2021-04-13   09:56:36
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för TYR Invite

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  TYR Invite    Utskriftsdatum  27 april 2018   
  Tävlingsort  Täby    Utskriftstid  19:51   
  Arrangör  Täby sim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  27 april 2018         
 
 
Gren 2, 800m Frisim Herrar, Finaler 18 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Max Sundberg  1999  Väsby Simsällskap    1:04.05  2:12.88  3:21.20  4:29.88  8:54.06   
          5:36.94  6:44.31  7:50.26       
Simon Brandt  2000  Väsby Simsällskap    1:05.68  2:15.67  3:26.15  4:36.93  9:16.69   
          5:46.99  6:58.18  8:09.35       
Victor Halldén  2000  Väsby Simsällskap    1:04.05  2:14.26  3:24.60  4:36.08  9:39.75   
          5:50.23  7:06.31  8:23.23       
Niklas Nyblom  1999  Väsby Simsällskap    1:06.17  2:18.58  3:31.86  4:46.79  9:42.46   
          6:02.16  7:17.76  8:33.34       
                     
 
Gren 2, 800m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Martin Melinder  2001  Väsby Simsällskap    1:04.29  2:13.14  3:21.50  4:30.15  8:58.43   
          5:37.24  6:44.83  7:51.78       
Ivar Simonsson  2002  Väsby Simsällskap    1:06.35  2:15.65  3:26.26  4:37.40  9:17.37   
          5:47.56  6:58.54  8:09.64       
Christopher Lindholm  2002  Väsby Simsällskap    1:03.32  2:13.30  3:24.31  4:35.75  9:22.00   
          5:48.08  7:00.60  8:12.93       
Wilhelm Muzikants  2001  Täby Sim    1:05.44  2:16.48  3:26.94  4:38.22  9:23.34   
          5:49.81  7:01.83  8:13.59       
Leo Jakobsson  2002  Solna Sundbyberg SS 04    1:07.83  2:21.61  3:36.56  4:52.08  9:41.88   
          6:06.84  7:20.61  8:33.74       
Axel Nordén  2001  Täby Sim    1:08.60  2:23.13  3:38.20  4:53.43  9:47.04   
          6:08.33  7:22.94  8:36.64       
Hugo Malmberg  2001  Järfälla Simsällskap    1:07.98  2:22.80  3:38.48  4:53.96  9:49.19   
          6:09.58  7:24.75  8:38.30       
Jonas Al-Khalili  2002  Täby Sim    1:10.36  2:26.36  3:43.27  4:59.49  10:08.28   
          6:14.45  7:31.74  8:49.23       
                     
 
Gren 2, 800m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Nils Malmberg  2004  Järfälla Simsällskap    1:08.68  2:23.89  3:38.45  4:54.00  9:46.95   
          6:08.28  7:23.07  8:37.45       
Simon Seel  2003  Täby Sim    1:09.67  2:24.89  3:40.38  4:56.24  9:56.97   
          6:12.69  7:28.47  8:44.09       
Erik Åstrand  2003  Täby Sim    1:07.33  2:20.94  3:37.46  4:54.81  9:57.53   
          6:12.53  7:28.89  8:45.10       
Isac Rune  2003  Täby Sim    1:08.15  2:22.25  3:37.76  4:54.68  9:57.79   
          6:11.59  7:28.58  8:45.06       
Gustaf Walldén  2003  Västerås Simsällskap    1:11.47  2:28.53  3:45.71  5:03.17  10:09.25   
          6:20.36  7:37.73  8:55.05       
John Zetterqvist  2004  Järfälla Simsällskap    1:13.98  2:33.59  3:53.53  5:13.70  10:24.71   
          6:29.49  7:48.65  9:07.67       
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  27 april 2018 
Licensierad till: Täby Sim  Utskriftstid  19:51 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner