2020-06-07   12:50:36
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for H.C. Andersen Swim Cup 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 1/6 kl 17.00

Resultat Løb 1 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 1 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  HC Andersen Swim Cup 2018    Udskriftsdato  01 juni 2018   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  18:07   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 juni 2018         
 
 
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Indledende 
Matilde Riis Sørensen 88 - West Swim Esbjerg - 4.25.25 (08.05.2011) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Nina Toft  2000  Gentofte Svømme Klub    1:04.42  2:12.85  3:20.84    4:28.60  Deltager ikke i finalen 
Sofie Louise Nimb  2001  Gentofte Svømme Klub    1:07.54  2:17.49  3:26.02    4:34.09   
Naya Modin Thomsen  2003  Køge Svømmeklub    1:06.16  2:18.54  3:30.01    4:39.61   
Laura Glerup Jensen  1998  H2Odense    1:07.76  2:19.34  3:31.47    4:44.33   
Anna Wermuth  1996  Hovedstadens Svømmeklub    1:07.80  2:19.53  3:32.01    4:44.44   
Caroline Gøttrup Bagge  2003  Køge Svømmeklub    1:08.25  2:21.54  3:35.51    4:46.98   
Mai Pallvi  2000  Holbæk Svømme Klub    1:08.19  2:21.04  3:34.80    4:47.45   
Ida Rishøj  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:10.39  2:25.15  3:39.67    4:53.31   
Freja Nicholas  2000  H2Odense    1:09.11  2:24.75  3:40.46    4:54.49   
10  Mathilde Nielsen  2003  Holbæk Svømme Klub    1:09.49  2:23.92  3:39.64    4:55.29   
11  Kristine Hülsen  2002  Vejle Svømmeklub    1:10.92  2:27.03  3:44.38    5:00.50   
12  Maibritt Skjoldborg  2002  H2Odense    1:12.50  2:30.28  3:46.38    5:01.16   
13  Marie Egeskjold Bruun  2003  Vejle Svømmeklub    1:12.15  2:29.47  3:46.89    5:03.58   
14  Mai Jørgensen  2003  Frem Odense    1:12.02  2:29.03  3:47.62    5:05.00   
15  Pernille Thastrup Hansen  2003  Haderslev Svømme Klub    1:13.82  2:32.98  3:51.82    5:08.08   
16  Anna Skovmand Rasmussen  2003  H2Odense    1:14.90  2:36.15  3:58.72    5:19.28   
17  Ea Pakula Jepsen  2003  Vejle Svømmeklub    1:15.11  2:36.29  3:59.78    5:21.95   
18  Mira Emilie Schmidt  2003  Haderslev Svømme Klub    1:17.23  2:41.66  4:06.40    5:27.42   
19  Julie T. Sørensen  2003  Ringe Svømme Klub    1:16.73  2:42.44  4:09.59    5:33.40   
20  Mette Buur Holt  2003  Herning Svømmeklub    1:19.22  2:49.15  4:20.58    5:48.62   
21  Mia Andersen  2002  H2Odense    1:24.67  3:00.83  4:36.73    6:10.38   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  01 juni 2018 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  18:07 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark