2019-11-12   07:13:33
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Elixia Games

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Elixia Games    Tulostuspäivämäärä  14 huhtikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  11:11   
  Järjestäjä  Vanders         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  14 huhtikuu 2018         
 
 
Laji 1, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Luukas Vainio  2003    500          9:29.32   
  Cetus Espoo                   
                     
Miro Merinen  2003    446          9:51.39   
  Simmis Wanda  9:59.94                 
                     
Isak Jatkola  2003    422          10:02.36   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  9:58.82                 
                     
Perttu Järvinen  2003    413          10:06.65   
  Riihimäen Uimaseura  10:25.65                 
                     
Kasper Holopainen  2003    413          10:06.92   
  Nummelan Kisaajat  10:12.14                 
                     
Olli Havia  2004    355          10:38.10   
  Salon Uimarit  10:37.77                 
                     
Niko Akkanen  2003    343          10:45.79   
  Riihimäen Uimaseura  10:52.27                 
                     
Aleksi Alanko  2003    271          11:37.83   
  Riihimäen Uimaseura  11:52.34                 
                     
Jeremy Valkeavuori  2004    260          11:47.68   
  Riihimäen Uimaseura  11:46.81                 
                     
10  Topias Ojanen  2002    255          11:52.08   
  Riihimäen Uimaseura  12:19.29                 
                     
11  Joonatan Kuivalainen  2003    254          11:53.47   
  Riihimäen Uimaseura  11:52.54                 
                     
12  Olli Paukola  2003    253          11:54.25   
  Riihimäen Uimaseura  12:05.54                 
                     
13  Manu Rosendahl  2003    230          12:17.66   
  Riihimäen Uimaseura  12:20.61                 
                     
14  Jesse Virkkala  2004    194          12:59.83   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
 
Laji 1, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Taneli Lantta  2001    657          8:39.87   
  Simmis Wanda  8:37.62                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  14 huhtikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa  Tulostusaika  11:11 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Elixia Games    Tulostuspäivämäärä  14 huhtikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  10:25   
  Järjestäjä  Vanders         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  14 huhtikuu 2018         
 
 
Laji 2, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Linnea Heikkilä  2008    161          44.87   
  Simmis Grani  47.03                 
Taisiya Baindurashvili  2008    131          48.09   
  Uimaseura Helsinki  47.29                 
Serafima Ratner  2008    127          48.55   
  Uimaseura Helsinki  49.34                 
Kira Kondratjeva  2008    101          52.41   
  Uimaseura Helsinki  53.20                 
Marja Anna Siimes  2008    93          53.92   
  Uimaseura Helsinki  54.99                 
Armi Hakkarainen  2008    62          1:01.58   
  Vanders                   
Nora Ilieva  2008    56          1:03.50   
  Vanders                   
 
Laji 2, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Elli Lenkkeri  2006    352          34.58   
  Uinti Hyvinkää  35.50                 
Malin Lindblom  2006    318          35.78   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  35.44                 
Hanni Koski  2007    264          38.06   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  38.87                 
Anita Mäkinen  2007    220          40.42   
  Nummelan Kisaajat  39.73                 
Emilia Ruusu  2006    163          44.68   
  Haminan Uimaseura  45.10                 
Eevi Hirsi  2007    154          45.55   
  HTU Stadi  47.63                 
Annu Pasma  2006    133          47.78   
  Riihimäen Uimaseura  55.38                 
Milka Marjakaarto  2007    130          48.19   
  Cetus Espoo  50.21                 
Sumedha Jha  2007    130          48.22   
  Vanders  51.78                 
10  Veera Oila  2007    127          48.58   
  Vanders  48.31                 
11  Ida Paaskoski  2007    117          49.81   
  Cetus Espoo  51.64                 
12  Saga Ronkainen  2007    92          54.09   
  Cetus Espoo  53.87                 
13  Emma Nissinen  2007    73          58.22   
  Cetus Espoo  57.21                 
14  Sandra Savolainen  2007    68          59.71   
  Cetus Espoo  56.08                 
15  Vieno Niemi  2007    60          1:02.18   
  Riihimäen Uimaseura  56.44                 
16  Aino Nokikuru  2007    54          1:04.32   
  Riihimäen Uimaseura  1:00.77                 
Lada Belozjorova  2006              DSQ   
  Stadin Delfiinit  41.55                 
  SW 8.2 Eriaikainen käsien palautus               
Oona Sarlin  2006              DSQ   
  Vanders  43.83                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 2, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Saga Jatkola  2004    469          31.44   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  32.12                 
Emma Hakala  2004    394          33.30   
  Helsingin Uimarit  33.70                 
Vilja Saarinen  2005    388          33.47   
  Riihimäen Uimaseura  35.55                 
Eevi Peltonen  2004    358          34.40   
  Uimaseura Aquila  35.52                 
Pinja Kinnunen  2004    337          35.09   
  Helsingin Uimarit  36.42                 
Milla Hälikkä  2004    321          35.66   
  Helsingin Uimarit  35.96                 
Odessa Haikara  2004    276          37.50   
  Simmis Grani  46.05                 
Gabriella Linna  2004    239          39.33   
  Vanders                   
Kaisa Mäkinen  2005    216          40.71   
  Helsingin Uimarit  40.53                 
10  Veera Kopponen  2005    174          43.68   
  HTU Stadi                   
11  Marikki Vuorisalo  2005    160          44.91   
  Nummelan Kisaajat  44.02                 
12  Krista Viitanen  2005    145          46.49   
  Riihimäen Uimaseura  45.60                 
13  Janika Hinkkanen  2005    88          54.88   
  Gladius Kirkkonummi  52.40                 
Jemina Saraniemi  2005              DSQ   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  42.23                 
  SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
 
Laji 2, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sonja Lehtinen  2003    525          30.28   
  Helsingin Uimarit  30.53                 
Charlotte Ingberg  2002    467          31.47   
  Octopus Lohja  30.14                 
Venla Suihkonen  2002    447          31.95   
  Octopus Lohja  30.78                 
Aino Paju  2003    407          32.96   
  Vanders  32.43                 
Sohvi Seppänen  2003    358          34.40   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  34.64                 
Sofia Harju  2002    304          36.33   
  Järvenpään Uintiklubi  35.95                 
Alexandra Nikkinen  2003    300          36.47   
  Helsingin Uimarit  36.44                 
Vilja Laaksonen  2002    296          36.64   
  Järvenpään Uintiklubi  34.82                 
Veera Laakkonen  2003    274          37.57   
  Kampuksen Plaani  37.21                 
10  Saima Huovinen  2003    271          37.71   
  Helsingin Uimarit  35.31                 
11  Sanni Luostarinen  2002    247          38.89   
  Järvenpään Uintiklubi  36.38                 
12  Ella Pitkäkangas  2003    233          39.66   
  Vanders  39.15                 
13  Liisa Penttinen  2003    210          41.05   
  Nummelan Kisaajat  42.47                 
 
Laji 2, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jenni Rantanen  2001    447          31.95   
  HTU Stadi  31.47                 
Sara Taskinen  2000    440          32.10   
  Simmis Wanda  31.47                 
Maria Ripatti  1987    430          32.36   
  Järvenpään Uintiklubi  31.81                 
Lotta Linnea Partanen  2001    425          32.48   
  Nummelan Kisaajat  32.20                 
Noora Kokko  2001    418          32.67   
  Helsingin Uimarit  31.04                 
Suvi Taskinen  1998    413          32.80   
  Simmis Wanda  31.22                 
Ruusu Ojala  2000    347          34.74   
  Helsingin Uimarit  35.09                 
Wilma Walther  2001    334          35.20   
  HTU Stadi  34.76                 
Ella Hörkkö  2001    308          36.17   
  Simmis Wanda  36.26                 
10  Emmi Laitinen  2001    302          36.38   
  Helsingin Uimarit  35.54                 
11  Noora Kanerva  2000    300          36.47   
  Simmis Wanda  36.50                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  14 huhtikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa  Tulostusaika  10:25 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Elixia Games    Tulostuspäivämäärä  14 huhtikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  10:37   
  Järjestäjä  Vanders         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  14 huhtikuu 2018         
 
 
Laji 3, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jan Voloshin  2008    153          41.86   
  Uimaseura Helsinki  45.29                 
Iikka Liitola  2008    137          43.46   
  Riihimäen Uimaseura  45.44                 
Konstantin Terekhov  2008    65          55.55   
  Uimaseura Helsinki  53.41                 
 
Laji 3, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aleksandr Vysotskiy  2006    216          37.33   
  Stadin Delfiinit  38.64                 
Mikael Böckerman  2006    208          37.80   
  Gladius Kirkkonummi  36.81                 
Lasse Niemi  2006    165          40.83   
  Helsingin Uimarit  41.08                 
Onni Rahkonen  2007    143          42.84   
  Simmis Grani  42.60                 
Jermu Jääskö  2006    124          44.95   
  Cetus Espoo  45.40                 
Alex Karlsson  2006    106          47.38   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  51.20                 
Roope Liimatainen  2007    74          53.26   
  Cetus Espoo                   
Amos Mäkilä  2007    69          54.62   
  Simmis Grani  50.87                 
Veeti Inkilä  2006    66          55.46   
  Cetus Espoo  53.22                 
10  Emil Tirkkonen  2006    60          57.06   
  Cetus Espoo  59.04                 
11  Miika Toivonen  2007    55          58.80   
  Riihimäen Uimaseura  58.13                 
Olli Järvenpää  2006              DNS   
  Cetus Espoo                   
 
Laji 3, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tino Kaukonen  2004    341          32.08   
  HTU Stadi  34.26                 
Henri Korpi  2004    318          32.86   
  Octopus Lohja  34.76                 
Antti Musikka  2005    310          33.14   
  Vanders  33.27                 
Masih Tantula  2004    282          34.19   
  Simmis Grani  34.45                 
Teo Mattelmäki  2005    276          34.41   
  Cetus Espoo  38.73                 
Yufei Meng  2004    257          35.27   
  Simmis Grani  33.80                 
Samuel Rooke  2004    235          36.32   
  Uinti Hyvinkää  37.48                 
Valtteri Muranen  2005    233          36.45   
  Uimaseura Aquila  37.70                 
Miska Törmi  2004    207          37.89   
  Octopus Lohja  38.95                 
10  Kaius Kulmala  2004    202          38.21   
  Simmis Grani  38.23                 
11  Toni Muurman  2005    174          40.12   
  Haminan Uimaseura  44.68                 
12  William Fagerstedt  2005    161          41.22   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  43.76                 
13  Ivan Gavrilov  2005    153          41.85   
  Cetus Espoo  42.85                 
14  Verner Lammassaari  2004    148          42.39   
  Octopus Lohja                   
15  Joonatan Lipiäinen  2005    132          44.04   
  Vanders  44.32                 
16  Maddox Pilli  2005    117          45.75   
  Stadin Delfiinit  43.51                 
 
Laji 3, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Benjamin Kangas  2002    478          28.67   
  Haminan Uimaseura  29.14                 
Sami Uusikumpu  2003    415          30.05   
  Simmis Wanda  29.34                 
Juho Marjala  2003    410          30.18   
  Simmis Wanda  30.38                 
Muhammed Tantula  2002    370          31.24   
  Simmis Grani  32.43                 
Lauri Tolvanen  2003    369          31.25   
  Haminan Uimaseura  32.45                 
Max Walther  2003    292          33.78   
  HTU Stadi  34.53                 
Joonatan Kuivalainen  2003    248          35.69   
  Riihimäen Uimaseura  36.97                 
Jenson Lih Shan Li  2002    225          36.83   
  HTU Stadi  36.47                 
Henri Erlund  2003    175          40.08   
  HTU Stadi  40.95                 
10  Sebastian Stenbacka  2002    171          40.37   
  Octopus Lohja  42.21                 
Touko Luukkonen  2002              DNS   
  Helsingin Uimarit  34.09                 
 
Laji 3, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Elias Soukola  1999    496          28.33   
  Järvenpään Uintiklubi  28.06                 
Aleksi Seger  2001    490          28.45   
  Octopus Lohja  27.91                 
Ali Gardberg  2001    414          30.08   
  Simmis Wanda  29.72                 
Kasper Nyman  2001    380          30.95   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  31.69                 
Akseli Korhonen  2001    207          37.87   
  Haminan Uimaseura  38.32                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  14 huhtikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa  Tulostusaika  10:37 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Elixia Games    Tulostuspäivämäärä  14 huhtikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  10:50   
  Järjestäjä  Vanders         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  14 huhtikuu 2018         
 
 
Laji 4, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Linnea Heikkilä  2008    220          48.83   
  Simmis Grani  48.67                 
Fiia Immonen  2008    195          50.80   
  Vanders  52.31                 
Serafima Ratner  2008    185          51.70   
  Uimaseura Helsinki  54.10                 
Friida Prittinen  2008    157          54.63   
  Vanders  58.06                 
Eerika Savulahti  2008    149          55.60   
  Riihimäen Uimaseura  57.13                 
Kira Kondratjeva  2008    143          56.26   
  Uimaseura Helsinki  53.74                 
Vanja Ilieva  2008    113          1:00.84   
  Vanders  1:04.90                 
Melissa Paukkunen  2008    107          1:02.09   
  Vanders                   
Helmi Oksa  2009    104          1:02.56   
  Nummelan Kisaajat  1:01.42                 
10  Aleksandra Lopatina  2009    73          1:10.31   
  Vanders                   
11  Tytti Nuorkivi  2008    67          1:12.37   
  Vanders                   
Marja Anna Siimes  2008              DNS   
  Uimaseura Helsinki  59.75                 
Taisiya Baindurashvili  2008              DSQ   
  Uimaseura Helsinki  54.50                 
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
 
Laji 4, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Milla Kiviranta  2006    323          42.96   
  Vanders  43.65                 
Sofie Nauklér  2006    298          44.11   
  Simmis Grani  46.47                 
Ninja Brelo  2006    253          46.58   
  Cetus Espoo  46.45                 
Oona Sarlin  2006    238          47.54   
  Vanders  47.20                 
Kia Mbembela  2006    234          47.83   
  Gladius Kirkkonummi  51.03                 
Iris Lahtinen  2006    213          49.34   
  Gladius Kirkkonummi  52.75                 
Diana Heitkova  2007    156          54.75   
  Stadin Delfiinit  55.26                 
Ella Haavisto  2007    139          56.78   
  Gladius Kirkkonummi                   
Matilda Suikkanen  2006    139          56.82   
  Haminan Uimaseura                   
10  Nea Risku  2007    77          1:09.09   
  Vanders                   
Malin Lindblom  2006              DSQ   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  48.08                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Milja Vuori  2006              DSQ   
  Octopus Lohja  52.65                 
  SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
 
Laji 4, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aava Aula  2004    369          41.08   
  Helsingin Uimarit  40.27                 
Aino Koskelo  2005    355          41.61   
  Nurmijärven Uinti  40.32                 
Hanna Ponnikas  2004    233          47.84   
  Uinti Hyvinkää  47.51                 
Iiris Virtanen  2004    202          50.19   
  Simmis Grani  51.11                 
Milana Fedotova  2005    194          50.91   
  Riihimäen Uimaseura  52.15                 
Inka Poikolainen  2005    173          52.83   
  Uinti Hyvinkää  54.52                 
Emma Sund  2005    163          53.93   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  55.81                 
 
Laji 4, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vilja Grundström  2003    477          37.73   
  Vanders  36.96                 
Vilma Hottinen  2002    470          37.91   
  Simmis Wanda  36.88                 
Juulia Käräjämies  2003    467          37.98   
  Nummelan Kisaajat  37.44                 
Agneta Kallas  2002    450          38.45   
  Simmis Wanda  38.65                 
Kreetta Uusitalo  2003    380          40.67   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  40.10                 
Sanni Luostarinen  2002    301          43.97   
  Järvenpään Uintiklubi  43.41                 
Kia Kivelä  2003    295          44.25   
  Nummelan Kisaajat  44.73                 
Essi Helle  2002    252          46.62   
  Helsingin Uimarit  46.69                 
Ella Pitkäkangas  2003    234          47.83   
  Vanders  44.16                 
10  Nea Viinikka  2002    227          48.28   
  Nummelan Kisaajat  49.44                 
11  Henna Saarela  2002    208          49.72   
  HTU Stadi  49.21                 
 
Laji 4, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emma Ingberg  1999    510          36.88   
  Simmis Wanda  35.02                 
Mette Konttila  2001    464          38.06   
  Octopus Lohja  37.33                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  14 huhtikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa  Tulostusaika  10:50 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Elixia Games    Tulostuspäivämäärä  14 huhtikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  11:00   
  Järjestäjä  Vanders         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  14 huhtikuu 2018         
 
 
Laji 5, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jan Voloshin  2008    163          48.30   
  Uimaseura Helsinki  49.10                 
Antony Tran  2009    141          50.72   
  Stadin Delfiinit  51.80                 
Otto Harju  2008    113          54.58   
  Vanders  53.62                 
Lauri Rantsi  2008    87          59.51   
  Vanders                   
Iikka Liitola  2008    85          59.87   
  Riihimäen Uimaseura  59.20                 
Jesse Kokkonen  2008    79          1:01.57   
  Vanders                   
Konstantin Terekhov  2008    76          1:02.18   
  Uimaseura Helsinki  59.53                 
Arttu Kaskimies  2008              DSQ   
  Gladius Kirkkonummi  1:12.58                 
  SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
Jere Pasanen  2008              DSQ   
  Vanders                   
  SW 7.3 Käsiveto ohi lantiolinjan (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
 
Laji 5, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aleksandr Logvin  2006    228          43.22   
  Vanders  42.91                 
Kasperi Hauta-Aho  2006    164          48.25   
  Octopus Lohja  49.74                 
Mark Kellinsalmi  2007    160          48.66   
  Stadin Delfiinit  51.96                 
Miika Toivonen  2007    133          51.70   
  Riihimäen Uimaseura  53.15                 
Patrik Ventus  2007    105          55.92   
  Simmis Grani  57.38                 
Noel Ehrlund  2007    85          1:00.08   
  Gladius Kirkkonummi  54.64                 
Eetu Lahtinen  2007    81          1:01.04   
  Gladius Kirkkonummi  1:02.91                 
Mihhail Janson  2006              DNS   
  Stadin Delfiinit                   
 
Laji 5, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Masih Tantula  2004    303          39.33   
  Simmis Grani  41.26                 
Eemil Reijonen  2005    222          43.57   
  Cetus Espoo  41.66                 
Eemi Niininen  2004    174          47.24   
  Uinti Hyvinkää  46.42                 
Joel Lipponen  2004    167          47.92   
  Uinti Hyvinkää  49.84                 
Johannes Kauppinen  2005    166          48.04   
  Haminan Uimaseura  50.65                 
Aleksander Sibirtsev  2005    159          48.68   
  Vanders  50.35                 
Ville Nieminen  2004    159          48.76   
  Uinti Hyvinkää  50.75                 
Jonne Mustalahti  2005    89          59.01   
  Riihimäen Uimaseura  1:03.87                 
 
Laji 5, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Muhammed Tantula  2002    364          36.99   
  Simmis Grani  38.95                 
Mio Munsterhjelm  2002    284          40.17   
  Simmis Grani  40.23                 
Sami Pönkä  2003    260          41.38   
  Vanders  43.72                 
Perttu Järvinen  2003    223          43.53   
  Riihimäen Uimaseura  43.46                 
 
Laji 5, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Juho Laukkanen  2001    499          33.29   
  Simmis Wanda  33.33                 
Elias Soukola  1999    459          34.23   
  Järvenpään Uintiklubi  34.75                 
Matias Blomfelt  2000    303          39.30   
  Helsingin Uimarit  36.02                 
Akseli Korhonen  2001    243          42.33   
  Haminan Uimaseura  41.55                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  14 huhtikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa  Tulostusaika  11:00 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Elixia Games    Tulostuspäivämäärä  14 huhtikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  12:16   
  Järjestäjä  Vanders         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  14 huhtikuu 2018         
 
 
Laji 6, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vilma Leppähaara  2005    521  32.95  1:12.39  2:00.89    2:36.70   
  Nummelan Kisaajat  2:38.06                 
                     
Roosa Tuomainen  2005    410  37.01  1:23.16  2:11.45    2:49.75   
  Salon Uimarit  2:48.20                 
                     
Ronja Nevanko  2005    405  37.25  1:23.52  2:09.33    2:50.33   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  2:52.28                 
                     
Emilia Niemi  2005    387  37.48  1:22.56  2:14.87    2:52.99   
  Octopus Lohja  2:51.83                 
                     
Lumi Luoma  2005    384  34.89  1:19.95  2:12.78    2:53.44   
  Uinti Hyvinkää  2:52.79                 
                     
Laura Saarela  2006    338  40.25  1:26.75  2:20.29    3:00.96   
  Nurmijärven Uinti  3:07.82                 
                     
Iida Savulahti  2004    335  37.91  1:25.64  2:20.16    3:01.56   
  Riihimäen Uimaseura  3:00.63                 
                     
Helmi Romppanen  2004    310  40.49  1:27.67  2:22.52    3:06.29   
  Riihimäen Uimaseura  3:07.59                 
                     
Amanda Nilsson  2006    304  41.05  1:28.18  2:24.19    3:07.44   
  Cetus Espoo  3:10.07                 
                     
10  Rebekka Ritmala  2006    276  44.56  1:32.00  2:29.77    3:13.57   
  Vanders  3:12.04                 
                     
11  Emmi Nieminen  2006    276  45.29  1:34.96  2:32.32    3:13.64   
  Vanders  3:13.02                 
                     
12  Meri Kultaranta  2004    268  43.62  1:35.12  2:31.36    3:15.52   
  Riihimäen Uimaseura  3:17.56                 
                     
13  Cécilia Richard  2006    261  45.50  1:35.32  2:33.33    3:17.22   
  Cetus Espoo  3:20.51                 
                     
14  Iiris Soilevaara  2006    260  44.24  1:40.76  2:35.40    3:17.60   
  Cetus Espoo  3:15.55                 
                     
15  Ella Kalliokari  2006    258  42.32  1:34.46  2:32.36    3:18.06   
  Cetus Espoo  3:22.78                 
                     
16  Vilmiina Weckman  2004    253  46.84  1:40.00  2:35.15    3:19.22   
  Riihimäen Uimaseura  3:19.38                 
                     
17  Janica Nieminen  2005    247  43.01  1:32.70  2:35.51    3:20.99   
  Uinti Hyvinkää  3:20.09                 
                     
18  Emmi Halonen  2006    243  45.78  1:34.78  2:34.74    3:22.01   
  Vanders  3:31.56                 
                     
19  Siiri Ruponen  2005    236  51.08  1:41.72  2:39.87    3:23.96   
  Riihimäen Uimaseura  3:22.34                 
                     
20  Nea Hollström  2005    236  46.24  1:40.77  2:39.54    3:24.02   
  Cetus Espoo  3:28.93                 
                     
21  Leenu Karolina Kinnunen  2005    226  47.08  1:37.86  2:42.41    3:27.03   
  Cetus Espoo  3:33.26                 
                     
22  Ronja Ristevirta  2005    220  50.54  1:46.31  2:47.27    3:28.71   
  Cetus Espoo  3:33.08                 
                     
23  Siiri Päivärinta  2005    217  52.77  1:48.04  2:45.78    3:29.80   
  Cetus Espoo  3:33.96                 
                     
24  Clara Korkeamäki  2006    209  45.86  1:40.53  2:46.02    3:32.26   
  Vanders                   
                     
25  Hilda Kupila  2006    206  40.56  1:38.57  2:41.99    3:33.26   
  Vanders                   
                     
26  Maija Häkkinen  2006    187  52.67  1:51.29  2:51.31    3:40.28   
  Octopus Lohja                   
                     
27  Amanda Lehtonen  2005    183  49.80  1:53.28  2:55.67    3:41.97   
  Octopus Lohja  3:47.54                 
                     
28  Kätlin Ploompuu  2007    171  55.56  1:52.20  3:00.54    3:47.15   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
29  Milka Marjakaarto  2007    168  52.14  1:51.70  2:55.15    3:48.56   
  Cetus Espoo                   
                     
30  Lotta Lönnqvist  2006    166  1:03.43  1:59.96  3:03.46    3:49.08   
  Cetus Espoo  3:47.46                 
                     
31  Riina Jungell  2006    166  51.03  1:52.77  2:59.53    3:49.17   
  Octopus Lohja  3:52.59                 
                     
32  Annu Pasma  2006    165  54.60  1:53.52  3:00.04    3:49.80   
  Riihimäen Uimaseura  4:00.62                 
                     
33  Ida Paaskoski  2007    161  56.64  1:54.32  3:04.48    3:51.55   
  Cetus Espoo                   
                     
34  Minni Kinnunen  2006    151  52.58  1:55.28  3:03.98    3:56.54   
  Vanders                   
                     
35  Elsa Vuorimaa  2006    149  56.79  2:00.21  3:02.62    3:57.54   
  Cetus Espoo  4:05.58                 
                     
36  Vivian Vesa  2006    144  1:00.46  1:59.88  3:07.82    4:00.09   
  Cetus Espoo                   
                     
37  Sandra Savolainen  2007    138  1:03.71  2:05.64  3:10.06    4:03.92   
  Cetus Espoo                   
                     
38  Saga Ronkainen  2007    137  57.88  2:00.03  3:09.01    4:04.08   
  Cetus Espoo  4:10.17                 
                     
39  Emma Nissinen  2007    136  1:00.18  2:07.94  3:10.84    4:04.93   
  Cetus Espoo                   
                     
40  Waula Taimela  2005    135  1:04.59  2:03.50  3:13.18    4:05.56   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
41  Inka Aunimo  2006    129  1:02.20  2:09.09  3:11.07    4:09.54   
  Cetus Espoo                   
                     
Anjenike Kriek  2005              DNS   
  Cetus Espoo                   
                     
Laura Zurban  2006              DNS   
  Cetus Espoo                   
                     
Enni Tammilehto  2006              DSQ   
  Cetus Espoo  3:05.24                 
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
Iisa-Lotta Rantaniitty  2006              DSQ   
  Cetus Espoo  3:13.85                 
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
Janina Granberg  2006              DSQ   
  Cetus Espoo  3:03.48                 
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
                     
 
Laji 6, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Siiri Reiniluoto  2003    498  33.08  1:16.71  2:02.78    2:39.01   
  Helsingfors Simsällskap  2:34.76                 
                     
Aino Paju  2003    326  37.85  1:26.92  2:23.46    3:03.14   
  Vanders  3:03.67                 
                     
Miisa Mäkelä  2002    290  40.58  1:30.66  2:27.72    3:10.35   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
 
Laji 6, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jenni Rantanen  2001    515  34.70  1:14.58  2:02.36    2:37.28   
  HTU Stadi  2:40.47                 
                     
Ella Hörkkö  2001    385  37.70  1:21.50  2:12.31    2:53.22   
  Simmis Wanda  2:51.28                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  14 huhtikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa  Tulostusaika  12:16 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Elixia Games    Tulostuspäivämäärä  14 huhtikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  12:09   
  Järjestäjä  Vanders         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  14 huhtikuu 2018         
 
 
Laji 7, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Yufei Meng  2004    262  37.81  1:22.44  2:17.25    2:57.94   
  Simmis Grani  2:54.42                 
                     
Jeremy Valkeavuori  2004    225  41.49  1:30.20  2:25.68    3:07.27   
  Riihimäen Uimaseura  3:03.42                 
                     
Niko Nokikuru  2005    221  41.60  1:31.76  2:28.55    3:08.32   
  Riihimäen Uimaseura  3:09.91                 
                     
Vinski Saarikallio  2004    209  44.96  1:39.02  2:32.66    3:12.06   
  Riihimäen Uimaseura  3:18.67                 
                     
Onni Rahkonen  2007    184  45.49  1:35.29  2:37.17    3:20.42   
  Simmis Grani  3:22.56                 
                     
Rasmus Lempinen  2005    162  47.18  1:41.94  2:46.79    3:29.07   
  Riihimäen Uimaseura  3:27.57                 
                     
Aki Eetu Petteri Raitala  2004    161  47.89  1:44.92  2:44.52    3:29.25   
  Riihimäen Uimaseura  3:32.68                 
                     
Jesse Virkkala  2004    148  46.39  1:44.50  2:47.22    3:35.40   
  Riihimäen Uimaseura  3:29.58                 
                     
Jermu Jääskö  2006    147  49.88  1:45.94  2:47.02    3:35.54   
  Cetus Espoo                   
                     
10  Anton Visulainen  2005    140          3:39.40   
  HTU Stadi  3:59.52                 
                     
11  Joonatan Lipiäinen  2005    139  45.92  1:39.44  2:50.26    3:39.83   
  Vanders  3:40.10                 
                     
12  Amos Mäkilä  2007    130  59.58  1:52.44  2:59.13    3:44.73   
  Simmis Grani                   
                     
13  Veeti Inkilä  2006    128  55.21  1:55.22  2:56.73    3:46.20   
  Cetus Espoo                   
                     
14  Elias Tuukkanen  2006    122  55.26  1:52.01  2:56.37    3:49.23   
  Riihimäen Uimaseura  3:44.00                 
                     
15  Evan Mustonen  2005    122          3:49.58   
  Cetus Espoo  4:00.45                 
                     
16  Noel Ehrlund  2007    121  54.40  1:52.28  2:59.13    3:50.18   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
17  Niilo Jokinen  2006    121  56.22  1:51.86  3:02.68    3:50.28   
  HTU Stadi                   
                     
18  Totte Teittinen  2005    118          3:51.89   
  Cetus Espoo  3:51.84                 
                     
19  Artem Haikara  2005    110  55.18  1:54.23  3:02.76    3:57.78   
  Cetus Espoo  4:05.25                 
                     
20  Aaro Ruuskanen  2005    100  59.75  2:01.19  3:07.67    4:05.01   
  HTU Stadi  4:26.00                 
                     
Olli Järvenpää  2006              DNS   
  Cetus Espoo                   
                     
Anton Ahonen  2006              DSQ   
  Cetus Espoo  3:54.33                 
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
Emil Tirkkonen  2006              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
                     
Roope Liimatainen  2007              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 8.2 Eriaikainen käsiveto vedenpinnan alapuolella               
                     
Valtteri Niemimuukko  2005              DSQ   
  Riihimäen Uimaseura  3:00.93                 
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
Veikka Lassila  2006              DSQ   
  HTU Stadi  3:48.89                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 7, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Antti Leppänen  2002    500  31.22  1:08.37  1:49.73    2:23.60   
  Lahden Uimaseura  2:19.98                 
                     
Isak Jatkola  2003    328  32.92  1:16.76  2:07.25    2:45.14   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  2:45.97                 
                     
Manu Rosendahl  2003    258  39.39  1:28.85  2:19.53    2:58.95   
  Riihimäen Uimaseura  3:08.33                 
                     
Aapo Rasinmäki  2003    165  49.85  1:42.73  2:46.90    3:27.69   
  Riihimäen Uimaseura  3:35.97                 
                     
Niko Silander  2003    125          3:47.57   
  Cetus Espoo  3:51.52                 
                     
Juho Marjala  2003              DSQ   
  Simmis Wanda  2:35.14                 
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
                     
 
Laji 7, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aleksi Seger  2001    490  29.89  1:09.12  1:51.14    2:24.59   
  Octopus Lohja  2:24.16                 
                     
Niilo Olander  2001    431  32.01  1:13.41  1:55.67    2:30.88   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  2:28.36                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  14 huhtikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa  Tulostusaika  12:09 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Elixia Games    Tulostuspäivämäärä  14 huhtikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  13:56   
  Järjestäjä  Vanders         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  14 huhtikuu 2018         
 
 
Laji 8, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Malin Lindblom  2006    387  34.86        1:11.39   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:13.14                 
                     
Aino Kuusisto  2006    363  35.58        1:12.92   
  Nurmijärven Uinti  1:12.28                 
                     
Hanni Koski  2007    358  35.34        1:13.30   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:15.12                 
                     
Helmi Räsänen  2006    348  36.18        1:13.95   
  Simmis Grani  1:16.04                 
                     
Annaliina Mänttäri  2006    348  36.16        1:14.01   
  Cetus Espoo  1:14.49                 
                     
Malla Kostiainen  2006    322  35.35        1:15.90   
  Cetus Espoo  1:18.04                 
                     
Sofia Oksa  2007    302  35.86        1:17.53   
  Nummelan Kisaajat  1:18.84                 
                     
Sofie Nauklér  2006    295  37.83        1:18.15   
  Simmis Grani  1:15.87                 
                     
Milja Korhonen  2006    291  37.92        1:18.50   
  Nurmijärven Uinti  1:19.55                 
                     
10  Jeanette Ingberg  2006    285  37.49        1:19.05   
  Octopus Lohja  1:20.65                 
                     
11  Heta Kosunen  2006    284  36.82        1:19.17   
  Cetus Espoo  1:18.22                 
                     
12  Kia Mäennenä  2006    278  37.35        1:19.71   
  Cetus Espoo  1:18.88                 
                     
13  Oona Sarlin  2006    272  39.13        1:20.34   
  Vanders  1:19.93                 
                     
14  Ninja Brelo  2006    259  39.33        1:21.65   
  Cetus Espoo  1:21.70                 
                     
15  Lada Belozjorova  2006    255  40.85        1:22.00   
  Stadin Delfiinit  1:23.18                 
                     
16  Iida Tawast  2007    255  38.35        1:22.07   
  Simmis Grani  1:24.88                 
                     
17  Emilia Ruusu  2006    254  38.83        1:22.16   
  Haminan Uimaseura  1:22.03                 
                     
18  Diana Heitkova  2007    249  38.31        1:22.71   
  Stadin Delfiinit                   
                     
19  Amanda Vanhanen  2006    237  39.80        1:24.05   
  Simmis Grani  1:25.68                 
                     
20  Riikka Broman  2006    235  38.77        1:24.29   
  Nokian Pyry  1:21.64                 
                     
21  Eevi Hirsi  2007    224  40.94        1:25.66   
  HTU Stadi  1:27.23                 
                     
22  Emmi Halonen  2006    200  42.09        1:28.93   
  Vanders  1:23.75                 
                     
23  Iris Lahtinen  2006    197  42.09        1:29.40   
  Gladius Kirkkonummi  1:28.64                 
                     
24  Karoliina Jukarainen  2006    188  44.91        1:30.79   
  Riihimäen Uimaseura  1:32.28                 
                     
25  Kia Mbembela  2006    186  43.65        1:31.12   
  Gladius Kirkkonummi  1:29.95                 
                     
26  Maija Häkkinen  2006    182  44.19        1:31.70   
  Octopus Lohja  1:33.69                 
                     
27  Riina Jungell  2006    180  43.66        1:32.10   
  Octopus Lohja  1:40.28                 
                     
28  Milja Vuori  2006    177  42.43        1:32.71   
  Octopus Lohja                   
                     
29  Matilda Suikkanen  2006    174  46.28        1:33.25   
  Haminan Uimaseura  1:40.03                 
                     
30  Annu Pasma  2006    169  45.60        1:34.07   
  Riihimäen Uimaseura  1:29.42                 
                     
31  Eerika Savulahti  2008    150  46.75        1:37.94   
  Riihimäen Uimaseura  1:39.47                 
                     
32  Ella Haavisto  2007    149  46.45        1:38.08   
  Gladius Kirkkonummi  1:38.13                 
                     
33  Emma Lahti  2008    148  46.19        1:38.38   
  Vanders                   
                     
34  Friida Prittinen  2008    144  47.43        1:39.20   
  Vanders                   
                     
35  Liine Raantse  2008    136  46.61        1:41.06   
  Gladius Kirkkonummi  1:44.50                 
                     
36  Aleksandra Lopatina  2009    114  49.65        1:47.23   
  Vanders                   
                     
37  Armi Hakkarainen  2008    113  50.32        1:47.43   
  Vanders                   
                     
38  Aino Nokikuru  2007    103  53.96        1:50.79   
  Riihimäen Uimaseura  1:46.38                 
                     
39  Viivi Vainoniemi  2008    96  53.85        1:53.57   
  Vanders                   
                     
40  Nora Ilieva  2008    93  53.98        1:54.57   
  Vanders                   
                     
41  Fanni Mäkelä  2007    92  51.81        1:55.06   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
42  Tytti Nuorkivi  2008    87  53.49        1:57.22   
  Vanders                   
                     
43  Vieno Niemi  2007    87  57.69        1:57.24   
  Riihimäen Uimaseura  1:46.79                 
                     
44  Vanja Ilieva  2008    79  55.78        2:00.97   
  Vanders                   
                     
 
Laji 8, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Karla Tiainen  2005    529  31.18        1:04.37   
  Simmis Wanda  1:04.11                 
                     
Emma Hakala  2004    501  31.32        1:05.54   
  Helsingin Uimarit  1:06.45                 
                     
Nelli Vihola  2005    469  32.72        1:07.00   
  Helsingin Uimarit  1:07.55                 
                     
Milla Hälikkä  2004    465  32.88        1:07.16   
  Helsingin Uimarit  1:09.38                 
                     
Tilla Saarentaus  2005    463  32.31        1:07.26   
  Helsingin Uimarit  1:07.99                 
                     
Aino Koskelo  2005    439  33.10        1:08.48   
  Nurmijärven Uinti  1:09.26                 
                     
Maija Hinkkala  2005    427  32.71        1:09.13   
  Riihimäen Uimaseura  1:09.76                 
                     
Lumi Luoma  2005    406  33.12        1:10.25   
  Uinti Hyvinkää  1:09.12                 
                     
Pinja Kinnunen  2004    389  33.76        1:11.26   
  Helsingin Uimarit  1:14.24                 
                     
10  Gabriella Linna  2004    378  33.94        1:11.95   
  Vanders  1:12.54                 
                     
11  Meri Luoma  2005    374  33.98        1:12.20   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:13.98                 
                     
12  Rauha Heikkinen  2005    360  35.20        1:13.14   
  Helsingin Uimarit  1:12.55                 
                     
13  Odessa Haikara  2004    358  35.61        1:13.26   
  Simmis Grani  1:13.32                 
                     
14  Iida Salonen  2005    330  36.83        1:15.32   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:17.20                 
                     
15  Kaisa Mäkinen  2005    304  37.81        1:17.38   
  Helsingin Uimarit  1:18.27                 
                     
16  Veera Kopponen  2005    291  36.98        1:18.51   
  HTU Stadi                   
                     
17  Reena Tassberg  2005    288  35.89        1:18.79   
  Octopus Lohja  1:29.60                 
                     
18  Wilma Wallenius  2005    287  38.09        1:18.87   
  Uinti Hyvinkää  1:21.48                 
                     
19  Janica Nieminen  2005    285  37.47        1:19.03   
  Uinti Hyvinkää  1:17.45                 
                     
20  Jenna Helminen  2005    277  37.33        1:19.83   
  Riihimäen Uimaseura  1:19.56                 
                     
21  Sonja Tarkiainen  2004    260  37.69        1:21.49   
  Uinti Hyvinkää  1:19.45                 
                     
22  Amelie Leijala  2004    236  39.00        1:24.13   
  Haminan Uimaseura  1:25.95                 
                     
23  Jemina Saraniemi  2005    222  41.23        1:25.90   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:30.65                 
                     
24  Inka Poikolainen  2005    219  41.68        1:26.30   
  Uinti Hyvinkää  1:23.83                 
                     
25  Milana Fedotova  2005    202  41.63        1:28.65   
  Riihimäen Uimaseura  1:31.00                 
                     
26  Amanda Lehtonen  2005    195  44.29        1:29.63   
  Octopus Lohja  1:29.54                 
                     
27  Emma Sund  2005    189  42.86        1:30.66   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:32.83                 
                     
28  Hanna Ponnikas  2004    151  45.07        1:37.57   
  Uinti Hyvinkää  1:27.17                 
                     
29  Janika Hinkkanen  2005    147  47.18        1:38.46   
  Gladius Kirkkonummi  1:41.97                 
                     
30  Taika Uskali  2005    121  47.44        1:45.13   
  Riihimäen Uimaseura  1:34.66                 
                     
Marikki Vuorisalo  2005              DSQ   
  Nummelan Kisaajat  1:26.28                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Saga Jatkola  2004              DSQ   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:07.37                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 8, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Milla Nikkanen  2002    515  31.31        1:04.94   
  Vanders  1:05.22                 
                     
Agneta Kallas  2002    497  31.70        1:05.70   
  Simmis Wanda  1:05.91                 
                     
Charlotte Ingberg  2002    494  31.46        1:05.85   
  Octopus Lohja  1:03.94                 
                     
Vilja Grundström  2003    468  32.47        1:07.02   
  Vanders  1:06.03                 
                     
Sofia Harju  2002    389  34.16        1:11.26   
  Järvenpään Uintiklubi  1:07.92                 
                     
Sohvi Seppänen  2003    355  35.26        1:13.46   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:12.97                 
                     
Silja Hieto  2003    344  35.56        1:14.23   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:14.85                 
                     
Liisa Penttinen  2003    341  35.53        1:14.47   
  Nummelan Kisaajat  1:13.91                 
                     
Alexandra Nikkinen  2003    337  35.42        1:14.76   
  Helsingin Uimarit  1:14.72                 
                     
10  Saima Huovinen  2003    330  36.79        1:15.32   
  Helsingin Uimarit  1:13.60                 
                     
11  Sanni Luostarinen  2002    324  36.49        1:15.75   
  Järvenpään Uintiklubi  1:15.79                 
                     
12  Miisa Mäkelä  2002    318  36.96        1:16.26   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
13  Henna Saarela  2002    237  39.68        1:24.02   
  HTU Stadi  1:24.42                 
                     
Venla Suihkonen  2002              DNS   
  Octopus Lohja  1:02.84                 
                     
 
Laji 8, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mette Konttila  2001    592  29.57        1:02.00   
  Octopus Lohja  1:05.34                 
                     
Noora Kokko  2001    496  31.16        1:05.75   
  Helsingin Uimarit  1:04.16                 
                     
Emma Ingberg  1999    490  31.75        1:06.01   
  Simmis Wanda  1:03.97                 
                     
Maria Ripatti  1987    478  31.49        1:06.54   
  Järvenpään Uintiklubi  1:07.09                 
                     
Emmi Laitinen  2001    469  32.40        1:06.97   
  Helsingin Uimarit  1:07.31                 
                     
Sara Taskinen  2000    443  32.23        1:08.27   
  Simmis Wanda  1:06.81                 
                     
Noora Kanerva  2000    439  32.76        1:08.46   
  Simmis Wanda  1:06.91                 
                     
Ruusu Ojala  2000    410  33.52        1:10.04   
  Helsingin Uimarit  1:09.75                 
                     
Wilma Walther  2001    410  33.54        1:10.05   
  HTU Stadi  1:10.83                 
                     
10  Sarah Tepponen  2001    332  35.90        1:15.18   
  Helsingin Uimarit  1:13.84                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  14 huhtikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa  Tulostusaika  13:56 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Elixia Games    Tulostuspäivämäärä  14 huhtikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  13:54   
  Järjestäjä  Vanders         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  14 huhtikuu 2018         
 
 
Laji 9, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aleksandr Logvin  2006    310  33.16        1:09.31   
  Vanders  1:12.48                 
                     
Aleksandr Vysotskiy  2006    303  33.40        1:09.77   
  Stadin Delfiinit  1:12.95                 
                     
Mikael Böckerman  2006    268  35.48        1:12.72   
  Gladius Kirkkonummi  1:13.93                 
                     
Daniel Kajava  2007    238  35.54        1:15.66   
  Uimaseura Helsinki  1:16.46                 
                     
Mark Kellinsalmi  2007    234  36.16        1:16.06   
  Stadin Delfiinit  1:18.27                 
                     
Aaro Imppola  2006    233  36.45        1:16.13   
  Uinti Hyvinkää  1:18.42                 
                     
Lasse Niemi  2006    225  36.84        1:17.06   
  Helsingin Uimarit  1:15.89                 
                     
André Salmi  2006    210  37.53        1:18.88   
  Simmis Grani  1:20.09                 
                     
Daniel Guzhov  2006    181  41.06        1:22.87   
  Vanders  1:25.56                 
                     
10  Alex Karlsson  2006    178  39.35        1:23.36   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:19.77                 
                     
11  Nikolas Ruotsalo  2006    165  39.40        1:25.41   
  Octopus Lohja  1:29.69                 
                     
12  Mike Hongisto  2006    140  42.04        1:30.20   
  Octopus Lohja  1:36.24                 
                     
13  Noel Ehrlund  2007    122  45.18        1:34.34   
  Gladius Kirkkonummi  1:41.44                 
                     
14  Eero Tarkiainen  2006    122  42.31        1:34.41   
  Uinti Hyvinkää  1:38.35                 
                     
15  Otto Harju  2008    121  43.89        1:34.72   
  Vanders                   
                     
16  Patrik Ventus  2007    118  45.56        1:35.59   
  Simmis Grani  1:39.48                 
                     
17  Antony Tran  2009    112  47.78        1:37.03   
  Stadin Delfiinit  1:52.99                 
                     
18  Iikka Liitola  2008    106  47.40        1:38.93   
  Riihimäen Uimaseura  1:41.52                 
                     
19  Joonatan Paalanen  2006    100  47.65        1:40.87   
  Riihimäen Uimaseura  1:42.77                 
                     
20  Lauri Rantsi  2008    99  47.12        1:41.09   
  Vanders                   
                     
21  Miika Toivonen  2007    98  50.00        1:41.51   
  Riihimäen Uimaseura  1:38.13                 
                     
22  Peik Pasanen  2007    88  48.45        1:45.26   
  Vanders                   
                     
23  Eetu Lahtinen  2007    70  53.98        1:53.50   
  Gladius Kirkkonummi  1:48.73                 
                     
24  Kaspar Ragnar Markus Varik  2007    57  54.59        2:01.69   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
25  Elias Nord  2008    55  57.01        2:02.65   
  Vanders                   
                     
Kasperi Hauta-Aho  2006              DSQ   
  Octopus Lohja  1:37.97                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 9, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tino Kaukonen  2004    508  28.22        58.78   
  HTU Stadi  1:00.32                 
                     
Henri Korpi  2004    431  30.30        1:02.07   
  Octopus Lohja  1:03.07                 
                     
Jesse Hyppönen  2004    407  29.95        1:03.26   
  Lahden Uimaseura  1:05.12                 
                     
Samu Virtanen  2004    376  31.24        1:04.99   
  Swimming Jyväskylä  1:09.17                 
                     
Leo Währn  2005    373  30.57        1:05.12   
  Vanders  1:05.49                 
                     
Joakim Kuhlberg  2004    357  31.79        1:06.10   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:06.03                 
                     
Masih Tantula  2004    339  32.16        1:07.22   
  Simmis Grani  1:07.48                 
                     
Teo Mattelmäki  2005    330  32.59        1:07.83   
  Cetus Espoo  1:06.71                 
                     
Samuel Rooke  2004    271  34.56        1:12.41   
  Uinti Hyvinkää  1:12.25                 
                     
10  William Fagerstedt  2005    261  35.19        1:13.33   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:12.05                 
                     
11  Samuli Seger  2005    260  35.12        1:13.43   
  Octopus Lohja  1:15.54                 
                     
12  Toni Muurman  2005    253  35.58        1:14.10   
  Haminan Uimaseura  1:15.41                 
                     
13  Miska Sarkkinen  2005    247  36.16        1:14.69   
  Helsingin Uimarit  1:14.26                 
                     
14  Eeli Partanen  2005    245  34.74        1:14.94   
  Cetus Espoo  1:16.70                 
                     
15  Aron Forslund  2005    235  35.86        1:15.93   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:16.83                 
                     
16  Aleksi Määttä  2005    235  34.85        1:15.98   
  Uimaseura Aquila  1:18.36                 
                     
17  Eemil Reijonen  2005    228  37.49        1:16.78   
  Cetus Espoo  1:15.03                 
                     
18  Linus Rutanen  2004    227  36.11        1:16.79   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:15.61                 
                     
19  Verner Lammassaari  2004    225  37.85        1:17.05   
  Octopus Lohja  1:19.13                 
                     
20  Sampo Nord  2005    219  37.14        1:17.78   
  Vanders  1:17.03                 
                     
21  Joel Lipponen  2004    211  37.45        1:18.79   
  Uinti Hyvinkää  1:17.13                 
                     
22  Johannes Kauppinen  2005    208  37.66        1:19.13   
  Haminan Uimaseura  1:19.17                 
                     
23  Oscar Westerberg  2005    207  37.98        1:19.29   
  Cetus Espoo  1:18.91                 
                     
24  Ivan Gavrilov  2005    197  37.04        1:20.59   
  Cetus Espoo  1:19.62                 
                     
25  Eemi Niininen  2004    189  38.74        1:21.73   
  Uinti Hyvinkää  1:23.46                 
                     
26  Ville Nieminen  2004    186  41.18        1:22.17   
  Uinti Hyvinkää  1:21.77                 
                     
27  Aleksander Sibirtsev  2005    180  40.14        1:23.08   
  Vanders  1:20.23                 
                     
28  Joonatan Lipiäinen  2005    166  40.92        1:25.34   
  Vanders  1:29.85                 
                     
29  Jonne Mustalahti  2005    144  42.75        1:29.48   
  Riihimäen Uimaseura  1:28.82                 
                     
Ahti Liimatainen  2005              DNS   
  Helsingin Uimarit  1:20.37                 
                     
Valtteri Muranen  2005              DNF   
  Uimaseura Aquila  1:12.52                 
                     
 
Laji 9, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Benjamin Kangas  2002    474  28.67        1:00.16   
  Haminan Uimaseura  59.98                 
                     
Sami Uusikumpu  2003    462  29.23        1:00.64   
  Simmis Wanda  1:00.16                 
                     
Joel Korhonen  2002    454  29.62        1:01.03   
  Helsingin Uimarit  1:01.22                 
                     
Pauli Salonen  2003    453  29.18        1:01.08   
  Helsingin Uimarit  1:01.09                 
                     
Lasse Saarinen  2002    439  29.32        1:01.68   
  Octopus Lohja  1:03.88                 
                     
Max Walther  2003    410  29.62        1:03.13   
  HTU Stadi  1:02.55                 
                     
Kirill Karppi  2002    397  30.59        1:03.79   
  Helsingin Uimarit  1:04.32                 
                     
Muhammed Tantula  2002    385  31.01        1:04.48   
  Simmis Grani  1:04.74                 
                     
Jenson Lih Shan Li  2002    366  31.81        1:05.55   
  HTU Stadi  1:08.06                 
                     
10  Lucas Tepponen  2003    317  32.39        1:08.79   
  Helsingin Uimarit  1:07.44                 
                     
11  Joona Lehtonen  2003    314  32.98        1:08.99   
  Vanders  1:08.62                 
                     
12  Sebastian Stenbacka  2002    273  33.67        1:12.30   
  Octopus Lohja  1:12.96                 
                     
13  Joonatan Kuivalainen  2003    272  34.29        1:12.38   
  Riihimäen Uimaseura  1:12.03                 
                     
14  Topias Ojanen  2002    271  34.49        1:12.42   
  Riihimäen Uimaseura  1:15.55                 
                     
15  Saku Ahde  2003    263  34.93        1:13.21   
  HTU Stadi  1:16.41                 
                     
16  Henri Erlund  2003    262  34.68        1:13.25   
  HTU Stadi  1:15.79                 
                     
17  Aleksi Alanko  2003    255  35.51        1:13.95   
  Riihimäen Uimaseura  1:13.38                 
                     
18  Sami Pönkä  2003    243  34.98        1:15.16   
  Vanders  1:13.58                 
                     
Elias Rajala  2002              DNS   
  Vanders  1:08.10                 
                     
Touko Luukkonen  2002              DNS   
  Helsingin Uimarit  1:01.86                 
                     
 
Laji 9, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Juho Laukkanen  2001    518  28.22        58.39   
  Simmis Wanda  58.98                 
                     
Elias Soukola  1999    499  28.24        59.12   
  Järvenpään Uintiklubi  57.58                 
                     
Ali Gardberg  2001    462  29.75        1:00.66   
  Simmis Wanda  1:00.70                 
                     
Kasper Nyman  2001    433  29.83        1:01.96   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:03.62                 
                     
Matias Blomfelt  2000    394  30.29        1:03.97   
  Helsingin Uimarit  1:03.32                 
                     
Jun Kojima  1971    322  31.53        1:08.38   
  Vanders                   
                     
Akseli Korhonen  2001    275  35.43        1:12.13   
  Haminan Uimaseura  1:10.88                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  14 huhtikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa  Tulostusaika  13:54 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Elixia Games    Tulostuspäivämäärä  14 huhtikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  13:54   
  Järjestäjä  Vanders         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  14 huhtikuu 2018         
 
 
Laji 10, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ronja Nevanko  2005    445  41.13  1:27.91  2:15.88    3:02.10   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  3:06.53                 
                     
Elli Lenkkeri  2006    394  44.08  1:33.28  2:22.16    3:09.68   
  Uinti Hyvinkää  3:20.22                 
                     
Maija Hinkkala  2005    392  42.52  1:31.23  2:21.21    3:09.92   
  Riihimäen Uimaseura  3:10.82                 
                     
Melissa Miettinen  2005    392  42.73  1:30.43  2:19.71    3:09.97   
  Helsingin Uimarit                   
                     
Iisa-Lotta Rantaniitty  2006    378  44.55  1:33.96  2:23.93    3:12.35   
  Cetus Espoo  3:18.95                 
                     
Vilja Saarinen  2005    314  46.03  1:38.24  2:31.94    3:24.46   
  Riihimäen Uimaseura  3:25.44                 
                     
Iiris Soilevaara  2006    311  47.64  1:39.03  2:32.84    3:25.23   
  Cetus Espoo  3:21.86                 
                     
Meri Kultaranta  2004    297  45.91  1:40.12  2:35.46    3:28.46   
  Riihimäen Uimaseura  3:29.63                 
                     
Vilmiina Weckman  2004    273  49.13  1:43.59  2:39.58    3:34.19   
  Riihimäen Uimaseura  3:41.75                 
                     
10  Anita Mäkinen  2007    250  52.09  1:48.00  2:47.99    3:40.66   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
11  Nea Hollström  2005    226  54.56  1:52.80  2:50.78    3:48.10   
  Cetus Espoo                   
                     
12  Veera Oila  2007    225  51.96  1:50.94  2:52.63    3:48.41   
  Vanders                   
                     
13  Siiri Päivärinta  2005    218  51.36  1:50.53  2:52.01    3:51.05   
  Cetus Espoo  3:46.99                 
                     
14  Ronja Ristevirta  2005    212  54.61  1:55.10  2:55.79    3:53.04   
  Cetus Espoo  3:45.05                 
                     
Helmi Romppanen  2004              DSQ   
  Riihimäen Uimaseura  3:33.17                 
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
                     
 
Laji 10, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Juulia Käräjämies  2003    533  38.81  1:22.03  2:07.27    2:51.55   
  Nummelan Kisaajat  2:47.77                 
                     
Kreetta Uusitalo  2003    433  41.05  1:28.24  2:16.93    3:03.82   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  3:02.27                 
                     
Enni Silvennoinen  2003    377  43.48  1:32.45  2:23.15    3:12.55   
  Riihimäen Uimaseura  3:11.13                 
                     
Veera Laakkonen  2003    365  43.42  1:32.95  2:24.15    3:14.65   
  Kampuksen Plaani  3:13.98                 
                     
Kia Kivelä  2003    302  46.62  1:39.15  2:33.12    3:27.26   
  Nummelan Kisaajat  3:23.33                 
                     
 
Laji 10, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lotta Linnea Partanen  2001    383  42.53  1:31.78  2:21.95    3:11.52   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  14 huhtikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa  Tulostusaika  13:54 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Elixia Games    Tulostuspäivämäärä  14 huhtikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  13:57   
  Järjestäjä  Vanders         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  14 huhtikuu 2018         
 
 
Laji 11, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Miska Törmi  2004    369  38.54  1:23.38  2:10.02    2:57.03   
  Octopus Lohja  3:00.12                 
                     
Valtteri Niemimuukko  2005    222  47.51  1:41.58  2:36.68    3:29.46   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Kaius Kulmala  2004    218  48.02  1:42.16  2:37.76    3:30.81   
  Simmis Grani                   
                     
Vinski Saarikallio  2004    207  50.25  1:43.27  2:39.43    3:34.38   
  Riihimäen Uimaseura  3:27.71                 
                     
Aki Eetu Petteri Raitala  2004    176  51.18  1:48.83  2:48.62    3:46.31   
  Riihimäen Uimaseura  3:55.79                 
                     
Miika Toivonen  2007    143  58.49  2:01.01  3:05.56    4:02.83   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
 
Laji 11, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lauri Tolvanen  2003    437  37.77  1:19.69  2:03.85    2:47.32   
  Haminan Uimaseura  2:49.63                 
                     
Olli Paukola  2003    338  39.95  1:25.73  2:15.24    3:02.27   
  Riihimäen Uimaseura  3:02.23                 
                     
Joona Lehtonen  2003    327  41.39  1:28.43  2:17.17    3:04.21   
  Vanders  3:05.35                 
                     
Niko Akkanen  2003    313  40.39  1:28.19  2:18.28    3:07.02   
  Riihimäen Uimaseura  3:15.94                 
                     
Aapo Rasinmäki  2003    143  58.00  2:01.13  3:04.21    4:02.72   
  Riihimäen Uimaseura  4:06.20                 
                     
 
Laji 11, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Niilo Olander  2001    493  36.53  1:17.80  2:00.28    2:40.77   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  2:39.85                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  14 huhtikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa  Tulostusaika  13:57 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Elixia Games    Tulostuspäivämäärä  14 huhtikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  14:40   
  Järjestäjä  Vanders         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  14 huhtikuu 2018         
 
 
Laji 12, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Janina Granberg  2006    355  40.30        1:22.08   
  Cetus Espoo  1:25.16                 
                     
Amanda Nilsson  2006    353  40.26        1:22.16   
  Cetus Espoo  1:23.22                 
                     
Laura Saarela  2006    342  40.92        1:23.04   
  Nurmijärven Uinti  1:23.48                 
                     
Milla Kiviranta  2006    322  42.02        1:24.71   
  Vanders  1:30.96                 
                     
Annaliina Mänttäri  2006    320  42.28        1:24.92   
  Cetus Espoo  1:26.37                 
                     
Malin Lindblom  2006    315  43.04        1:25.36   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:27.84                 
                     
Jeanette Ingberg  2006    301  42.90        1:26.64   
  Octopus Lohja  1:32.11                 
                     
Enni Tammilehto  2006    297  42.97        1:27.08   
  Cetus Espoo  1:27.74                 
                     
Helmi Räsänen  2006    290  43.78        1:27.76   
  Simmis Grani  1:27.20                 
                     
10  Kia Mäennenä  2006    288  42.62        1:27.94   
  Cetus Espoo  1:27.05                 
                     
11  Rebekka Ritmala  2006    286  43.59        1:28.13   
  Vanders  1:33.76                 
                     
12  Emmi Nieminen  2006    284  43.64        1:28.33   
  Vanders  1:28.51                 
                     
13  Cécilia Richard  2006    263  45.09        1:30.61   
  Cetus Espoo  1:29.31                 
                     
14  Milja Korhonen  2006    258  44.64        1:31.18   
  Nurmijärven Uinti  1:28.58                 
                     
15  Emmi Halonen  2006    256  45.35        1:31.50   
  Vanders  1:36.55                 
                     
16  Emilia Ruusu  2006    251  45.35        1:32.03   
  Haminan Uimaseura  1:31.21                 
                     
17  Iida Tawast  2007    247  45.65        1:32.52   
  Simmis Grani  1:36.07                 
                     
18  Malla Kostiainen  2006    245  45.98        1:32.81   
  Cetus Espoo  1:33.47                 
                     
19  Ella Kalliokari  2006    241  46.24        1:33.30   
  Cetus Espoo  1:35.83                 
                     
20  Sofie Nauklér  2006    241  46.78        1:33.33   
  Simmis Grani  1:32.63                 
                     
21  Eevi Hirsi  2007    218  47.32        1:36.50   
  HTU Stadi  1:43.16                 
                     
22  Hilda Kupila  2006    208  47.44        1:37.99   
  Vanders  1:37.57                 
                     
23  Amanda Vanhanen  2006    203  47.51        1:38.83   
  Simmis Grani  1:39.25                 
                     
24  Riikka Broman  2006    198  48.94        1:39.69   
  Nokian Pyry  1:34.96                 
                     
25  Annu Pasma  2006    186  50.90        1:41.64   
  Riihimäen Uimaseura  1:46.14                 
                     
26  Kätlin Ploompuu  2007    186  49.62        1:41.65   
  Riihimäen Uimaseura  1:38.88                 
                     
27  Karoliina Jukarainen  2006    176  52.58        1:43.57   
  Riihimäen Uimaseura  1:46.28                 
                     
28  Veera Oila  2007    175  50.88        1:43.90   
  Vanders  1:38.63                 
                     
29  Lotta Lönnqvist  2006    173  50.61        1:44.13   
  Cetus Espoo  1:47.55                 
                     
30  Maija Häkkinen  2006    155  53.06        1:48.06   
  Octopus Lohja  1:43.00                 
                     
31  Vivian Vesa  2006    155  1:48.15        1:48.15   
  Cetus Espoo  1:47.16                 
                     
32  Minni Kinnunen  2006    148  57.22        1:49.66   
  Vanders  1:53.76                 
                     
33  Sumedha Jha  2007    144  51.32        1:50.81   
  Vanders                   
                     
34  Elsa Vuorimaa  2006    127  57.51        1:55.43   
  Cetus Espoo  1:54.32                 
                     
35  Inka Aunimo  2006    92  1:04.19        2:08.48   
  Cetus Espoo                   
                     
36  Aino Nokikuru  2007    75  1:08.24        2:17.61   
  Riihimäen Uimaseura  2:11.90                 
                     
Laura Zurban  2006              DNS   
  Cetus Espoo  1:35.97                 
                     
Milja Vuori  2006              DSQ   
  Octopus Lohja                   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 12, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vilma Leppähaara  2005    564  34.37        1:10.32   
  Nummelan Kisaajat  1:08.64                 
                     
Eevi Peltonen  2004    456  36.36        1:15.48   
  Uimaseura Aquila  1:16.37                 
                     
Iida Savulahti  2004    393  38.81        1:19.30   
  Riihimäen Uimaseura  1:18.62                 
                     
Jenna Nousiainen  2005    384  38.34        1:19.91   
  Nokian Pyry  1:21.41                 
                     
Emilia Niemi  2005    375  39.52        1:20.58   
  Octopus Lohja  1:18.21                 
                     
Meri Luoma  2005    349  39.56        1:22.50   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:19.08                 
                     
Tilla Saarentaus  2005    346  40.71        1:22.78   
  Helsingin Uimarit  1:19.61                 
                     
Aava Aula  2004    288  41.95        1:27.91   
  Helsingin Uimarit                   
                     
Rauha Heikkinen  2005    275  43.26        1:29.32   
  Helsingin Uimarit  1:28.19                 
                     
10  Veera Kopponen  2005    268  43.60        1:30.08   
  HTU Stadi                   
                     
11  Jemina Saraniemi  2005    268  45.63        1:30.14   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:33.76                 
                     
12  Siiri Ruponen  2005    260  43.63        1:30.95   
  Riihimäen Uimaseura  1:30.19                 
                     
13  Anna-Maria Siivonen  2004    244  46.39        1:32.91   
  Riihimäen Uimaseura  1:27.36                 
                     
14  Amelie Leijala  2004    224  46.85        1:35.66   
  Haminan Uimaseura                   
                     
15  Wilma Wallenius  2005    223  46.49        1:35.80   
  Uinti Hyvinkää  1:35.65                 
                     
16  Reena Tassberg  2005    215  46.40        1:36.89   
  Octopus Lohja                   
                     
17  Leenu Karolina Kinnunen  2005    215  48.10        1:36.98   
  Cetus Espoo  1:42.96                 
                     
18  Krista Viitanen  2005    158  51.63        1:47.41   
  Riihimäen Uimaseura  1:47.58                 
                     
19  Taika Uskali  2005    104  59.04        2:03.52   
  Riihimäen Uimaseura  2:03.71                 
                     
Anjenike Kriek  2005              DNS   
  Cetus Espoo                   
                     
 
Laji 12, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Milla Nikkanen  2002    506  34.75        1:12.90   
  Vanders  1:11.62                 
                     
Vilja Laaksonen  2002    363  39.43        1:21.47   
  Järvenpään Uintiklubi  1:21.28                 
                     
Silja Hieto  2003    325  42.09        1:24.50   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:25.26                 
                     
Miia Äikäs  2003    264  44.70        1:30.52   
  Riihimäen Uimaseura  1:30.03                 
                     
Alexandra Nikkinen  2003    263  44.02        1:30.70   
  Helsingin Uimarit  1:28.57                 
                     
Miisa Mäkelä  2002    247  47.12        1:32.52   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Venla Suihkonen  2002              DNS   
  Octopus Lohja  1:09.40                 
                     
 
Laji 12, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jenni Rantanen  2001    469  35.76        1:14.76   
  HTU Stadi  1:14.10                 
                     
Ella Hörkkö  2001    405  37.76        1:18.51   
  Simmis Wanda  1:15.82                 
                     
Wilma Walther  2001    375  39.55        1:20.57   
  HTU Stadi  1:17.25                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  14 huhtikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa  Tulostusaika  14:40 
 
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Elixia Games    Tulostuspäivämäärä  14 huhtikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  14:39   
  Järjestäjä  Vanders         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  14 huhtikuu 2018         
 
 
Laji 13, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lasse Niemi  2006    180  44.66        1:31.83   
  Helsingin Uimarit  1:32.05