2019-10-15   20:49:39
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM Junior, Kortbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

torsdag 09.30

Resultat Løb 6 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DMJ Kortbane    Udskriftsdato  08 november 2018   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  16:49   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 november 2018         
 
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Tobias B. Bjerg (1998) 26.47 2017-12-13 
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.09 2015-12-20 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Aksel Skrydstrup  2001    637          29.34   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  29.06                 
Asger Væver Hartvig  2002    635          29.37   
  Hørsholm Svømmeforening  29.33                 
Lawrence Langley  2001    627          29.49   
  Aalborg Svømmeklub  30.12                 
Filip Cederstrøm  2002    619          29.62   
  Holstebro Svømme Club  29.65                 
Martin Vennick Haugbølle  2001    592          30.06   
  Hørsholm Svømmeforening  30.16                 
Oliver Steenberg  2002    591          30.08   
  Gladsaxe Svømmeklub  30.53                 
Jeppe Seelig Larsen  2002    585          30.18   
  Hovedstadens Svømmeklub  30.68                 
Gustav Klit Stjernholm  2002    585          30.19   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  29.42                 
Casper Mørkhøj Hartington  2002    581          30.26   
  Greve Svømmeklub  29.90                 
10  Krestian Gelmark-Sørensen  2001    571          30.43   
  Horsens Svømmeklub  29.76                 
11  Carl Terp Larsen  2001    565          30.53   
  VAT Copenhagen-MK31  30.44                 
12  Magnus Mikkelsen  2001    564          30.55   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  30.30                 
13  Mathias Lund Hansen  2002    559          30.64   
  Agfs Svømmeafdeling  31.33                 
14  Casper Krohn  2001    559          30.65   
  Agfs Svømmeafdeling  31.37                 
15  Mathias Lindberg Laursen  2003    557          30.68   
  Holstebro Svømme Club  30.84                 
16  Anders Bredal Storgaard  2002    556          30.69   
  Svendborg Svømme Klub  31.36                 
17  Anton Leth  2002    554          30.73   
  Vejle Svømmeklub  30.82                 
18  Christian Crone  2001    552          30.77   
  Gladsaxe Svømmeklub  30.19                 
19  Oliver Hallenborg  2002    552          30.78   
  H2Odense  30.49                 
20  Jeppe Vestergaard Jensen  2001    543          30.95   
  Vejle Svømmeklub  31.16                 
21  Hans Christian L. Thomsen  2001    541          30.98   
  Svømmeklubben Sønderborg  31.19                 
22  Oliver Bak Jensen  2002    540          30.99   
  Helsingør Svømmeklub  31.84                 
23  Simon Perzynski  2002    538          31.03   
  Svømmeklubben Sønderborg  31.66                 
24  Emil Kragh  2001    534          31.12   
  Vejle Svømmeklub  31.11                 
25  Jacob Christensen  2002    528          31.24   
  Vejle Svømmeklub  31.55                 
26  Gustav Fløche Fuglsang  2002    519          31.41   
  Silkeborg Svømmeklub  30.98                 
27  Mads Lund  2002    518          31.42   
  Holstebro Svømme Club  32.01                 
28  Markus Toft  2003    518          31.44   
  Agfs Svømmeafdeling  32.05                 
29  Peter Hymøller  2001    513          31.53   
  Svømmeklubben Sønderborg  31.53                 
30  Mingus Okkerholm  2002    513          31.54   
  Nyborg Svømmeklub  31.73                 
31  Gustav Nissen  2001    512          31.56   
  Herlufsholm Svømmeklub  33.13                 
32  Oskar Allerslev  2002    510          31.59   
  Holstebro Svømme Club  31.81                 
33  Asger Johansen  2003    502          31.77   
  Glostrup Svømmeklub  32.20                 
34  Elias Rought  2003    499          31.82   
  Slagelse Svømmeklub  31.63                 
35  Asbjørn Floor-Bøjden  2002    497          31.86   
  Vest-Brøndby  31.99                 
36  Mikkel Riis  2002    497          31.87   
  Viborg Svømme Klub  32.02                 
37  Valdemar D. Pedersen  2002    496          31.89   
  Horsens Svømmeklub  32.32                 
38  Malthe Elkjær  2003    494          31.92   
  Vejle Svømmeklub  31.94                 
39  Christian Johannesen  2003    485          32.13   
  Horsens Svømmeklub  32.41                 
40  Oliver Christensen  2003    475          32.36   
  Silkeborg Svømmeklub  32.29                 
41  Mohammed Ghizzaui  2003    474          32.37   
  Vallensbæk IF Af 1939  31.99                 
42  Villads Kruse  2003    467          32.53   
  Sigma Swim Allerød  33.26                 
43  Oliver Fenger  2003    461          32.67   
  Vejle Svømmeklub  33.12                 
44  Jakob Bjerg Snekkersten  2003    460          32.70   
  Helsingør Svømmeklub  34.49                 
45  Christian Hovmark  2001    459          32.71   
  Thisted Svømmeklub  31.94                 
45  Mikkel Jørgensen  2003    459          32.71   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  32.42                 
47  Alfred Feldskov  2003    453          32.87   
  Svendborg Svømme Klub  33.84                 
48  Zacharias H. Svendsen  2002    445          33.07   
  Rødding Svømmeklub  32.08                 
49  Marcus Hiort  2003    442          33.14   
  Gladsaxe Svømmeklub  33.05                 
50  Harald Franck  2003    441          33.16   
  Næstved IF  33.94                 
51  Bror Textor-Broch  2003    439          33.21   
  Lyngby Svømmeklub  34.84                 
52  Valdemar Wichmann  2003    436          33.28   
  Agfs Svømmeafdeling  33.40                 
52  William Sloth  2003    436          33.28   
  Lyseng IF  33.51                 
54  Anders Lundin Brockdorff  2003    433          33.37   
  Lyngby Svømmeklub  33.88                 
55  Arthur Rytter Jacobsen  2003    430          33.44   
  Horsens Svømmeklub  33.31                 
56  Tobias Lindberg  2003    428          33.48   
  Nakskov Svømme Klub  34.02                 
57  Christoffer W Frederiksen  2003    428          33.49   
  Lyngby Svømmeklub  33.02                 
58  Gustav Hjerrild-Jensen  2003    424          33.61   
  Svømmeklubben Nord  33.37                 
59  Tobias Svenningsen  2003    423          33.62   
  Esbjerg Svømmeklub  33.81                 
60  Harald Wiehe Struberg  2003    422          33.64   
  Herlev Svømning  33.42                 
61  Oscar Cleemann  2003    419          33.72   
  Hvidovre Svømme Klub  33.40                 
62  Sune Schaarup  2003    418          33.76   
  Vejle Svømmeklub  33.60                 
63  Victor Toftehøj  2003    394          34.43   
  JGI Svømning  34.15                 
64  Mikkel Mølgaard  2003    394          34.44   
  Silkeborg Svømmeklub  35.27                 
65  Jesse Refsgaard  2003    386          34.66   
  Dragsholm Svømmeklub  34.69                 
66  Gustav Hartig-Larsen  2003    383          34.76   
  SVØM Korsør  36.54                 
67  Valdemar Vind Sejr  2003    374          35.03   
  Lyseng IF  36.24                 
Alexander Søgaard  2002              DSQ  Tyvstart,sw 4,4 
  Ringsted Svømme Klub  30.73                 
Lucas Jul Pedersen  2003              DSQ  2 flyben v. start 
  Næstved IF  33.73                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  08 november 2018 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  16:49 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark