2019-11-12   10:19:00
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Elixia Games

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso 1

Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Elixia Games    Tulostuspäivämäärä  14 huhtikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  13:54   
  Järjestäjä  Vanders         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  14 huhtikuu 2018         
 
 
Laji 9, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aleksandr Logvin  2006    310  33.16        1:09.31   
  Vanders  1:12.48                 
                     
Aleksandr Vysotskiy  2006    303  33.40        1:09.77   
  Stadin Delfiinit  1:12.95                 
                     
Mikael Böckerman  2006    268  35.48        1:12.72   
  Gladius Kirkkonummi  1:13.93                 
                     
Daniel Kajava  2007    238  35.54        1:15.66   
  Uimaseura Helsinki  1:16.46                 
                     
Mark Kellinsalmi  2007    234  36.16        1:16.06   
  Stadin Delfiinit  1:18.27                 
                     
Aaro Imppola  2006    233  36.45        1:16.13   
  Uinti Hyvinkää  1:18.42                 
                     
Lasse Niemi  2006    225  36.84        1:17.06   
  Helsingin Uimarit  1:15.89                 
                     
André Salmi  2006    210  37.53        1:18.88   
  Simmis Grani  1:20.09                 
                     
Daniel Guzhov  2006    181  41.06        1:22.87   
  Vanders  1:25.56                 
                     
10  Alex Karlsson  2006    178  39.35        1:23.36   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:19.77                 
                     
11  Nikolas Ruotsalo  2006    165  39.40        1:25.41   
  Octopus Lohja  1:29.69                 
                     
12  Mike Hongisto  2006    140  42.04        1:30.20   
  Octopus Lohja  1:36.24                 
                     
13  Noel Ehrlund  2007    122  45.18        1:34.34   
  Gladius Kirkkonummi  1:41.44                 
                     
14  Eero Tarkiainen  2006    122  42.31        1:34.41   
  Uinti Hyvinkää  1:38.35                 
                     
15  Otto Harju  2008    121  43.89        1:34.72   
  Vanders                   
                     
16  Patrik Ventus  2007    118  45.56        1:35.59   
  Simmis Grani  1:39.48                 
                     
17  Antony Tran  2009    112  47.78        1:37.03   
  Stadin Delfiinit  1:52.99                 
                     
18  Iikka Liitola  2008    106  47.40        1:38.93   
  Riihimäen Uimaseura  1:41.52                 
                     
19  Joonatan Paalanen  2006    100  47.65        1:40.87   
  Riihimäen Uimaseura  1:42.77                 
                     
20  Lauri Rantsi  2008    99  47.12        1:41.09   
  Vanders                   
                     
21  Miika Toivonen  2007    98  50.00        1:41.51   
  Riihimäen Uimaseura  1:38.13                 
                     
22  Peik Pasanen  2007    88  48.45        1:45.26   
  Vanders                   
                     
23  Eetu Lahtinen  2007    70  53.98        1:53.50   
  Gladius Kirkkonummi  1:48.73                 
                     
24  Kaspar Ragnar Markus Varik  2007    57  54.59        2:01.69   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
25  Elias Nord  2008    55  57.01        2:02.65   
  Vanders                   
                     
Kasperi Hauta-Aho  2006              DSQ   
  Octopus Lohja  1:37.97                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 9, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tino Kaukonen  2004    508  28.22        58.78   
  HTU Stadi  1:00.32                 
                     
Henri Korpi  2004    431  30.30        1:02.07   
  Octopus Lohja  1:03.07                 
                     
Jesse Hyppönen  2004    407  29.95        1:03.26   
  Lahden Uimaseura  1:05.12                 
                     
Samu Virtanen  2004    376  31.24        1:04.99   
  Swimming Jyväskylä  1:09.17                 
                     
Leo Währn  2005    373  30.57        1:05.12   
  Vanders  1:05.49                 
                     
Joakim Kuhlberg  2004    357  31.79        1:06.10   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:06.03                 
                     
Masih Tantula  2004    339  32.16        1:07.22   
  Simmis Grani  1:07.48                 
                     
Teo Mattelmäki  2005    330  32.59        1:07.83   
  Cetus Espoo  1:06.71                 
                     
Samuel Rooke  2004    271  34.56        1:12.41   
  Uinti Hyvinkää  1:12.25                 
                     
10  William Fagerstedt  2005    261  35.19        1:13.33   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:12.05                 
                     
11  Samuli Seger  2005    260  35.12        1:13.43   
  Octopus Lohja  1:15.54                 
                     
12  Toni Muurman  2005    253  35.58        1:14.10   
  Haminan Uimaseura  1:15.41                 
                     
13  Miska Sarkkinen  2005    247  36.16        1:14.69   
  Helsingin Uimarit  1:14.26                 
                     
14  Eeli Partanen  2005    245  34.74        1:14.94   
  Cetus Espoo  1:16.70                 
                     
15  Aron Forslund  2005    235  35.86        1:15.93   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:16.83                 
                     
16  Aleksi Määttä  2005    235  34.85        1:15.98   
  Uimaseura Aquila  1:18.36                 
                     
17  Eemil Reijonen  2005    228  37.49        1:16.78   
  Cetus Espoo  1:15.03                 
                     
18  Linus Rutanen  2004    227  36.11        1:16.79   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:15.61                 
                     
19  Verner Lammassaari  2004    225  37.85        1:17.05   
  Octopus Lohja  1:19.13                 
                     
20  Sampo Nord  2005    219  37.14        1:17.78   
  Vanders  1:17.03                 
                     
21  Joel Lipponen  2004    211  37.45        1:18.79   
  Uinti Hyvinkää  1:17.13                 
                     
22  Johannes Kauppinen  2005    208  37.66        1:19.13   
  Haminan Uimaseura  1:19.17                 
                     
23  Oscar Westerberg  2005    207  37.98        1:19.29   
  Cetus Espoo  1:18.91                 
                     
24  Ivan Gavrilov  2005    197  37.04        1:20.59   
  Cetus Espoo  1:19.62                 
                     
25  Eemi Niininen  2004    189  38.74        1:21.73   
  Uinti Hyvinkää  1:23.46                 
                     
26  Ville Nieminen  2004    186  41.18        1:22.17   
  Uinti Hyvinkää  1:21.77                 
                     
27  Aleksander Sibirtsev  2005    180  40.14        1:23.08   
  Vanders  1:20.23                 
                     
28  Joonatan Lipiäinen  2005    166  40.92        1:25.34   
  Vanders  1:29.85                 
                     
29  Jonne Mustalahti  2005    144  42.75        1:29.48   
  Riihimäen Uimaseura  1:28.82                 
                     
Ahti Liimatainen  2005              DNS   
  Helsingin Uimarit  1:20.37                 
                     
Valtteri Muranen  2005              DNF   
  Uimaseura Aquila  1:12.52                 
                     
 
Laji 9, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Benjamin Kangas  2002    474  28.67        1:00.16   
  Haminan Uimaseura  59.98                 
                     
Sami Uusikumpu  2003    462  29.23        1:00.64   
  Simmis Wanda  1:00.16                 
                     
Joel Korhonen  2002    454  29.62        1:01.03   
  Helsingin Uimarit  1:01.22                 
                     
Pauli Salonen  2003    453  29.18        1:01.08   
  Helsingin Uimarit  1:01.09                 
                     
Lasse Saarinen  2002    439  29.32        1:01.68   
  Octopus Lohja  1:03.88                 
                     
Max Walther  2003    410  29.62        1:03.13   
  HTU Stadi  1:02.55                 
                     
Kirill Karppi  2002    397  30.59        1:03.79   
  Helsingin Uimarit  1:04.32                 
                     
Muhammed Tantula  2002    385  31.01        1:04.48   
  Simmis Grani  1:04.74                 
                     
Jenson Lih Shan Li  2002    366  31.81        1:05.55   
  HTU Stadi  1:08.06                 
                     
10  Lucas Tepponen  2003    317  32.39        1:08.79   
  Helsingin Uimarit  1:07.44                 
                     
11  Joona Lehtonen  2003    314  32.98        1:08.99   
  Vanders  1:08.62                 
                     
12  Sebastian Stenbacka  2002    273  33.67        1:12.30   
  Octopus Lohja  1:12.96                 
                     
13  Joonatan Kuivalainen  2003    272  34.29        1:12.38   
  Riihimäen Uimaseura  1:12.03                 
                     
14  Topias Ojanen  2002    271  34.49        1:12.42   
  Riihimäen Uimaseura  1:15.55                 
                     
15  Saku Ahde  2003    263  34.93        1:13.21   
  HTU Stadi  1:16.41                 
                     
16  Henri Erlund  2003    262  34.68        1:13.25   
  HTU Stadi  1:15.79                 
                     
17  Aleksi Alanko  2003    255  35.51        1:13.95   
  Riihimäen Uimaseura  1:13.38                 
                     
18  Sami Pönkä  2003    243  34.98        1:15.16   
  Vanders  1:13.58                 
                     
Elias Rajala  2002              DNS   
  Vanders  1:08.10                 
                     
Touko Luukkonen  2002              DNS   
  Helsingin Uimarit  1:01.86                 
                     
 
Laji 9, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Juho Laukkanen  2001    518  28.22        58.39   
  Simmis Wanda  58.98                 
                     
Elias Soukola  1999    499  28.24        59.12   
  Järvenpään Uintiklubi  57.58                 
                     
Ali Gardberg  2001    462  29.75        1:00.66   
  Simmis Wanda  1:00.70                 
                     
Kasper Nyman  2001    433  29.83        1:01.96   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:03.62                 
                     
Matias Blomfelt  2000    394  30.29        1:03.97   
  Helsingin Uimarit  1:03.32                 
                     
Jun Kojima  1971    322  31.53        1:08.38   
  Vanders                   
                     
Akseli Korhonen  2001    275  35.43        1:12.13   
  Haminan Uimaseura  1:10.88                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  14 huhtikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa  Tulostusaika  13:54 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner