  1996    363          31.43   
  Dragsholm Svømmeklub  31.36                 
 
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederik Riedel Lentz  2001    645          25.96   
  Gladsaxe Svømmeklub  25.71                 
Max Persson  2001    540          27.54   
  Ystads Simsällskap  27.49                 
Jannick Hansen  2001    503          28.20   
  Søllerød Svømmeklub  29.49                 
Christian Crone  2001    502          28.22   
  Gladsaxe Svømmeklub  27.96                 
Magnus Bækgaard Andersen  2001    490          28.44   
  Hørsholm Svømmeforening  28.45                 
Thor Malmby Jørgin  2001    473          28.78   
  Dragsholm Svømmeklub  29.14                 
Emil Jespersen  2001    460          29.05   
  Ystads Simsällskap  29.28                 
Marcus Munkholm  2001    446          29.34   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  30.43                 
Rasmus Emil Poulsen  2001    348          31.88   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  32.19                 
10  Patrick S. Hansen  2000    247          35.74   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  34.91                 
 
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christopher G. Trandum  2003    540          27.53   
  Gentofte Svømme Klub  28.32                 
Mattias Houen  2002    462          29.00   
  Helsingør Svømmeklub  29.49                 
Janus Rosholm  2002    459          29.06   
  Søllerød Svømmeklub  29.86                 
Asger Væver Hartvig  2002    448          29.31   
  Hørsholm Svømmeforening  28.77                 
Thomas Høgenhaug  2003    443          29.41   
  Søllerød Svømmeklub  30.67                 
Malte Egholm Brøns  2003    443          29.42   
  Hørsholm Svømmeforening  29.16                 
Oliver Steenberg  2002    437          29.55   
  Gladsaxe Svømmeklub  29.10                 
William Kristensen  2003    434          29.61   
  Søllerød Svømmeklub  29.85                 
Karl Gustav B. Toft  2002    405          30.31   
  Søllerød Svømmeklub  30.88                 
10  Anders Hvidt  2002    387          30.76   
  Gentofte Svømme Klub  30.96                 
11  Emil Osberg Poulsen  2003    379          30.98   
  Dragsholm Svømmeklub  31.51                 
12  Mikkel Brundert Hansen  2002    370          31.23   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  32.58                 
13  Zilas Aarestrup  2003    348          31.86   
  Gladsaxe Svømmeklub  32.41                 
14  Isak Klamming  2003    335          32.29   
  Ystads Simsällskap  34.28                 
15  Oliver Skadhauge  2002    315          32.96   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  32.31                 
16  Christoffer Skinhøj  2003    312          33.05   
  Gentofte Svømme Klub  32.78                 
17  Janus Schnabl  2003    295          33.67   
  Hørsholm Svømmeforening  34.11                 
18  Jesse Refsgaard  2003    292          33.79   
  Dragsholm Svømmeklub  34.85                 
19  Thomas Trebbien  2002    215          37.39   
  Dragsholm Svømmeklub  42.11                 
Marcus Hiort  2003              DNS   
  Gladsaxe Svømmeklub  29.38                 
Emil Steenberg  2002                Afmeldt 
  Gladsaxe Svømmeklub  28.35                 
 
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Oskar Luckow Larsen  2004    478          28.68   
  Gentofte Svømme Klub  29.27                 
Elias Noe  2004    414          30.08   
  Dragsholm Svømmeklub  30.54                 
Alfred Balslev Jørgensen  2004    398          30.49   
  Søllerød Svømmeklub  30.97                 
Lucas Kaavé  2004    388          30.73   
  Hørsholm Svømmeforening  30.82                 
William Bendix Schmidt  2005    328          32.52   
  Gladsaxe Svømmeklub  32.25                 
Nichlas Jørgensen  2004    323          32.68   
  Dragsholm Svømmeklub  33.68                 
Ugnius Melieska  2004    314          32.99   
  Ystads Simsällskap  33.08                 
Mathias Bartholin Bruhn  2004    308          33.19   
  Gladsaxe Svømmeklub  32.83                 
William Leth  2004    273          34.54   
  Gladsaxe Svømmeklub  34.34                 
10  Frederik Rink Larsen  2004    271          34.66   
  Hørsholm Svømmeforening  36.31                 
11  Alexander Griffin  2004    270          34.67   
  Gentofte Svømme Klub  36.29                 
12  August Sølvsteen  2005    267          34.79   
  Gentofte Svømme Klub  35.07                 
13  Hugo Stoltz  2004    262          35.01   
  Ystads Simsällskap  35.37                 
14  Illia Bulba  2005    257          35.26   
  Hørsholm Svømmeforening  34.46                 
15  Jonathan Skadhauge  2005    253          35.45   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  44.59                 
16  Joakim Hjulmand-Lassen  2005    252          35.48   
  Gentofte Svømme Klub  35.24                 
17  Louie Hansen  2005    250          35.60   
  Gentofte Svømme Klub  35.57                 
18  Laurits Boserup  2005    232          36.47   
  Gentofte Svømme Klub  36.75                 
19  William Hoffmann Hyldig  2004    228          36.71   
  Gentofte Svømme Klub  36.74                 
20  Anders Junker  2005    222          37.03   
  Gladsaxe Svømmeklub  37.12                 
21  Carl Emil Lundgaard  2005    221          37.05   
  Gentofte Svømme Klub  35.40                 
22  Asbjørn Olesen  2004    220          37.14   
  Dragsholm Svømmeklub  36.37                 
23  Frederik Rasmussen  2005    209          37.75   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  36.82                 
24  Silas Fessel  2004    209          37.79   
  Gladsaxe Svømmeklub  34.75                 
25  Andreas Kelstrup Schou  2005    192          38.87   
  Gladsaxe Svømmeklub  38.78                 
26  Marcus Madsen  2005    157          41.50   
  Dragsholm Svømmeklub  40.10                 
27  Rasmus Fabricius Pedersen  2005    138          43.39   
  Hørsholm Svømmeforening  41.48                 
28  Mattias Sand Nielsen  2005    132          43.95   
  Gladsaxe Svømmeklub  46.78                 
29  Victor Henrik Ritnagel  2005    129          44.35   
  Gladsaxe Svømmeklub  43.86                 
30  Frederik Stubbe Lundsby  2004    118          45.70   
  Gentofte Svømme Klub  43.13                 
31  Bjarke Søndergaard Jensen  2004    103          47.71   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  52.64                 
Oskar Clausen  2004              DNS   
  Gentofte Svømme Klub  32.20                 
Sebastian Hviid Larsen  2004              DNS   
  Hørsholm Svømmeforening  35.69                 
William Rützou  2005              DNS   
  Hørsholm Svømmeforening  39.02                 
 
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Peter K. M. Petersen  2006    261          35.07   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  36.68                 
Victor Juhl Hansen  2007    260          35.11   
  Gladsaxe Svømmeklub  35.61                 
Alexander Nørby  2006    236          36.29   
  Hørsholm Svømmeforening  37.02                 
Sebastian R. Bjerg  2007    183          39.44   
  Søllerød Svømmeklub  44.05                 
Walter N Falborg Pedersen  2007    183          39.44   
  Gladsaxe Svømmeklub  38.49                 
August Taul  2006    170          40.44   
  Gentofte Svømme Klub  37.53                 
Thor Andersen  2007    159          41.38   
  Søllerød Svømmeklub  44.90                 
Christian Nimb  2006    157          41.50   
  Gentofte Svømme Klub  45.56                 
William F. Pilgaard  2006    148          42.37   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  48.39                 
10  Albert Hvistendahl Fabel  2007    141          43.03   
  Gladsaxe Svømmeklub  43.60                 
11  Magnus Gimsing Åhman  2007    131          44.13   
  Gladsaxe Svømmeklub  45.02                 
12  Lukas Peacock  2007    124          44.93   
  Gladsaxe Svømmeklub  53.80                 
13  Mathias Garset Petersen  2007    99          48.34   
  Søllerød Svømmeklub  50.59                 
14  Mikkel Munkholm  2006    98          48.57   
  Dragsholm Svømmeklub  56.45                 
15  Cornelius Borgaard Bang  2007    95          49.05   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:13.07                 
16  Rasmus Edske  2007    88          50.28   
  Gladsaxe Svømmeklub  59.37                 
17  Gustav R. Christiansen  2006    88          50.31   
  Hørsholm Svømmeforening  47.69                 
18  Oscar Heinemann  2007    79          52.08   
  Gladsaxe Svømmeklub  55.33                 
19  William Bendixen  2007    48          1:01.63   
  Gladsaxe Svømmeklub                   
Carl Gustav Skovgaard  2006              DNS   
  Søllerød Svømmeklub  43.55                 
Jonas Lykke Hergaard  2007              DNS   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  47.67                 
Nikolai Stender-Petersen  2007              DNS   
  Gladsaxe Svømmeklub  36.05                 
Theodor Heinemann  2007              DNS   
  Gladsaxe Svømmeklub  55.69                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  26 maj 2018 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  12:50 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark