2021-04-15   01:36:59
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Medley Cup

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng utan mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng utan mellantider 
 
  Tävling  Medley Cup    Utskriftsdatum  21 april 2018   
  Tävlingsort  Åkersberga    Utskriftstid  11:01   
  Arrangör  Åkersberga simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 april 2018         
 
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Flickor A-E, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Alice Jeansson  2008    169          44.07   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
Sofia Glifberg  2008    148          46.00   
  Lidingö Simklubb  44.83                 
Saga Johansson  2008    127          48.42   
  Väsby Simsällskap                   
Jasmine Musaji  2008    75          57.71   
  Botkyrka-Rönninge Simsällskap                   
Isabelle Kashani  2009    72          58.45   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
Julia Boman  2008              DSQ   
  Södertälje Simsällskap                   
Lova Wahlstedt  2010              DSQ   
  Södertälje Simsällskap                   
Olivia Kristiansson  2008              DSQ   
  Södertälje Simsällskap                   
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Flickor A-E, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Felicia Brännbäck  2006    360          34.26   
  Väsby Simsällskap  33.92                 
Elsa Brandt  2006    330          35.26   
  Väsby Simsällskap  34.51                 
Karolina Tylets  2006    295          36.61   
  Åkersberga Simsällskap  41.93                 
Ella Renholm  2006    290          36.80   
  Väsby Simsällskap  37.95                 
Klara Klingberg  2006    280          37.26   
  Lidingö Simklubb  38.16                 
Milla Wahlund  2006    275          37.46   
  Väsby Simsällskap  37.20                 
Cornelia Utgren  2007    271          37.65   
  Solna Sundbyberg SS 04  37.85                 
Nea Tiger Armelius  2006    244          38.99   
  Solna Sundbyberg SS 04  37.08                 
Elina Tshibanda  2007    244          39.01   
  Södertälje Simsällskap  40.53                 
10  Elsa Svahn  2007    234          39.51   
  Väsby Simsällskap  37.80                 
11  Rebecka Barkvall  2007    233          39.60   
  Danderyds Simförening  39.34                 
12  Hanna Melander  2007    212          40.83   
  Väsby Simsällskap  39.29                 
13  Tea Yggmark  2006    212          40.84   
  Solna Sundbyberg SS 04  49.99                 
14  Julia Anttila  2006    210          41.01   
  Danderyds Simförening  43.16                 
15  Leah Ishaq  2006    208          41.10   
  Solna Sundbyberg SS 04  40.68                 
16  Clara Teljstedt  2006    207          41.18   
  Södertälje Simsällskap  42.63                 
17  Ida Johansson  2006    203          41.42   
  Väsby Simsällskap  42.99                 
18  Elsa Ekenbäck  2006    202          41.54   
  Danderyds Simförening  42.72                 
19  Agnes Lundmark  2006    194          42.10   
  Solna Sundbyberg SS 04  39.84                 
20  Maj Unevik  2006    190          42.35   
  Väsby Simsällskap  49.00                 
21  Moa Berg  2006    185          42.73   
  Södertälje Simsällskap  39.32                 
22  Tyra Korent  2006    180          43.17   
  Åkersberga Simsällskap  44.42                 
23  Emilia Lingman  2006    178          43.28   
  Solna Sundbyberg SS 04  44.87                 
24  Lova Deilert  2006    170          43.95   
  Solna Sundbyberg SS 04  45.49                 
25  Wilma Danielsson  2006    158          45.06   
  Solna Sundbyberg SS 04  44.67                 
26  Vera Wijk  2006    158          45.07   
  Väsby Simsällskap  45.94                 
27  Mimmi Nordström Renlund  2007    149          45.89   
  Botkyrka-Rönninge Simsällskap  47.89                 
28  Ziyi Fang  2006    141          46.84   
  Danderyds Simförening  48.39                 
29  Hanna Bolinder  2006    137          47.18   
  Danderyds Simförening  45.81                 
30  Fanny Krekula  2006    135          47.42   
  Väsby Simsällskap  45.59                 
31  Emma Klingh  2006    124          48.88   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
32  Hanna Areblad  2007    114          50.14   
  Väsby Simsällskap  46.29                 
33  Ebba Björkén  2007    111          50.60   
  Väsby Simsällskap  45.67                 
34  Stella Gammel  2006    109          50.91   
  Solna Sundbyberg SS 04  49.33                 
35  Nicole Dvali  2007    98          52.73   
  Åkersberga Simsällskap  47.43                 
36  Mila Ekfeldt  2006    97          52.96   
  Väsby Simsällskap  52.56                 
37  Ellen Löfgren  2006    91          54.08   
  Södertälje Simsällskap                   
38  Minou Merati  2006    71          58.71   
  Södertälje Simsällskap  58.39                 
39  Matilda Holmerin  2007    70          58.94   
  Södertälje Simsällskap  57.33                 
Asta Revsäter  2007              DSQ   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
Danielle Youssef  2006              DSQ   
  Solna Sundbyberg SS 04  46.58                 
Mikaela Erneholm  2006              DSQ   
  Danderyds Simförening  51.02                 
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Flickor A-E, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Moa Zetterström  2005    453          31.73   
  Norrtälje Simklubb  31.51                 
Linn Melander  2005    420          32.53   
  Väsby Simsällskap  33.05                 
Anna Mattila  2004    414          32.70   
  Väsby Simsällskap  34.25                 
Emilia Tshibanda  2004    374          33.82   
  Södertälje Simsällskap  34.71                 
Sigrid Svanberg  2004    368          34.01   
  Solna Sundbyberg SS 04  35.97                 
Linnea Sjöström  2005    335          35.09   
  Norrtälje Simklubb  35.21                 
Tove Dicander  2005    311          35.95   
  Solna Sundbyberg SS 04  39.51                 
Lovisa Klingberg  2004    301          36.35   
  Lidingö Simklubb  36.19                 
Gabriella Gilbert  2004    298          36.46   
  Solna Sundbyberg SS 04  38.25                 
10  Vilma Dombos  2004    296          36.55   
  Lidingö Simklubb  36.09                 
11  Frida Steen  2005    282          37.14   
  Väsby Simsällskap  37.85                 
12  Magda Westberg  2005    281          37.21   
  Åkersberga Simsällskap  38.94                 
13  Cecilia Krans  2005    278          37.32   
  Solna Sundbyberg SS 04  38.36                 
14  Cheyenne Bäckstrand  2005    271          37.64   
  Södertälje Simsällskap  38.72                 
15  Marit Seeliger  2005    264          38.00   
  Södertälje Simsällskap  40.55                 
16  Oliwia Lange  2004    257          38.33   
  Södertälje Simsällskap  37.10                 
17  Alexandra Ward  2005    248          38.78   
  Väsby Simsällskap  36.84                 
18  Lovisa Jardelid  2005    247          38.81   
  Väsby Simsällskap  37.04                 
19  Hanna Sköld  2005    246          38.90   
  Väsby Simsällskap  38.52                 
20  Leah Schöneberg  2004    240          39.23   
  Norrtälje Simklubb  38.80                 
21  Tolue Taheri  2004    238          39.32   
  Lidingö Simklubb  40.13                 
22  Alice Dombos  2004    238          39.33   
  Lidingö Simklubb  39.55                 
23  Elin Glifberg  2004    231          39.73   
  Lidingö Simklubb  40.11                 
24  Cecilia Eklund  2005    230          39.76   
  Väsby Simsällskap  39.31                 
25  Signe Lundh  2005    230          39.79   
  Väsby Simsällskap  39.66                 
26  Emma Wärn  2004    227          39.95   
  Solna Sundbyberg SS 04  38.87                 
26  Filippa Bonorden  2005    227          39.95   
  Danderyds Simförening  42.99                 
28  Nora Rönnbro  2004    224          40.10   
  Åkersberga Simsällskap  38.64                 
29  Felicia Malkan-Juvelin  2005    223          40.16   
  Danderyds Simförening  39.86                 
30  Ella Olsson  2004    223          40.19   
  Åkersberga Simsällskap  40.59                 
31  Irma Ehrengren  2005    216          40.61   
  Danderyds Simförening  41.88                 
32  Nathalie Galway  2005    212          40.83   
  Åkersberga Simsällskap  39.18                 
33  Linn Lynch  2005    212          40.84   
  Solna Sundbyberg SS 04  43.93                 
34  Elina Szeplaky  2004    211          40.92   
  Åkersberga Simsällskap  42.94                 
35  Maanasha Uthayathas  2005    206          41.27   
  Stockholmspolisens IF SF                   
36  Alexandra Kanhamn  2005    205          41.33   
  Åkersberga Simsällskap  43.61                 
37  Linnea Malm  2005    202          41.51   
  Upplands-Bro Simsällskap  41.61                 
38  Elina Darvish  2005    202          41.52   
  Solna Sundbyberg SS 04  41.00                 
39  Mira Halldin  2005    202          41.53   
  Solna Sundbyberg SS 04  45.66                 
40  Elin Höök  2005    191          42.27   
  Väsby Simsällskap  41.97                 
41  Emilia Teglöf  2005    186          42.65   
  Södertälje Simsällskap  42.12                 
42  Lisa Palo  2004    186          42.66   
  Åkersberga Simsällskap  42.80                 
43  Isidora Mitrovic  2005    184          42.79   
  Solna Sundbyberg SS 04  43.80                 
44  Emma Wallmark  2005    184          42.81   
  Kanaans Simsällskap  46.91                 
45  Ebba Rosander  2005    183          42.92   
  Danderyds Simförening  40.33                 
46  Rebecca Velin  2004    181          43.03   
  Väsby Simsällskap  42.30                 
47  Signe Kling  2005    178          43.28   
  Åkersberga Simsällskap  46.75                 
48  Embla Stendrake  2005    167          44.22   
  Åkersberga Simsällskap  42.24                 
49  Andrea Markowicz Lindén  2004    160          44.88   
  Stockholmspolisens IF SF  48.94                 
50  Klara Pettersson  2004    157          45.11   
  Solna Sundbyberg SS 04  44.77                 
51  Amelie Jäntti  2005    152          45.65   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
52  Lara Bartlett  2005    148          46.02   
  Lidingö Simklubb                   
53  Felicia Rydsheim  2005    144          46.47   
  Solna Sundbyberg SS 04  47.95                 
54  Sofia Bäckström  2004    142          46.68   
  Solna Sundbyberg SS 04  47.94                 
55  Alexandra Dombos  2005    128          48.33   
  Åkersberga Simsällskap  50.95                 
56  Julia Isaksson  2005    106          51.48   
  Åkersberga Simsällskap  54.96                 
Ella Mahe  2005              DSQ   
  Solna Sundbyberg SS 04  48.25                 
Jessika Mudyna  2004              DSQ   
  Väsby Simsällskap  38.23                 
Victoria Elias  2005              DSQ   
  Lidingö Simklubb                   
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Flickor A-E, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Jennifer Bergström  2002    528          30.15   
  Åkersberga Simsällskap  30.08                 
Rebecca Sandström  2003    454          31.70   
  Lidingö Simklubb  31.22                 
Cecilia Viberg  2003    423          32.46   
  Lidingö Simklubb  32.61                 
Amanda Andersson  2003    412          32.76   
  Lidingö Simklubb  32.38                 
Josefine Torell  2002    404          32.97   
  Lidingö Simklubb  32.76                 
Wilma Stendrake  2003    395          33.21   
  Åkersberga Simsällskap  33.48                 
Frida Bengtsson  2003    394          33.23   
  Södertälje Simsällskap  32.49                 
Hanna Carlberg  2003    340          34.91   
  Lidingö Simklubb  33.79                 
Olivia Svensson  2003    335          35.08   
  Väsby Simsällskap  35.41                 
10  Isabelle Lindström  2003    317          35.72   
  Solna Sundbyberg SS 04  34.14                 
11  Mimmi Krekula  2003    311          35.95   
  Väsby Simsällskap  36.19                 
12  Tilda Selling  2003    282          37.14   
  Solna Sundbyberg SS 04  38.98                 
13  Klara Isaksson  2003    279          37.31   
  Åkersberga Simsällskap  38.31                 
14  Emelie Karlsson  2002    276          37.41   
  Gustavsbergs Simsällskap  38.17                 
15  Alice Fagerlund  2003    259          38.21   
  Åkersberga Simsällskap  37.59                 
16  Nora Lundberg  2003    256          38.37   
  Åkersberga Simsällskap  39.05                 
17  Alexandra Sandell  2003    255          38.44   
  Solna Sundbyberg SS 04  40.62                 
18  Marina Tormo Lind  2003    251          38.63   
  Åkersberga Simsällskap  41.13                 
19  Agnes Nyberg  2002    246          38.87   
  Solna Sundbyberg SS 04  39.23                 
20  Lisa Eriksson  2003    244          39.01   
  Gustavsbergs Simsällskap  38.86                 
21  Ebba Stromberg  2002    228          39.86   
  Väsby Simsällskap  40.41                 
22  Denise Frejd  2003    199          41.74   
  Åkersberga Simsällskap  44.15                 
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Flickor A-E, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Manjiri Bhat  2000    411          32.79   
  Lidingö Simklubb  32.38                 
Isabelle Ehrngren  1999    374          33.81   
  Åkersberga Simsällskap  32.44                 
Therese Thor  1998    348          34.66   
  Solna Sundbyberg SS 04  31.53                 
Ylwali Häggblad  2000    329          35.31   
  Åkersberga Simsällskap  35.24                 
Lina Albertsen  2001    316          35.79   
  Norrtälje Simklubb  36.90                 
Matilda Wrenkler  2001    315          35.83   
  Åkersberga Simsällskap  34.74                 
Moa Nyberg  2001    271          37.63   
  Åkersberga Simsällskap  36.55                 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  21 april 2018 
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap  Utskriftstid  11:01 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng utan mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng utan mellantider 
 
  Tävling  Medley Cup    Utskriftsdatum  21 april 2018   
  Tävlingsort  Åkersberga    Utskriftstid  11:01   
  Arrangör  Åkersberga simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 april 2018         
 
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Pojkar A-E, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Colin Rosén  2008    125          43.50   
  Väsby Simsällskap                   
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Pojkar A-E, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Valentino Vrbanus  2006    309          32.23   
  Södertälje Simsällskap  33.97                 
Casper Rengart  2006    275          33.52   
  Väsby Simsällskap  34.10                 
Eddie Peng  2007    240          35.06   
  Väsby Simsällskap  35.84                 
Filip Olsson  2006    197          37.45   
  Solna Sundbyberg SS 04  37.85                 
Adam Joseph Michel  2006    183          38.39   
  Lidingö Simklubb  37.92                 
Melvin Bosson  2006    179          38.61   
  Åkersberga Simsällskap  39.77                 
Theo Takala  2007    150          40.99   
  Väsby Simsällskap  40.75                 
Otto Sahlée  2007    149          41.05   
  Stockholmspolisens IF SF  44.68                 
Felix Tetli  2007    145          41.46   
  Södertälje Simsällskap  41.93                 
10  Vilmer Lindström  2007    143          41.61   
  Väsby Simsällskap  42.21                 
11  Erik Frantz  2006    141          41.79   
  Väsby Simsällskap  43.62                 
12  Henrik Viberg  2006    129          43.10   
  Lidingö Simklubb                   
13  Junes Khattab  2006    114          44.92   
  Väsby Simsällskap  42.70                 
14  Erik Svensson  2007    113          45.02   
  Väsby Simsällskap  47.73                 
15  Alexander Kahlin  2006    109          45.52   
  Stockholmspolisens IF SF  54.34                 
16  Leo Näreskog  2006    104          46.26   
  Solna Sundbyberg SS 04  52.70                 
17  Arvid Andersson  2006    87          49.08   
  Norrtälje Simklubb  54.50                 
18  Axel Svensson  2006    80          50.39   
  Upplands-Bro Simsällskap  49.76                 
19  Leon Bocké  2006    78          51.01   
  Åkersberga Simsällskap                   
20  William Ridderstad  2007    77          51.07   
  Norrtälje Simklubb  54.46                 
21  Sixten Selander  2006    59          55.79   
  Södertälje Simsällskap  57.31                 
22  Vide Kling  2007    42          1:02.35   
  Åkersberga Simsällskap  1:01.76                 
Oliver Hagberg  2006              DSQ   
  Stockholmspolisens IF SF  54.87                 
Oskar Jansson  2006              DSQ   
  Norrtälje Simklubb  1:01.73                 
Simon Ericsson  2006              DSQ   
  Åkersberga Simsällskap                   
Willian Lundgren  2007              DSQ   
  Södertälje Simsällskap                   
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Pojkar A-E, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Johan Thormé Rova  2004    376          30.20   
  Södertälje Simsällskap  31.30                 
Johan Montero  2005    292          32.85   
  Väsby Simsällskap  32.17                 
Adrian Ekström  2004    250          34.56   
  Gustavsbergs Simsällskap  35.33                 
Artjoms Ponomarjov  2004    248          34.67   
  Solna Sundbyberg SS 04  34.13                 
Ragnar Simonsson  2004    248          34.69   
  Väsby Simsällskap  36.24                 
Morten Brattgård  2004    242          34.98   
  Gustavsbergs Simsällskap  37.21                 
Benjamin Poehler  2005    234          35.36   
  Danderyds Simförening  36.08                 
Alexander Olausson  2004    213          36.46   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
Johannes Barkarö  2004    208          36.78   
  Åkersberga Simsällskap  37.08                 
10  Alexander Youssef  2004    196          37.52   
  Solna Sundbyberg SS 04  37.40                 
11  Erik Sundström Curstedt  2005    194          37.61   
  Danderyds Simförening  36.89                 
12  Isak Widstrand  2004    158          40.32   
  Åkersberga Simsällskap  36.77                 
13  Martin Gertz  2005    156          40.48   
  Lidingö Simklubb                   
14  Malkolm Nömm  2005    150          40.98   
  Solna Sundbyberg SS 04  41.24                 
15  Neo Carlberg  2005    142          41.73   
  Solna Sundbyberg SS 04  40.79                 
16  Axel Gustavsson  2005    141          41.79   
  Lidingö Simklubb  41.29                 
17  Adrian Cabanne  2004    139          42.04   
  Södertälje Simsällskap                   
18  Maxim Jelagin  2005    127          43.30   
  Lidingö Simklubb  40.08                 
19  Gustav Aglert  2004    123          43.82   
  Solna Sundbyberg SS 04  46.33                 
20  Jakob Fridsell  2005    102          46.55   
  Solna Sundbyberg SS 04  44.35                 
21  Albin Tetli  2005    102          46.61   
  Södertälje Simsällskap                   
22  Mellker Backman Magnusson  2005    100          46.88   
  Södertälje Simsällskap                   
23  Victor Kumlin  2005    28          1:11.28   
  Åkersberga Simsällskap                   
Eric Axland  2004              DSQ   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
Lukas Engström  2005              DSQ   
  Solna Sundbyberg SS 04  39.31                 
Melvin Rinaldo  2005              DSQ   
  Gustavsbergs Simsällskap  37.12                 
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Pojkar A-E, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Emil Tikkanen  2002    494          27.57   
  Åkersberga Simsällskap  27.86                 
Elliot Höft  2002    426          28.97   
  Solna Sundbyberg SS 04  29.69                 
Johannes Fällgren  2002    371          30.33   
  Lidingö Simklubb  37.21                 
Nicholas Weis Shore  2002    359          30.67   
  Solna Sundbyberg SS 04  31.78                 
Victor Karell  2003    356          30.75   
  Norrtälje Simklubb  31.30                 
Rasmus Skyving  2003    351          30.90   
  Norrtälje Simklubb  31.80                 
Hampus Wikner  2002    336          31.35   
  Åkersberga Simsällskap  33.80                 
David Kjellberg  2003    334          31.42   
  Åkersberga Simsällskap  31.75                 
Isak Jederström  2002    320          31.85   
  Åkersberga Simsällskap  31.67                 
10  Arvid Nilsson  2003    320          31.86   
  Gustavsbergs Simsällskap  33.38                 
11  Oscar Broström  2002    308          32.26   
  Norrtälje Simklubb  34.04                 
12  Sebastian Hosokawa  2002    286          33.07   
  Åkersberga Simsällskap  33.75                 
13  Johan Sundström Curstedt  2002    284          33.16   
  Danderyds Simförening  34.88                 
14  Jacob Lange  2002    283          33.17   
  Södertälje Simsällskap  34.91                 
15  Elias Kling  2003    262          34.06   
  Åkersberga Simsällskap  35.07                 
16  Emil Berg  2003    236          35.26   
  Södertälje Simsällskap  34.81                 
16  Filip Berardi  2003    236          35.26   
  Åkersberga Simsällskap  38.12                 
18  Adam Wehtje  2002    233          35.38   
  Lidingö Simklubb                   
19  Kalle Glassel  2003    227          35.72   
  Åkersberga Simsällskap  36.64                 
20  Ivar Lövefors  2003    224          35.88   
  Väsby Simsällskap  37.68                 
21  Samuel Ekström  2002    222          35.95   
  Gustavsbergs Simsällskap  36.52                 
22  Jesper Sandström  2003    222          36.00   
  Åkersberga Simsällskap  39.11                 
23  Oskar Sundqvist  2003    194          37.63   
  Gustavsbergs Simsällskap  38.56                 
24  Paul Kumlin  2003    126          43.43   
  Åkersberga Simsällskap  48.26                 
Tiger Khan  2002              DSQ   
  Solna Sundbyberg SS 04  34.43                 
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Pojkar A-E, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Oscar Gullberg  1999    532          26.90   
  Åkersberga Simsällskap  27.13                 
Noah Stenström  2000    494          27.57   
  Lidingö Simklubb  27.71                 
William Jansson  2000    445          28.54   
  Åkersberga Simsällskap  28.47                 
Adam Söderqvist  2000    395          29.71   
  Åkersberga Simsällskap  30.17                 
Gustav Andersson  2001    372          30.31   
  Norrtälje Simklubb  31.14                 
Tobias Eknor  2000    336          31.35   
  Solna Sundbyberg SS 04  31.72                 
Javad Torabi  1999    251          34.54   
  Åkersberga Simsällskap  39.28                 
Hussain Bostani  2000    244          34.87   
  Åkersberga Simsällskap  41.94                 
Adrian Tittelbach  2001    224          35.85   
  Väsby Simsällskap  36.81                 
Elias Folkesson  1999              DSQ   
  Norrtälje Simklubb  29.57                 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  21 april 2018 
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap  Utskriftstid  11:01 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng utan mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng utan mellantider 
 
  Tävling  Medley Cup    Utskriftsdatum  21 april 2018   
  Tävlingsort  Åkersberga    Utskriftstid  11:51   
  Arrangör  Åkersberga simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 april 2018         
 
 
Gren 3, 50m Ryggsim Flickor A-E, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Alice Jeansson  2008    210          43.16   
  Solna Sundbyberg SS 04  43.45                 
Sofia Glifberg  2008    173          46.03   
  Lidingö Simklubb  46.57                 
Saga Johansson  2008    158          47.43   
  Väsby Simsällskap  49.10                 
Klara Stjernelund  2008    137          49.68   
  Järfälla Simsällskap  51.96                 
Hedvig Lindegren  2008    135          49.94   
  Järfälla Simsällskap  52.77                 
Cecilia Gharib  2008    133          50.19   
  Järfälla Simsällskap  50.40                 
Thea Lindberg Emilsson  2009    132          50.33   
  Järfälla Simsällskap  53.37                 
Andrea Dombos  2008    117          52.41   
  Åkersberga Simsällskap  53.71                 
Cornelia Lundberg  2009    116          52.52   
  Järfälla Simsällskap  51.34                 
10  Isabelle Kashani  2009    94          56.32   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
11  Jasmine Musaji  2008    93          56.59   
  Botkyrka-Rönninge Simsällskap  1:08.91                 
12  Elsa Sjöblom Sterne  2009    92          56.68   
  Järfälla Simsällskap  57.84                 
13  Olivia Kristiansson  2008    90          57.16   
  Södertälje Simsällskap                   
14  Julia Boman  2008    90          57.19   
  Södertälje Simsällskap  55.33                 
15  Noa Ek  2008    90          57.28   
  Södertälje Simsällskap  58.60                 
16  Filippa Olsson  2008    86          58.04   
  Åkersberga Simsällskap                   
17  Ellen Rosander  2009    83          58.75   
  Danderyds Simförening                   
18  Clara Holmerin  2009    78          1:00.01   
  Södertälje Simsällskap  1:14.59                 
19  Isolde Persson  2009    68          1:02.79   
  Solna Sundbyberg SS 04  1:03.63                 
Lova Wahlstedt  2010              DSQ   
  Södertälje Simsällskap  55.58                 
Lykke Jägerskog  2009              DSQ   
  Järfälla Simsällskap                   
Nellie Bocké  2008              DSQ   
  Åkersberga Simsällskap                   
 
Gren 3, 50m Ryggsim Flickor A-E, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Felicia Brännbäck  2006    435          33.87   
  Väsby Simsällskap  34.16                 
Klara Klingberg  2006    405          34.69   
  Lidingö Simklubb  34.72                 
Elsa Brandt  2006    345          36.60   
  Väsby Simsällskap  37.82                 
Rebecka Barkvall  2007    285          39.00   
  Danderyds Simförening  38.86                 
Ida Johansson  2006    282          39.10   
  Väsby Simsällskap  39.61                 
Elsa Svahn  2007    282          39.11   
  Väsby Simsällskap  40.47                 
Hanna Melander  2007    280          39.20   
  Väsby Simsällskap  38.16                 
Milla Wahlund  2006    276          39.39   
  Väsby Simsällskap  40.82                 
Ella Renholm  2006    274          39.51   
  Väsby Simsällskap  40.49                 
Moa Berg  2006    274          39.51   
  Södertälje Simsällskap  38.76                 
11  Karolina Tylets  2006    267          39.84   
  Åkersberga Simsällskap  41.79                 
12  Cornelia Utgren  2007    256          40.38   
  Solna Sundbyberg SS 04  39.61                 
13  Agnes Lundmark  2006    255          40.47   
  Solna Sundbyberg SS 04  38.62                 
14  Nea Tiger Armelius  2006    251          40.67   
  Solna Sundbyberg SS 04  40.57                 
15  Emilia Lingman  2006    241          41.22   
  Solna Sundbyberg SS 04  41.53                 
16  Tea Yggmark  2006    239          41.34   
  Solna Sundbyberg SS 04  44.26                 
17  Tyra Korent  2006    230          41.88   
  Åkersberga Simsällskap  45.65                 
18  Clara Teljstedt  2006    225          42.18   
  Södertälje Simsällskap  42.42                 
19  Hanna Bolinder  2006    221          42.45   
  Danderyds Simförening  42.26                 
20  Leah Ishaq  2006    220          42.49   
  Solna Sundbyberg SS 04  42.95                 
21  Mikaela Erneholm  2006    213          42.94   
  Danderyds Simförening  42.84                 
22  Hanna Areblad  2007    212          43.00   
  Väsby Simsällskap  43.69                 
23  Danielle Youssef  2006    209          43.20   
  Solna Sundbyberg SS 04  44.01                 
24  Elina Tshibanda  2007    203          43.62   
  Södertälje Simsällskap  45.72                 
25  Elsa Ekenbäck  2006    203          43.66   
  Danderyds Simförening  45.64                 
26  Maj Unevik  2006    200          43.85   
  Väsby Simsällskap  44.31                 
27  Lova Deilert  2006    196          44.16   
  Solna Sundbyberg SS 04  43.88                 
28  Vera Wijk  2006    195          44.24   
  Väsby Simsällskap  48.30                 
29  Nicole Dvali  2007    193          44.37   
  Åkersberga Simsällskap  45.67                 
30  Elise Blomström  2006    190          44.59   
  Solna Sundbyberg SS 04  46.05                 
31  Ziyi Fang  2006    180          45.45   
  Danderyds Simförening  46.70                 
32  Asta Revsäter  2007    178          45.59   
  Solna Sundbyberg SS 04  43.85                 
33  Emma Klingh  2006    177          45.66   
  Solna Sundbyberg SS 04  51.16                 
34  Maja Wallmark  2007    175          45.85   
  Kanaans Simsällskap  47.50                 
35  Julia Anttila  2006    174          45.94   
  Danderyds Simförening  46.55                 
36  Fanny Krekula  2006    170          46.30   
  Väsby Simsällskap  46.67                 
37  Alice Sjödén-Sikström  2006    167          46.57   
  Stockholmspolisens IF SF  52.31                 
38  Mimmi Nordström Renlund  2007    161          47.16   
  Botkyrka-Rönninge Simsällskap  50.28                 
39  Desire` Tolinsson  2006    160          47.25   
  Solna Sundbyberg SS 04  49.36                 
40  Sandra Ignatjovic  2007    160          47.26   
  Stockholmspolisens IF SF  48.27                 
41  Ängla Edin  2006    155          47.74   
  Väsby Simsällskap  47.72                 
42  Ebba Björkén  2007    151          48.10   
  Väsby Simsällskap  47.41                 
43  Estelle Liljeblad  2007    150          48.22   
  Åkersberga Simsällskap  50.78                 
44  Wilma Danielsson  2006    150          48.26   
  Solna Sundbyberg SS 04  47.49                 
45  Evelina Dahlberg  2007    146          48.68   
  Åkersberga Simsällskap                   
46  Mila Ekfeldt  2006    144          48.87   
  Väsby Simsällskap  49.15                 
47  Anna Gomez  2007    142          49.18   
  Solna Sundbyberg SS 04  48.00                 
48  Elin Björklund  2007    139          49.44   
  Lidingö Simklubb                   
49  Minou Merati  2006    134          50.13   
  Södertälje Simsällskap  58.59                 
50  Ida Muhic  2007    129          50.74   
  Solna Sundbyberg SS 04  50.66                 
51  Sara Norman Widell  2006    121          51.86   
  Norrtälje Simklubb  56.83                 
52  Ellen Löfgren  2006    119          52.14   
  Södertälje Simsällskap  1:01.24                 
53  Hanna Gustavsson  2007    118          52.24   
  Lidingö Simklubb  49.14                 
54  Alma Sandström  2007    106          54.14   
  Lidingö Simklubb  54.04                 
55  Tyra Hållinder  2007    103          54.63   
  Norrtälje Simklubb                   
56  Matilda Holmerin  2007    84          58.61   
  Södertälje Simsällskap  1:01.19                 
57  Emelie Plate  2006    79          59.82   
  Lidingö Simklubb                   
Louise Axland  2007              DSQ   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
Wilma Söderqvist  2007              DSQ   
  Åkersberga Simsällskap  54.92                 
 
Gren 3, 50m Ryggsim Flickor A-E, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Moa Zetterström  2005    403          34.73   
  Norrtälje Simklubb  34.00                 
Anna Mattila  2004    377          35.53   
  Väsby Simsällskap  36.28                 
Linn Melander  2005    365          35.90   
  Väsby Simsällskap  36.17                 
Emilia Tshibanda  2004    351          36.36   
  Södertälje Simsällskap  39.30                 
Linnea Sjöström  2005    345          36.60   
  Norrtälje Simklubb  37.02                 
Filippa Bonorden  2005    341          36.71   
  Danderyds Simförening  37.37                 
Tove Dicander  2005    327          37.23   
  Solna Sundbyberg SS 04  38.97                 
Lovisa Klingberg  2004    325          37.32   
  Lidingö Simklubb  37.29                 
Jessika Mudyna  2004    321          37.48   
  Väsby Simsällskap  40.39                 
10  Tolue Taheri  2004    319          37.55   
  Lidingö Simklubb  38.19                 
11  Magda Westberg  2005    302          38.23   
  Åkersberga Simsällskap  38.54                 
12  Felicia Malkan-Juvelin  2005    301          38.29   
  Danderyds Simförening  37.44                 
13  Oliwia Lange  2004    301          38.30   
  Södertälje Simsällskap  39.72                 
14  Marit Seeliger  2005    296          38.50   
  Södertälje Simsällskap  38.98                 
15  Lovisa Jardelid  2005    292          38.69   
  Väsby Simsällskap  39.02                 
16  Rebecca Velin  2004    281          39.19   
  Väsby Simsällskap  38.22                 
17  Leah Schöneberg  2004    278          39.32   
  Norrtälje Simklubb  39.57                 
18  Cheyenne Bäckstrand  2005    277          39.34   
  Södertälje Simsällskap  39.64                 
19  Tilde Pettersson  2004    275          39.43   
  Norrtälje Simklubb  41.28                 
20  Ebba Rosander  2005    274          39.51   
  Danderyds Simförening  39.56                 
21  Nora Rönnbro  2004    271          39.62   
  Åkersberga Simsällskap  39.04                 
22  Sigrid Svanberg  2004    266          39.88   
  Solna Sundbyberg SS 04  38.34                 
23  Cecilia Krans  2005    263          40.04   
  Solna Sundbyberg SS 04  42.15                 
24  Emma Wärn  2004    261          40.16   
  Solna Sundbyberg SS 04  46.41                 
25  Alice Dombos  2004    255          40.45   
  Lidingö Simklubb  39.24                 
26  Nathalie Galway  2005    254          40.51   
  Åkersberga Simsällskap  40.37                 
27  Frida Steen  2005    253          40.58   
  Väsby Simsällskap  38.87                 
28  Irma Ehrengren  2005    252          40.62   
  Danderyds Simförening  42.94                 
29  Moa Karlsson  2005    251          40.69   
  Hellas Simklubb  40.53                 
30  Gabriella Gilbert  2004    249          40.79   
  Solna Sundbyberg SS 04  39.76                 
31  Ella Olsson  2004    245          40.98   
  Åkersberga Simsällskap  41.62                 
32  Alexandra Ward  2005    243          41.08   
  Väsby Simsällskap  40.04                 
33  Willma Hållinder  2004    242          41.14   
  Norrtälje Simklubb                   
34  Elina Darvish  2005    242          41.19   
  Solna Sundbyberg SS 04  43.47                 
35  Emilia Teglöf  2005    241          41.21   
  Södertälje Simsällskap  42.87                 
36  Hanna Sköld  2005    238          41.38   
  Väsby Simsällskap  42.20                 
37  Maja Dunder  2005    237          41.47   
  Solna Sundbyberg SS 04  44.42                 
38  Elina Szeplaky  2004    236          41.50   
  Åkersberga Simsällskap  42.85                 
39  Elin Glifberg  2004    234          41.62   
  Lidingö Simklubb  42.11                 
40  Felicia Rydsheim  2005    232          41.75   
  Solna Sundbyberg SS 04  42.03                 
41  Signe Lundh  2005    231          41.78   
  Väsby Simsällskap  40.19                 
42  Isidora Mitrovic  2005    221          42.44   
  Solna Sundbyberg SS 04  43.88                 
43  Elin Höök  2005    220          42.48   
  Väsby Simsällskap  42.52                 
44  Anna Sjöberg  2005    219          42.54   
  Kanaans Simsällskap  43.44                 
45  Cecilia Eklund  2005    218          42.64   
  Väsby Simsällskap  43.51                 
46  Klara Pettersson  2004    215          42.79   
  Solna Sundbyberg SS 04  43.28                 
46  Maanasha Uthayathas  2005    215          42.79   
  Stockholmspolisens IF SF  44.90                 
48  Signe Kling  2005    212          43.02   
  Åkersberga Simsällskap  43.71                 
49  Embla Stendrake  2005    208          43.26   
  Åkersberga Simsällskap  43.49                 
50  Linn Lynch  2005    208          43.32   
  Solna Sundbyberg SS 04  44.14                 
51  Alexandra Kanhamn  2005    206          43.42   
  Åkersberga Simsällskap  44.06                 
52  Linnea Malm  2005    202          43.69   
  Upplands-Bro Simsällskap  43.45                 
53  Sofia Bäckström  2004    184          45.07   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
54  Lara Bartlett  2005    181          45.31   
  Lidingö Simklubb                   
55  Julia Isaksson  2005    180          45.39   
  Åkersberga Simsällskap  47.31                 
56  Amanda Westling  2005    178          45.59   
  Väsby Simsällskap                   
57  Victoria Elias  2005    177          45.64   
  Lidingö Simklubb                   
58  Ida Furuvik Pella  2005    167          46.57   
  Åkersberga Simsällskap                   
59  Lisa Palo  2004    161          47.10   
  Åkersberga Simsällskap                   
60  Alexandra Dombos  2005    144          48.92   
  Åkersberga Simsällskap  52.65                 
61  Julia Grönvall  2004    138          49.56   
  Åkersberga Simsällskap                   
62  Alexandra Jansson  2005    126          51.12   
  Åkersberga Simsällskap  55.28                 
63  Ida Herold  2005    124          51.36   
  Lidingö Simklubb  50.87                 
64  Felicia Engberg  2005    123          51.53   
  Väsby Simsällskap  52.12                 
65  Stella Lillpers  2004    114          52.88   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
66  Tova Andersson  2005    98          55.62   
  Åkersberga Simsällskap  59.94                 
Andrea Markowicz Lindén  2004              DSQ   
  Stockholmspolisens IF SF  48.39                 
Ella Mahe  2005              DSQ   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
Mira Halldin  2005              DSQ   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
Vilma Dombos  2004              DSQ   
  Lidingö Simklubb  40.18                 
 
Gren 3, 50m Ryggsim Flickor A-E, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Jennifer Bergström  2002    514          32.03   
  Åkersberga Simsällskap  31.15                 
Rebecca Sandström  2003    468          33.05   
  Lidingö Simklubb  31.84                 
Cecilia Viberg  2003    401          34.81   
  Lidingö Simklubb  34.69                 
Wilma Stendrake  2003    390          35.12   
  Åkersberga Simsällskap  36.14                 
Amanda Andersson  2003    368          35.80   
  Lidingö Simklubb  37.47                 
Olivia Svensson  2003    361          36.04   
  Väsby Simsällskap  36.90                 
Josefine Torell  2002    353          36.29   
  Lidingö Simklubb  36.45                 
Alice Fagerlund  2003    309          37.94   
  Åkersberga Simsällskap  38.29                 
Frida Bengtsson  2003    308          37.97   
  Södertälje Simsällskap  36.25                 
10  Tuva Walnum  2003    307          38.04   
  Lidingö Simklubb  37.27                 
11  Tilda Selling  2003    293          38.61   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
12  Hanna Carlberg  2003    269          39.76   
  Lidingö Simklubb  40.77                 
13  Nora Lundberg  2003    263          40.02   
  Åkersberga Simsällskap  40.92                 
14  Agnes Nyberg  2002    257          40.33   
  Solna Sundbyberg SS 04  39.50                 
15  Lisa Eriksson  2003    247          40.91   
  Gustavsbergs Simsällskap  41.39                 
16  Klara Isaksson  2003    246          40.96   
  Åkersberga Simsällskap  41.08                 
17  Denise Frejd  2003    239          41.36   
  Åkersberga Simsällskap  42.32                 
18  Alexandra Sandell  2003    234          41.62   
  Solna Sundbyberg SS 04  41.34                 
19  Ebba Stromberg  2002    223          42.28   
  Väsby Simsällskap  43.88                 
20  Emelie Karlsson  2002    211          43.06   
  Gustavsbergs Simsällskap  41.23                 
21  Marina Tormo Lind  2003    209          43.20   
  Åkersberga Simsällskap  44.83                 
22  Isabelle Lindström  2003    201          43.80   
  Solna Sundbyberg SS 04  50.34                 
Mimmi Krekula  2003              DSQ   
  Väsby Simsällskap  40.94                 
Nike Rydin  2003              DSQ   
  Norrtälje Simklubb                   
 
Gren 3, 50m Ryggsim Flickor A-E, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Isabelle Ehrngren  1999    431          33.96   
  Åkersberga Simsällskap  33.65                 
Manjiri Bhat  2000    385          35.28   
  Lidingö Simklubb  33.75                 
Ylwali Häggblad  2000    326          37.29   
  Åkersberga Simsällskap  36.76                 
Matilda Wrenkler  2001    299          38.36   
  Åkersberga Simsällskap  37.17                 
Lina Albertsen  2001    292          38.69   
  Norrtälje Simklubb  38.95                 
Moa Nyberg  2001    242          41.15   
  Åkersberga Simsällskap  40.42                 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  21 april 2018 
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap  Utskriftstid  11:51 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng utan mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng utan mellantider 
 
  Tävling  Medley Cup    Utskriftsdatum  21 april 2018   
  Tävlingsort  Åkersberga    Utskriftstid  12:20   
  Arrangör  Åkersberga simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 april 2018         
 
 
Gren 4, 50m Ryggsim Pojkar A-E, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Viggo Johansson  2008    107          46.79   
  Solna Sundbyberg SS 04  47.55                 
Colin Rosén  2008    95          48.59   
  Väsby Simsällskap  45.99                 
Anders Watanabe  2008    88          49.90   
  Järfälla Simsällskap  55.47                 
Jakob Andersson  2008    76          52.28   
  Järfälla Simsällskap  55.85                 
Oscar Sagelius  2008    73          53.06   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
Emil Hillborg  2008    73          53.12   
  Järfälla Simsällskap  51.91                 
Algot Augustsson Spets  2008    68          54.22   
  Järfälla Simsällskap  49.73                 
Max Löfgren  2008    58          57.11   
  Järfälla Simsällskap  1:02.22                 
David Demirian  2008    57          57.57   
  Järfälla Simsällskap  1:02.26                 
10  Albin Forsberg  2009    56          57.82   
  Järfälla Simsällskap                   
11  Alvin Kopec Öhrström  2009    54          58.52   
  Järfälla Simsällskap                   
Anton Bruhn  2009              DSQ   
  Järfälla Simsällskap  56.92                 
Gustav Skantz  2008              DSQ   
  Järfälla Simsällskap  54.65                 
Marcus Thisner  2009              DSQ   
  Järfälla Simsällskap  1:03.65                 
 
Gren 4, 50m Ryggsim Pojkar A-E, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Valentino Vrbanus  2006    299          33.21   
  Södertälje Simsällskap  34.29                 
Casper Rengart  2006    262          34.70   
  Väsby Simsällskap  35.45                 
Eddie Peng  2007    224          36.56   
  Väsby Simsällskap  37.68                 
Adam Joseph Michel  2006    194          38.32   
  Lidingö Simklubb  38.55                 
Theo Takala  2007    186          38.87   
  Väsby Simsällskap  39.36                 
Rasmus Bäckman  2006    168          40.23   
  Stockholmspolisens IF SF  41.19                 
Melvin Bosson  2006    164          40.56   
  Åkersberga Simsällskap  40.76                 
Vilmer Lindström  2007    162          40.73   
  Väsby Simsällskap  42.44                 
Filip Olsson  2006    153          41.54   
  Solna Sundbyberg SS 04  41.10                 
10  Erik Svensson  2007    135          43.24   
  Väsby Simsällskap  44.85                 
11  Leon Bocké  2006    132          43.59   
  Åkersberga Simsällskap  43.49                 
12  Erik Frantz  2006    131          43.74   
  Väsby Simsällskap  43.26                 
13  Junes Khattab  2006    125          44.34   
  Väsby Simsällskap  45.45                 
14  Henrik Viberg  2006    124          44.53   
  Lidingö Simklubb  44.13                 
15  Justin Åkesson  2006    119          45.07   
  Stockholmspolisens IF SF  47.30                 
16  Leo Näreskog  2006    108          46.53   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
17  Felix Tetli  2007    107          46.80   
  Södertälje Simsällskap  46.29                 
18  Sixten Selander  2006    104          47.10   
  Södertälje Simsällskap  48.01                 
19  Oliver Hagberg  2006    99          47.97   
  Stockholmspolisens IF SF  48.72                 
20  Vide Kling  2007    96          48.42   
  Åkersberga Simsällskap  48.18                 
21  Viggo Asplund  2007    93          49.02   
  Lidingö Simklubb  50.85                 
22  Simon Ericsson  2006    92          49.11   
  Åkersberga Simsällskap  49.67                 
23  Oskar Jansson  2006    91          49.27   
  Norrtälje Simklubb  50.54                 
24  Rafael Aldana Rosén  2006    82          51.00   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
25  William Ridderstad  2007    77          52.07   
  Norrtälje Simklubb  57.95                 
26  Arvid Andersson  2006    77          52.12   
  Norrtälje Simklubb                   
27  Otto Sahlée  2007    72          53.23   
  Stockholmspolisens IF SF  53.22                 
28  Alexander Kahlin  2006    65          55.02   
  Stockholmspolisens IF SF  47.39                 
29  Noah Mehreteab  2006    60          56.50   
  Järfälla Simsällskap  58.02                 
30  Arvid Elfwing  2006    55          58.17   
  Stockholmspolisens IF SF  55.72                 
31  Erik Bergstrand  2006    53          58.86   
  Järfälla Simsällskap  59.59                 
Willian Lundgren  2007              DSQ   
  Södertälje Simsällskap                   
 
Gren 4, 50m Ryggsim Pojkar A-E, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Johan Thormé Rova  2004    296          33.34   
  Södertälje Simsällskap  33.97                 
Artjoms Ponomarjov  2004    263          34.68   
  Solna Sundbyberg SS 04  35.56                 
Adrian Ekström  2004    259          34.82   
  Gustavsbergs Simsällskap  36.13                 
Johan Montero  2005    253          35.12   
  Väsby Simsällskap  34.41                 
Isak Widstrand  2004    233          36.07   
  Åkersberga Simsällskap  36.32                 
Morten Brattgård  2004    228          36.35   
  Gustavsbergs Simsällskap  41.41                 
Ragnar Simonsson  2004    210          37.34   
  Väsby Simsällskap  41.58                 
Erik Sundström Curstedt  2005    209          37.39   
  Danderyds Simförening  39.54                 
Malkolm Nömm  2005    189          38.69   
  Solna Sundbyberg SS 04  39.19                 
10  Alexander Youssef  2004    185          38.97   
  Solna Sundbyberg SS 04  38.42                 
11  Adrian Cabanne  2004    183          39.10   
  Södertälje Simsällskap                   
12  Benjamin Poehler  2005    177          39.56   
  Danderyds Simförening  39.26                 
13  Melvin Rinaldo  2005    174          39.73   
  Gustavsbergs Simsällskap  39.93                 
14  Neo Carlberg  2005    173          39.87   
  Solna Sundbyberg SS 04  40.09                 
15  Gustav Aglert  2004    160          40.92   
  Solna Sundbyberg SS 04  42.72                 
16  Axel Gustavsson  2005    154          41.37   
  Lidingö Simklubb  41.47                 
17  Martin Gertz  2005    152          41.58   
  Lidingö Simklubb  44.73                 
18  Maxim Jelagin  2005    152          41.62   
  Lidingö Simklubb  42.43                 
19  Alexander Olausson  2004    142          42.56   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
20  Mellker Backman Magnusson  2005    136          43.18   
  Södertälje Simsällskap  43.53                 
21  Alvin Johansson  2005    135          43.26   
  Solna Sundbyberg SS 04  42.69                 
22  Lukas Engström  2005    131          43.73   
  Solna Sundbyberg SS 04  43.82                 
23  Albin Tetli  2005    107          46.74   
  Södertälje Simsällskap  43.97                 
24  Jakob Fridsell  2005    103          47.36   
  Solna Sundbyberg SS 04  46.23                 
25  Victor Kumlin  2005    77          52.13   
  Åkersberga Simsällskap  58.83                 
26  Lorentz Marklund  2005    65          55.17   
  Åkersberga Simsällskap                   
Ludvig Timen  2005              DSQ   
  Stockholmspolisens IF SF  48.26                 
 
Gren 4, 50m Ryggsim Pojkar A-E, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Emil Tikkanen  2002    438          29.24   
  Åkersberga Simsällskap  29.60                 
David Kjellberg  2003    360          31.23   
  Åkersberga Simsällskap  32.48                 
Johannes Fällgren  2002    351          31.47   
  Lidingö Simklubb  32.92                 
Rasmus Skyving  2003    345          31.66   
  Norrtälje Simklubb  33.31                 
Nicholas Weis Shore  2002    341          31.79   
  Solna Sundbyberg SS 04  33.37                 
Jacob Lange  2002    321          32.44   
  Södertälje Simsällskap  33.56                 
Adam Wehtje  2002    319          32.51   
  Lidingö Simklubb                   
Elliot Höft  2002    310          32.82   
  Solna Sundbyberg SS 04  34.69                 
Isak Jederström  2002    303          33.08   
  Åkersberga Simsällskap  33.41                 
10  Victor Karell  2003    275          34.13   
  Norrtälje Simklubb  33.51                 
11  Johan Sundström Curstedt  2002    264          34.61   
  Danderyds Simförening  34.70                 
12  Oscar Broström  2002    263          34.64   
  Norrtälje Simklubb  37.47                 
13  Emil Berg  2003    257          34.94   
  Södertälje Simsällskap  35.78                 
14  Hampus Wikner  2002    253          35.12   
  Åkersberga Simsällskap  35.83                 
15  Sebastian Hosokawa  2002    228          36.32   
  Åkersberga Simsällskap  36.94                 
16  Samuel Ekström  2002    217          36.96   
  Gustavsbergs Simsällskap  35.75                 
17  Filip Berardi  2003    200          37.95   
  Åkersberga Simsällskap  39.12                 
18  Kalle Glassel  2003    198          38.08   
  Åkersberga Simsällskap  38.23                 
19  Jesper Sandström  2003    186          38.88   
  Åkersberga Simsällskap  42.20                 
20  Ivar Lövefors  2003    184          39.01   
  Väsby Simsällskap  37.97                 
21  Hugo Wanhainen  2003    176          39.60   
  Kanaans Simsällskap                   
22  Elias Kling  2003    172          39.95   
  Åkersberga Simsällskap  41.01                 
23  Paul Kumlin  2003    170          40.05   
  Åkersberga Simsällskap  46.59                 
24  Oskar Sundqvist  2003    166          40.39   
  Gustavsbergs Simsällskap  41.88                 
25  Arvid Nilsson  2003    156          41.24   
  Gustavsbergs Simsällskap  43.30                 
 
Gren 4, 50m Ryggsim Pojkar A-E, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Oscar Gullberg  1999    421          29.63   
  Åkersberga Simsällskap  31.11                 
Elias Folkesson  1999    387          30.47   
  Norrtälje Simklubb  30.23                 
William Jansson  2000    344          31.69   
  Åkersberga Simsällskap  31.15                 
Gustav Andersson  2001    330          32.15   
  Norrtälje Simklubb  32.92                 
Adam Söderqvist  2000    303          33.05   
  Åkersberga Simsällskap  33.25                 
Tobias Eknor  2000    287          33.67   
  Solna Sundbyberg SS 04  33.77                 
Noah Stenström  2000    284          33.77   
  Lidingö Simklubb  34.70                 
Adrian Tittelbach  2001    251          35.19   
  Väsby Simsällskap  35.37                 
Javad Torabi  1999    182          39.19   
  Åkersberga Simsällskap                   
Hussain Bostani  2000              DSQ   
  Åkersberga Simsällskap  40.29                 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  21 april 2018 
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap  Utskriftstid  12:20 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng utan mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng utan mellantider 
 
  Tävling  Medley Cup    Utskriftsdatum  21 april 2018   
  Tävlingsort  Åkersberga    Utskriftstid  13:43   
  Arrangör  Åkersberga simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 april 2018         
 
 
Gren 5, 50m Bröstsim Flickor A-E, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Alice Jeansson  2008    220          47.68   
  Solna Sundbyberg SS 04  50.17                 
Klara Stjernelund  2008    164          52.60   
  Järfälla Simsällskap  54.18                 
Sofia Glifberg  2008    163          52.67   
  Lidingö Simklubb  54.08                 
Saga Johansson  2008    162          52.81   
  Väsby Simsällskap  53.69                 
Nellie Bocké  2008    128          57.01   
  Åkersberga Simsällskap  1:00.50                 
Isolde Persson  2009    108          1:00.34   
  Solna Sundbyberg SS 04  1:00.12                 
Elsa Sjöblom Sterne  2009    105          1:01.00   
  Järfälla Simsällskap  1:03.68                 
Olivia Kristiansson  2008    103          1:01.28   
  Södertälje Simsällskap                   
Hedvig Lindegren  2008    101          1:01.65   
  Järfälla Simsällskap  59.11                 
10  Isabelle Kashani  2009    93          1:03.37   
  Solna Sundbyberg SS 04  1:00.85                 
11  Cecilia Gharib  2008    89          1:04.41   
  Järfälla Simsällskap                   
12  Andrea Dombos  2008    83          1:05.85   
  Åkersberga Simsällskap  1:03.08                 
13  Jasmine Musaji  2008    60          1:13.39   
  Botkyrka-Rönninge Simsällskap                   
14  Julia Boman  2008    52          1:16.88   
  Södertälje Simsällskap  1:12.50                 
15  Clara Holmerin  2009    48          1:18.91   
  Södertälje Simsällskap  1:17.55                 
Ellen Rosander  2009              DSQ   
  Danderyds Simförening                   
Filippa Olsson  2008              DSQ   
  Åkersberga Simsällskap                   
Lova Wahlstedt  2010              DSQ   
  Södertälje Simsällskap  1:15.22                 
Lykke Jägerskog  2009              DSQ   
  Järfälla Simsällskap  1:15.63                 
Noa Ek  2008              DSQ   
  Södertälje Simsällskap  1:10.15                 
 
Gren 5, 50m Bröstsim Flickor A-E, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Milla Wahlund  2006    405          38.92   
  Väsby Simsällskap  39.38                 
Felicia Brännbäck  2006    388          39.47   
  Väsby Simsällskap  39.75                 
Karolina Tylets  2006    338          41.31   
  Åkersberga Simsällskap  40.56                 
Leah Ishaq  2006    327          41.80   
  Solna Sundbyberg SS 04  41.34                 
Clara Teljstedt  2006    289          43.55   
  Södertälje Simsällskap  43.03                 
Rebecka Barkvall  2007    278          44.10   
  Danderyds Simförening  44.40                 
Cornelia Utgren  2007    274          44.31   
  Solna Sundbyberg SS 04  42.97                 
Hanna Melander  2007    272          44.40   
  Väsby Simsällskap  43.05                 
Klara Klingberg  2006    265          44.83   
  Lidingö Simklubb  45.44                 
10  Agnes Lundmark  2006    259          45.16   
  Solna Sundbyberg SS 04  44.95                 
11  Ella Renholm  2006    259          45.17   
  Väsby Simsällskap  46.41                 
12  Wilma Danielsson  2006    254          45.42   
  Solna Sundbyberg SS 04  45.85                 
13  Mikaela Erneholm  2006    248          45.81   
  Danderyds Simförening  46.43                 
14  Danielle Youssef  2006    243          46.13   
  Solna Sundbyberg SS 04  45.98                 
15  Elsa Ekenbäck  2006    232          46.84   
  Danderyds Simförening  47.86                 
16  Nea Tiger Armelius  2006    232          46.87   
  Solna Sundbyberg SS 04  46.64                 
17  Lova Deilert  2006    230          47.00   
  Solna Sundbyberg SS 04  48.33                 
18  Tea Yggmark  2006    224          47.41   
  Solna Sundbyberg SS 04  49.29                 
19  Tyra Korent  2006    209          48.50   
  Åkersberga Simsällskap  49.22                 
20  Elina Tshibanda  2007    200          49.24   
  Södertälje Simsällskap  51.51                 
21  Moa Berg  2006    196          49.50   
  Södertälje Simsällskap  48.85                 
22  Ida Johansson  2006    196          49.52   
  Väsby Simsällskap  47.88                 
23  Asta Revsäter  2007    194          49.68   
  Solna Sundbyberg SS 04  48.44                 
24  Elsa Svahn  2007    186          50.42   
  Väsby Simsällskap  50.33                 
25  Julia Anttila  2006    182          50.73   
  Danderyds Simförening  52.57                 
25  Maja Wallmark  2007    182          50.73   
  Kanaans Simsällskap  50.86                 
27  Emilia Lingman  2006    181          50.85   
  Solna Sundbyberg SS 04  51.90                 
28  Anna Gomez  2007    176          51.31   
  Solna Sundbyberg SS 04  49.48                 
29  Fanny Krekula  2006    176          51.36   
  Väsby Simsällskap  52.49                 
30  Ziyi Fang  2006    175          51.44   
  Danderyds Simförening  51.23                 
31  Adella Nordin  2007    174          51.55   
  Åkersberga Simsällskap  53.27                 
32  Vera Wijk  2006    171          51.88   
  Väsby Simsällskap  53.54                 
33  Emma Klingh  2006    169          52.03   
  Solna Sundbyberg SS 04  55.99                 
34  Ängla Edin  2006    167          52.29   
  Väsby Simsällskap  52.64                 
35  Ebba Björkén  2007    166          52.32   
  Väsby Simsällskap  51.34                 
36  Hanna Bolinder  2006    164          52.53   
  Danderyds Simförening  50.75                 
37  Mimmi Nordström Renlund  2007    160          52.98   
  Botkyrka-Rönninge Simsällskap  49.01                 
38  Mila Ekfeldt  2006    160          53.03   
  Väsby Simsällskap  53.17                 
39  Esther Hammes  2006    158          53.19   
  Solna Sundbyberg SS 04  53.12                 
40  Ida Muhic  2007    158          53.26   
  Solna Sundbyberg SS 04  54.53                 
41  Stella Gammel  2006    147          54.46   
  Solna Sundbyberg SS 04  55.74                 
42  Matilda Holmerin  2007    145          54.76   
  Södertälje Simsällskap  1:00.06                 
43  Sandra Ignatjovic  2007    138          55.68   
  Stockholmspolisens IF SF  57.77                 
44  Alicia Jäderlund  2006    132          56.43   
  Åkersberga Simsällskap                   
45  Sara Norman Widell  2006    119          58.44   
  Norrtälje Simklubb  1:01.82                 
46  Tyra Hållinder  2007    113          59.47   
  Norrtälje Simklubb  59.44                 
47  Alma Sandström  2007    107          1:00.58   
  Lidingö Simklubb  58.35                 
48  Ellen Löfgren  2006    90          1:04.03   
  Södertälje Simsällskap  1:02.31                 
49  Estelle Liljeblad  2007    82          1:06.22   
  Åkersberga Simsällskap                   
Alice Sjödén-Sikström  2006              DSQ   
  Stockholmspolisens IF SF  53.56                 
Desire` Tolinsson  2006              DSQ   
  Solna Sundbyberg SS 04  55.13                 
Elin Björklund  2007              DSQ   
  Lidingö Simklubb  56.76                 
Elise Blomström  2006              DSQ   
  Solna Sundbyberg SS 04  49.37                 
Elsa Brandt  2006              DSQ   
  Väsby Simsällskap  44.20                 
Hanna Areblad  2007              DSQ   
  Väsby Simsällskap  54.37                 
Hanna Gustavsson  2007              DSQ   
  Lidingö Simklubb                   
Maj Unevik  2006              DSQ   
  Väsby Simsällskap  45.33                 
Minou Merati  2006              DSQ   
  Södertälje Simsällskap  56.70                 
Nicole Dvali  2007              DSQ   
  Åkersberga Simsällskap  54.29                 
 
Gren 5, 50m Bröstsim Flickor A-E, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Anna Mattila  2004    416          38.57   
  Väsby Simsällskap  39.17                 
Emilia Tshibanda  2004    379          39.77   
  Södertälje Simsällskap  49.32                 
Linn Melander  2005    342          41.16   
  Väsby Simsällskap  40.86                 
Moa Zetterström  2005    341          41.19   
  Norrtälje Simklubb  40.91                 
Jessika Mudyna  2004    335          41.43   
  Väsby Simsällskap  42.67                 
Embla Stendrake  2005    328          41.73   
  Åkersberga Simsällskap  41.70                 
Frida Steen  2005    320          42.07   
  Väsby Simsällskap  42.19                 
Felicia Malkan-Juvelin  2005    319          42.13   
  Danderyds Simförening  42.94                 
Willma Hållinder  2004    312          42.44   
  Norrtälje Simklubb  45.48                 
10  Moa Karlsson  2005    309          42.57   
  Hellas Simklubb  43.86                 
11  Nora Rönnbro  2004    301          42.97   
  Åkersberga Simsällskap  41.67                 
12  Elin Glifberg  2004    296          43.18   
  Lidingö Simklubb  43.33                 
13  Ella Mahe  2005    295          43.26   
  Solna Sundbyberg SS 04  44.77                 
14  Alexandra Kanhamn  2005    292          43.41   
  Åkersberga Simsällskap  44.58                 
15  Gabriella Gilbert  2004    283          43.86   
  Solna Sundbyberg SS 04  46.59                 
16  Irma Ehrengren  2005    281          43.95   
  Danderyds Simförening  45.13                 
17  Klara Pettersson  2004    280          43.98   
  Solna Sundbyberg SS 04  43.14                 
18  Signe Lundh  2005    279          44.06   
  Väsby Simsällskap  43.27                 
19  Ella Olsson  2004    278          44.08   
  Åkersberga Simsällskap  45.16                 
20  Magda Westberg  2005    277          44.13   
  Åkersberga Simsällskap  45.70                 
21  Elin Höök  2005    277          44.17   
  Väsby Simsällskap  46.13                 
22  Lovisa Klingberg  2004    276          44.19   
  Lidingö Simklubb  45.28                 
23  Cecilia Krans  2005    276          44.20   
  Solna Sundbyberg SS 04  45.93                 
24  Tilde Pettersson  2004    270          44.52   
  Norrtälje Simklubb  45.63                 
25  Oliwia Lange  2004    265          44.80   
  Södertälje Simsällskap  43.18                 
26  Felicia Rydsheim  2005    259          45.14   
  Solna Sundbyberg SS 04  45.65                 
26  Marit Seeliger  2005    259          45.14   
  Södertälje Simsällskap  43.27                 
26  Rebecca Velin  2004    259          45.14   
  Väsby Simsällskap  44.12                 
29  Leah Schöneberg  2004    258          45.19   
  Norrtälje Simklubb  45.53                 
30  Filippa Bonorden  2005    258          45.20   
  Danderyds Simförening  45.99                 
31  Lovisa Jardelid  2005    257          45.27   
  Väsby Simsällskap  43.92                 
32  Emma Wärn  2004    254          45.43   
  Solna Sundbyberg SS 04  46.88                 
33  Tove Dicander  2005    254          45.46   
  Solna Sundbyberg SS 04  46.98                 
34  Nathalie Galway  2005    253          45.53   
  Åkersberga Simsällskap  45.48                 
35  Linnea Sjöström  2005    252          45.57   
  Norrtälje Simklubb  43.09                 
36  Isidora Mitrovic  2005    249          45.74   
  Solna Sundbyberg SS 04  46.56                 
37  Vilma Dombos  2004    249          45.76   
  Lidingö Simklubb  44.63                 
38  Sigrid Svanberg  2004    246          45.96   
  Solna Sundbyberg SS 04  51.05                 
39  Emilia Teglöf  2005    244          46.05   
  Södertälje Simsällskap  47.14                 
40  Hanna Sköld  2005    238          46.45   
  Väsby Simsällskap  46.20                 
41  Ebba Rosander  2005    234          46.67   
  Danderyds Simförening  46.39                 
42  Cheyenne Bäckstrand  2005    229          47.03   
  Södertälje Simsällskap  45.00                 
43  Amanda Westling  2005    225          47.32   
  Väsby Simsällskap  49.49                 
44  Sofia Bäckström  2004    225          47.34   
  Solna Sundbyberg SS 04  46.95                 
45  Alexandra Ward  2005    224          47.39   
  Väsby Simsällskap  47.47                 
46  Andrea Markowicz Lindén  2004    223          47.46   
  Stockholmspolisens IF SF  47.41                 
47  Alice Dombos  2004    215          48.05   
  Lidingö Simklubb  46.17                 
48  Elina Darvish  2005    205          48.78   
  Solna Sundbyberg SS 04  50.77                 
49  Tolue Taheri  2004    203          48.95   
  Lidingö Simklubb  50.39                 
50  Maanasha Uthayathas  2005    201          49.15   
  Stockholmspolisens IF SF  48.67                 
51  Elina Szeplaky  2004    198          49.34   
  Åkersberga Simsällskap  52.38                 
52  Amelie Jäntti  2005    196          49.52   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
53  Linnea Malm  2005    194          49.68   
  Upplands-Bro Simsällskap  47.23                 
54  Julia Grönvall  2004    192          49.85   
  Åkersberga Simsällskap                   
55  Anna Sjöberg  2005    189          50.14   
  Kanaans Simsällskap  50.84                 
55  Emma Wallmark  2005    189          50.14   
  Kanaans Simsällskap  51.37                 
57  Cecilia Eklund  2005    186          50.41   
  Väsby Simsällskap  51.38                 
58  Ida Furuvik Pella  2005    183          50.64   
  Åkersberga Simsällskap  52.27                 
59  Julia Isaksson  2005    180          50.99   
  Åkersberga Simsällskap  51.22                 
60  Molly Flyglind Selahn  2004    178          51.18   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
61  Alexandra Jansson  2005    175          51.44   
  Åkersberga Simsällskap  52.06                 
62  Maja Dunder  2005    170          51.97   
  Solna Sundbyberg SS 04  54.32                 
63  Lisa Palo  2004    168          52.18   
  Åkersberga Simsällskap  51.34                 
64  Signe Kling  2005    165          52.46   
  Åkersberga Simsällskap  55.19                 
65  Victoria Elias  2005    164          52.61   
  Lidingö Simklubb                   
66  Vilja Bejersten  2005    157          53.34   
  Solna Sundbyberg SS 04  52.83                 
67  Alexandra Dombos  2005    155          53.52   
  Åkersberga Simsällskap  53.35                 
68  Ida Herold  2005    154          53.69   
  Lidingö Simklubb  52.27                 
69  Mira Halldin  2005    147          54.52   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
70  Tova Andersson  2005    136          55.89   
  Åkersberga Simsällskap  59.00                 
Felicia Engberg  2005              DSQ   
  Väsby Simsällskap  58.35                 
Lara Bartlett  2005              DSQ   
  Lidingö Simklubb                   
Linn Lynch  2005              DSQ   
  Solna Sundbyberg SS 04  43.60                 
Maxima Klein  2004              DSQ   
  Hellas Simklubb                   
Stella Lillpers  2004              DSQ   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
 
Gren 5, 50m Bröstsim Flickor A-E, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Cecilia Viberg  2003    596          34.21   
  Lidingö Simklubb  34.47                 
Jennifer Bergström  2002    571          34.71   
  Åkersberga Simsällskap  33.74                 
Amanda Andersson  2003    499          36.29   
  Lidingö Simklubb  36.14                 
Olivia Svensson  2003    448          37.63   
  Väsby Simsällskap  38.76                 
Josefine Torell  2002    394          39.28   
  Lidingö Simklubb  38.38                 
Tuva Walnum  2003    387          39.52   
  Lidingö Simklubb  39.16                 
Wilma Stendrake  2003    379          39.79   
  Åkersberga Simsällskap  39.88                 
Rebecca Sandström  2003    373          40.00   
  Lidingö Simklubb  40.03                 
Klara Isaksson  2003    372          40.03   
  Åkersberga Simsällskap  40.63                 
10  Ebba Stromberg  2002    362          40.41   
  Väsby Simsällskap  40.37                 
11  Frida Bengtsson  2003    319          42.13   
  Södertälje Simsällskap  41.74                 
12  Tilda Selling  2003    307          42.68   
  Solna Sundbyberg SS 04  44.70                 
13  Mimmi Krekula  2003    303          42.86   
  Väsby Simsällskap  43.58                 
14  Nora Lundberg  2003    300          43.01   
  Åkersberga Simsällskap  43.97                 
15  Towalie Hedelin  2002    277          44.18   
  Åkersberga Simsällskap  43.90                 
16  Hanna Carlberg  2003    274          44.33   
  Lidingö Simklubb  44.33                 
17  Emelie Karlsson  2002    271          44.49   
  Gustavsbergs Simsällskap  45.17                 
18  Isabelle Lindström  2003    269          44.57   
  Solna Sundbyberg SS 04  43.92                 
19  Alice Fagerlund  2003    260          45.10   
  Åkersberga Simsällskap  45.29                 
20  Alexandra Sandell  2003    252          45.55   
  Solna Sundbyberg SS 04  44.76                 
21  Agnes Nyberg  2002    248          45.83   
  Solna Sundbyberg SS 04  46.92                 
22  Marina Tormo Lind  2003    226          47.25   
  Åkersberga Simsällskap  48.37                 
23  Denise Frejd  2003    198          49.41   
  Åkersberga Simsällskap  53.13                 
24  Lisa Eriksson  2003    189          50.18   
  Gustavsbergs Simsällskap  48.15                 
 
Gren 5, 50m Bröstsim Flickor A-E, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Lina Albertsen  2001    382          39.68   
  Norrtälje Simklubb  40.85                 
Manjiri Bhat  2000    371          40.08   
  Lidingö Simklubb  40.43                 
Isabelle Ehrngren  1999    346          40.99   
  Åkersberga Simsällskap  39.67                 
Moa Nyberg  2001    322          41.99   
  Åkersberga Simsällskap  41.62                 
Ylwali Häggblad  2000    300          43.00   
  Åkersberga Simsällskap  42.83                 
Matilda Wrenkler  2001    255          45.41   
  Åkersberga Simsällskap  44.24                 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  21 april 2018 
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap  Utskriftstid  13:43 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng utan mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng utan mellantider 
 
  Tävling  Medley Cup    Utskriftsdatum  21 april 2018   
  Tävlingsort  Åkersberga    Utskriftstid  13:45   
  Arrangör  Åkersberga simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 april 2018         
 
 
Gren 6, 50m Bröstsim Pojkar A-E, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Colin Rosén  2008    121          50.96   
  Väsby Simsällskap  49.71                 
Gustav Skantz  2008    88          56.76   
  Järfälla Simsällskap  58.61                 
Viggo Johansson  2008    84          57.49   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
Algot Augustsson Spets  2008    71          1:00.78   
  Järfälla Simsällskap  59.12                 
David Demirian  2008    68          1:01.61   
  Järfälla Simsällskap  1:01.70                 
Jakob Andersson  2008    68          1:01.62   
  Järfälla Simsällskap  58.71                 
Alvin Kopec Öhrström  2009    64          1:03.06   
  Järfälla Simsällskap  1:01.29                 
Albin Forsberg  2009    59          1:04.75   
  Järfälla Simsällskap  1:04.24                 
Marcus Thisner  2009    46          1:09.97   
  Järfälla Simsällskap                   
10  Anton Bruhn  2009    46          1:10.11   
  Järfälla Simsällskap                   
Anders Watanabe  2008              DSQ   
  Järfälla Simsällskap  1:05.34                 
Emil Hillborg  2008              DSQ   
  Järfälla Simsällskap  1:00.98                 
Max Löfgren  2008              DSQ   
  Järfälla Simsällskap  1:05.98                 
Oscar Sagelius  2008              DSQ   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
 
Gren 6, 50m Bröstsim Pojkar A-E, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Casper Rengart  2006    297          37.84   
  Väsby Simsällskap  38.58                 
Valentino Vrbanus  2006    289          38.15   
  Södertälje Simsällskap  38.96                 
Filip Olsson  2006    231          41.15   
  Solna Sundbyberg SS 04  40.81                 
Eddie Peng  2007    219          41.83   
  Väsby Simsällskap  41.15                 
Melvin Bosson  2006    186          44.16   
  Åkersberga Simsällskap  42.99                 
Rasmus Bäckman  2006    173          45.29   
  Stockholmspolisens IF SF  46.58                 
Junes Khattab  2006    167          45.77   
  Väsby Simsällskap  46.88                 
Adam Joseph Michel  2006    159          46.57   
  Lidingö Simklubb  46.37                 
Nicholas Benyammine  2006    142          48.33   
  Solna Sundbyberg SS 04  50.01                 
10  Theo Takala  2007    137          48.87   
  Väsby Simsällskap  46.98                 
11  Justin Åkesson  2006    135          49.18   
  Stockholmspolisens IF SF  46.82                 
12  Leo Serse  2006    133          49.36   
  Kanaans Simsällskap  51.45                 
13  Henrik Viberg  2006    128          49.99   
  Lidingö Simklubb  49.37                 
14  Leon Bocké  2006    127          50.12   
  Åkersberga Simsällskap  51.17                 
15  Otto Sahlée  2007    122          50.86   
  Stockholmspolisens IF SF  53.23                 
16  Felix Tetli  2007    117          51.53   
  Södertälje Simsällskap  53.49                 
17  Arvid Elfwing  2006    116          51.68   
  Stockholmspolisens IF SF  54.27                 
18  Oskar Jansson  2006    116          51.75   
  Norrtälje Simklubb  55.41                 
19  Anton Kamakin  2007    113          52.10   
  Åkersberga Simsällskap  51.48                 
20  Vilmer Lindström  2007    111          52.45   
  Väsby Simsällskap  50.85                 
21  Sixten Selander  2006    108          52.90   
  Södertälje Simsällskap  56.23                 
22  Erik Svensson  2007    102          54.03   
  Väsby Simsällskap  53.30                 
23  Rafael Aldana Rosén  2006    99          54.47   
  Solna Sundbyberg SS 04  53.07                 
24  Leo Näreskog  2006    95          55.24   
  Solna Sundbyberg SS 04  55.66                 
25  Willian Lundgren  2007    90          56.14   
  Södertälje Simsällskap                   
26  Arvid Andersson  2006    89          56.54   
  Norrtälje Simklubb  58.75                 
27  William Ridderstad  2007    87          56.95   
  Norrtälje Simklubb  57.75                 
28  Simon Ericsson  2006    86          57.08   
  Åkersberga Simsällskap  57.62                 
29  Vide Kling  2007    76          59.47   
  Åkersberga Simsällskap  59.01                 
30  Noah Mehreteab  2006    66          1:02.17   
  Järfälla Simsällskap  1:01.78                 
Alexander Kahlin  2006              DSQ   
  Stockholmspolisens IF SF  55.34                 
Erik Bergstrand  2006              DSQ   
  Järfälla Simsällskap  1:01.27                 
Erik Frantz  2006              DSQ   
  Väsby Simsällskap  47.57                 
 
Gren 6, 50m Bröstsim Pojkar A-E, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Johan Thormé Rova  2004    338          36.22   
  Södertälje Simsällskap  37.03                 
Ragnar Simonsson  2004    322          36.82   
  Väsby Simsällskap  39.05                 
Benjamin Poehler  2005    314          37.12   
  Danderyds Simförening  40.78                 
Alexander Youssef  2004    300          37.68   
  Solna Sundbyberg SS 04  37.22                 
Morten Brattgård  2004    293          38.00   
  Gustavsbergs Simsällskap  43.96                 
Artjoms Ponomarjov  2004    287          38.26   
  Solna Sundbyberg SS 04  39.95                 
Isak Widstrand  2004    264          39.34   
  Åkersberga Simsällskap  40.04                 
Johan Montero  2005    261          39.50   
  Väsby Simsällskap  39.42                 
Adrian Ekström  2004    244          40.36   
  Gustavsbergs Simsällskap  45.34                 
10  Martin Gertz  2005    225          41.51   
  Lidingö Simklubb  40.48                 
11  Adrian Cabanne  2004    206          42.72   
  Södertälje Simsällskap                   
12  Erik Sundström Curstedt  2005    195          43.49   
  Danderyds Simförening  47.82                 
13  Alexander Olausson  2004    194          43.57   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
14  Melvin Rinaldo  2005    192          43.71   
  Gustavsbergs Simsällskap  44.23                 
15  Albin Tetli  2005    189          43.93   
  Södertälje Simsällskap  46.08                 
16  Gustav Aglert  2004    181          44.57   
  Solna Sundbyberg SS 04  46.79                 
17  Neo Carlberg  2005    161          46.40   
  Solna Sundbyberg SS 04  45.53                 
18  Malkolm Nömm  2005    156          46.86   
  Solna Sundbyberg SS 04  48.75                 
19  Axel Gustavsson  2005    153          47.18   
  Lidingö Simklubb  45.70                 
20  Lukas Engström  2005    139          48.74   
  Solna Sundbyberg SS 04  50.21                 
21  Alvin Johansson  2005    137          48.96   
  Solna Sundbyberg SS 04  49.61                 
22  Richard Appelberg  2004    131          49.71   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
23  Mellker Backman Magnusson  2005    124          50.61   
  Södertälje Simsällskap  48.97                 
24  Anas Badaoui  2005    111          52.40   
  Åkersberga Simsällskap  57.34                 
25  Ludvig Timen  2005    103          53.86   
  Stockholmspolisens IF SF  55.16                 
26  Jakob Fridsell  2005    98          54.64   
  Solna Sundbyberg SS 04  54.11                 
27  Albin Rejås  2004    87          56.89   
  Norrtälje Simklubb  1:00.88                 
28  Victor Kumlin  2005    66          1:02.32   
  Åkersberga Simsällskap  59.29                 
Eric Axland  2004              DSQ   
  Solna Sundbyberg SS 04                   
Lorentz Marklund  2005              DSQ   
  Åkersberga Simsällskap                   
Maxim Jelagin  2005              DSQ   
  Lidingö Simklubb  47.75                 
 
Gren 6, 50m Bröstsim Pojkar A-E, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Emil Tikkanen  2002    475          32.34   
  Åkersberga Simsällskap  31.99                 
Elliot Höft  2002    420          33.71   
  Solna Sundbyberg SS 04  33.86                 
Isak Jederström  2002    392          34.50   
  Åkersberga Simsällskap  34.71                 
Victor Karell  2003    381          34.80   
  Norrtälje Simklubb  34.83                 
David Kjellberg  2003    374          35.03   
  Åkersberga Simsällskap  35.31                 
Rasmus Skyving  2003    361          35.43   <