2020-01-23   10:27:45
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Kvarken Games 2018

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lauantai aau

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kvarken Games    Tulostuspäivämäärä  14 huhtikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  13:39   
  Järjestäjä  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsällskap         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  14 huhtikuu 2018         
 
 
Laji 1, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aino Välimaa  2006    470  33.25  1:10.89  1:48.74    2:25.25   
  Uinti Tampere  2:28.69                 
                     
Miina Torvikoski  2006    444  34.18  1:11.53  1:49.94    2:28.09   
  Kemin Uimaseura  2:37.58                 
                     
Hannah Lamminmäki  2006    377  36.11  1:16.57  1:57.48    2:36.35   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:44.08                 
                     
Anni Turunen  2006    377  35.24  1:14.75  1:56.13    2:36.37   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:37.20                 
                     
Alva Gustavsson  2006    306  38.25  1:21.30  2:06.60    2:47.62   
  Umeå Simsällskap  2:44.74                 
                     
Noora-Maria Linna  2006    303  39.03  1:22.01  2:05.76    2:48.16   
  Vieskan Uimarit  2:45.89                 
                     
Elena Henze  2006    294  39.35  1:22.77  2:07.67    2:49.76   
  Umeå Simsällskap  2:46.11                 
                     
Anna Hynönen  2006    288  39.09  1:23.20  2:09.02    2:50.92   
  Uinti Tampere  3:15.37                 
                     
Tuva Lindvall  2006    285  38.25  1:20.88  2:07.99    2:51.65   
  Umeå Simsällskap  2:51.75                 
                     
10  Oona Lipponen  2006    274  38.91  1:24.31  2:10.96    2:53.81   
  Kemin Uimaseura  2:49.18                 
                     
11  Julia Hellström  2006    246  39.43  1:25.54  2:13.43    3:00.28   
  Umeå Simsällskap  3:01.88                 
                     
12  Stina Koskenniemi  2006    181  44.05  1:35.94  2:28.86    3:19.60   
  Umeå Simsällskap  3:21.27                 
                     
13  Julia Luomakortes  2008    141  47.77  1:44.09  2:42.19    3:36.95   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:42.84                 
                     
14  Iida-Carita Niskanen  2008    140  46.65  1:43.18  2:42.98    3:37.31   
  Vieskan Uimarit                   
                     
15  Siiri Suominen  2006    131  49.85  1:46.61  2:45.50    3:42.09   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
16  Jenni Järvensivu  2006    116  47.35  1:47.97  2:52.13    3:51.42   
  Porin Pyrintö  3:44.94                 
                     
 
Laji 1, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Siiri Arjanmaa  2004    556  31.09  1:05.71  1:41.46    2:17.39   
  Uinti Tampere  2:17.26                 
                     
Kiira Kangasniemi  2003    542  31.30  1:06.31  1:42.71    2:18.51   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:18.00                 
                     
Petra Kivi  2003    539  33.01  1:08.51  1:43.94    2:18.77   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:18.88                 
                     
Senni Mattila  2003    539  30.72  1:05.62  1:42.02    2:18.79   
  Porin Uimaseura  2:18.42                 
                     
Santra Nieminen  2004    524  31.99  1:07.26  1:44.08    2:20.05   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  2:20.52                 
                     
Emmi Manninen  2004    520  32.13  1:07.69  1:44.18    2:20.45   
  Uinti Tampere  2:23.17                 
                     
Meeri Yli-Äyhö  2004    509  31.97  1:08.04  1:45.36    2:21.41   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  2:26.95                 
                     
Maja Byström  2003    505  30.86  1:05.88  1:44.01    2:21.84   
  Örnsköldsviks Allmänna SS  2:13.94                 
                     
Jenny Grangärd  2003    487  32.75  1:09.25  1:46.99    2:23.53   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:27.74                 
                     
10  Sofia Ellonen  2004    471  33.09  1:09.97  1:47.83    2:25.16   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  2:23.67                 
                     
11  Pirita Hautala  2004    469  34.15  1:12.08  1:49.95    2:25.40   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:28.01                 
                     
12  Henna Känsäkangas  2004    463  33.12  1:09.28  1:47.34    2:25.98   
  Kokkolan Uimaseura  2:26.77                 
                     
13  Ella Ekman  2003    463  32.57  1:09.90  1:48.20    2:26.04   
  Uinti Tampere  2:22.29                 
                     
14  Tindra Norling  2003    460  33.70  1:11.51  1:49.08    2:26.31   
  Umeå Simsällskap  2:23.49                 
                     
15  Maija Björkholm  2003    458  34.70  1:11.42  1:48.82    2:26.57   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:26.82                 
                     
16  Anniina Haarala  2004    456  33.95  1:11.21  1:49.43    2:26.76   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:27.22                 
                     
17  Astrid Gustafsson  2003    450  33.84  1:11.34  1:49.97    2:27.36   
  Umeå Simsällskap  2:28.81                 
                     
18  Siiri Mätäsjärvi  2004    447  34.09  1:10.96  1:49.59    2:27.75   
  Uinti Tampere  2:38.52                 
                     
19  Noora Kylmämetsä  2004    445  33.46  1:10.93  1:49.89    2:27.89   
  Uinti Tampere  2:29.35                 
                     
20  Olivia Uusitorppa  2004    436  34.27  1:12.63  1:51.43    2:28.96   
  Swimming Team Rauma  2:30.26                 
                     
21  Inger Isaksen  2005    432  34.39  1:13.83  1:52.36    2:29.45   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:35.19                 
                     
22  Veera Välivainio  2005    431  33.60  1:12.60  1:52.49    2:29.56   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:33.40                 
                     
23  Jessica Mäkinen  2004    430  32.91  1:10.65  1:50.23    2:29.58   
  Uinti Tampere  2:25.53                 
                     
24  Kiona Inkilä  2004    429  32.84  1:11.01  1:50.83    2:29.74   
  Uinti Tampere  2:27.16                 
                     
25  Lise Strandberg  2003    419  34.26  1:12.05  1:51.38    2:30.87   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:35.45                 
                     
26  Nita Tenho  2004    415  34.06  1:12.58  1:52.75    2:31.42   
  Porin Uimaseura  2:26.45                 
                     
27  Lea Edvardsson  2003    407  33.43  1:12.49  1:52.91    2:32.43   
  Umeå Simsällskap  2:37.03                 
                     
28  Tara Salli  2005    404  34.16  1:13.35  1:54.30    2:32.73   
  Uinti Tampere  2:37.21                 
                     
29  Enna Eho  2004    403  34.47  1:13.84  1:54.36    2:32.85   
  Uinti Tampere  2:37.92                 
                     
30  Ninni Eriksson  2003    403  33.18  1:11.38  1:52.49    2:32.88   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:29.14                 
                     
31  Aamu Knuuttila  2004    403  34.64  1:13.89  1:53.90    2:32.95   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:36.24                 
                     
32  Tilde Löfqvist  2004    402  34.33  1:13.27  1:53.50    2:33.03   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:43.40                 
                     
33  Pihla Äkkinen  2005    395  35.03  1:14.69  1:56.05    2:33.88   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:33.77                 
                     
34  Annukka Jouppila  2003    391  35.06  1:14.38  1:54.65    2:34.41   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:33.11                 
                     
35  Noora Pätiälä  2004    391  35.17  1:14.58  1:54.83    2:34.49   
  Uinti Tampere  2:32.36                 
                     
36  Ida Töyrylä  2004    387  34.45  1:13.88  1:54.76    2:34.99   
  Uinti Tampere  2:41.52                 
                     
37  Viivi Lehtonen  2004    377  35.98  1:16.71  1:57.79    2:36.29   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:35.92                 
                     
38  Matilda Holmlund  2005    375  33.71  1:13.69  1:56.06    2:36.58   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
39  Laura Sofia Oksakari  2005    374  35.66  1:15.87  1:56.00    2:36.70   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:40.10                 
                     
40  Viivi Nurmela  2004    372  34.48  1:14.54  1:56.47    2:37.05   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:34.40                 
                     
41  Liisa Siikala  2003    370  37.20  1:18.09  1:57.77    2:37.26   
  Uinti Tampere  2:40.04                 
                     
42  Emmi Lapikisto  2005    366  35.58  1:14.97  1:56.85    2:37.87   
  Uinti Tampere  2:39.59                 
                     
43  Heidi Helenius  2005    364  35.66  1:16.26  1:57.45    2:38.13   
  Uinti Tampere  2:35.24                 
                     
44  Melissa Virtanen  2004    364  35.81  1:16.60  1:58.89    2:38.19   
  Uinti Tampere  2:41.53                 
                     
45  Ida Ekebohm  2005    363  36.47  1:17.69  1:59.49    2:38.24   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:48.21                 
                     
46  Maria Kaarlejärvi  2004    359  36.66  1:17.47  1:58.53    2:38.85   
  Swimming Club Rovaniemi  2:49.82                 
                     
47  Tara Korkiakoski  2003    353  34.11  1:12.80  1:56.23    2:39.73   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:26.61                 
                     
48  Ella Hietala  2003    352  35.52  1:15.51  1:58.10    2:39.87   
  Umeå Simsällskap  2:37.16                 
                     
49  Noora Kekola  2004    349  35.57  1:16.42  1:58.72    2:40.42   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:39.97                 
                     
50  Julia Minttu-Maria Tiensuu  2005    346  35.95  1:18.00  2:01.48    2:40.92   
  Kemin Uimaseura  2:47.81                 
                     
51  Veera Varsanpää  2004    345  36.76  1:18.31  2:00.61    2:40.94   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:43.47                 
                     
52  Henni Halme  2005    341  36.45  1:18.18  1:59.97    2:41.61   
  Uinti Tampere  2:50.51                 
                     
53  Saana Lauhava  2005    337  36.08  1:17.22  1:59.96    2:42.27   
  Swimming Club Rovaniemi  2:53.14                 
                     
54  Pinja Kallio  2004    334  35.51  1:16.53  1:59.96    2:42.70   
  Porin Uimaseura  2:43.21                 
                     
55  Susanna Uitto  2004    334  37.55  1:19.56  2:01.37    2:42.80   
  Uinti Tampere  2:41.68                 
                     
56  Jenna Korpilahti  2005    325  39.35  1:20.20  2:02.82    2:44.27   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:45.94                 
                     
57  Aamu Kannosto  2005    320  36.63  1:18.24  2:02.52    2:45.01   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:41.10                 
                     
58  Sara Ruotsalainen  2003    314  37.52  1:20.13  2:03.72    2:46.08   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:46.27                 
                     
59  Alice Granström  2003    312  36.60  1:19.78  2:04.09    2:46.41   
  Umeå Simsällskap  3:02.67                 
                     
60  Emma Lähteenmäki  2004    310  35.82  1:18.03  2:02.90    2:46.81   
  Uinti Tampere  2:43.08                 
                     
61  Maria Hautala  2003    305  36.37  1:18.69  2:03.63    2:47.71   
  Kurikan Ryhti  2:52.31                 
                     
62  Rebecca Duns  2003    303  37.16  1:18.62  2:03.50    2:48.17   
  Ålands Simförening  2:44.00                 
                     
63  Enni Halttunen  2005    298  38.00  1:22.14  2:06.46    2:49.04   
  Uinti Tampere  2:52.60                 
                     
64  Minna Virtanen  2004    288  36.52  1:18.93  2:05.14    2:50.94   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:48.96                 
                     
65  Elin Öberg  2004    281  38.22  1:23.77  2:09.61    2:52.30   
  Umeå Simsällskap  2:52.21                 
                     
66  Emilia Peuhkurinen  2005    281  37.28  1:21.57  2:07.97    2:52.46   
  Uinti Tampere  2:59.77                 
                     
67  Saana Näsi  2004    273  37.84  1:22.69  2:10.64    2:54.08   
  Kemin Uimaseura  2:57.47                 
                     
68  Hanna Saarela  2003    270  40.26  1:25.16  2:10.73    2:54.62   
  Vieskan Uimarit  2:55.51                 
                     
69  Oosa Paavola  2005    254  38.79  1:24.88  2:13.73    2:58.18   
  Kokkolan Uimaseura  3:00.66                 
                     
70  Aada Berg  2004    254  40.28  1:26.94  2:14.85    2:58.20   
  Porin Pyrintö  3:03.62                 
                     
71  Sanni Lehtonen  2004    252  39.48  1:25.02  2:12.83    2:58.69   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:07.84                 
                     
72  Jonna Känsäkangas  2004    226  41.37  1:27.84  2:16.81    3:05.44   
  Kokkolan Uimaseura  3:02.14                 
                     
73  Iida-Isabella Pakka  2004    225  39.75  1:26.56  2:16.42    3:05.67   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:59.68                 
                     
74  Aino Manner  2004    224  41.00  1:27.36  2:19.78    3:06.00   
  Porin Pyrintö  3:16.76                 
                     
75  Emma Lång  2004    222  42.24  1:30.67  2:19.70    3:06.44   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:04.76                 
                     
76  Milja Santavirta  2004    216  41.74  1:29.17  2:19.22    3:08.09   
  Porin Pyrintö  3:18.15                 
                     
77  Sonja Järvinen  2004    207  42.43  1:30.06  2:20.44    3:10.91   
  Uinti Tampere  3:17.23                 
                     
78  Neela Wessman  2005    203  42.43  1:31.70      3:11.95   
  Porin Pyrintö                   
                     
79  Elle Axén  2004    202  41.54  1:32.53  2:23.61    3:12.38   
  Uinti Tampere  2:57.75                 
                     
80  Mirella Hakala  2005    197  41.64  1:31.44  2:24.02    3:14.14   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
81  Hanna Eveliina Hietanen  2005    192  42.65  1:32.50  2:27.69    3:15.63   
  Lapuan Virkiä                   
                     
82  Ronya Rajala  2005    190  41.88  1:31.29  2:25.45    3:16.21   
  Kokkolan Uimaseura  3:23.08                 
                     
83  Venny Korjonen  2005    188  42.60  1:32.26  2:25.32    3:16.95   
  Uinti Tampere  3:14.42                 
                     
84  Sanni Porkkala  2004    185  45.03  1:34.25  2:26.27    3:17.97   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:17.27                 
                     
85  Anna Villför  2004    166  45.35  1:37.51  2:32.13    3:25.20   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:53.57                 
                     
86  Aliisa Rintakoski  2004    135  50.26  1:49.01  2:47.00    3:40.21   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:40.59                 
                     
Viivi Lehtonen  2005              DNS   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:59.97                 
                     
 
Laji 1, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mila Manner  2001    601  29.76  1:04.05  1:38.80    2:13.84   
  Uinti Tampere  2:11.35                 
                     
Jenna Miettinen  1999    600  31.26  1:04.69  1:40.04    2:13.94   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:13.29                 
                     
Heidi Kivioja  2000    585  30.44  1:04.18  1:39.33    2:15.08   
  Swimming Club Vuokatti  2:17.04                 
                     
Emma von Dickoff  2002    571  31.65  1:06.17  1:41.60    2:16.13   
  Uinti Tampere  2:16.74                 
                     
Heta Koivuluoma  1999    568  31.91  1:06.24  1:42.01    2:16.37   
  Pihlava Työväen Urheilijat  2:16.09                 
                     
Ella-Noora Haanpää  1998    548  31.31  1:05.41  1:41.58    2:18.00   
  Rauman Uimaseura  2:15.20                 
                     
Emmi Kaunisto  2002    547  31.20  1:06.46  1:42.54    2:18.13   
  Porin Uimaseura  2:17.19                 
                     
Enni Lahtinen  2002    525  32.01  1:07.86  1:45.25    2:20.03   
  Uinti Tampere  2:16.64                 
                     
Juliana Niinisalo  2002    514  31.70  1:06.89  1:43.38    2:21.04   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:17.05                 
                     
10  Juulia Aksila  1996    496  31.56  1:07.58  1:45.09    2:22.67   
  Kemin Uimaseura  2:22.62                 
                     
11  Wendela Vuorinen  2000    495  32.41  1:08.04  1:45.24    2:22.76   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:21.03                 
                     
12  Emmi Heine  2002    488  31.59  1:07.51  1:46.02    2:23.46   
  Rauman Uimaseura  2:22.61                 
                     
13  Ingrid Sälg  2002    479  32.09  1:08.16  1:45.86    2:24.38   
  Umeå Simsällskap  2:19.90                 
                     
14  Minttu-Marie Rasinpää  2001    467  32.54  1:09.17  1:48.05    2:25.60   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:21.81                 
                     
15  Jenny Ek  1999    457  31.18  1:06.04  1:45.03    2:26.66   
  Ålands Simförening  2:17.10                 
                     
16  Wilma Henriksson  2001    456  32.96  1:10.53  1:49.02    2:26.70   
  Umeå Simsällskap  2:26.51                 
                     
17  Elisa Vakkuri  2002    452  33.36  1:11.23  1:49.87    2:27.12   
  Kemin Uimaseura  2:25.12                 
                     
18  Helmi Viitasalo  2002    443  33.51  1:10.56  1:49.53    2:28.18   
  Rauman Uimaseura  2:26.80                 
                     
19  Inari Laaksonen  2002    435  32.74  1:10.59  1:51.32    2:29.01   
  Swimming Team Rauma  2:26.46                 
                     
20  Elina Palojärvi  2002    421  34.33  1:12.70  1:52.72    2:30.68   
  Uinti Tampere  2:30.84                 
                     
21  Sara Ikonen  2002    411  34.04  1:12.04  1:52.32    2:31.88   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:29.67                 
                     
22  Maiju Harju  2002    408  34.35  1:13.10  1:52.85    2:32.26   
  Uinti Tampere  2:36.21                 
                     
23  Hedda Ferm  2002    402  33.73  1:11.56  1:52.77    2:32.97   
  Umeå Simsällskap  2:22.20                 
                     
24  Viivi Nieminen  2002    381  35.49  1:15.44  1:56.52    2:35.71   
  Uinti Tampere  2:39.76                 
                     
25  Soile Auvinen  2002    380  34.00  1:13.26  1:54.45    2:35.96   
  Uinti Tampere  2:32.74                 
                     
26  Isolde Svedjeland  2002    377  34.30  1:13.83  1:55.38    2:36.32   
  Umeå Simsällskap  2:34.26                 
                     
27  Maiju Rajaniemi  2002    360  35.87  1:16.08  1:57.73    2:38.79   
  Kokkolan Uimaseura  2:35.38                 
                     
28  Jemina Knuutila  2002    351  35.54  1:15.49  1:58.12    2:40.07   
  Uinti Tampere  2:36.44                 
                     
29  Emilia Majuri  2001    350  35.91  1:16.10  1:58.78    2:40.19   
  Uinti Tampere  2:39.94                 
                     
29  Salla-Maaria Kauppinen  2002    350  36.45  1:18.37  2:01.33    2:40.19   
  Kokkolan Uimaseura  2:40.81                 
                     
31  Sini Yli-Renko  2002    335  35.81  1:18.32  2:01.67    2:42.61   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:43.43                 
                     
32  Niina Nevala  2002    315  38.55  1:21.14  2:04.94    2:45.94   
  Vieskan Uimarit  2:47.81                 
                     
33  Salla Lehtimäki  2002    304  37.20  1:20.15  2:04.84    2:48.01   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:48.41                 
                     
34  Siiri Haanpää  2001    299  37.77  1:20.65  2:05.93    2:48.89   
  Porin Uimaseura  2:49.83                 
                     
35  Elvira Ögren  2002    288  39.03  1:22.72  2:07.34    2:50.96   
  Umeå Simsällskap  2:47.25                 
                     
36  Oona Hakomäki  2002    269  39.85  1:24.73  2:11.29    2:54.96   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:50.63                 
                     
37  Ida Heino  2000    222  40.29  1:27.86  2:18.01    3:06.35   
  Porin Uimaseura  3:04.47                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  14 huhtikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  Tulostusaika  13:39 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner