2019-10-23   15:41:30
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Nuorisouinnit 2018

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso

Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nuorisouinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  07 huhtikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  18:05   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  07 huhtikuu 2018         
 
 
Laji 18, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Riialiina Kiljala  2008    345          42.02   
  Vieskan Uimarit  44.84                 
Vilja Säntti  2008    281          44.97   
  Oulun Uinti 1906  45.30                 
Malla Hämäläinen  2008    173          52.89   
  Vieskan Uimarit  51.67                 
Ellen Laine  2008    140          56.71   
  Oulun Lohet  1:01.16                 
Seela Kähkönen  2008    139          56.88   
  Vieskan Uimarit  57.64                 
Anni Rajavaara  2008    132          57.84   
  Oulun Uinti 1906  56.07                 
Olivia Riekki  2008    125          58.86   
  Oulun Uinti 1906  1:01.14                 
Nella Hämäläinen  2008    119          59.87   
  Vieskan Uimarit  58.52                 
Netta Moilanen  2009    114          1:00.75   
  Oulun Uinti 1906  1:02.13                 
10  Iida-Carita Niskanen  2008    113          1:00.97   
  Vieskan Uimarit  1:00.17                 
11  Elsa Kahelin  2008    103          1:02.84   
  Oulun Lohet  1:06.59                 
Lotta Torppa  2008              DSQ   
  Oulun Uinti 1906  51.27                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
 
Laji 18, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Noora Tennilä  2007    291          44.45   
  Oulun Uinti 1906  46.14                 
Edith Ervasti  2007    237          47.62   
  Oulun Uinti 1906  48.58                 
Noora Tuominen  2007    187          51.48   
  Haukiputaan Heitto  53.10                 
Saimi Kiviniemi  2007    182          51.94   
  Oulun Uinti 1906  51.81                 
Emma Olivia Mattila  2007    178          52.34   
  Oulun Uinti 1906  52.19                 
Olivia Loukkola  2007    178          52.35   
  Oulun Uinti 1906  54.10                 
Elsa Pelkonen  2007    159          54.36   
  Vieskan Uimarit  55.09                 
Hanna Hekkala  2007    157          54.59   
  Oulun Uinti 1906  1:00.62                 
Riia Aho  2007    154          54.89   
  Oulun Lohet  56.59                 
10  Elsa Herrala  2007    141          56.53   
  Vieskan Uimarit  1:03.15                 
11  Anni Toivonen  2007    133          57.70   
  Oulun Uinti 1906  59.58                 
12  Sini Saari  2007    132          57.83   
  Vieskan Uimarit  56.40                 
13  Aino Leinonen  2007    132          57.84   
  Oulun Uinti 1906  59.47                 
14  Ronja Hautamäki  2007    122          59.36   
  Oulun Uinti 1906  56.65                 
15  Ennimaija Mäntynen  2007    114          1:00.76   
  Oulun Uinti 1906  1:02.61                 
16  Lotta Tonteri  2007    107          1:02.08   
  Oulun Uinti 1906  1:00.38                 
17  Elina Jaako  2007    97          1:04.02   
  Oulun Uinti 1906  1:06.87                 
 
Laji 18, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Reeta Ollonen  2006    317          43.20   
  Haukiputaan Heitto  41.85                 
Vilja Takalo  2006    315          43.29   
  Kajaanin Uimaseura  44.07                 
Venla Talvensaari  2006    209          49.61   
  Oulun Uinti 1906  49.72                 
Peppi Ojakippola  2006    208          49.72   
  Vieskan Uimarit  47.58                 
Saaga Kähkönen  2006    204          50.01   
  Vieskan Uimarit  48.90                 
Inka Ylipahkala  2006    180          52.16   
  Oulun Lohet  56.46                 
Emilia Huotari  2006    179          52.29   
  Oulun Lohet  56.78                 
Milla Haapamäki  2006    149          55.50   
  Oulun Uinti 1906                   
Tilda Saarela  2006    133          57.64   
  Vieskan Uimarit  54.50                 
10  Anni Backman  2006    125          58.96   
  Oulun Uinti 1906                   
 
Laji 18, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Heidi Kivioja  2000    546          36.06   
  Swimming Club Vuokatti  35.58                 
Roosa Kärkkäinen  2003    541          36.16   
  Oulun Lohet  36.01                 
Emma Hämäläinen  2003    527          36.48   
  Vieskan Uimarit  36.48                 
Martta Ruuska  2003    526          36.52   
  Swimming Jyväskylä  34.58                 
Siiri Pellinen  2003    515          36.77   
  Swimming Jyväskylä  36.39                 
Katriina Korpi  2000    482          37.59   
  Oulun Lohet  36.69                 
Carola Huntus  2003    480          37.65   
  Swimming Jyväskylä  37.94                 
Emma Jormanainen  2003    451          38.42   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  38.73                 
Malla Juutinen  2003    450          38.45   
  Oulun Uinti 1906  38.11                 
10  Sole Piirainen  2002    450          38.46   
  Swimming Club Vuokatti  35.90                 
11  Anni Rajaniemi  2000    444          38.63   
  Oulun Uinti 1906  37.46                 
12  Saana Järvinen  2003    413          39.56   
  Swimming Jyväskylä  38.06                 
13  Anni Ranta-Valkama  2004    403          39.89   
  Swimming Club Rovaniemi  38.78                 
14  Satu Immonen  2003    402          39.92   
  Swimming Club Vuokatti  39.61                 
15  Inka Metiäinen  2003    391          40.30   
  Swimming Jyväskylä  39.24                 
16  Aino Jerohin  2003    358          41.51   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  41.10                 
17  Iiris Isokoski  2003    349          41.84   
  Haukiputaan Heitto  42.23                 
18  Sara Virtanen  2002    344          42.05   
  Swimming Jyväskylä  41.99                 
19  Jaana Nevala  2005    323          42.96   
  Vieskan Uimarit  43.52                 
20  Kiia Junttari  2004    321          43.03   
  Kemin Työväen Uimarit  43.23                 
21  Lotta Kaarre  2005    314          43.35   
  Kempeleen Pyrintö  42.69                 
22  Milla Marttila  2005    306          43.70   
  Kempeleen Pyrintö  43.28                 
23  Julia Piisilä  2004    298          44.10   
  Kempeleen Pyrintö  44.27                 
24  Sofia Kivelä  2005    295          44.27   
  Kempeleen Pyrintö  44.02                 
25  Amanda Riuttanen  2005    288          44.63   
  Oulun Uinti 1906  44.77                 
26  Netta Vesanen  2000    286          44.73   
  Swimming Jyväskylä  44.66                 
27  Veera Kinnunen  2004    283          44.89   
  Swimming Jyväskylä  42.71                 
28  Elina Turunen  2005    278          45.12   
  Oulun Uinti 1906  45.03                 
29  Henna Moilanen  2004    277          45.19   
  Kempeleen Pyrintö  46.98                 
30  Essi Vilhelmiina Virta  2005    275          45.28   
  Kempeleen Pyrintö  47.51                 
31  Katariina Koivuranta  2005    267          45.77   
  Kempeleen Pyrintö  45.47                 
32  Sanni Taskinen  2003    258          46.28   
  Swimming Jyväskylä  47.73                 
33  Lidia Evans  2005    254          46.52   
  Swimming Club Vuokatti  46.14                 
34  Aada Tourunen  2004    253          46.56   
  Swimming Jyväskylä  46.22                 
35  Milla Siira  2005    250          46.79   
  Kempeleen Pyrintö  49.45                 
36  Denise Palonen  2005    245          47.08   
  Swimming Jyväskylä  48.97                 
37  Niina Nevala  2002    240          47.42   
  Vieskan Uimarit  46.05                 
38  Sofia Koppström  2003    239          47.50   
  Oulun Lohet  47.11                 
39  Kia Lindholm  2002    226          48.39   
  Swimming Jyväskylä  46.60                 
40  Ada Holm  2002    203          50.13   
  Oulun Uinti 1906                   
41  Pihla Louhela  2005    188          51.44   
  Oulun Uinti 1906  53.19                 
42  Elizaveta Salmela  2005    186          51.56   
  Vieskan Uimarit  50.37                 
43  Helmi Viertorinne  2003    185          51.66   
  Swimming Jyväskylä  48.37                 
44  Ida-Sofia Elisabeth Nikkilä  2005    177          52.50   
  Oulun Uinti 1906  53.23                 
45  Hanna Saarela  2003    167          53.43   
  Vieskan Uimarit  53.88                 
46  Ailiina Koskinen  2005    161          54.08   
  Haukiputaan Heitto  52.15                 
47  Tiina Alatalo  2005    156          54.76   
  Oulun Uinti 1906  55.51                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  07 huhtikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  18:05 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner