2020-01-18   14:16:32
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vest junior/senior, kortbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 16.30

Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest JuniorSenior Kortbane    Udskriftsdato  05 oktober 2018   
  Stævne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  20:10   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 oktober 2018         
 
 
Løb 12, 4X200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2003 
Dansk Rekord Senior: VAT CPH (1900) 7:10.91 2012-04-01 
Dansk Rekord Junior: Farum Drenge (1900) 7:23.04 2008-10-23 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m      Opnået  Status 











 
Esv Drenge 1  2000  Vejle Svømmeklub            7:23.84   
  Andreas Hansen  2000      52.63  1:47.68      1:47.68   
  Matthias Bach Mikkelsen  2000      53.69  1:53.90      3:41.58   
  Jakob Juul  2000      53.27  1:50.04      5:31.62   
  Magnus Dyg Holme  2002      53.41  1:52.22      7:23.84   
                     
Esbjerg Gutter  Esbjerg Svømmeklub            7:36.87   
  Magnus B. Høgild  1999      55.50  1:54.73      1:54.73   
  Christian Holm Jørgensen  1999      55.65  1:54.42      3:49.15   
  Martin H. Abel  2001      54.11  1:54.93      5:44.08   
  Mikkel Gadgaard  1999      52.43  1:52.79      7:36.87   
                     
Agf Herrer 1  1996  Agfs Svømmeafdeling            7:41.47   
  Magnus Fallesen  1998      55.49  1:56.04      1:56.04   
  Simon B. Jeppesen  1997      55.69  1:55.67      3:51.71   
  Kasper Schultz  1995      54.48  1:54.34      5:46.05   
  Christian L H Frederiksen  2001      56.01  1:55.42      7:41.47   
                     
Aalborg Herrer 1  Aalborg Svømmeklub            7:46.44   
  Nicolas Blanch  1997      54.56  1:52.88      1:52.88   
  Oliver Nørgaard Frost  2002      57.24  1:58.90      3:51.78   
  Jens Bach  1997      58.26  1:57.39      5:49.17   
  Lawrence Langley  2001      56.73  1:57.27      7:46.44   
                     
Horsens Drenge 1  Horsens Svømmeklub            7:47.46   
  Rasmus Udbye  2000      54.62  1:52.29      1:52.29   
  Tais Andkjær Kristensen  1999      57.88  1:59.37      3:51.66   
  Andreas Rasmussen  2000      58.19  2:00.53      5:52.19   
  Nicolaj Løth Andersen  2001      56.26  1:55.27      7:47.46   
                     
Esv Drenge 2  2000  Vejle Svømmeklub            7:50.64   
  Alexander Fenger  1999      56.60  1:54.59      1:54.59   
  Alexander L. Bjørn  2003      57.21  1:58.65      3:53.24   
  Philip Andersen Ravn  2002      58.58  2:01.13      5:54.37   
  Mads Sørensen  2001      55.99  1:56.27      7:50.64   
                     
H2Odense 1  H2Odense            7:53.69   
  Mads Sørensen  2000      56.45  1:57.67      1:57.67   
  Andreas Bui  2000      58.10  1:57.56      3:55.23   
  Gustav Stahl  2002      57.04  1:58.72      5:53.95   
  Jacob Holst  1991      56.96  1:59.74      7:53.69   
                     
Aas Drenge 1  Aarhus Swim            7:55.36   
  Oskar Lindholm  2001      55.19  1:53.30      1:53.30   
  Daniel Gallacher  2002      59.63  2:04.15      3:57.45   
  Dan Izhar-Larsen  1999      57.28  1:59.72      5:57.17   
  Aksel Skrydstrup  2001      56.68  1:58.19      7:55.36   
                     
Hsc Herre  Holstebro Svømme Club            8:03.23   
  Rasmus Nørfjand  2000      57.27  1:58.53      1:58.53   
  Christian Rasmussen  1998      56.75  1:56.83      3:55.36   
  Julius Henriksen  2002      1:00.05  2:07.47      6:02.83   
  Mathias Rasmussen  2001      57.06  2:00.40      8:03.23   
                     
10  Aalborg Herrer 2  Aalborg Svømmeklub            8:06.09   
  Thomas Schiby  2001      59.57  2:03.94      2:03.94   
  Marius Nørgaard  2001      57.26  1:59.50      4:03.44   
  Rune Nørgaard  2000      57.35  2:00.05      6:03.49   
  Christian Bonde  2001      58.60  2:02.60      8:06.09   
                     
11  Agf Herrer 2  1996  Agfs Svømmeafdeling            8:11.25   
  David Hjort  2000      1:00.26  2:06.24      2:06.24   
  Sofus Bolwig Balladone  2002      57.80  2:01.22      4:07.46   
  Andreas Hougaard  2000      58.08  1:58.97      6:06.43   
  Valdemar Kjærgaard  2001      59.11  2:04.82      8:11.25   
                     
12  Vs Herrer  Viborg Svømme Klub            8:18.22   
  Daniel Østerballe  2003      1:01.46  2:07.79      2:07.79   
  Anders Elsborg  2003      59.45  2:02.19      4:09.98   
  Mikkel Riis  2002      1:04.12  2:11.42      6:21.40   
  Chris Lund Rasmussen  2001      56.00  1:56.82      8:18.22   
                     
13  Sønderborg Sks  2000  Svømmeklubben Sønderborg            8:18.56   
  Christopher Kristiansen  2000      57.33  1:59.72      1:59.72   
  Simon Perzynski  2002      59.84  2:04.38      4:04.10   
  Hans Christian L. Thomsen  2001      1:01.93  2:09.83      6:13.93   
  André Iversen  2001      59.68  2:04.63      8:18.56   
                     
14  Agf Herrer 3  1996  Agfs Svømmeafdeling            8:24.83   
  Mathias Lund Hansen  2002      59.02  2:03.28      2:03.28   
  Rasmus Pilegaard Køfer  2003      58.98  2:04.17      4:07.45   
  Markus Toft  2003      1:02.31  2:09.10      6:16.55   
  Ehab Basha  2000      1:00.80  2:08.28      8:24.83   
                     
15  H2Odense 2  H2Odense            8:30.13   
  Lukas Stæhr Bentsen  2003      1:01.68  2:07.64      2:07.64   
  Casper Bang Clausen  2003      1:02.20  2:08.92      4:16.56   
  Victor Nygaard  2003      1:01.81  2:05.40      6:21.96   
  August B Bjerregaard  2003      1:01.81  2:08.17      8:30.13   
                     
16  Erritsø Drenge  Erritsø Gymnastik Og IF            8:35.46   
  Mathias Jørgensen  2002      1:04.74  2:14.95      2:14.95   
  Frederik Dumstrei  2002      1:05.78  2:11.71      4:26.66   
  Lucas Grinderslev  2001      1:02.96  2:37.50      7:04.16   
  Lukas Jeppesen  2001      1:01.06  1:31.30      8:35.46   
                     
17  Aas Drenge 2  Aarhus Swim            8:38.43   
  Magnus Mikkelsen  2001      1:00.28  2:03.62      2:03.62   
  Simon Degn  2003      1:01.04  2:07.19      4:10.81   
  Alexander Korsager Elkjær  2001      1:05.62  2:13.41      6:24.22   
  William Sloth  2003      1:05.74  2:14.21      8:38.43   
                     
18  Pingvin Drenge  2002  Støvring Svømmeklub Pingvinen            9:16.56   
  Joachim Hedegaard Nielsen  2002      1:02.91  2:14.18      2:14.18   
  Jens Riisgaard-Jensen  2003      1:05.09  2:14.63      4:28.81   
  Malik Lodberg Klein  2003      1:06.84  2:18.69      6:47.50   
  Dion Drejer Delaney  2003      1:11.53  2:29.06      9:16.56   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 oktober 2018 
Licens til Vejle Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:10 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark