2019-09-20   03:11:00
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Nuorisouinnit 2018

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso

Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nuorisouinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  07 huhtikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  14:30   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  07 huhtikuu 2018         
 
 
Laji 12, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Konsta Rantasuo  2006    291  42.03        1:27.38   
  Oulun Lohet  1:28.24                 
                     
Weeti Niemi  2006    224  45.61        1:35.28   
  Swimming Club Rovaniemi  1:35.85                 
                     
Väinö Kallio  2006    203  45.51        1:38.48   
  Haukiputaan Heitto  1:37.79                 
                     
Torsti Saarela  2006    185  48.76        1:41.61   
  Vieskan Uimarit  1:43.58                 
                     
Miika Suorsa  2006    163  51.12        1:45.86   
  Oulun Uinti 1906  1:46.21                 
                     
Arttu Kortetjärvi  2006    133  54.55        1:53.22   
  Oulun Uinti 1906  1:56.96                 
                     
Matias Raittimo  2006    118  57.00        1:57.99   
  Oulun Lohet                   
                     
Emil Koskela  2008    114  56.59        1:59.19   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Elias Bruun  2006    114  55.70        1:59.21   
  Oulun Uinti 1906  2:02.81                 
                     
10  Ahti Kotila  2008    113  56.08        1:59.78   
  Oulun Lohet                   
                     
11  Miro Knuutila  2008    90  1:02.65        2:08.85   
  Vieskan Uimarit                   
                     
12  Markus Tervaskanto  2006    86  1:02.74        2:10.77   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
13  Julius Jakkula  2006    85  1:03.18        2:11.45   
  Oulun Uinti 1906  2:12.27                 
                     
14  Aatu Poikkimäki  2008    84  1:01.53        2:12.01   
  Vieskan Uimarit                   
                     
15  Aapo Alaniska  2007    75  1:03.63        2:17.26   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Lauri Junttari  2007              DSQ   
  Kemin Työväen Uimarit  1:59.62                 
  SW 7.3 Kyynärpäät vedenpinnan yläpuolella uidessa               
                     
Riku Keskiaho  2006              DSQ  50 
  Oulun Uinti 1906  2:00.46                 
  SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
                     
 
Laji 12, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Joel Hassinen  2005    268  42.33        1:29.83   
  Oulun Uinti 1906  1:30.95                 
                     
Artturi Väänänen  2005    192  46.86        1:40.24   
  Oulun Uinti 1906  1:38.92                 
                     
Paavo Tapio  2005    183  48.81        1:41.90   
  Oulun Lohet  1:51.98                 
                     
Paavo Lyly-Yrjänäinen  2005    116  56.14        1:58.74   
  Oulun Lohet  1:53.14                 
                     
Sampo Jylhä  2005              DSQ   
  Oulun Uinti 1906  2:13.86                 
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
                     
 
Laji 12, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Cedric Decena  2004    391  36.96        1:19.16   
  Oulun Lohet  1:20.78                 
                     
Atte Leinonen  2004    370  38.75        1:20.61   
  Oulun Uinti 1906  1:22.44                 
                     
Vilho Verronen  2004    272  42.47        1:29.33   
  Swimming Team Rauma  1:29.52                 
                     
Jere Heikkilä  2004    257  43.21        1:31.08   
  Kempeleen Pyrintö  1:36.08                 
                     
Konsta Körkkö  2004    198  46.07        1:39.30   
  Oulun Lohet                   
                     
Jimi Kenttälä  2004    196  47.80        1:39.64   
  Oulun Uinti 1906  1:34.47                 
                     
 
Laji 12, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Paavo Erkinaro  2003    441  36.34        1:16.05   
  Oulun Uinti 1906  1:16.77                 
                     
Sihan Yu  2003    408  36.08        1:18.05   
  Oulun Uinti 1906  1:17.55                 
                     
Karlo Kilpinen  2003    330  38.95        1:23.76   
  Kemin Uimaseura  1:22.99                 
                     
Marat Kiiveri  2003    298  42.21        1:26.66   
  Swimming Jyväskylä  1:27.82                 
                     
Kasper Lytz  2003    288  40.62        1:27.65   
  Swimming Club Rovaniemi  1:21.64                 
                     
Benjamin Evans  2003    274  41.92        1:29.13   
  Swimming Club Vuokatti  1:26.28                 
                     
 
Laji 12, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lasse Pulkkinen  2002    520  34.03        1:12.02   
  Oulun Uinti 1906  1:09.47                 
                     
Valtteri Taskinen  2002    476  34.68        1:14.16   
  Oulun Uinti 1906  1:14.18                 
                     
Niklas Raesalmi  2002    451  35.95        1:15.52   
  Oulun Uinti 1906  1:15.97                 
                     
Matias Rajavaara  2002    418  36.39        1:17.41   
  Oulun Uinti 1906  1:17.41                 
                     
 
Laji 12, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Petri Lampela  1996    567  32.70        1:09.94   
  Kemin Työväen Uimarit  1:08.80                 
                     
Atte Moilanen  2001    537  33.66        1:11.24   
  Oulun Uinti 1906  1:08.88                 
                     
Janne Tyni  2000    459  36.08        1:15.04   
  Oulun Uinti 1906  1:15.17                 
                     
Veeti Veijonen  2001    451  36.13        1:15.48   
  Swimming Jyväskylä  1:15.35                 
                     
Topias Nygård  2000    417  37.03        1:17.50   
  Oulun Uinti 1906  1:14.88                 
                     
Jiri Järvinen  2001    384  37.14        1:19.67   
  Swimming Jyväskylä  1:22.46                 
                     
Arttu Pirneskoski  2000    277  40.89        1:28.77   
  Kemin Työväen Uimarit  1:26.40                 
                     
Aatu Pirneskoski  2001    250  42.83        1:31.88   
  Kemin Työväen Uimarit  1:27.29                 
                     
Miikka Mattila  1977    217  45.27        1:36.37   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  07 huhtikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  14:30 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner