2020-02-20   22:53:56
Vślg stśvne:

Vślg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vest junior/senior, kortbane

Her vises alle stśvnets resultater opdelt i stśvneafsnit.

Fredag 16.30

Resultat LÝb 9 (Indledende) - Officiel
Resultat LÝb 9 (Indledende) - Officiel 
 
  Stśvne navn  Vest JuniorSenior Kortbane    Udskriftsdato  05 oktober 2018   
  Stśvne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  19:51   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  05 oktober 2018         
 
 
LÝb 9, 50m Butterfly Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 24.71 2014-12-05 
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 26.45 2003-12-12 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Lisa SchÝn  1999  Aalborg SvÝmmeklub            28.42   
Amalie Bach Nielsen  1999  Horsens SvÝmmeklub            28.57   
Lisa Rijkhoff  2001  Aalborg SvÝmmeklub            28.57   
Ellen Nielsen  2001  Esbjerg SvÝmmeklub            28.60   
Josefine Due Christensen  2001  Horsens SvÝmmeklub            28.82   
Cecilie GrÝndal  2002  Horsens SvÝmmeklub            29.04   
Helena V. Elling  2000  Silkeborg SvÝmmeklub            29.12   
Signe Villumsen  2001  Agfs SvÝmmeafdeling            29.35   
Rebecca E. Jacobsen  2003  Viborg SvÝmme Klub            29.37  Deltager ikke i finalen 
10  Mia Borgensgaard  2003  Agfs SvÝmmeafdeling            29.43  Deltager ikke i finalen 
11  My Phuong Bui  2003  H2Odense            29.44   
12  Nikoline Andersen  2003  H2Odense            29.50   
13  Thilde Timmermand  2002  Esbjerg SvÝmmeklub            29.51   
14  Amalie StaghÝj Andersen  2004  Esbjerg SvÝmmeklub            29.59   
15  Karoline SÝrensen  2002  Thisted SvÝmmeklub            29.74   
15  Sarah Bundgaard  2003  Viborg SvÝmme Klub            29.74   
17  Sarah Bryld Jensen  2001  Esbjerg SvÝmmeklub            29.82   
18  Mitzi D. Jensen  2002  Vejle SvÝmmeklub            29.85   
19  Nele Schulze  2004  Haderslev SvÝmme Klub            29.86   
20  Nikoline ōsterberg  2000  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling            30.00   
21  Astrid Nielsen  2002  Esbjerg SvÝmmeklub            30.06  Deltager ikke i finalen 
21  Cille Christensen  2004  Kolding SK            30.06   
23  Emma Stecher  2003  Aalborg SvÝmmeklub            30.08   
24  Maria Mehlsen  2003  Agfs SvÝmmeafdeling            30.18   
25  Clara Lynggaard  2002  ErritsÝ Gymnastik Og IF            30.25   
26  Thea SÝe Bach  2002  Thisted SvÝmmeklub            30.28   
27  Sofie Le Fevre  2004  Horsens SvÝmmeklub            30.30   
28  Sarah Carugati  2004  Agfs SvÝmmeafdeling            30.41   
29  Christina M. Glargaard  2004  Esbjerg SvÝmmeklub            30.61   
30  Eva Hjort  2004  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling            30.68   
31  Karoline L. Kristensen  2003  Aalborg SvÝmmeklub            30.76   
32  Emma JÝrgensen  2001  Esbjerg SvÝmmeklub            30.90   
33  Line Lyskjśr  2003  Silkeborg SvÝmmeklub            31.02   
34  Emilie Podiss Petersen  2004  H2Odense            31.05   
35  Svava Kj. Gregersen  2004  Vejle SvÝmmeklub            31.08   
36  Katrine Rasmussen  2004  Swim Team Neptun            31.11   
37  Ane Kirstine Granild  2004  Agfs SvÝmmeafdeling            31.15   
37  Emma Fjordside Jensen  2003  Holstebro SvÝmme Club            31.15   
39  Louise Houe Andersen  2003  Viborg SvÝmme Klub            31.24   
40  Dicte Skov Forsberg  2004  Skive SvÝmmeklub Poseidon            31.27   
41  Josephine Larsen  2004  Viborg SvÝmme Klub            31.30   
42  Ida Juul GrÝnning  2004  H2Odense            31.50   
43  Freja Friborg  2004  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen            31.56   
44  Anne Dybro Nielsen  2003  Herning SvÝmmeklub            31.60   
45  Pernille Nedergaard  2004  Silkeborg SvÝmmeklub            31.61   
46  Sofie Bach Nielsen  2003  Horsens SvÝmmeklub            31.64   
47  Camilla Tommerup SÝrensen  2003  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen            31.70   
47  Feline Flytkjśr Broersma  2004  Horsens SvÝmmeklub            31.70   
49  Clara Skrydstrup  2004  Agfs SvÝmmeafdeling            31.82   
49  Lea Kjśr Kristensen  2004  Viborg SvÝmme Klub            31.82   
51  Karoline Kristensen  2004  DeltaSwim            31.88   
52  Zophia Henriks  2004  ErritsÝ Gymnastik Og IF            32.30   
53  Stine Bendixen Nissen  2004  Skanderborg SvÝmmeklub            32.46   
54  Mathilde Wisborg Fog  2003  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen            32.58   
55  Amalije Kristensen  2002  SvÝmmeklubben S 68            32.69   
56  Daphne Sander  2003  SvÝmmeklubben Nord            32.79   
57  Maja Volke  2002  Swim Team Neptun            33.35   
58  Astrid Marie Hassing  2004  Aalborg SvÝmmeklub            34.28   
59  Lise Lindemann-Larsen  2002  Thisted SvÝmmeklub            34.91   
Frida Saks Justesen  2004  Agfs SvÝmmeafdeling            DNS   
Natascha Alexandra Green  2000  Agfs SvÝmmeafdeling            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 oktober 2018 
Licens til Vejle SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  19:51 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark