2019-08-20   16:10:28
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM Junior, Kortbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DMJ Kortbane    Udskriftsdato  08 november 2018   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  10:20   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 november 2018         
 
 
Løb 1, 100m Butterfly Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 55.10 2015-12-11 
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 59.18 2016-11-10 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anne Føyn  2002    746  28.31        1:00.21   
  Hørsholm Svømmeforening  1:02.52                 
                     
Karoline Barrett  2002    729  28.39        1:00.67   
  Greve Svømmeklub  59.84                 
                     
Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002    688  28.76        1:01.85   
  Gentofte Svømme Klub  1:01.17                 
                     
Julie Krøyer Svendsen  2002    684  29.04        1:01.97   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:00.56                 
                     
Lærke Rask Sander  2002    646  29.87        1:03.14   
  VAT Copenhagen-MK31  1:04.67                 
                     
Gro Grinda Rasmussen  2003    633  30.19        1:03.57   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:03.43                 
                     
Asta Poulsen Dolan  2004    624  29.76        1:03.88   
  Gentofte Svømme Klub  1:04.53                 
                     
Sofie Bruun Høvring  2004    622  29.87        1:03.96   
  VAT Copenhagen-MK31  1:03.21                 
                     
Mathilde Menck Nielsen  2002    621  29.45        1:03.99   
  Helsingør Svømmeklub  1:04.68                 
                     
10  Thilde Timmermand  2002    610  30.25        1:04.36   
  Esbjerg Svømmeklub  1:05.84                 
                     
11  Amalie Kruse Enemærke  2003    604  30.15        1:04.59   
  Herlev Svømning  1:02.77                 
                     
12  Emma Stecher  2003    603  30.03        1:04.63   
  Aalborg Svømmeklub  1:06.07                 
                     
13  Marie Uglebjerg  2002    602  30.44        1:04.64   
  Kalundborg SK  1:04.77                 
                     
14  Sofie Maagøe  2003    589  30.49        1:05.14   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:05.36                 
                     
15  Cille Christensen  2004    587  30.73        1:05.21   
  Kolding SK  1:04.76                 
                     
16  Amalie Michelsen  2003    570  30.67        1:05.84   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:06.45                 
                     
17  Katja Kjær Nielsen  2002    565  32.28        1:06.05   
  Ringsted Svømme Klub  1:06.11                 
                     
17  Nikoline Andersen  2003    565  31.13        1:06.05   
  H2Odense  1:06.53                 
                     
19  Astrid M. Østergaard  2004    563  31.18        1:06.10   
  Gentofte Svømme Klub  1:08.88                 
                     
20  Thea Søe Bach  2002    562  30.90        1:06.17   
  Thisted Svømmeklub  1:05.46                 
                     
21  Mathilde Maria Thorsen  2004    561  30.60        1:06.19   
  Helsingør Svømmeklub  1:07.05                 
                     
22  Josephine Holst Vinther  2004    556  30.61        1:06.41   
  Gentofte Svømme Klub  1:07.79                 
                     
23  Frida Bang Stanelt  2004    555  30.84        1:06.43   
  Kalundborg SK  1:05.67                 
                     
24  Celia Puggaard  2003    555  30.82        1:06.45   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:05.87                 
                     
25  Katja Skovdal Lorentzen  2003    549  30.75        1:06.66   
  Solrød Svømmeklub  1:10.28                 
                     
26  Mitzi D. Jensen  2002    549  31.29        1:06.67   
  Vejle Svømmeklub  1:06.34                 
                     
27  Alberte V. Bisgaard  2003    546  31.65        1:06.79   
  Gentofte Svømme Klub  1:07.11                 
                     
28  Kajsa G. Christensen  2004    546  31.40        1:06.81   
  Sigma Swim Birkerød  1:06.40                 
                     
29  Line Lyskjær  2003    544  31.65        1:06.87   
  Silkeborg Svømmeklub  1:05.93                 
                     
30  My Phuong Bui  2003    542  30.59        1:06.94   
  H2Odense  1:06.34                 
                     
31  Esther Else Grubert  2003    541  30.83        1:07.00   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:06.54                 
                     
32  Alberte Ehrenreich-Birn  2003    538  30.89        1:07.13   
  Vejle Svømmeklub  1:07.26                 
                     
33  Karoline L. Kristensen  2003    538  30.99        1:07.14   
  Aalborg Svømmeklub  1:07.16                 
                     
34  Freja Stenbækgård  2003    530  30.59        1:07.47   
  Helsingør Svømmeklub  1:08.65                 
                     
35  Therese Sand Frederiksen  2003    528  31.16        1:07.53   
  Sigma Swim Allerød  1:06.14                 
                     
36  Maria Mehlsen  2003    527  31.59        1:07.59   
  Agfs Svømmeafdeling  1:09.10                 
                     
37  Frederikke Falk-List  2004    527  31.53        1:07.60   
  Gentofte Svømme Klub  1:07.53                 
                     
38  Clara Carlquist  2003    526  32.66        1:07.61   
  Gentofte Svømme Klub  1:09.60                 
                     
39  Sofie Le Fevre  2004    525  31.69        1:07.66   
  Horsens Svømmeklub  1:07.46                 
                     
40  Christina M. Glargaard  2004    525  31.27        1:07.67   
  Esbjerg Svømmeklub  1:05.85                 
                     
40  Louise Houe Andersen  2003    525  31.50        1:07.67   
  Viborg Svømme Klub  1:07.99                 
                     
42  Eva Hjort  2004    523  31.21        1:07.75   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  1:09.68                 
                     
43  Kathrine Sofie Jensen  2003    522  31.71        1:07.80   
  Køge Svømmeklub  1:08.08                 
                     
44  Sara Damkjær Bartels  2004    521  30.94        1:07.84   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:07.57                 
                     
45  Cecilie Christiansen  2003    519  32.63        1:07.95   
  Holstebro Svømme Club  1:05.67                 
                     
46  Sofie Bach Nielsen  2003    510  32.55        1:08.32   
  Horsens Svømmeklub  1:08.37                 
                     
47  Svava Kj. Gregersen  2004    508  31.94        1:08.41   
  Vejle Svømmeklub  1:08.19                 
                     
48  Malou Soelberg  2004    505  32.12        1:08.55   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:10.50                 
                     
49  Thippe de Neergaard  2003    502  31.28        1:08.70   
  VAT Copenhagen-MK31  1:09.06                 
                     
50  Mille Kjær Jensen  2004    500  31.77        1:08.76   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  1:10.35                 
                     
51  Christine Henriksen  2003    495  32.29        1:09.01   
  JGI Svømning  1:10.65                 
                     
52  Melanie Eggertsen  2002    495  29.87        1:09.02   
  Nakskov Svømme Klub  1:08.32                 
                     
53  Anna Nørskov  2004    490  31.60        1:09.23   
  Søllerød Svømmeklub  1:10.22                 
                     
54  Caroline Veggerby  2003    487  32.34        1:09.37   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:10.06                 
                     
55  Victoria Underbjerg  2004    486  32.41        1:09.44   
  Esbjerg Svømmeklub  1:11.97                 
                     
56  Cathrine Toftelund Larsen  2003    485  30.98        1:09.50   
  Lyngby Svømmeklub  1:10.38                 
                     
57  Emilie Podiss Petersen  2004    483  32.94        1:09.56   
  H2Odense  1:09.39                 
                     
58  Josefine Arbo Sørensen  2004    480  32.89        1:09.70   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:09.95                 
                     
59  Natalie Da Silva Jensen  2004    479  32.08        1:09.77   
  Esbjerg Svømmeklub  1:10.58                 
                     
60  Olivia Callesen  2004    478  32.82        1:09.82   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:09.66                 
                     
61  Wilma Anker  2004    476  32.55        1:09.91   
  Ringsted Svømme Klub  1:07.43                 
                     
62  Josephine Larsen  2004    475  33.01        1:09.99   
  Viborg Svømme Klub  1:09.10                 
                     
63  Elena Westmark Holm  2003    473  31.88        1:10.08   
  Hørsholm Svømmeforening  1:09.27                 
                     
64  Sarah Sirek Hansen  2003    469  31.89        1:10.27   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:10.30                 
                     
65  Sarah Carugati  2004    452  32.64        1:11.13   
  Agfs Svømmeafdeling  1:07.79                 
                     
66  Luna Trojlsgaard  2004    451  32.81        1:11.16   
  Frederiksværk Svømmeklub  1:12.17                 
                     
67  Camilla Tommerup Sørensen  2003    449  32.92        1:11.27   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:11.04                 
                     
68  Katrine Bech Poulsen  2004    448  33.17        1:11.36   
  Esbjerg Svømmeklub  1:12.59                 
                     
69  Emilia C. R. Olsen  2004    447  32.66        1:11.39   
  VAT Copenhagen-MK31  1:11.89                 
                     
70  Viktoria Freja Sørensen  2004    447  33.09        1:11.40   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:09.26                 
                     
71  Camilla Hougaard  2002    443  32.88        1:11.60   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:07.18                 
                     
72  Lea Kjær Kristensen  2004    443  32.80        1:11.63   
  Viborg Svømme Klub  1:12.38                 
                     
73  Ida Rishøj  2002    442  33.49        1:11.64   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:10.58                 
                     
74  Pernille Nedergaard  2004    441  32.88        1:11.70   
  Silkeborg Svømmeklub  1:11.98                 
                     
75  Camilla Kjær  2003    439  33.24        1:11.84   
  Thisted Svømmeklub  1:08.95                 
                     
76  Clara Skrydstrup  2004    438  32.81        1:11.87   
  Agfs Svømmeafdeling  1:10.85                 
                     
77  Emma Vega Thorsen  2004    435  32.62        1:12.02   
  Vest-Brøndby  1:08.45                 
                     
78  Ida Juul Grønning  2004    433  33.25        1:12.13   
  H2Odense  1:10.75                 
                     
79  Liva Søby  2004    422  33.17        1:12.76   
  VAT Copenhagen-MK31  1:12.79                 
                     
80  Clara Hartvig-Olsen  2004    419  34.22        1:12.96   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:11.65                 
                     
81  Sarah Holm Clausen  2004    418  33.79        1:13.03   
  Farum Svømmeklub  1:12.28                 
                     
82  Aurelia Pedersen  2004    417  33.46        1:13.07   
  H2Odense  1:12.44                 
                     
83  Karoline Kristensen  2004    411  32.26        1:13.40   
  DeltaSwim  1:16.80                 
                     
84  Alberthe Skovborg Hansen  2004    405  34.06        1:13.80   
  Viborg Svømme Klub  1:12.22                 
                     
85  Freja Friborg  2004    402  33.56        1:13.95   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:13.48                 
                     
86  Stine Bendixen Nissen  2004    388  34.15        1:14.83   
  Skanderborg Svømmeklub  1:16.94                 
                     
87  Josefine Krumbak  2004    354  34.54        1:17.14   
  Køge Svømmeklub  1:11.90                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  08 november 2018 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:20 
 
Resultat Løb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DMJ Kortbane    Udskriftsdato  08 november 2018   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  20:07   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 november 2018         
 
 
Løb 1, 100m Butterfly Damer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 55.10 2015-12-11 
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 59.18 2016-11-10 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Karoline Barrett  2002    757  27.30        59.90   
  Greve Svømmeklub  59.84                 
                     
Anne Føyn  2002    753  28.15        1:00.01   
  Hørsholm Svømmeforening  1:02.52                 
                     
Julie Krøyer Svendsen  2002    701  28.18        1:01.46   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:00.56                 
                     
Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002    691  28.82        1:01.76   
  Gentofte Svømme Klub  1:01.17                 
                     
Gro Grinda Rasmussen  2003    663  29.84        1:02.60   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:03.43                 
                     
Lærke Rask Sander  2002    654  29.57        1:02.90   
  VAT Copenhagen-MK31  1:04.67                 
                     
Asta Poulsen Dolan  2004    646  30.07        1:03.15   
  Gentofte Svømme Klub  1:04.53                 
                     
Sofie Bruun Høvring  2004    632  29.17        1:03.62   
  VAT Copenhagen-MK31  1:03.21                 
                     
Mathilde Menck Nielsen  2002    648  29.27        1:03.09   
  Helsingør Svømmeklub  1:04.68                 
                     
10  Marie Uglebjerg  2002    626  30.18        1:03.81   
  Kalundborg SK  1:04.77                 
                     
11  Thilde Timmermand  2002    622  30.27        1:03.97   
  Esbjerg Svømmeklub  1:05.84                 
                     
12  Emma Stecher  2003    610  29.83        1:04.39   
  Aalborg Svømmeklub  1:06.07                 
                     
13  Amalie Kruse Enemærke  2003    605  30.19        1:04.56   
  Herlev Svømning  1:02.77                 
                     
14  Sofie Maagøe  2003    604  30.25        1:04.59   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:05.36                 
                     
15  Cille Christensen  2004    577  30.77        1:05.57   
  Kolding SK  1:04.76                 
                     
16  Amalie Michelsen  2003    560  31.13        1:06.24   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:06.45                 
                     
17  Nikoline Andersen  2003    613  30.21        1:04.26   
  H2Odense  1:06.53                 
                     
18  Thea Søe Bach  2002    574  30.71        1:05.68   
  Thisted Svømmeklub  1:05.46                 
                     
19  Frida Bang Stanelt  2004    574  30.43        1:05.71   
  Kalundborg SK  1:05.67                 
                     
20  Astrid M. Østergaard  2004    568  31.05        1:05.94   
  Gentofte Svømme Klub  1:08.88                 
                     
21  Celia Puggaard  2003    562  31.21        1:06.16   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:05.87                 
                     
22  Katja Kjær Nielsen  2002    558  31.64        1:06.31   
  Ringsted Svømme Klub  1:06.11                 
                     
23  Mathilde Maria Thorsen  2004    540  30.95        1:07.03   
  Helsingør Svømmeklub  1:07.05                 
                     
24  Josephine Holst Vinther  2004    532  30.98        1:07.36   
  Gentofte Svømme Klub  1:07.79                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  08 november 2018 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:07 
 
Resultat Løb 2 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DMJ Kortbane    Udskriftsdato  08 november 2018   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  12:06   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 november 2018         
 
 
Løb 2, 100m Medley Herrer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Daniel Skaaning (1993) 53.32 2013-12-14 
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 54.39 2010-12-02 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Arthur Dalén Ellegaard  2001    669  26.53        57.51   
  Lyngby Svømmeklub  57.56                 
                     
Gustav Klit Stjernholm  2002    632  26.42        58.60   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  58.71                 
                     
Mads Sørensen  2001    623  27.04        58.87   
  Vejle Svømmeklub  59.48                 
                     
Joakim Køhn  2003    603  27.18        59.52   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:02.13                 
                     
Lawrence Langley  2001    600  28.62        59.61   
  Aalborg Svømmeklub  59.92                 
                     
Magnus Mikkelsen  2001    600  27.82        59.63   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  1:01.48                 
                     
Oliver Frølund  2001    599  27.21        59.67   
  Silkeborg Svømmeklub  59.88                 
                     
William Textor Broch  2001    597  27.56        59.72  Deltager ikke i finalen 
  Lyngby Svømmeklub  1:00.47                 
                     
Frederik Eg Ibsen  2002    588  27.60        1:00.03   
  Sigma Swim Birkerød  1:01.50                 
                     
10  Asger Væver Hartvig  2002    587  28.58        1:00.05  Deltager ikke i finalen 
  Hørsholm Svømmeforening  1:01.16                 
                     
11  Casper Mørkhøj Hartington  2002    585  28.34        1:00.13   
  Greve Svømmeklub  1:00.38                 
                     
12  Felix Lund  2001    580  27.73        1:00.31  Deltager ikke i finalen 
  Herlev Svømning  1:01.15                 
                     
13  Mathias Vestergaard  2001    578  28.33        1:00.38  Deltager ikke i finalen 
  Gladsaxe Svømmeklub  59.18                 
                     
14  Christopher H. Brown  2002    570  28.14        1:00.64   
  Holbæk Svømme Klub  1:03.69                 
                     
15  Christian Crone  2001    569  28.31        1:00.70  Deltager ikke i finalen 
  Gladsaxe Svømmeklub  59.88                 
                     
16  Leo Badaker  2002    564  27.73        1:00.86   
  Gentofte Svømme Klub  1:01.91                 
                     
17  Malthe Elkjær  2003    564  27.95        1:00.87   
  Vejle Svømmeklub  1:01.32                 
                     
18  Asbjørn Floor-Bøjden  2002    563  27.87        1:00.91   
  Vest-Brøndby  1:01.13                 
                     
19  Mathias Lindberg Laursen  2003    559  28.01        1:01.04   
  Holstebro Svømme Club  59.39                 
                     
20  Ulrik Blach Petersen  2001    558  28.25        1:01.09   
  Sigma Swim Birkerød  1:01.60                 
                     
21  Simon Perzynski  2002    553  28.73        1:01.27   
  Svømmeklubben Sønderborg  1:01.63                 
                     
22  Oliver Steenberg  2002    552  29.09        1:01.30  Deltager ikke i finalen 
  Gladsaxe Svømmeklub  1:04.37                 
                     
23  Daniel Garne Larsen  2003    551  28.20        1:01.34   
  Sigma Swim Allerød  1:02.35                 
                     
24  Martin Vennick Haugbølle  2001    549  29.81        1:01.42  Deltager ikke i finalen 
  Hørsholm Svømmeforening  1:01.72                 
                     
25  Carl Terp Larsen  2001    543  28.10        1:01.64   
  VAT Copenhagen-MK31  1:02.52                 
                     
26  Mads Stamholt  2003    541  29.32        1:01.71   
  Haderslev Svømme Klub  1:03.41                 
                     
27  Anders Rasmussen  2001    540  27.33        1:01.74   
  Vejle Svømmeklub  1:02.49                 
                     
28  Tobias Boström  2002    539  28.15        1:01.80   
  Esbjerg Svømmeklub  1:04.15                 
                     
29  Mert Kaya  2001    538  28.76        1:01.81   
  Køge Svømmeklub  1:02.39                 
                     
30  Theodor L Munch-Jensen  2002    532  28.02        1:02.04   
  Solrød Svømmeklub  1:03.76                 
                     
31  Jonas Kjær  2003    531  28.26        1:02.08   
  Esbjerg Svømmeklub  1:03.79                 
                     
32  Rasmus Pilegaard Køfer  2003    527  28.31        1:02.25   
  Agfs Svømmeafdeling  1:04.67                 
                     
33  Magnus Løhr  2001    526  28.33        1:02.31   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:03.05                 
                     
34  Mathias Lund Hansen  2002    524  28.98        1:02.37   
  Agfs Svømmeafdeling  1:04.00                 
                     
35  Oskar Allerslev  2002    522  29.36        1:02.45   
  Holstebro Svømme Club  1:04.15                 
                     
36  Joshua P. Sidebotham  2003    520  28.36        1:02.52   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:04.80                 
                     
37  Anders Bredal Storgaard  2002    520  28.67        1:02.54   
  Svendborg Svømme Klub  1:03.13                 
                     
37  Emil Kragh  2001    520  30.82        1:02.54   
  Vejle Svømmeklub  1:02.56                 
                     
39  Lucas Emil Christensen  2003    517  28.13        1:02.67   
  Sigma Swim Allerød  1:04.83                 
                     
40  Lukas Jeppesen  2001    515  28.64        1:02.75   
  Erritsø Gymnastik Og IF  1:03.14                 
                     
41  Christoffer Weiss  2002    509  28.83        1:02.99   
  Søllerød Svømmeklub  1:04.54                 
                     
42  Jeppe Seelig Larsen  2002    508  29.20        1:03.02   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:05.11                 
                     
42  Julius Henriksen  2002    508  28.32        1:03.02  Deltager ikke i finalen 
  Holstebro Svømme Club  1:02.59                 
                     
44  Oliver Fenger  2003    506  29.61        1:03.12   
  Vejle Svømmeklub  1:03.96                 
                     
45  Marcus Hiort  2003    501  29.27        1:03.33   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:04.74                 
                     
46  Malte Egholm Brøns  2003    498  28.50        1:03.42   
  Hørsholm Svømmeforening  1:05.55                 
                     
47  Hjalte Lillevik Frost  2001    498  29.71        1:03.44   
  Svømmeklubben S 68  1:02.52                 
                     
48  Elias Hanghøj Jonsson  2002    498  28.64        1:03.45   
  Svømmeklubben S 68  1:04.63                 
                     
49  August Ryom  2002    494  29.75        1:03.60   
  Køge Svømmeklub  1:04.04                 
                     
50  Oscar Cleemann  2003    489  28.62        1:03.82   
  Hvidovre Svømme Klub  1:05.31                 
                     
51  Aske Sommerlund Pedersen  2003    489  29.46        1:03.83   
  Esbjerg Svømmeklub  1:06.84                 
                     
52  Gustav Haugård Hansen  2002    488  28.63        1:03.88   
  Hvidovre Svømme Klub  1:04.46                 
                     
52  Villads Kruse  2003    488  30.45        1:03.88   
  Sigma Swim Allerød  1:05.52                 
                     
54  Valdemar Wichmann  2003    487  29.10        1:03.92   
  Agfs Svømmeafdeling  1:04.42                 
                     
55  Thomas Schiby  2001    483  28.88        1:04.09   
  Aalborg Svømmeklub  1:03.25                 
                     
56  Carl Kirchhoff  2002    482  29.18        1:04.15   
  Hillerød Svømmeklub  1:04.75                 
                     
57  Markus Toft  2003    479  31.78        1:04.25   
  Agfs Svømmeafdeling  1:06.70                 
                     
58  Magnus Bækgaard Andersen  2001    478  28.86        1:04.31   
  Hørsholm Svømmeforening  1:05.78                 
                     
59  Christopher G. Trandum  2003    477  28.34        1:04.34   
  Gentofte Svømme Klub  1:07.10                 
                     
60  Noah Bred  2003    474  29.37        1:04.47   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:06.12                 
                     
61  Lasse Darlem Brandt  2003    474  29.54        1:04.51   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:06.03                 
                     
62  Sander Kudahl Zaccarin  2003    472  29.80        1:04.60   
  Agfs Svømmeafdeling  1:05.94                 
                     
63  Emil Lykke Grann  2003    467  29.74        1:04.82   
  Silkeborg Svømmeklub  1:06.97                 
                     
64  Mads Lund  2002    465  30.36        1:04.91   
  Holstebro Svømme Club  1:04.47                 
                     
65  André Iversen  2001    461  30.37        1:05.10   
  Svømmeklubben Sønderborg  1:06.70                 
                     
66  Thorvald Bomholt Larsen  2003    460  29.52        1:05.12   
  Helsingør Svømmeklub  1:06.61                 
                     
67  Asbjørn Guldager  2002    458  29.75        1:05.21   
  Haderslev Svømme Klub  1:06.49                 
                     
67  Daniel Østerballe  2003    458  30.02        1:05.21   
  Viborg Svømme Klub  1:06.73                 
                     
69  Jacob Lyse Søe  2003    456  29.87        1:05.34   
  Odder Svømmeklub  1:05.52                 
                     
70  Casper Bang Clausen  2003    452  30.38        1:05.51   
  H2Odense  1:06.37                 
                     
71  Mohammed Ghizzaui  2003    451  30.44        1:05.58   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:04.02                 
                     
72  Christian Johannesen  2003    446  31.81        1:05.80   
  Horsens Svømmeklub  1:06.82                 
                     
73  Mikkel Stilling  2003    445  29.79        1:05.84   
  Thisted Svømmeklub  1:07.65                 
                     
74  Lauritz Baad Ellekjær  2003    437  31.53        1:06.24   
  Vejle Svømmeklub  1:08.42                 
                     
75  Lucas Jul Pedersen  2003    437  31.81        1:06.26   
  Næstved IF  1:06.85                 
                     
76  Mathias Knudsen  2003    434  30.24        1:06.41   
  Aalborg Svømmeklub  1:06.72                 
                     
77  Christoffer W Frederiksen  2003    431  31.44        1:06.55   
  Lyngby Svømmeklub  1:05.92                 
                     
78  Magnus Juul Hansen  2003    426  30.62        1:06.84   
  Vordingborg Svømme Klub  1:08.84                 
                     
79  Laurits Sigaard  2003    417  29.69        1:07.30   
  Erritsø Gymnastik Og IF  1:09.08                 
                     
80  Magnus Østergaard Barslev  2003    384  31.09        1:09.19   
  Aabybro Idrætsforening  1:07.28                 
                     
81  Jeppe Haurum  2003    382  32.15        1:09.30   
  Svømmeklubben Grindsted  1:09.09                 
                     
82  Alfred Feldskov  2003    373  32.77        1:09.83   
  Svendborg Svømme Klub  1:10.82                 
                     
Harald Franck  2003              DNS   
  Næstved IF  1:07.84                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  08 november 2018 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:06 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DMJ Kortbane    Udskriftsdato  08 november 2018   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  20:07   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 november 2018         
 
 
Løb 2, 100m Medley Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Daniel Skaaning (1993) 53.32 2013-12-14 
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 54.39 2010-12-02 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Arthur Dalén Ellegaard  2001    690  26.35        56.92   
  Lyngby Svømmeklub  57.56                 
                     
Gustav Klit Stjernholm  2002    674  25.96        57.36   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  58.71                 
                     
Joakim Køhn  2003    624  27.24        58.84   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:02.13                 
                     
Mads Sørensen  2001    622  26.86        58.91   
  Vejle Svømmeklub  59.48                 
                     
Lawrence Langley  2001    618  28.44        59.05   
  Aalborg Svømmeklub  59.92                 
                     
Oliver Frølund  2001    605  27.21        59.45   
  Silkeborg Svømmeklub  59.88                 
                     
Frederik Eg Ibsen  2002    594  27.57        59.83   
  Sigma Swim Birkerød  1:01.50                 
                     
Magnus Mikkelsen  2001    591  27.61        59.93   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  1:01.48                 
                     
Leo Badaker  2002    597  27.46        59.73   
  Gentofte Svømme Klub  1:01.91                 
                     
10  Casper Mørkhøj Hartington  2002    595  28.36        59.80   
  Greve Svømmeklub  1:00.38                 
                     
11  Mathias Lindberg Laursen  2003    593  27.66        59.84   
  Holstebro Svømme Club  59.39                 
                     
12  Simon Perzynski  2002    581  28.30        1:00.27   
  Svømmeklubben Sønderborg  1:01.63                 
                     
13  Asbjørn Floor-Bøjden  2002    565  27.77        1:00.84   
  Vest-Brøndby  1:01.13                 
                     
14  Christopher H. Brown  2002    562  28.63        1:00.95   
  Holbæk Svømme Klub  1:03.69                 
                     
15  Ulrik Blach Petersen  2001    561  28.62        1:00.97   
  Sigma Swim Birkerød  1:01.60                 
                     
16  Malthe Elkjær  2003    560  28.01        1:01.00   
  Vejle Svømmeklub  1:01.32                 
                     
17  Carl Terp Larsen  2001    569  27.74        1:00.67   
  VAT Copenhagen-MK31  1:02.52                 
                     
18  Mert Kaya  2001    565  28.04        1:00.84   
  Køge Svømmeklub  1:02.39                 
                     
19  Daniel Garne Larsen  2003    555  28.71        1:01.19   
  Sigma Swim Allerød  1:02.35                 
                     
20  Theodor L Munch-Jensen  2002    554  27.53        1:01.23   
  Solrød Svømmeklub  1:03.76                 
                     
21  Mads Stamholt  2003    546  29.24        1:01.52   
  Haderslev Svømme Klub  1:03.41                 
                     
22  Anders Rasmussen  2001    546  27.47        1:01.54   
  Vejle Svømmeklub  1:02.49                 
                     
23  Tobias Boström  2002    539  28.00        1:01.79   
  Esbjerg Svømmeklub  1:04.15                 
                     
24  Jonas Kjær  2003    523  28.30        1:02.42   
  Esbjerg Svømmeklub  1:03.79                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  08 november 2018 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:07 
 
Resultat Løb 3 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DMJ Kortbane    Udskriftsdato  08 november 2018   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  12:07   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 november 2018         
 
 
Løb 3, 200m Medley Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:07.08 2009-04-18 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.33 2011-11-25 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Clara Rybak-Andersen  2003    703  30.62  1:05.40  1:43.75    2:17.00  Deltager ikke i finalen 
  Gentofte Svømme Klub  2:17.64                 
                     
Sofie Hansen  2002    689  30.46  1:03.23  1:44.94    2:17.96   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:12.39                 
                     
Thea Blomsterberg  2002    683  30.26  1:07.03  1:44.10    2:18.35   
  Sigma Swim Birkerød  2:22.42                 
                     
Victoria Haahr Pallesen  2002    652  30.17  1:06.50  1:45.50    2:20.52   
  Aalborg Svømmeklub  2:19.14                 
                     
Julie K Rose  2003    648  30.55  1:06.67  1:46.39    2:20.82   
  Sigma Swim Allerød  2:23.30                 
                     
Mia Borgensgaard  2003    641  30.26  1:05.96  1:47.46    2:21.27   
  Agfs Svømmeafdeling  2:22.13                 
                     
Julie Stampe  2002    636  30.23  1:05.30  1:49.00    2:21.70   
  Sigma Swim Allerød  2:24.36                 
                     
Karoline Sørensen  2002    632  30.45  1:04.44  1:48.48    2:21.93  Deltager ikke i finalen 
  Thisted Svømmeklub  2:24.95                 
                     
Frederikke Echardt  2002    632  31.48  1:08.10  1:47.20    2:21.95   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:19.76                 
                     
10  Liva Stjernholm  2004    621  31.49  1:07.98  1:50.54    2:22.81  Deltager ikke i finalen 
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:21.80                 
                     
11  Emilie Krog  2002    618  31.77  1:08.37  1:50.91    2:23.04  Deltager ikke i finalen 
  Hovedstadens Svømmeklub  2:25.83                 
                     
12  Mia Rindshøj  2003    614  30.77  1:06.81  1:49.07    2:23.36   
  Gentofte Svømme Klub  2:22.17                 
                     
13  Regitze Gotthard  2002    594  31.80  1:11.27  1:50.77    2:24.91   
  Slagelse Svømmeklub  2:24.67                 
                     
14  Sofie Maagøe  2003    591  31.37  1:07.94  1:51.08    2:25.17   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:21.44                 
                     
15  Sofie Bruun Høvring  2004    589  30.41  1:08.24  1:51.28    2:25.31  Deltager ikke i finalen 
  VAT Copenhagen-MK31  2:23.97                 
                     
16  Cecilie Grøndal  2002    589  30.51  1:05.91  1:49.58    2:25.33  Deltager ikke i finalen 
  Horsens Svømmeklub  2:20.71                 
                     
17  Caroline Wiuff Jensen  2004    584  31.74  1:09.65  1:52.21    2:25.74   
  Vest-Brøndby  2:30.63                 
                     
18  Amalie Staghøj Andersen  2004    582  31.15  1:08.72  1:50.78    2:25.91   
  Esbjerg Svømmeklub  2:25.06                 
                     
19  Ida S Olesen  2003    582  33.25  1:08.69  1:51.27    2:25.92   
  Aalborg Svømmeklub  2:26.13                 
                     
20  Emilie Meng  2003    579  31.23  1:09.71  1:51.46    2:26.13   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:25.70                 
                     
21  Sofia Norre Bendt  2003    568  32.60  1:09.86  1:52.75    2:27.12   
  Lyngby Svømmeklub  2:27.30                 
                     
22  Ella Stenholt  2003    562  31.50  1:09.38  1:52.29    2:27.60   
  Lyngby Svømmeklub  2:27.33                 
                     
23  Laura Marie Dige  2004    561  33.14  1:10.51  1:53.84    2:27.70   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  2:29.94                 
                     
24  Esther Else Grubert  2003    561  31.49  1:08.51  1:53.00    2:27.71   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:28.70                 
                     
25  Emilie Egerup  2003    553  32.90  1:13.37  1:53.98    2:28.41  Deltager ikke i finalen 
  Silkeborg Svømmeklub  2:31.07                 
                     
26  Josefine Zebitz  2004    553  32.55  1:09.44  1:53.85    2:28.45   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:26.69                 
                     
27  Anne Bøjstrup Bertelsen  2002    551  32.11  1:10.50  1:53.64    2:28.60   
  Aalborg Svømmeklub  2:26.46                 
                     
28  Katrine Bonefeld  2004    545  32.65  1:09.60  1:53.73    2:29.10   
  Sigma Swim Birkerød  2:28.54                 
                     
29  Jasmin Philip  2004    544  31.83  1:10.31  1:55.02    2:29.19   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:29.60                 
                     
30  Annika Hausgaard Godt  2003    541  33.43  1:12.86  1:53.85    2:29.47   
  Holstebro Svømme Club  2:30.01                 
                     
31  Anna Myhre Rottensten  2003    541  32.62  1:12.31  1:54.75    2:29.54   
  Lyngby Svømmeklub  2:31.80                 
                     
32  Clara Toft  2004    540  32.39  1:10.11  1:53.51    2:29.56   
  Gentofte Svømme Klub  2:29.67                 
                     
33  Caroline Liboriussen  2002    539  31.66  1:11.76  1:55.33    2:29.70   
  Horsens Svømmeklub  2:33.22                 
                     
34  Martha Bjerg  2004    539  33.84  1:11.88  1:56.90    2:29.71   
  Lyseng IF  2:29.33                 
                     
35  Ane Kirstine Granild  2004    532  32.53  1:10.49  1:55.09    2:30.33   
  Agfs Svømmeafdeling  2:30.76                 
                     
36  Clara Carlquist  2003    532  33.48  1:10.95  1:55.91    2:30.35   
  Gentofte Svømme Klub  2:29.19                 
                     
37  Caroline Buhl Schrøder  2003    529  33.38  1:11.77  1:55.10    2:30.64   
  Sigma Swim Allerød  2:28.24                 
                     
38  Sarah Kildahl  2004    528  33.93  1:12.84  1:54.86    2:30.72   
  Lyseng IF  2:32.75                 
                     
39  Anne Sofie Nørtoft  2004    527  32.74  1:09.78  1:55.42    2:30.81   
  Kolding SK  2:32.66                 
                     
40  Josephine B. U. Danielsen  2003    527  32.52  1:11.62  1:55.81    2:30.84   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:32.62                 
                     
41  Anne Sofie Evald  2004    527  32.15  1:09.38  1:54.51    2:30.86   
  Gentofte Svømme Klub  2:30.37                 
                     
42  Frida Hagstrup Vesterlund  2004    526  33.87  1:13.29  1:57.11    2:30.92   
  Aalborg Svømmeklub  2:34.32                 
                     
43  Sarah Bundgaard  2003    519  32.49  1:10.57  1:55.94    2:31.54   
  Viborg Svømme Klub  2:30.64                 
                     
44  Elisabeth Them Jensen  2004    517  32.53  1:12.91  1:56.65    2:31.76   
  Køge Svømmeklub  2:34.91                 
                     
45  Sidse M. Ø. Engsbro  2004    512  33.09  1:10.71  1:57.43    2:32.28   
  Greve Svømmeklub  2:34.48                 
                     
46  Cathrine Birkebæk  2004    503  33.96  1:13.57  1:56.93    2:33.16   
  Agfs Svømmeafdeling  2:34.40                 
                     
47  Alberte Kempel Christense  2004    499  34.18  1:12.94  1:58.59    2:33.56   
  Swim Team Neptun  2:35.13                 
                     
48  Olivia Callesen  2004    496  33.67  1:13.09  1:58.33    2:33.94   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:32.33                 
                     
49  Kathrine Weide  2004    490  32.74  1:11.21  1:57.95    2:34.47   
  Esbjerg Svømmeklub  2:33.92                 
                     
50  Svava Kj. Gregersen  2004    487  33.09  1:13.63  1:59.06    2:34.88   
  Vejle Svømmeklub  2:34.13                 
                     
51  Laura Borre Jacobsen  2004    485  33.03  1:12.50  1:59.19    2:35.04   
  Lyngby Svømmeklub  2:33.79                 
                     
52  Nikoline Skovly Larsen  2003    485  32.90  1:12.95  1:56.64    2:35.10   
  Næstved IF  2:31.34                 
                     
53  Freja Røjkjær Rasmussen  2004    471  33.68  1:14.06  1:58.44    2:36.61   
  Swim Team Neptun  2:35.39                 
                     
54  Emma Kjer Rasmussen  2004    436  34.92  1:16.69  2:03.22    2:40.63   
  Hvidovre Svømme Klub  2:39.57                 
                     
55  Anne Lundorff Larsen  2004    434  36.03  1:18.05  2:02.94    2:40.86   
  Silkeborg Svømmeklub  2:42.05                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  08 november 2018 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:07 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DMJ Kortbane    Udskriftsdato  08 november 2018   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  20:07   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 november 2018         
 
 
Løb 3, 200m Medley Damer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:07.08 2009-04-18 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.33 2011-11-25 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofie Hansen  2002    741  28.39  1:00.72  1:41.22    2:14.61   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:12.39                 
                     
Thea Blomsterberg  2002    737  29.79  1:06.16  1:41.90    2:14.90   
  Sigma Swim Birkerød  2:22.42                 
                     
Victoria Haahr Pallesen  2002    722  30.09  1:04.99  1:43.50    2:15.80   
  Aalborg Svømmeklub  2:19.14                 
                     
Frederikke Echardt  2002    666  30.84  1:06.75  1:45.47    2:19.49   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:19.76                 
                     
Julie Stampe  2002    663  30.14  1:04.13  1:47.27    2:19.72   
  Sigma Swim Allerød  2:24.36                 
                     
Mia Borgensgaard  2003    661  30.05  1:05.80  1:47.27    2:19.87   
  Agfs Svømmeafdeling  2:22.13                 
                     
Julie K Rose  2003    650  30.07  1:06.99  1:46.59    2:20.61   
  Sigma Swim Allerød  2:23.30                 
                     
Mia Rindshøj  2003    634  30.77  1:06.08  1:48.04    2:21.78   
  Gentofte Svømme Klub  2:22.17                 
                     
Amalie Staghøj Andersen  2004    640  30.60  1:06.95  1:47.82    2:21.37   
  Esbjerg Svømmeklub  2:25.06                 
                     
10  Emilie Meng  2003    612  30.43  1:07.55  1:50.31    2:23.52   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:25.70                 
                     
11  Ella Stenholt  2003    611  30.33  1:06.49  1:49.27    2:23.54   
  Lyngby Svømmeklub  2:27.33                 
                     
12  Caroline Wiuff Jensen  2004    602  31.33  1:08.88  1:51.10    2:24.31   
  Vest-Brøndby  2:30.63                 
                     
13  Regitze Gotthard  2002    598  32.05  1:11.25  1:50.74    2:24.63   
  Slagelse Svømmeklub  2:24.67                 
                     
14  Ida S Olesen  2003    591  33.10  1:08.10  1:50.62    2:25.18   
  Aalborg Svømmeklub  2:26.13                 
                     
15  Sofie Maagøe  2003    589  30.80  1:07.50  1:51.24    2:25.31   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:21.44                 
                     
16  Sofia Norre Bendt  2003    567  33.13  1:09.82  1:52.51    2:27.17   
  Lyngby Svømmeklub  2:27.30                 
                     
17  Esther Else Grubert  2003    602  30.72  1:06.05  1:50.74    2:24.26   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:28.70                 
                     
18  Annika Hausgaard Godt  2003    591  32.32  1:10.11  1:50.34    2:25.13   
  Holstebro Svømme Club  2:30.01                 
                     
19  Josefine Zebitz  2004    579  32.72  1:10.97  1:51.97    2:26.13   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:26.69                 
                     
20  Jasmin Philip  2004    574  32.99  1:10.03  1:54.03    2:26.55   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:29.60                 
                     
21  Laura Marie Dige  2004    569  32.83  1:10.28  1:53.22    2:27.00   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  2:29.94                 
                     
22  Anna Myhre Rottensten  2003    564  32.48  1:12.41  1:53.68    2:27.41   
  Lyngby Svømmeklub  2:31.80                 
                     
23  Katrine Bonefeld  2004    554  32.94  1:09.34  1:53.11    2:28.35   
  Sigma Swim Birkerød  2:28.54                 
                     
24  Anne Bøjstrup Bertelsen  2002    519  32.45  1:11.79  1:56.19    2:31.57   
  Aalborg Svømmeklub  2:26.46                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  08 november 2018 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:07 
 
Resultat Løb 4 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DMJ Kortbane    Udskriftsdato  08 november 2018   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  10:48   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 november 2018         
 
 
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Anders Jensen (1987) 1:52.33 2009-12-19 
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 1:55.80 2009-04-19 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nicklas Östman Pedersen  2002    699  27.65  58.22  1:28.38    1:59.01   
  Herlev Svømning  2:01.89                 
                     
Lucas Bruun Strøbek  2001    680  27.74  57.77  1:28.81    2:00.08   
  Gentofte Svømme Klub  2:02.88                 
                     
Jakob Strunge Nissen  2002    675  28.45  58.96  1:29.75    2:00.37   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:03.14                 
                     
Luccas Dam Brenner  2001    648  28.37  59.07  1:30.63    2:02.01   
  Herlev Svømning  2:04.28                 
                     
Alfred August Grubert  2001    645  29.42  1:00.58  1:31.28    2:02.25   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:03.98                 
                     
Arthur Dalén Ellegaard  2001    632  29.21  1:00.36  1:31.75    2:03.06   
  Lyngby Svømmeklub  2:01.46                 
                     
Nicolaj Løth Andersen  2001    612  28.79  1:00.25  1:32.20    2:04.37   
  Horsens Svømmeklub  2:05.58                 
                     
Christoffer Vang-Jensen  2001    608  29.03  1:00.20  1:32.16    2:04.65   
  Gentofte Svømme Klub  2:08.70                 
                     
Christian L H Frederiksen  2001    599  29.48  1:01.09  1:33.20    2:05.25   
  Agfs Svømmeafdeling  2:05.71                 
                     
10  Mads Kloster  2002    596  28.58  59.48  1:31.97    2:05.47   
  Thisted Svømmeklub  2:10.30                 
                     
11  Carl Emil Lønborg  2002    592  29.26  1:00.64  1:33.03    2:05.73   
  Gentofte Svømme Klub  2:05.99                 
                     
12  Ulrik Blach Petersen  2001    578  29.79  1:01.63  1:34.45    2:06.77   
  Sigma Swim Birkerød  2:08.36                 
                     
13  David Arneskov  2002    571  29.73  1:01.62  1:34.27    2:07.26   
  Holbæk Svømme Klub  2:07.75                 
                     
14  Valdemar Brøns  2003    571  30.02  1:01.94  1:34.53    2:07.28   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:10.86                 
                     
15  Patrick Zakaryan Olsen  2002    560  30.21  1:02.04  1:35.17    2:08.11   
  Horsens Svømmeklub  2:12.94                 
                     
16  Sofus Bolwig Balladone  2002    558  29.57  1:01.95  1:35.13    2:08.23   
  Agfs Svømmeafdeling  2:10.27                 
                     
17  Jonas Hansen  2001    548  30.02  1:02.61  1:35.95    2:09.05   
  Slagelse Svømmeklub  2:10.02                 
                     
18  Tobias Daniel Larsen  2001    541  30.27  1:02.96  1:36.07    2:09.60   
  Slagelse Svømmeklub  2:11.35                 
                     
19  Matthias Hansen  2001    530  30.66  1:03.93  1:37.53    2:10.49   
  Slagelse Svømmeklub  2:12.64                 
                     
20  Marius Nørgaard  2001    526  31.39  1:04.50  1:37.84    2:10.78   
  Aalborg Svømmeklub  2:10.88                 
                     
21  Frederik Venø Elling  2003    522  31.06  1:04.23  1:37.76    2:11.15   
  Silkeborg Svømmeklub  2:12.02                 
                     
22  Johan Heeno Rasmussen  2002    519  30.96  1:04.23  1:38.15    2:11.38   
  Helsingør Svømmeklub  2:16.06                 
                     
23  Kristian B. Rasmussen  2003    514  30.50  1:03.47  1:37.22    2:11.81   
  Svømmeklubben S 68  2:12.01                 
                     
24  Mikkel Mortensen  2003    514  31.07  1:04.26  1:37.50    2:11.85   
  Kalundborg SK  2:09.17                 
                     
25  Emil Kildahl Døssing  2002    512  31.34  1:05.19  1:38.63    2:11.98   
  Sigma Swim Birkerød  2:14.23                 
                     
26  Daniel Gallacher  2002    511  29.86  1:02.94  1:37.01    2:12.09   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  2:12.83                 
                     
27  Mathias Vestergaard  2001    504  30.57  1:03.54  1:37.91    2:12.69   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:09.62                 
                     
28  Alexander Korsager Elkjær  2001    503  30.98  1:05.60  1:39.53    2:12.76   
  Lyseng IF  2:13.02                 
                     
29  Lauge Bastian Maar  2001    503  31.48  1:04.70  1:38.97    2:12.79   
  Næstved IF  2:15.56                 
                     
30  Marcus Skøtt Haslev  2002    502  30.89  1:04.23  1:38.69    2:12.83   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:11.03                 
                     
31  Jens Bomgaard  2002    502  31.67  1:05.15  1:39.10    2:12.88   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:13.38                 
                     
32  Mikkel Hjelm  2003    498  31.34  1:05.27  1:39.29    2:13.20   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:15.07                 
                     
33  Victor Nygaard  2003    495      1:39.25    2:13.47   
  H2Odense  2:12.98                 
                     
34  Kasper Johnsen  2003    479  31.28  1:06.56  1:41.61    2:14.92   
  Odder Svømmeklub  2:13.19                 
                     
35  Alfred Højberg  2002    476  30.58  1:04.05  1:39.11    2:15.21   
  Sigma Swim Birkerød  2:18.57                 
                     
36  Emil Carstensen  2002    474  31.16  1:05.20  1:40.08    2:15.41   
  Ringsted Svømme Klub  2:14.02                 
                     
37  Christopher G. Trandum  2003    473  31.47  1:06.41  1:41.79    2:15.57   
  Gentofte Svømme Klub  2:19.17                 
                     
38  Lukas Stæhr Bentsen  2003    471  31.63  1:05.73  1:40.65    2:15.70   
  H2Odense  2:16.03                 
                     
39  Mikkel Podiss Petersen  2002    464  31.19  1:05.39  1:41.00    2:16.40   
  H2Odense  2:17.03                 
                     
40  Thomas Schiby  2001    462  32.03  1:05.65  1:41.18    2:16.55   
  Aalborg Svømmeklub  2:10.52                 
                     
41  Anders Skousen  2002    457  30.32  1:04.00  1:39.95    2:17.10   
  Hvidovre Svømme Klub  2:14.72                 
                     
42  Silas Storm Nielsen  2002    456  32.02  1:06.70  1:42.16    2:17.22   
  Dragsholm Svømmeklub  2:16.70                 
                     
43  Daniel Damsbo  2003    446  32.55  1:07.26  1:42.63    2:18.17   
  Vejle Svømmeklub  2:18.25                 
                     
44  Daniel Østerballe  2003    444  32.81  1:07.99  1:43.24    2:18.37   
  Viborg Svømme Klub  2:21.77                 
                     
45  Zilas Aarestrup  2003    440  32.78  1:08.02  1:44.07    2:18.85   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:21.01                 
                     
46  Emil Frydenholm  2002    440  32.67  1:07.68  1:43.59    2:18.87   
  Esbjerg Svømmeklub  2:19.51                 
                     
47  Kasper Aagaard Jeppesen  2003    437  31.53  1:05.54  1:42.19    2:19.12   
  Lyngby Svømmeklub  2:19.87                 
                     
48  Sander Kudahl Zaccarin  2003    433  32.84  1:08.81  1:44.39    2:19.61   
  Agfs Svømmeafdeling  2:18.88                 
                     
49  Ejnar Truelsen  2002    423  32.38  1:06.71  1:42.50    2:20.66   
  Herning Svømmeklub  2:18.72                 
                     
50  Jonas Krammer Knudsen  2003    417  33.60  1:09.26  1:45.35    2:21.36   
  Esbjerg Svømmeklub  2:22.29                 
                     
51  Christian Lorey  2003    400  33.17  1:10.28  1:47.85    2:23.34   
  Erritsø Gymnastik Og IF  2:24.21                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  08 november 2018 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:48 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DMJ Kortbane    Udskriftsdato  08 november 2018   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  20:07   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 november 2018         
 
 
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Anders Jensen (1987) 1:52.33 2009-12-19 
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 1:55.80 2009-04-19 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nicklas Östman Pedersen  2002    700  28.15  58.72  1:28.86    1:58.96   
  Herlev Svømning  2:01.89                 
                     
Lucas Bruun Strøbek  2001    685  28.14  59.24  1:29.88    1:59.79   
  Gentofte Svømme Klub  2:02.88                 
                     
Luccas Dam Brenner  2001    684  28.76  59.23  1:29.93    1:59.87   
  Herlev Svømning  2:04.28                 
                     
Jakob Strunge Nissen  2002    682  27.98  58.23  1:29.05    1:59.99   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:03.14                 
                     
Alfred August Grubert  2001    660  28.87  59.20  1:30.16    2:01.27   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:03.98                 
                     
Nicolaj Løth Andersen  2001    630  28.79  59.74  1:31.49    2:03.17   
  Horsens Svømmeklub  2:05.58                 
                     
Christoffer Vang-Jensen  2001    620  28.93  1:00.35  1:32.23    2:03.87   
  Gentofte Svømme Klub  2:08.70                 
                     
Arthur Dalén Ellegaard  2001    617  28.88  1:00.01  1:32.02    2:04.06   
  Lyngby Svømmeklub  2:01.46                 
                     
Christian L H Frederiksen  2001    619  29.83  1:01.04  1:32.72    2:03.88   
  Agfs Svømmeafdeling  2:05.71                 
                     
10  Carl Emil Lønborg  2002    610  29.28  1:00.55  1:32.60    2:04.54   
  Gentofte Svømme Klub  2:05.99                 
                     
11  Ulrik Blach Petersen  2001    596  30.05  1:01.73  1:33.90    2:05.46   
  Sigma Swim Birkerød  2:08.36                 
                     
12  Valdemar Brøns  2003    591  30.16  1:01.87  1:34.36    2:05.83   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:10.86                 
                     
13  Mads Kloster  2002    586  28.99  1:00.78  1:33.15    2:06.22   
  Thisted Svømmeklub  2:10.30                 
                     
14  Sofus Bolwig Balladone  2002    566  29.95  1:02.48  1:35.28    2:07.64   
  Agfs Svømmeafdeling  2:10.27                 
                     
15  David Arneskov  2002    560  30.56  1:04.04  1:36.41    2:08.09   
  Holbæk Svømme Klub  2:07.75                 
                     
16  Mikkel Mortensen  2003    561  30.16  1:02.53  1:35.33    2:08.07   
  Kalundborg SK  2:09.17                 
                     
17  Jonas Hansen  2001    558  30.36  1:03.26  1:36.41    2:08.25   
  Slagelse Svømmeklub  2:10.02                 
                     
18  Frederik Venø Elling  2003    553  30.86  1:03.60  1:36.74    2:08.63   
  Silkeborg Svømmeklub  2:12.02                 
                     
19  Marius Nørgaard  2001    545  30.57  1:03.34  1:36.55    2:09.29   
  Aalborg Svømmeklub  2:10.88                 
                     
20  Matthias Hansen  2001    539  31.10  1:04.05  1:37.53    2:09.78   
  Slagelse Svømmeklub  2:12.64                 
                     
21  Johan Heeno Rasmussen  2002    532  30.80  1:03.76  1:36.96    2:10.29   
  Helsingør Svømmeklub  2:16.06                 
                     
22  Tobias Daniel Larsen  2001    510  31.20  1:04.22  1:38.06    2:12.14   
  Slagelse Svømmeklub  2:11.35                 
                     
23  Kristian B. Rasmussen  2003    493  30.14  1:04.39  1:39.19    2:13.70   
  Svømmeklubben S 68  2:12.01                 
                     
Patrick Zakaryan Olsen  2002              DSQ  tyvstart SW 4.4 
  Horsens Svømmeklub  2:12.94                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  08 november 2018 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:07 
 
Resultat Løb 5 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DMJ Kortbane    Udskriftsdato  08 november 2018   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  12:07   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 november 2018         
 
 
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 26.39 2014-12-05 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 26.98 2012-03-31 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Liva Palmund  2002    726          28.56   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  28.61                 
Karoline Barrett  2002    705          28.84   
  Greve Svømmeklub  28.94                 
Karoline Sørensen  2002    676          29.24   
  Thisted Svømmeklub  29.15                 
Sofie Hansen  2002    670          29.33  Deltager ikke i finalen 
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  29.32                 
Cecilie Grøndal  2002    654          29.56   
  Horsens Svømmeklub  29.11                 
Julie Krøyer Svendsen  2002    652          29.60   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  29.16                 
Rebecca E. Jacobsen  2003    648          29.65   
  Viborg Svømme Klub  29.84                 
Frederikke Marie Hansen  2003    645          29.71   
  Gladsaxe Svømmeklub  30.07                 
Louise Jensen  2003    634          29.87   
  DeltaSwim  29.87                 
10  Zara Wendel  2002    630          29.93   
  Holbæk Svømme Klub  30.21                 
11  Ella Stenholt  2003    622          30.07   
  Lyngby Svømmeklub  30.30                 
11  Melanie Eggertsen  2002    622          30.07   
  Nakskov Svømme Klub  30.44                 
11  Mia Rindshøj  2003    622          30.07   
  Gentofte Svømme Klub  29.81                 
14  Lærke Rask Sander  2002    621          30.08   
  VAT Copenhagen-MK31  30.37                 
15  Alberte V. Bisgaard  2003    619          30.12   
  Gentofte Svømme Klub  30.39                 
15  Caroline Broholm  2003    619          30.12   
  Ringe Svømme Klub  30.95                 
17  Linnea Hietala  2004    615          30.17   
  Helsingør Svømmeklub  30.85                 
18  Asta Poulsen Dolan  2004    614          30.19   
  Gentofte Svømme Klub  30.26                 
19  Frida Bang Stanelt  2004    612          30.23   
  Kalundborg SK  30.51                 
20  Julie Stampe  2002    604          30.36   
  Sigma Swim Allerød  31.13                 
21  Matilde Mantzius Mosegård  2003    597          30.48   
  Slagelse Svømmeklub  31.49                 
22  Marlene Reitan  2003    590          30.59   
  Agfs Svømmeafdeling  31.20                 
23  Isabella Bach  2002    586          30.67   
  Holstebro Svømme Club  31.27                 
24  Alma Heyn Stage  2004    578          30.80   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  31.51                 
25  Maria Lund  2003    578          30.81   
  Sigma Swim Birkerød  31.39                 
26  Sofie Trekær Klausen  2003    572          30.91   
  Horsens Svømmeklub  30.51                 
27  Anna Toft Petersen  2004    571          30.93   
  Aalborg Svømmeklub  31.70                 
27  Mia T. Klüver-Kristensen  2004    571          30.93   
  H2Odense  31.56                 
29  Katrine Bonefeld  2004    571          30.94   
  Sigma Swim Birkerød  31.20                 
30  Mille Kjær Jensen  2004    566          31.03   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  31.59                 
31  Astrid M. Østergaard  2004    552          31.28   
  Gentofte Svømme Klub  31.30                 
32  Marie Christensen  2002    548          31.35   
  Agfs Svømmeafdeling  31.66                 
33  Katja Skovdal Lorentzen  2003    547          31.38   
  Solrød Svømmeklub  31.92                 
33  Maj Jensen  2003    547          31.38   
  Farum Svømmeklub  32.32                 
35  Celia Puggaard  2003    544          31.44   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  31.39                 
36  Sofie Lund-Scherbeck  2003    543          31.45   
  Værløse Svømmeklub  31.79                 
37  My Phuong Bui  2003    541          31.49   
  H2Odense  32.13                 
38  Claudia Sperling  2002    541          31.50   
  Lyngby Svømmeklub  31.83                 
39  Emma Vega Thorsen  2004    540          31.52   
  Vest-Brøndby  32.39                 
40  Frederikke Falk-List  2004    538          31.56   
  Gentofte Svømme Klub  31.26                 
41  Josephine Holst Vinther  2004    537          31.57   
  Gentofte Svømme Klub  31.80                 
42  Thea F. Johansen  2003    531          31.70   
  Herlev Svømning  31.61                 
43  Cecilie Christiansen  2003    524          31.83   
  Holstebro Svømme Club  31.90                 
44  Alberte Skov Forsberg  2003    522          31.88   
  Vejle Svømmeklub  31.91                 
45  Frida Saks Justesen  2004    521          31.89   
  Agfs Svømmeafdeling  32.78                 
46  Mie L. Bendtsen  2002    518          31.95   
  DeltaSwim  31.95                 
47  Ida S Olesen  2003    518          31.96   
  Aalborg Svømmeklub  32.13                 
48  Nikoline Andersen  2003    514          32.04   
  H2Odense  32.70                 
49  Sille Andersen  2003    511          32.09   
  Frederikssund Svømmeklub  32.69                 
50  Esther Else Grubert  2003    509          32.14   
  Hovedstadens Svømmeklub  32.20                 
51  Lærke Vinneck Hansen  2004    503          32.26   
  Lyngby Svømmeklub  32.80                 
52  Louise Houe Andersen  2003    503          32.27   
  Viborg Svømme Klub  32.64                 
53  Luna Emilie Olsen  2003    501          32.32   
  Slangerup Svømmeklub  31.95                 
54  Anna Skovmand  2003    499          32.35   
  H2Odense  32.00                 
54  Christina M. Glargaard  2004    499          32.35   
  Esbjerg Svømmeklub  30.91                 
56  Mikala Ravn Borch  2003    498          32.37   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  33.02                 
57  Caroline Veggerby  2003    496          32.42   
  Vallensbæk IF Af 1939  32.19                 
58  Carla Lyhne Weiner  2003    495          32.43   
  Søllerød Svømmeklub  31.63                 
59  Anne Sofie Nørtoft  2004    492          32.51   
  Kolding SK  32.23                 
60  Laura Borre Jacobsen  2004    491          32.53   
  Lyngby Svømmeklub  32.07                 
60  Sarah Carugati  2004    491          32.53   
  Agfs Svømmeafdeling  31.26                 
62  Kathrine Bech Nielsen  2004    490          32.54   
  Odder Svømmeklub  33.24                 
63  Caroline Buhl Schrøder  2003    490          32.55   
  Sigma Swim Allerød  32.86                 
64  Pernille Thastrup Hansen  2003    488          32.60   
  Haderslev Svømme Klub  32.91                 
65  Karoline K. Larsen  2004    486          32.64   
  Farum Svømmeklub  33.48                 
66  Elma Gabela  2004    481          32.75   
  Kolding SK  32.51                 
67  Clara Skrydstrup  2004    481          32.76   
  Agfs Svømmeafdeling  32.83                 
68  Alberte Hedevang Petersen  2003    476          32.86   
  Haderslev Svømme Klub  33.25                 
69  Cecilie Hingebjerg  2004    474          32.90   
  Vejle Svømmeklub  33.03                 
70  Caroline Madsen  2004    470          33.01   
  Horsens Svømmeklub  32.59                 
71  Sofie Le Fevre  2004    468          33.04   
  Horsens Svømmeklub  33.11                 
72  Zophia Henriks  2004    468          33.06   
  Erritsø Gymnastik Og IF  33.36                 
73  Daphne Sander  2003    466          33.09   
  Svømmeklubben Nord  32.53                 
73  Stine Saaby Schmidt  2002    466          33.09   
  Farum Svømmeklub  32.24                 
73  Thea Kaiser  2004    466          33.09   
  Kalundborg SK  33.68                 
76  Lærke Asmussen  2003    465          33.12   
  Svømmeklubben S 68  32.56                 
77  Maya Ehlers Hansen  2004    465          33.13   
  Farum Svømmeklub  33.67                 
78  Anna Bjerrum Møller  2004    460          33.23   
  Esbjerg Svømmeklub  33.60                 
79  Thilde Rosen Lundsfryd  2004    455          33.37   
  Ringe Svømme Klub  34.44                 
80  Julie Dumstrei  2004    454          33.38   
  Erritsø Gymnastik Og IF  33.66                 
81  Anna Larsen  2004    448          33.54   
  Kalundborg SK  34.09                 
82  Josefine Arbo Sørensen  2004    438          33.78   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  33.55                 
83  Lise Lindemann-Larsen  2002    425          34.12   
  Thisted Svømmeklub  32.20                 
84  Amalie Holst  2004    423          34.17   
  Skanderborg Svømmeklub  33.73                 
85  Elisabeth Them Jensen  2004    421          34.24   
  Køge Svømmeklub  33.53                 
86  Josefine Risum Jørgensen  2004    405          34.69   
  H2Odense  33.68                 
Sofie Bach Nielsen  2003              DNS   
  Horsens Svømmeklub  32.66                 
Nicoline Ingeman-Petersen  2002              DSQ  over 15 m udsvøm u v 
  Herlev Svømning  29.53                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  08 november 2018 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:07 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DMJ Kortbane    Udskriftsdato  08 november 2018   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  20:07   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 november 2018         
 
 
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 26.39 2014-12-05 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 26.98 2012-03-31 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Karoline Barrett  2002    751          28.24   
  Greve Svømmeklub  28.94                 
Karoline Sørensen  2002    713          28.73   
  Thisted Svømmeklub  29.15                 
Liva Palmund  2002    711          28.75   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  28.61                 
Julie Krøyer Svendsen  2002    687          29.08   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  29.16                 
Cecilie Grøndal  2002    667          29.37   
  Horsens Svømmeklub  29.11                 
Frederikke Marie Hansen  2003    667          29.37   
  Gladsaxe Svømmeklub  30.07                 
Rebecca E. Jacobsen  2003    652          29.60   
  Viborg Svømme Klub  29.84                 
Louise Jensen  2003    635          29.85   
  DeltaSwim  29.87                 
Ella Stenholt  2003    638          29.81   
  Lyngby Svømmeklub  30.30                 
10  Mia Rindshøj  2003    629          29.96   
  Gentofte Svømme Klub  29.81                 
11  Zara Wendel  2002    626          30.00   
  Holbæk Svømme Klub  30.21                 
12  Alberte V. Bisgaard  2003    622          30.07   
  Gentofte Svømme Klub  30.39                 
13  Caroline Broholm  2003    617          30.15   
  Ringe Svømme Klub  30.95                 
14  Melanie Eggertsen  2002    612          30.22   
  Nakskov Svømme Klub  30.44                 
15  Lærke Rask Sander  2002    612          30.23   
  VAT Copenhagen-MK31  30.37                 
16  Linnea Hietala  2004    611          30.24   
  Helsingør Svømmeklub  30.85                 
17  Asta Poulsen Dolan  2004    625          30.02   
  Gentofte Svømme Klub  30.26                 
18  Julie Stampe  2002    608          30.30   
  Sigma Swim Allerød  31.13                 
19  Matilde Mantzius Mosegård  2003    605          30.35   
  Slagelse Svømmeklub  31.49                 
20  Maria Lund  2003    595          30.52   
  Sigma Swim Birkerød  31.39                 
21  Alma Heyn Stage  2004    585          30.68   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  31.51                 
22  Isabella Bach  2002    584          30.71   
  Holstebro Svømme Club  31.27                 
23  Frida Bang Stanelt  2004    575          30.86   
  Kalundborg SK  30.51                 
24  Marlene Reitan  2003    573          30.90   
  Agfs Svømmeafdeling  31.20                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  08 november 2018 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:07 
 
Resultat Løb 6 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DMJ Kortbane    Udskriftsdato  08 november 2018   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  16:49   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 november 2018         
 
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Tobias B. Bjerg (1998) 26.47 2017-12-13 
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.09 2015-12-20 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Aksel Skrydstrup  2001    637          29.34   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  29.06                 
Asger Væver Hartvig  2002    635          29.37   
  Hørsholm Svømmeforening  29.33                 
Lawrence Langley  2001    627          29.49   
  Aalborg Svømmeklub  30.12                 
Filip Cederstrøm  2002    619          29.62   
  Holstebro Svømme Club  29.65                 
Martin Vennick Haugbølle  2001    592          30.06   
  Hørsholm Svømmeforening  30.16                 
Oliver Steenberg  2002    591          30.08   
  Gladsaxe Svømmeklub  30.53                 
Jeppe Seelig Larsen  2002    585          30.18   
  Hovedstadens Svømmeklub  30.68                 
Gustav Klit Stjernholm  2002    585          30.19   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  29.42                 
Casper Mørkhøj Hartington  2002    581          30.26   
  Greve Svømmeklub  29.90                 
10  Krestian Gelmark-Sørensen  2001    571          30.43   
  Horsens Svømmeklub  29.76                 
11  Carl Terp Larsen  2001    565          30.53   
  VAT Copenhagen-MK31  30.44                 
12  Magnus Mikkelsen  2001    564          30.55   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  30.30                 
13  Mathias Lund Hansen  2002    559          30.64   
  Agfs Svømmeafdeling  31.33                 
14  Casper Krohn  2001    559          30.65   
  Agfs Svømmeafdeling  31.37                 
15  Mathias Lindberg Laursen  2003    557          30.68   
  Holstebro Svømme Club  30.84                 
16  Anders Bredal Storgaard  2002    556          30.69   
  Svendborg Svømme Klub  31.36                 
17  Anton Leth  2002    554          30.73   
  Vejle Svømmeklub  30.82                 
18  Christian Crone  2001    552          30.77   
  Gladsaxe Svømmeklub  30.19                 
19  Oliver Hallenborg  2002    552          30.78   
  H2Odense  30.49                 
20  Jeppe Vestergaard Jensen  2001    543          30.95   
  Vejle Svømmeklub  31.16                 
21  Hans Christian L. Thomsen  2001    541          30.98   
  Svømmeklubben Sønderborg  31.19                 
22  Oliver Bak Jensen  2002    540          30.99   
  Helsingør Svømmeklub  31.84                 
23  Simon Perzynski  2002    538          31.03   
  Svømmeklubben Sønderborg  31.66                 
24  Emil Kragh  2001    534          31.12   
  Vejle Svømmeklub  31.11                 
25  Jacob Christensen  2002    528          31.24   
  Vejle Svømmeklub  31.55                 
26  Gustav Fløche Fuglsang  2002    519          31.41   
  Silkeborg Svømmeklub  30.98                 
27  Mads Lund  2002    518          31.42   
  Holstebro Svømme Club  32.01                 
28  Markus Toft  2003    518          31.44   
  Agfs Svømmeafdeling  32.05                 
29  Peter Hymøller  2001    513          31.53   
  Svømmeklubben Sønderborg  31.53                 
30  Mingus Okkerholm  2002    513          31.54   
  Nyborg Svømmeklub  31.73                 
31  Gustav Nissen  2001    512          31.56   
  Herlufsholm Svømmeklub  33.13                 
32  Oskar Allerslev  2002    510          31.59   
  Holstebro Svømme Club  31.81                 
33  Asger Johansen  2003    502          31.77   
  Glostrup Svømmeklub  32.20                 
34  Elias Rought  2003    499          31.82   
  Slagelse Svømmeklub  31.63                 
35  Asbjørn Floor-Bøjden  2002    497          31.86   
  Vest-Brøndby  31.99                 
36  Mikkel Riis  2002    497          31.87   
  Viborg Svømme Klub  32.02                 
37  Valdemar D. Pedersen  2002    496          31.89   
  Horsens Svømmeklub  32.32                 
38  Malthe Elkjær  2003    494          31.92   
  Vejle Svømmeklub  31.94                 
39  Christian Johannesen  2003    485          32.13   
  Horsens Svømmeklub  32.41                 
40  Oliver Christensen  2003    475          32.36   
  Silkeborg Svømmeklub  32.29                 
41  Mohammed Ghizzaui  2003    474          32.37   
  Vallensbæk IF Af 1939  31.99                 
42  Villads Kruse  2003    467          32.53   
  Sigma Swim Allerød  33.26                 
43  Oliver Fenger  2003    461          32.67   
  Vejle Svømmeklub  33.12                 
44  Jakob Bjerg Snekkersten  2003    460          32.70   
  Helsingør Svømmeklub  34.49                 
45  Christian Hovmark  2001    459          32.71   
  Thisted Svømmeklub  31.94                 
45  Mikkel Jørgensen  2003    459          32.71   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  32.42                 
47  Alfred Feldskov  2003    453          32.87   
  Svendborg Svømme Klub  33.84                 
48  Zacharias H. Svendsen  2002    445          33.07   
  Rødding Svømmeklub  32.08                 
49  Marcus Hiort  2003    442          33.14   
  Gladsaxe Svømmeklub  33.05                 
50  Harald Franck  2003    441          33.16   
  Næstved IF  33.94                 
51  Bror Textor-Broch  2003    439          33.21   
  Lyngby Svømmeklub  34.84                 
52  Valdemar Wichmann  2003    436          33.28   
  Agfs Svømmeafdeling  33.40                 
52  William Sloth  2003    436          33.28   
  Lyseng IF  33.51                 
54  Anders Lundin Brockdorff  2003    433          33.37   
  Lyngby Svømmeklub  33.88                 
55  Arthur Rytter Jacobsen  2003    430          33.44   
  Horsens Svømmeklub  33.31                 
56  Tobias Lindberg  2003    428          33.48   
  Nakskov Svømme Klub  34.02                 
57  Christoffer W Frederiksen  2003    428          33.49   
  Lyngby Svømmeklub  33.02                 
58  Gustav Hjerrild-Jensen  2003    424          33.61   
  Svømmeklubben Nord  33.37                 
59  Tobias Svenningsen  2003    423          33.62   
  Esbjerg Svømmeklub  33.81                 
60  Harald Wiehe Struberg  2003    422          33.64   
  Herlev Svømning  33.42                 
61  Oscar Cleemann  2003    419          33.72   
  Hvidovre Svømme Klub  33.40                 
62  Sune Schaarup  2003    418          33.76   
  Vejle Svømmeklub  33.60                 
63  Victor Toftehøj  2003    394          34.43   
  JGI Svømning  34.15                 
64  Mikkel Mølgaard  2003    394          34.44   
  Silkeborg Svømmeklub  35.27                 
65  Jesse Refsgaard  2003    386          34.66   
  Dragsholm Svømmeklub  34.69                 
66  Gustav Hartig-Larsen  2003    383          34.76   
  SVØM Korsør  36.54                 
67  Valdemar Vind Sejr  2003    374          35.03   
  Lyseng IF  36.24                 
Alexander Søgaard  2002              DSQ  Tyvstart,sw 4,4 
  Ringsted Svømme Klub  30.73                 
Lucas Jul Pedersen  2003              DSQ  2 flyben v. start 
  Næstved IF  33.73                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  08 november 2018 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  16:49 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DMJ Kortbane    Udskriftsdato  08 november 2018   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  20:08   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 november 2018         
 
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Tobias B. Bjerg (1998) 26.47 2017-12-13 
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.09 2015-12-20 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Asger Væver Hartvig  2002    645          29.21   
  Hørsholm Svømmeforening  29.33                 
Aksel Skrydstrup  2001    644          29.23   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  29.06                 
Lawrence Langley  2001    641          29.28   
  Aalborg Svømmeklub  30.12                 
Filip Cederstrøm  2002    620          29.61   
  Holstebro Svømme Club  29.65                 
Gustav Klit Stjernholm  2002    606          29.83   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  29.42                 
Martin Vennick Haugbølle  2001    601          29.92   
  Hørsholm Svømmeforening  30.16                 
Jeppe Seelig Larsen  2002    587          30.14   
  Hovedstadens Svømmeklub  30.68                 
Oliver Steenberg  2002    574          30.37   
  Gladsaxe Svømmeklub  30.53                 
Casper Mørkhøj Hartington  2002    595          30.01   
  Greve Svømmeklub  29.90                 
10  Krestian Gelmark-Sørensen  2001    579          30.28   
  Horsens Svømmeklub  29.76                 
11  Anders Bredal Storgaard  2002    579          30.29   
  Svendborg Svømme Klub  31.36                 
12  Mathias Lund Hansen  2002    567          30.49   
  Agfs Svømmeafdeling  31.33                 
13  Casper Krohn  2001    564          30.55   
  Agfs Svømmeafdeling  31.37                 
14  Carl Terp Larsen  2001    555          30.71   
  VAT Copenhagen-MK31  30.44                 
15  Magnus Mikkelsen  2001    554          30.73   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  30.30                 
16  Mathias Lindberg Laursen  2003    538          31.04   
  Holstebro Svømme Club  30.84                 
17  Christian Crone  2001    587          30.14   
  Gladsaxe Svømmeklub  30.19                 
18  Simon Perzynski  2002    573          30.39   
  Svømmeklubben Sønderborg  31.66                 
19  Oliver Hallenborg  2002    562          30.58   
  H2Odense  30.49                 
20  Anton Leth  2002    561          30.60   
  Vejle Svømmeklub  30.82                 
21  Oliver Bak Jensen  2002    549          30.82   
  Helsingør Svømmeklub  31.84                 
22  Jeppe Vestergaard Jensen  2001    547          30.87   
  Vejle Svømmeklub  31.16                 
23  Emil Kragh  2001    539          31.01   
  Vejle Svømmeklub  31.11                 
24  Hans Christian L. Thomsen  2001    538          31.04   
  Svømmeklubben Sønderborg  31.19                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  08 november 2018 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:07 
 
Resultat Løb 7 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DMJ Kortbane    Udskriftsdato  08 november 2018   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  12:08   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 november 2018         
 
 
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:03.74 2013-08-10 
Dansk Rekord Junior: Thea Blomsterberg (2002) 1:07.50 2018-11-02 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Thea Blomsterberg  2002    747  33.08        1:08.71   
  Sigma Swim Birkerød  1:07.58                 
                     
Josephine Kruse  2002    728  32.98        1:09.32   
  Sigma Swim Allerød  1:07.87                 
                     
Astrid Nielsen  2002    726  32.79        1:09.38   
  Esbjerg Svømmeklub  1:10.52                 
                     
Clara Rybak-Andersen  2003    724  33.26        1:09.42   
  Gentofte Svømme Klub  1:09.99                 
                     
Victoria Haahr Pallesen  2002    683  33.45        1:10.80   
  Aalborg Svømmeklub  1:11.95                 
                     
Laura Fogh  2003    677  33.99        1:11.01   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin  1:10.35                 
                     
Julie K Rose  2003    671  33.80        1:11.20   
  Sigma Swim Allerød  1:11.92                 
                     
Mathilda Hyldal Jung  2004    666  33.78        1:11.39   
  Slangerup Svømmeklub  1:11.12                 
                     
Caroline Brink  2003    665  33.83        1:11.41   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:12.88                 
                     
10  Nele Schulze  2004    648  33.62        1:12.04   
  Haderslev Svømme Klub  1:12.16                 
                     
11  Pernille Elm Jensen  2003    640  34.51        1:12.36   
  JGI Svømning  1:13.48                 
                     
12  Kirstine Mørk Rasmussen  2003    633  34.30        1:12.61   
  Holbæk Svømme Klub  1:12.38                 
                     
13  Emilie Egerup  2003    631  34.27        1:12.68   
  Silkeborg Svømmeklub  1:12.87                 
                     
14  Caroline Lysgaard  2003    619  34.92        1:13.14   
  Lyseng IF  1:12.69                 
                     
15  Cecilie Batz  2003    601  35.23        1:13.86   
  Kolding SK  1:13.77                 
                     
16  Amalie Staghøj Andersen  2004    601  34.95        1:13.87   
  Esbjerg Svømmeklub  1:14.59                 
                     
17  Martha Vitus Tversted  2002    600  34.82        1:13.92   
  Søllerød Svømmeklub  1:14.87                 
                     
18  Frederikke Echardt  2002    597  35.13        1:14.02  Deltager ikke i finalen 
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:13.91                 
                     
19  Maiken Hougaard  2002    594  34.77        1:14.17   
  Agfs Svømmeafdeling  1:15.07                 
                     
20  Sara Damkjær Bartels  2004    593  35.38        1:14.20   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:12.17                 
                     
21  Johanne A Andersson  2003    590  35.44        1:14.31   
  H2Odense  1:14.38                 
                     
22  Louise Sjørup Jensen  2003    588  35.44        1:14.43   
  Vejle Svømmeklub  1:17.58                 
                     
23  Ida Kjærgaard  2003    586  35.46        1:14.51   
  Skanderborg Svømmeklub  1:16.52                 
                     
24  Maria Bebe Hansen  2004    582  35.99        1:14.67   
  Nyborg Svømmeklub  1:13.19                 
                     
25  Sofie Villum Færch  2002    581  34.94        1:14.70   
  Helsingør Svømmeklub  1:12.45                 
                     
26  Amalie Kruse Enemærke  2003    580  35.30        1:14.74   
  Herlev Svømning  1:13.43                 
                     
27  Annika Hausgaard Godt  2003    578  35.35        1:14.86   
  Holstebro Svømme Club  1:13.55                 
                     
28  Caroline Holm  2004    577  35.66        1:14.89   
  Kalundborg SK  1:16.91                 
                     
29  Viola Demuth Andersen  2003    575  35.19        1:14.99   
  Gentofte Svømme Klub  1:16.74                 
                     
30  Regitze Gotthard  2002    572  35.44        1:15.11   
  Slagelse Svømmeklub  1:15.13