2020-01-23   16:28:29
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Spar Nord Hørsholm Cup 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Hørsholm Cup 2018    Udskriftsdato  26 maj 2018   
  Stævne by  Hørsholm    Udskriftstidspunkt  12:39   
  Arrangør  Hørsholm Svømmeforening         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  26 maj 2018         
 
 
Løb 1, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1900-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Amanda Strömberg  1998    461  31.16  1:13.56  2:03.74    2:43.15   
  Ystads Simsällskap  2:36.58                 
                     
 
Løb 1, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Michelle Mortensen  2002    538  31.91  1:13.39  2:00.62    2:34.99   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:40.23                 
                     
Maja Åkesson  2002    392  38.88  1:22.00  2:15.29    2:52.31   
  Ystads Simsällskap  2:51.41                 
                     
Sara Melgar  2002    386  36.01  1:20.65  2:13.50    2:53.19   
  Ystads Simsällskap  2:44.78                 
                     
Laura Sørensen  2001    325  40.51  1:29.53  2:23.88    3:03.27   
  Dragsholm Svømmeklub  2:55.63                 
                     
 
Løb 1, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Asta Poulsen Dolan  2004    552  32.36  1:11.89  1:58.82    2:33.74   
  Gentofte Svømme Klub  2:29.37                 
                     
Frederikke Marie Hansen  2003    531  31.62  1:12.18  2:02.51    2:35.66   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:37.94                 
                     
Clara Carlquist  2003    525  33.87  1:14.36  2:02.31    2:36.33   
  Gentofte Svømme Klub  2:33.93                 
                     
Frederikke Falk-List  2004    496  33.29  1:14.41  2:03.54    2:39.25   
  Gentofte Svømme Klub  2:36.83                 
                     
Sara Damkjær Bartels  2004    489  32.50  1:16.23  2:01.60    2:40.07   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:31.27                 
                     
Viola Demuth Andersen  2003    468  35.14  1:15.65  2:02.66    2:42.35   
  Gentofte Svømme Klub  2:47.44                 
                     
Carla Lyhne Weiner  2003    462  34.21  1:17.42  2:06.08    2:43.09   
  Søllerød Svømmeklub  2:40.68                 
                     
Martha Hjuler Britze  2004    443  34.94  1:16.92  2:07.22    2:45.38   
  Hørsholm Svømmeforening  2:42.79                 
                     
Caroline Vang-Jensen  2003    441  34.50  1:18.21  2:06.07    2:45.61   
  Gentofte Svømme Klub  2:40.77                 
                     
10  Elin Kjellberg  2003    414  36.41  1:22.06  2:11.06    2:49.09   
  Ystads Simsällskap  2:50.44                 
                     
11  Amalie Brammer Kærgaard  2004    390  36.80  1:24.04  2:13.27    2:52.55   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:47.51                 
                     
12  Alberte Holst Schilling  2003    370  34.55  1:19.13  2:14.06    2:55.64   
  Dragsholm Svømmeklub  2:54.77                 
                     
13  Elvira Eriksson  2003    358  35.24  1:21.64  2:13.93    2:57.58   
  Ystads Simsällskap  2:55.76                 
                     
14  Laura Bang  2004    354  40.89  1:26.50  2:18.00    2:58.26   
  Søllerød Svømmeklub  3:00.37                 
                     
15  Sille Bachmann  2004    344  38.02  1:20.91  2:18.90    2:59.88   
  Dragsholm Svømmeklub  2:56.63                 
                     
16  Maria Hardis  2004    335  35.49  1:24.35  2:17.24    3:01.55   
  Dragsholm Svømmeklub  3:01.58                 
                     
17  Ella Rasmussen  2004    312  40.83  1:26.90  2:22.68    3:05.92   
  Dragsholm Svømmeklub  3:05.05                 
                     
18  Frederikke Smidt  2004    305  38.23  1:28.82  2:26.61    3:07.35   
  Søllerød Svømmeklub  3:18.02                 
                     
19  Sophia Bøttger  2004    302  35.17  1:21.47  2:20.29    3:07.91   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:50.67                 
                     
20  Anna Melgar  2004    244  44.56  1:37.58  2:38.72    3:21.76   
  Ystads Simsällskap  3:22.43                 
                     
Anne Sofie Evald  2004              DSQ  svøm mave v/100m 
  Gentofte Svømme Klub  2:35.11                 
                     
 
Løb 1, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Cecilie Carøe Helmark  2005    530  32.75  1:12.57  2:00.78    2:35.81   
  Gentofte Svømme Klub  2:31.23                 
                     
Nikoline Marie Lange  2005    487  32.32  1:14.05  2:02.89    2:40.20   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:38.55                 
                     
Caroline Salskov Jensen  2005    437  34.49  1:19.67  2:09.03    2:46.09   
  Hørsholm Svømmeforening  2:42.66                 
                     
Cecilie G. Mortensen  2005    408  38.24  1:21.62  2:10.22    2:49.91   
  Gentofte Svømme Klub  2:49.41                 
                     
Luna Christensen  2005    394  38.34  1:23.37  2:11.29    2:52.00   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:47.32                 
                     
Stella Demuth Andersen  2006    381  36.94  1:22.77  2:14.30    2:53.92   
  Gentofte Svømme Klub  3:04.33                 
                     
Jasmine Løkkegaard  2006    345  38.40  1:24.71  2:19.96    2:59.68   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:00.17                 
                     
Ellen Marie Ulrich-Jørgen  2005    344  39.34  1:25.04  2:19.86    2:59.83   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:49.14                 
                     
Maria Claudia S. Hansen  2006    322  41.66  1:29.57  2:23.25    3:03.90   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:06.10                 
                     
10  Anna Røjel  2006    322  40.57  1:31.32  2:25.65    3:03.99   
  Søllerød Svømmeklub  3:10.45                 
                     
11  Henriette Roos  2006    318  42.08  1:30.61  2:19.94    3:04.69   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:59.48                 
                     
12  Christine Stubbe Lundsby  2006    317  38.43  1:29.44  2:22.80    3:04.92   
  Gentofte Svømme Klub  3:13.91                 
                     
13  Sasha Nezdiikovskaia  2005    316  38.96  1:27.69  2:24.45    3:05.11   
  Hørsholm Svømmeforening  3:01.44                 
                     
14  Karoline Holm Hilkjær  2005    309  41.10  1:26.39  2:24.61    3:06.36   
  Dragsholm Svømmeklub  3:15.11                 
                     
15  Anna E.e. Balle  2006    303  38.40  1:26.83  2:24.29    3:07.60   
  Gentofte Svømme Klub  3:13.12                 
                     
16  Emma Philip  2005    296  39.69  1:30.49  2:27.69    3:09.10   
  Hørsholm Svømmeforening  3:09.45                 
                     
17  Katrine Hansen  2006    291  41.89  1:29.40  2:28.22    3:10.29   
  Dragsholm Svømmeklub  3:16.11                 
                     
18  Felicia Leo  2006    284  40.41  1:28.96  2:27.84    3:11.68   
  Ystads Simsällskap  3:18.33                 
                     
19  Johanne Hummelmose  2006    278  42.81  1:31.27  2:30.02    3:13.02   
  Gentofte Svømme Klub  3:11.20                 
                     
20  Signe Munk Hvid  2006    259  45.95  1:35.95  2:33.58    3:17.85   
  Søllerød Svømmeklub  3:31.54                 
                     
21  Hannah Nilsson  2006    258  44.86  1:38.30  2:33.47    3:17.99   
  Ystads Simsällskap  3:15.48                 
                     
22  Rebecca Ella Madsen  2006    249  43.58  1:33.30  2:38.19    3:20.21   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  3:18.67                 
                     
23  Asta-Marie Mailund Clan  2006    243  49.27  1:37.87  2:36.15    3:22.07   
  Søllerød Svømmeklub  3:35.11                 
                     
24  Tindra Alstierna  2006    239  39.85  1:31.31  2:35.42    3:23.16   
  Ystads Simsällskap  4:40.00                 
                     
25  Ada Hasløv Brunsgaard  2006    236  44.86  1:32.82  2:38.44    3:23.87   
  Gentofte Svømme Klub  3:46.06                 
                     
26  Olivia Malmborg  2006    216  46.71  1:39.60  2:46.69    3:29.90   
  Ystads Simsällskap  3:21.99                 
                     
27  Anna Hinsch Lauritzen  2006    214  46.73  1:37.06  2:43.53    3:30.61   
  Gentofte Svømme Klub  3:32.93                 
                     
28  Dina Shapley  2006    214  47.46  1:43.66  2:46.89    3:30.66   
  Søllerød Svømmeklub  3:35.07                 
                     
29  Sofia Mohammadi  2005    186  42.30  1:38.91  2:52.36    3:40.61   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  3:53.74                 
                     
30  Clara Katharina Sederholm  2006    180  56.64  1:51.13  2:59.79    3:43.27   
  Hørsholm Svømmeforening  4:00.00                 
                     
Maja Hansen  2006              DSQ  svøm mave v/100m 
  Swim Team Taastrup - VATCPH  3:48.83                 
                     
 
Løb 1, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ida Villemoes Poulsen  2007    347  37.24  1:23.94  2:15.95    2:59.41   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:07.73                 
                     
Silje Nygaard Engedal  2007    284  40.95  1:31.68  2:28.89    3:11.81   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:09.03                 
                     
Sofie Emilie Lange  2007    268  38.89  1:32.39  2:30.16    3:15.46   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:15.15                 
                     
Emilie Dommer  2007    254  47.32  1:36.69  2:33.33    3:19.07   
  Hørsholm Svømmeforening  3:39.67                 
                     
Mathilde Kristensen  2007    248  44.19  1:37.17  2:39.18    3:20.54   
  Søllerød Svømmeklub  3:29.86                 
                     
Molly Borchorst  2007    248  45.09  1:37.78  2:37.38    3:20.73   
  Søllerød Svømmeklub  3:32.68                 
                     
Lise H. V. Waarst  2007    245  46.41  1:38.75  2:39.28    3:21.50   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:21.28                 
                     
Caroline Terney  2007    199  42.11  1:37.69  2:43.92    3:35.74   
  Søllerød Svømmeklub  3:45.00                 
                     
Anna Bruun-Møller  2007    199  48.80  1:47.44  2:48.56    3:35.76   
  Hørsholm Svømmeforening  3:40.05                 
                     
10  Laura Kaysfeld  2007    192  50.38  1:48.78  2:49.11    3:38.40   
  Gladsaxe Svømmeklub  4:20.38                 
                     
11  Oline Ludvigsen  2007    184  48.57  1:47.00  2:54.18    3:41.52   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:43.57                 
                     
12  Katrine Bruhn Aaby  2007    184  53.54  1:53.11  2:53.27    3:41.69   
  Søllerød Svømmeklub  3:52.09                 
                     
13  Anna Dicte Bøgeskov  2007    180  50.28  1:46.55  2:53.44    3:43.19   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:48.94                 
                     
14  Liva Ladefoged Jepsen  2008    173  50.56    2:51.68    3:45.94   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:58.31                 
                     
15  Rosa Rank Solhart  2007    144  57.82  1:58.00  3:06.27    4:00.12   
  Gladsaxe Svømmeklub  4:01.59                 
                     
16  Sarah Zargarov Hansen  2008    132  54.00  1:54.34  3:05.07    4:07.21   
  Gladsaxe Svømmeklub  4:23.97                 
                     
17  Victoria Brammer Kærgaard  2008    123  59.68  2:02.83  3:14.80    4:13.13   
  Gladsaxe Svømmeklub  4:08.67                 
                     
18  Ella Boisen Tvermoes  2008    115  1:02.67  2:09.75  3:17.13    4:19.26   
  Gladsaxe Svømmeklub  4:42.28                 
                     
Annabella Nathansen  2007              DNS   
  Søllerød Svømmeklub  3:30.00                 
                     
Augusta Blom  2008              DNS   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:52.92                 
                     
Freya Valentin  2008              DNS   
  Gladsaxe Svømmeklub  4:45.00                 
                     
Katrine Hermansen  2008              DNS   
  Gladsaxe Svømmeklub  4:45.00                 
                     
Petrea Asferg Larsson  2008              DNS   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:32.32                 
                     
Helene Heegaard  2007              DSQ  ESB v/50m 
  Søllerød Svømmeklub  3:56.31                 
                     
Sigrid Mygind  2008              DSQ  svøm mave v/100m 
  Gladsaxe Svømmeklub  4:02.99                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  26 maj 2018 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  12:39 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark