2019-10-23   15:30:08
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Nuorisouinnit 2018

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso

Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nuorisouinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  07 huhtikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  10:50   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  07 huhtikuu 2018         
 
 
Laji 2, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Oskari Hakkarainen  2007    155  45.47  1:41.47  2:42.93    3:31.97   
  Swimming Club Vuokatti  3:49.25                 
                     
Eduard Chirica  2007    149  50.16  1:45.73  2:48.95    3:34.66   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Rasmus Kinnunen  2007    130  51.53  1:46.88  2:55.84    3:44.73   
  Kemin Työväen Uimarit  3:45.85                 
                     
Lauri Junttari  2007    119  55.20  1:57.28  2:59.02    3:51.71   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
 
Laji 2, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kalle Pesälä  2006    289  38.39  1:22.64  2:14.73    2:52.31   
  Kempeleen Pyrintö  2:53.22                 
                     
Julius Schroderus  2006    212  44.73  1:31.66  2:30.62    3:11.07   
  Kempeleen Pyrintö  3:21.37                 
                     
Tuomo Leinonen  2006    204  49.02  1:39.52  2:31.98    3:13.48   
  Haukiputaan Heitto  3:17.05                 
                     
Herkko Haussalo  2006    197  44.50  1:35.62  2:32.88    3:15.89   
  Oulun Lohet  3:21.21                 
                     
Jesse Koskinen  2006    181  45.54  1:38.60  2:40.51    3:21.47   
  Kemin Työväen Uimarit  3:26.30                 
                     
 
Laji 2, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sisu Sorri  2005    285  34.49  1:19.77  2:14.44    2:53.06   
  Swimming Jyväskylä  2:58.98                 
                     
Artturi Väänänen  2005    227  44.20  1:31.75  2:28.27    3:06.84   
  Oulun Uinti 1906  3:05.30                 
                     
Elias Laukka  2005    189  46.60  1:39.27  2:36.69    3:18.56   
  Kempeleen Pyrintö  3:25.14                 
                     
Paavo Tapio  2005    179  49.30  1:40.66  2:37.44    3:21.98   
  Oulun Lohet                   
                     
Jesse Manninen  2005    167  49.56  1:40.83  2:43.42    3:26.88   
  Haukiputaan Heitto  3:24.26                 
                     
 
Laji 2, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Arttu Haipus  2004    395  33.53  1:13.22  2:03.68    2:35.32   
  Kempeleen Pyrintö  2:43.97                 
                     
Cedric Decena  2004    394  31.51  1:11.16  1:57.25    2:35.48   
  Oulun Lohet  2:37.03                 
                     
Eetu Haipus  2004    386  33.59  1:13.66  2:01.96    2:36.52   
  Kempeleen Pyrintö  2:42.93                 
                     
Markus Veckman  2004    306  36.04  1:20.09  2:12.68    2:49.12   
  Swimming Jyväskylä  2:52.83                 
                     
Mikko Sihvo  2004    287  35.85  1:23.23  2:16.77    2:52.75   
  Swimming Jyväskylä  2:57.97                 
                     
Jere Heikkilä  2004    257  41.69  1:29.81  2:19.92    2:59.30   
  Kempeleen Pyrintö  3:12.51                 
                     
Jimi Kenttälä  2004    230  43.54  1:33.71  2:26.17    3:05.92   
  Oulun Uinti 1906  3:02.94                 
                     
 
Laji 2, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Olli-Pekka Pietarila  2003    487  31.45  1:10.79  1:52.11    2:24.84   
  Oulun Uinti 1906  2:26.35                 
                     
Simon Ravals  2003    457  28.99  1:07.86  1:52.57    2:27.92   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:28.02                 
                     
Kasper Lytz  2003    314  34.05  1:16.35  2:08.03    2:47.56   
  Swimming Club Rovaniemi  2:32.48                 
                     
Mikael Ryynänen  2003              DSQ  100 
  Oulun Lohet                   
  SW 10.3 Ei pysynyt koko matkaa omalla radallaan               
                     
 
Laji 2, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ronny Brännkärr  2002    626  28.47  1:02.60  1:42.07    2:13.25   
  Kemin Työväen Uimarit  2:10.26                 
                     
Valtteri Taskinen  2002    416  32.40  1:12.48  1:55.09    2:32.62   
  Oulun Uinti 1906  2:30.13                 
                     
 
Laji 2, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Topias Nygård  2000    577  28.66  1:02.16  1:44.68    2:16.87   
  Oulun Uinti 1906  2:15.97                 
                     
Atte Moilanen  2001    574  29.67  1:05.31  1:45.26    2:17.16   
  Oulun Uinti 1906  2:13.40                 
                     
Miikka Willman  1998    483  31.36  1:10.27  1:50.86    2:25.29   
  Oulun Lohet  2:20.02                 
                     
Janne Tyni  2000    482  31.68  1:12.61  1:54.37    2:25.36   
  Oulun Uinti 1906  2:27.97                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  07 huhtikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  10:50 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner