2019-10-23   15:16:09
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Nuorisouinnit 2018

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso

Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nuorisouinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  07 huhtikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  19:40   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  07 huhtikuu 2018         
 
 
Laji 23, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kalle Pesälä  2006    223  38.67        1:22.08   
  Kempeleen Pyrintö  1:25.59                 
                     
Julius Schroderus  2006    140  44.36        1:35.84   
  Kempeleen Pyrintö  1:36.82                 
                     
 
Laji 23, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sisu Sorri  2005    266  35.58        1:17.46   
  Swimming Jyväskylä  1:22.19                 
                     
Nikita Semach  2005    247  36.96        1:19.33   
  Swimming Jyväskylä  1:21.77                 
                     
Elias Mikkonen  2005    151  45.11        1:33.52   
  Oulun Lohet                   
                     
Artturi Väänänen  2005    147  43.99        1:34.37   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Lauri Siurua  2005    121  44.80        1:40.46   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
 
Laji 23, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eetu Haipus  2004    367  32.71        1:09.55   
  Kempeleen Pyrintö  1:16.26                 
                     
Cedric Decena  2004    354  32.19        1:10.42   
  Oulun Lohet  1:11.05                 
                     
Arttu Haipus  2004    335  33.33        1:11.71   
  Kempeleen Pyrintö  1:16.73                 
                     
Jere Hannuksela  2004    312  33.46        1:13.43   
  Haukiputaan Heitto  1:13.14                 
                     
Mikko Sihvo  2004    232  38.34        1:20.99   
  Swimming Jyväskylä  1:24.80                 
                     
Touko Riipinen  2004    212  36.86        1:23.47   
  Swimming Jyväskylä  1:28.99                 
                     
Vili Rantasuo  2004    211  38.50        1:23.60   
  Oulun Lohet  1:28.52                 
                     
Samu Virtanen  2004    209  37.63        1:23.95   
  Swimming Jyväskylä  1:25.57                 
                     
Jami Kenttälä  2004    201  40.59        1:24.94   
  Oulun Uinti 1906  1:26.73                 
                     
 
Laji 23, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Simon Ravals  2003    478  29.13        1:03.71   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:04.26                 
                     
Paavo Erkinaro  2003    367  31.34        1:09.55   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Kasper Lytz  2003    263  34.47        1:17.71   
  Swimming Club Rovaniemi  1:04.67                 
                     
Roope Hyvärinen  2003    218  36.83        1:22.70   
  Kemin Työväen Uimarit  1:17.26                 
                     
Mikael Ryynänen  2003    203  38.45        1:24.70   
  Oulun Lohet  1:24.70                 
                     
 
Laji 23, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lasse Pulkkinen  2002    464  30.06        1:04.33   
  Oulun Uinti 1906  1:03.09                 
                     
Matias Rajavaara  2002    441  30.31        1:05.44   
  Oulun Uinti 1906  1:06.18                 
                     
Olli Elo  2002    250  34.88        1:19.00   
  Swimming Jyväskylä  1:18.77                 
                     
Juho Keränen  2002    222  34.11        1:22.24   
  Oulun Lohet  1:19.39                 
                     
 
Laji 23, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Arttu Erkinaro  1992    623  27.74        58.31   
  Oulun Uinti 1906  56.28                 
                     
Petri Lampela  1996    477  29.12        1:03.76   
  Kemin Työväen Uimarit  1:02.73                 
                     
Arttu Pirneskoski  2000    470  29.79        1:04.04   
  Kemin Työväen Uimarit  1:03.72                 
                     
Jiri Järvinen  2001    455  29.45        1:04.76   
  Swimming Jyväskylä  1:04.47                 
                     
Veeti Veijonen  2001    445  30.08        1:05.22   
  Swimming Jyväskylä  1:06.66                 
                     
Mostafa Ismail  1989    412  31.27        1:06.91   
  Oulun Lohet  1:04.47                 
                     
Kasperi Koskinen  2001    355  32.93        1:10.30   
  Swimming Jyväskylä  1:08.46                 
                     
Juho Anttila  2000    351  33.60        1:10.56   
  Oulun Uinti 1906  1:09.62                 
                     
Miikka Mattila  1977    116  45.43        1:41.88   
  Oulun Uinti 1906  1:34.73                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  07 huhtikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  19:40 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner