2019-09-19   10:27:56
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Citadellsim 2018

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 2

Resultat Gren 41 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 41 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Citadellsim 2018    Utskriftsdatum  09 juni 2018   
  Tävlingsort  Landskrona    Utskriftstid  18:33   
  Arrangör  Landskrona Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 juni 2018         
 
 
Gren 41, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jakob Strunge Nissen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    30.09        1:01.99   
Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    30.17        1:04.03   
Marcus Skøtt Haslev  2002  Hovedstadens Svømmeklub    31.71        1:05.31   
David Falk  2003  Malmö Kappsimningsklubb    31.59        1:05.35   
Jacob Söderberg  2003  Helsingborgs Simsällskap    31.78        1:05.59   
Frederik Eg Ibsen  2002  Sigma Swim Birkerød    32.75        1:06.90   
Bertram Dreyer Riis  2002  Hovedstadens Svømmeklub    32.73        1:07.08   
Oscar Klittbo  2002  Malmö Kappsimningsklubb    32.90        1:07.25   
Oscar Nordström  2003  Kiviks Simklubb    32.63        1:07.29   
10  Lucas Örmon  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    32.99        1:07.46   
11  Lukas Miderbäck  2003  Simklubben Lödde    32.27        1:07.56   
12  Jens Bomgaard  2002  Hovedstadens Svømmeklub    32.65        1:07.59   
13  Bo Beckman  2002  Malmö Kappsimningsklubb    32.48        1:07.83   
14  Carl Heyn Stage  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    33.13        1:08.03   
15  Otto Reithner  2003  Stockholms Kappsimningsklubb    33.22        1:09.05   
16  Filip Cederholm  2003  Landskrona Simsällskap    33.49        1:09.26   
17  Emil Svensson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    33.15        1:09.61   
18  Viktor Wiberg  2003  Helsingborgs Simsällskap    32.98        1:09.98   
19  Joshua P. Sidebotham  2003  Hovedstadens Svømmeklub    34.07        1:10.13   
20  Liam Bech  2003  Malmö Kappsimningsklubb    33.53        1:10.61   
21  Oscar Elfers  2002  Helsingborgs Simsällskap    34.09        1:10.67   
22  Jonatan Holmquist  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    35.13        1:12.46   
23  Vilhelm Andersson  2002  Simklubben Sydsim    34.95        1:13.96   
24  Petter Jörud  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    36.00        1:14.67   
25  Kalle Edelhamre  2003  Helsingborgs Simsällskap    37.23        1:16.38   
26  Frede Meincke  2002  Hovedstadens Svømmeklub    37.40        1:16.71   
27  Jesper Ring  2003  Landskrona Simsällskap    37.04        1:17.05   
28  Lukas Majvig Andersen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    38.05        1:18.53   
29  Hampus Erdös  2003  Simklubben Lödde    37.50        1:18.92   
Jesper Franzén  2002  Simklubben Sydsim            DNS   
Leo Pekberg  2002  Ängelholms Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 juni 2018 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  18:33 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner