2019-08-18   21:45:35
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Citadellsim 2018

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Citadellsim 2018    Utskriftsdatum  09 juni 2018   
  Tävlingsort  Landskrona    Utskriftstid  12:06   
  Arrangör  Landskrona Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 juni 2018         
 
 
Gren 16, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Thea Blomsterberg  2002  Sigma Swim Birkerød    34.00        1:11.28   
Josephine Kruse  2002  Sigma Swim Allerød    33.84        1:11.72   
Julie K Rose  2003  Sigma Swim Allerød    36.44        1:15.52   
Johanne Hingebjerg  2002  Hovedstadens Svømmeklub    36.48        1:17.46   
Telma Maltesjö  2002  Helsingborgs Simsällskap    36.87        1:17.91   
Lisa Bengtsson  2002  Helsingborgs Simsällskap    37.24        1:18.03   
Caroline Brink  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    37.31        1:19.54   
Emilie Meng  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    37.24        1:19.92   
Hannah Höesch  2003  Hovedstadens Svømmeklub    38.31        1:20.80   
10  Siri Bokander  2003  Simklubben Triton    37.44        1:21.03   
11  Sofie Hansen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    38.41        1:21.17   
12  Josephine Ålenius  2002  Simklubben Laxen    37.66        1:21.21   
13  Thea Dahlqvist  2003  Simklubben Hajen    37.34        1:21.23   
14  Agnes Gustafson  2003  Malmö Kappsimningsklubb    38.53        1:21.37   
15  Sara Kjellnäs  2002  Helsingborgs Simsällskap    38.33        1:22.22   
16  Mia Lindberg  2003  Hovedstadens Svømmeklub    37.90        1:22.99   
17  Filippa Philipsson Eriksson  2003  Helsingborgs Simsällskap    39.32        1:23.93   
18  Amalie Nielsen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    39.72        1:23.97   
19  Tilda Joelsson  2002  Simsällskapet Delfin    38.67        1:24.21   
20  Tilde Röiseth  2003  Landskrona Simsällskap    39.67        1:24.72   
21  Emilia Karlberg  2002  Simklubben Laxen    39.57        1:25.12   
22  Linnéa Lindh  2003  Landskrona Simsällskap    40.04        1:25.92   
23  Alma Sandberg  2002  Ängelholms Simsällskap    39.65        1:26.12   
24  Elin Kjellberg  2003  Ystads Simsällskap    39.06        1:26.27   
25  Victoria Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap    40.98        1:26.50   
26  Mathilda Kamper-Johnsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    38.72        1:26.90   
27  Mikaela Virc  2003  Malmö Kappsimningsklubb    40.34        1:26.99   
28  Esther Else Grubert  2003  Hovedstadens Svømmeklub    40.70        1:27.22   
29  Sigrid Lundström  2003  Karlshamns Simklubb    40.90        1:27.26   
30  Caroline Buhl Schrøder  2003  Sigma Swim Allerød    41.48        1:27.43   
31  Elna Jepsson  2002  Simklubben Ran    40.61        1:27.92   
32  Cassandra G. Nygaard  2003  Sigma Swim Allerød    41.81        1:28.78   
33  Luna Gammelgaard  2003  Hovedstadens Svømmeklub    41.07        1:28.97   
34  Moa Järnegren  2003  Simklubben Triton    41.24        1:29.30   
35  Lovisa Bjurnemark  2003  Malmö Kappsimningsklubb    42.03        1:29.47   
36  Celia Puggaard  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    42.83        1:29.85   
37  Dikte Lagergren  2003  Eslövs Simsällskap    42.45        1:30.03   
38  Freja Gjerløv  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    41.91        1:30.41   
39  Julia Stenström  2002  Simklubben Triton    43.33        1:33.26   
Tilda Johansson  2002  Höganäs Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 juni 2018 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  12:06 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner