2020-01-20   11:22:46
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vest junior/senior, kortbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 16.30

Resultat Løb 2 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest JuniorSenior Kortbane    Udskriftsdato  05 oktober 2018   
  Stævne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  18:06   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 oktober 2018         
 
 
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 21.26 2009-12-13 
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 22.25 2012-12-02 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jakob Juul  2000    697          22.84   
  Vejle Svømmeklub  22.89                 
Tobias B. Bjerg  1998    697          22.85   
  Agfs Svømmeafdeling  22.19                 
Simon Vingolf Larsen  1998    677          23.07   
  Esbjerg Svømmeklub  22.97                 
Kasper Schultz  1995    650          23.38   
  Agfs Svømmeafdeling  23.24                 
Rasmus Udbye  2000    639          23.51   
  Horsens Svømmeklub  23.34                 
Jens Bach  1997    627          23.66   
  Aalborg Svømmeklub  22.74                 
Christian Holm Jørgensen  1999    619          23.76   
  Esbjerg Svømmeklub  23.43                 
Rasmus Nørfjand  2000    612          23.86   
  Holstebro Svømme Club  23.75                 
Matthias Bach Mikkelsen  2000    606          23.93   
  Vejle Svømmeklub  23.67                 
10  Lasse Dall  1997    603          23.98  Deltager ikke i finalen 
  Esbjerg Svømmeklub  23.15                 
11  Oliver Frølund  2001    599          24.03   
  Silkeborg Svømmeklub  24.12                 
12  Nicklas Rasmussen  1997    597          24.06   
  Agfs Svømmeafdeling  23.71                 
13  Tais Andkjær Kristensen  1999    594          24.10   
  Horsens Svømmeklub  24.27                 
14  Thor Brunsgaard  2003    591          24.13   
  Swim Team Neptun  24.39                 
15  Magnus Fallesen  1998    591          24.14   
  Agfs Svømmeafdeling  23.76                 
16  Oskar Lindholm  2001    590          24.15   
  Lyseng IF  24.11                 
17  Magnus Dyg Holme  2002    573          24.38   
  Vejle Svømmeklub  24.06                 
18  Martin H. Abel  2001    570          24.43   
  Esbjerg Svømmeklub  23.91                 
19  Gustav Stahl  2002    569          24.44   
  H2Odense  24.68                 
20  Chris Lund Rasmussen  2001    560          24.57   
  Viborg Svømme Klub  24.13                 
21  Johan Bendixen Nissen  2002    557          24.62   
  Skanderborg Svømmeklub  25.34                 
22  Lukas Jeppesen  2001    555          24.65   
  Erritsø Gymnastik Og IF  24.55                 
23  Simon Perzynski  2002    551          24.71   
  Svømmeklubben Sønderborg  25.24                 
24  Malthe Lindeblad  2001    548          24.75   
  DeltaSwim  23.71                 
25  Patrick Zakaryan Olsen  2002    542          24.84   
  Horsens Svømmeklub  24.27                 
26  Nicolaj Løth Andersen  2001    534          24.96   
  Horsens Svømmeklub  25.36                 
27  Anders Bredal Storgaard  2002    532          24.99   
  Svendborg Svømme Klub  25.07                 
28  Jacob Schelde Jensen  2001    530          25.03   
  Kolding SK  25.33                 
29  Mathias Lindberg Laursen  2003    527          25.08   
  Holstebro Svømme Club  24.73                 
30  Elias Hanghøj Jonsson  2002    524          25.12   
  Svømmeklubben S 68  25.48                 
31  Rasmus Jørgensen  1996    523          25.14   
  Agfs Svømmeafdeling  24.47                 
32  Jacob Holst  1991    517          25.23   
  H2Odense  24.95                 
33  Lawrence Langley  2001    516          25.25   
  Aalborg Svømmeklub  25.27                 
34  Andreas Kronborg  2002    511          25.33   
  Vejle Svømmeklub  25.61                 
35  Jens Riisgaard  2000    510          25.35   
  Silkeborg Svømmeklub  25.59                 
35  Mathias Rasmussen  2001    510          25.35   
  Holstebro Svømme Club  25.51                 
37  Julius Henriksen  2002    505          25.43   
  Holstebro Svømme Club  25.31                 
38  Mads Sørensen  2001    503          25.46   
  Vejle Svømmeklub  25.33                 
39  Jacob F. Frederiksen  1999    502          25.49   
  Silkeborg Svømmeklub  24.65                 
40  Malthe Elkjær  2003    496          25.59   
  Vejle Svømmeklub  25.54                 
40  Marius Nørgaard  2001    496          25.59   
  Aalborg Svømmeklub  26.06                 
40  Oliver Christensen  2000    496          25.59   
  Esbjerg Svømmeklub  25.73                 
43  Mikkel Juul Pedersen  2002    494          25.62   
  Svømmeklubben Nord  25.49                 
44  Mads Kloster  2002    493          25.63   
  Thisted Svømmeklub  25.73                 
45  Anders Rasmussen  2001    491          25.68   
  Vejle Svømmeklub  25.35                 
45  Hjalte Lillevik Frost  2001    491          25.68   
  Svømmeklubben S 68  25.78                 
47  Lucas Grinderslev  2001    490          25.69   
  Erritsø Gymnastik Og IF  26.04                 
47  Valdemar Kjærgaard  2001    490          25.69   
  Agfs Svømmeafdeling  25.98                 
49  Johann Kristian Møller  2001    489          25.71   
  Vejle Svømmeklub  25.65                 
49  Kristian B. Rasmussen  2003    489          25.71   
  Svømmeklubben S 68  26.14                 
51  Thomas Schiby  2001    483          25.82   
  Aalborg Svømmeklub  26.03                 
52  Frederik Venø Elling  2003    481          25.84   
  Silkeborg Svømmeklub  26.77                 
52  Sander Linde  2002    481          25.84   
  Ringe Svømme Klub  25.85                 
54  Markus Toft  2003    474          25.97   
  Agfs Svømmeafdeling  25.42                 
55  Anders Elsborg  2003    469          26.06   
  Viborg Svømme Klub  26.23                 
55  Krestian Gelmark-Sørensen  2001    469          26.06   
  Horsens Svømmeklub  24.84                 
57  Anton Leth  2002    465          26.15   
  Vejle Svømmeklub  26.64                 
57  Rasmus Pilegaard Køfer  2003    465          26.15   
  Agfs Svømmeafdeling  25.68                 
59  Mads Stamholt  2003    463          26.18   
  Haderslev Svømme Klub  25.41                 
60  Jeppe Seelig Larsen  2002    462          26.19   
  Hovedstadens Svømmeklub  26.50                 
61  Daniel Gallacher  2002    462          26.20   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  25.85                 
62  Jacob Lyse Søe  2003    461          26.22   
  Odder Svømmeklub  27.07                 
63  Niklas Højbjerg  2003    457          26.30   
  Svømmeklubben S 68  26.18                 
64  Frederik Dumstrei  2002    456          26.31   
  Erritsø Gymnastik Og IF  26.17                 
65  Mathias Knudsen  2003    456          26.32   
  Aalborg Svømmeklub  26.13                 
66  Frederik P. Michaelsen  2003    455          26.33   
  Svømmeklubben S 68  26.63                 
67  Erik Ellemose Sørensen  2002    452          26.38   
  Svømmeklubben Grindsted  26.78                 
68  Asbjørn Guldager  2002    452          26.39   
  Haderslev Svømme Klub  26.69                 
69  Christian Lorey  2003    450          26.43   
  Erritsø Gymnastik Og IF  26.88                 
70  Kasper Laursen  1998    448          26.46   
  Holstebro Svømme Club  25.26                 
71  Jonas Kjær  2003    447          26.49   
  Esbjerg Svømmeklub  26.83                 
71  Tobias Boström  2002    447          26.49   
  Esbjerg Svømmeklub  26.67                 
73  August B Bjerregaard  2003    444          26.54   
  H2Odense  26.79                 
74  Ehab Basha  2000    442          26.59   
  Agfs Svømmeafdeling  25.67                 
75  Sebastian Pors  2002    433          26.77   
  Ringe Svømme Klub  26.65                 
76  Jeppe Haurum  2003    432          26.80   
  Svømmeklubben Grindsted  26.02                 
77  Alfred Feldskov  2003    415          27.14   
  Svendborg Svømme Klub  26.94                 
78  Casper Bang Clausen  2003    415          27.15   
  H2Odense  27.06                 
79  Anders Eenberg  2001    415          27.16   
  Esbjerg Svømmeklub  26.08                 
79  Joachim Hedegaard Nielsen  2002    415          27.16   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  26.81                 
79  Laurits Sigaard  2003    415          27.16   
  Erritsø Gymnastik Og IF  26.99                 
82  Christian Hovmark  2001    406          27.35   
  Thisted Svømmeklub  26.13                 
83  Jonas Krammer Knudsen  2003    404          27.40   
  Esbjerg Svømmeklub  27.16                 
84  Mads Iversen  2002    403          27.41   
  Skanderborg Svømmeklub  27.76                 
85  Malte Lyck Falk  2003    399          27.51   
  DeltaSwim  27.12                 
86  Rasmus Rank Nørgaard  2003    384          27.86   
  Aabybro Idrætsforening  27.28                 
Esben Vad Arentoft  1999              DNS   
  Horsens Svømmeklub  25.63                 
Markus Wirring  2003              DSQ  Tyvstart 
  Odder Svømmeklub  26.50                 
Rasmus Petersen  2002              DSQ  Tyvstart 
  Haderslev Svømme Klub  24.72                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 oktober 2018 
Licens til Vejle Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  18:06 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark