2019-12-09   04:17:35
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Kvarken Games 2018

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lauantai aau

Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kvarken Games    Tulostuspäivämäärä  14 huhtikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  13:39   
  Järjestäjä  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsällskap         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  14 huhtikuu 2018         
 
 
Laji 4, 50m RU M,P16,13,12,11,10, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Matvej Ustimenko  2008    95          57.89   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:00.69                 
Michail Angelos Karagiannis  2009    82          1:00.74   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:04.31                 
Oskari Juntti  2008    66          1:05.20   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Niklas Rautava  2009    56          1:08.96   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Konstantinos Karagiannis  2009              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  59.39                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Lukas Friman  2008              DSQ  10m 
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:15.68                 
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
Veikka Turunen  2008              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  54.18                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 4, 50m RU M,P16,13,12,11,10, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Samu Herronen  2007    179          46.83   
  Kokkolan Uimaseura  49.02                 
Nooa Kaunisto  2007    173          47.36   
  Kemin Uimaseura  49.03                 
Lauri Jumppanen  2007    112          54.65   
  Seinäjoen Uimarit-58  54.73                 
Aaron Qvisén  2007    107          55.52   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  57.86                 
Oskari Tavast  2007    94          57.95   
  Seinäjoen Uimarit-58  59.96                 
Kasper Ikonen  2007    93          58.20   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  58.37                 
Oskar Söderlund  2007    82          1:00.79   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:02.08                 
Aapo Ponsiluoma  2007    71          1:03.68   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Vili Lahtinen  2007    49          1:11.98   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:17.10                 
10  Rene Mäenpää  2007    42          1:15.74   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:33.76                 
Adam Westeråker  2007              DSQ  5m 
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
Atte Kiviniemi  2007              DSQ  5m 
  Seinäjoen Uimarit-58  1:24.54                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
Iivari Launonen  2007              DSQ  50m 
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Juho Kallio  2007              DSQ  10m 
  Porin Uimaseura  49.12                 
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
Nicky Rajala  2007              DSQ  5m 
  Kokkolan Uimaseura  58.91                 
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
Valtteri Lahtinen  2007              DSQ  10m 
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:06.53                 
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
 
Laji 4, 50m RU M,P16,13,12,11,10, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kaapo Laaja  2006    237          42.68   
  Keuruun Toverit  44.06                 
Torsti Saarela  2006    180          46.71   
  Vieskan Uimarit  46.87                 
Viljo Varsanpää  2006    180          46.74   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  47.46                 
Måns Manelius  2006    166          48.05   
  Ålands Simförening  50.04                 
Otto Reinikka  2006    158          48.78   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  53.96                 
Tommi Elers  2006    136          51.27   
  Porin Pyrintö  53.55                 
Rasmus Kekola  2006    130          52.05   
  Seinäjoen Uimarit-58  55.18                 
Erik Kotanen  2006    125          52.83   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:00.49                 
Ivar Eklund  2006    123          53.07   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  54.04                 
10  Elias Koivuluoma  2006    107          55.56   
  Seinäjoen Uimarit-58  55.11                 
11  Aatu Jämsä  2006    79          1:01.47   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:04.85                 
12  Jasper Jakonen  2006    69          1:04.19   
  Porin Pyrintö  1:09.60                 
Luukas Norolampi  2006              DSQ  10m 
  Seinäjoen Uimarit-58  1:01.60                 
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
Valtteri Limnell  2006              DSQ  10m 
  Seinäjoen Uimarit-58  1:07.37                 
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
 
Laji 4, 50m RU M,P16,13,12,11,10, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sakari Korri  2005    380          36.46   
  Rauman Uimaseura  38.03                 
Miklas Pikkuhuhta  2005    303          39.32   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  40.95                 
Tuomas Romsi  2005    268          40.96   
  Kemin Uimaseura  41.80                 
Adrian Kaslin  2005    187          46.14   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  47.72                 
Adam Björkstrand  2005    175          47.21   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  50.00                 
Arttu Syrjä  2005    127          52.54   
  Seinäjoen Uimarit-58  52.72                 
 
Laji 4, 50m RU M,P16,13,12,11,10, Loppukilpailut 14 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jami Ihalainen  2003    591          31.48   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  31.72                 
Kirill Helsing  2002    525          32.75   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  33.11                 
Tatu Hapuoja  2003    483          33.65   
  Uinti Tampere  33.26                 
Henrik Siltari  2002    476          33.83   
  Kemin Uimaseura  33.62                 
Weeti Virtanen  2004    430          34.98   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  37.96                 
Mikael Nurmela  2002    410          35.56   
  Seinäjoen Uimarit-58  35.41                 
Karlo Kilpinen  2003    395          36.00   
  Kemin Uimaseura  35.90                 
Simon Ravals  2003    394          36.02   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  38.44                 
Henri Naarajärvi  2002    368          36.84   
  Uinti Tampere  36.41                 
10  Elmo Arvo  2003    365          36.94   
  Kokkolan Uimaseura  40.80                 
11  Miro Nurmela  2002    358          37.18   
  Seinäjoen Uimarit-58  38.00                 
12  Joona Kinnunen  2004    352          37.41   
  Alavuden Urheilijat  37.78                 
13  David Sundström  2003    340          37.82   
  Umeå Simsällskap  37.66                 
14  Felix Luthman  2004    339          37.89   
  Umeå Simsällskap  37.90                 
15  Ivar Nordman  2003    323          38.48   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  39.53                 
16  Unai Izarra  2003    316          38.77   
  Umeå Simsällskap  39.43                 
17  Lenni Lehtonen  2004    307          39.13   
  Uinti Tampere  39.01                 
18  Dan Lampinen  2003    303          39.33   
  Pihlava Työväen Urheilijat  41.08                 
19  Linus Hallgren  2003    284          40.15   
  Umeå Simsällskap  40.68                 
20  Samuel Norlin  2002    262          41.25   
  Umeå Simsällskap  41.30                 
21  Eeli Hanka  2003    249          41.95   
  Seinäjoen Uimarit-58  41.86                 
22  Kalle Haavisto  2003    246          42.13   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
23  Alexander Eklund  2002    244          42.28   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  41.01                 
24  Atte Nieminen  2004    242          42.39   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  42.98                 
25  Johannes Laihorinne  2003    202          45.02   
  Seinäjoen Uimarit-58  44.64                 
26  Jaakko Karti  2004    200          45.17   
  Uinti Tampere  48.42                 
27  Rasmus Saarimaa  2004    179          46.85   
  Seinäjoen Uimarit-58  46.25                 
28  Aaro-Oskar Ruuskanen  2004    178          46.95   
  Seinäjoen Uimarit-58  47.80                 
29  Iisakki Laihorinne  2003    177          47.01   
  Seinäjoen Uimarit-58  45.74                 
30  Visa Nissinen  2004    176          47.13   
  Kokkolan Uimaseura  50.41                 
31  Mikael Halonen  2003    169          47.76   
  Uinti Tampere  47.61                 
32  Viljam Mäenpää  2003    151          49.61   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  53.72                 
33  Aapo Koivuniemi  2004    129          52.18   
  Uinti Tampere  53.61                 
Aaro Antero Tavi  2004              DSQ  5m 
  Kemin Uimaseura                   
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
Iliad Sioofy Khojine  2004              DSQ  5m 
  Uinti Tampere  43.79                 
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
Lauri Mäkinen  2004              DSQ   
  Uinti Tampere  46.37                 
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
Samuel Perälä  2002              DSQ   
  Lapuan Virkiä  47.18                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 4, 50m RU M,P16,13,12,11,10, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Juha Kollin  1993    587          31.55   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  30.40                 
Walentin Koskinen  2000    571          31.84   
  Uinti Tampere  31.27                 
Teemu Hartikainen  1993    542          32.40   
  Kemin Uimaseura                   
Eetu Nyrhinen  2000    528          32.67   
  Uinti Tampere  32.32                 
Joona Oksakari  2000    525          32.75   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  31.67                 
Tatu Hörkkö  2001    525          32.75   
  Uinti Tampere  32.55                 
Eddie Eriksson  1999    509          33.08   
  Ålands Simförening  33.35                 
Jere Kotomäki  1997    505          33.17   
  Kokkolan Uimaseura  31.72                 
Kaj Smeds  1998    499          33.29   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  31.07                 
10  Eelis Hukka  1999    481          33.71   
  Swimming Club Rovaniemi  32.48                 
11  Oskari Ovaskainen  2000    479          33.76   
  Porin Uimaseura  33.64                 
12  Juuso Syrjälä  2001    463          34.13   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  35.39                 
13  Viktor Thodin  2000    459          34.24   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  35.86                 
14  Verneri Kaarlenkaski  1999    449          34.48   
  Uinti Tampere  34.07                 
15  Joonas Hilaja  1999    448          34.52   
  Pihlava Työväen Urheilijat  34.54                 
16  Artturi Kaarlenkaski  1997    444          34.62   
  Uinti Tampere  33.09                 
17  Jere Kekola  2000    417          35.34   
  Seinäjoen Uimarit-58  33.85                 
18  Elias Nurmi  2001    317          38.71   
  Alavuden Urheilijat  39.36                 
19  Aleksei Belov  1998    285          40.12   
  Porin Uimaseura  39.37                 
20  Juuso Mikael Tiensuu  2001    271          40.78   
  Kemin Uimaseura  39.49                 
21  Niklas Nygård  2001    270          40.86   
  Kokkolan Uimaseura  40.31                 
22  Peter Lundberg  1991    260          41.37   
  Umeå Simsällskap  42.56                 
23  Antti Ahola  2001    203          44.94   
  Lapuan Virkiä  43.44                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  14 huhtikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  Tulostusaika  13:39 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner