2021-04-15   18:52:34
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM Åben klasse, Kortbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Torsdag kl. 09.30

Resultat Løb 7 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 7 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  DM kortbane    Udskriftsdato  01 november 2018   
  Stævne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  11:14   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 november 2018         
 
 
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:03.74 2013-08-10 
Dansk Rekord Junior: Josefine B. Pedersen (1999) 1:07.72 2015-12-11 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Rikke Møller Pedersen  1989  Kolding SK    31.88        1:07.05   
Josefine B. Pedersen  1999  VAT Copenhagen-MK31    32.05        1:07.17   
Thea Blomsterberg  2002  Sigma Swim Birkerød    32.95        1:08.84   
Anna Wermuth  1996  Hovedstadens Svømmeklub    32.85        1:09.23   
Clara Rybak-Andersen  2003  Gentofte Svømme Klub    33.29        1:09.52   
Astrid Nielsen  2002  Esbjerg Svømmeklub    33.58        1:10.32   
Johanna Berthelsen  2000  VAT Copenhagen-MK31    33.71        1:10.58   
Regitze Gaard  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    33.93        1:11.51   
Emma Bjørnholdt  2000  Lyngby Svømmeklub    33.88        1:11.56   
10  Frederikke Mertins  2000  Hvidovre Svømme Klub    34.14        1:12.37   
11  Emma D. Rasmussen  1996  Agfs Svømmeafdeling    34.33        1:12.50   
11  Jessica Yu Mortensen  2000  Lyngby Svømmeklub    34.73        1:12.50  Deltager ikke i finalen 
13  Julie Bak  1997  Svømmeklubben Triton Ballerup    34.41        1:12.52   
14  Isabel Mass  1998  JGI Svømning    34.36        1:12.67   
15  Laura Mathilde Elkjær  1998  Vejle Svømmeklub    34.69        1:12.74   
16  Pernille Jensen  1998  Holbæk Svømme Klub    34.48        1:13.01   
17  Melanie Degner  2000  Køge Svømmeklub    34.27        1:13.76   
18  Emilie Nyegaard  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    35.02        1:14.12   
19  Alberte Kjærsgaard  2001  Slangerup Svømmeklub    35.17        1:14.32   
20  Julie D. Hald  1996  Aalborg Svømmeklub    34.83        1:14.39   
21  Helene Olesen  2000  Vejle Svømmeklub    34.62        1:14.85   
22  Celine Termark Brock  2000  Herlev Svømning    35.11        1:15.00   
23  Freja Nicholas  2000  H2Odense    35.55        1:15.04   
24  Thilde Rud Iversen  2001  Holstebro Svømme Club    34.94        1:15.06   
25  Victoria K. Jespersen  2001  IHF Svømning    35.71        1:15.16   
26  Laura Findahl Andersen  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    35.38        1:15.25   
27  Josephine G. Lauridsen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    35.42        1:15.36   
28  Amalie H. Falck-Schmith  1989  Hovedstadens Svømmeklub    35.98        1:17.18   
29  Malea Benediktson  2001  H2Odense    37.79        1:19.90   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  01 november 2018 
Licens til Vejle Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:14 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner