2021-12-08   04:38:22
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Nykredit Gentofte Open 2018 - Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag - Stævnestart kl. 17.15

Resultat Lb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Nykredit Gentofte Open 2018    Udskriftsdato  13 april 2018   
  Stvne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  18:50   
  Arrangr  Gentofte Svmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  13 april 2018         
 
 
Lb 3, 50m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 1919-2000 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nicole Bennetsen  2000    393          36.94   
  Gentofte Svmme Klub  35.40                 
Cassandra Thimmer  1999    359          38.05   
  Gentofte Svmme Klub  34.37                 
La Zo Bingler  2000    278          41.44   
  Vordingborg Svmme Klub  41.11                 
Naomi Baldacchino  2000    235          43.85   
  Gentofte Svmme Klub  43.00                 
 
Lb 3, 50m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2001-2003 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alberte V. Bisgaard  2003    612          31.87   
  Gentofte Svmme Klub  31.37                 
Thea F. Johansen  2003    548          33.05   
  Herlev Svmning  32.27                 
Matilde Mantzius Mosegrd  2003    547          33.08   
  Slagelse Svmmeklub  32.19                 
Caroline Buhl Schrder  2003    524          33.56   
  Sigma Swim Allerd  34.10                 
Cassandra G. Nygaard  2003    469          34.81   
  Sigma Swim Allerd  34.05                 
Anne-Sofie P. Clausen  2002    432          35.77   
  Nstved IF  35.04                 
Camille Hvid Ravnholt  2003    417          36.21   
  Frederikssund Svmmeklub  34.57                 
Sille Andersen  2003    413          36.33   
  Frederikssund Svmmeklub  34.59                 
Sofia Levisen  2002    406          36.53   
  Solrd Svmmeklub  35.31                 
10  Lrke Sams Svenningsen  2002    404          36.59   
  Solrd Svmmeklub  35.32                 
11  Lrke Blond  2003    365          37.85   
  Vallensbk IF Af 1939  38.79                 
12  Emma Jensen  2002    323          39.41   
  Helsinge Svmmeklub  38.62                 
13  Maja Marie Elmgreen  2003    321          39.51   
  Helsinge Svmmeklub  38.25                 
14  Silje Juhl Nielsen  2003    318          39.64   
  Solrd Svmmeklub  39.75                 
 
Lb 3, 50m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Asta Poulsen Dolan  2004    558          32.86   
  Gentofte Svmme Klub  30.96                 
Astrid M. stergaard  2004    528          33.46   
  Gentofte Svmme Klub  32.71                 
Anne Sofie Evald  2004    464          34.93   
  Gentofte Svmme Klub  33.98                 
Viktoria Freja Srensen  2004    437          35.64   
  Gladsaxe Svmmeklub  35.77                 
Emilie Pyndt Hansen  2004    388          37.09   
  Frederikssund Svmmeklub  38.25                 
Freja Sndergaard  2004    383          37.26   
  Vordingborg Svmme Klub  36.55                 
Sophia Bttger  2004    371          37.64   
  Gladsaxe Svmmeklub  37.12                 
Laura Jrgensen  2004    354          38.24   
  Helsinge Svmmeklub  37.95                 
Amalie Lund  2004    336          38.89   
  Helsinge Svmmeklub  38.53                 
10  Thea Torndal Jensen  2004    333          39.02   
  Nstved IF  39.85                 
11  Katrine Mrkeberg  2004    296          40.60   
  Nstved IF  39.17                 
12  Olivia My Nielsen  2004    292          40.78   
  Nstved IF  42.26                 
13  Gry Therkelsen  2004    211          45.42   
  Helsinge Svmmeklub  43.89                 
 
Lb 3, 50m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kristine Nilsson Norby  2005    532          33.38   
  Gentofte Svmme Klub  32.91                 
Nikoline Marie Lange  2005    475          34.66   
  Gladsaxe Svmmeklub  32.58                 
Agnes Barner Hansen  2005    404          36.59   
  Nstved IF  35.59                 
Amanda Da Silva B. Madsen  2005    394          36.90   
  Herlev Svmning  38.51                 
Josefine Staudt  2005    387          37.13   
  Gladsaxe Svmmeklub  36.00                 
Signe Eie  2005    382          37.28   
  Herlev Svmning  36.75                 
Natacha Munch  2005    355          38.19   
  Solrd Svmmeklub  37.72                 
Emily Hansen  2005    321          39.50   
  Helsinge Svmmeklub  40.83                 
Alberte Kreiser-Petersen  2005    297          40.53   
  Gentofte Svmme Klub  38.57                 
 
Lb 3, 50m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2006-2018 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Liva la Cour  2006    392          36.97   
  Gentofte Svmme Klub  37.96                 
Mathilde Holm Villadsen  2006    358          38.10   
  Solrd Svmmeklub  38.48                 
Stella Demuth Andersen  2006    340          38.76   
  Gentofte Svmme Klub  39.12                 
Iben Lund Nielsen  2006    338          38.84   
  Nstved IF  41.52                 
Freja Juul  2006    331          39.11   
  Nstved IF  38.24                 
Nanja Frahm-Falkenberg  2006    324          39.36   
  Gentofte Svmme Klub  40.01                 
Asta Lund  2006    310          39.94   
  Herlev Svmning  39.23                 
Leonora Franck  2006    302          40.29   
  Nstved IF  40.75                 
Christine Stubbe Lundsby  2006    297          40.55   
  Gentofte Svmme Klub  41.45                 
10  Jasmine Lkkegaard  2006    295          40.61   
  Gladsaxe Svmmeklub  37.35                 
11  Anna Dietrichsen  2006    287          41.00   
  A6  41.18                 
12  Freja Katrine Raunholt  2006    287          41.01   
  Nstved IF  42.58                 
13  Anna Hinsch Lauritzen  2006    282          41.23   
  Gentofte Svmme Klub  42.95                 
14  Jaqueline Haack  2006    278          41.42   
  Solrd Svmmeklub  41.10                 
15  Maria Claudia S. Hansen  2006    271          41.78   
  Gladsaxe Svmmeklub  41.84                 
16  Johanne Hummelmose  2006    263          42.21   
  Gentofte Svmme Klub  39.61                 
17  Tilde Rytz Jrgensen  2007    263          42.23   
  Frederikssund Svmmeklub  42.47                 
18  Liv Waag Kallese  2006    248          43.07   
  Herlev Svmning  43.85                 
19  Anna E.e. Balle  2006    247          43.09   
  Gentofte Svmme Klub  42.13                 
20  Charlotte Hjortshj  2006    240          43.52   
  Solrd Svmmeklub  43.76                 
21  Emma Spang  2006    207          45.69   
  Solrd Svmmeklub  46.95                 
22  Mathilde Bendtsen  2007    189          47.15   
  Nstved IF  48.15                 
23  Katharina Zobel  2007    175          48.35   
  Herlev Svmning  52.57                 
24  Nikoline Joy Gringer  2009    161          49.68   
  Herlev Svmning  53.70                 
25  Siri Lauth  2007    142          51.84   
  Herlev Svmning  55.12                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  13 april 2018 
Licens til Dansk Svmmeunion  Udskriftstidspunkt  18:50 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner