2019-11-20   10:40:46
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for VAT Copenhagen Open 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 09.30

Resultat Løb 11 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 11 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  VAT Copenhagen Open 2018    Udskriftsdato  12 maj 2018   
  Stævne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  13:25   
  Arrangør  VAT Copenhagen         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  12 maj 2018         
 
 
Løb 11, 200m Medley Damer, Indledende 
Sponsor: Albertslund Vagt 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m        Opnået  Status 











 
Regitze Gaard  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    31.17        2:27.99   
Sofie Hansen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    32.23        2:28.85   
Cæcilie Buchholt Johansen  2001  Hovedstadens Svømmeklub    32.92        2:31.76   
Julie K Rose  2003  Sigma Swim Allerød    32.32        2:33.58  Deltager ikke i finalen 
Victoria Vorm  2001  Hovedstadens Svømmeklub    32.12        2:34.35   
Maria Lund  2003  Sigma Swim Birkerød    33.58        2:34.39  Deltager ikke i finalen 
Esther Else Grubert  2003  Hovedstadens Svømmeklub    32.39        2:34.67   
Lærke Rask Sander  2002  VAT Copenhagen-MK31    32.36        2:39.01   
Wilma Anker  2004  Ringsted Svømme Klub    33.08        2:42.38   
10  Mai Andersen  2000  Holbæk Svømme Klub    33.99        2:42.40   
11  Sarah Aarslew Jensen  2000  Køge Svømmeklub    36.82        2:42.65   
12  Emma Stoltz  2004  Sigma Swim Allerød    37.32        2:43.66  Deltager ikke i finalen 
13  Mia Lindberg  2003  Hovedstadens Svømmeklub    37.85        2:44.84   
14  Caroline Bach Mindested  2005  Sigma Swim Allerød    36.87        2:46.34   
15  Liva Lund Hansen  2005  Vallensbæk IF Af 1939    34.45        2:46.84   
16  Julie Liv Madsen  2006  GTI    34.68        2:46.98   
17  Liva Søby  2004  VAT Copenhagen-MK31    35.81        2:48.06   
18  Clara Hartvig-Olsen  2004  Vallensbæk IF Af 1939    36.46        2:50.36   
19  Luna Fyller Jacobsen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    36.74        2:50.65   
20  Mathilde Mathiesen  2004  Albertslund IF    36.66        2:51.18   
21  Lise Refsgaard  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    39.51        2:52.79   
22  Malene Reynolds  2005  Ringsted Svømme Klub    37.01        2:55.01   
23  Camilla Porsdal  2005  Sigma Swim Birkerød    39.76        2:56.54   
24  Sabrina Meldgaard Pejø  2006  GTI    37.97        2:57.75   
25  Laura Thomadsen  2004  Albertslund IF    38.50        2:58.96   
26  Elisabeth Roskær  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    41.03        2:59.19   
27  Elisabeth Augusta Englev  2006  GTI    36.16        2:59.82   
28  Emma M. Andersen  2003  Ringsted Svømme Klub    38.11        3:00.07   
29  Amalie Backhausen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    41.52        3:02.07   
30  Nora Kejser  2004  VAT Copenhagen-MK31    43.68        3:02.14   
31  Dicte Laurberg Vedel  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH    40.00        3:02.31   
32  Luna Luminari  2005  VAT Copenhagen-MK31    40.00        3:02.59   
33  Julie Eriksen Tankmar  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    38.74        3:02.94   
34  Signe Astrup Taul  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    38.87        3:02.97   
35  Sofie Larsen  2006  Vallensbæk IF Af 1939    40.73        3:04.90   
36  Astrid Nørret Schmidt  2002  Ringsted Svømme Klub    43.39        3:05.37   
37  Maja Zastrojevic  2006  VAT Copenhagen-MK31    42.24        3:06.57   
38  Mathilde Pihl  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    41.60        3:10.25   
39  Filippa Walløe  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    48.03        3:16.38   
40  Maila Anker  2007  Ringsted Svømme Klub    44.45        3:18.60   
41  Astrid Kruuse  2005  Ringsted Svømme Klub    44.49        3:19.10   
42  Freya Isabel Christensen  2005  Nyborg Svømmeklub    44.46        3:22.69   
43  Emma Haagen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH    52.43        3:27.40   
44  Signe Schnabelrauch  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH    48.47        3:29.60   
45  Eszter Vad  2007  Nyborg Svømmeklub    53.36        3:49.14   
Caroline Koch  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DNS   
Cornelia Bergqvist  2003  Sigma Swim Birkerød            DNS   
Frederikke M. Christensen  2006  Nyborg Svømmeklub            DNS   
Liva Schmid  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DNS   
Clara Lindstedt  2006  Nyborg Svømmeklub            DSQ  SW9.4 ryg afs mave 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  12 maj 2018 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  13:25 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark