2022-01-19   20:38:42
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för NUSS 2018

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Fredag 6/7 Klockan 16.00.

Resultat Gren 10 (Finaler) - Med pong och mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Med pong och mellantider 
 
  Tvling  NUSS ldre och Yngre 50 m 2018    Utskriftsdatum  06 juli 2018   
  Tvlingsort  Linkping    Utskriftstid  17:22   
  Arrangr  LASS         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  06 juli 2018         
 
 
Gren 10, 100m Ryggsim Damer 14-15, Finaler 
14 - 15 r: Tilda man (2000) 1:08.49 2015-07-03 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Pong  FINA  50m        Tid  Status 
  Frening  Anmtid    Code             











 
Thilde Smedbck  2004    585  33.95        1:09.49   
  Linkpings Allmnna SS  1:05.30                 
                     
Tea Winblad  2004    540  34.39        1:11.37   
  Kalmar Simsllskap  1:08.53                 
                     
Alice Skoglund  2003    539  34.42        1:11.39   
  Vellinge-Nsets Simklubb  1:08.99                 
                     
Hanna Degerlund  2004    525  34.89        1:12.04   
  Vsters Simsllskap  1:07.88                 
                     
Matilda Nilsson  2004    493  35.85        1:13.57   
  Jnkpings Simsllskap  1:10.61                 
                     
Moa Holmquist  2004    468  36.29        1:14.82   
  Jnkpings Simsllskap  1:12.21                 
                     
Wilma Svensson  2004    460  36.34        1:15.24   
  Jnkpings Simsllskap  1:09.03                 
                     
Tiril Ask  2003    452  37.50        1:15.73   
  Bergens SLK  1:13.58                 
                     
Stine Rotseth  2003    447  36.70        1:16.00   
  Bergens SLK  1:10.19                 
                     
10  Clara Gustavson  2003    442  35.58        1:16.26   
  Karlstads Simsllskap  1:10.30                 
                     
11  Tove Gustafsson  2004    432  37.92        1:16.88   
  Alvesta Simsllskap  1:13.48                 
                     
12  Sarah von der Burg  2004    424  37.24        1:17.34   
  Vsters Simsllskap  1:14.78                 
                     
13  Jane Elgh  2004    423  36.53        1:17.39   
  Jnkpings Simsllskap  1:12.98                 
                     
14  Nelly Askengren Strhle  2003    418  38.04        1:17.70   
  Simklubben Elfsborg  1:14.66                 
                     
15  Tine Hovden Eidheim  2003    407  38.68        1:18.39   
  Bergens SLK  1:17.20                 
                     
16  Tonje Merethe Lid Rasmuss  2004    401  38.53        1:18.80   
  Bergens SLK  1:19.94                 
                     
17  Tuva Plsson  2003    390  37.12        1:19.54   
  Karlskrona Simsllskap  1:10.87                 
                     
18  Thea Jansson  2003    387  37.68        1:19.75   
  Nssj SLS  1:15.97                 
                     
19  Alicia Budden  2004    383  39.88        1:19.99   
  Blsta Simklubb  1:17.59                 
                     
20  Olivia Gustafsson  2004    380  39.71        1:20.21   
  Linkpings Allmnna SS  1:14.15                 
                     
21  Ida Lien Brseth  2003    378  38.98        1:20.38   
  Haugesund Svmmeklubb  1:13.89                 
                     
22  Tine Pedersen  2004    371  39.01        1:20.88   
  Haugesund Svmmeklubb  1:13.89                 
                     
23  Oda Flesland  2003    361  38.81        1:21.55   
  Stavanger  1:19.71                 
                     
24  Ebba Wolfbrandt  2003    361  40.27        1:21.58   
  Vsters Simsllskap  1:19.65                 
                     
25  Tilda Tellfjord  2003    357  40.14        1:21.86   
  Jnkpings Simsllskap  1:16.76                 
                     
26  Filippa Sjholm Sundstrm  2003    353  39.23        1:22.20   
  rebro Simallians  1:19.76                 
                     
27  Hannah Lilja  2004    352  39.64        1:22.24   
  Simklubben Elfsborg  1:19.43                 
                     
28  Marte Pleym Grnhaug  2004    351  40.24        1:22.35   
  Bergens SLK  1:17.92                 
                     
29  Charlotte Friland  2003    351  39.78        1:22.37   
  Haugesund Svmmeklubb  1:17.81                 
                     
29  Nora Bjrklund  2003    351  40.35        1:22.37   
  Oskarshamns Simsllskap  1:19.89                 
                     
31  Stefanie Petrovic  2003    350  40.64        1:22.41   
  Norrkpings Kappsimningsklubb  1:19.85                 
                     
32  Kasandra Svan  2004    348  40.05        1:22.62   
  Norrkpings Kappsimningsklubb  1:26.57                 
                     
33  Elsa Linn  2003    345  39.36        1:22.85   
  Linkpings Allmnna SS  1:20.13                 
                     
34  Sarah Petersson  2003    342  39.42        1:23.10   
  Karlskrona Simsllskap  1:21.42                 
                     
35  Hilma Broden  2003    341  41.25        1:23.13   
  Norrkpings Kappsimningsklubb  1:19.91                 
                     
36  Ellen Lovinge  2004    323  41.29        1:24.69   
  Norrkpings Kappsimningsklubb  1:21.11                 
                     
37  Ingvild Sirnes  2003    321  40.27        1:24.84   
  Haugesund Svmmeklubb  1:10.16                 
                     
38  Elvira Nilsson  2004    307  40.37        1:26.08   
  Linkpings Allmnna SS  1:22.78                 
                     
39  Hanna Persson  2004    306  42.04        1:26.17   
  Linkpings Allmnna SS  1:18.96                 
                     
40  Maja Arnell  2004    305  41.84        1:26.34   
  Linkpings Allmnna SS  1:21.69                 
                     
41  Sigrid Argenius  2003    291  42.54        1:27.63   
  Karlskrona Simsllskap  1:26.23                 
                     
42  Emilia Eriksson  2004    290  42.38        1:27.71   
  Motala Simsllskap  1:18.43                 
                     
43  Tuva Giske Henriksen  2004    287  42.72        1:28.09   
  Stavanger  1:23.46                 
                     
44  Mathea Slettevold  2003    276  44.08        1:29.18   
  Stavanger  1:25.45                 
                     
45  Felicia Svan  2003    276  43.09        1:29.20   
  Norrkpings Kappsimningsklubb  1:29.83                 
                     
46  Smilla Holgersson Eliasson  2003    272  43.82        1:29.63   
  rebro Simallians  1:24.69                 
                     
47  Linnea Andersson  2004    267  44.65        1:30.16   
  rebro Simallians  1:29.21                 
                     
48  Malin Flaa  2004    251  45.01        1:32.07   
  Nssj SLS  1:28.53                 
                     
49  Ellinor Andersson  2003    184  48.20        1:42.11   
  Alvesta Simsllskap  1:28.59                 
                     
Maria Dehgani  2003              DSQ   
  Linkpings Allmnna SS  1:27.52                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  06 juli 2018 
Licensierad till: Linkpings Allmnna SS  Utskriftstid  17:22 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner