2019-10-23   14:52:28
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Nuorisouinnit 2018

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso

Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nuorisouinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  07 huhtikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  11:19   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  07 huhtikuu 2018         
 
 
Laji 5, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Iita Kimpimäki  2007    247  45.35        1:32.55   
  Haukiputaan Heitto  1:35.10                 
                     
Eevi Hirvasoja  2007    239  47.77        1:33.64   
  Haukiputaan Heitto  1:33.55                 
                     
Ellen Krüger  2007    228          1:35.06   
  Oulun Lohet  1:28.06                 
                     
Emma Autio  2007    213  47.95        1:37.20   
  Oulun Lohet  1:36.14                 
                     
Maija Leinonen  2007    193  49.14        1:40.55   
  Haukiputaan Heitto  1:41.16                 
                     
Eerika Ekdahl  2007    188  48.73        1:41.37   
  Nivalan Saukot                   
                     
Ennimaija Mäntynen  2007    187  49.19        1:41.63   
  Oulun Uinti 1906  1:45.84                 
                     
Sini Saari  2007    166  50.99        1:45.60   
  Vieskan Uimarit  1:39.05                 
                     
Saimi Kiviniemi  2007    163  52.95        1:46.30   
  Oulun Uinti 1906  1:40.92                 
                     
10  Elina Jaako  2007    156  54.79        1:47.91   
  Oulun Uinti 1906  1:53.69                 
                     
11  Edith Ervasti  2007    152  53.53        1:48.75   
  Oulun Uinti 1906  1:41.60                 
                     
12  Emma Olivia Mattila  2007    146  53.76        1:50.15   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
13  Elsa Pelkonen  2007    141  54.56        1:51.50   
  Vieskan Uimarit  1:45.54                 
                     
14  Aino Leinonen  2007    140  54.40        1:51.81   
  Oulun Uinti 1906  1:55.41                 
                     
15  Lotta Tonteri  2007    119  57.81        1:58.15   
  Oulun Uinti 1906  1:58.34                 
                     
16  Hanna Hekkala  2007    97  1:00.39        2:06.16   
  Oulun Uinti 1906  1:55.80                 
                     
Anni Toivonen  2007              DSQ  50 
  Oulun Uinti 1906  1:37.69                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 5, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lotta Moilanen  2006    494  36.27        1:13.49   
  Oulun Uinti 1906  1:13.58                 
                     
Reeta Ollonen  2006    424  37.19        1:17.33   
  Haukiputaan Heitto  1:15.39                 
                     
Tiia Mielonen  2006    338  41.22        1:23.38   
  Nivalan Saukot  1:28.28                 
                     
Pinja Junttari  2006    267  42.81        1:30.21   
  Kemin Työväen Uimarit  1:30.40                 
                     
Maria Kajosmäki  2006    263  44.67        1:30.64   
  Swimming Jyväskylä  1:34.05                 
                     
Meri Elo  2006    230  46.46        1:34.73   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Maria Issakainen  2006    217  47.86        1:36.68   
  Oulun Uinti 1906  1:33.60                 
                     
Peppi Ojakippola  2006    210  47.94        1:37.69   
  Vieskan Uimarit  1:37.40                 
                     
Anna Välimäki  2006    203          1:38.76   
  Nivalan Saukot  1:39.49                 
                     
10  Milla Haapamäki  2006    200  47.44        1:39.29   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
11  Tilda Saarela  2006    155  53.20        1:48.05   
  Vieskan Uimarit  1:46.74                 
                     
Inka-Maria Alapuranen  2006              DSQ  Varpaat ei päädyssä 
  Haukiputaan Heitto                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Vilja Takalo  2006              DSQ   
  Kajaanin Uimaseura  1:33.20                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 5, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Saara Niemi  2005    507  34.51        1:12.87   
  Oulun Uinti 1906  1:11.65                 
                     
Alexia Tahkola  2005    416  36.75        1:17.80   
  Oulun Lohet  1:18.87                 
                     
Laura Rajavaara  2005    398  38.22        1:18.96   
  Oulun Uinti 1906  1:16.17                 
                     
Elina Turunen  2005    397  37.81        1:19.06   
  Oulun Uinti 1906  1:18.06                 
                     
Jutta Mört  2005    369  38.37        1:21.03   
  Kemin Työväen Uimarit  1:27.23                 
                     
Lidia Evans  2005    367  40.02        1:21.15   
  Swimming Club Vuokatti  1:23.46                 
                     
Ella-Olivia Tikkanen  2005    353  39.25        1:22.16   
  Oulun Uinti 1906  1:24.19                 
                     
Jaana Nevala  2005    276  43.73        1:29.19   
  Vieskan Uimarit  1:33.12                 
                     
Mandi Vuoristo  2005    274  43.67        1:29.38   
  Oulun Lohet  1:29.69                 
                     
10  Ella Sipola  2005    265  43.92        1:30.39   
  Haukiputaan Heitto  1:27.78                 
                     
11  Amanda Riuttanen  2005    265  43.65        1:30.44   
  Oulun Uinti 1906  1:29.30                 
                     
12  Saga Tuisku  2005    258  42.43        1:31.23   
  Kemin Työväen Uimarit  1:31.40                 
                     
13  Vilma Madetoja  2005    217  47.39        1:36.66   
  Oulun Uinti 1906  1:37.39                 
                     
14  Sofia Kilpeläinen  2005    185  49.60        1:41.83   
  Oulun Uinti 1906  1:42.38                 
                     
 
Laji 5, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Petra Ansaranta  2004    528  34.24        1:11.90   
  Oulun Uinti 1906  1:08.85                 
                     
Inka Elamaa  2004    456  36.48        1:15.49   
  Oulun Lohet  1:12.92                 
                     
Anni Ranta-Valkama  2004    431  37.47        1:16.89   
  Swimming Club Rovaniemi  1:17.75                 
                     
Viivi Kylkisalo  2004    420  38.34        1:17.60   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:17.07                 
                     
Sara Meissner  2004    409  37.52        1:18.24   
  Oulun Uinti 1906  1:17.57                 
                     
Inka Lytz  2004    401  38.49        1:18.77   
  Swimming Club Rovaniemi  1:17.18                 
                     
Iida Heiko  2004    376  38.41        1:20.49   
  Oulun Uinti 1906  1:18.92                 
                     
Julia Piisilä  2004    372  39.53        1:20.80   
  Kempeleen Pyrintö  1:19.90                 
                     
Tessa Tattari  2004    365  39.20        1:21.29   
  Kokkolan Uimaseura  1:19.70                 
                     
10  Siiri Tiilikka  2004    351  41.40        1:22.34   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:22.66                 
                     
11  Aada Tourunen  2004    346  39.38        1:22.73   
  Swimming Jyväskylä  1:22.63                 
                     
12  Ronja Kämäräinen  2004    343  40.32        1:22.97   
  Swimming Club Vuokatti  1:25.89                 
                     
13  Vilma Niskanen  2004    327          1:24.28   
  Oulun Lohet  1:24.06                 
                     
14  Kiia Junttari  2004    303  41.38        1:26.53   
  Kemin Työväen Uimarit  1:25.91                 
                     
15  Aada Suotula  2004    287  43.75        1:28.04   
  Oulun Uinti 1906  1:29.91                 
                     
16  Juuli Kinnunen  2004    267  42.71        1:30.19   
  Swimming Jyväskylä  1:29.09                 
                     
 
Laji 5, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Martta Nygård  2003    609  33.53        1:08.56   
  Oulun Uinti 1906  1:07.22                 
                     
Madeleine Hiltunen  2003    547  34.21        1:11.03   
  Oulun Uinti 1906  1:09.14                 
                     
Roosa Kärkkäinen  2003    531  34.68        1:11.75   
  Oulun Lohet  1:12.53                 
                     
Petra Kivi  2003    524  34.70        1:12.05   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:11.22                 
                     
Venla Säntti  2003    493  35.38        1:13.54   
  Oulun Uinti 1906  1:14.41                 
                     
Siiri Pellinen  2003    416  37.90        1:17.81   
  Swimming Jyväskylä  1:19.12                 
                     
Satu Immonen  2003    376  38.82        1:20.46   
  Swimming Club Vuokatti  1:19.00                 
                     
Inka Metiäinen  2003    340  40.13        1:23.23   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Iiris Isokoski  2003    332  39.13        1:23.91   
  Haukiputaan Heitto  1:21.37                 
                     
10  Emma Mangeloja  2003    328  41.19        1:24.22   
  Swimming Jyväskylä  1:23.26                 
                     
11  Hilla Saastamoinen  2003    292  41.47        1:27.52   
  Oulun Uinti 1906  1:25.72                 
                     
12  Helmi Viertorinne  2003    251  44.45        1:32.09   
  Swimming Jyväskylä  1:35.32                 
                     
13  Suvi Riipinen  2003    250  43.32        1:32.16   
  Swimming Jyväskylä  1:26.80                 
                     
14  Sanni Taskinen  2003    249  44.14        1:32.38   
  Swimming Jyväskylä  1:35.70                 
                     
Greta Suorsa  2003              DSQ   
  Oulun Lohet  1:33.01                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 5, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Iida-Maria Laine  2001    628  33.50        1:07.85   
  Oulun Uinti 1906  1:06.47                 
                     
Reetta Kanervo  1999    621  32.88        1:08.09   
  Oulun Uinti 1906  1:06.06                 
                     
Sole Piirainen  2002    529  35.68        1:11.84   
  Swimming Club Vuokatti  1:12.32                 
                     
Heidi Kivioja  2000    518  34.90        1:12.35   
  Swimming Club Vuokatti  1:11.97                 
                     
Viivi Merisalo  2002    495  35.55        1:13.47   
  Swimming Jyväskylä  1:09.93                 
                     
Enni-Sofia Perätalo  2002    471  37.31        1:14.67   
  Oulun Lohet  1:13.07                 
                     
Mari Hekkala  2000    468  36.26        1:14.83   
  Oulun Uinti 1906  1:11.81                 
                     
Hanna Mangeloja  2001    449  36.45        1:15.87   
  Swimming Jyväskylä  1:20.73                 
                     
Emma Pajuluoma  2001    413  38.31        1:18.02   
  Oulun Lohet  1:20.55                 
                     
10  Sara Virtanen  2002    371  38.86        1:20.86   
  Swimming Jyväskylä  1:16.76                 
                     
11  Netta Vesanen  2000    324  40.62        1:24.55   
  Swimming Jyväskylä  1:21.63                 
                     
12  Kia Lindholm  2002    318  41.03        1:25.11   
  Swimming Jyväskylä  1:25.72                 
                     
Jenni Pyörälä  2002              DNS   
  Oulun Lohet  1:47.50                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  07 huhtikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  11:19 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner