2019-12-16   07:32:37
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM Åben klasse, Kortbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Torsdag kl. 09.30

Resultat Løb 4 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 4 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  DM kortbane    Udskriftsdato  01 november 2018   
  Stævne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  10:41   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 november 2018         
 
 
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Anders Jensen (1987) 1:52.33 2009-12-19 
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 1:55.80 2009-04-19 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Kasper Schultz  1995  Agfs Svømmeafdeling    28.15  58.36  1:28.83    1:59.62   
Rasmus Nørfjand  2000  Holstebro Svømme Club    28.79  59.06  1:29.23    1:59.69   
Gustav Jørgensen  2000  Slagelse Svømmeklub    28.26  58.65  1:29.48    1:59.80   
Gustav Friberg  1997  Sigma Swim Birkerød    29.97  1:02.33  1:31.22    2:00.98   
Markus Kjeldsen  2000  Silkeborg Svømmeklub    28.67  59.87  1:31.01    2:01.45   
Jakob Strunge Nissen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    28.81  59.55  1:31.06    2:02.00   
Viktor B. Bromer  1993  Aalborg Svømmeklub    29.51  1:01.09  1:31.94    2:03.39   
Andreas Kaas Elmgreen  1999  Lyngby Svømmeklub    29.12  1:00.63  1:32.10    2:03.58   
Jacob M. Jørgensen  1997  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    29.35  1:00.54  1:32.05    2:03.82   
10  Sebastian Bidstrup Lantz  1999  Vest-Brøndby    28.40  59.43  1:31.14    2:04.23   
11  Alvi Hjelm  1996  Hovedstadens Svømmeklub    29.84  1:01.88  1:34.17    2:06.56   
12  Jakob Schmidt  1999  Holbæk Svømme Klub    28.94  1:00.93  1:34.03    2:07.13   
13  Jakob Bjerre Eriksen  2000  Hillerød Svømmeklub    29.41  1:01.63  1:34.88    2:08.09   
14  Mads Ejdrup Hansen  1999  Lyngby Svømmeklub    29.83  1:02.13  1:36.68    2:11.67  Deltager ikke i finalen 
15  Oliver Thor Sørensen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    29.82  1:02.80  1:37.39    2:12.80  Deltager ikke i finalen 
16  Filip Bækgaard  2000  Herlufsholm Svømmeklub    30.01  1:02.81  1:37.77    2:13.57  Deltager ikke i finalen 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  01 november 2018 
Licens til Vejle Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:41 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark