2020-01-26   23:40:16
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vest junior/senior, kortbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 16.30

Resultat Løb 8 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest JuniorSenior Kortbane    Udskriftsdato  05 oktober 2018   
  Stævne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  18:47   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 oktober 2018         
 
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Magnus Jakupsson (1994) 23.84 2015-12-06 
Dansk Rekord Junior: Morten Bak Hansen (1995) 24.87 2012-11-30 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Simon Vingolf Larsen  1998    636          25.83   
  Esbjerg Svømmeklub  26.00                 
Lasse Dall  1997    600          26.34   
  Esbjerg Svømmeklub  25.38                 
Andreas Hansen  2000    595          26.41   
  Vejle Svømmeklub  26.46                 
Kasper Schultz  1995    582          26.61   
  Agfs Svømmeafdeling  26.14                 
Mads Kloster  2002    553          27.07   
  Thisted Svømmeklub  26.73                 
Rasmus Nørfjand  2000    544          27.21   
  Holstebro Svømme Club  26.84                 
Markus Kjeldsen  2000    542          27.24   
  Silkeborg Svømmeklub  28.21                 
Thor Brunsgaard  2003    541          27.26   
  Swim Team Neptun  27.82                 
Patrick Zakaryan Olsen  2002    539          27.29   
  Horsens Svømmeklub  28.22                 
10  Nicolaj Løth Andersen  2001    521          27.61   
  Horsens Svømmeklub  28.27                 
11  Magnus Fallesen  1998    510          27.80   
  Agfs Svømmeafdeling  26.73                 
12  Rasmus Jørgensen  1996    510          27.81   
  Agfs Svømmeafdeling  27.10                 
13  David Hjort  2000    508          27.83   
  Agfs Svømmeafdeling  27.03                 
14  Sofus Bolwig Balladone  2002    507          27.86   
  Agfs Svømmeafdeling  29.08                 
15  Kasper Johnsen  2003    498          28.03   
  Odder Svømmeklub  28.88                 
16  Kristian B. Rasmussen  2003    489          28.19   
  Svømmeklubben S 68  28.60                 
17  Kristoffer Desmareth  2000    485          28.27   
  Ringe Svømme Klub  28.09                 
18  Lukas Jeppesen  2001    472          28.52   
  Erritsø Gymnastik Og IF  28.55                 
18  Malthe Lindeblad  2001    472          28.52   
  DeltaSwim  27.31                 
20  Anders Rasmussen  2001    469          28.59   
  Vejle Svømmeklub  28.21                 
21  Marius Nørgaard  2001    462          28.74   
  Aalborg Svømmeklub  27.99                 
22  Magnus Mikkelsen  2001    450          28.98   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  29.39                 
23  Daniel Gallacher  2002    447          29.06   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  28.27                 
24  Jonas Kjær  2003    436          29.30   
  Esbjerg Svømmeklub  29.83                 
25  Mikkel Podiss Petersen  2002    434          29.34   
  H2Odense  29.89                 
26  Thomas Schiby  2001    425          29.54   
  Aalborg Svømmeklub  28.85                 
27  Sander Kudahl Zaccarin  2003    424          29.57   
  Agfs Svømmeafdeling  28.92                 
28  Malthe Elkjær  2003    414          29.80   
  Vejle Svømmeklub  29.91                 
29  Daniel Østerballe  2003    406          30.00   
  Viborg Svømme Klub  30.77                 
30  Christian Lorey  2003    405          30.03   
  Erritsø Gymnastik Og IF  30.38                 
31  Alexander Korsager Elkjær  2001    404          30.05   
  Lyseng IF  30.07                 
32  Ruben Nørgaard  2002    403          30.06   
  Svømmeklubben Nord  30.70                 
33  Lukas Stæhr Bentsen  2003    397          30.22   
  H2Odense  30.36                 
34  Asbjørn Guldager  2002    390          30.40   
  Haderslev Svømme Klub  30.50                 
35  Frederik P. Michaelsen  2003    368          31.00   
  Svømmeklubben S 68  30.99                 
36  Jonas Krammer Knudsen  2003    363          31.14   
  Esbjerg Svømmeklub  31.10                 
37  Nicklas B. Christensen  2002    355          31.37   
  Horsens Svømmeklub  32.28                 
Ejnar Truelsen  2002              DNS   
  Herning Svømmeklub  30.20                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 oktober 2018 
Licens til Vejle Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  18:47 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark