2021-04-12   20:16:12
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM Åben klasse, Kortbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Torsdag kl. 09.30

Resultat Løb 5 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 5 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  DM kortbane    Udskriftsdato  01 november 2018   
  Stævne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  10:45   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 november 2018         
 
 
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 26.39 2014-12-05 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 26.98 2012-03-31 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Julie Kepp Jensen  2000  JGI Svømning            26.70   
Mie Ø. Nielsen  1996  Aalborg Svømmeklub            27.21   
Victoria Bierre  2000  Gladsaxe Svømmeklub            28.23   
Caroline Erichsen  1998  Sigma Swim Birkerød            28.39   
Sara Sylvest  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            28.80   
Amalie Bach Nielsen  1999  Horsens Svømmeklub            28.87   
Pernille Rasmussen  1996  Agfs Svømmeafdeling            28.89   
Anna Brandt Nielsen  1998  Lyngby Svømmeklub            29.01   
Katharina Nekhorochko  2000  Sigma Swim Allerød            29.11   
10  Sofie Hansen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            29.35  Deltager ikke i finalen 
11  Sarah Bro  1996  Holbæk Svømme Klub            29.63   
12  Julie Krøyer Svendsen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            29.65   
13  Louise Jensen  2003  DeltaSwim            29.72   
14  Emma Maagøe  1999  Hovedstadens Svømmeklub            29.78   
14  Stine Knudsen  1999  Vejle Svømmeklub            29.78   
16  Snæfridur Sol  2000  Agfs Svømmeafdeling            29.85   
17  Line J. V. Hededal  2001  Vejle Svømmeklub            29.87   
18  Cæcilie Buchholt Johansen  2001  Hovedstadens Svømmeklub            30.03   
19  Cecilie B. Andersen  2001  Vejle Svømmeklub            30.15   
20  Frederikke Mertins  2000  Hvidovre Svømme Klub            30.17   
21  Anna Tørnæs  1994  Horsens Svømmeklub            30.20   
22  Nina Toft  2000  Gentofte Svømme Klub            30.27   
23  Zenia Aarestrup  2001  Gladsaxe Svømmeklub            30.51   
24  Helena V. Elling  2000  Silkeborg Svømmeklub            30.84   
25  Nikoline Østerberg  2000  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling            30.90   
26  Cecilie Elkjær  2001  Hvidovre Svømme Klub            30.98   
27  Mia Wennecke  1999  Helsingør Svømmeklub            31.02   
28  Jennifer Thorius Bek  2000  Horsens Svømmeklub            31.05   
29  Mette Flaskager  1999  Holstebro Svømme Club            31.11   
30  Camilla Ottesen  2000  Aalborg Svømmeklub            31.18   
31  Mille C. Berg  2001  Horsens Svømmeklub            31.27   
32  Sofie Møller Sørensen  1998  Swim Team Neptun            31.49   
33  Natascha Alexandra Green  2000  Agfs Svømmeafdeling            31.53   
34  Caroline P. Mathiesen  2001  Albertslund IF            31.57   
35  Josephine G. Lauridsen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            31.58   
36  Pernille Pedersen  2001  Køge Svømmeklub            31.98   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  01 november 2018 
Licens til Vejle Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:45 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner