2019-11-12   07:29:19
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Regionsmesterskab Region Syd 2018 - lang

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag d.17/03-2018

Resultat Løb 101 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 101 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskaber Syd Lang    Udskriftsdato  17 marts 2018   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  13:34   
  Arrangør  H2Odense og Dansk Svømmeunion         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  17 marts 2018         
 
 
Løb 101, 4X50m HM-ben Mix, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mix 1 H2Odense              2:56.21   
  H2Odense                   
  Lukas Stæhr Bentsen  2003      44.51        44.51   
  Victor Nygaard  2003      23.26        1:07.77   
  Josefine Risum Jørgensen  2004      20.34        1:28.11   
  Mia T. Klüver-Kristensen  2004      1:28.10        2:56.21   
                     
Vejle Mix 1              2:57.67   
  Vejle Svømmeklub                   
  Cecilie Hingebjerg  2004      44.62        44.62   
  Oliver Fenger  2003      30.86        1:15.48   
  Svava Kj. Gregersen  2004      14.22        1:29.70   
  Mads Iversen  2004      1:27.97        2:57.67   
                     
Vejle Mix 2              3:00.37   
  Vejle Svømmeklub                   
  Sophia Keren-Klaris  2004      22.17        22.17   
  Kim Doan Nguyen  2003      25.07        47.24   
  Emilie Moberg  2005      44.23        1:31.47   
  Lauritz Baad Ellekjær  2003      1:28.90        3:00.37   
                     
Kolding 1              3:13.46   
  Kolding SK                   
  Alexander Kjeldsen  2004      17.57        17.57   
  Elma Gabela  2004      33.59        51.16   
  Cille Christensen  2004      53.67        1:44.83   
  Lasse Thulstrup  2004      1:28.63        3:13.46   
                     
Vejle Mix 3              3:14.81   
  Vejle Svømmeklub                   
  Mia Hvarre  2004      51.26        51.26   
  Malthe Elkjær  2003      46.54        1:37.80   
  Ann-Katrine Windfeld  2006      51.16        2:28.96   
  Daniel Damsbo  2003      45.85        3:14.81   
                     
Rsk 1              3:15.68   
  Ringe Svømme Klub                   
  Thilde Rosen Lundsfryd  2004      49.66        49.66   
  Anna Rønn  2005      29.56        1:19.22   
  Christian Landtved  2004      22.94        1:42.16   
  Luca Hertzog  2005      1:33.52        3:15.68   
                     
Erritsø Mix              3:19.03   
  Erritsø Gymnastik Og IF                   
  Julie Dumstrei  2004      51.64        51.64   
  Peter Rom Poulsen  2005      57.75        1:49.39   
  Maja Rolighed  2005      25.76        2:15.15   
  Laurits Sigaard  2003      1:03.88        3:19.03   
                     
Mix 2 H2Odense              3:22.00   
  H2Odense                   
  August B Bjerregaard  2003      44.91        44.91   
  Agnete Habermann  2005      53.46        1:38.37   
  Casper Bang Clausen  2003      30.71        2:09.08   
  Aurelia Pedersen  2004      1:12.92        3:22.00   
                     
Sønderborg Sks  2005              3:28.18   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
  Ellen Jensen  2005      19.32        19.32   
  Nicholas Kristiansen  2004      3.99        23.31   
  Emil Neumann  2004      9.80        33.11   
  Clara Kapke  2006      2:55.07        3:28.18   
                     
10  Vejle Mix 4              3:29.37   
  Vejle Svømmeklub                   
  Mette Barfoot  2005      1:01.20        1:01.20   
  Sune Schaarup  2003      36.38        1:37.58   
  Sophie Kronborg  2005      13.92        1:51.50   
  Simon Sandal  2003      1:37.87        3:29.37   
                     
11  Mix 3 H2Odense              3:35.28   
  H2Odense                   
  Esther Ellegaard Nielsen  2005      56.93        56.93   
  Ludvig L. Møller  2006      56.67        1:53.60   
  Naja Færgemann  2006      24.39        2:17.99   
  Valdemar Stahl  2004      1:17.29        3:35.28   
                     
12  Deltacrew 1              3:40.24   
  DeltaSwim                   
  Mathilde Linnet Nørgaard  2005      52.07        52.07   
  Kresten Skau Hansen  2005      1:05.34        1:57.41   
  Christian Damborg Thomsen  2005      53.98        2:51.39   
  Signe Jochumsen  2004      48.85        3:40.24   
                     
13  Rsk 2              3:43.09   
  Ringe Svømme Klub                   
  Anna Ryet  2005      34.45        34.45   
  Olivia Hemmeløff  2006      19.70        54.15   
  Mads Himmelstrup Andersen  2004      1:03.93        1:58.08   
  Tobias Damsgaard  2006      1:45.01        3:43.09   
                     
14  Kolding 2              3:43.46   
  Kolding SK                   
  Nicoline Kornum-Svensson  2005      48.81        48.81   
  Johanne Heilmann  2005      1:00.09        1:48.90   
  Rasmus Kabel  2004      53.80        2:42.70   
  Jonas Pihl  2003      1:00.76        3:43.46   
                     
15  Kolding 3              3:44.78   
  Kolding SK                   
  Anne Sofie Nørtoft  2004      54.63        54.63   
  Daniel Busk  2005      26.78        1:21.41   
  Karla Kristensen  2005      29.76        1:51.17   
  Johannes Jonasen  2004      1:53.61        3:44.78   
                     
16  Kolding 4              3:51.30   
  Kolding SK                   
  Axel Kenneth Thomsen  2005      34.17        34.17   
  Ane Christensen  2006      3.69        37.86   
  Laura Toftgaard  2007      2.92        40.78   
  Vania Danilkin  2004      3:10.52        3:51.30   
                     
17  Rsk 3              3:55.01   
  Ringe Svømme Klub                   
  Mikkel Møller Nielsen  2006      1:03.76        1:03.76   
  Christine Mols  2006      1:02.20        2:05.96   
  Kathrine Hvidberg  2004      1:00.28        3:06.24   
  Julius Schier  2006      48.77        3:55.01   
                     
18  Mix 4 H2Odense              4:17.51   
  H2Odense                   
  Amalie F Piiters  2006      24.22        24.22   
  Mille A. B. Buch  2006      30.29        54.51   
  Patrick Sønderskov  2005      1:10.26        2:04.77   
  Alexander S. Todbjerg  2005      2:12.74        4:17.51   
                     
Deltacrew 2              DSQ  ryglig v fly 
  DeltaSwim                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  17 marts 2018 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  13:34 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark