2020-06-07   12:13:59
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for H.C. Andersen Swim Cup 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 1 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  HC Andersen Swim Cup 2018    Udskriftsdato  01 juni 2018   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  18:07   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 juni 2018         
 
 
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Indledende 
Matilde Riis Sørensen 88 - West Swim Esbjerg - 4.25.25 (08.05.2011) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Nina Toft  2000  Gentofte Svømme Klub    1:04.42  2:12.85  3:20.84    4:28.60  Deltager ikke i finalen 
Sofie Louise Nimb  2001  Gentofte Svømme Klub    1:07.54  2:17.49  3:26.02    4:34.09   
Naya Modin Thomsen  2003  Køge Svømmeklub    1:06.16  2:18.54  3:30.01    4:39.61   
Laura Glerup Jensen  1998  H2Odense    1:07.76  2:19.34  3:31.47    4:44.33   
Anna Wermuth  1996  Hovedstadens Svømmeklub    1:07.80  2:19.53  3:32.01    4:44.44   
Caroline Gøttrup Bagge  2003  Køge Svømmeklub    1:08.25  2:21.54  3:35.51    4:46.98   
Mai Pallvi  2000  Holbæk Svømme Klub    1:08.19  2:21.04  3:34.80    4:47.45   
Ida Rishøj  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:10.39  2:25.15  3:39.67    4:53.31   
Freja Nicholas  2000  H2Odense    1:09.11  2:24.75  3:40.46    4:54.49   
10  Mathilde Nielsen  2003  Holbæk Svømme Klub    1:09.49  2:23.92  3:39.64    4:55.29   
11  Kristine Hülsen  2002  Vejle Svømmeklub    1:10.92  2:27.03  3:44.38    5:00.50   
12  Maibritt Skjoldborg  2002  H2Odense    1:12.50  2:30.28  3:46.38    5:01.16   
13  Marie Egeskjold Bruun  2003  Vejle Svømmeklub    1:12.15  2:29.47  3:46.89    5:03.58   
14  Mai Jørgensen  2003  Frem Odense    1:12.02  2:29.03  3:47.62    5:05.00   
15  Pernille Thastrup Hansen  2003  Haderslev Svømme Klub    1:13.82  2:32.98  3:51.82    5:08.08   
16  Anna Skovmand Rasmussen  2003  H2Odense    1:14.90  2:36.15  3:58.72    5:19.28   
17  Ea Pakula Jepsen  2003  Vejle Svømmeklub    1:15.11  2:36.29  3:59.78    5:21.95   
18  Mira Emilie Schmidt  2003  Haderslev Svømme Klub    1:17.23  2:41.66  4:06.40    5:27.42   
19  Julie T. Sørensen  2003  Ringe Svømme Klub    1:16.73  2:42.44  4:09.59    5:33.40   
20  Mette Buur Holt  2003  Herning Svømmeklub    1:19.22  2:49.15  4:20.58    5:48.62   
21  Mia Andersen  2002  H2Odense    1:24.67  3:00.83  4:36.73    6:10.38   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  01 juni 2018 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  18:07 
 
Resultat Løb 1 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 1 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  HC Andersen Swim Cup 2018    Udskriftsdato  03 juni 2018   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  18:48   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 juni 2018         
 
 
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler 
Matilde Riis Sørensen 88 - West Swim Esbjerg - 4.25.25 (08.05.2011) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Laura Glerup Jensen  1998  H2Odense    1:04.38  2:12.12  3:18.97    4:24.60   
Sofie Louise Nimb  2001  Gentofte Svømme Klub    1:05.61  2:14.72  3:23.95    4:32.79   
Anna Wermuth  1996  Hovedstadens Svømmeklub    1:05.41  2:49.19  4:00.46    4:35.78   
Mai Pallvi  2000  Holbæk Svømme Klub    1:07.45  2:19.11  3:30.53    4:40.01   
Caroline Gøttrup Bagge  2003  Køge Svømmeklub    1:08.09  2:21.44  3:33.74    4:44.43   
Naya Modin Thomsen  2003  Køge Svømmeklub    1:07.08  2:19.38  3:32.54    4:44.66   
Freja Nicholas  2000  H2Odense    1:07.94  2:22.40  3:38.02    4:52.51   
Ida Rishøj  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:10.46  2:25.83  3:41.05    4:55.22   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  03 juni 2018 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  18:48 
 
Resultat Løb 2 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  HC Andersen Swim Cup 2018    Udskriftsdato  01 juni 2018   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  17:33   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 juni 2018         
 
 
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Indledende 
Sebastian Ovesen 94 - Kvik Kastrup - 4.03.03 (20.05.2017) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Rishøj  1999    658  1:01.50  2:06.70  3:11.60    4:12.95   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  4:06.88                 
                     
Simon Juul Henriksen  2001    657  1:00.58  2:05.96  3:09.99    4:13.10   
  H2Odense  4:05.63                 
                     
Gustav Jørgensen  2000    638  1:01.15  2:06.72  3:12.21    4:15.58   
  Slagelse Svømmeklub  4:10.64                 
                     
Philip Krogh Brønnicke  2000    620  1:00.64  2:06.54  3:13.07    4:17.99   
  Køge Svømmeklub  4:06.65                 
                     
Christopher H. Brown  2002    606  1:02.11  2:08.44  3:15.56    4:19.97   
  Holbæk Svømme Klub  4:09.83                 
                     
Christopher Kristiansen  2000    594  1:01.38  2:07.89  3:15.61    4:21.71   
  Svømmeklubben Sønderborg  4:13.17                 
                     
Jacob Holst  1991    576  1:03.23  2:11.26  3:19.04    4:24.38   
  H2Odense  4:05.03                 
                     
Marcus Dessau  2002    567  1:03.59  2:09.81  3:17.80    4:25.80   
  Gentofte Svømme Klub  4:24.30                 
                     
Mads Toft  2001    565  1:05.54  2:14.22  3:21.07    4:26.06   
  Holbæk Svømme Klub  4:16.22                 
                     
10  Niels Paulli Sparholt  2000    532  1:05.34  2:13.37  3:21.71    4:31.46   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  4:13.38                 
                     
11  André Iversen  2001    531  1:04.42  2:14.10  3:23.97    4:31.75   
  Svømmeklubben Sønderborg  4:36.55                 
                     
12  Malthe Burgaard  2000    511  1:04.83  2:13.82  3:23.05    4:35.09   
  H2Odense  4:23.06                 
                     
13  Frederik Dumstrei  2002    459  1:06.91  2:20.04  3:34.03    4:45.12   
  Erritsø Gymnastik Og IF  4:55.93                 
                     
14  Johan Siksne Kaalund  2002    457  1:07.84  2:20.81  3:34.08    4:45.60   
  H2Odense  5:03.49                 
                     
15  Sebastian Pors  2002    439  1:06.61  2:19.62  3:34.29    4:49.56   
  Ringe Svømme Klub  5:49.42                 
                     
16  Jonathan Bos  1998    343  1:15.49  2:38.01  3:57.10    5:14.26   
  Haderslev Svømme Klub  5:17.92                 
                     
17  Mathias Jørgensen  2002    326  1:15.87  2:37.01  3:59.54    5:19.73   
  Erritsø Gymnastik Og IF  5:24.23                 
                     
Oliver Thor Sørensen  2000              DNS   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  4:21.56                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  01 juni 2018 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  17:33 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 2 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  HC Andersen Swim Cup 2018    Udskriftsdato  03 juni 2018   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  18:55   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 juni 2018         
 
 
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 
Sebastian Ovesen 94 - Kvik Kastrup - 4.03.03 (20.05.2017) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Simon Juul Henriksen  2001  H2Odense    1:01.68  2:07.26  3:10.26    4:11.55   
Gustav Jørgensen  2000  Slagelse Svømmeklub    1:01.40  2:06.97  3:11.95    4:14.11   
Mads Rishøj  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:01.55  2:07.22  3:12.49    4:14.24   
Christopher Kristiansen  2000  Svømmeklubben Sønderborg    1:00.45  2:04.44  3:10.26    4:14.67   
Christopher H. Brown  2002  Holbæk Svømme Klub    1:02.32  2:08.39  3:14.41    4:18.97   
Philip Krogh Brønnicke  2000  Køge Svømmeklub    1:02.79  2:08.07  3:15.83    4:21.72   
Marcus Dessau  2002  Gentofte Svømme Klub    1:02.08  2:09.02  3:16.32    4:24.38   
Jacob Holst  1991  H2Odense    1:03.38  2:11.08  3:18.13    4:24.45   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  03 juni 2018 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  18:55 
 
Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  HC Andersen Swim Cup 2018    Udskriftsdato  03 juni 2018   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  13:08   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 juni 2018         
 
 
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 1919-2004 
Emilie Beckmann 97 - Tune I.F. - 0.27.25 (01.06.2014) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Karoline Barrett  2002  GTI            28.25   
Anna Wermuth  1996  Hovedstadens Svømmeklub            29.06   
Laura Glerup Jensen  1998  H2Odense            29.66   
Cille Christensen  2004  Kolding SK            29.93   
Zara Wendel  2002  Holbæk Svømme Klub            29.97  Deltager ikke i finalen 
Sofie Sjøgren  2002  Erritsø Gymnastik Og IF            30.04   
Sofie Nielsen  2001  Slagelse Svømmeklub            30.41   
Ida Maria Nielsen  2000  Holbæk Svømme Klub            30.59   
My Phuong Bui  2003  H2Odense            30.80  Deltager ikke i finalen 
10  Clara Schade Cantby  2000  Slagelse Svømmeklub            30.82   
11  Nikoline Andersen  2003  H2Odense            30.85   
12  Clara Lynggaard  2002  Erritsø Gymnastik Og IF            30.87   
13  Stinne Sørensen  1999  Herning Svømmeklub            30.95   
14  Olivia Møller  2004  Køge Svømmeklub            31.22   
15  Sofie Louise Nimb  2001  Gentofte Svømme Klub            31.38   
16  Kathrine Sofie Jensen  2003  Køge Svømmeklub            31.44   
17  Freya Ellehus  2000  H2Odense            31.49   
18  Nina Toft  2000  Gentofte Svømme Klub            31.58   
19  Trine Johansen  2002  Ringe Svømme Klub            31.59   
20  Svava Kj. Gregersen  2004  Vejle Svømmeklub            31.70   
21  Louise Hvarre  2001  Vejle Svømmeklub            32.29   
22  Anne Dybro Nielsen  2003  Herning Svømmeklub            32.32   
23  Mia T. Klüver-Kristensen  2004  H2Odense            32.39   
24  Zophia Henriks  2004  Erritsø Gymnastik Og IF            32.59   
25  Josefine Krumbak  2004  Køge Svømmeklub            32.76   
26  Aurelia Pedersen  2004  H2Odense            32.79   
27  Mille Trier Pedersen  2003  Vejle Svømmeklub            33.00   
28  Emilie Podiss Petersen  2004  Frem Odense            33.09   
28  Laura Mathilde Elkjær  1998  Vejle Svømmeklub            33.09   
30  Anne Sofie Nørtoft  2004  Kolding SK            33.34   
31  Laura Gam  2001  Herning Svømmeklub            33.61   
32  Louise Sjørup Jensen  2003  Vejle Svømmeklub            33.86   
33  Julie Wolter  2003  GTI            33.88   
34  Marie Jæger  2003  Vejle Svømmeklub            34.33   
35  Cecilie Hingebjerg  2004  Vejle Svømmeklub            34.44   
36  Josefine Risum Jørgensen  2004  H2Odense            34.47   
37  Sara Farag  2003  Svømmeklubben Sønderborg            34.51   
38  Mie Mørkedal  2003  Holbæk Svømme Klub            34.68   
39  Laura Arentsen  2003  Kolding SK            34.72   
40  Nynne Nørlem  2002  Holbæk Svømme Klub            35.04   
41  Amalie Ringkvist  2002  H2Odense            35.34   
42  Sophia Keren-Klaris  2004  Vejle Svømmeklub            35.38   
43  Julie Dumstrei  2004  Erritsø Gymnastik Og IF            35.44   
44  Luna Holm Møller  2004  Erritsø Gymnastik Og IF            37.76   
45  Fiona Hansen Hobolth  2003  Haderslev Svømme Klub            38.27   
46  Iben Lindal Overgaard  2003  H2Odense            38.80   
Alma Burgaard  2003  H2Odense            DNS   
                     
 
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2005-2005 
Emilie Beckmann 97 - Tune I.F. - 0.27.25 (01.06.2014) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Amalie Wichmann Larsen  2005  Køge Svømmeklub            31.56   
Maya Krogh Brønnicke  2005  Køge Svømmeklub            32.74   
Ellen Jensen  2005  Svømmeklubben Sønderborg            33.05   
Sandy Ngoc Hoang Tran  2005  Frem Odense            33.16   
Maja Rolighed  2005  Erritsø Gymnastik Og IF            33.49   
Esther Ellegaard Nielsen  2005  H2Odense            34.28   
Anna Rønn  2005  Ringe Svømme Klub            34.38   
Nicoline Kornum-Svensson  2005  Kolding SK            34.93   
Karla Kristensen  2005  Kolding SK            35.04   
10  Maja Stamholt  2005  Haderslev Svømme Klub            35.34   
11  Liv Salhauge  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup            35.47   
12  Johanne Heilmann  2005  Kolding SK            35.55   
13  Clara Jensen  2005  Herning Svømmeklub            35.62   
14  Alyssa Cao  2005  Frem Odense            35.85   
15  Emilie Moberg  2005  Vejle Svømmeklub            36.20   
16  Agnete Habermann  2005  H2Odense            36.23   
17  Agnes Dalgas Frederiksen  2005  Køge Svømmeklub            36.55   
18  Sarah Hansen  2005  Kolding SK            38.48   
19  Mathilde Stilund  2005  Frem Odense            39.22   
20  Lisa Lindgren Jeppesen  2005  Frem Odense            46.87   
                     
 
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2006-2018 
Emilie Beckmann 97 - Tune I.F. - 0.27.25 (01.06.2014) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Naja Færgemann  2006  H2Odense            32.94   
Klara-Sofie Bollmann  2006  Køge Svømmeklub            33.73   
Julie Brix Østergaard  2006  Køge Svømmeklub            33.75   
Andrea Nøhr Petersen  2006  Køge Svømmeklub            34.09   
Ann-Katrine Windfeld  2006  Vejle Svømmeklub            34.57   
Signe Jensen  2007  Svømmeklubben Sønderborg            36.39   
Anne-Marie T. Kristensen  2007  Køge Svømmeklub            36.93   
Emilie Wilms Jensen  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup            37.04   
Amalie F. Piiters  2006  H2Odense            37.94   
10  Amalie Carlsen Risager  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup            39.60   
11  Karoline Hellesøe  2006  Svømmeklubben Sønderborg            39.97   
12  Mejse Vinther-Okholm  2006  H2Odense            40.13   
13  Anna Steen Petersen  2007  Køge Svømmeklub            40.20   
14  Sarah Laursen  2007  Vejle Svømmeklub            40.71   
15  Alberte Kirk Langschwager  2007  Kolding SK            41.19   
16  Frida Høj Foldager  2006  Vejle Svømmeklub            41.74   
17  Isabella Koch Juhl  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup            41.86   
18  Nanna Højstrøm  2007  Kolding SK            42.77   
19  Mille Holmberg  2006  Vejle Svømmeklub            44.59   
20  Anna Mai Andersen  2006  Svømmeklubben Sønderborg            44.82   
21  Mejse Jakobsen  2007  Køge Svømmeklub            46.20   
22  Rebekka Roed  2007  Køge Svømmeklub            46.57   
23  Nicoline Astrup Jensen  2006  Herning Svømmeklub            46.69   
24  Mille Buch  2006  H2Odense            49.01   
25  Celina Lindholm Hansen  2006  Køge Svømmeklub            50.64   
26  Anna Emilie Damgaard  2006  Svømmeklubben Sønderborg            50.80   
27  Matilde A. B. Buch  2008  H2Odense            51.00   
28  Laura Fjord Kristensen  2006  Herning Svømmeklub            51.83   
29  Lotta Træger  2008  Svømmeklubben Sønderborg            51.85   
30  Emilie Petz Nielsen  2007  Svømmeklubben Sønderborg            54.18   
31  Isabell Thaison Jensen  2007  Herning Svømmeklub            55.93   
32  Cornelia Gardias  2008  H2Odense            57.40   
Clara Kapke  2006  Svømmeklubben Sønderborg            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  03 juni 2018 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  13:08 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 3 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  HC Andersen Swim Cup 2018    Udskriftsdato  03 juni 2018   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  17:02   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 juni 2018         
 
 
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler 
Emilie Beckmann 97 - Tune I.F. - 0.27.25 (01.06.2014) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Karoline Barrett  2002  GTI            27.74   
Anna Wermuth  1996  Hovedstadens Svømmeklub            28.79   
Laura Glerup Jensen  1998  H2Odense            29.12   
Sofie Sjøgren  2002  Erritsø Gymnastik Og IF            29.55   
Clara Schade Cantby  2000  Slagelse Svømmeklub            29.60   
Cille Christensen  2004  Kolding SK            29.94   
Ida Maria Nielsen  2000  Holbæk Svømme Klub            30.15   
Sofie Nielsen  2001  Slagelse Svømmeklub            30.21   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  03 juni 2018 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  17:02 
 
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  HC Andersen Swim Cup 2018    Udskriftsdato  02 juni 2018   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  13:34   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 juni 2018         
 
 
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 1919-2003 
Magnus Jákupsson 94 - Farum Svømmeklub - 0.25.04 (29.05.2016) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Gustav Klit Stjernholm  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            26.69   
Tomas Stensballe Larsen  2000  Gentofte Svømme Klub            26.86   
Kasper Bonnichsen  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            26.90   
Mads Tornow Rasmussen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            26.92   
Andreas Bui  2000  H2Odense            27.11   
Matthias Bach Mikkelsen  2000  Kolding SK            27.16   
Anders Dam Frandsen  2000  Slagelse Svømmeklub            27.26   
Rasmus Danielsen  2001  Køge Svømmeklub            27.48   
Rasmus Petersen  2002  Haderslev Svømme Klub            27.53   
10  Gustav Stahl  2002  H2Odense            27.54   
11  Matthias Hansen  2001  Slagelse Svømmeklub            27.55   
12  Rune Solgaard Larsen  2000  Kolding SK            27.63   
13  August Schade Cantby  2002  Slagelse Svømmeklub            27.72   
14  Simon Brixner  2000  Holbæk Svømme Klub            27.73   
15  Simon Perzynski  2002  Svømmeklubben Sønderborg            27.89   
16  Christoffer Vang-Jensen  2001  Gentofte Svømme Klub            28.11   
17  Malthe Elkjær  2003  Vejle Svømmeklub            28.34   
18  David Arneskov  2002  Holbæk Svømme Klub            28.40   
19  Anders Rasmussen  2001  Vejle Svømmeklub            28.48   
19  Andreas Kronborg  2002  Vejle Svømmeklub            28.48   
21  Kristoffer Desmareth  2000  Ringe Svømme Klub            28.55   
22  Laurits Sigaard  2003  Erritsø Gymnastik Og IF            28.63   
23  Mads Toft  2001  Holbæk Svømme Klub            28.65   
24  Philip Andersen Ravn  2002  Svømmeklubben Sønderborg            28.69   
25  Alexander Ravn Borch  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            28.71   
26  Oliver Phil Langsted  1999  Ringe Svømme Klub            28.84   
27  Mikkel Hjelm  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            29.17   
28  Mads Stamholt  2003  Haderslev Svømme Klub            29.18   
29  Jonathan Eskildsen  2003  Køge Svømmeklub            29.35   
30  Daniel Damsbo  2003  Vejle Svømmeklub            29.54   
31  Ejnar Truelsen  2002  Herning Svømmeklub            29.58   
32  Jacob Christensen  2002  Vejle Svømmeklub            29.65   
33  Victor Bjerre  2001  Herning Svømmeklub            29.70   
34  Anders S. Andreasen  1998  Ringe Svømme Klub            30.00   
35  Jakob Tietgen  2002  Frem Odense            30.07   
36  Lasse Darlem Brandt  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            30.09   
37  Christian Lorey  2003  Erritsø Gymnastik Og IF            30.10   
37  Emil Kragh  2001  Vejle Svømmeklub            30.10   
39  Mikkel Podiss Petersen  2002  Frem Odense            30.49   
40  Frederik Pedersen  2002  Holbæk Svømme Klub            30.75   
41  Kristoffer Erbo Kjær  2001  Vejle Svømmeklub            31.07   
42  Jonathan Bos  1998  Haderslev Svømme Klub            31.77   
43  Mathias Toft Nørskov  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            32.11   
44  Benjamin Friis  2002  Haderslev Svømme Klub            32.44   
45  Lauritz Baad Ellekjær  2003  Vejle Svømmeklub            32.98   
46  Pol Cardeñas Bonjorn  2003  H2Odense            33.23   
47  Magnus Ravn Borch  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            33.89   
48  Jonas Pihl  2003  Kolding SK            34.96   
49  Peter Fritsdal Refer  2001  H2Odense            35.89   
Alens Daugelis  2002  Holbæk Svømme Klub            DNS   
Mikkel S. Hansen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            DNS   
Oliver Thor Sørensen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            DNS   
Sebastian Bonde  2002  Holbæk Svømme Klub            DNS   
Silas Bøjsen  2002  Holbæk Svømme Klub            DNS   
                     
 
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2004-2004 
Magnus Jákupsson 94 - Farum Svømmeklub - 0.25.04 (29.05.2016) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mads Juul Henriksen  2004  H2Odense            28.32   
Mads Iversen  2004  Vejle Svømmeklub            29.20   
Oliver Schultz  2004  Køge Svømmeklub            30.73   
Mikkel Roed  2004  Køge Svømmeklub            31.40   
Silas Waterval  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            31.78   
Lasse Thulstrup  2004  Kolding SK            32.40   
Vania Danilkin  2004  Kolding SK            33.36   
Nichlas Nordlund Hansen  2004  Kolding SK            33.79   
Frederik Taubert Løgager  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            33.93   
10  Christopher V. Nielsen  2004  Kolding SK            34.01   
11  Mathias E. Kristiansen  2004  H2Odense            34.46   
12  Sebastian Neesgaard  2004  Vejle Svømmeklub            34.49   
13  Rasmus Kabel  2004  Kolding SK            35.28   
14  Philip H. Christensen  2004  Køge Svømmeklub            35.96   
15  Nicholas Kristiansen  2004  Svømmeklubben Sønderborg            36.75   
16  Oliver Londero  2004  Frem Odense            37.44   
17  Johannes Jonasen  2004  Kolding SK            38.54   
Thomas Kjær Thorsen  2004  Herning Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2005-2018 
Magnus Jákupsson 94 - Farum Svømmeklub - 0.25.04 (29.05.2016) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sebastian Emil F. Klicman  2005  Frem Odense            30.53   
Marius Dyrgaard Tholstrup  2005  H2Odense            31.97   
Anders Mosbæk Johannessen  2005  Frem Odense            32.84   
Thor Majgård  2005  Vejle Svømmeklub            33.28   
Sebastian K Eriksen  2005  Vejle Svømmeklub            33.38   
Philip Rindum  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup            34.41   
Oliver Bennetsen  2005  Herning Svømmeklub            35.26   
Joachim Poulsen  2006  Køge Svømmeklub            36.29   
Meng-Joon Koh  2005  Frem Odense            36.49   
10  Lucas Emil Heinze  2005  Køge Svømmeklub            36.59   
11  Tobias Damsgaard  2006  Ringe Svømme Klub            38.15   
12  Max Venborg Kromann  2005  Vejle Svømmeklub            38.57   
13  Nikolai Uekermann Olsen  2006  Vejle Svømmeklub            39.45   
14  Axel Kenneth Thomsen  2005  Kolding SK            40.57   
15  Calvin Christian Axen  2006  Køge Svømmeklub            41.34   
16  Lasse Hjorth Jørgensen  2006  Herning Svømmeklub            44.42   
17  Marti Cardeñas Bonjorn  2009  H2Odense            45.32   
18  Ludvig L. Møller  2006  H2Odense            45.47   
19  Nicklas Bay Rasmussen  2007  H2Odense            46.90   
20  Casper Batz  2006  Kolding SK            49.38   
21  Mikkel Kjær Mikkelsen  2005  Herning Svømmeklub            52.49   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  02 juni 2018 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  13:34 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 4 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  HC Andersen Swim Cup 2018    Udskriftsdato  03 juni 2018   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  17:11   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 juni 2018         
 
 
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler 
Magnus Jákupsson 94 - Farum Svømmeklub - 0.25.04 (29.05.2016) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Kasper Bonnichsen  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            26.47   
Gustav Klit Stjernholm  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            26.49   
Rasmus Danielsen  2001  Køge Svømmeklub            26.77   
Tomas Stensballe Larsen  2000  Gentofte Svømme Klub            26.77   
Andreas Bui  2000  H2Odense            26.96   
Mads Tornow Rasmussen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            27.01   
Matthias Bach Mikkelsen  2000  Kolding SK            27.12   
Anders Dam Frandsen  2000  Slagelse Svømmeklub            27.31   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  03 juni 2018 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  17:11 
 
Resultat Løb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  HC Andersen Swim Cup 2018    Udskriftsdato  02 juni 2018   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  13:34   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 juni 2018         
 
 
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 1919-2004 
Matilde Schrøder 96 - OSLF-STO - 0.32.25 (27.05.2016) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Clara Rybak-Andersen  2003  Gentofte Svømme Klub            33.84   
Anna Wermuth  1996  Hovedstadens Svømmeklub            33.92   
Benedicte Them Jensen  2004  Køge Svømmeklub            34.53  Deltager ikke i finalen 
Pernille Jensen  1998  Holbæk Svømme Klub            34.80   
Nele Schulze  2004  Haderslev Svømme Klub            34.93   
Kirstine Mørk Rasmussen  2003  Holbæk Svømme Klub            34.94   
Cecilie Batz  2003  Kolding SK            35.84   
Mia Rindshøj  2003  Gentofte Svømme Klub            35.84   
Freja Nicholas  2000  H2Odense            35.85   
10  Regitze Gotthard  2002  Slagelse Svømmeklub            36.32   
11  Josephine G. Lauridsen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            36.52   
12  Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002  Gentofte Svømme Klub            36.66   
13  Mathilde Thy Asmussen  2004  Erritsø Gymnastik Og IF            36.75   
14  Frederikke Echardt  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            36.87   
15  Laura Mathilde Elkjær  1998  Vejle Svømmeklub            36.91   
16  Malea Benediktson  2001  H2Odense            36.94   
17  Ida-Marie Frydenlund  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            37.16   
18  Freya Ellehus  2000  H2Odense            37.32   
19  Liva Stjernholm  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            37.33   
20  Signe Frits Nielsen  2002  Haderslev Svømme Klub            37.43   
21  Johanne A Andersson  2003  Frem Odense            37.54   
22  Frederikke Asfeldt  1999  Herning Svømmeklub            37.75   
23  Elma Gabela  2004  Kolding SK            37.80   
24  Amalie Averhoff Møbes  2002  Haderslev Svømme Klub            37.82   
25  Alberte Schnieber Klausen  2002  Herning Svømmeklub            38.16   
26  Line Nøhr Petersen  2003  Køge Svømmeklub            38.32   
27  Clara Lynggaard  2002  Erritsø Gymnastik Og IF            38.33   
28  Elisabeth Them Jensen  2004  Køge Svømmeklub            38.50   
29  Mira Emilie Schmidt  2003  Haderslev Svømme Klub            38.73   
30  Mia T. Klüver-Kristensen  2004  H2Odense            39.78   
31  Ida Juul Grønning  2004  H2Odense            39.96   
32  Emma Karlsson  2003  Erritsø Gymnastik Og IF            40.04   
33  Jenny Cao  2003  Frem Odense            40.05   
34  Matilde Mantzius Mosegård  2003  Slagelse Svømmeklub            40.73   
35  Olivia Mammen  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            40.84   
36  Laura Pedersen  2004  Herning Svømmeklub            40.97   
37  Louise Jensen  2003  Erritsø Gymnastik Og IF            41.35   
38  Sophia Keren-Klaris  2004  Vejle Svømmeklub            41.74   
39  Amalie Ringkvist  2002  H2Odense            41.86   
40  Katrine Brolykke Madsen  2003  H2Odense            41.90   
41  Marie Jæger  2003  Vejle Svømmeklub            41.95   
42  Maja Fjord Kristensen  2002  Herning Svømmeklub            42.36   
43  Mia Hvarre  2004  Vejle Svømmeklub            42.63   
44  Jenni Nguyen  2004  Frem Odense            43.73   
45  Josefine S Jørgensen  2004  H2Odense            46.07   
46  Pernille Juul Jensen  2003  H2Odense            46.11   
47  Veronika Krogh  2004  Frem Odense            46.48   
48  Iben Lindal Overgaard  2003  H2Odense            46.71   
Emilie Nyegaard  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            DNS   
Mille Trier Pedersen  2003  Vejle Svømmeklub            DSQ  2armtag u vand 
                     
 
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2005 
Matilde Schrøder 96 - OSLF-STO - 0.32.25 (27.05.2016) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Emma Nygaard  2005  Frem Odense            40.61   
Olivia Mai Gustafson  2005  Køge Svømmeklub            40.82   
Liv Salhauge  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup            44.31   
Nikoline Kaae  2005  Frem Odense            45.12   
Laura Frost Rainer  2005  Vejle Svømmeklub            46.59   
Sophie Kronborg  2005  Vejle Svømmeklub            49.85   
                     
 
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2018 
Matilde Schrøder 96 - OSLF-STO - 0.32.25 (27.05.2016) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sarah Laursen  2007  Vejle Svømmeklub            42.29   
Ane Christensen  2006  Kolding SK            42.80   
Anna Hjorth Christensen  2006  Køge Svømmeklub            42.93   
Ann-Katrine Windfeld  2006  Vejle Svømmeklub            43.15   
Isabella Koch Juhl  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup            43.69   
Mejse Vinther-Okholm  2006  H2Odense            44.14   
Annette Toft  2006  Køge Svømmeklub            44.50   
Alberte Kirk Langschwager  2007  Kolding SK            46.09   
Mille Holmberg  2006  Vejle Svømmeklub            46.58   
10  Emilie Wilms Jensen  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup            46.64   
11  Vigga Londero  2006  Frem Odense            46.72   
12  Frida Høj Foldager  2006  Vejle Svømmeklub            47.22   
13  Amalie F. Piiters  2006  H2Odense            48.89   
14  Andrea Berg Nielsen  2007  Svømmeklubben Sønderborg            49.19   
15  Dagmar Stahl  2007  H2Odense            49.76   
16  Mathilde Pedersen  2007  Køge Svømmeklub            49.82   
17  Sofie Damm Johansen  2006  Svømmeklubben Sønderborg            53.16   
18  Mille Buch  2006  H2Odense            56.25   
19  Lotta Træger  2008  Svømmeklubben Sønderborg            1:07.24   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  02 juni 2018 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  13:34 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 5 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  HC Andersen Swim Cup 2018    Udskriftsdato  02 juni 2018   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  17:17   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 juni 2018         
 
 
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 
Matilde Schrøder 96 - OSLF-STO - 0.32.25 (27.05.2016) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anna Wermuth  1996  Hovedstadens Svømmeklub            32.98   
Clara Rybak-Andersen  2003  Gentofte Svømme Klub            34.01   
Nele Schulze  2004  Haderslev Svømme Klub            34.63   
Freja Nicholas  2000  H2Odense            35.45   
Cecilie Batz  2003  Kolding SK            35.57   
Pernille Jensen  1998  Holbæk Svømme Klub            35.61   
Kirstine Mørk Rasmussen  2003  Holbæk Svømme Klub            35.68   
Mia Rindshøj  2003  Gentofte Svømme Klub            36.05   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  02 juni 2018 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  17:17 
 
Resultat Løb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  HC Andersen Swim Cup 2018    Udskriftsdato  02 juni 2018   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  13:34   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 juni 2018         
 
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 1919-2003 
Lasse Pittioni 95 - Gladsaxe - 0.28.78 (30.05.2014) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Robert Asfeldt  1996  Herning Svømmeklub            31.06   
Gustav Klit Stjernholm  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            31.78   
Anton Leth  2002  Vejle Svømmeklub            31.92   
Magnus Nygaard  2000  Slagelse Svømmeklub            32.17  Deltager ikke i finalen 
Oliver Hallenborg  2002  H2Odense            32.17   
Victor Nygaard  2003  H2Odense            32.75   
Simon Brixner  2000  Holbæk Svømme Klub            33.10   
Jacob Christensen  2002  Vejle Svømmeklub            33.39  Deltager ikke i finalen 
Mads Rishøj  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup            33.44   
10  Matthias Bach Mikkelsen  2000  Kolding SK            33.70   
11  Oliver Lystlund  2003  Holbæk Svømme Klub            33.94   
12  Kristoffer Desmareth  2000  Ringe Svømme Klub            35.34   
13  Anders S. Andreasen  1998  Ringe Svømme Klub            35.35   
14  Oliver Fenger  2003  Vejle Svømmeklub            35.57   
15  Kim Doan Nguyen  2003  Vejle Svømmeklub            35.70   
16  Benjamin Friis  2002  Haderslev Svømme Klub            35.84   
17  Sune Schaarup  2003  Vejle Svømmeklub            36.51   
18  Casper Bang Clausen  2003  H2Odense            37.04   
19  Lukas Stæhr Bentsen  2003  H2Odense            37.23   
20  Alexander Ravn Borch  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            38.88   
21  Simon Sandal  2003  Vejle Svømmeklub            39.73   
22  Jeppe Søgaard Rasmussen  2002  Erritsø Gymnastik Og IF            40.07   
23  August B Bjerregaard  2003  H2Odense            40.59   
24  Oliver Gadegaard  2003  Køge Svømmeklub            40.68   
25  Magnus Ravn Borch  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            44.07   
26  Peter Fritsdal Refer  2001  H2Odense            46.64   
Peter Vangsgaard  2000  Gentofte Svømme Klub            DNS   
Oliver Phil Langsted  1999  Ringe Svømme Klub            DSQ  Flere flyben 
                     
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2004 
Lasse Pittioni 95 - Gladsaxe - 0.28.78 (30.05.2014) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Christoffer R.s. Pedersen  2004  H2Odense            35.65   
Bertram Grøn Brandelev  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            40.14   
Nicholas Kristiansen  2004  Svømmeklubben Sønderborg            40.95   
Alex Fogt  2004  H2Odense            41.10   
Oliver Londero  2004  Frem Odense            41.54   
Valdemar Stahl  2004  H2Odense            42.83   
Nichlas Nordlund Hansen  2004  Kolding SK            43.11   
Anders Munksgaard-Ottosen  2004  Svømmeklubben Sønderborg            43.84   
Alexander Mortensen  2004  Herning Svømmeklub            44.05   
10  Sebastian N Andersen  2004  H2Odense            48.21   
                     
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2018 
Lasse Pittioni 95 - Gladsaxe - 0.28.78 (30.05.2014) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Peter Rom Poulsen  2005  Erritsø Gymnastik Og IF            38.73   
Sebastian K Eriksen  2005  Vejle Svømmeklub            39.94   
Meng-Joon Koh  2005  Frem Odense            40.66   
Luca Hertzog  2005  Ringe Svømme Klub            41.22   
Stefan Helding Danielsen  2005  Køge Svømmeklub            41.49   
Malthe Elias Wolgast  2006  Vejle Svømmeklub            43.73   
Ludvig L. Møller  2006  H2Odense            43.82   
Thor Majgård  2005  Vejle Svømmeklub            45.28   
Mads Jeppesen  2006  Herning Svømmeklub            45.41   
10  Lasse Hjorth Jørgensen  2006  Herning Svømmeklub            46.86   
11  Martin Christensen  2006  Vejle Svømmeklub            47.01   
12  Christian N. Christensen  2006  Kolding SK            47.33   
13  Julian Vitus Pedersen  2007  H2Odense            47.82   
14  Hjalte Møller  2007  Køge Svømmeklub            48.63   
15  Nikolai Uekermann Olsen  2006  Vejle Svømmeklub            48.64   
16  Gustav Halle  2007  H2Odense            49.44   
17  Laurits Poulsen  2006  Køge Svømmeklub            49.81   
18  Vitus F P Sørensen  2007  H2Odense            1:03.71   
Sofus Funder  2005  Vejle Svømmeklub            DSQ  tyvstart 
Tobias Damsgaard  2006  Ringe Svømme Klub            DSQ  Fl flyben v start 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  02 juni 2018 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  13:34 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 6 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  HC Andersen Swim Cup 2018    Udskriftsdato  02 juni 2018   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  17:23   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 juni 2018         
 
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 
Lasse Pittioni 95 - Gladsaxe - 0.28.78 (30.05.2014) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Robert Asfeldt  1996  Herning Svømmeklub            31.13   
Gustav Klit Stjernholm  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            31.57   
Anton Leth  2002  Vejle Svømmeklub            32.07   
Oliver Hallenborg  2002  H2Odense            32.37   
Victor Nygaard  2003  H2Odense            32.62   
Mads Rishøj  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup            33.60   
Matthias Bach Mikkelsen  2000  Kolding SK            33.70   
Simon Brixner  2000  Holbæk Svømme Klub            34.39   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  02 juni 2018 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  17:23 
 
Resultat Løb 7 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 7 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  HC Andersen Swim Cup 2018    Udskriftsdato  01 juni 2018   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  18:35   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 juni 2018         
 
 
Løb 7, 400m Medley Damer, Indledende 
Rikke Møller Pedersen 89 - FREM-STO95 - 5.05.24 (08.05.10) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Laura Glerup Jensen  1998  H2Odense    1:14.34  2:32.92  4:06.35    5:16.48   
Sofie Nielsen  2001  Slagelse Svømmeklub    1:11.81  2:33.04  4:06.75    5:19.47   
Kirstine Mørk Rasmussen  2003  Holbæk Svømme Klub    1:14.84  2:46.52  4:12.98    5:31.01   
Louise Sjørup Jensen  2003  Vejle Svømmeklub    1:20.13  2:47.75  4:18.17    5:34.37   
Mai Pallvi  2000  Holbæk Svømme Klub    1:18.35  2:45.51  4:26.41    5:37.47   
Alberte Hedevang Petersen  2003  Haderslev Svømme Klub    1:22.59  2:46.58  4:25.57    5:39.41   
Mikala Ravn Borch  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:20.58  2:50.46  4:34.83    5:52.60   
Julie Darlem Brandt  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  01 juni 2018 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  18:35 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 7 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  HC Andersen Swim Cup 2018    Udskriftsdato  02 juni 2018   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  18:31   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 juni 2018         
 
 
Løb 7, 400m Medley Damer, Finaler 
Rikke Møller Pedersen 89 - FREM-STO95 - 5.05.24 (08.05.10) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Laura Glerup Jensen  1998  H2Odense    1:13.21  2:30.81  4:03.61    5:11.50   
Sofie Nielsen  2001  Slagelse Svømmeklub    1:12.72  2:34.03  4:07.31    5:17.69   
Julie Darlem Brandt  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:13.78  2:38.48  4:09.18    5:18.06   
Kirstine Mørk Rasmussen  2003  Holbæk Svømme Klub    1:13.48  2:42.86  4:06.68    5:18.57   
Louise Sjørup Jensen  2003  Vejle Svømmeklub    1:20.09  2:47.06  4:16.94    5:33.20   
Mai Pallvi  2000  Holbæk Svømme Klub    1:17.27  2:44.45  4:24.22    5:35.66   
Mikala Ravn Borch  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:17.69  2:46.98  4:29.93    5:47.01   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  02 juni 2018 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  18:31 
 
Resultat Løb 8 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 8 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  HC Andersen Swim Cup 2018    Udskriftsdato  01 juni 2018   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  18:42   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 juni 2018         
 
 
Løb 8, 400m Medley Herrer, Indledende 
Chris Christensen 88 - West Swim Esbjerg - 4.30.03 (08.05.2011) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
David Arneskov  2002  Holbæk Svømme Klub    1:04.17  2:20.04  3:43.70    4:48.46   
Tomas Stensballe Larsen  2000  Gentofte Svømme Klub    1:03.25  2:20.08  3:44.94    4:48.46   
Philip Krogh Brønnicke  2000  Køge Svømmeklub    1:04.82  2:22.79  3:48.23    4:56.82   
Matthias Hansen  2001  Slagelse Svømmeklub    1:04.91  2:22.04  3:54.11    4:57.84   
Magnus Nygaard  2000  Slagelse Svømmeklub    1:11.40  2:35.10  3:59.89    5:11.41   
Jonas Hansen  2001  Slagelse Svømmeklub    1:04.52  2:19.38  3:58.69    5:12.26   
André Iversen  2001  Svømmeklubben Sønderborg    1:06.45  2:33.09  4:08.87    5:16.80   
Emil Kragh  2001  Vejle Svømmeklub    1:09.17  2:35.81  4:06.13    5:20.01   
Sebastian Bonde  2002  Holbæk Svømme Klub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  01 juni 2018 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  18:42 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 8 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  HC Andersen Swim Cup 2018    Udskriftsdato  02 juni 2018   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  18:41   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 juni 2018         
 
 
Løb 8, 400m Medley Herrer, Finaler 
Chris Christensen 88 - West Swim Esbjerg - 4.30.03 (08.05.2011) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
David Arneskov  2002  Holbæk Svømme Klub    1:04.10  2:16.55  3:41.46    4:45.79   
Philip Krogh Brønnicke  2000  Køge Svømmeklub    1:01.69  2:17.70  3:42.85    4:49.97   
Matthias Hansen  2001  Slagelse Svømmeklub    1:04.74  2:22.79  3:55.19    5:00.19   
Jonas Hansen  2001  Slagelse Svømmeklub    1:05.63  2:20.89  4:01.02    5:09.20   
André Iversen  2001  Svømmeklubben Sønderborg    1:04.89  2:29.52  4:01.99    5:09.50   
Emil Kragh  2001  Vejle Svømmeklub    1:10.12  2:36.52  4:05.85    5:20.05   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  02 juni 2018 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  18:41 
 
Resultat Løb 9 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 9 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  HC Andersen Swim Cup 2018    Udskriftsdato  02 juni 2018   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  13:34   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 juni 2018         
 
 
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 1919-2004 
Jeanette Ottesen 87 - Kvik Kastrup - 0.29.74 (24.05.2008) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Liva Palmund  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            31.08   
Karoline Barrett  2002  GTI            31.38   
Laura Glerup Jensen  1998  H2Odense            31.38   
Mia Rindshøj  2003  Gentofte Svømme Klub            31.71   
Louise Jensen  2003  Erritsø Gymnastik Og IF            32.30   
Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002  Gentofte Svømme Klub            32.44   
Clara Rybak-Andersen  2003  Gentofte Svømme Klub            32.49   
Clara Schade Cantby  2000  Slagelse Svømmeklub            32.73   
Zara Wendel  2002  Holbæk Svømme Klub            32.80   
10  Matilde Mantzius Mosegård  2003  Slagelse Svømmeklub            33.51   
11  Anna Skovmand Rasmussen  2003  H2Odense            33.56   
12  Pernille Thastrup Hansen  2003  Haderslev Svømme Klub            34.81   
13  Svava Kj. Gregersen  2004  Vejle Svømmeklub            34.91   
14  Ida Maria Nielsen  2000  Holbæk Svømme Klub            35.57   
15  Kristine Hülsen  2002  Vejle Svømmeklub            35.67   
16  Gry Floor  2000  H2Odense            35.79   
17  Stinne Sørensen  1999  Herning Svømmeklub            35.92   
18  Line Vestergaard Hansen  2003  Ringe Svømme Klub            36.20   
19  Laura Gam  2001  Herning Svømmeklub            36.25   
20  Maja Fjord Kristensen  2002  Herning Svømmeklub            36.30   
21  Louise Hvarre  2001  Vejle Svømmeklub            36.35   
22  Alberte Hedevang Petersen  2003  Haderslev Svømme Klub            36.58   
23  Asta Buur Ovesen  2004  Herning Svømmeklub            36.81   
24  Kaya Yang Eisensee  2004  H2Odense            37.02   
25  Laura Arentsen  2003  Kolding SK            37.06   
26  Melanie Petersen  2004  Kolding SK            37.33   
27  Jenny Cao  2003  Frem Odense            39.03   
28  Ida Rishøj  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            39.21   
29  Laura Pedersen  2004  Herning Svømmeklub            40.10   
30  Frida Karoline Dall  2004  Frem Odense            43.24   
                     
 
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2005 
Jeanette Ottesen 87 - Kvik Kastrup - 0.29.74 (24.05.2008) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Amalie Wichmann Larsen  2005  Køge Svømmeklub            34.59   
Sandy Ngoc Hoang Tran  2005  Frem Odense            36.08   
Emilie Moberg  2005  Vejle Svømmeklub            36.57   
Sarah Hansen  2005  Kolding SK            38.37   
Karla Kristensen  2005  Kolding SK            39.18   
Teresa Juel Winther  2005  Herning Svømmeklub            41.61   
Laura Frost Rainer  2005  Vejle Svømmeklub            42.20   
Nicoline Kornum-Svensson  2005  Kolding SK            DSQ  Svøm und va mer15m 
                     
 
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2018 
Jeanette Ottesen 87 - Kvik Kastrup - 0.29.74 (24.05.2008) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Julie Brix Østergaard  2006  Køge Svømmeklub            34.77   
Klara-Sofie Bollmann  2006  Køge Svømmeklub            37.96   
Sophia Jochumsen  2006  Vejle Svømmeklub            38.73   
Anne Stamholt  2006  Haderslev Svømme Klub            38.79   
Andrea Nøhr Petersen  2006  Køge Svømmeklub            40.47   
Anna Hjorth Christensen  2006  Køge Svømmeklub            40.74   
Karoline Hellesøe  2006  Svømmeklubben Sønderborg            40.85   
Amalie Carlsen Risager  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup            40.96   
Liv Hjorth Jørgensen  2007  Herning Svømmeklub            41.32   
10  Mathilde Pedersen  2007  Køge Svømmeklub            42.10   
11  Nanna Højstrøm  2007  Kolding SK            42.33   
12  Annette Toft  2006  Køge Svømmeklub            42.45   
13  Ane Christensen  2006  Kolding SK            42.83   
14  Mejse Jakobsen  2007  Køge Svømmeklub            43.09   
15  Lærke Rosen Lundsfryd  2006  Ringe Svømme Klub            44.10   
16  Andrea Berg Nielsen  2007  Svømmeklubben Sønderborg            44.69   
17  Sofie Skibelund  2007  Svømmeklubben Sønderborg            44.75   
18  Anna Mai Andersen  2006  Svømmeklubben Sønderborg            45.12   
19  Mille Holmberg  2006  Vejle Svømmeklub            45.51   
20  Anne-Marie T. Kristensen  2007  Køge Svømmeklub            45.71   
21  Laura Fjord Kristensen  2006  Herning Svømmeklub            46.73   
22  Isabell Thaison Jensen  2007  Herning Svømmeklub            48.83   
23  Emilie Petz Nielsen  2007  Svømmeklubben Sønderborg            50.25   
24  Bennedikte Kaae  2006  Frem Odense            51.06   
25  Cornelia Gardias  2008  H2Odense            54.42   
Clara Kapke  2006  Svømmeklubben Sønderborg            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  02 juni 2018 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  13:34 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 9 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  HC Andersen Swim Cup 2018    Udskriftsdato  02 juni 2018   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  18:13   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 juni 2018         
 
 
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 
Jeanette Ottesen 87 - Kvik Kastrup - 0.29.74 (24.05.2008) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Laura Glerup Jensen  1998  H2Odense            30.58   
Liva Palmund  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            31.03   
Mia Rindshøj  2003  Gentofte Svømme Klub            31.64   
Karoline Barrett  2002  GTI            31.72   
Louise Jensen  2003  Erritsø Gymnastik Og IF            31.80   
Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002  Gentofte Svømme Klub            32.30   
Clara Rybak-Andersen  2003  Gentofte Svømme Klub            32.39   
Clara Schade Cantby  2000  Slagelse Svømmeklub            35.13   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  02 juni 2018 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  18:13 
 
Resultat Løb 10 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 10 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  HC Andersen Swim Cup 2018    Udskriftsdato  02 juni 2018   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  13:34   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 juni 2018         
 
 
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 1919-2003 
Magnus Jákupsson 94 - Farum Svømmeklub - 0.26.41 (28.05.2016) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Gustav Jørgensen  2000  Slagelse Svømmeklub            28.94   
Lucas Bruun Strøbek  2001  Gentofte Svømme Klub            29.12   
Robert Asfeldt  1996  Herning Svømmeklub            29.29   
Jonas Hansen  2001  Slagelse Svømmeklub            29.65   
Malthe Burgaard  2000  H2Odense            29.83   
Kasper Bonnichsen  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            29.98   
Anders Rasmussen  2001  Vejle Svømmeklub            30.17   
Kristoffer Desmareth  2000  Ringe Svømme Klub            30.36   
Matthias Bach Mikkelsen  2000  Kolding SK            31.06   
10  Christoffer Vang-Jensen  2001  Gentofte Svømme Klub            31.12   
11  Victor Nygaard  2003  H2Odense            31.26   
12  Mikkel Podiss Petersen  2002  Frem Odense            31.49   
13  Malthe Elkjær  2003  Vejle Svømmeklub            31.52   
14  Lukas Stæhr Bentsen  2003  H2Odense            31.58   
15  Rune Solgaard Larsen  2000  Kolding SK            31.72   
16  Ejnar Truelsen  2002  Herning Svømmeklub            32.00   
17  Lucas Grinderslev  2001  Erritsø Gymnastik Og IF            32.03   
18  Mikkel Hjelm  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            32.38   
19  Frederik Pedersen  2002  Holbæk Svømme Klub            32.42   
20  William Vig Stærmose  2002  Frem Odense            32.52   
21  Asbjørn Guldager  2002  Haderslev Svømme Klub            32.60   
22  August B Bjerregaard  2003  H2Odense            32.65   
23  Rasmus Petersen  2002  Haderslev Svømme Klub            32.73   
24  Aksel Munksgaard-Ottosen  2001  Vejle Svømmeklub            32.99   
25  Lauritz Baad Ellekjær  2003  Vejle Svømmeklub            34.88   
26  Christian Oxenvad  2003  Haderslev Svømme Klub            35.04   
27  Pol Cardeñas Bonjorn  2003  H2Odense            35.36   
28  Jeppe Søgaard Rasmussen  2002  Erritsø Gymnastik Og IF            37.62   
Mads Tornow Rasmussen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            DNS   
Silas Bøjsen  2002  Holbæk Svømme Klub            DNS   
David Arneskov  2002  Holbæk Svømme Klub            DSQ  Fuldt neddyk afslut 
                     
 
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2004 
Magnus Jákupsson 94 - Farum Svømmeklub - 0.26.41 (28.05.2016) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Silas Waterval  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            34.63   
Lasse Thulstrup  2004  Kolding SK            37.27   
Nichlas Nordlund Hansen  2004  Kolding SK            38.62   
Rasmus Kabel  2004  Kolding SK            38.75   
Anders Munksgaard-Ottosen  2004  Svømmeklubben Sønderborg            40.40   
Laurits Romvig Schou  2004  Herning Svømmeklub            44.27   
Johannes Jonasen  2004  Kolding SK            45.55   
                     
 
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2018 
Magnus Jákupsson 94 - Farum Svømmeklub - 0.26.41 (28.05.2016) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mikkel Møller Nielsen  2006  Ringe Svømme Klub            36.14   
Lucas Emil Heinze  2005  Køge Svømmeklub            39.07   
Axel Kenneth Thomsen  2005  Kolding SK            39.59   
Thor Majgård  2005  Vejle Svømmeklub            39.68   
Oliver Bennetsen  2005  Herning Svømmeklub            39.69   
Malthe Elias Wolgast  2006  Vejle Svømmeklub            40.64   
Max Venborg Kromann  2005  Vejle Svømmeklub            40.75   
Alexander R. S. Pedersen  2006  H2Odense            41.47   
Hjalte Møller  2007  Køge Svømmeklub            41.70   
10  Nicklas Bay Rasmussen  2007  H2Odense            45.55   
11  Casper Batz  2006  Kolding SK            46.65   
12  Mads Jeppesen  2006  Herning Svømmeklub            50.47   
Laurits Poulsen  2006  Køge Svømmeklub            DNS   
Rasmus Brenøe Jensen  2005  H2Odense            DNS   
Julian Vitus Pedersen  2007  H2Odense            DSQ  Neddykket i mål 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  02 juni 2018 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  13:34 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 10 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  HC Andersen Swim Cup 2018    Udskriftsdato  02 juni 2018   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  18:19   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 juni 2018         
 
 
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 
Magnus Jákupsson 94 - Farum Svømmeklub - 0.26.41 (28.05.2016) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Gustav Jørgensen  2000  Slagelse Svømmeklub            28.43   
Robert Asfeldt  1996  Herning Svømmeklub            28.96   
Lucas Bruun Strøbek  2001  Gentofte Svømme Klub            29.00   
Kristoffer Desmareth  2000  Ringe Svømme Klub            29.52   
Jonas Hansen  2001  Slagelse Svømmeklub            29.59   
Kasper Bonnichsen  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            29.70   
Anders Rasmussen  2001  Vejle Svømmeklub            30.34   
Malthe Burgaard  2000  H2Odense            30.51   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  02 juni 2018 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  18:19 
 
Resultat Løb 11 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 11 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  HC Andersen Swim Cup 2018    Udskriftsdato  02 juni 2018   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  13:34   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 juni 2018         
 
 
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 1919-2004 
Jeanette Ottesen 87 - Kvik Kastrup - 0.25.68 (24.05.2008) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Karoline Barrett  2002  GTI            26.38   
My Phuong Bui  2003  H2Odense            27.57   
Laura Glerup Jensen  1998  H2Odense            27.67   
Clara Schade Cantby  2000  Slagelse Svømmeklub            27.79   
Benedicte Them Jensen  2004  Køge Svømmeklub            27.98   
Julie Darlem Brandt  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            28.16   
Nele Schulze  2004  Haderslev Svømme Klub            28.17   
Naya Modin Thomsen  2003  Køge Svømmeklub            28.35   
Regitze Gotthard  2002  Slagelse Svømmeklub            28.37   
10  Liva Stjernholm  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            28.43   
11  Anna Wermuth  1996  Hovedstadens Svømmeklub            28.46   
12  Liva Palmund  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            28.52   
13  Caroline Gøttrup Bagge  2003  Køge Svømmeklub            28.85   
14  Elma Gabela  2004  Kolding SK            28.88   
15  Kristine Barrett  1998  GTI            28.98  Deltager ikke i finalen 
16  Pernille Jensen  1998  Holbæk Svømme Klub            29.04   
17  Zara Wendel  2002  Holbæk Svømme Klub            29.07   
18  Ida Maria Nielsen  2000  Holbæk Svømme Klub            29.11   
19  Pernille Thastrup Hansen  2003  Haderslev Svømme Klub            29.20   
20  Anne Dybro Nielsen  2003  Herning Svømmeklub            29.33   
21  Line Nøhr Petersen  2003  Køge Svømmeklub            29.38   
22  Cille Christensen  2004  Kolding SK            29.39   
23  Stinne Sørensen  1999  Herning Svømmeklub            29.41   
24  Sofie Sjøgren  2002  Erritsø Gymnastik Og IF            29.58   
25  Freja Nicholas  2000  H2Odense            29.59   
25  Josephine G. Lauridsen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            29.59   
27  Elisabeth Them Jensen  2004  Køge Svømmeklub            29.61   
28  Emilie Nyegaard  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            29.69   
29  Olivia Møller  2004  Køge Svømmeklub            29.73   
30  Nikoline Andersen  2003  H2Odense            29.83   
31  Mia T. Klüver-Kristensen  2004  H2Odense            29.92   
32  Zophia Henriks  2004  Erritsø Gymnastik Og IF            29.95   
33  Anne Sofie Nørtoft  2004  Kolding SK            29.98   
34  Frederikke Echardt  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            30.01   
35  Laura Gam  2001  Herning Svømmeklub            30.09   
36  Cecilie Batz  2003  Kolding SK            30.24   
37  Kathrine Sofie Jensen  2003  Køge Svømmeklub            30.35   
38  Aurelia Pedersen  2004  H2Odense            30.37   
38  Mathilde Thy Asmussen  2004  Erritsø Gymnastik Og IF            30.37   
40  Emilie Podiss Petersen  2004  Frem Odense            30.39   
41  Gry Floor  2000  H2Odense            30.43   
42  Mira Emilie Schmidt  2003  Haderslev Svømme Klub            30.44   
43  Ida Juul Grønning  2004  H2Odense            30.46   
44  Mathilde Nielsen  2003  Holbæk Svømme Klub            30.54   
45  Svava Kj. Gregersen  2004  Vejle Svømmeklub            30.58   
46  Mie Mørkedal  2003  Holbæk Svømme Klub            30.88   
47  Line Vestergaard Hansen  2003  Ringe Svømme Klub            30.92   
47  Malea Benediktson  2001  H2Odense            30.92   
47  Maria Bech Andersen  2003  Ringe Svømme Klub            30.92   
50  Anna Skovmand Rasmussen  2003  H2Odense            30.94   
51  Cecilie Hingebjerg  2004  Vejle Svømmeklub            30.99   
51  Signe Frits Nielsen  2002  Haderslev Svømme Klub            30.99   
53  Julie Dumstrei  2004  Erritsø Gymnastik Og IF            31.02   
54  Jenni Nguyen  2004  Frem Odense            31.03   
55  Maibritt Skjoldborg  2002  H2Odense            31.08   
56  Mia Hvarre  2004  Vejle Svømmeklub            31.09   
57  Nynne Nørlem  2002  Holbæk Svømme Klub            31.24   
58  Trine Johansen  2002  Ringe Svømme Klub            31.28   
59  Josefine S Jørgensen  2004  H2Odense            31.31   
60  Josefine Krumbak  2004  Køge Svømmeklub            31.35   
61  Julie T. Sørensen  2003  Ringe Svømme Klub            31.36   
62  Laura Arentsen  2003  Kolding SK            31.37   
63  Ea Pakula Jepsen  2003  Vejle Svømmeklub            31.47   
63  Marie Egeskjold Bruun  2003  Vejle Svømmeklub            31.47   
65  Olivia Mammen  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            31.52   
66  Julie Wolter  2003  GTI            31.59   
67  Melanie Petersen  2004  Kolding SK            31.80   
68  Johanne A Andersson  2003  Frem Odense            31.91   
69  Mai Jørgensen  2003  Frem Odense            32.07   
70  Julie Nguyen  2004  Frem Odense            32.25   
71  Thilde Rosen Lundsfryd  2004  Ringe Svømme Klub            32.30   
72  Kaya Yang Eisensee  2004  H2Odense            32.72   
73  Luna Holm Møller  2004  Erritsø Gymnastik Og IF            32.81   
74  Emma Karlsson  2003  Erritsø Gymnastik Og IF            33.08   
75  Ida-Marie Frydenlund  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            33.26   
76  Fiona Hansen Hobolth  2003  Haderslev Svømme Klub            33.29   
76  Sara Farag  2003  Svømmeklubben Sønderborg            33.29   
78  Katrine Brolykke Madsen  2003  H2Odense            33.35   
79  Amalie Averhoff Møbes  2002  Haderslev Svømme Klub            33.48   
80  Alberte Schnieber Klausen  2002  Herning Svømmeklub            33.61   
81  Veronika Krogh  2004  Frem Odense            33.70   
82  Mette Buur Holt  2003  Herning Svømmeklub            34.20   
83  Pernille Juul Jensen  2003  H2Odense            34.51   
84  Josefine Risum Jørgensen  2004  H2Odense            34.96   
85  Mia Andersen  2002  H2Odense            35.20   
86  Iben Lindal Overgaard  2003  H2Odense            35.33   
87  Frida Karoline Dall  2004  Frem Odense            35.81   
Alma Burgaard  2003  H2Odense            DNS   
Emilie Johanna Bülow  2003  Vejle Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2005 
Jeanette Ottesen 87 - Kvik Kastrup - 0.25.68 (24.05.2008) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ellen Jensen  2005  Svømmeklubben Sønderborg            29.81   
Maya Krogh Brønnicke  2005  Køge Svømmeklub            29.81   
Clara Jensen  2005  Herning Svømmeklub            30.26   
Maja Stamholt  2005  Haderslev Svømme Klub            31.12   
Agnete Habermann  2005  H2Odense            32.13   
Esther Ellegaard Nielsen  2005  H2Odense            32.22   
Agnes Dalgas Frederiksen  2005  Køge Svømmeklub            32.70   
Emilie Moberg  2005  Vejle Svømmeklub            32.96   
Mathilde Stilund  2005  Frem Odense            33.33   
10  Emma Nygaard  2005  Frem Odense            33.34   
11  Johanne Heilmann  2005  Kolding SK            33.42   
12  Sarah Hansen  2005  Kolding SK            33.86   
13  Nikoline Kaae  2005  Frem Odense            34.01   
14  Karla Kristensen  2005  Kolding SK            34.34   
15  Laura Frost Rainer  2005  Vejle Svømmeklub            34.76   
16  Sophie Kronborg  2005  Vejle Svømmeklub            35.06   
17  Teresa Juel Winther  2005  Herning Svømmeklub            35.82   
18  Lisa Lindgren Jeppesen  2005  Frem Odense            38.48   
                     
 
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2018 
Jeanette Ottesen 87 - Kvik Kastrup - 0.25.68 (24.05.2008) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Naja Færgemann  2006  H2Odense            30.70   
Julie Brix Østergaard  2006  Køge Svømmeklub            31.11   
Amalie F. Piiters  2006  H2Odense            32.93   
Signe Jensen  2007  Svømmeklubben Sønderborg            32.98   
Anne Stamholt  2006  Haderslev Svømme Klub            33.29   
Ann-Katrine Windfeld  2006  Vejle Svømmeklub            33.53   
Mejse Vinther-Okholm  2006  H2Odense            33.77   
Sophia Jochumsen  2006  Vejle Svømmeklub            34.09   
Liv Hjorth Jørgensen  2007  Herning Svømmeklub            34.62   
10  Lærke Rosen Lundsfryd  2006  Ringe Svømme Klub            35.00   
11  Anna Steen Petersen  2007  Køge Svømmeklub            35.27   
12  Sarah Laursen  2007  Vejle Svømmeklub            35.37   
13  Amalie Carlsen Risager  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup            36.25   
14  Frida Høj Foldager  2006  Vejle Svømmeklub            36.51   
15  Vigga Londero  2006  Frem Odense            36.73   
16  Isabella Koch Juhl  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup            36.97   
17  Rebekka Roed  2007  Køge Svømmeklub            37.82   
18  Dagmar Stahl  2007  H2Odense            38.05   
19  Sofie Damm Johansen  2006  Svømmeklubben Sønderborg            38.33   
20  Bennedikte Kaae  2006  Frem Odense            38.82   
21  Celina Lindholm Hansen  2006  Køge Svømmeklub            39.27   
22  Isabell Thaison Jensen  2007  Herning Svømmeklub            39.32   
23  Mille Holmberg  2006  Vejle Svømmeklub            39.73   
24  Nicoline Astrup Jensen  2006  Herning Svømmeklub            39.80   
25  Andrea Berg Nielsen  2007  Svømmeklubben Sønderborg            39.91   
26  Anna Emilie Damgaard  2006  Svømmeklubben Sønderborg            40.02   
27  Emilie Petz Nielsen  2007  Svømmeklubben Sønderborg            42.32   
28  Matilde A. B. Buch  2008  H2Odense            42.59   
29  Mille Buch  2006  H2Odense            43.01   
30  Lotta Træger  2008  Svømmeklubben Sønderborg            43.08   
Alberte Kirk Langschwager  2007  Kolding SK            DNS   
Clara Kapke  2006  Svømmeklubben Sønderborg            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  02 juni 2018 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  13:34 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 11 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  HC Andersen Swim Cup 2018    Udskriftsdato  03 juni 2018   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  18:13   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 juni 2018         
 
 
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler 
Jeanette Ottesen 87 - Kvik Kastrup - 0.25.68 (24.05.2008) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Karoline Barrett  2002  GTI            26.12   
Laura Glerup Jensen  1998  H2Odense            27.17   
Clara Schade Cantby  2000  Slagelse Svømmeklub            27.42   
My Phuong Bui  2003  H2Odense            27.49   
Benedicte Them Jensen  2004  Køge Svømmeklub            27.86   
Julie Darlem Brandt  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            27.96   
Nele Schulze  2004  Haderslev Svømme Klub            28.39   
Naya Modin Thomsen  2003  Køge Svømmeklub            28.42   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  03 juni 2018 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  18:13 
 
Resultat Løb 12 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 12 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  HC Andersen Swim Cup 2018    Udskriftsdato  02 juni 2018   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  13:34   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 juni 2018         
 
 
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 1919-2003 
Magnus Jákupsson 94 - Farum Svømmeklub - 0.23.99 (29.05.2016) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Andreas Bui  2000  H2Odense            23.99   
Peter Vangsgaard  2000  Gentofte Svømme Klub            24.67   
Lucas Bruun Strøbek  2001  Gentofte Svømme Klub            24.91   
Frans Johannessen  1992  Svømmeklubben Triton Ballerup            25.02   
Simon Brixner  2000  Holbæk Svømme Klub            25.04   
Mads Tornow Rasmussen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            25.56   
Gustav Stahl  2002  H2Odense            25.58   
Rasmus Danielsen  2001  Køge Svømmeklub            25.58   
Leo Badaker  2002  Gentofte Svømme Klub            25.62   
10  Simon Perzynski  2002  Svømmeklubben Sønderborg            25.70   
11  Mads Toft  2001  Holbæk Svømme Klub            25.86   
12  Jacob Holst  1991  H2Odense            25.98   
13  Rasmus Petersen  2002  Haderslev Svømme Klub            26.03   
13  Simon Juul Henriksen  2001  H2Odense            26.03   
15  Anders Dam Frandsen  2000  Slagelse Svømmeklub            26.12   
16  August Schade Cantby  2002  Slagelse Svømmeklub            26.19   
17  Christopher H. Brown  2002  Holbæk Svømme Klub            26.34   
18  Mads Stamholt  2003  Haderslev Svømme Klub            26.41   
19  Andreas Kronborg  2002  Vejle Svømmeklub            26.51   
20  Sander Linde  2002  Ringe Svømme Klub            26.65   
21  Kristoffer Desmareth  2000  Ringe Svømme Klub            26.66   
22  Mikkel S. Hansen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            26.72   
23  Mads Rishøj  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup            26.79   
24  Malthe Elkjær  2003  Vejle Svømmeklub            26.88   
25  Niels Paulli Sparholt  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            26.91   
26  Lucas Grinderslev  2001  Erritsø Gymnastik Og IF            26.94   
27  Jakob Tietgen  2002  Frem Odense            27.03   
28  Oliver Phil Langsted  1999  Ringe Svømme Klub            27.05   
29  Frederik Dumstrei  2002  Erritsø Gymnastik Og IF            27.07   
30  William Vig Stærmose  2002  Frem Odense            27.11   
31  Anders Rasmussen  2001  Vejle Svømmeklub            27.23   
32  Johan Siksne Kaalund  2002  H2Odense            27.46   
33  Anton Leth  2002  Vejle Svømmeklub            27.56   
34  Marcus Dessau  2002  Gentofte Svømme Klub            27.57   
35  Christopher Kristiansen  2000  Svømmeklubben Sønderborg            27.59   
35  Frederik Pedersen  2002  Holbæk Svømme Klub            27.59   
37  Oliver Lystlund  2003  Holbæk Svømme Klub            27.61   
37  Victor Nygaard  2003  H2Odense            27.61   
39  Laurits Sigaard  2003  Erritsø Gymnastik Og IF            27.73   
40  Sebastian Pors  2002  Ringe Svømme Klub            27.74   
41  Daniel Damsbo  2003  Vejle Svømmeklub            27.76   
42  Christian Lorey  2003  Erritsø Gymnastik Og IF            27.78   
42  Lasse Darlem Brandt  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            27.78   
44  Philip Andersen Ravn  2002  Svømmeklubben Sønderborg            27.92   
45  Victor Bjerre  2001  Herning Svømmeklub            27.97   
46  Asbjørn Guldager  2002  Haderslev Svømme Klub            28.00   
46  Jonathan Eskildsen  2003  Køge Svømmeklub            28.00   
48  Jacob Christensen  2002  Vejle Svømmeklub            28.12   
49  Kristoffer Erbo Kjær  2001  Vejle Svømmeklub            28.18   
50  Oliver Hallenborg  2002  H2Odense            28.29   
50  Pol Cardeñas Bonjorn  2003  H2Odense            28.29   
52  Oliver Fenger  2003  Vejle Svømmeklub            28.36   
53  Casper Bang Clausen  2003  H2Odense            28.44   
54  Mathias Jørgensen  2002  Erritsø Gymnastik Og IF            28.99   
55  Christian Oxenvad  2003  Haderslev Svømme Klub            29.11   
56  Simon Sandal  2003  Vejle Svømmeklub            29.49   
57  Sune Schaarup  2003  Vejle Svømmeklub            29.52   
58  Oliver Gadegaard  2003  Køge Svømmeklub            29.86   
59  Magnus Ravn Borch  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            30.28   
60  Mathias Toft Nørskov  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            30.32   
61  Kim Doan Nguyen  2003  Vejle Svømmeklub            30.63   
62  Jonas Pihl  2003  Kolding SK            31.51   
63  Jonathan Bos  1998  Haderslev Svømme Klub            32.02   
64  Peter Fritsdal Refer  2001  H2Odense            32.91   
Alens Daugelis  2002  Holbæk Svømme Klub            DNS   
Sebastian Bonde  2002  Holbæk Svømme Klub            DNS   
Silas Bøjsen  2002  Holbæk Svømme Klub            DNS   
                     
 
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2004 
Magnus Jákupsson 94 - Farum Svømmeklub - 0.23.99 (29.05.2016) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mads Juul Henriksen  2004  H2Odense            27.12   
Bertram Grøn Brandelev  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            28.38   
Mikkel Roed  2004  Køge Svømmeklub            28.48   
Mads Iversen  2004  Vejle Svømmeklub            28.64   
Oliver Schultz  2004  Køge Svømmeklub            29.09   
Christoffer R.s. Pedersen  2004  H2Odense            29.27   
Christopher V. Nielsen  2004  Kolding SK            29.98   
Sebastian Neesgaard  2004  Vejle Svømmeklub            30.22   
Vania Danilkin  2004  Kolding SK            30.30   
10  Alexander Mortensen  2004  Herning Svømmeklub            30.54   
11  Rasmus Kabel  2004  Kolding SK            31.19   
12  Mathias E. Kristiansen  2004  H2Odense            31.41   
13  Alex Fogt  2004  H2Odense            31.81   
14  Anders Munksgaard-Ottosen  2004  Svømmeklubben Sønderborg            32.12   
15  Valdemar Stahl  2004  H2Odense            32.16   
16  Mads Himmelstrup Andersen  2004  Ringe Svømme Klub            32.59   
17  Frederik Taubert Løgager  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            32.82   
18  Sebastian N Andersen  2004  H2Odense            33.09   
19  Johannes Jonasen  2004  Kolding SK            34.13   
20  Laurits Romvig Schou  2004  Herning Svømmeklub            35.72   
Silas Waterval  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            DNS   
Thomas Kjær Thorsen  2004  Herning Svømmeklub            DNS   
Philip H. Christensen  2004  Køge Svømmeklub            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2018 
Magnus Jákupsson 94 - Farum Svømmeklub - 0.23.99 (29.05.2016) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sebastian Emil F. Klicman  2005  Frem Odense            28.52   
Peter Rom Poulsen  2005  Erritsø Gymnastik Og IF            29.71   
Sebastian K Eriksen  2005  Vejle Svømmeklub            30.21   
Marius Dyrgaard Tholstrup  2005  H2Odense            30.67   
Anders Mosbæk Johannessen  2005  Frem Odense            30.97   
Stefan Helding Danielsen  2005  Køge Svømmeklub            31.56   
Sofus Funder  2005  Vejle Svømmeklub            31.62   
Luca Hertzog  2005  Ringe Svømme Klub            31.67   
Joachim Poulsen  2006  Køge Svømmeklub            31.96   
10  Philip Rindum  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup            32.30   
11  Nikolai Uekermann Olsen  2006  Vejle Svømmeklub            32.50   
12  Christian N. Christensen  2006  Kolding SK            33.21   
13  Max Venborg Kromann  2005  Vejle Svømmeklub            33.95   
14  Tobias Damsgaard  2006  Ringe Svømme Klub            34.14   
15  Mikkel Kjær Mikkelsen  2005  Herning Svømmeklub            34.19   
16  Martin Christensen  2006  Vejle Svømmeklub            34.38   
17  Calvin Christian Axen  2006  Køge Svømmeklub            35.93   
18  Gustav Halle  2007  H2Odense            36.09   
19  Alexander R. S. Pedersen  2006  H2Odense            37.25   
20  Marti Cardeñas Bonjorn  2009  H2Odense            37.73   
21  Vitus F P Sørensen  2007  H2Odense            54.58   
Rasmus Brenøe Jensen  2005  H2Odense            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  02 juni 2018 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  13:34 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 12 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  HC Andersen Swim Cup 2018    Udskriftsdato  03 juni 2018   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  18:21   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 juni 2018         
 
 
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 
Magnus Jákupsson 94 - Farum Svømmeklub - 0.23.99 (29.05.2016) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Andreas Bui  2000  H2Odense            23.71   
Peter Vangsgaard  2000  Gentofte Svømme Klub            24.69   
Lucas Bruun Strøbek  2001  Gentofte Svømme Klub            24.94   
Frans Johannessen  1992  Svømmeklubben Triton Ballerup            25.01   
Simon Brixner  2000  Holbæk Svømme Klub            25.26   
Rasmus Danielsen  2001  Køge Svømmeklub            25.39   
Mads Tornow Rasmussen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            25.56   
Gustav Stahl  2002  H2Odense            25.58   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  03 juni 2018 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  18:21 
 
Resultat Løb 13 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 13 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  HC Andersen Swim Cup 2018    Udskriftsdato  02 juni 2018   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  10:05   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 juni 2018         
 
 
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Indledende 
Sponsor: Hesehus 
Nathalia Lindborg 91 - Föreningen Trelleborg - 0.55.84 (17.05.2009) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Karoline Barrett  2002  GTI    27.68        59.02   
Laura Glerup Jensen  1998  H2Odense    28.65        59.78   
Naya Modin Thomsen  2003  Køge Svømmeklub    29.22        1:00.08   
My Phuong Bui  2003  H2Odense    29.06        1:00.73   
Liva Stjernholm  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    29.43        1:00.82   
Julie Darlem Brandt  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    30.00        1:00.85   
Annabelle Grønbech Ladik  1997  Svømmeklubben Triton Ballerup    29.48        1:01.17  Deltager ikke i finalen 
Benedicte Them Jensen  2004  Køge Svømmeklub    29.09        1:01.64  Deltager ikke i finalen 
Clara Schade Cantby  2000  Slagelse Svømmeklub    29.46        1:01.77   
10  Liva Palmund  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    29.43        1:01.88  Deltager ikke i finalen 
11  Sofie Nielsen  2001  Slagelse Svømmeklub    29.73        1:02.02   
12  Regitze Gotthard  2002  Slagelse Svømmeklub    29.60        1:02.04   
13  Nele Schulze  2004  Haderslev Svømme Klub    29.89        1:02.20   
14  Frederikke Echardt  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    30.14        1:02.66  Deltager ikke i finalen 
15  Cecilie Baraviec  2000  H2Odense    30.39        1:02.83   
16  Caroline Gøttrup Bagge  2003  Køge Svømmeklub    30.12        1:02.85   
17  Stinne Sørensen  1999  Herning Svømmeklub    29.52        1:02.99   
18  Elma Gabela  2004  Kolding SK    30.69        1:03.40   
19  Cille Christensen  2004  Kolding SK    30.77        1:03.56   
20  Ida Maria Nielsen  2000  Holbæk Svømme Klub    30.43        1:03.65   
21  Zara Wendel  2002  Holbæk Svømme Klub    30.62        1:03.71   
22  Gry Floor  2000  H2Odense    31.12        1:03.88   
23  Anne Dybro Nielsen  2003  Herning Svømmeklub    30.26        1:03.91   
24  Louise Jensen  2003  Erritsø Gymnastik Og IF    30.63        1:03.94   
25  Aurelia Pedersen  2004  H2Odense    30.92        1:03.98   
26  Louise Hvarre  2001  Vejle Svømmeklub    31.01        1:04.11   
27  Freja Nicholas  2000  H2Odense    31.00        1:04.64   
28  Sofie Sjøgren  2002  Erritsø Gymnastik Og IF    31.27        1:04.72   
29  Mikala Ravn Borch  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    31.68        1:04.76   
30  Line Nøhr Petersen  2003  Køge Svømmeklub    30.77        1:04.82   
31  Josephine G. Lauridsen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    30.47        1:04.83   
32  Mai Pallvi  2000  Holbæk Svømme Klub    31.17        1:04.86   
33  Pernille Thastrup Hansen  2003  Haderslev Svømme Klub    31.28        1:05.01   
34  Anne Sofie Nørtoft  2004  Kolding SK    30.80        1:05.35   
35  Pernille Jensen  1998  Holbæk Svømme Klub    31.21        1:05.56   
36  Mathilde Nielsen  2003  Holbæk Svømme Klub    31.75        1:05.70   
37  Olivia Møller  2004  Køge Svømmeklub    30.78        1:05.79   
38  Elisabeth Them Jensen  2004  Køge Svømmeklub    30.97        1:06.13   
39  Laura Gam  2001  Herning Svømmeklub    31.55        1:06.29   
40  Emilie Podiss Petersen  2004  Frem Odense    32.76        1:06.36   
41  Nikoline Andersen  2003  H2Odense    31.88        1:06.63   
42  Malea Benediktson  2001  H2Odense    31.87        1:06.65   
43  Cecilie Batz  2003  Kolding SK    32.56        1:06.85   
44  Ida Rishøj  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    32.00        1:07.05   
45  Marie Egeskjold Bruun  2003  Vejle Svømmeklub    31.97        1:07.07   
46  Mie Mørkedal  2003  Holbæk Svømme Klub    32.02        1:07.13   
47  Cecilie Hingebjerg  2004  Vejle Svømmeklub    32.65        1:07.24   
48  Ida Juul Grønning  2004  H2Odense    31.70        1:07.28   
49  Kristine Hülsen  2002  Vejle Svømmeklub    32.27        1:07.61   
50  Svava Kj. Gregersen  2004  Vejle Svømmeklub    31.68        1:07.66   
51  Mira Emilie Schmidt  2003  Haderslev Svømme Klub    32.56        1:07.69   
52  Emma Hebsgaard Nielsen  2003  GTI    32.21        1:07.72   
53  Clara Lynggaard  2002  Erritsø Gymnastik Og IF    32.34        1:07.75   
54  Maria Bech Andersen  2003  Ringe Svømme Klub    32.81        1:07.77   
55  Josefine Krumbak  2004  Køge Svømmeklub    32.78        1:07.79   
55  Mathilde Thy Asmussen  2004  Erritsø Gymnastik Og IF    32.71        1:07.79   
57  Maibritt Skjoldborg  2002  H2Odense    32.60        1:08.01   
58  Mille Trier Pedersen  2003  Vejle Svømmeklub    33.23        1:08.18   
59  Signe Frits Nielsen  2002  Haderslev Svømme Klub    32.38        1:08.24   
60  Nynne Nørlem  2002  Holbæk Svømme Klub    32.41        1:08.29   
61  Mia Hvarre  2004  Vejle Svømmeklub    32.91        1:08.37   
62  Marie Jæger  2003  Vejle Svømmeklub    32.91        1:08.61   
63  Johanne A Andersson  2003  Frem Odense    32.86        1:08.64   
64  Frederikke Kruse  2002  Herning Svømmeklub    32.63        1:08.67   
65  Julie T. Sørensen  2003  Ringe Svømme Klub    32.94        1:08.86   
66  Line Vestergaard Hansen  2003  Ringe Svømme Klub    33.85        1:08.90   
67  Mai Jørgensen  2003  Frem Odense    32.90        1:08.96   
68  Julie Dumstrei  2004  Erritsø Gymnastik Og IF    33.47        1:09.08   
69  Josefine S Jørgensen  2004  H2Odense    33.08        1:09.38   
70  Ea Pakula Jepsen  2003  Vejle Svømmeklub    33.61        1:09.42   
71  Jenni Nguyen  2004  Frem Odense    33.40        1:09.48   
72  Zophia Henriks  2004  Erritsø Gymnastik Og IF    33.28        1:09.99   
73  Katrine Brolykke Madsen  2003  H2Odense    33.57        1:10.00   
74  Melanie Petersen  2004  Kolding SK    33.49        1:10.31   
75  Sophia Keren-Klaris  2004  Vejle Svømmeklub    33.88        1:10.36   
76  Emilie Johanna Bülow  2003  Vejle Svømmeklub    33.54        1:10.47   
77  Alma Burgaard  2003  H2Odense    34.12        1:11.14   
78  Julie Nguyen  2004  Frem Odense    34.35        1:11.15   
79  Luna Holm Møller  2004  Erritsø Gymnastik Og IF    34.56        1:11.90   
80  Amalie Ringkvist  2002  H2Odense    35.03        1:12.50   
81  Asta Buur Ovesen  2004  Herning Svømmeklub    34.41        1:13.23   
82  Maja Fjord Kristensen  2002  Herning Svømmeklub    34.80        1:13.53   
83  Fiona Hansen Hobolth  2003  Haderslev Svømme Klub    35.84        1:13.64   
84  Amalie Averhoff Møbes  2002  Haderslev Svømme Klub    34.95        1:14.62   
85  Emma Karlsson  2003  Erritsø Gymnastik Og IF    36.21        1:14.85   
86  Emma Lundorff Johannsen  2003  Svømmeklubben Sønderborg    35.45        1:15.35   
87  Laura Pedersen  2004  Herning Svømmeklub    36.61        1:15.76   
88  Pernille Juul Jensen  2003  H2Odense    36.67        1:16.33   
89  Iben Lindal Overgaard  2003  H2Odense    36.79        1:17.00   
90  Mette Buur Holt  2003  Herning Svømmeklub    36.42        1:17.13   
91  Mia Andersen  2002  H2Odense    37.38        1:19.34   
Josefine Risum Jørgensen  2004  H2Odense            DSQ  svøm und vand mer15m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  02 juni 2018 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  10:05 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 13 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  HC Andersen Swim Cup 2018    Udskriftsdato  02 juni 2018   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  17:04   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 juni 2018         
 
 
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler 
Sponsor: Hesehus 
Nathalia Lindborg 91 - Föreningen Trelleborg - 0.55.84 (17.05.2009) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Laura Glerup Jensen  1998  H2Odense    27.63        56.70   
Karoline Barrett  2002  GTI    27.01        56.88   
My Phuong Bui  2003  H2Odense    28.74        59.18   
Naya Modin Thomsen  2003  Køge Svømmeklub    29.25        59.73   
Liva Stjernholm  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    29.18        1:00.00   
Julie Darlem Brandt  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    29.27        1:00.07   
Clara Schade Cantby  2000  Slagelse Svømmeklub    29.54        1:01.58   
Sofie Nielsen  2001  Slagelse Svømmeklub    29.65        1:02.14   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  02 juni 2018 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  17:04 
 
Resultat Løb 14 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 14 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  HC Andersen Swim Cup 2018    Udskriftsdato  02 juni 2018   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  09:34   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 juni 2018         
 
 
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Indledende 
Sponsor: AS Fysioterapi 
Sebastian Ovesen 94 - Kvik Kastrup - 0.51.73 (21.05.2017) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Frans Johannessen  1992  Svømmeklubben Triton Ballerup    26.36        53.64   
Lucas Bruun Strøbek  2001  Gentofte Svømme Klub    25.96        53.83   
Malthe Burgaard  2000  H2Odense    26.42        54.28   
Andreas Bui  2000  H2Odense    26.42        54.35   
Peter Vangsgaard  2000  Gentofte Svømme Klub    26.32        54.42   
Simon Brixner  2000  Holbæk Svømme Klub    26.22        54.74   
Mads Sørensen  2000  H2Odense    26.69        54.93   
Gustav Jørgensen  2000  Slagelse Svømmeklub    26.63        55.01   
Matthias Bach Mikkelsen  2000  Kolding SK    27.39        55.09   
10  Claus Hansen  1995  Svømmeklubben Triton Ballerup    26.06        55.18   
11  Mads Tornow Rasmussen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    26.55        55.25   
12  Simon Juul Henriksen  2001  H2Odense    26.88        55.31   
13  Tomas Stensballe Larsen  2000  Gentofte Svømme Klub    26.78        55.43   
14  Leo Badaker  2002  Gentofte Svømme Klub    26.43        55.49   
15  Rasmus Danielsen  2001  Køge Svømmeklub    26.77        55.75   
16  Anders Dam Frandsen  2000  Slagelse Svømmeklub    26.65        55.79   
17  Jacob Holst  1991  H2Odense    26.49        56.07   
18  Christopher H. Brown  2002  Holbæk Svømme Klub    27.06        56.17   
19  Oliver Thor Sørensen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    27.18        56.25   
20  Mads Toft  2001  Holbæk Svømme Klub    27.80        56.28   
21  Gustav Stahl  2002  H2Odense    26.90        56.31   
22  Robert Asfeldt  1996  Herning Svømmeklub    26.76        56.34   
23  Mads Stamholt  2003  Haderslev Svømme Klub    27.64        56.53   
24  Mads Rishøj  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    27.93        57.06   
25  August Schade Cantby  2002  Slagelse Svømmeklub    27.26        57.19   
26  Philip Krogh Brønnicke  2000  Køge Svømmeklub    27.48        57.33   
27  Rasmus Petersen  2002  Haderslev Svømme Klub    27.46        57.39   
28  Jonas Hansen  2001  Slagelse Svømmeklub    27.25        57.41   
29  Gustav Klit Stjernholm  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    26.90        57.49   
30  Niels Paulli Sparholt  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    27.36        57.61   
31  Andreas Kronborg  2002  Vejle Svømmeklub    27.62        58.23   
32  Marcus Dessau  2002  Gentofte Svømme Klub    27.86        58.42   
33  Anders Rasmussen  2001  Vejle Svømmeklub    27.85        58.45   
34  Malthe Elkjær  2003  Vejle Svømmeklub    27.94        58.51   
35  Mads Enghave  2002  GTI    28.45        58.89   
36  Jakob Tietgen  2002  Frem Odense    28.34        59.08   
37  Johan Siksne Kaalund  2002  H2Odense    28.56        59.19   
37  Philip Andersen Ravn  2002  Svømmeklubben Sønderborg    28.50        59.19   
39  Jacob Schelde Jensen  2001  Kolding SK    27.82        59.32   
40  Lucas Grinderslev  2001  Erritsø Gymnastik Og IF    28.21        59.33   
41  Christopher Kristiansen  2000  Svømmeklubben Sønderborg    28.73        59.40   
42  Alexander Ravn Borch  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    28.47        59.56   
43  Rune Solgaard Larsen  2000  Kolding SK    28.89        59.59   
44  Oliver Lystlund  2003  Holbæk Svømme Klub    28.44        59.62   
45  Mikkel Hjelm  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    28.17        59.71   
46  Daniel Damsbo  2003  Vejle Svømmeklub    29.38        1:00.06   
47  Lasse Darlem Brandt  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    28.76        1:00.19   
48  Emil Kragh  2001  Vejle Svømmeklub    28.87        1:00.26   
49  August B Bjerregaard  2003  H2Odense    29.13        1:00.33   
50  André Iversen  2001  Svømmeklubben Sønderborg    29.16        1:00.40   
51  Jacob Christensen  2002  Vejle Svømmeklub    29.24        1:00.49   
52  Sander Linde  2002  Ringe Svømme Klub    28.54        1:00.66   
53  William Vig Stærmose  2002  Frem Odense    29.32        1:00.81   
54  Magnus Nygaard  2000  Slagelse Svømmeklub    29.15        1:01.26   
55  Lukas Stæhr Bentsen  2003  H2Odense    29.55        1:01.34   
56  Casper Bang Clausen  2003  H2Odense    29.69        1:01.48   
57  Kristoffer Erbo Kjær  2001  Vejle Svømmeklub    28.71        1:01.56   
58  Magnus Funder  2001  Vejle Svømmeklub    29.74        1:01.81   
59  Oliver Phil Langsted  1999  Ringe Svømme Klub    29.39        1:02.19   
60  Laurits Sigaard  2003  Erritsø Gymnastik Og IF    29.68        1:02.36   
61  Pol Cardeñas Bonjorn  2003  H2Odense    29.27        1:02.38   
62  Christian Lorey  2003  Erritsø Gymnastik Og IF    29.21        1:02.46   
63  Sune Schaarup  2003  Vejle Svømmeklub    30.48        1:02.73   
64  Ejnar Truelsen  2002  Herning Svømmeklub    30.05        1:02.91   
65  Mads Baltzer  2002  GTI    31.13        1:03.38   
66  Victor Bjerre  2001  Herning Svømmeklub    30.46        1:03.58   
67  Asbjørn Guldager  2002  Haderslev Svømme Klub    30.40        1:03.96   
68  Christian Oxenvad  2003  Haderslev Svømme Klub    30.62        1:04.25   
69  Benjamin Friis  2002  Haderslev Svømme Klub    31.19        1:04.70   
70  Simon Sandal  2003  Vejle Svømmeklub    30.37        1:04.85   
71  Anton Leth  2002  Vejle Svømmeklub    30.22        1:05.28   
72  Kim Doan Nguyen  2003  Vejle Svømmeklub    31.00        1:05.45   
73  Mathias Jørgensen  2002  Erritsø Gymnastik Og IF    31.68        1:05.61   
74  Mathias Toft Nørskov  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    31.56        1:05.96   
75  Oliver Gadegaard  2003  Køge Svømmeklub    31.87        1:07.20   
76  Magnus Ravn Borch  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    32.20        1:07.28   
77  Jonathan Bos  1998  Haderslev Svømme Klub    32.99        1:08.43   
78  Jonas Pihl  2003  Kolding SK    34.04        1:12.78   
79  Peter Fritsdal Refer  2001  H2Odense    34.41        1:12.83   
Simon Perzynski  2002  Svømmeklubben Sønderborg            DNS   
Oliver Fenger  2003  Vejle Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  02 juni 2018 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  09:34 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 14 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  HC Andersen Swim Cup 2018    Udskriftsdato  02 juni 2018   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  17:11   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 juni 2018         
 
 
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 
Sponsor: AS Fysioterapi 
Sebastian Ovesen 94 - Kvik Kastrup - 0.51.73 (21.05.2017) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Frans Johannessen  1992  Svømmeklubben Triton Ballerup    25.87        52.68   
Lucas Bruun Strøbek  2001  Gentofte Svømme Klub    26.12        53.86   
Peter Vangsgaard  2000  Gentofte Svømme Klub    26.06        54.10   
Gustav Jørgensen  2000  Slagelse Svømmeklub    26.40        54.30   
Andreas Bui  2000  H2Odense    26.05        54.46   
Simon Brixner  2000  Holbæk Svømme Klub    26.49        54.86   
Mads Sørensen  2000  H2Odense    27.15        55.39   
Malthe Burgaard  2000  H2Odense    27.33        57.58   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  02 juni 2018 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  17:11 
 
Resultat Løb 15 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 15 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  HC Andersen Swim Cup 2018    Udskriftsdato  02 juni 2018   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  10:34   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 juni 2018         
 
 
Løb 15, 200m Rygsvømning Damer, Indledende 
Sponsor: RM-GROUP 
Louise Ørnstedt 85 - FREM-STO96 - 2.13.06 (21.05.2005) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Liva Palmund  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    34.48  1:11.38  1:48.22    2:23.90   
Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002  Gentofte Svømme Klub    34.44  1:10.97  1:48.15    2:25.00  Deltager ikke i finalen 
Clara Rybak-Andersen  2003  Gentofte Svømme Klub    34.30  1:10.76  1:48.08    2:25.29  Deltager ikke i finalen 
Laura Glerup Jensen  1998  H2Odense    34.64  1:12.46  1:51.04    2:28.44   
Mia Rindshøj  2003  Gentofte Svømme Klub    35.45  1:14.12  1:52.19    2:29.86   
Louise Jensen  2003  Erritsø Gymnastik Og IF    37.15  1:17.50  1:58.64    2:36.84   
Zara Wendel  2002  Holbæk Svømme Klub    36.88  1:17.67  1:58.70    2:38.22   
Emma Hebsgaard Nielsen  2003  GTI    37.69  1:18.22  1:59.10    2:40.28   
Matilde Mantzius Mosegård  2003  Slagelse Svømmeklub    37.68  1:19.90  2:01.69    2:42.37   
10  Thilde Rosen Lundsfryd  2004  Ringe Svømme Klub    38.28  1:19.22  2:01.21    2:42.64   
11  Cecilie Baraviec  2000  H2Odense    39.59  1:20.93  2:02.16    2:42.66   
12  Trine Johansen  2002  Ringe Svømme Klub    38.11  1:18.76  2:01.51    2:43.00   
13  Louise Sjørup Jensen  2003  Vejle Svømmeklub    40.26  1:21.57  2:02.61    2:43.06   
14  Anna Skovmand Rasmussen  2003  H2Odense    36.27  1:17.02  1:59.79    2:43.21   
15  Kathrine Sofie Jensen  2003  Køge Svømmeklub    38.63  1:20.52  2:03.20    2:45.14   
16  Laura Arentsen  2003  Kolding SK    39.11  1:20.80  2:03.89    2:45.78   
17  Julie Dumstrei  2004  Erritsø Gymnastik Og IF    39.96  1:22.13  2:05.34    2:46.30   
18  Alberte Hedevang Petersen  2003  Haderslev Svømme Klub    39.76  1:22.79  2:06.06    2:46.96   
19  Svava Kj. Gregersen  2004  Vejle Svømmeklub    38.86  1:21.81  2:04.93    2:47.31   
20  Asta Buur Ovesen  2004  Herning Svømmeklub    40.05  1:22.50  2:05.97    2:47.46   
21  Mia Hvarre  2004  Vejle Svømmeklub    40.42  1:22.63  2:06.06    2:48.03   
22  Kaya Yang Eisensee  2004  H2Odense    38.87  1:20.92  2:04.95    2:48.16   
23  Marie Egeskjold Bruun  2003  Vejle Svømmeklub    40.58  1:23.18  2:06.43    2:49.10   
24  Sophia Keren-Klaris  2004  Vejle Svømmeklub    41.25  1:24.11  2:07.82    2:51.13   
25  Zophia Henriks  2004  Erritsø Gymnastik Og IF    42.99  1:28.15  2:11.99    2:53.12   
26  Frederikke Kruse  2002  Herning Svømmeklub    42.66  1:27.01  2:11.38    2:53.83   
27  Jenny Cao  2003  Frem Odense    40.43  1:25.21  2:11.30    2:55.21   
28  Josefine S Jørgensen  2004  H2Odense    41.46  1:26.78  2:12.61    2:57.56   
29  Pernille Juul Jensen  2003  H2Odense    43.77  1:29.55  2:16.33    3:01.67   
30  Emma Lundorff Johannsen  2003  Svømmeklubben Sønderborg    42.23  1:29.75  2:17.56    3:03.42   
Mia T. Klüver-Kristensen  2004  H2Odense            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  02 juni 2018 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  10:34 
 
Resultat Løb 15 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 15 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  HC Andersen Swim Cup 2018    Udskriftsdato  02 juni 2018   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  17:32   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 juni 2018         
 
 
Løb 15, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 
Sponsor: RM-GROUP 
Louise Ørnstedt 85 - FREM-STO95 - 2.13.06 (21.05.2005) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Laura Glerup Jensen  1998  H2Odense    33.67  1:09.45  1:44.71    2:19.73   
Liva Palmund  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    33.63  1:09.66  1:46.25    2:21.59   
Mia Rindshøj  2003  Gentofte Svømme Klub    34.41  1:10.99  1:49.56    2:27.82   
Louise Jensen  2003  Erritsø Gymnastik Og IF    35.38  1:15.28  1:55.08    2:34.48   
Zara Wendel  2002  Holbæk Svømme Klub    35.93  1:14.86  1:55.32    2:34.78   
Emma Hebsgaard Nielsen  2003  GTI    36.36  1:15.91  1:56.73    2:38.57   
Matilde Mantzius Mosegård  2003  Slagelse Svømmeklub    37.50  1:18.52  2:00.13    2:40.55   
Thilde Rosen Lundsfryd  2004  Ringe Svømme Klub    37.16  1:18.20  2:00.55    2:42.64   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  02 juni 2018 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  17:32 
 
Resultat Løb 16 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 16 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  HC Andersen Swim Cup 2018    Udskriftsdato  02 juni 2018   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  10:44   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 juni 2018         
 
 
Løb 16, 200m Rygsvømning Herrer, Indledende 
Sponsor: Østergaard Intercoiffure 
Chris Christensen 88 - Holstebro - 2.06.99 (01.06.2013) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Kasper Bonnichsen  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    30.45  1:03.63  1:38.67    2:13.40   
David Arneskov  2002  Holbæk Svømme Klub    33.18  1:08.50  1:44.10    2:18.87   
Gustav Klit Stjernholm  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    30.12  1:03.49  1:41.21    2:19.14   
Christoffer Vang-Jensen  2001  Gentofte Svømme Klub    31.90  1:06.81  1:43.93    2:19.98   
Matthias Hansen  2001  Slagelse Svømmeklub    33.73  1:10.20  1:46.24    2:20.48   
Lukas Stæhr Bentsen  2003  H2Odense    33.24  1:09.22  1:46.26    2:22.64   
Mikkel Podiss Petersen  2002  Frem Odense    33.03  1:09.25  1:46.10    2:22.75   
Victor Nygaard  2003  H2Odense    33.49  1:09.73  1:46.93    2:22.82  Deltager ikke i finalen 
Ejnar Truelsen  2002  Herning Svømmeklub    34.27  1:10.82  1:48.15    2:24.72   
10  Kristoffer Desmareth  2000  Ringe Svømme Klub    33.09  1:09.94  1:47.97    2:25.47  Deltager ikke i finalen 
11  Daniel Damsbo  2003  Vejle Svømmeklub    36.11  1:13.31  1:51.71    2:28.19   
12  Lucas Grinderslev  2001  Erritsø Gymnastik Og IF    35.35  1:12.91  1:51.91    2:28.33   
13  Christopher H. Brown  2002  Holbæk Svømme Klub    36.14  1:12.84  1:51.26    2:28.47   
14  Anders S. Andreasen  1998  Ringe Svømme Klub    35.16  1:12.64  1:51.35    2:28.87   
15  Frederik Pedersen  2002  Holbæk Svømme Klub    36.57  1:14.87  1:53.26    2:29.39   
16  Mads Stamholt  2003  Haderslev Svømme Klub    36.66  1:15.76  1:54.18    2:31.08   
17  Marcus Dessau  2002  Gentofte Svømme Klub    35.51  1:13.95  1:53.21    2:32.23   
18  Mads Baltzer  2002  GTI    37.56  1:16.85  1:56.31    2:34.74   
19  Christian Lorey  2003  Erritsø Gymnastik Og IF    36.91  1:17.21  1:57.31    2:35.24   
20  August B Bjerregaard  2003  H2Odense    36.04  1:15.18  1:56.73    2:36.64   
21  Lauritz Baad Ellekjær  2003  Vejle Svømmeklub    36.75  1:16.22  1:56.96    2:38.38   
22  Casper Bang Clausen  2003  H2Odense    38.52  1:19.64  2:00.19    2:39.20   
23  Aksel Munksgaard-Ottosen  2001  Vejle Svømmeklub    36.46  1:17.79  2:00.30    2:42.41   
24  Magnus Ravn Borch  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    41.87  1:23.91  2:06.43    2:47.38   
25  Jeppe Søgaard Rasmussen  2002  Erritsø Gymnastik Og IF    44.03  1:33.42  2:25.04    3:15.22   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  02 juni 2018 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  10:44 
 
Resultat Løb 16 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 16 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  HC Andersen Swim Cup 2018    Udskriftsdato  02 juni 2018   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  17:39   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 juni 2018         
 
 
Løb 16, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 
Sponsor: Østergaard Intercoiffure 
Chris Christensen 88 - Holstebro - 2.06.99 (01.06.2013) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Kasper Bonnichsen  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    30.39  1:03.34  1:38.40    2:12.29   
Christoffer Vang-Jensen  2001  Gentofte Svømme Klub    30.06  1:03.86  1:39.59    2:14.10   
Gustav Klit Stjernholm  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    31.51  1:05.80  1:40.70    2:14.83   
David Arneskov  2002  Holbæk Svømme Klub    32.52  1:07.17  1:42.68    2:17.69   
Matthias Hansen  2001  Slagelse Svømmeklub    33.29  1:09.47  1:45.96    2:21.52   
Lukas Stæhr Bentsen  2003  H2Odense    32.82  1:09.25  1:46.83    2:23.99   
Mikkel Podiss Petersen  2002  Frem Odense    33.10  1:09.44  1:47.12    2:24.16   
Ejnar Truelsen  2002  Herning Svømmeklub    33.61  1:09.79  1:47.20    2:24.88   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  02 juni 2018 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  17:39 
 
Resultat Løb 17 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 17 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  HC Andersen Swim Cup 2018    Udskriftsdato  02 juni 2018   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  10:52   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 juni 2018         
 
 
Løb 17, 100m Butterfly Damer, Indledende 
Sponsor: Laust & Blik 
Jeanette Ottesen 87 - Kvik Kastrup - 1.00.75 (24.05.2008) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Karoline Barrett  2002  GTI    29.35        1:03.97   
Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002  Gentofte Svømme Klub    30.19        1:05.45   
Cille Christensen  2004  Kolding SK    31.62        1:08.10   
Sofie Nielsen  2001  Slagelse Svømmeklub    31.72        1:08.50   
Sofie Louise Nimb  2001  Gentofte Svømme Klub    31.97        1:08.70   
Clara Schade Cantby  2000  Slagelse Svømmeklub    31.40        1:08.77   
Mia Rindshøj  2003  Gentofte Svømme Klub    32.25        1:09.20  Deltager ikke i finalen 
Ida Maria Nielsen  2000  Holbæk Svømme Klub    32.11        1:09.51   
Nikoline Andersen  2003  H2Odense    33.01        1:09.62   
10  Emilie Nyegaard  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    32.55        1:09.78   
11  Naya Modin Thomsen  2003  Køge Svømmeklub    32.77        1:09.87   
12  My Phuong Bui  2003  H2Odense    32.50        1:10.01   
13  Liva Stjernholm  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    33.30        1:11.74   
14  Regitze Gotthard  2002  Slagelse Svømmeklub    33.29        1:12.20   
15  Sofie Sjøgren  2002  Erritsø Gymnastik Og IF    33.74        1:12.40   
16  Anne Sofie Nørtoft  2004  Kolding SK    34.49        1:13.16   
17  Svava Kj. Gregersen  2004  Vejle Svømmeklub    33.46        1:13.37   
18  Ida Rishøj  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    34.66        1:13.65   
19  Louise Hvarre  2001  Vejle Svømmeklub    34.22        1:13.68   
20  Emilie Podiss Petersen  2004  Frem Odense    34.63        1:14.19   
21  Clara Lynggaard  2002  Erritsø Gymnastik Og IF    33.43        1:14.98   
22  Kathrine Sofie Jensen  2003  Køge Svømmeklub    34.39        1:15.13   
23  Julie Darlem Brandt  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    34.23        1:15.20   
24  Anne Dybro Nielsen  2003  Herning Svømmeklub    34.18        1:15.30   
25  Mille Trier Pedersen  2003  Vejle Svømmeklub    36.21        1:15.56   
26  Mikala Ravn Borch  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    35.56        1:15.83   
27  Maibritt Skjoldborg  2002  H2Odense    35.50        1:16.03   
28  Aurelia Pedersen  2004  H2Odense    34.62        1:16.10   
29  Ida Juul Grønning  2004  H2Odense    35.65        1:16.27   
30  Julie Wolter  2003  GTI    34.90        1:16.39   
31  Elisabeth Them Jensen  2004  Køge Svømmeklub    35.06        1:16.68   
32  Josefine Krumbak  2004  Køge Svømmeklub    33.99        1:16.78   
33  Olivia Møller  2004  Køge Svømmeklub    34.37        1:16.87   
34  Louise Sjørup Jensen  2003  Vejle Svømmeklub    36.53        1:17.07   
35  Mai Pallvi  2000  Holbæk Svømme Klub    35.39        1:17.60   
36  Caroline Gøttrup Bagge  2003  Køge Svømmeklub    36.16        1:17.72   
37  Cecilie Hingebjerg  2004  Vejle Svømmeklub    36.60        1:18.69   
38  Mathilde Nielsen  2003  Holbæk Svømme Klub    36.00        1:19.25   
39  Sara Farag  2003  Svømmeklubben Sønderborg    35.98        1:19.30   
40  Alma Burgaard  2003  H2Odense    37.23        1:20.02   
41  Marie Jæger  2003  Vejle Svømmeklub    36.58        1:20.14   
42  Mie Mørkedal  2003  Holbæk Svømme Klub    36.95        1:21.64   
43  Josefine Risum Jørgensen  2004  H2Odense    37.19        1:21.73   
44  Pernille Thastrup Hansen  2003  Haderslev Svømme Klub    37.52        1:21.80   
45  Emilie Johanna Bülow  2003  Vejle Svømmeklub    36.77        1:21.89   
46  Nynne Nørlem  2002  Holbæk Svømme Klub    37.51        1:22.06   
47  Maja Fjord Kristensen  2002  Herning Svømmeklub    37.79        1:27.09   
48  Fiona Hansen Hobolth  2003  Haderslev Svømme Klub    42.10        1:29.36   
49  Melanie Petersen  2004  Kolding SK    41.92        1:32.40   
50  Mia Andersen  2002  H2Odense    43.15        1:36.84   
51  Mette Buur Holt  2003  Herning Svømmeklub    44.60        1:40.36   
Olivia Mammen  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  02 juni 2018 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  10:52 
 
Resultat Løb 17 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 17 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  HC Andersen Swim Cup 2018    Udskriftsdato  02 juni 2018   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  17:46   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 juni 2018         
 
 
Løb 17, 100m Butterfly Damer, Finaler 
Sponsor: Laust & Blik 
Jeanette Ottesen 87 - Kvik Kastrup - 1.00.75 (24.05.2008) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Karoline Barrett  2002  GTI    28.51        1:01.42   
Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002  Gentofte Svømme Klub    29.32        1:04.27   
Cille Christensen  2004  Kolding SK    31.04        1:06.06   
Clara Schade Cantby  2000  Slagelse Svømmeklub    30.94        1:07.05   
Ida Maria Nielsen  2000  Holbæk Svømme Klub    31.69        1:07.60   
Sofie Louise Nimb  2001  Gentofte Svømme Klub    31.63        1:07.97   
Sofie Nielsen  2001  Slagelse Svømmeklub    31.55        1:08.47   
Nikoline Andersen  2003  H2Odense    32.03        1:09.11   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  02 juni 2018 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  17:46 
 
Resultat Løb 18 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 18 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  HC Andersen Swim Cup 2018    Udskriftsdato  02 juni 2018   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  11:07   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 juni 2018         
 
 
Løb 18, 100m Butterfly Herrer, Indledende 
Sponsor: Sanovo Technology Group 
Magnus Jákupsson 94 - Farum Svømmeklub - 0.55.17 (28.05.2016) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Gustav Jørgensen  2000  Slagelse Svømmeklub    27.29        58.47   
Kasper Bonnichsen  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    27.40        58.66   
Tomas Stensballe Larsen  2000  Gentofte Svømme Klub    27.54        58.93   
Oliver Thor Sørensen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    27.84        59.50   
Lucas Bruun Strøbek  2001  Gentofte Svømme Klub    27.90        1:00.14   
Anders Dam Frandsen  2000  Slagelse Svømmeklub    27.90        1:00.50   
Matthias Hansen  2001  Slagelse Svømmeklub    29.03        1:00.51  Deltager ikke i finalen 
Mads Tornow Rasmussen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    28.09        1:00.59   
Mads Sørensen  2000  H2Odense    29.04        1:00.96   
10  Leo Badaker  2002  Gentofte Svømme Klub    28.33        1:01.03   
11  Peter Vangsgaard  2000  Gentofte Svømme Klub    28.04        1:01.52   
12  Jonas Hansen  2001  Slagelse Svømmeklub    28.96        1:01.83   
13  August Schade Cantby  2002  Slagelse Svømmeklub    28.24        1:01.86   
14  Rune Solgaard Larsen  2000  Kolding SK    29.01        1:01.92   
15  Andreas Bui  2000  H2Odense    28.74        1:02.31   
16  Mads Toft  2001  Holbæk Svømme Klub    28.95        1:02.38   
17  Robert Asfeldt  1996  Herning Svømmeklub    28.56        1:02.48   
18  David Arneskov  2002  Holbæk Svømme Klub    29.38        1:02.78   
19  Simon Perzynski  2002  Svømmeklubben Sønderborg    29.21        1:02.88   
20  Mikkel S. Hansen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    28.76        1:03.19   
21  Rasmus Danielsen  2001  Køge Svømmeklub    29.38        1:03.33   
22  Philip Krogh Brønnicke  2000  Køge Svømmeklub    29.34        1:03.39   
23  Simon Juul Henriksen  2001  H2Odense    29.55        1:03.92   
24  Mads Enghave  2002  GTI    29.61        1:04.01   
25  Rasmus Petersen  2002  Haderslev Svømme Klub    29.17        1:04.33   
26  Simon Brixner  2000  Holbæk Svømme Klub    29.48        1:04.41   
27  Malthe Burgaard  2000  H2Odense    29.90        1:04.43   
28  Christoffer Vang-Jensen  2001  Gentofte Svømme Klub    29.48        1:04.60   
29  Mikkel Gummer  2002  Greve Svømmeklub    30.62        1:04.70   
30  André Iversen  2001  Svømmeklubben Sønderborg    30.26        1:04.92   
31  Christopher Kristiansen  2000  Svømmeklubben Sønderborg    30.02        1:05.81   
31  Niels Paulli Sparholt  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    29.74        1:05.81   
33  Anders Rasmussen  2001  Vejle Svømmeklub    30.30        1:06.04   
34  Alexander Ravn Borch  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    30.28        1:06.58   
35  Andreas Kronborg  2002  Vejle Svømmeklub    30.14        1:06.63   
36  Asbjørn Guldager  2002  Haderslev Svømme Klub    31.55        1:06.83   
37  Malthe Elkjær  2003  Vejle Svømmeklub    30.96        1:07.39   
38  Jacob Christensen  2002  Vejle Svømmeklub    32.13        1:07.46   
39  Johan Siksne Kaalund  2002  H2Odense    31.16        1:07.54   
40  Mikkel Hjelm  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    31.65        1:07.77   
41  Magnus Funder  2001  Vejle Svømmeklub    31.39        1:07.90   
42  Lasse Darlem Brandt  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    31.43        1:08.00   
43  Jakob Tietgen  2002  Frem Odense    31.40        1:08.55   
44  Jonathan Eskildsen  2003  Køge Svømmeklub    31.36        1:08.73   
45  Laurits Sigaard  2003  Erritsø Gymnastik Og IF    31.56        1:09.82   
46  Kristoffer Erbo Kjær  2001  Vejle Svømmeklub    33.25        1:11.01   
47  Frederik Pedersen  2002  Holbæk Svømme Klub    33.48        1:12.08   
48  Jonathan Bos  1998  Haderslev Svømme Klub    35.53        1:13.64   
49  Victor Bjerre  2001  Herning Svømmeklub    35.35        1:14.30   
50  Oliver Gadegaard  2003  Køge Svømmeklub    36.04        1:18.15   
51  Mathias Toft Nørskov  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    35.76        1:18.71   
52  Simon Sandal  2003  Vejle Svømmeklub    34.95        1:21.46   
53  Christian Oxenvad  2003  Haderslev Svømme Klub    36.35        1:21.55   
54  Jonas Pihl  2003  Kolding SK    38.40        1:24.18   
55  Peter Fritsdal Refer  2001  H2Odense    37.61        1:26.86   
56  Mathias Jørgensen  2002  Erritsø Gymnastik Og IF    36.52        1:30.33   
Gustav Stahl  2002  H2Odense            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  02 juni 2018 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  11:07 
 
Resultat Løb 18 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 18 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  HC Andersen Swim Cup 2018    Udskriftsdato  02 juni 2018   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  17:52   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 juni 2018         
 
 
Løb 18, 100m Butterfly Herrer, Finaler 
Sponsor: Sanovo Technology Group 
Magnus Jákupsson 94 - Farum Svømmeklub - 0.55.17 (28.05.2016) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Gustav Jørgensen  2000  Slagelse Svømmeklub    27.10        58.06   
Tomas Stensballe Larsen  2000  Gentofte Svømme Klub    27.54        58.89   
Kasper Bonnichsen  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    27.71        59.09   
Oliver Thor Sørensen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    27.89        59.57   
Mads Tornow Rasmussen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    27.92        1:00.28