2021-04-17   05:07:03
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland

Results for Rollo-uinnit

Below are all results from the competition shown by session.

Perjantai-ilta

Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Rollo-uinnit    Tulostuspäivämäärä  08 kesäkuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Lahti    Tulostusaika  17:49   
  Järjestäjä  LaUS         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  08 kesäkuu 2018         
 
 
Laji 5, 200m SKU P12, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kalle Pesälä  2006    322  34.75  1:18.34  2:07.12    2:46.24   
  Kempeleen Pyrintö  2:51.98                 
                     
Lauri-pekka Pakomäki  2006    320  34.94  1:19.05  2:07.22    2:46.66   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:53.50                 
                     
Konsta Kukkonen  2006    298  35.45  1:21.73  2:10.81    2:50.52   
  Kouvolan Uimarit  2:53.46                 
                     
Lauri Aho  2006    294  37.26  1:23.91  2:13.54    2:51.29   
  Raision Urheilijat  2:57.48                 
                     
Risto Kallström  2006    294  35.82  1:21.07  2:14.08    2:51.37   
  Cetus Espoo  2:54.54                 
                     
Konsta Rantasuo  2006    287  35.08  1:21.12  2:11.53    2:52.76   
  Oulun Lohet  2:54.61                 
                     
Erik Peuhkuri  2006    272  39.91  1:25.19  2:17.07    2:55.86   
  Oulun Uinti 1906  3:01.58                 
                     
Tomi Silander  2006    265  38.14  1:22.80  2:18.34    2:57.35   
  Cetus Espoo  3:02.26                 
                     
Ilari Hatunen  2006    264  40.20  1:27.21  2:17.53    2:57.62   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:06.45                 
                     
10  Lauri Korpi  2006    264  35.91  1:22.96  2:19.32    2:57.64   
  Ilmajoen Kisailijat  3:04.04                 
                     
11  Joonatan Davie  2006    257  39.95  1:23.34  2:21.80    2:59.17   
  Aurajoen Uinti  3:03.59                 
                     
12  Max Snellman  2006    243  38.63  1:26.91  2:21.25    3:02.55   
  Cetus Espoo  2:59.84                 
                     
13  Denis Katunov  2006    242  43.19  1:30.34  2:21.74    3:02.89   
  Lahden Uimaseura  3:06.31                 
                     
14  Miko Saukkonen  2006    238  38.40  1:25.37  2:23.44    3:03.72   
  Kemin Uimaseura  3:00.65                 
                     
15  Ilari Palva  2006    235  40.56  1:28.69  2:24.77    3:04.61   
  Helsingfors Simsällskap  3:08.68                 
                     
16  Mikael Böckerman  2006    234  37.74  1:26.38  2:24.63    3:04.98   
  Gladius Kirkkonummi  3:15.45                 
                     
17  Weeti Niemi  2006    232  39.86  1:34.14  2:24.28    3:05.37   
  Swimming Club Rovaniemi  3:11.38                 
                     
18  Sebastian Sojolin  2006    229  38.71  1:31.59  2:22.70    3:06.10   
  TaTu Tampere  3:09.70                 
                     
19  Herkko Haussalo  2006    228  40.13  1:29.00  2:24.50    3:06.46   
  Oulun Lohet  3:15.89                 
                     
20  Veeti Salminen  2006    227  40.87  1:32.05  2:24.88    3:06.74   
  Someron Esa  3:13.78                 
                     
21  Aarne Laurila  2006    225  39.45  1:27.24  2:28.67    3:07.24   
  Cetus Espoo  3:09.08                 
                     
22  Onni Lehtimäki  2006    224  38.76  1:28.40  2:24.61    3:07.60   
  Kuopion Uimaseura  3:12.36                 
                     
23  Ahti Halttunen  2006    223  45.05  1:32.69  2:26.73    3:07.73   
  Hyvinkään Uimaseura  3:15.27                 
                     
24  Alex Mukkulainen  2006    223  41.67  1:32.70  2:25.36    3:07.79   
  Aurajoen Uinti  3:08.07                 
                     
25  Tuomo Leinonen  2006    220  43.41  1:32.42  2:23.52    3:08.61   
  Haukiputaan Heitto  3:12.19                 
                     
26  Pirkka Pyry Pyykkö  2006    216  40.55  1:32.30  2:26.23    3:09.71   
  Uinti Tampere  3:11.80                 
                     
27  Iiro Räty  2006    215  39.12  1:29.82  2:28.75    3:10.07   
  Nokian Pyry  3:16.28                 
                     
28  Santeri Holmberg  2006    214  42.55  1:32.56  2:29.34    3:10.41   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:11.56                 
                     
29  Väinö Pitkänen  2006    212  41.03  1:30.95  2:26.40    3:10.92   
  Uinti Tampere  3:12.30                 
                     
30  Aaro Imppola  2006    212  40.17  1:32.88  2:28.94    3:11.06   
  Uinti Hyvinkää  3:12.04                 
                     
31  Joona Jakoaho  2006    211  41.12  1:36.47  2:29.04    3:11.42   
  Hyvinkään Uimaseura  3:16.66                 
                     
32  Matias Saarinen  2006    206  42.17  1:30.63  2:25.96    3:12.90   
  Salon Uimarit  3:15.39                 
                     
33  Vilho Okkonen  2006    203  46.68  1:35.77  2:30.13    3:13.80   
  Rauman Uimaseura  3:14.80                 
                     
34  Lasse Niemi  2006    203  40.87  1:31.39  2:28.94    3:13.84   
  Helsingin Uimarit  3:06.64                 
                     
35  Sami Schrader  2006    200  45.13  1:35.31  2:31.96    3:14.63   
  Uinti Tampere  3:13.68                 
                     
36  Aapo Nurminen  2006    200  41.06  1:30.79  2:32.85    3:14.80   
  Raision Urheilijat  3:16.91                 
                     
37  Jani Ekman  2006    200  38.83  1:30.20  2:27.26    3:14.81   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  3:12.55                 
                     
38  Luka Valtonen  2006    200  41.13  1:31.09  2:30.03    3:14.83   
  Lappeenrannan Uimarit  3:12.62                 
                     
39  Casper Kvist  2006    199  41.35  1:33.12  2:26.22    3:14.94   
  Nokian Pyry  3:15.05                 
                     
40  Benjamin Winqvist  2006    199  41.03  1:35.55  2:31.02    3:15.26   
  Cetus Espoo  3:16.54                 
                     
41  Christian Nummi  2006    198  43.42  1:34.52  2:32.68    3:15.35   
  Helsingfors Simsällskap  3:12.70                 
                     
42  Onni Yrjälä  2006    191  40.64  1:30.58  2:31.43    3:17.77   
  Rauman Uimaseura  3:13.00                 
                     
43  Luis Valero De La Iglesia  2006    185  47.98  1:37.85  2:34.26    3:19.78   
  Cetus Espoo  3:15.96                 
                     
44  Aleksi Metsäpelto  2006    185  42.45  1:33.19  2:33.58    3:19.95   
  Swimming Jyväskylä  3:09.77                 
                     
45  Saku Pietilä  2006    177  43.91  1:40.38  2:35.04    3:22.87   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  3:15.31                 
                     
46  Milo Bergman  2006    166  49.77  1:42.18  2:40.78    3:27.31   
  Ålands Simförening  3:16.08                 
                     
Boris Minkovski  2006              DSQ   
  Cetus Espoo  3:10.18                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
Torsti Saarela  2006              DSQ   
  Vieskan Uimarit  3:07.82                 
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  08 kesäkuu 2018 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  17:49 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner