2021-04-16   04:38:37
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Vårsimiaden 2018, Gävle

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden Distrikt MSSF 2018    Utskriftsdatum  05 maj 2018   
  Tävlingsort  Gävle    Utskriftstid  10:43   
  Arrangör  Gävle Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 maj 2018         
 
 
Gren 1, 4X100m Frisim Mixed 12-13, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Upsala S Mix 1 [2005]  2005  Upsala Simsällskap            4:20.02   
  Joanna Sundqvist  2005                 
  Botvid Wiell  2005                 
  Matilda Holmström  2005                 
  Danny Simaleza  2005        4:20.02      4:20.02   
                     
Upsala S Mix 2 [2005]  2005  Upsala Simsällskap            4:41.47   
  Clara Frykberg  2005                 
  Rasmus Loklint  2005                 
  Alma Bergqvist  2005                 
  Markus Brenning  2005        4:41.47      4:41.47   
                     
Upsala S Mix 3 [2005]  2005  Upsala Simsällskap            4:53.70   
  Emilia Åhlén  2005                 
  Filip Hallin  2006                 
  Lisen Myrelid  2005                 
  Ravi Parekh  2005        4:53.70      4:53.70   
                     
Upsala S Mix 4 [2005]  2005  Upsala Simsällskap            5:04.06   
  Hilma Wahlström  2006                 
  Gabriel Leijon  2006                 
  Lovis Lång  2005                 
  Johan Bjersand-Hellström  2005        5:04.06      5:04.06   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  05 maj 2018 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  10:43 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden Distrikt MSSF 2018    Utskriftsdatum  05 maj 2018   
  Tävlingsort  Gävle    Utskriftstid  10:43   
  Arrangör  Gävle Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 maj 2018         
 
 
Gren 2, 4X50m Frisim Mixed 11oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Upsala S Mix 1 [2007]  2007  Upsala Simsällskap            2:16.39   
  Malte Franzén  2007      32.69        32.69   
  Tage Helin  2007      34.80        1:07.49   
  Ebba Lundqvist  2007      34.73        1:42.22   
  Nora Högström  2007      34.17        2:16.39   
                     
Upsala S Mix 2 [2007]  2007  Upsala Simsällskap            2:32.61   
  Anni Uljas  2007      38.71        38.71   
  Alva Marhold  2007      1:14.44        1:53.15   
  Martin Johnsson  2007      39.46        2:32.61   
  Simon Jansson  2007              2:32.61   
                     
Bollnäs SS Mix [2007]  2007  Bollnäs Simsällskap            2:33.64   
  Edith Wallberg  2007      33.47        33.47   
  Leo Ku-Ringström  2008      37.06        1:10.53   
  Tim Ku-Ringström  2010      45.02        1:55.55   
  Tindra Byqvist  2008      38.09        2:33.64   
                     
Upsala S Mix 4 [2007]  2007  Upsala Simsällskap            2:46.53   
  Lego Wallin  2007      1:25.87        1:25.87   
  Malte Andersson  2007      40.59        2:06.46   
  Maj Grimnell  2007      40.07        2:46.53   
  Lava Pelling Trautenberger  2008              2:46.53   
                     
Ludvika SS Mix [2007]  2007  Ludvika Simsällskap            2:49.58   
  Julia Escamilla Nordén  2008      39.85        39.85   
  Elsa Karls  2008      42.57        1:22.42   
  Eskil Nilsson  2008      45.70        2:08.12   
  Axel Krysén  2007      41.46        2:49.58   
                     
Upsala S Mix 3 [2007]  2007  Upsala Simsällskap            3:07.71   
  Annahita Kamkar  2008      40.85        40.85   
  Tilda Isenstam  2009      43.07        1:23.92   
  Sixten Lindell  2008      1:05.82        2:29.74   
  Samuel Elf  2009      37.97        3:07.71   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  05 maj 2018 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  10:43 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Distrikt MSSF 2018    Utskriftsdatum  05 maj 2018   
  Tävlingsort  Gävle    Utskriftstid  10:41   
  Arrangör  Gävle Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 maj 2018         
 
 
Gren 3, 200m Medley Flickor 12-13, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Junia Eklund  2006  Söderhamns Simsällskap    36.81  1:18.36  2:12.30    2:49.71   
Agnes Edvinsson  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap    36.99  1:21.42  2:12.95    2:52.99   
Hilma Wahlström  2006  Upsala Simsällskap    42.17  1:28.47  2:26.64    3:09.36   
Olivia Nyström  2006  Borlänge Simsällskap    39.28  1:32.05  2:26.51    3:12.33   
Saga Andersson  2006  Söderhamns Simsällskap    41.28  1:32.82  2:30.58    3:14.92   
Ida Svensson  2006  Upsala Simsällskap    44.27  1:32.79  2:30.17    3:15.59   
Emelie Runarsson  2006  Söderhamns Simsällskap    49.77  2:40.95      3:22.17   
Emma Mossnelid  2006  Söderhamns Simsällskap    45.63  1:38.82  2:38.09    3:24.83   
Emma Färlin  2006  Falu Simsällskap    50.25  1:44.77  2:44.51    3:30.46   
10  Hanna Frank  2006  Falu Simsällskap    46.18  1:39.12  2:42.60    3:30.82   
11  Melina Abrishami  2006  Borlänge Simsällskap    53.96  1:48.24  2:46.56    3:32.11   
12  Märta Säfsten  2006  Upsala Simsällskap    52.22  1:44.01  2:46.07    3:35.49   
13  Maja Ahlén  2006  Upsala Simsällskap    54.57  1:48.70  2:52.21    3:45.22   
14  Evelina Lemon  2006  Borlänge Simsällskap    52.62  1:49.36  2:59.58    3:50.07   
15  Emitis Aminiyan  2006  Söderhamns Simsällskap    56.58  1:57.11  3:05.05    3:56.10   
16  Alice Tägtström  2006  Borlänge Simsällskap    1:07.61  2:13.91  3:24.62    4:22.21   
Ida Persson  2006  Sim 77 Hofors            DSQ   
Linn Biller  2006  Söderhamns Simsällskap            DSQ   
Sara Strömsöe  2006  Falu Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 200m Medley Flickor 12-13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Tuva Hjemli  2005  Falu Simsällskap    34.31  1:14.67  2:01.58    2:38.44   
Matilda Holmström  2005  Upsala Simsällskap    35.42  1:17.52  2:03.68    2:41.14   
Ellen Lundin  2005  Falu Simsällskap    34.41  1:17.44  2:06.94    2:44.08   
Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsällskap    38.04  1:22.69  2:11.17    2:49.11   
Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsällskap    36.23  1:19.13  2:09.14    2:50.95   
Clara Frykberg  2005  Upsala Simsällskap    38.54  1:20.21  2:12.73    2:54.62   
Alva Eriksson  2005  Harnäs Skutskär Simsällskap    37.25  1:23.23  2:19.08    3:02.40   
Tilde Svegårdh  2005  Upsala Simsällskap    44.70  1:32.16  2:22.01    3:03.88   
Klara Mattiasson  2005  Upsala Simsällskap    42.87  1:31.43  2:25.00    3:08.55   
10  Olivia Punga  2005  Upsala Simsällskap    40.90  1:32.50  2:23.42    3:10.81   
11  Ida Furuström  2005  Söderhamns Simsällskap    39.97  1:29.21  2:24.33    3:10.88   
12  Lovis Lång  2005  Upsala Simsällskap    47.27  1:37.62  2:33.87    3:17.93   
13  Rosa Söderholm  2005  Ludvika Simsällskap    51.63  1:48.29  2:46.81    3:38.47   
14  Lovisa Leonardsson  2005  Ludvika Simsällskap    53.82  1:49.67  2:53.24    3:41.29   
15  Homa Molatefi  2005  Upsala Simsällskap    51.56  1:48.41  2:54.88    3:48.30   
16  Sanna Hörnell  2005  Borlänge Simsällskap    1:04.96  2:09.33  3:14.07    4:06.95   
Eleonora Nygårds  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
Ida Karlsson  2005  Söderhamns Simsällskap            DSQ   
Joanna Sundqvist  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  05 maj 2018 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  10:41 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Distrikt MSSF 2018    Utskriftsdatum  05 maj 2018   
  Tävlingsort  Gävle    Utskriftstid  10:52   
  Arrangör  Gävle Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 maj 2018         
 
 
Gren 4, 200m Medley Pojkar 12-13, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Hugo Swanson  2006  Gävle Simsällskap    35.55  1:17.41  2:00.40    2:37.19   
Filip Hallin  2006  Upsala Simsällskap    43.80  1:31.37  2:21.10    3:02.17   
Linus von Hofsten  2006  Falu Simsällskap    44.74  1:30.45  2:26.69    3:05.88   
Oliver Wijker  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap    42.55  1:29.96  2:27.28    3:10.16   
Albin Glaas  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap    42.48  1:35.40  2:31.28    3:12.03   
Gabriel Leijon  2006  Upsala Simsällskap    43.96  1:33.23  2:28.84    3:12.32   
Ludvig Glantz  2006  Upsala Simsällskap    44.68  1:30.75  2:27.71    3:12.85   
Arvid Högström  2006  Upsala Simsällskap    41.95  1:36.02  2:39.95    3:25.88   
Adam Wahlberg  2006  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 200m Medley Pojkar 12-13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Danny Simaleza  2005  Upsala Simsällskap    33.08  1:11.65  1:58.42    2:33.17   
Lucas Humling  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb    33.25  1:11.93  1:58.57    2:33.31   
Botvid Wiell  2005  Upsala Simsällskap    38.25  1:21.48  2:09.21    2:46.78   
Markus Brenning  2005  Upsala Simsällskap    40.97  1:26.34  2:17.14    2:56.74   
Rasmus Loklint  2005  Upsala Simsällskap    41.93  1:25.87  2:19.72    3:02.81   
Johan Bjersand-Hellström  2005  Upsala Simsällskap    40.95  1:30.21  2:28.20    3:06.93   
Ossy Nyhlander  2005  Sim 77 Hofors    44.64  1:32.06  2:31.16    3:15.44   
Artur Norman  2005  Upsala Simsällskap    47.49  1:39.29  2:44.26    3:28.45   
Edvin Pitic  2005  Upsala Simsällskap    51.95  1:48.28  2:47.83    3:33.81   
10  Daniel Hamberg  2005  Upsala Simsällskap    52.45  1:47.01  2:48.45    3:36.04   
11  Gustav Hedin  2005  Hudiksvalls Simsällskap    48.48  1:39.81  2:53.72    3:43.51   
Ravi Parekh  2005  Upsala Simsällskap            DNS   
Daniel Smekal  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
Erik Sundman  2005  Söderhamns Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  05 maj 2018 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  10:52 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Distrikt MSSF 2018    Utskriftsdatum  05 maj 2018   
  Tävlingsort  Gävle    Utskriftstid  11:01   
  Arrangör  Gävle Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 maj 2018         
 
 
Gren 5, 100m Medley Flickor 11 oy, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Isabelle Nilsson  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap    39.33        1:26.25   
Junie Mattsson  2007  Gävle Simsällskap    40.10        1:27.46   
Edith Wallberg  2007  Bollnäs Simsällskap    41.46        1:28.67   
Eleanor Fredholm  2007  Bollnäs Simsällskap    42.99        1:30.28   
Alva Marhold  2007  Upsala Simsällskap    43.05        1:31.11   
Hillevi Östlund  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap    43.53        1:31.74   
Nora Högström  2007  Upsala Simsällskap    41.15        1:31.94   
Elsa Harnesk  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap    43.75        1:33.24   
Ebba Lundqvist  2007  Upsala Simsällskap    43.84        1:33.51   
10  Märta Karlsson  2007  Söderhamns Simsällskap    46.33        1:35.18   
11  Olivia Eriksson  2007  Falu Simsällskap    46.81        1:39.66   
12  Maj Grimnell  2007  Upsala Simsällskap    48.43        1:40.36   
13  Anni Uljas  2007  Upsala Simsällskap    49.37        1:40.95   
14  Marie Pavlovska  2007  Söderhamns Simsällskap    54.20        1:48.90   
15  Sara Högdin  2007  Upsala Simsällskap    52.21        1:51.79   
16  Vera Frykberg  2007  Upsala Simsällskap    49.31        1:51.98   
                     
 
Gren 5, 100m Medley Flickor 11 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Astrid Lönn  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap    40.22        1:26.47   
Doris von Hofsten  2008  Falu Simsällskap    47.72        1:38.58   
Tindra Byqvist  2008  Bollnäs Simsällskap    46.38        1:40.10   
Sonja Lundström  2008  Upsala Simsällskap    46.57        1:40.41   
Lava Pelling Trautenberger  2008  Upsala Simsällskap    47.72        1:40.46   
Elsa Karls  2008  Ludvika Simsällskap    52.68        1:47.85   
Julia Escamilla Nordén  2008  Ludvika Simsällskap    51.06        1:49.88   
Tilda Isenstam  2009  Upsala Simsällskap    54.49        1:50.80   
Alvi Myrelid  2008  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  05 maj 2018 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  11:01 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Distrikt MSSF 2018    Utskriftsdatum  05 maj 2018   
  Tävlingsort  Gävle    Utskriftstid  11:08   
  Arrangör  Gävle Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 maj 2018         
 
 
Gren 6, 100m Medley Pojkar 11 oy, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Malte Franzén  2007  Upsala Simsällskap    39.87        1:23.01   
Tage Helin  2007  Upsala Simsällskap    39.27        1:23.11   
Martin Johnsson  2007  Upsala Simsällskap    46.62        1:36.54   
Aston Horn  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap    44.65        1:38.09   
Lego Wallin  2007  Upsala Simsällskap    54.80        1:48.17   
Malte Andersson  2007  Upsala Simsällskap    56.81        1:53.31   
Csongor Pázsit  2007  Bollnäs Simsällskap            DNS   
Hugo Åman  2007  Upsala Simsällskap            DNS   
Erik Sjökvist  2007  Gävle Simsällskap            DSQ   
Gustav Bondensson  2007  Falu Simsällskap            DSQ   
Thomas Read  2007  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Medley Pojkar 11 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Leo Ku-Ringström  2008  Bollnäs Simsällskap    42.07        1:33.18   
Tim Ku-Ringström  2010  Bollnäs Simsällskap    51.90        1:47.16   
Jerry Nylander  2008  Sim 77 Hofors    53.09        1:54.07   
Eskil Nilsson  2008  Ludvika Simsällskap    55.65        2:02.99   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  05 maj 2018 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  11:08 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Distrikt MSSF 2018    Utskriftsdatum  05 maj 2018   
  Tävlingsort  Gävle    Utskriftstid  11:44   
  Arrangör  Gävle Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 maj 2018         
 
 
Gren 7, 100m Bröstsim Flick 11-13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Matilda Holmström  2005  Upsala Simsällskap    39.72        1:23.17   
Tuva Hjemli  2005  Falu Simsällskap    39.67        1:23.94   
Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsällskap    42.57        1:29.02   
Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsällskap    41.72        1:29.33   
Ellen Lundin  2005  Falu Simsällskap    42.87        1:30.11   
Joanna Sundqvist  2005  Upsala Simsällskap    42.48        1:30.19   
Tilde Svegårdh  2005  Upsala Simsällskap    44.27        1:32.95   
Olivia Punga  2005  Upsala Simsällskap    44.77        1:34.07   
Sofia Wennerberg  2005  Upsala Simsällskap    44.02        1:34.16   
10  Agnes Jonasson  2005  Hudiksvalls Simsällskap    40.04        1:34.50   
11  Clara Frykberg  2005  Upsala Simsällskap    44.91        1:35.09   
12  Klara Mattiasson  2005  Upsala Simsällskap    46.34        1:36.23   
13  Vilma Herthelius  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb    45.25        1:37.80   
14  Alva Eriksson  2005  Harnäs Skutskär Simsällskap    45.02        1:37.98   
15  Lovis Lång  2005  Upsala Simsällskap    48.63        1:40.26   
16  Emilia Åhlén  2005  Upsala Simsällskap    48.15        1:40.59   
17  Ida Ljunggren  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb    48.32        1:41.46   
18  Ida Furuström  2005  Söderhamns Simsällskap    48.44        1:41.81   
19  Tekle Batsikadze  2005  Gävle Simsällskap    47.03        1:41.94   
20  Rosa Söderholm  2005  Ludvika Simsällskap    50.59        1:42.77   
21  Lisa Holfve  2005  Gävle Simsällskap    49.46        1:44.75   
22  Ida Karlsson  2005  Söderhamns Simsällskap    49.76        1:46.26   
23  Sanna Hörnell  2005  Borlänge Simsällskap    50.21        1:47.60   
24  Lovisa Leonardsson  2005  Ludvika Simsällskap    56.25        1:57.65   
25  Allis Bülow  2005  Borlänge Simsällskap    57.06        1:58.05   
26  Alicia Grönlund  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb    58.31        2:03.30   
Eleonora Nygårds  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 100m Bröstsim Flick 11-13, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Junia Eklund  2006  Söderhamns Simsällskap    43.33        1:31.95   
Agnes Edvinsson  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap    44.23        1:32.77   
Enya Söderlund  2006  Sandvikens Sim och Hoppklubb    44.77        1:35.80   
Olivia Nyström  2006  Borlänge Simsällskap    45.12        1:38.14   
Stina Hedlund Loman  2006  Gävle Simsällskap    46.47        1:40.18   
Saga Andersson  2006  Söderhamns Simsällskap    48.06        1:40.53   
Hilma Wahlström  2006  Upsala Simsällskap    49.03        1:42.66   
Ida Persson  2006  Sim 77 Hofors    49.68        1:43.12   
Emma Färlin  2006  Falu Simsällskap    49.27        1:45.36   
10  Sara Axelsson  2006  Upsala Simsällskap    49.07        1:45.99   
11  Sara Strömsöe  2006  Falu Simsällskap    50.89        1:48.15   
12  Melina Abrishami  2006  Borlänge Simsällskap    51.41        1:48.40   
13  Emelie Runarsson  2006  Söderhamns Simsällskap    52.04        1:49.08   
13  Emma Mossnelid  2006  Söderhamns Simsällskap    52.68        1:49.08   
15  Ida Svensson  2006  Upsala Simsällskap    51.25        1:49.58   
16  Rebecca Öhman  2006  Gävle Simsällskap    51.04        1:52.05   
17  Tyra Snellman  2006  Sim 77 Hofors    53.02        1:52.97   
18  Maja Ahlén  2006  Upsala Simsällskap    54.33        1:55.34   
19  Hanna Frank  2006  Falu Simsällskap    57.16        1:58.24   
20  Dalida Aron  2006  Sandvikens Sim och Hoppklubb    55.86        2:00.07   
21  Vera Kling  2006  Sim 77 Hofors    59.63        2:10.26   
22  Tea Milic  2006  Upsala Simsällskap    1:01.59        2:10.62   
23  Ebba Sundberg  2006  Gävle Simsällskap    1:04.99        2:19.17   
24  Alice Tägtström  2006  Borlänge Simsällskap    1:06.83        2:21.38   
Signe Grundemar  2006  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 100m Bröstsim Flick 11-13, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Junie Mattsson  2007  Gävle Simsällskap    46.59        1:36.83   
Elsa Harnesk  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap    48.43        1:39.76   
Isabelle Nilsson  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap    48.40        1:41.77   
Eleanor Fredholm  2007  Bollnäs Simsällskap    48.95        1:42.08   
Hillevi Östlund  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap    49.22        1:42.16   
Anni Uljas  2007  Upsala Simsällskap    50.19        1:44.63   
Ebba Lundqvist  2007  Upsala Simsällskap    48.84        1:46.79   
Nora Högström  2007  Upsala Simsällskap    50.84        1:48.84   
Maj Grimnell  2007  Upsala Simsällskap    51.70        1:49.33   
10  Edith Wallberg  2007  Bollnäs Simsällskap    52.70        1:49.90   
11  Märta Karlsson  2007  Söderhamns Simsällskap    52.41        1:51.41   
12  Olivia Eriksson  2007  Falu Simsällskap    55.27        1:57.53   
13  Märta Hamberg  2007  Upsala Simsällskap    56.22        1:57.89   
14  Sara Högdin  2007  Upsala Simsällskap    57.24        1:59.19   
15  Linnea Glantz  2007  Upsala Simsällskap    55.30        1:59.49   
16  Marie Pavlovska  2007  Söderhamns Simsällskap    57.95        2:00.22   
17  Vera Frykberg  2007  Upsala Simsällskap    58.20        2:08.62   
18  Elin Söderberg  2007  Upsala Simsällskap    1:00.69        2:09.63   
19  Ebba Karlsson  2007  Sim 77 Hofors    1:01.66        2:14.60   
Isabella Ihrlund  2007  Falu Simsällskap            DNS   
Elvira Wiell  2007  Upsala Simsällskap            DSQ   
Klara Appelgren  2007  Sandvikens Sim och Hoppklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  05 maj 2018 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  11:44 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Distrikt MSSF 2018    Utskriftsdatum  05 maj 2018   
  Tävlingsort  Gävle    Utskriftstid  11:57   
  Arrangör  Gävle Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 maj 2018         
 
 
Gren 8, 100m Bröstsim Pojk 11-13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Botvid Wiell  2005  Upsala Simsällskap    39.47        1:23.03   
Ravi Parekh  2005  Upsala Simsällskap    39.35        1:23.08   
Danny Simaleza  2005  Upsala Simsällskap    40.49        1:24.83   
Lucas Humling  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb    41.76        1:28.61   
Markus Brenning  2005  Upsala Simsällskap    44.94        1:34.16   
Rasmus Loklint  2005  Upsala Simsällskap    45.60        1:36.99   
Erik Sundman  2005  Söderhamns Simsällskap    47.15        1:37.09   
Ossy Nyhlander  2005  Sim 77 Hofors    49.82        1:43.20   
Edvin Pitic  2005  Upsala Simsällskap    49.20        1:43.98   
10  Johan Bjersand-Hellström  2005  Upsala Simsällskap    50.44        1:44.48   
11  Daniel Smekal  2005  Upsala Simsällskap    54.01        1:53.04   
12  Daniel Hamberg  2005  Upsala Simsällskap    53.79        1:53.11   
13  Artur Norman  2005  Upsala Simsällskap    59.35        2:01.93   
                     
 
Gren 8, 100m Bröstsim Pojk 11-13, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hugo Swanson  2006  Gävle Simsällskap    37.80        1:21.56   
Filip Hallin  2006  Upsala Simsällskap    44.83        1:33.94   
Ludvig Glantz  2006  Upsala Simsällskap    45.89        1:37.88   
Albin Glaas  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap    48.19        1:42.55   
Oliver Wijker  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap    48.91        1:44.84   
Gabriel Leijon  2006  Upsala Simsällskap    50.71        1:44.86   
Adam Wahlberg  2006  Upsala Simsällskap    48.65        1:45.31   
Linus von Hofsten  2006  Falu Simsällskap    50.36        1:45.35   
Olle Larsson  2006  Upsala Simsällskap    50.53        1:46.27   
10  Axel Pagard  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap    50.82        1:47.59   
11  Sebastian Stolt  2006  Gävle Simsällskap    52.45        1:51.40   
12  Arvid Högström  2006  Upsala Simsällskap    56.49        1:59.01   
                     
 
Gren 8, 100m Bröstsim Pojk 11-13, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tage Helin  2007  Upsala Simsällskap    46.26        1:37.34   
Malte Franzén  2007  Upsala Simsällskap    46.54        1:38.30   
Erik Sjökvist  2007  Gävle Simsällskap    50.40        1:45.78   
Lego Wallin  2007  Upsala Simsällskap    53.08        1:51.67   
Leo Jönsson  2007  Upsala Simsällskap    54.09        2:01.16   
Ludvig Höglund  2007  Upsala Simsällskap    56.20        2:02.87   
Csongor Pázsit  2007  Bollnäs Simsällskap            DNS   
Hugo Åman  2007  Upsala Simsällskap            DNS   
Axel Krysén  2007  Ludvika Simsällskap            DSQ   
Malte Andersson  2007  Upsala Simsällskap            DSQ   
Martin Johnsson  2007  Upsala Simsällskap            DSQ   
Thomas Read  2007  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  05 maj 2018 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  11:57 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Distrikt MSSF 2018    Utskriftsdatum  05 maj 2018   
  Tävlingsort  Gävle    Utskriftstid  12:03   
  Arrangör  Gävle Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 maj 2018         
 
 
Gren 9, 50m Bröstsim Flickor 10oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Astrid Lönn  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap            44.96   
Doris von Hofsten  2008  Falu Simsällskap            48.22   
Elsa Karls  2008  Ludvika Simsällskap            51.61   
Isa Modig  2008  Upsala Simsällskap            51.68   
Sonja Lundström  2008  Upsala Simsällskap            54.09   
Tindra Byqvist  2008  Bollnäs Simsällskap            54.72   
Alice Byström  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap            55.29   
Annahita Kamkar  2008  Upsala Simsällskap            55.52   
Ida Hellström  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap            56.48   
10  Tilda Isenstam  2009  Upsala Simsällskap            57.07   
11  Ella Hoffner  2008  Upsala Simsällskap            57.28   
12  Elin Bohman  2009  Upsala Simsällskap            59.56   
13  Inez Lundqvist  2009  Upsala Simsällskap            1:00.95   
14  Anna Påve  2008  Upsala Simsällskap            1:02.19   
15  Ella Snellman  2009  Sim 77 Hofors            1:02.43   
16  Ella Boström  2008  Ludvika Simsällskap            1:03.65   
17  Ingrid Malling Rösjö  2008  Upsala Simsällskap            1:05.55   
18  Astrid Dotzauer  2008  Sandvikens Sim och Hoppklubb            1:11.24   
18  Maria Leonardsson  2009  Ludvika Simsällskap            1:11.24   
Alvi Myrelid  2008  Upsala Simsällskap            DSQ   
Mariffa Mujawar  2008  Sandvikens Sim och Hoppklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  05 maj 2018 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  12:03 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Distrikt MSSF 2018    Utskriftsdatum  05 maj 2018   
  Tävlingsort  Gävle    Utskriftstid  12:04   
  Arrangör  Gävle Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 maj 2018         
 
 
Gren 10, 50m Bröstsim Pojkar 10oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Leo Ku-Ringström  2008  Bollnäs Simsällskap            49.73   
Tim Ku-Ringström  2010  Bollnäs Simsällskap            56.54   
Samuel Elf  2009  Upsala Simsällskap            57.97   
Ata Östlund Keklik  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap            58.67   
Eskil Nilsson  2008  Ludvika Simsällskap            59.26   
Jerry Nylander  2008  Sim 77 Hofors            1:01.32   
Hugo Nordlund  2008  Upsala Simsällskap            1:03.55   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  05 maj 2018 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  12:04 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Distrikt MSSF 2018    Utskriftsdatum  05 maj 2018   
  Tävlingsort  Gävle    Utskriftstid  12:28   
  Arrangör  Gävle Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 maj 2018         
 
 
Gren 11, 100m Frisim Flickor 11-13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tuva Hjemli  2005  Falu Simsällskap    31.92        1:06.56   
Joanna Sundqvist  2005  Upsala Simsällskap    32.68        1:07.30   
Matilda Holmström  2005  Upsala Simsällskap    33.27        1:07.43   
Ellen Lundin  2005  Falu Simsällskap    32.70        1:08.27   
Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsällskap    33.32        1:08.93   
Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsällskap    35.00        1:11.67   
Clara Frykberg  2005  Upsala Simsällskap    34.34        1:11.73   
Sofia Wennerberg  2005  Upsala Simsällskap    34.18        1:11.96   
Vilma Herthelius  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb    34.94        1:12.48   
10  Emilia Åhlén  2005  Upsala Simsällskap    36.31        1:13.25   
11  Alva Eriksson  2005  Harnäs Skutskär Simsällskap    35.26        1:13.45   
12  Lisa Holfve  2005  Gävle Simsällskap    35.17        1:13.78   
13  Lovis Lång  2005  Upsala Simsällskap    37.65        1:16.45   
14  Tilde Svegårdh  2005  Upsala Simsällskap    38.39        1:17.61   
15  Ida Ljunggren  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb    37.16        1:17.74   
16  Klara Mattiasson  2005  Upsala Simsällskap    38.33        1:18.99   
17  Tekle Batsikadze  2005  Gävle Simsällskap    39.88        1:21.60   
18  Olivia Punga  2005  Upsala Simsällskap    39.64        1:22.74   
19  Ida Furuström  2005  Söderhamns Simsällskap    40.20        1:23.61   
20  Ida Karlsson  2005  Söderhamns Simsällskap    44.61        1:31.19   
21  Lovisa Leonardsson  2005  Ludvika Simsällskap    44.12        1:31.23   
22  Alicia Grönlund  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb    42.10        1:32.54   
23  Rosa Söderholm  2005  Ludvika Simsällskap    45.43        1:35.85   
24  Sanna Hörnell  2005  Borlänge Simsällskap    45.83        1:38.75   
25  Allis Bülow  2005  Borlänge Simsällskap    52.20        1:45.75   
26  Eleonora Nygårds  2005  Upsala Simsällskap    55.52        1:59.06   
Agnes Jonasson  2005  Hudiksvalls Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 11, 100m Frisim Flickor 11-13, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Junia Eklund  2006  Söderhamns Simsällskap    32.91        1:07.09   
Agnes Edvinsson  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap    34.46        1:11.75   
Stella Karlsson  2006  Gimo Simsällskap    35.85        1:13.25   
Hilma Wahlström  2006  Upsala Simsällskap    36.02        1:14.49   
Olivia Nyström  2006  Borlänge Simsällskap    35.09        1:15.98   
Ida Svensson  2006  Upsala Simsällskap    37.53        1:18.07   
Stina Hedlund Loman  2006  Gävle Simsällskap    37.35        1:18.34   
Saga Andersson  2006  Söderhamns Simsällskap    45.23        1:19.31   
Sara Strömsöe  2006  Falu Simsällskap    38.21        1:20.41   
10  Emma Färlin  2006  Falu Simsällskap    38.31        1:20.60   
11  Emelie Runarsson  2006  Söderhamns Simsällskap    39.52        1:22.82   
12  Sara Axelsson  2006  Upsala Simsällskap    39.48        1:23.37   
13  Enya Söderlund  2006  Sandvikens Sim och Hoppklubb    40.94        1:25.06   
14  Emma Mossnelid  2006  Söderhamns Simsällskap    42.26        1:25.45   
15  Linn Biller  2006  Söderhamns Simsällskap    40.35        1:25.67   
16  Ida Persson  2006  Sim 77 Hofors    40.92        1:26.74   
17  Vera Kling  2006  Sim 77 Hofors    41.01        1:26.94   
18  Märta Säfsten  2006  Upsala Simsällskap    42.53        1:27.31   
19  Hanna Frank  2006  Falu Simsällskap    42.02        1:27.71   
20  Melina Abrishami  2006  Borlänge Simsällskap    43.03        1:29.15   
21  Matilda Ljungbeck  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap    43.27        1:31.80   
22  Maja Ahlén  2006  Upsala Simsällskap    43.95        1:32.91   
23  Rebecca Öhman  2006  Gävle Simsällskap    45.23        1:33.25   
24  Evelina Lemon  2006  Borlänge Simsällskap    43.17        1:34.26   
25  Tea Wetterbom  2006  Upsala Simsällskap    45.70        1:36.85   
26  Tyra Snellman  2006  Sim 77 Hofors    45.90        1:37.30   
27  Emitis Aminiyan  2006  Söderhamns Simsällskap    46.56        1:38.38   
28  Isabelle Vallgren  2006  Upsala Simsällskap    44.91        1:40.23   
29  Ebba Sundberg  2006  Gävle Simsällskap    47.32        1:43.91   
30  Alice Tägtström  2006  Borlänge Simsällskap    53.51        1:53.09   
Thea Klingberg  2006  Falu Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 100m Frisim Flickor 11-13, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Junie Mattsson  2007  Gävle Simsällskap    35.60        1:15.37   
Isabelle Nilsson  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap    36.26        1:16.99   
Edith Wallberg  2007  Bollnäs Simsällskap    38.48        1:18.23   
Nora Högström  2007  Upsala Simsällskap    38.37        1:18.79   
Alva Marhold  2007  Upsala Simsällskap    38.70        1:21.32   
Eleanor Fredholm  2007  Bollnäs Simsällskap    40.11        1:22.66   
Ebba Lundqvist  2007  Upsala Simsällskap    40.11        1:25.36   
Hillevi Östlund  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap    42.59        1:26.04   
Märta Karlsson  2007  Söderhamns Simsällskap    40.26        1:26.13   
10  Elsa Harnesk  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap    41.84        1:27.37   
11  Anni Uljas  2007  Upsala Simsällskap    42.52        1:30.48   
12  Olivia Eriksson  2007  Falu Simsällskap    43.10        1:30.88   
13  Maj Grimnell  2007  Upsala Simsällskap    44.74        1:33.11   
14  Marie Pavlovska  2007  Söderhamns Simsällskap    45.55        1:35.49   
15  Klara Appelgren  2007  Sandvikens Sim och Hoppklubb    44.16        1:35.80   
16  Linnea Glantz  2007  Upsala Simsällskap    46.30        1:42.11   
17  Elvira Wiell  2007  Upsala Simsällskap    50.45        1:43.83   
18  Märta Hamberg  2007  Upsala Simsällskap    50.08        1:45.84   
19  Sara Högdin  2007  Upsala Simsällskap    48.59        1:46.15   
20  Vera Frykberg  2007  Upsala Simsällskap    48.57        1:48.19   
21  Ebba Karlsson  2007  Sim 77 Hofors    53.17        1:58.85   
22  Elin Söderberg  2007  Upsala Simsällskap    1:02.26        2:02.40   
Isabella Ihrlund  2007  Falu Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  05 maj 2018 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  12:28 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Distrikt MSSF 2018    Utskriftsdatum  05 maj 2018   
  Tävlingsort  Gävle    Utskriftstid  12:40   
  Arrangör  Gävle Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 maj 2018         
 
 
Gren 12, 100m Frisim Pojkar 11-13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Danny Simaleza  2005  Upsala Simsällskap    28.85        1:00.38   
Lucas Humling  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb    30.59        1:04.20   
Samuel Sjökvist  2005  Gävle Simsällskap    32.73        1:08.36   
Botvid Wiell  2005  Upsala Simsällskap    33.10        1:08.39   
Ossy Nyhlander  2005  Sim 77 Hofors    34.22        1:12.05   
Markus Brenning  2005  Upsala Simsällskap    34.85        1:12.22   
Rasmus Loklint  2005  Upsala Simsällskap    34.74        1:12.79   
Ravi Parekh  2005  Upsala Simsällskap    35.41        1:14.29   
Johan Bjersand-Hellström  2005  Upsala Simsällskap    36.51        1:15.41   
10  Erik Sundman  2005  Söderhamns Simsällskap    38.01        1:17.45   
11  Daniel Smekal  2005  Upsala Simsällskap    1:23.51        1:23.51   
12  Daniel Hamberg  2005  Upsala Simsällskap    38.95        1:24.04   
13  Edvin Pitic  2005  Upsala Simsällskap    40.63        1:25.50   
14  Artur Norman  2005  Upsala Simsällskap    42.43        1:26.61   
15  Gustav Hedin  2005  Hudiksvalls Simsällskap    41.48        1:28.37   
                     
 
Gren 12, 100m Frisim Pojkar 11-13, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hugo Swanson  2006  Gävle Simsällskap    31.85        1:07.44   
Sebastian Pettersson  2006  Hudiksvalls Simsällskap    34.92        1:15.24   
Filip Hallin  2006  Upsala Simsällskap    36.07        1:16.22   
Adam Wahlberg  2006  Upsala Simsällskap    36.63        1:17.38   
Oliver Wijker  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap    38.22        1:19.67   
Ludvig Glantz  2006  Upsala Simsällskap    37.22        1:19.88   
Gabriel Leijon  2006  Upsala Simsällskap    37.94        1:20.58   
Albin Glaas  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap    38.88        1:21.05   
Linus von Hofsten  2006  Falu Simsällskap    39.68        1:21.39   
10  Axel Pagard  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap    42.41        1:25.32   
11  Sebastian Stolt  2006  Gävle Simsällskap    43.11        1:30.01   
12  Arvid Högström  2006  Upsala Simsällskap    41.35        1:30.19   
13  Olle Larsson  2006  Upsala Simsällskap    52.56        1:53.38   
                     
 
Gren 12, 100m Frisim Pojkar 11-13, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Malte Franzén  2007  Upsala Simsällskap    34.33        1:12.76   
Tage Helin  2007  Upsala Simsällskap    40.91        1:16.90   
Frode Montelius Risberg  2007  Falu Simsällskap    39.99        1:24.05   
Erik Sjökvist  2007  Gävle Simsällskap    39.80        1:24.22   
Aston Horn  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap    39.73        1:24.70   
Martin Johnsson  2007  Upsala Simsällskap    42.53        1:28.59   
Simon Jansson  2007  Upsala Simsällskap    44.73        1:32.24   
Gustav Bondensson  2007  Falu Simsällskap    45.32        1:34.74   
Malte Andersson  2007  Upsala Simsällskap    48.24        1:38.54   
10  Axel Krysén  2007  Ludvika Simsällskap    44.57        1:42.77   
11  Thomas Read  2007  Upsala Simsällskap    49.06        1:44.45   
12  Ludvig Höglund  2007  Upsala Simsällskap    48.54        1:45.79   
13  Lego Wallin  2007  Upsala Simsällskap    47.90        1:47.06   
14  Leo Jönsson  2007  Upsala Simsällskap    47.11        1:47.81   
Csongor Pázsit  2007  Bollnäs Simsällskap            DNS   
Hugo Åman  2007  Upsala Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  05 maj 2018 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  12:40 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Distrikt MSSF 2018    Utskriftsdatum  05 maj 2018   
  Tävlingsort  Gävle    Utskriftstid  12:45   
  Arrangör  Gävle Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 maj 2018         
 
 
Gren 13, 50m Frisim Flickor 10oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Astrid Lönn  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap            35.80   
Doris von Hofsten  2008  Falu Simsällskap            39.14   
Annahita Kamkar  2008  Upsala Simsällskap            39.58   
Julia Escamilla Nordén  2008  Ludvika Simsällskap            39.74   
Tindra Byqvist  2008  Bollnäs Simsällskap            40.55   
Lava Pelling Trautenberger  2008  Upsala Simsällskap            40.59   
Sonja Lundström  2008  Upsala Simsällskap            42.06   
Tilda Isenstam  2009  Upsala Simsällskap            42.86   
Elsa Karls  2008  Ludvika Simsällskap            43.07   
10  Ingrid Malling Rösjö  2008  Upsala Simsällskap            43.32   
11  Ida Hellström  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap            43.43   
12  Inez Lundqvist  2009  Upsala Simsällskap            44.32   
13  Isa Modig  2008  Upsala Simsällskap            46.49   
14  Astrid Dotzauer  2008  Sandvikens Sim och Hoppklubb            46.89   
15  Ella Boström  2008  Ludvika Simsällskap            48.46   
16  Alvi Myrelid  2008  Upsala Simsällskap            49.24   
17  Ella Hoffner  2008  Upsala Simsällskap            51.01   
18  Alice Byström  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap            53.14   
19  Ella Snellman  2009  Sim 77 Hofors            53.84   
20  Anna Påve  2008  Upsala Simsällskap            53.94   
21  Elin Bohman  2009  Upsala Simsällskap            54.51   
22  Mariffa Mujawar  2008  Sandvikens Sim och Hoppklubb            59.06   
23  Maria Leonardsson  2009  Ludvika Simsällskap            1:00.24   
Melly Lindberg Sköld  2008  Sandvikens Sim och Hoppklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  05 maj 2018 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  12:45 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Distrikt MSSF 2018    Utskriftsdatum  05 maj 2018   
  Tävlingsort  Gävle    Utskriftstid  12:47   
  Arrangör  Gävle Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 maj 2018         
 
 
Gren 14, 50m Frisim Pojkar 10oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Leo Ku-Ringström  2008  Bollnäs Simsällskap            38.39   
Ata Östlund Keklik  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap            41.21   
Samuel Elf  2009  Upsala Simsällskap            42.45   
Jerry Nylander  2008  Sim 77 Hofors            44.04   
Tim Ku-Ringström  2010  Bollnäs Simsällskap            46.82   
Eskil Nilsson  2008  Ludvika Simsällskap            49.00   
Hugo Nordlund  2008  Upsala Simsällskap            49.33   
Sixten Lindell  2008  Upsala Simsällskap            1:01.87   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  05 maj 2018 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  12:47 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden Distrikt MSSF 2018    Utskriftsdatum  05 maj 2018   
  Tävlingsort  Gävle    Utskriftstid  13:31   
  Arrangör  Gävle Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 maj 2018         
 
 
Gren 15, 4X50m Medley Flick 12-13, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Upsala S Damer 1 [2005]  2005  Upsala Simsällskap            2:24.14   
  Clara Frykberg  2005      35.08        35.08   
  Tilde Svegårdh  2005      41.60        1:16.68   
  Lisen Myrelid  2005      35.87        1:52.55   
  Emilia Åhlén  2005      31.59        2:24.14   
                     
Falun Damer [2005]  2005  Falu Simsällskap            2:32.90   
  Tuva Hjemli  2005      35.24        35.24   
  Sara Strömsöe  2006      47.33        1:22.57   
  Ellen Lundin  2005      34.38        1:56.95   
  Emma Färlin  2006      35.95        2:32.90   
                     
Söderhamn Damer [2005]  2005  Söderhamns Simsällskap            2:38.41   
  Emelie Runarsson  2006      42.79        42.79   
  Ida Furuström  2005      46.65        1:29.44   
  Junia Eklund  2006      34.10        2:03.54   
  Saga Andersson  2006      34.87        2:38.41   
                     
Upsala S Damer 3 [2005]  2005  Upsala Simsällskap            2:39.84   
  Hilma Wahlström  2006      40.06        40.06   
  Lovis Lång  2005      45.19        1:25.25   
  Klara Mattiasson  2005      42.12        2:07.37   
  Alma Bergqvist  2005      32.47        2:39.84   
                     
Upsala S Damer 4 [2005]  2005  Upsala Simsällskap            3:02.00   
  Isabelle Vallgren  2006      49.15        49.15   
  Signe Grundemar  2006      52.05        1:41.20   
  Ida Svensson  2006      44.33        2:25.53   
  Sara Axelsson  2006      36.47        3:02.00   
                     
Borlänge Damer [2005]  2005  Borlänge Simsällskap            3:11.41   
  Alice Tägtström  2006      56.19        56.19   
  Melina Abrishami  2006      50.79        1:46.98   
  Evelina Lemon  2006      50.55        2:37.53   
  Olivia Nyström  2006      33.88        3:11.41   
                     
Söderhamn 2 Damer [2005]  2005  Söderhamns Simsällskap            3:11.74   
  Marie Pavlovska  2007      53.40        53.40   
  Ida Karlsson  2005      47.84        1:41.24   
  Märta Karlsson  2007      53.44        2:34.68   
  Linn Biller  2006      37.06        3:11.74   
                     
Sandviken Damer  2006  Sandvikens Sim och Hoppklubb            DSQ   
  Dalida Aron  2006      48.06        48.06   
                     
Upsala S Damer 2 [2005]  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
  Sofia Wennerberg  2005      38.71        38.71   
  Olivia Punga  2005      42.68        1:21.39   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  05 maj 2018 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  13:31 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden Distrikt MSSF 2018    Utskriftsdatum  05 maj 2018   
  Tävlingsort  Gävle    Utskriftstid  13:14   
  Arrangör  Gävle Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 maj 2018         
 
 
Gren 16, 4X50m Medley Pojkar 12-13, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Upsala S Herrar 3 [2005]  2005  Upsala Simsällskap            2:31.31   
  Ludvig Glantz  2006      37.22        37.22   
  Ravi Parekh  2005      38.06        1:15.28   
  Markus Brenning  2005      38.44        1:53.72   
  Daniel Hamberg  2005      37.59        2:31.31   
                     
Upsala S Herrar 2 [2005]  2005  Upsala Simsällskap            2:33.97   
  Gabriel Leijon  2006      40.91        40.91   
  Filip Hallin  2006      44.20        1:25.11   
  Arvid Högström  2006      41.69        2:06.80   
  Danny Simaleza  2005      27.17        2:33.97   
                     
Upsala S Herrar 1 [2005]  2005  Upsala Simsällskap            2:35.14   
  Rasmus Loklint  2005      37.09        37.09   
  Johan Bjersand-Hellström  2005      48.16        1:25.25   
  Botvid Wiell  2005      36.64        2:01.89   
  Adam Wahlberg  2006      33.25        2:35.14   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  05 maj 2018 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  13:14 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden Distrikt MSSF 2018    Utskriftsdatum  05 maj 2018   
  Tävlingsort  Gävle    Utskriftstid  13:20   
  Arrangör  Gävle Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 maj 2018         
 
 
Gren 17, 4X50m Medley Flickor 11oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Harnäs Sku Damer [2007]  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            2:40.36   
  Astrid Lönn  2008      40.41        40.41   
  Elsa Harnesk  2007      45.22        1:25.63   
  Isabelle Nilsson  2007      38.14        2:03.77   
  Hillevi Östlund  2007      36.59        2:40.36   
                     
Upsala S Damer 1 [2007]  2007  Upsala Simsällskap            2:46.73   
  Alva Marhold  2007      43.46        43.46   
  Anni Uljas  2007      47.90        1:31.36   
  Nora Högström  2007      39.50        2:10.86   
  Ebba Lundqvist  2007      35.87        2:46.73   
                     
Upsala S Damer 3 [2007]  2007  Upsala Simsällskap            3:19.23   
  Elvira Wiell  2007      46.97        46.97   
  Märta Hamberg  2007      54.02        1:40.99   
  Vera Frykberg  2007      55.48        2:36.47   
  Tilda Isenstam  2009      42.76        3:19.23   
                     
Upsala S Damer 4 [2007]  2007  Upsala Simsällskap            3:25.70   
  Inez Lundqvist  2009      51.25        51.25   
  Isa Modig  2008      53.02        1:44.27   
  Sara Högdin  2007      57.44        2:41.71   
  Linnea Glantz  2007      43.99        3:25.70   
                     
Upsala S Damer 2 [2007]  2007  Upsala Simsällskap            DSQ   
  Sonja Lundström  2008      45.95        45.95   
  Maj Grimnell  2007      50.34        1:36.29   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  05 maj 2018 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  13:20 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden Distrikt MSSF 2018    Utskriftsdatum  05 maj 2018   
  Tävlingsort  Gävle    Utskriftstid  13:25   
  Arrangör  Gävle Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 maj 2018         
 
 
Gren 18, 4X50m Medley Pojkar 11oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Upsala S Herrar 2 [2007]  2007  Upsala Simsällskap            3:02.54   
  Hugo Nordlund  2008      49.52        49.52   
  Lego Wallin  2007      51.93        1:41.45   
  Tage Helin  2007      36.77        2:18.22   
  Thomas Read  2007      44.32        3:02.54   
                     
Upsala S Herrar 1 [2007]  2007  Upsala Simsällskap            3:09.90   
  Simon Jansson  2007      50.03        50.03   
  Leo Jönsson  2007      55.84        1:45.87   
  Malte Franzén  2007      40.04        2:25.91   
  Ludvig Höglund  2007      43.99        3:09.90   
                     
Upsala S Herrar 4 [2007]  2007  Upsala Simsällskap            3:37.47   
  Samuel Elf  2009      48.72        48.72   
  Martin Johnsson  2007      50.39        1:39.11   
  Malte Andersson  2007      58.69        2:37.80   
  Sixten Lindell  2008      59.67        3:37.47   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  05 maj 2018 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  13:25 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden Distrikt MSSF 2018    Utskriftsdatum  05 maj 2018   
  Tävlingsort  Gävle    Utskriftstid  18:16   
  Arrangör  Gävle Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 maj 2018         
 
 
Gren 19, 4X100m Medley Mixed 12-13, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Upsala S Mix 1 [2005]  2005  Upsala Simsällskap            5:03.87   
  Clara Frykberg  2005      36.50  1:14.91      1:14.91   
  Ravi Parekh  2005      39.46  1:24.80      2:39.71   
  Danny Simaleza  2005      33.37  1:13.36      3:53.07   
  Alma Bergqvist  2005      33.79  1:10.80      5:03.87   
                     
Upsala S Mix 2 [2005]  2005  Upsala Simsällskap            5:17.74   
  Rasmus Loklint  2005      38.55  1:19.45      1:19.45   
  Matilda Holmström  2005      39.15  1:24.46      2:43.91   
  Joanna Sundqvist  2005      37.50  1:26.40      4:10.31   
  Botvid Wiell  2005      32.51  1:07.43      5:17.74   
                     
Upsala S Mix 3 [2005]  2005  Upsala Simsällskap            5:44.27   
  Ludvig Glantz  2006      38.03  1:20.49      1:20.49   
  Olivia Punga  2005      44.59  1:35.95      2:56.44   
  Markus Brenning  2005      41.90  1:33.57      4:30.01   
  Emilia Åhlén  2005      35.30  1:14.26      5:44.27   
                     
Upsala S Mix 4 [2005]  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
  Lisen Myrelid  2005      38.62  1:17.74      1:17.74   
  Filip Hallin  2006      44.18  1:34.81      2:52.55   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  05 maj 2018 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  18:16 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden Distrikt MSSF 2018    Utskriftsdatum  05 maj 2018   
  Tävlingsort  Gävle    Utskriftstid  18:16   
  Arrangör  Gävle Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 maj 2018         
 
 
Gren 20, 4X50m Medley Mixed 11oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Upsala S Mix 1 [2007]  2007  Upsala Simsällskap            2:38.12   
  Ebba Lundqvist  2007      41.90        41.90   
  Tage Helin  2007      44.55        1:26.45   
  Nora Högström  2007      39.22        2:05.67   
  Malte Franzén  2007      32.45        2:38.12   
                     
Bollnäs SS Mix [2007]  2007  Bollnäs Simsällskap            3:00.97   
  Edith Wallberg  2007      50.08        50.08   
  Eleanor Fredholm  2007      38.37        1:28.45   
  Leo Ku-Ringström  2008      46.97        2:15.42   
  Tim Ku-Ringström  2010      45.55        3:00.97   
                     
Upsala S Mix 3 [2007]  2007  Upsala Simsällskap            3:02.47   
  Simon Jansson  2007      48.52        48.52   
  Anni Uljas  2007      47.25        1:35.77   
  Alva Marhold  2007      43.86        2:19.63   
  Samuel Elf  2009      42.84        3:02.47   
                     
Upsala S Mix 2 [2007]  2007  Upsala Simsällskap            3:20.35   
  Alvi Myrelid  2008      48.27        48.27   
  Lego Wallin  2007      50.66        1:38.93   
  Malte Andersson  2007      1:00.30        2:39.23   
  Annahita Kamkar  2008      41.12        3:20.35   
                     
Upsala S Mix 4 [2007]  2007  Upsala Simsällskap            3:21.49   
  Hugo Nordlund  2008      1:45.74        1:45.74   
  Ludvig Höglund  2007              1:45.74   
  Tilda Isenstam  2009      53.57        2:39.31   
  Lava Pelling Trautenberger  2008      42.18        3:21.49   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  05 maj 2018 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  18:16 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Distrikt MSSF 2018    Utskriftsdatum  05 maj 2018   
  Tävlingsort  Gävle    Utskriftstid  18:16   
  Arrangör  Gävle Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 maj 2018         
 
 
Gren 21, 400m Frisim Flickor 13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Matilda Holmström  2005  Upsala Simsällskap    1:11.29  2:27.84  3:45.21    5:03.06   
Ellen Lundin  2005  Falu Simsällskap    1:13.76  2:32.79  3:52.24    5:11.56   
Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsällskap    1:12.50  2:32.81  3:54.48    5:14.83   
Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsällskap    1:19.02  2:45.80  4:12.52    5:37.17   
Joanna Sundqvist  2005  Upsala Simsällskap    1:16.95  2:42.73  4:11.90    5:37.70   
Lisa Holfve  2005  Gävle Simsällskap    1:20.80  2:48.49  4:18.92    5:45.68   
Sofia Wennerberg  2005  Upsala Simsällskap    1:23.39  2:52.77  4:23.73    5:48.86   
Emilia Åhlén  2005  Upsala Simsällskap    1:23.70  2:52.81  4:23.86    5:53.22   
Lovis Lång  2005  Upsala Simsällskap    1:22.32  2:52.96  4:25.01    5:57.09   
10  Tilde Svegårdh  2005  Upsala Simsällskap    1:23.76  2:56.15  4:27.82    5:58.02   
11  Klara Mattiasson  2005  Upsala Simsällskap    1:24.95  2:57.53  4:32.31    6:05.67   
12  Tekle Batsikadze  2005  Gävle Simsällskap    1:31.08  3:11.71  4:55.16    6:32.57   
13  Olivia Punga  2005  Upsala Simsällskap    1:31.01  3:01.85  5:01.54    6:39.24   
14  Eleonora Nygårds  2005  Upsala Simsällskap    1:58.07  4:06.60  6:16.72    8:24.53   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  05 maj 2018 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  18:16 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Distrikt MSSF 2018    Utskriftsdatum  05 maj 2018   
  Tävlingsort  Gävle    Utskriftstid  18:16   
  Arrangör  Gävle Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 maj 2018         
 
 
Gren 22, 400m Frisim Pojkar 13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Danny Simaleza  2005  Upsala Simsällskap    1:05.23  2:18.89  3:34.15    4:47.86   
Botvid Wiell  2005  Upsala Simsällskap    1:14.23  2:38.12  4:04.55    5:22.31   
Markus Brenning  2005  Upsala Simsällskap    1:18.78  2:43.97  4:07.76    5:26.72   
Johan Bjersand-Hellström  2005  Upsala Simsällskap    1:21.67  2:49.24  4:16.69    5:39.80   
Rasmus Loklint  2005  Upsala Simsällskap    1:20.53  2:48.81  4:18.88    5:48.06   
Erik Sundman  2005  Söderhamns Simsällskap    1:26.07  3:00.36  4:34.66    6:02.76   
Ossy Nyhlander  2005  Sim 77 Hofors    1:25.07  2:59.54  4:36.69    6:06.38   
Daniel Smekal  2005  Upsala Simsällskap    1:27.94  3:09.32  4:52.49    6:26.97   
Edvin Pitic  2005  Upsala Simsällskap    1:37.51  3:24.79  5:12.30    6:54.79   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  05 maj 2018 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  18:16 
 
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Distrikt MSSF 2018    Utskriftsdatum  05 maj 2018   
  Tävlingsort  Gävle    Utskriftstid  18:16   
  Arrangör  Gävle Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 maj 2018         
 
 
Gren 23, 200m Frisim Flickor 12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Junia Eklund  2006  Söderhamns Simsällskap    34.17  1:12.22  1:52.75    2:28.63   
Agnes Edvinsson  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap    34.38  1:13.04  1:53.57    2:33.53   
Hilma Wahlström  2006  Upsala Simsällskap    35.67  1:15.41  1:28.25    2:40.50   
Stella Karlsson  2006  Gimo Simsällskap    38.21  1:21.46  2:05.69    2:48.10   
Saga Andersson  2006  Söderhamns Simsällskap    38.83  1:23.58  2:10.34    2:53.02   
Ida Svensson  2006  Upsala Simsällskap    39.39  1:25.26  2:12.02    2:55.94   
Emma Färlin  2006  Falu Simsällskap    39.73  1:25.28  2:12.03    2:56.32   
Stina Hedlund Loman  2006  Gävle Simsällskap    40.23  1:27.04  2:14.41    2:56.85   
Emelie Runarsson  2006  Söderhamns Simsällskap    41.07  1:29.61  2:17.85    2:58.87   
10  Emma Mossnelid  2006  Söderhamns Simsällskap    41.88  1:28.81  2:15.98    2:59.59   
11  Hanna Frank  2006  Falu Simsällskap    42.87  1:31.21  2:22.17    3:07.37   
12  Linn Biller  2006  Söderhamns Simsällskap    41.60  1:29.73  2:19.22    3:10.04   
13  Evelina Lemon  2006  Borlänge Simsällskap    43.77  1:35.07  2:26.60    3:13.00   
14  Melina Abrishami  2006  Borlänge Simsällskap    43.87  1:33.69  2:24.53    3:14.42   
15  Maja Ahlén  2006  Upsala Simsällskap    44.33  1:36.12  2:29.43    3:17.82   
16  Ida Persson  2006  Sim 77 Hofors    44.84  1:36.14  2:28.18    3:18.99   
17  Emitis Aminiyan  2006  Söderhamns Simsällskap    46.49  1:41.01  2:35.99    3:26.41   
18  Vera Kling  2006  Sim 77 Hofors    45.57  1:40.13  2:36.20    3:26.60   
19  Alice Tägtström  2006  Borlänge Simsällskap    52.92  1:54.96  2:57.92    3:56.29   
Olivia Nyström  2006  Borlänge Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  05 maj 2018 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  18:16 
 
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Distrikt MSSF 2018    Utskriftsdatum  05 maj 2018   
  Tävlingsort  Gävle    Utskriftstid  18:16   
  Arrangör  Gävle Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 maj 2018         
 
 
Gren 24, 200m Frisim Pojkar 12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Hugo Swanson  2006  Gävle Simsällskap    32.30  1:09.95  1:47.86    2:24.51   
Filip Hallin  2006  Upsala Simsällskap    36.07  1:17.45  1:59.58    2:41.39   
Sebastian Pettersson  2006  Hudiksvalls Simsällskap    36.46  1:19.17  2:03.78    2:46.97   
Gabriel Leijon  2006  Upsala Simsällskap    39.58  1:24.99  2:09.38    2:50.07   
Ludvig Glantz  2006  Upsala Simsällskap    38.21  1:23.41  2:10.21    2:50.65   
Linus von Hofsten  2006  Falu Simsällskap    39.44  1:23.32  2:08.58    2:50.98   
Adam Wahlberg  2006  Upsala Simsällskap    38.60  1:25.43  2:10.69    2:51.41   
Oliver Wijker  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap    38.69  1:23.44  2:09.69    2:53.75   
Albin Glaas  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap    40.05  1:25.81  2:13.63    2:57.09   
10  Axel Pagard  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap    44.25  1:32.06  2:21.51    3:07.78   
11  Arvid Högström  2006  Upsala Simsällskap    41.46  1:32.53  2:26.09    3:15.41   
Olle Larsson  2006  Upsala Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  05 maj 2018 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  18:16 
 
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Distrikt MSSF 2018    Utskriftsdatum  05 maj 2018   
  Tävlingsort  Gävle    Utskriftstid  18:16   
  Arrangör  Gävle Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 maj 2018         
 
 
Gren 25, 100m Fjärilsim F 12-13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tuva Hjemli  2005  Falu Simsällskap    35.01        1:15.27   
Ellen Lundin  2005  Falu Simsällskap    35.71        1:16.32   
Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsällskap    38.95        1:23.87   
Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsällskap    40.11        1:25.80   
Clara Frykberg  2005  Upsala Simsällskap    41.51        1:27.06   
Joanna Sundqvist  2005  Upsala Simsällskap    40.89        1:31.68   
Sofia Wennerberg  2005  Upsala Simsällskap    42.03        1:32.94   
Klara Mattiasson  2005  Upsala Simsällskap    43.19        1:33.46   
Olivia Punga  2005  Upsala Simsällskap    46.10        1:41.13   
10  Lovis Lång  2005  Upsala Simsällskap    48.69        1:45.78   
11  Emilia Åhlén  2005  Upsala Simsällskap    51.22        1:53.07   
                     
 
Gren 25, 100m Fjärilsim F 12-13, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Agnes Edvinsson  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap    38.16        1:19.79   
Junia Eklund  2006  Söderhamns Simsällskap    38.56        1:20.24   
Hilma Wahlström  2006  Upsala Simsällskap    43.00        1:32.89   
Olivia Nyström  2006  Borlänge Simsällskap    41.51        1:33.13   
Saga Andersson  2006  Söderhamns Simsällskap    43.18        1:34.55   
Hanna Frank  2006  Falu Simsällskap    49.80        1:45.23   
Emma Mossnelid  2006  Söderhamns Simsällskap    47.95        1:45.30   
Ida Svensson  2006  Upsala Simsällskap    50.62        1:45.64   
Sara Axelsson  2006  Upsala Simsällskap    49.74        1:46.75   
10  Emelie Runarsson  2006  Söderhamns Simsällskap    52.57        1:49.45   
11  Emma Färlin  2006  Falu Simsällskap    51.48        1:52.66   
12  Evelina Lemon  2006  Borlänge Simsällskap    53.10        1:56.55   
13  Maja Ahlén  2006  Upsala Simsällskap    1:00.90        2:08.06   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  05 maj 2018 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  18:16 
 
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Distrikt MSSF 2018    Utskriftsdatum  05 maj 2018   
  Tävlingsort  Gävle    Utskriftstid  18:16   
  Arrangör  Gävle Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 maj 2018         
 
 
Gren 26, 100m Fjärilsim P 12-13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Danny Simaleza  2005  Upsala Simsällskap    33.37        1:13.23   
Lucas Humling  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb    34.68        1:16.25   
Samuel Sjökvist  2005  Gävle Simsällskap    37.49        1:23.29   
Botvid Wiell  2005  Upsala Simsällskap    39.66        1:26.29   
Markus Brenning  2005  Upsala Simsällskap    42.74        1:32.32   
Ravi Parekh  2005  Upsala Simsällskap    44.69        1:36.60   
Johan Bjersand-Hellström  2005  Upsala Simsällskap    45.15        1:39.14   
Rasmus Loklint  2005  Upsala Simsällskap    44.55        1:40.62   
Artur Norman  2005  Upsala Simsällskap    51.26        1:48.65   
10  Daniel Smekal  2005  Upsala Simsällskap    51.63        1:50.83   
10  Gustav Hedin  2005  Hudiksvalls Simsällskap    50.72        1:50.83   
12  Erik Sundman  2005  Söderhamns Simsällskap    50.26        1:52.31   
13  Edvin Pitic  2005  Upsala Simsällskap    52.84        1:55.92   
                     
 
Gren 26, 100m Fjärilsim P 12-13, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hugo Swanson  2006  Gävle Simsällskap    37.40        1:23.33   
Filip Hallin  2006  Upsala Simsällskap    44.42        1:38.71   
Gabriel Leijon  2006  Upsala Simsällskap    45.91        1:39.12   
Sebastian Pettersson  2006  Hudiksvalls Simsällskap    45.20        1:43.17   
Adam Wahlberg  2006  Upsala Simsällskap    45.82        1:45.96   
Arvid Högström  2006  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  05 maj 2018 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  18:16 
 
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Distrikt MSSF 2018    Utskriftsdatum  05 maj 2018   
  Tävlingsort  Gävle    Utskriftstid  18:17   
  Arrangör  Gävle Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 maj 2018         
 
 
Gren 27, 50m Fjärilsim Flcikor 11, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isabelle Nilsson  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            38.56   
Nora Högström  2007  Upsala Simsällskap            39.71   
Junie Mattsson  2007  Gävle Simsällskap            39.97   
Edith Wallberg  2007  Bollnäs Simsällskap            43.31   
Alva Marhold  2007  Upsala Simsällskap            43.60   
Elsa Harnesk  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            44.33   
Hillevi Östlund  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            44.73   
Märta Karlsson  2007  Söderhamns Simsällskap            50.23   
Ebba Lundqvist  2007  Upsala Simsällskap            50.79   
10  Anni Uljas  2007  Upsala Simsällskap            54.12   
11  Vera Frykberg  2007  Upsala Simsällskap            54.44   
12  Marie Pavlovska  2007  Söderhamns Simsällskap            55.09   
13  Sara Högdin  2007  Upsala Simsällskap            56.27   
Eleanor Fredholm  2007  Bollnäs Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  05 maj 2018 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  18:17 
 
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Distrikt MSSF 2018    Utskriftsdatum  05 maj 2018   
  Tävlingsort  Gävle    Utskriftstid  18:17   
  Arrangör  Gävle Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 maj 2018         
 
 
Gren 28, 50m Fjärilsim Pojkar 11, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tage Helin  2007  Upsala Simsällskap            36.45   
Malte Franzén  2007  Upsala Simsällskap            38.48   
Frode Montelius Risberg  2007  Falu Simsällskap            54.54   
Malte Andersson  2007  Upsala Simsällskap            56.58   
Lego Wallin  2007  Upsala Simsällskap            56.90   
Gustav Bondensson  2007  Falu Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  05 maj 2018 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  18:17 
 
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Distrikt MSSF 2018    Utskriftsdatum  05 maj 2018   
  Tävlingsort  Gävle    Utskriftstid  18:17   
  Arrangör  Gävle Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 maj 2018         
 
 
Gren 29, 25m Fjärilsim Flick 10oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Astrid Lönn  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap            18.19   
Lava Pelling Trautenberger  2008  Upsala Simsällskap            20.07   
Doris von Hofsten  2008  Falu Simsällskap            21.54   
Tindra Byqvist  2008  Bollnäs Simsällskap            22.74   
Ida Hellström  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap            23.40   
Elsa Karls  2008  Ludvika Simsällskap            23.45   
Tilda Isenstam  2009  Upsala Simsällskap            23.69   
Julia Escamilla Nordén  2008  Ludvika Simsällskap            24.01   
Alice Byström  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap            26.77   
10  Astrid Dotzauer  2008  Sandvikens Sim och Hoppklubb            27.08   
11  Ella Hoffner  2008  Upsala Simsällskap            27.36   
12  Alvi Myrelid  2008  Upsala Simsällskap            30.19   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  05 maj 2018 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  18:17 
 
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Distrikt MSSF 2018    Utskriftsdatum  05 maj 2018   
  Tävlingsort  Gävle    Utskriftstid  18:17   
  Arrangör  Gävle Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 maj 2018         
 
 
Gren 30, 25m Fjärilsim Pojkar 10oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Leo Ku-Ringström  2008  Bollnäs Simsällskap            20.36   
Samuel Elf  2009  Upsala Simsällskap            21.14   
Eskil Nilsson  2008  Ludvika Simsällskap            21.85   
Tim Ku-Ringström  2010  Bollnäs Simsällskap            22.64   
Jerry Nylander  2008  Sim 77 Hofors            26.93   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  05 maj 2018 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  18:17 
 
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Distrikt MSSF 2018    Utskriftsdatum  05 maj 2018   
  Tävlingsort  Gävle    Utskriftstid  18:17   
  Arrangör  Gävle Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 maj 2018         
 
 
Gren 31, 100m Ryggsim Flick 11-13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Clara Frykberg  2005  Upsala Simsällskap    36.56        1:14.38   
Tuva Hjemli  2005  Falu Simsällskap    36.48        1:14.56   
Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsällskap    39.29        1:18.94   
Ellen Lundin  2005  Falu Simsällskap    39.84        1:20.91   
Vilma Herthelius  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb    41.09        1:22.47   
Alva Eriksson  2005  Harnäs Skutskär Simsällskap    39.51        1:22.81   
Sofia Wennerberg  2005  Upsala Simsällskap    40.99        1:24.35   
Joanna Sundqvist  2005  Upsala Simsällskap    41.62        1:25.43   
Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsällskap    43.09        1:26.28   
10  Lisa Holfve  2005  Gävle Simsällskap    41.86        1:26.38   
11  Tilde Svegårdh  2005  Upsala Simsällskap    42.79        1:27.63   
12  Ida Ljunggren  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb    42.44        1:27.88   
13  Tekle Batsikadze  2005  Gävle Simsällskap    43.37        1:29.30   
14  Klara Mattiasson  2005  Upsala Simsällskap    45.17        1:29.70   
15  Lovis Lång  2005  Upsala Simsällskap    46.54        1:33.65   
16  Ida Furuström  2005  Söderhamns Simsällskap    45.52        1:33.93   
17  Olivia Punga  2005  Upsala Simsällskap    47.98        1:37.47   
18  Ida Karlsson  2005  Söderhamns Simsällskap    46.76        1:39.51   
19  Lovisa Leonardsson  2005  Ludvika Simsällskap    51.69        1:41.30   
20  Homa Molatefi  2005  Upsala Simsällskap    51.88        1:44.53   
21  Sanna Hörnell  2005  Borlänge Simsällskap    54.73        1:55.42   
22  Eleonora Nygårds  2005  Upsala Simsällskap    59.18        1:59.27   
Agnes Jonasson  2005  Hudiksvalls Simsällskap            DNS   
Emilia Åhlén  2005  Upsala Simsällskap            DNS   
Alicia Grönlund  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb            DSQ   
                     
 
Gren 31, 100m Ryggsim Flick 11-13, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Junia Eklund  2006  Söderhamns Simsällskap    37.91        1:17.88   
Agnes Edvinsson  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap    40.62        1:23.58   
Hilma Wahlström  2006  Upsala Simsällskap    42.10        1:26.36   
Stella Karlsson  2006  Gimo Simsällskap    43.54        1:29.86   
Emelie Runarsson  2006  Söderhamns Simsällskap    44.66        1:31.88   
Saga Andersson  2006  Söderhamns Simsällskap    45.05        1:33.03   
Ida Svensson  2006  Upsala Simsällskap    46.00        1:33.65   
Ida Persson  2006  Sim 77 Hofors    47.52        1:35.15   
Märta Säfsten  2006  Upsala Simsällskap    48.26        1:36.59   
10  Emma Mossnelid  2006  Söderhamns Simsällskap    48.99        1:36.91   
11  Linn Biller  2006  Söderhamns Simsällskap    47.57        1:37.99   
12  Hanna Frank  2006  Falu Simsällskap    48.72        1:39.46   
13  Melina Abrishami  2006  Borlänge Simsällskap    49.79        1:42.14   
14  Rebecca Öhman  2006  Gävle Simsällskap    47.63        1:43.18   
15  Tea Wetterbom  2006  Upsala Simsällskap    50.78        1:43.30   
16  Maja Ahlén  2006  Upsala Simsällskap    51.98        1:43.85   
17  Vera Kling  2006  Sim 77 Hofors    50.71        1:44.02   
18  Emma Färlin  2006  Falu Simsällskap    50.00        1:44.04   
19  Tea Milic  2006  Upsala Simsällskap    49.74        1:44.37   
20  Isabelle Vallgren  2006  Upsala Simsällskap    51.79        1:46.69   
21  Stina Hedlund Loman  2006  Gävle Simsällskap    53.64        1:49.10   
22  Emitis Aminiyan  2006  Söderhamns Simsällskap    55.22        1:51.99   
23  Ebba Sundberg  2006  Gävle Simsällskap    56.20        1:55.66   
24  Alice Tägtström  2006  Borlänge Simsällskap    1:00.45        2:00.45   
Dalida Aron  2006  Sandvikens Sim och Hoppklubb            DSQ   
Olivia Nyström  2006  Borlänge Simsällskap            DSQ   
Signe Grundemar  2006  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 31, 100m Ryggsim Flick 11-13, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Junie Mattsson  2007  Gävle Simsällskap    41.30        1:26.33   
Edith Wallberg  2007  Bollnäs Simsällskap    42.56        1:27.03   
Nora Högström  2007  Upsala Simsällskap    43.30        1:28.36   
Alva Marhold  2007  Upsala Simsällskap    44.88        1:31.18   
Eleanor Fredholm  2007  Bollnäs Simsällskap    46.18        1:32.13   
Ebba Lundqvist  2007  Upsala Simsällskap    45.53        1:32.65   
Hillevi Östlund  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap    48.12        1:33.99   
Elsa Harnesk  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap    48.46        1:38.13   
Märta Karlsson  2007  Söderhamns Simsällskap    49.59        1:40.44   
10  Olivia Eriksson  2007  Falu Simsällskap    49.63        1:41.41   
11  Anni Uljas  2007  Upsala Simsällskap    50.24        1:41.66   
12  Marie Pavlovska  2007  Söderhamns Simsällskap    55.75        1:50.50   
13  Linnea Glantz  2007  Upsala Simsällskap    52.43        1:51.25   
Isabelle Nilsson  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  05 maj 2018 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  18:17 
 
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Distrikt MSSF 2018    Utskriftsdatum  05 maj 2018   
  Tävlingsort  Gävle    Utskriftstid  18:17   
  Arrangör  Gävle Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 maj 2018         
 
 
Gren 32, 100m Ryggsim Pojk 11-13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Danny Simaleza  2005  Upsala Simsällskap    34.92        1:11.08   
Rasmus Loklint  2005  Upsala Simsällskap    37.84        1:18.05   
Botvid Wiell  2005  Upsala Simsällskap    38.95        1:19.95   
Samuel Sjökvist  2005  Gävle Simsällskap    40.77        1:24.60   
Markus Brenning  2005  Upsala Simsällskap    42.61        1:25.21   
Ossy Nyhlander  2005  Sim 77 Hofors    42.69        1:26.76   
Ravi Parekh  2005  Upsala Simsällskap    43.09        1:27.21   
Erik Sundman  2005  Söderhamns Simsällskap    45.31        1:28.86   
Daniel Smekal  2005  Upsala Simsällskap    46.83        1:34.33   
10  Johan Bjersand-Hellström  2005  Upsala Simsällskap    47.70        1:36.89   
11  Gustav Hedin  2005  Hudiksvalls Simsällskap    47.81        1:38.29   
12  Artur Norman  2005  Upsala Simsällskap    50.26        1:40.64   
Edvin Pitic  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
Lucas Humling  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb            DSQ   
                     
 
Gren 32, 100m Ryggsim Pojk 11-13, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hugo Swanson  2006  Gävle Simsällskap    37.91        1:18.04   
Ludvig Glantz  2006  Upsala Simsällskap    39.63        1:22.16   
Oliver Wijker  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap    41.33        1:25.45   
Sebastian Pettersson  2006  Hudiksvalls Simsällskap    42.06        1:26.12   
Filip Hallin  2006  Upsala Simsällskap    44.97        1:30.14   
Adam Wahlberg  2006  Upsala Simsällskap    43.34        1:30.32   
Linus von Hofsten  2006  Falu Simsällskap    44.71        1:31.13   
Gabriel Leijon  2006  Upsala Simsällskap    44.57        1:33.43   
Sebastian Stolt  2006  Gävle Simsällskap    45.88        1:35.94   
10  Albin Glaas  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap    48.58        1:38.55   
11  Axel Pagard  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap    49.55        1:40.14   
12  Olle Larsson  2006  Upsala Simsällskap    58.06        2:00.30   
Arvid Högström  2006  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 32, 100m Ryggsim Pojk 11-13, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Aston Horn  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap    47.74        1:39.35   
Frode Montelius Risberg  2007  Falu Simsällskap    49.70        1:42.37   
Gustav Bondensson  2007  Falu Simsällskap    50.01        1:42.70   
Axel Krysén  2007  Ludvika Simsällskap    50.13        1:46.30   
Simon Jansson  2007  Upsala Simsällskap    53.65        1:49.51   
Malte Andersson  2007  Upsala Simsällskap    54.87        1:50.94   
Lego Wallin  2007  Upsala Simsällskap    55.14        1:53.18   
Ludvig Höglund  2007  Upsala Simsällskap    54.87        1:53.72   
Malte Franzén  2007  Upsala Simsällskap            DSQ   
Tage Helin  2007  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  05 maj 2018 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  18:17 
 
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Distrikt MSSF 2018    Utskriftsdatum  05 maj 2018   
  Tävlingsort  Gävle    Utskriftstid  18:27   
  Arrangör  Gävle Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 maj 2018         
 
 
Gren 33, 50m Ryggsim Flickor 10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Astrid Lönn  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap            41.17   
Lava Pelling Trautenberger  2008  Upsala Simsällskap            45.77   
Annahita Kamkar  2008  Upsala Simsällskap            46.83   
Julia Escamilla Nordén  2008  Ludvika Simsällskap            46.96   
Doris von Hofsten  2008  Falu Simsällskap            46.98   
Tilda Isenstam  2009  Upsala Simsällskap            48.28   
Alvi Myrelid  2008  Upsala Simsällskap            48.45   
Tindra Byqvist  2008  Bollnäs Simsällskap            48.49   
Melly Lindberg Sköld  2008  Sandvikens Sim och Hoppklubb            50.37   
10  Elsa Karls  2008  Ludvika Simsällskap            52.10   
11  Ida Hellström  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap            52.86   
12  Inez Lundqvist  2009  Upsala Simsällskap            53.32   
13  Ella Hoffner  2008  Upsala Simsällskap            55.35   
14  Maria Leonardsson  2009  Ludvika Simsällskap            56.11   
15  Mariffa Mujawar  2008  Sandvikens Sim och Hoppklubb            58.30   
16  Ingrid Malling Rösjö  2008  Upsala Simsällskap            58.36   
17  Elin Bohman  2009  Upsala Simsällskap            58.83   
18  Astrid Dotzauer  2008  Sandvikens Sim och Hoppklubb            59.64   
Ella Snellman  2009  Sim 77 Hofors            DNS   
Sonja Lundström  2008  Upsala Simsällskap            DNS   
Isa Modig  2008  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  05 maj 2018 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  18:27 
 
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Distrikt MSSF 2018    Utskriftsdatum  05 maj 2018   
  Tävlingsort  Gävle    Utskriftstid  18:28   
  Arrangör  Gävle Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 maj 2018         
 
 
Gren 34, 50m Ryggsim Pojkar 10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Leo Ku-Ringström  2008  Bollnäs Simsällskap            41.04   
Ata Östlund Keklik  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap            49.96   
Tim Ku-Ringström  2010  Bollnäs Simsällskap            50.09   
Hugo Nordlund  2008  Upsala Simsällskap            50.37   
Jerry Nylander  2008  Sim 77 Hofors            51.73   
Sixten Lindell  2008  Upsala Simsällskap            54.70   
Eskil Nilsson  2008  Ludvika Simsällskap            56.49   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  05 maj 2018 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  18:28 
 
Resultat Gren 35 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 35 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Distrikt MSSF 2018    Utskriftsdatum  05 maj 2018   
  Tävlingsort  Gävle    Utskriftstid  18:36   
  Arrangör  Gävle Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 maj 2018         
 
 
Gren 35, 4X50m Frisim Flick 12-13, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Upsala S Damer 1 [2005]  2005  Upsala Simsällskap            2:07.44   
  Matilda Holmström  2005      31.20        31.20   
  Clara Frykberg  2005      31.06        1:02.26   
  Sofia Wennerberg  2005      31.86        1:34.12   
  Hilma Wahlström  2006      33.32        2:07.44   
                     
Upsala S Damer 2 [2005]  2005  Upsala Simsällskap            2:08.92   
  Joanna Sundqvist  2005      31.19        31.19   
  Emilia Åhlén  2005      32.49        1:03.68   
  Alma Bergqvist  2005      32.67        1:36.35   
  Lisen Myrelid  2005      32.57        2:08.92   
                     
Falun Damer [2005]  2005  Falu Simsällskap            2:18.47   
  Tuva Hjemli  2005      31.12        31.12   
  Ellen Lundin  2005      32.02        1:03.14   
  Hanna Frank  2006      38.79        1:41.93   
  Emma Färlin  2006      36.54        2:18.47   
                     
Gävle SS Damer [2005]  2005  Gävle Simsällskap            2:19.49   
  Tekle Batsikadze  2005      36.40        36.40   
  Junie Mattsson  2007      33.64        1:10.04   
  Stina Hedlund Loman  2006      36.45        1:46.49   
  Lisa Holfve  2005      33.00        2:19.49   
                     
Söderhamn Damer [2005]  2005  Söderhamns Simsällskap            2:21.85   
  Saga Andersson  2006      35.70        35.70   
  Emelie Runarsson  2006      36.66        1:12.36   
  Ida Furuström  2005      39.33        1:51.69   
  Junia Eklund  2006      30.16        2:21.85   
                     
Upsala S Damer 3 [2005]  2005  Upsala Simsällskap            2:23.68   
  Lovis Lång  2005      35.74        35.74   
  Klara Mattiasson  2005      36.30        1:12.04   
  Tilde Svegårdh  2005      34.69        1:46.73   
  Ida Svensson  2006      36.95        2:23.68   
                     
Borlänge Damer [2005]  2005  Borlänge Simsällskap            2:33.80   
  Melina Abrishami  2006      40.31        40.31   
  Evelina Lemon  2006      39.23        1:19.54   
  Sanna Hörnell  2005      40.86        2:00.40   
  Olivia Nyström  2006      33.40        2:33.80   
                     
Söderhamn 2 Damer [2005]  2005  Söderhamns Simsällskap            2:34.65   
  Emitis Aminiyan  2006      41.08        41.08   
  Märta Karlsson  2007      37.75        1:18.83   
  Linn Biller  2006      38.76        1:57.59   
  Emma Mossnelid  2006      37.06        2:34.65   
                     
Upsala S Damer 4 [2005]  2005  Upsala Simsällskap            2:40.16   
  Sara Axelsson  2006      37.63        37.63   
  Olivia Punga  2005      38.16        1:15.79   
  Maja Ahlén  2006      42.46        1:58.25   
  Märta Säfsten  2006      41.91        2:40.16   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  05 maj 2018 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  18:36 
 
Resultat Gren 36 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 36 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Distrikt MSSF 2018    Utskriftsdatum  05 maj 2018   
  Tävlingsort  Gävle    Utskriftstid  18:40   
  Arrangör  Gävle Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 maj 2018         
 
 
Gren 36, 4X50m Frisim Pojkar 12-13, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Upsala S Herrar 2 [2005]  2005  Upsala Simsällskap            2:30.44   
  Daniel Smekal  2005      37.85        37.85   
  Arvid Högström  2006      40.01        1:17.86   
  Artur Norman  2005      39.04        1:56.90   
  Adam Wahlberg  2006      33.54        2:30.44   
                     
Upsala S Herrar 1 [2005]  2005  Upsala Simsällskap            2:31.75   
  Filip Hallin  2006      35.88        35.88   
  Edvin Pitic  2005      38.64        1:14.52   
  Olle Larsson  2006      44.42        1:58.94   
  Johan Bjersand-Hellström  2005      32.81        2:31.75   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  05 maj 2018 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  18:40 
 
Resultat Gren 37 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 37 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Distrikt MSSF 2018    Utskriftsdatum  05 maj 2018   
  Tävlingsort  Gävle    Utskriftstid  18:44   
  Arrangör  Gävle Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 maj 2018         
 
 
Gren 37, 4X50m Frisim Flickor 11oy, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Upsala S Damer 1 [2007]  2007  Upsala Simsällskap            2:25.61   
  Ebba Lundqvist  2007      36.98        36.98   
  Nora Högström  2007      35.31        1:12.29   
  Anni Uljas  2007      37.81        1:50.10   
  Alva Marhold  2007      35.51        2:25.61   
                     
Harnäs Sku Damer [2007]  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            2:26.57   
  Hillevi Östlund  2007      38.05        38.05   
  Elsa Harnesk  2007      38.84        1:16.89   
  Astrid Lönn  2008      36.51        1:53.40   
  Isabelle Nilsson  2007      33.17        2:26.57   
                     
Upsala S Damer 2 [2007]  2007  Upsala Simsällskap            2:51.66   
  Annahita Kamkar  2008      41.85        41.85   
  Sara Högdin  2007      44.91        1:26.76   
  Tilda Isenstam  2009      43.67        2:10.43   
  Lava Pelling Trautenberger  2008      41.23        2:51.66   
                     
Upsala S Damer 3 [2007]  2007  Upsala Simsällskap            3:03.17   
  Vera Frykberg  2007      43.60        43.60   
  Linnea Glantz  2007      45.10        1:28.70   
  Inez Lundqvist  2009      46.56        2:15.26   
  Alvi Myrelid  2008      47.91        3:03.17   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  05 maj 2018 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  18:44 
 
Resultat Gren 38 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 38 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Distrikt MSSF 2018    Utskriftsdatum  05 maj 2018   
  Tävlingsort  Gävle    Utskriftstid  18:48   
  Arrangör  Gävle Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 maj 2018         
 
 
Gren 38, 4X50m Frisim Pojkar 11 oy, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Upsala S Herrar 1 [2007]  2007  Upsala Simsällskap            2:37.03   
  Malte Franzén  2007      33.37        33.37   
  Tage Helin  2007      35.60        1:08.97   
  Malte Andersson  2007      43.93        1:52.90   
  Ludvig Höglund  2007      44.13        2:37.03   
                     
Upsala S Herrar 2 [2007]  2007  Upsala Simsällskap            3:04.44   
  Simon Jansson  2007      44.73        44.73   
  Samuel Elf  2009      43.26        1:27.99   
  Lego Wallin  2007      45.51        2:13.50   
  Hugo Nordlund  2008      50.94        3:04.44   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  05 maj 2018 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  18:48 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner