2019-10-17   00:44:08
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM Junior, Kortbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

torsdag 09.30

Resultat Løb 7 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DMJ Kortbane    Udskriftsdato  08 november 2018   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  12:08   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 november 2018         
 
 
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:03.74 2013-08-10 
Dansk Rekord Junior: Thea Blomsterberg (2002) 1:07.50 2018-11-02 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Thea Blomsterberg  2002    747  33.08        1:08.71   
  Sigma Swim Birkerød  1:07.58                 
                     
Josephine Kruse  2002    728  32.98        1:09.32   
  Sigma Swim Allerød  1:07.87                 
                     
Astrid Nielsen  2002    726  32.79        1:09.38   
  Esbjerg Svømmeklub  1:10.52                 
                     
Clara Rybak-Andersen  2003    724  33.26        1:09.42   
  Gentofte Svømme Klub  1:09.99                 
                     
Victoria Haahr Pallesen  2002    683  33.45        1:10.80   
  Aalborg Svømmeklub  1:11.95                 
                     
Laura Fogh  2003    677  33.99        1:11.01   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin  1:10.35                 
                     
Julie K Rose  2003    671  33.80        1:11.20   
  Sigma Swim Allerød  1:11.92                 
                     
Mathilda Hyldal Jung  2004    666  33.78        1:11.39   
  Slangerup Svømmeklub  1:11.12                 
                     
Caroline Brink  2003    665  33.83        1:11.41   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:12.88                 
                     
10  Nele Schulze  2004    648  33.62        1:12.04   
  Haderslev Svømme Klub  1:12.16                 
                     
11  Pernille Elm Jensen  2003    640  34.51        1:12.36   
  JGI Svømning  1:13.48                 
                     
12  Kirstine Mørk Rasmussen  2003    633  34.30        1:12.61   
  Holbæk Svømme Klub  1:12.38                 
                     
13  Emilie Egerup  2003    631  34.27        1:12.68   
  Silkeborg Svømmeklub  1:12.87                 
                     
14  Caroline Lysgaard  2003    619  34.92        1:13.14   
  Lyseng IF  1:12.69                 
                     
15  Cecilie Batz  2003    601  35.23        1:13.86   
  Kolding SK  1:13.77                 
                     
16  Amalie Staghøj Andersen  2004    601  34.95        1:13.87   
  Esbjerg Svømmeklub  1:14.59                 
                     
17  Martha Vitus Tversted  2002    600  34.82        1:13.92   
  Søllerød Svømmeklub  1:14.87                 
                     
18  Frederikke Echardt  2002    597  35.13        1:14.02  Deltager ikke i finalen 
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:13.91                 
                     
19  Maiken Hougaard  2002    594  34.77        1:14.17   
  Agfs Svømmeafdeling  1:15.07                 
                     
20  Sara Damkjær Bartels  2004    593  35.38        1:14.20   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:12.17                 
                     
21  Johanne A Andersson  2003    590  35.44        1:14.31   
  H2Odense  1:14.38                 
                     
22  Louise Sjørup Jensen  2003    588  35.44        1:14.43   
  Vejle Svømmeklub  1:17.58                 
                     
23  Ida Kjærgaard  2003    586  35.46        1:14.51   
  Skanderborg Svømmeklub  1:16.52                 
                     
24  Maria Bebe Hansen  2004    582  35.99        1:14.67   
  Nyborg Svømmeklub  1:13.19                 
                     
25  Sofie Villum Færch  2002    581  34.94        1:14.70   
  Helsingør Svømmeklub  1:12.45                 
                     
26  Amalie Kruse Enemærke  2003    580  35.30        1:14.74   
  Herlev Svømning  1:13.43                 
                     
27  Annika Hausgaard Godt  2003    578  35.35        1:14.86   
  Holstebro Svømme Club  1:13.55                 
                     
28  Caroline Holm  2004    577  35.66        1:14.89   
  Kalundborg SK  1:16.91                 
                     
29  Viola Demuth Andersen  2003    575  35.19        1:14.99   
  Gentofte Svømme Klub  1:16.74                 
                     
30  Regitze Gotthard  2002    572  35.44        1:15.11   
  Slagelse Svømmeklub  1:15.13                 
                     
31  Benedicte Them Jensen  2004    570  35.13        1:15.18   
  Køge Svømmeklub  1:11.57                 
                     
32  Ida Jensdottir Fremming  2002    569  34.94        1:15.22   
  Herlev Svømning  1:15.77                 
                     
33  Freja Søndergaard  2004    569  35.67        1:15.23   
  Vordingborg Svømme Klub  1:16.37                 
                     
33  Liva Buchholt Johansen  2003    569  34.95        1:15.23   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:14.88                 
                     
35  Hannah Höesch  2003    566  35.72        1:15.37   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:16.67                 
                     
36  Lærke Blond  2003    559  35.21        1:15.68   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:15.19                 
                     
37  Eva Hjort  2004    559  36.14        1:15.70   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  1:16.53                 
                     
38  Sarah Kildahl  2004    557  35.37        1:15.77   
  Lyseng IF  1:13.51                 
                     
39  Frida Hagstrup Vesterlund  2004    542  36.13        1:16.48   
  Aalborg Svømmeklub  1:17.33                 
                     
40  Emma Stoltz  2004    541  36.28        1:16.50   
  Sigma Swim Allerød  1:13.68                 
                     
41  Dagmar Boeck  2004    541  34.86        1:16.53   
  Farum Svømmeklub  1:15.88                 
                     
42  Amanda Hietala  2002    536  36.21        1:16.73   
  Helsingør Svømmeklub  1:16.71                 
                     
43  Anne Sofie Evald  2004    536  36.18        1:16.76   
  Gentofte Svømme Klub  1:17.15                 
                     
44  Esther Marie Heunicke  2003    533  36.14        1:16.89   
  Sigma Swim Birkerød  1:17.61                 
                     
45  Mira Emilie Schmidt  2003    526  36.12        1:17.25   
  Haderslev Svømme Klub  1:18.08                 
                     
46  Alba Lyhne Weiner  2004    522  36.63        1:17.42   
  Søllerød Svømmeklub  1:18.39                 
                     
46  Mathilde Thy Asmussen  2004    522  36.78        1:17.42   
  Erritsø Gymnastik Og IF  1:18.05                 
                     
48  Freja Møller  2004    521  37.10        1:17.49   
  Slangerup Svømmeklub  1:19.85                 
                     
49  Anna Myhre Rottensten  2003    519  36.47        1:17.59   
  Lyngby Svømmeklub  1:17.71                 
                     
50  Mathilde Østergaard  2004    516  36.28        1:17.74   
  Svømmeklubben Grindsted  1:18.02                 
                     
51  Kristine Hülsen  2002    515  36.93        1:17.78   
  Vejle Svømmeklub  1:19.89                 
                     
52  Cathrine Birkebæk  2004    514  36.75        1:17.81   
  Agfs Svømmeafdeling  1:18.90                 
                     
53  Line Nøhr Petersen  2003    513  36.82        1:17.89   
  Køge Svømmeklub  1:18.40                 
                     
54  Ida-Marie Frydenlund  2003    511  36.36        1:17.97   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:18.26                 
                     
55  Kristine Kipper Pedersen  2004    509  36.83        1:18.06   
  Nyborg Svømmeklub  1:19.04                 
                     
56  Signe Krag Andersen  2004    508  36.30        1:18.13   
  Sigma Swim Allerød  1:17.54                 
                     
57  Luna Fyller Jacobsen  2003    504  37.03        1:18.31   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:24.03                 
                     
58  Nikoline Skovly Larsen  2003    502  37.51        1:18.43   
  Næstved IF  1:17.26                 
                     
59  Anja Xin Andersen  2004    502  36.75        1:18.46   
  Herlev Svømning  1:20.01                 
                     
60  Nicoline H. Baadsgaard  2004    497  29.34        1:18.72   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:20.64                 
                     
61  Amalie Michelsen  2003    491  37.00        1:19.00   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:17.63                 
                     
62  Freja Røjkjær Rasmussen  2004    489  36.26        1:19.15   
  Swim Team Neptun  1:16.75                 
                     
63  Anna Marie Nielsen  2004    488  37.13        1:19.20   
  Hvidovre Svømme Klub  1:18.76                 
                     
64  Julia Harpøth  2002    487  37.08        1:19.23   
  Viborg Svømme Klub  1:15.88                 
                     
65  Sara Bundgaard  2003    484  37.67        1:19.41   
  Svømmeklubben S 68  1:17.81                 
                     
66  Clara Toft  2004    482  37.49        1:19.49   
  Gentofte Svømme Klub  1:18.52                 
                     
67  Frida Hvirring Kragh  2004    478  36.68        1:19.71   
  Hvidovre Svømme Klub  1:18.11                 
                     
68  Mathilde P. Mathiesen  2004    473  30.08        1:19.98   
  Albertslund IF  1:21.67                 
                     
69  Isabella Ravn Jensen  2004    466  38.46        1:20.41   
  Lyngby Svømmeklub  1:20.10                 
                     
70  Maja Buck  2004    465  37.75        1:20.44   
  Holbæk Svømme Klub  1:19.68                 
                     
71  Nønne Christensen  2004    462  29.62        1:20.66   
  VAT Copenhagen-MK31  1:21.00                 
                     
72  Ida Zeiler Terkildsen  2004    452  38.73        1:21.22   
  Hillerød Svømmeklub  1:22.82                 
                     
73  Line Thode Møller  2004    437  30.55        1:22.15   
  Farum Svømmeklub  1:21.47                 
                     
74  Nicoline Dyrman  2004    430  38.61        1:22.58   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:19.53                 
                     
75  Laura Pedersen  2004    428  38.82        1:22.69   
  Herning Svømmeklub  1:21.81                 
                     
76  Freja Kruse  2004    405  29.49        1:24.24   
  Svømmeklubben Grindsted  1:21.03                 
                     
Mia Mørk Kuramoto  2003                Akut syg 
  Helsingør Svømmeklub  1:18.59                 
                     
Laura Marie Dige  2004              DSQ  Tyvstart, sw 4,4 
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  1:19.00                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  08 november 2018 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:08 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark