2019-12-14   06:58:58
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Citadellsim 2018

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Citadellsim 2018    Utskriftsdatum  09 juni 2018   
  Tävlingsort  Landskrona    Utskriftstid  09:40   
  Arrangör  Landskrona Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 juni 2018         
 
 
Gren 1, 800m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Maria Grandt  1998  Hovedstadens Svømmeklub    1:04.24  2:11.70  3:18.62  4:25.95  9:00.02   
          5:33.37  6:42.09  7:51.28       
Mia Steen Duus  2001  Sigma Swim Birkerød    1:04.01  2:11.52  3:19.74  4:28.51  9:02.55   
          5:37.08  6:46.19  7:54.66       
Anna Boutrup  1998  Sigma Swim Birkerød    1:05.54  2:15.72  3:25.84  4:36.20  9:16.10   
          5:46.40  6:57.73  8:08.28       
Josephine Mikkelsen  2002  Malmö Kappsimningsklubb    1:07.01  2:15.98  3:25.70  4:35.52  9:16.90   
          5:45.40  6:55.68  8:06.70       
Anna Wermuth  1996  Hovedstadens Svømmeklub    1:06.41  2:16.74  3:27.87  4:39.63  9:29.54   
          5:51.61  7:04.73  8:17.50       
Sabina Alman  2003  Luleå Simsällskap    1:05.89  2:17.58  3:29.09  4:41.19  9:29.99   
          5:53.84  7:06.05  8:18.59       
Kristina Orban  2004  Malmö Kappsimningsklubb    1:07.36  2:18.54  3:30.10  4:42.04  9:30.14   
          5:54.58  7:07.03  8:19.18       
Josefine Strand Nielsen  2000  Hovedstadens Svømmeklub    1:07.65  2:19.27  3:30.99  4:44.28  9:35.07   
          5:57.22  7:10.15  8:23.26       
Ebba Hallbäck  2000  Helsingborgs Simsällskap    1:07.78  2:20.34  3:32.65  4:45.08  9:38.72   
          5:58.06  7:11.49  8:25.76       
10  Johanne Hingebjerg  2002  Hovedstadens Svømmeklub    1:10.20  2:24.05  3:37.39  4:50.52  9:39.39   
          6:03.03  7:15.74  8:28.53       
11  Tyra Littorin  2004  Helsingborgs Simsällskap    1:08.39  2:21.31  3:34.82  4:48.82  9:41.96   
          6:03.03  7:16.98  8:30.73       
12  Tine Petersen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:09.11  2:23.11  3:36.55  4:49.87  9:43.07   
          6:03.44  7:17.56  8:31.05       
13  Julie Stampe  2002  Sigma Swim Allerød    1:09.83  2:24.20  3:39.46  4:54.15  9:47.64   
          6:07.25  7:22.19  8:36.79       
14  Maria Lund  2003  Sigma Swim Birkerød    1:09.62  2:24.83  3:39.42  4:54.64  9:48.37   
          6:07.64  7:22.35  8:36.33       
15  Emilia Nordén  2003  Helsingborgs Simsällskap    1:07.53  2:20.48  3:34.42  4:49.07  9:48.76   
          6:04.11  7:19.56  8:34.94       
16  Carolina Åsberg  2002  Simklubben Lödde    1:08.84  2:22.22  3:37.31  4:52.49  9:51.42   
          6:07.89  7:23.19  8:38.19       
17  Julie Krøyer Svendsen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:09.87  2:25.22  3:42.03  4:58.30  9:56.90   
          6:14.02  7:29.19  8:44.16       
18  Angelina Agrell  2003  Helsingborgs Simsällskap    1:10.10  2:24.93  3:40.46  4:56.56  9:59.37   
          6:12.96  7:29.28  8:45.63       
19  Alice Möller  2000  Simsällskapet Delfin    1:11.34  2:28.21  3:45.84  5:04.20  10:08.79   
          6:21.73  7:38.65  8:55.09       
20  Sara Wilhelmsson  2001  Eslövs Simsällskap    1:11.02  2:27.80  3:44.99  5:03.03  10:09.53   
          6:20.84  7:38.47  8:55.32       
21  Katarina Lindoff  2000  Eskilstuna Simklubb    1:10.62  2:27.81  3:45.81  5:03.64  10:14.71   
          6:21.29  7:39.35  8:58.01       
22  Josefin Nilsson  1999  Eslövs Simsällskap    1:12.87  2:30.48  3:48.06  5:05.26  10:15.20   
          6:23.02  7:40.98  8:59.14       
23  Rebekka Giessing  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:09.99  2:27.77  3:46.23  5:05.26  10:20.49   
          6:24.37  7:43.30  9:02.56       
24  Josefine Zebitz  2004  Hovedstadens Svømmeklub    1:13.35  2:33.26  3:51.91  5:12.09  10:27.88   
          6:31.36  7:51.54  9:10.64       
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 juni 2018 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  09:40 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Citadellsim 2018    Utskriftsdatum  09 juni 2018   
  Tävlingsort  Landskrona    Utskriftstid  09:54   
  Arrangör  Landskrona Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 juni 2018         
 
 
Gren 2, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gustav Steen Andersen  2006  Hovedstadens Svømmeklub            1:06.45   
Aksel Thuesen Güsmer  2006  Hovedstadens Svømmeklub            1:07.89   
Magnus Steen Andersen  2006  Hovedstadens Svømmeklub            1:08.86   
William Hamilton  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            1:09.26   
Aron Paulsson  2006  Simklubben Lödde            1:09.28   
Ted Nilsson  2006  Simklubben Lödde            1:10.47   
William Folkmann  2006  Hovedstadens Svømmeklub    34.43        1:12.51   
Albin Nyholm  2007  Simklubben Triton            1:12.65   
Jonatan Bååth  2006  Trelleborg Sim    36.14        1:15.06   
10  Tristan Jensen  2006  Hovedstadens Svømmeklub    35.88        1:15.37   
11  William Martin-Lamm  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    36.65        1:16.08   
12  Oliver Björk  2007  Simklubben Lödde    36.78        1:18.16   
13  Benjamin Huasson  2007  Ringsjö Simklubb    36.97        1:18.31   
14  Anton Nordström  2006  Kiviks Simklubb    38.40        1:18.69   
15  Davit Causevic  2006  Vellinge-Näsets Simklubb    38.20        1:18.81   
16  Casper Drozdz  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    36.89        1:18.90   
17  Ashkan Alyasvand  2006  Malmö Kappsimningsklubb    39.54        1:19.85   
18  Sebastian Björk  2007  Simklubben Lödde    37.92        1:21.25   
19  Hugo Patrikson  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    40.94        1:22.70   
20  Albin Björnström  2007  Simklubben Triton    39.49        1:22.91   
21  Alexander Zhang  2007  Ringsjö Simklubb    38.38        1:22.93   
22  Andy Hadzic  2007  Landskrona Simsällskap    39.15        1:25.69   
Edvin Dedovic  2007  Landskrona Simsällskap            DNS   
Felix Holkenfeldt Be Berg  2007  Hovedstadens Svømmeklub            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 juni 2018 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  09:54 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Citadellsim 2018    Utskriftsdatum  09 juni 2018   
  Tävlingsort  Landskrona    Utskriftstid  09:53   
  Arrangör  Landskrona Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 juni 2018         
 
 
Gren 3, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jet Li Fuhrmann  2004  Hovedstadens Svømmeklub    26.96        56.66   
William Lundblad  2004  Helsingborgs Simsällskap    27.79        57.71   
Felix Tjärnberg  2005  Helsingborgs Simsällskap    28.23        58.47   
Jonathan Palminger  2004  Simklubben Triton    28.26        58.60   
Hugo Lennartsson  2004  Malmö Kappsimningsklubb    28.60        58.70   
Jonathan Fröjd  2004  Simklubben Sydsim    28.94        59.43   
Rasmus Warberg  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    28.76        59.78   
Noah Malmgren  2004  S71    28.79        1:00.10   
Theo Ylipää  2004  Luleå Simsällskap    28.55        1:00.21   
10  Eskil Ramäng  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    29.30        1:00.32   
11  Seth Nillund  2005  Malmö Kappsimningsklubb    29.08        1:00.51   
12  Alan Jovic  2004  Helsingborgs Simsällskap    29.17        1:00.66   
13  Max Ringström  2004  Trelleborg Sim    29.26        1:01.15   
14  Olle Olsson  2004  Helsingborgs Simsällskap    28.62        1:01.30   
15  Mathias Christensen  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    29.66        1:01.50   
16  Joel Nilsson  2005  Ängelholms Simsällskap    29.72        1:02.00   
17  Kasper Nygren  2004  Helsingborgs Simsällskap    30.19        1:02.02   
18  Jacob Langell  2005  Helsingborgs Simsällskap    29.75        1:02.03   
19  Magnus Lindström  2004  Luleå Simsällskap    29.43        1:02.11   
20  Anton Witzell  2004  Simklubben Lödde    30.12        1:02.16   
21  Gabriel Olsson  2004  Trelleborg Sim    29.69        1:02.37   
22  Niklas Wiese Dobel  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    30.03        1:02.55   
23  Anton Liebenhagen  2005  Landskrona Simsällskap    30.31        1:02.72   
24  Noel Ahlbin  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    30.09        1:02.94   
25  David Olofsson  2004  Simklubben Sydsim    31.11        1:03.37   
26  Isaac Barrett  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    30.73        1:03.39   
27  Sebastian Greisen  2004  Hovedstadens Svømmeklub    30.15        1:03.50   
28  Vincent Hua  2004  Ringsjö Simklubb    30.47        1:03.64   
29  Aram Kazarian  2005  Malmö Kappsimningsklubb    30.13        1:03.65   
30  Ludvig Romare  2004  Malmö Kappsimningsklubb    30.85        1:04.06   
31  Vincent Flores  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    31.05        1:04.23   
32  Andreas Eriksen Tankmar  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    31.39        1:04.57   
33  Adam Juliusson  2004  Helsingborgs Simsällskap    30.81        1:04.61   
34  Aron Persson  2004  Ystads Simsällskap    30.93        1:04.78   
35  Gustaf Stokholm  2004  Ängelholms Simsällskap    30.15        1:04.83   
36  Leo Spogardh  2004  Karlshamns Simklubb    30.41        1:04.94   
37  Oscar Kroos  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    31.05        1:05.10   
38  Louie Hermansen  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:05.97   
38  Viggo Prehn  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    31.25        1:05.97   
40  Adrian Spogardh  2004  Karlshamns Simklubb    31.46        1:06.02   
41  Troels Fode  2004  Hovedstadens Svømmeklub    31.83        1:06.39   
42  Carlo-Viggo Cairo  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    32.51        1:06.77   
43  Felix Rosenkvist  2004  Simklubben Sydsim    31.53        1:06.92   
44  Anthon Huasson  2004  Ringsjö Simklubb    31.74        1:06.93   
45  Jonathan Ravn Rehnström  2005  Trelleborg Sim    32.40        1:07.77   
46  Malte Laurén  2004  Simklubben Hajen    32.54        1:08.08   
47  Erik Simonsson  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            1:09.04   
48  Mikkel Andersen  2005  Hovedstadens Svømmeklub    33.45        1:09.13   
49  Anton Graner  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    32.86        1:09.87   
50  Ludvig Hoff  2005  Landskrona Simsällskap    33.28        1:09.89   
51  Mustapha Hariri  2005  Simklubben Ran            1:10.12   
52  Alexander Hillhouse  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:10.81   
53  Oliver Madsen  2005  Malmö Kappsimningsklubb            1:11.33   
54  Leo Gränse  2004  Helsingborgs Simsällskap            1:11.39   
55  Mads Sørensen  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:13.39   
56  Gustav Abildgaard  2005  Hovedstadens Svømmeklub            1:13.83   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 juni 2018 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  09:53 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Citadellsim 2018    Utskriftsdatum  09 juni 2018   
  Tävlingsort  Landskrona    Utskriftstid  10:02   
  Arrangör  Landskrona Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 juni 2018         
 
 
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elias Persson  2002  Malmö Kappsimningsklubb    24.71        51.63   
Henning Cederlund  2003  Helsingborgs Simsällskap    27.07        55.85   
Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    26.74        55.88   
Gustav Lind  2002  Helsingborgs Simsällskap    27.02        55.97   
David Falk  2003  Malmö Kappsimningsklubb    27.05        55.99   
Lukas Miderbäck  2003  Simklubben Lödde    27.01        56.41   
Dennie Halilovic  2002  Simklubben Sydsim    27.44        56.49   
Carl Gerstenfeld  2002  Malmö Kappsimningsklubb    27.15        56.79   
Joakim Køhn  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    27.16        56.82   
10  Frederik Eg Ibsen  2002  Sigma Swim Birkerød    27.28        56.94   
11  David Sandström  2002  Helsingborgs Simsällskap    27.25        57.00   
12  Filip Salbrink  2002  Eslövs Simsällskap    27.39        57.30   
13  Liam Bech  2003  Malmö Kappsimningsklubb    28.26        57.65   
14  Oscar Elfers  2002  Helsingborgs Simsällskap    27.93        57.66   
15  Ji An Wang  2003  Luleå Simsällskap    28.14        57.90   
16  Albin Eriksson  2003  Luleå Simsällskap    27.77        58.00   
17  Carl Heyn Stage  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    27.53        58.14   
18  Nils Wergeland  2002  Simklubben Lödde    27.52        58.34   
19  Lucas Örmon  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    28.12        58.61   
20  Carl Emil Hertz Bugge  2003  Hovedstadens Svømmeklub    28.18        58.66   
21  Valdemar Brøns  2003  Hovedstadens Svømmeklub    28.00        58.70   
22  Otto Reithner  2003  Stockholms Kappsimningsklubb    28.27        58.85   
23  Ian Hangård  2002  Simklubben Lödde    28.03        59.62   
24  Markus Rydgren  2003  Landskrona Simsällskap    28.67        59.64   
25  Vilhelm Andersson  2002  Simklubben Sydsim    28.35        59.67   
26  Frede Meincke  2002  Hovedstadens Svømmeklub    29.04        59.82   
27  Fredrik Nilsson  2002  Simklubben Triton    28.49        1:00.14   
28  Jeppe Seelig Larsen  2002  Hovedstadens Svømmeklub    28.54        1:00.35   
29  Oscar Nordström  2003  Kiviks Simklubb    29.04        1:00.97   
30  Jacob Baxmann  2003  Malmö Kappsimningsklubb    29.44        1:01.11   
31  Viktor Hansson  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    29.32        1:01.29   
32  Jonatan Holmquist  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    29.61        1:01.37   
33  Emil Svensson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    29.12        1:01.48   
34  Filip Cederholm  2003  Landskrona Simsällskap    28.80        1:01.53   
35  Viktor Wiberg  2003  Helsingborgs Simsällskap    30.53        1:01.62   
36  Mikkel Jørgensen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    29.26        1:01.65   
37  Joshua P. Sidebotham  2003  Hovedstadens Svømmeklub    29.37        1:01.74   
38  Axel Thelin  2002  Eslövs Simsällskap    29.54        1:01.88   
39  Kalle Edelhamre  2003  Helsingborgs Simsällskap    29.80        1:02.13   
39  Vlad Lupu  2003  Helsingborgs Simsällskap    29.58        1:02.13   
41  Oliver Kock  2003  Helsingborgs Simsällskap    30.12        1:02.40   
42  Hampus Erdös  2003  Simklubben Lödde    29.91        1:03.21   
43  Alexander Kulagowski  2002  Malmö Kappsimningsklubb    30.17        1:03.29   
44  Philip Primetta  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    30.41        1:03.39   
45  Lukas Majvig Andersen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    29.75        1:03.52   
46  Oscar Klittbo  2002  Malmö Kappsimningsklubb    30.86        1:04.39   
47  Jesper Ring  2003  Landskrona Simsällskap    30.94        1:05.06   
48  Noah Koefoed Weiss  2003  Hovedstadens Svømmeklub    31.33        1:05.24   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 juni 2018 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  10:02 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Citadellsim 2018    Utskriftsdatum  09 juni 2018   
  Tävlingsort  Landskrona    Utskriftstid  10:24   
  Arrangör  Landskrona Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 juni 2018         
 
 
Gren 5, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Rindshøj Frederik  1999  Sigma Swim Allerød    25.59        51.93   
Frederik Dalhøj Paulsen  1998  Sigma Swim Birkerød    25.45        52.36   
Sebastian Ovesen  1994  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    25.61        52.48   
Mattias Carlsson  1990  Malmö Kappsimningsklubb    25.58        52.51   
Marcus Krøyer Svendsen  1997  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    25.88        52.93   
Alexander Löfqvist  1999  Helsingborgs Simsällskap    25.96        53.17   
Emil Hassling  2000  Landskrona Simsällskap    25.56        53.36   
Mats Westergren  1994  Malmö Kappsimningsklubb    25.91        53.47   
Anton Borring Andersen  1999  Sigma Swim Allerød    26.09        53.93   
10  Linus Kahl  2001  Landskrona Simsällskap    26.09        54.35   
11  Stefan Varga  2000  Helsingborgs Simsällskap    26.66        54.44   
12  Frederik O. Møller  1999  Hovedstadens Svømmeklub    26.52        54.52   
13  Sebastian Tullberg  2000  Sigma Swim Birkerød    26.34        54.57   
14  Viktor Kertes  1996  Helsingborgs Simsällskap    25.58        54.75   
15  Jonas M. Jørgensen  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    26.45        54.84   
16  Isak Vikström  1999  Helsingborgs Simsällskap    26.83        55.56   
17  Oskar Hoff  1998  Landskrona Simsällskap    26.50        55.57   
18  Alfred Christensson  1998  Landskrona Simsällskap    26.59        55.63   
19  Niklas Broch Thielemann  1994  Sigma Swim Birkerød    26.78        55.74   
20  Roar Andersen  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    26.32        55.75   
21  Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim    26.58        55.81   
22  Joakim Brønnum  1997  Sigma Swim Allerød    26.57        55.83   
23  Robin Falk  2001  Malmö Kappsimningsklubb    27.11        56.11   
24  Mathias Vestergaard  2001  Hovedstadens Svømmeklub    26.89        56.13   
25  Anders Ludvigsson  2000  Malmö Kappsimningsklubb    26.76        56.34   
26  Gustaf Palmqvist  2001  Simklubben Triton    27.08        56.47   
27  Frederik Nerving  1997  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    27.56        56.75   
28  Frederik Bornemann  2001  Sigma Swim Allerød    27.67        56.87   
29  Richard Berg  1998  Simklubben Ran    27.31        57.15   
30  Tim Brinkhagen  2001  Landskrona Simsällskap    27.49        57.68   
31  Mads Midtbøll  1998  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    27.82        57.76   
32  Daniel Olsson-Shirazi  1997  Simklubben Sydsim    27.40        57.78   
33  August Mathisen  2001  Helsingborgs Simsällskap    27.74        57.90   
34  Tim Berthelsson  2000  Simsällskapet Delfin    27.92        58.40   
35  Nicolas Nolén  2000  Simklubben Triton    28.03        58.52   
36  Filip Hinderup  2001  Malmö Kappsimningsklubb    28.03        58.61   
37  Ferdinand Wahl  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    28.63        58.67   
38  Christoffer Dellhede  2001  Landskrona Simsällskap    28.15        58.74   
38  Jonatan Wede  1988  Landskrona Simsällskap    27.69        58.74   
40  Axel Andrén  2001  Malmö Kappsimningsklubb    28.34        58.76   
41  Sten Ludvigsson  1998  Malmö Kappsimningsklubb    28.37        58.84   
42  Adam Ringdahl  1998  Malmö Kappsimningsklubb    28.45        59.27   
43  Johan Nilsson  1994  Malmö Kappsimningsklubb    28.53        1:00.13   
44  Lucas Lindblom  2000  Landskrona Simsällskap    28.49        1:00.88   
45  Felix Wetterborg  2001  Simklubben Triton    28.34        1:01.07   
46  Roy Hangård  1999  Simklubben Lödde    29.19        1:03.66   
Joar Modigh  2001  Simklubben Triton            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 juni 2018 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  10:24 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Citadellsim 2018    Utskriftsdatum  09 juni 2018   
  Tävlingsort  Landskrona    Utskriftstid  10:24   
  Arrangör  Landskrona Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 juni 2018         
 
 
Gren 6, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nirma Bååth  2008  Trelleborg Sim            35.55   
Violetta Pflug  2008  Simklubben Lödde            36.21   
Ella Ekelund  2009  Malmö Kappsimningsklubb            37.23   
Hedda Lennartsson  2008  Malmö Kappsimningsklubb            37.32   
Isabelle Leo  2009  Ystads Simsällskap            38.62   
Philippa Lindgren  2008  Simklubben Sydsim            38.62   
Selma Lindell  2008  Simklubben Lödde            39.17   
Emelina Bech  2008  Malmö Kappsimningsklubb            39.19   
Emma Nilsson  2008  Ystads Simsällskap            39.21   
10  Elvira Andersson  2008  Simklubben Sydsim            42.62   
11  Shizuku Maruta  2008  Malmö Kappsimningsklubb            45.22   
12  Ingrid Chrintz-Gath  2008  Simklubben Lödde            46.54   
13  Edith Bolander  2008  Malmö Kappsimningsklubb            49.69   
14  Nike Rakowska  2009  Malmö Kappsimningsklubb            50.24   
15  Thea Almqvist  2009  Malmö Kappsimningsklubb            53.54   
16  Zoé Jindal  2008  Simklubben Lödde            53.68   
17  Alma Asper  2009  Malmö Kappsimningsklubb            55.97   
18  Narma Kamaran  2009  Malmö Kappsimningsklubb            57.66   
19  Emma R?stin  2008  Landskrona Simsällskap            57.74   
Amanda Erixon  2009  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
Astrid Ventimiglia  2008  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
Sophie Mazak  2008  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
Viktorija Kovcegarovska  2008  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 juni 2018 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  10:24 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Citadellsim 2018    Utskriftsdatum  09 juni 2018   
  Tävlingsort  Landskrona    Utskriftstid  11:12   
  Arrangör  Landskrona Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 juni 2018         
 
 
Gren 7, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elvira Flores  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            29.77   
Coco Li Fuhrmann  2006  Hovedstadens Svømmeklub            29.86   
Malu Melody Christensen  2006  Hovedstadens Svømmeklub            30.73   
Izabelle Agrell  2006  Helsingborgs Simsällskap            30.84   
Falka Tind  2006  Hovedstadens Svømmeklub            30.94   
Julia Nilsson  2006  Simklubben Triton            31.02   
Leah Ljungerud  2006  Ängelholms Simsällskap            31.49   
Maja Kiceec  2006  Simklubben Sydsim            31.67   
Isa Ståhl  2006  Simklubben Triton            31.72   
10  Tilda Stenmark  2007  Ängelholms Simsällskap            31.96   
11  Moa Ekberg  2006  Landskrona Simsällskap            32.04   
12  Alice Bitzén  2006  Simklubben Hajen            32.24   
13  Ajla Causevic  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            32.39   
14  Tea Stark Friis  2006  Ystads Simsällskap            32.42   
15  Amalie Backhausen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            32.48   
16  Julie Eriksen Tankmar  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            32.52   
17  Molly Namensen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            32.59   
18  Isabella Hua  2007  Ringsjö Simklubb            32.95   
19  Isabella Pedersen  2007  Hovedstadens Svømmeklub            32.98   
20  Julia Erkselius  2006  Simklubben Triton            33.00   
21  Maja Jensen  2006  Landskrona Simsällskap            33.01   
22  Ida Husby  2006  Simklubben Lödde            33.06   
23  Siv Reimer  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            33.22   
24  My Pettersson  2006  Landskrona Simsällskap            33.23   
25  Matilde Maagøe  2007  Hovedstadens Svømmeklub            33.24   
26  Emma Hubred  2006  Malmö Kappsimningsklubb            33.39   
27  Julia Primetta  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            33.57   
28  Yasmine Strandh  2006  Landskrona Simsällskap            33.79   
29  Linnea Mårtensson  2006  Landskrona Simsällskap            33.97   
30  Julie Philip  2007  Hovedstadens Svømmeklub            34.07   
30  Lara Smerdal  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            34.07   
32  Juliane Sarauw Lundsgaard  2006  Hovedstadens Svømmeklub            34.10   
33  Alma Larsson  2006  Karlshamns Simklubb            34.14   
34  Vida Haesert  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            34.15   
35  Freja Malmgren  2007  S71            34.26   
36  Amanda Blomkvist  2007  Simsällskapet Iden            34.27   
37  Sofia Lövqvist  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            34.43   
38  Asta Hindborg  2007  Hovedstadens Svømmeklub            34.44   
39  Clara Thomsen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            34.45   
40  Sofie Amalie Krag  2006  Hovedstadens Svømmeklub            34.56   
41  Elize Jönsson  2006  Ystads Simsällskap            34.59   
42  Charlotte Krüger  2007  Malmö Kappsimningsklubb            35.14   
43  Valentina Fanu  2007  S71            35.19   
44  Astrid Høyer  2007  Hovedstadens Svømmeklub            35.21   
45  Mathilde Møller  2007  Hovedstadens Svømmeklub            35.22   
46  Anna Larsson  2006  Ängelholms Simsällskap            35.42   
47  Hedda Baxman  2006  Malmö Kappsimningsklubb            35.48   
48  Vera Harrysson  2007  Ängelholms Simsällskap            35.52   
49  Karla Hebeltoft Olesen  2007  Hovedstadens Svømmeklub            35.65   
50  Alicia Ekelund  2007  Malmö Kappsimningsklubb            36.17   
51  Emelie Bilands  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            36.43   
52  Hannah Nilsson  2006  Ystads Simsällskap            36.50   
53  Vilda Berg  2007  Simklubben Lödde            36.65   
54  Maja Rödin  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            36.73   
55  Emma Maric  2007  Landskrona Simsällskap            37.08   
56  Elin Wittzell  2006  Simklubben Lödde            37.31   
57  Elinor Fröjd  2007  Simklubben Sydsim            37.35   
58  Vilma Gajmark  2006  Malmö Kappsimningsklubb            37.55   
59  Fanny Paulsson  2007  Malmö Kappsimningsklubb            37.73   
60  Elina Olsson  2006  Kiviks Simklubb            37.78   
61  Nellie Häger  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            38.15   
62  Malva Collvin  2007  Malmö Kappsimningsklubb            38.17   
63  Elsa Winberg  2006  Simklubben Hajen            38.23   
64  Svea Nilsson  2007  Landskrona Simsällskap            38.91   
65  Vigga Jacoby  2007  Hovedstadens Svømmeklub            38.93   
66  Vilma Lundblad  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            39.05   
67  Frida Paulsson  2007  Malmö Kappsimningsklubb            39.22   
68  Emma Rebrina  2006  Malmö Kappsimningsklubb            39.33   
69  Eira Frentzell  2007  Malmö Kappsimningsklubb            39.82   
70  Clara Andersson  2007  Landskrona Simsällskap            39.88   
71  Emelie Andersson  2007  Simsällskapet Iden            40.39   
72  Linnea Sjöholm  2007  Simsällskapet Iden            40.46   
73  Linnea Nielsen  2007  Landskrona Simsällskap            40.90   
74  Lowa Persson  2007  Landskrona Simsällskap            41.02   
75  Alice Svensson  2006  Simklubben Lödde            41.03   
76  Ida Olsson  2007  Ängelholms Simsällskap            41.36   
77  Tindra Karlsson  2006  Ystads Simsällskap            41.38   
78  Hanna Svensson  2006  Landskrona Simsällskap            41.86   
79  Saga Folestam  2007  Malmö Kappsimningsklubb            43.16   
80  Lily Thomsen  2007  Landskrona Simsällskap            43.42   
81  Sofia Sjögren  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            43.52   
82  Anna Böcker  2007  Ängelholms Simsällskap            47.08   
83  Andrea Johansdotter  2007  Simklubben Lödde            48.71   
84  Selma Isaksson  2007  Simklubben Sydsim            50.06   
85  Maja Antonsson  2007  Landskrona Simsällskap            50.35   
86  Inez Lund  2007  Simklubben Lödde            54.28   
Luna Kant  2007  Simklubben Lödde            DSQ   
Sara Kaarup Andersen  2006  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 juni 2018 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  11:12 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Citadellsim 2018    Utskriftsdatum  09 juni 2018   
  Tävlingsort  Landskrona    Utskriftstid  10:44   
  Arrangör  Landskrona Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 juni 2018         
 
 
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Victoria Vorm  2001  Hovedstadens Svømmeklub    32.47  1:09.29  1:46.28    2:24.11   
Olivia Callesen  2004  Hovedstadens Svømmeklub    34.83  1:15.34  1:57.94    2:40.34   
Maya Wallström  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    34.85  1:15.92  1:59.56    2:43.74   
Emma Hassling  2004  Landskrona Simsällskap    38.25  1:19.13  2:08.68    2:57.76   
Teodora Petric  2005  Malmö Kappsimningsklubb    40.62  1:29.40  2:20.96    3:10.15   
Klara Svenheim  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 juni 2018 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  10:44 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Citadellsim 2018    Utskriftsdatum  09 juni 2018   
  Tävlingsort  Landskrona    Utskriftstid  10:44   
  Arrangör  Landskrona Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 juni 2018         
 
 
Gren 9, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sofie Maagøe  2003  Hovedstadens Svømmeklub    32.73  1:10.32  1:48.19    2:26.04   
Tine Petersen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    34.54  1:13.08  1:53.02    2:33.22   
Freya Nørlund Wentzel  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    34.21  1:14.11  1:55.44    2:36.35   
Alicia Johansson  2003  Helsingborgs Simsällskap    34.58  1:14.91  1:56.82    2:37.56   
Josephine Mikkelsen  2002  Malmö Kappsimningsklubb    35.66  1:15.98  1:58.06    2:39.59   
Linnéa Lindh  2003  Landskrona Simsällskap    35.16  1:15.62  2:01.83    2:49.09   
Therese Sand Frederiksen  2003  Sigma Swim Allerød            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 juni 2018 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  10:44 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Citadellsim 2018    Utskriftsdatum  09 juni 2018   
  Tävlingsort  Landskrona    Utskriftstid  10:43   
  Arrangör  Landskrona Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 juni 2018         
 
 
Gren 10, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Marina Heller Hansen  1994  Sigma Swim Allerød    30.67  1:05.85  1:41.47    2:15.94   
Maj Howardsen  1997  Sigma Swim Allerød    31.08  1:05.72  1:40.73    2:16.35   
Caroline Erichsen  1998  Sigma Swim Birkerød    30.67  1:05.56  1:40.82    2:16.77   
Regitze Gaard  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    31.14  1:05.72  1:41.75    2:17.84   
Luna Donde Feilberg  2000  Hovedstadens Svømmeklub    32.63  1:07.63  1:43.21    2:18.31   
Camilla Dufour  1996  Sigma Swim Allerød    31.71  1:07.33  1:44.35    2:23.68   
Julia Stenhård  2000  Helsingborgs Simsällskap    31.85  1:08.44  1:46.11    2:25.01   
Liva Schmid  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    32.11  1:09.36  1:48.70    2:29.43   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 juni 2018 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  10:43 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Citadellsim 2018    Utskriftsdatum  09 juni 2018   
  Tävlingsort  Landskrona    Utskriftstid  11:08   
  Arrangör  Landskrona Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 juni 2018         
 
 
Gren 11, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Rasmus Warberg  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    32.99  1:09.04  1:45.41    2:22.11   
Anton Witzell  2004  Simklubben Lödde    34.82  1:12.26  1:49.55    2:25.28   
Alan Jovic  2004  Helsingborgs Simsällskap    34.47  1:12.61  1:51.11    2:28.46   
William Lundblad  2004  Helsingborgs Simsällskap    35.09  1:12.61  1:51.22    2:30.44   
Olle Olsson  2004  Helsingborgs Simsällskap    34.96  1:13.16  1:52.19    2:30.63   
Magnus Lindström  2004  Luleå Simsällskap    34.80  1:13.57  1:53.41    2:31.35   
Eskil Ramäng  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    36.24  1:14.51  1:53.88    2:32.01   
Casper Puggaard  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    35.70  1:15.07  1:54.59    2:32.31   
Sejer Andersen  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    37.20  1:16.17  1:55.61    2:34.03   
10  Mads Møller  2005  Hovedstadens Svømmeklub    36.38  1:15.33  1:56.16    2:35.41   
11  Tobias Lindberg  2005  Södertörns Simsällskap    37.15  1:17.30  1:58.01    2:38.43   
12  Gabriel Olsson  2004  Trelleborg Sim    37.21  1:18.66  1:59.73    2:38.92   
12  Jacob Langell  2005  Helsingborgs Simsällskap    38.13  1:18.87  1:59.82    2:38.92   
14  Felix Rosenkvist  2004  Simklubben Sydsim    38.82  1:20.13  2:01.17    2:39.17   
15  Seth Nillund  2005  Malmö Kappsimningsklubb    37.14  1:17.82  1:59.86    2:40.06   
16  Leo Spogardh  2004  Karlshamns Simklubb    36.72  1:17.05  1:59.82    2:40.24   
17  Gustaf Stokholm  2004  Ängelholms Simsällskap    37.14  1:18.57  1:59.75    2:40.60   
18  Kasper Nygren  2004  Helsingborgs Simsällskap    39.19  1:20.42  2:02.85    2:42.52   
19  Viggo Prehn  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    40.07  1:21.40  2:03.69    2:43.56   
20  Vincent Flores  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    38.23  1:19.99  2:03.70    2:45.23   
21  David Olofsson  2004  Simklubben Sydsim    39.75  1:22.16  2:05.29    2:46.43   
22  Mikkel Andersen  2005  Hovedstadens Svømmeklub    39.29  1:22.42  2:05.56    2:47.62   
23  Ludvig Hoff  2005  Landskrona Simsällskap    39.73  1:23.62  2:09.51    2:53.14   
24  Leo Gränse  2004  Helsingborgs Simsällskap    42.51  1:26.74  2:11.12    2:54.04   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 juni 2018 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  11:08 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Citadellsim 2018    Utskriftsdatum  09 juni 2018   
  Tävlingsort  Landskrona    Utskriftstid  11:06   
  Arrangör  Landskrona Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 juni 2018         
 
 
Gren 12, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jakob Strunge Nissen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    30.46  1:03.85  1:38.34    2:12.75   
Gustav Lind  2002  Helsingborgs Simsällskap    32.84  1:08.00  1:43.87    2:19.31   
Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    33.09  1:08.68  1:45.08    2:20.63   
Bo Beckman  2002  Malmö Kappsimningsklubb    33.04  1:08.49  1:45.41    2:22.40   
Emil Kildahl Døssing  2002  Sigma Swim Birkerød    34.10  1:10.32  1:47.55    2:23.79   
Filip Salbrink  2002  Eslövs Simsällskap    33.43  1:09.34  1:46.92    2:24.58   
Jens Bomgaard  2002  Hovedstadens Svømmeklub    33.80  1:10.62  1:48.45    2:25.43   
Joakim Køhn  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    34.55  1:12.00  1:49.91    2:27.38   
Lucas Örmon  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    34.65  1:12.85  1:51.35    2:28.53   
10  Carl Heyn Stage  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    33.79  1:11.38  1:50.50    2:28.56   
11  Oscar Nordström  2003  Kiviks Simklubb    35.01  1:13.40  1:52.71    2:30.39   
12  Nils Wergeland  2002  Simklubben Lödde    34.67  1:12.19  1:52.10    2:30.84   
13  Oscar Klittbo  2002  Malmö Kappsimningsklubb    35.86  1:14.23  1:53.80    2:31.72   
14  Lukas Miderbäck  2003  Simklubben Lödde    35.00  1:13.22  1:53.07    2:32.79   
15  Oliver Søgaard-Andersen  2003  Hovedstadens Svømmeklub    34.02  1:12.98  1:54.64    2:35.34   
16  Filip Cederholm  2003  Landskrona Simsällskap    35.21  1:14.94  1:56.75    2:35.65   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 juni 2018 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  11:06 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Citadellsim 2018    Utskriftsdatum  09 juni 2018   
  Tävlingsort  Landskrona    Utskriftstid  11:06   
  Arrangör  Landskrona Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 juni 2018         
 
 
Gren 13, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emil Hassling  2000  Landskrona Simsällskap    31.78  1:05.80  1:40.27    2:13.69   
Jacob M. Jørgensen  1997  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    32.51  1:06.75  1:41.56    2:13.93   
Isak Vikström  1999  Helsingborgs Simsällskap    32.21  1:07.03  1:42.87    2:16.25   
Stefan Varga  2000  Helsingborgs Simsällskap    30.81  1:04.71  1:40.84    2:16.29   
Karl Liljegren  2001  Malmö Kappsimningsklubb    32.80  1:07.49  1:43.60    2:18.31   
Ulrik Blach Petersen  2001  Sigma Swim Birkerød    32.98  1:08.06  1:44.44    2:19.75   
Christoffer Dellhede  2001  Landskrona Simsällskap    32.80  1:07.97  1:45.28    2:21.81   
Frederik Nerving  1997  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    34.42  1:11.19  1:49.33    2:27.01   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 juni 2018 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  11:06 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Citadellsim 2018    Utskriftsdatum  09 juni 2018   
  Tävlingsort  Landskrona    Utskriftstid  11:34   
  Arrangör  Landskrona Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 juni 2018         
 
 
Gren 14, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Coco Li Fuhrmann  2006  Hovedstadens Svømmeklub    41.54        1:25.71   
Tea Stark Friis  2006  Ystads Simsällskap    40.59        1:25.72   
Elvira Flores  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    41.12        1:25.91   
Isabella Hua  2007  Ringsjö Simklubb    40.70        1:26.58   
Isa Ståhl  2006  Simklubben Triton    42.76        1:29.76   
Sofie Amalie Krag  2006  Hovedstadens Svømmeklub    44.26        1:30.84   
Zoe Overby Traberg  2006  Hovedstadens Svømmeklub    44.71        1:31.44   
Mikkeline Steen Stokkebro  2007  Hovedstadens Svømmeklub    44.80        1:31.64   
Clara Thomsen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    44.62        1:32.10   
10  Julia Erkselius  2006  Simklubben Triton    44.17        1:32.67   
11  Leah Ljungerud  2006  Ängelholms Simsällskap    44.46        1:33.27   
12  Mathilde Møller  2007  Hovedstadens Svømmeklub    46.05        1:33.59   
13  Maja Jensen  2006  Landskrona Simsällskap    45.68        1:34.33   
14  Julia Primetta  2006  Vellinge-Näsets Simklubb    45.91        1:34.63   
15  Vida Haesert  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    46.02        1:35.71   
16  Charlotte Krüger  2007  Malmö Kappsimningsklubb    46.03        1:36.33   
17  Emma Hubred  2006  Malmö Kappsimningsklubb    46.40        1:36.62   
18  Elsa Winberg  2006  Simklubben Hajen    46.46        1:36.97   
19  Julie Philip  2007  Hovedstadens Svømmeklub    47.08        1:38.46   
20  Nellie Häger  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    47.36        1:38.83   
21  Tilda Stenmark  2007  Ängelholms Simsällskap    46.66        1:39.27   
22  Freja Malmgren  2007  S71    46.40        1:39.35   
23  Falka Tind  2006  Hovedstadens Svømmeklub    48.10        1:39.45   
24  Maja Rödin  2006  Vellinge-Näsets Simklubb    48.63        1:39.63   
25  Maja Kiceec  2006  Simklubben Sydsim    47.95        1:40.08   
26  Ajla Causevic  2006  Vellinge-Näsets Simklubb    47.89        1:40.22   
27  Anna Larsson  2006  Ängelholms Simsällskap    47.58        1:40.89   
28  Hannah Nilsson  2006  Ystads Simsällskap    49.30        1:41.60   
29  Vera Harrysson  2007  Ängelholms Simsällskap    48.49        1:42.77   
30  Sara Kaarup Andersen  2006  Hovedstadens Svømmeklub    49.76        1:43.04   
31  Astrid Høyer  2007  Hovedstadens Svømmeklub    51.32        1:43.71   
32  Emma Maric  2007  Landskrona Simsällskap    49.97        1:44.39   
33  Valentina Fanu  2007  S71    52.13        1:44.51   
34  Alma Larsson  2006  Karlshamns Simklubb    49.36        1:44.73   
35  Yasmine Strandh  2006  Landskrona Simsällskap    50.22        1:44.95   
36  Maria Kjer Rasmussen  2007  Hovedstadens Svømmeklub    50.89        1:45.79   
37  Sofia Lövqvist  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    51.24        1:47.09   
38  Lily Thomsen  2007  Landskrona Simsällskap    52.40        1:47.54   
39  Ida Olsson  2007  Ängelholms Simsällskap    52.43        1:48.25   
40  Vigga Jacoby  2007  Hovedstadens Svømmeklub    54.61        1:53.16   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 juni 2018 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  11:34 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Citadellsim 2018    Utskriftsdatum  09 juni 2018   
  Tävlingsort  Landskrona    Utskriftstid  11:56   
  Arrangör  Landskrona Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 juni 2018         
 
 
Gren 15, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Olivia Bäckström  2005  Södertörns Simsällskap    35.72        1:15.37   
Alva Landälv  2005  Helsingborgs Simsällskap    36.61        1:17.43   
Livia Sjunnesson  2005  Landskrona Simsällskap    36.18        1:18.31   
Kristina Orban  2004  Malmö Kappsimningsklubb    37.06        1:19.30   
Erma Duratovic  2005  Trelleborg Sim    37.85        1:20.71   
Nina Podric  2004  Helsingborgs Simsällskap    38.25        1:22.27   
Linnea Liljenfors  2004  Malmö Kappsimningsklubb    38.66        1:22.55   
Randi Arnesen  2005  Luleå Simsällskap    38.59        1:22.91   
Jasmin Egeskov Andersen  2005  Hovedstadens Svømmeklub    39.05        1:23.11   
10  Sofia Frisk  2005  Helsingborgs Simsällskap    39.20        1:23.13   
11  Alicia Sjögren  2005  Trelleborg Sim    38.87        1:23.21   
12  Thea Wicknertz  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    40.18        1:23.41   
13  Isabel Smideberg  2004  Simklubben Lödde    40.15        1:23.70   
14  Matilda Liljekvist  2004  Simklubben Sydsim    39.19        1:24.22   
15  Kajsa Söderholm  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    39.57        1:24.27   
16  Klara Lindqvist  2005  Luleå Simsällskap    39.12        1:24.37   
17  Caroline Koch  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    39.08        1:24.44   
18  Lina Ahlström  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    40.21        1:24.62   
19  Julia Olsson  2004  Kiviks Simklubb    39.23        1:24.70   
20  Ana Rosa Kragh  2005  Hovedstadens Svømmeklub    40.34        1:24.77   
21  Isabella Djuric  2004  Landskrona Simsällskap    39.87        1:24.88   
22  Svea Raihle  2004  Helsingborgs Simsällskap    40.70        1:24.93   
23  Olivia Pantzar  2004  Simklubben Hajen    40.07        1:25.12   
24  Zinna Bengtsson Nimander  2005  Simklubben Triton    40.93        1:25.13   
25  Maya Wallström  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    40.22        1:25.15   
26  Cajsa Wöhl  2004  Helsingborgs Simsällskap    40.32        1:25.26   
27  Tindra D´aubigné  2004  Simklubben Hajen    40.06        1:25.43   
28  Irma Nilsson  2004  Ystads Simsällskap    39.80        1:25.77   
29  Beatrice Ask  2005  Malmö Kappsimningsklubb    40.85        1:25.95   
30  Laura Vangkilde  2004  Hovedstadens Svømmeklub    40.04        1:26.02   
31  Caisa Renström  2004  Ängelholms Simsällskap    39.96        1:26.10   
32  Vega Vollmer  2005  Helsingborgs Simsällskap    40.32        1:26.12   
33  Amanda Persson  2005  Malmö Kappsimningsklubb    39.20        1:26.56   
34  Isabel Persson  2004  Simklubben Triton    41.29        1:27.99   
35  Emma Ingner  2005  Malmö Kappsimningsklubb    40.61        1:28.04   
36  Rebecca Petersen  2005  Hovedstadens Svømmeklub    42.43        1:28.23   
37  Tova Kjellberg  2004  Trelleborg Sim    42.14        1:28.70   
38  Julia Nilsson  2004  Simklubben Lödde    41.88        1:28.84   
39  Emelie Sveding  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    42.13        1:29.17   
40  Kornelia Pavlovic  2004  Helsingborgs Simsällskap    41.94        1:29.77   
41  Alma Mårtensson  2004  Simklubben Hajen    42.67        1:29.92   
42  Ella Persson  2004  Ängelholms Simsällskap    43.14        1:30.10   
43  Teodora Petric  2005  Malmö Kappsimningsklubb    43.19        1:30.42   
44  Linn Martinsson  2004  Ystads Simsällskap    41.64        1:30.58   
45  Natasha Olsson  2005  Helsingborgs Simsällskap    43.08        1:30.67   
46  Tuva Edvinsson  2004  Helsingborgs Simsällskap    42.63        1:30.87   
47  Julia Henriksson  2005  Simklubben Hajen    42.82        1:30.93   
48  Fanny Hess  2004  Landskrona Simsällskap    43.04        1:30.94   
49  Sanna Westerberg  2004  Trelleborg Sim    43.19        1:31.26   
50  Emma Martinsson  2004  Simklubben Lödde    45.46        1:31.57   
51  Hanne Husby  2004  Simklubben Lödde    41.79        1:31.96   
52  Johanna Hofvendahl  2004  Helsingborgs Simsällskap    44.24        1:32.60   
53  Mille Maxwell Berthou  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    43.52        1:32.92   
54  Olivia Fallesen  2004  Trelleborg Sim    43.34        1:32.97   
55  Amanda Jälminger  2005  Helsingborgs Simsällskap    45.46        1:32.99   
56  Filippa Walløe  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    44.00        1:33.05   
57  Lina Plantin  2005  Simklubben Triton    42.91        1:33.59   
58  Signe Astrup Taul  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    43.93        1:33.64   
59  Emilia Berg  2005  Simklubben Lödde    45.22        1:34.42   
60  Anna Stenberg  2005  Malmö Kappsimningsklubb    44.28        1:34.53   
61  Elena Seitzberg  2005  Simklubben Ran    45.61        1:35.06   
62  Isabella Larsson  2005  Helsingborgs Simsällskap    45.06        1:35.10   
63  Klara Svenheim  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    45.95        1:35.12   
64  Ella Röiseth  2005  Landskrona Simsällskap    45.53        1:35.70   
65  Hanna Johansson  2004  Malmö Kappsimningsklubb    46.95        1:36.18   
66  Matilde Schmidt-Lund  2005  Hovedstadens Svømmeklub    45.94        1:36.36   
67  Kirstine Haunstrup Larsen  2005  Hovedstadens Svømmeklub    45.10        1:36.62   
68  Rebecca Westergren  2005  Trelleborg Sim    45.45        1:36.86   
69  Hilma Sörum  2004  Malmö Kappsimningsklubb    46.34        1:37.54   
70  Emma Nilsson  2004  Helsingborgs Simsällskap    45.93        1:37.72   
71  Nellie Emilsson  2005  Ystads Simsällskap    46.25        1:38.29   
72  Jennie Christiansen  2004  Simklubben Sydsim    45.22        1:38.44   
73  Emma Karoline Guldberg  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    46.43        1:38.77   
74  Klara Pantev  2005  Helsingborgs Simsällskap    46.43        1:38.80   
75  Victoria Johansson  2004  Helsingborgs Simsällskap    47.24        1:38.91   
76  Elsa Thell  2004  Landskrona Simsällskap    46.62        1:39.37   
77  Ella Andréasson  2005  Simklubben Lödde    47.22        1:41.98   
78  Klara Harrysson  2004  Ängelholms Simsällskap    49.12        1:44.08   
Jacquline Rengbrandt  2005  Trelleborg Sim            DSQ   
Maja Björnström  2005  Simklubben Triton            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 juni 2018 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  11:56 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Citadellsim 2018    Utskriftsdatum  09 juni 2018   
  Tävlingsort  Landskrona    Utskriftstid  12:06   
  Arrangör  Landskrona Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 juni 2018         
 
 
Gren 16, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Thea Blomsterberg  2002  Sigma Swim Birkerød    34.00        1:11.28   
Josephine Kruse  2002  Sigma Swim Allerød    33.84        1:11.72   
Julie K Rose  2003  Sigma Swim Allerød    36.44        1:15.52   
Johanne Hingebjerg  2002  Hovedstadens Svømmeklub    36.48        1:17.46   
Telma Maltesjö  2002  Helsingborgs Simsällskap    36.87        1:17.91   
Lisa Bengtsson  2002  Helsingborgs Simsällskap    37.24        1:18.03   
Caroline Brink  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    37.31        1:19.54   
Emilie Meng  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    37.24        1:19.92   
Hannah Höesch  2003  Hovedstadens Svømmeklub    38.31        1:20.80   
10  Siri Bokander  2003  Simklubben Triton    37.44        1:21.03   
11  Sofie Hansen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    38.41        1:21.17   
12  Josephine Ålenius  2002  Simklubben Laxen    37.66        1:21.21   
13  Thea Dahlqvist  2003  Simklubben Hajen    37.34        1:21.23   
14  Agnes Gustafson  2003  Malmö Kappsimningsklubb    38.53        1:21.37   
15  Sara Kjellnäs  2002  Helsingborgs Simsällskap    38.33        1:22.22   
16  Mia Lindberg  2003  Hovedstadens Svømmeklub    37.90        1:22.99   
17  Filippa Philipsson Eriksson  2003  Helsingborgs Simsällskap    39.32        1:23.93   
18  Amalie Nielsen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    39.72        1:23.97   
19  Tilda Joelsson  2002  Simsällskapet Delfin    38.67        1:24.21   
20  Tilde Röiseth  2003  Landskrona Simsällskap    39.67        1:24.72   
21  Emilia Karlberg  2002  Simklubben Laxen    39.57        1:25.12   
22  Linnéa Lindh  2003  Landskrona Simsällskap    40.04        1:25.92   
23  Alma Sandberg  2002  Ängelholms Simsällskap    39.65        1:26.12   
24  Elin Kjellberg  2003  Ystads Simsällskap    39.06        1:26.27   
25  Victoria Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap    40.98        1:26.50   
26  Mathilda Kamper-Johnsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    38.72        1:26.90   
27  Mikaela Virc  2003  Malmö Kappsimningsklubb    40.34        1:26.99   
28  Esther Else Grubert  2003  Hovedstadens Svømmeklub    40.70        1:27.22   
29  Sigrid Lundström  2003  Karlshamns Simklubb    40.90        1:27.26   
30  Caroline Buhl Schrøder  2003  Sigma Swim Allerød    41.48        1:27.43   
31  Elna Jepsson  2002  Simklubben Ran    40.61        1:27.92   
32  Cassandra G. Nygaard  2003  Sigma Swim Allerød    41.81        1:28.78   
33  Luna Gammelgaard  2003  Hovedstadens Svømmeklub    41.07        1:28.97   
34  Moa Järnegren  2003  Simklubben Triton    41.24        1:29.30   
35  Lovisa Bjurnemark  2003  Malmö Kappsimningsklubb    42.03        1:29.47   
36  Celia Puggaard  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    42.83        1:29.85   
37  Dikte Lagergren  2003  Eslövs Simsällskap    42.45        1:30.03   
38  Freja Gjerløv  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    41.91        1:30.41   
39  Julia Stenström  2002  Simklubben Triton    43.33        1:33.26   
Tilda Johansson  2002  Höganäs Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 juni 2018 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  12:06 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Citadellsim 2018    Utskriftsdatum  09 juni 2018   
  Tävlingsort  Landskrona    Utskriftstid  12:10   
  Arrangör  Landskrona Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 juni 2018         
 
 
Gren 17, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anna Wermuth  1996  Hovedstadens Svømmeklub    33.55        1:11.03   
Maria Grandt  1998  Hovedstadens Svømmeklub    35.42        1:15.44   
Regitze Gaard  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    36.40        1:16.82   
Tea Gladher  2000  Karlskrona Simsällskap    35.47        1:16.93   
Nelly Rasmusson  2001  Helsingborgs Simsällskap    36.44        1:17.24   
Stina Lindberg  2000  Simklubben Ran    36.37        1:18.01   
Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim    36.21        1:18.64   
Amalie H. Falck-Schmith  1989  Hovedstadens Svømmeklub    36.62        1:18.83   
Josefine Strand Nielsen  2000  Hovedstadens Svømmeklub    38.59        1:20.99   
10  Sara Wilhelmsson  2001  Eslövs Simsällskap    39.41        1:21.92   
11  Isabella Revstedt  2001  Simklubben Ran    38.23        1:22.62   
12  Julia Brinkhagen  1999  Landskrona Simsällskap    38.91        1:24.28   
13  Kristina Kulcsar  2001  Malmö Kappsimningsklubb    39.52        1:24.43   
14  Vickie Berg  2000  Simklubben Ran    40.19        1:27.92   
15  Emilia Frederiksen  2000  Ystads Simsällskap    42.34        1:31.21   
Anne-Sofie Lindblad  1997  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 juni 2018 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  12:10 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Citadellsim 2018    Utskriftsdatum  09 juni 2018   
  Tävlingsort  Landskrona    Utskriftstid  12:15   
  Arrangör  Landskrona Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 juni 2018         
 
 
Gren 18, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ella Ekelund  2009  Malmö Kappsimningsklubb            47.95   
Nirma Bååth  2008  Trelleborg Sim            50.01   
Philippa Lindgren  2008  Simklubben Sydsim            50.62   
Emelina Bech  2008  Malmö Kappsimningsklubb            50.64   
Molly Emilsson  2008  Ystads Simsällskap            51.94   
Hedda Lennartsson  2008  Malmö Kappsimningsklubb            54.73   
Violetta Pflug  2008  Simklubben Lödde            55.19   
Elvira Andersson  2008  Simklubben Sydsim            55.34   
Shizuku Maruta  2008  Malmö Kappsimningsklubb            55.59   
10  Nike Rakowska  2009  Malmö Kappsimningsklubb            58.04   
11  Emma Nilsson  2008  Ystads Simsällskap            58.17   
12  Ingrid Chrintz-Gath  2008  Simklubben Lödde            58.63   
13  Selma Lindell  2008  Simklubben Lödde            59.11   
14  Edith Bolander  2008  Malmö Kappsimningsklubb            1:02.11   
15  Thea Almqvist  2009  Malmö Kappsimningsklubb            1:02.49   
16  Alma Asper  2009  Malmö Kappsimningsklubb            1:06.19   
17  Narma Kamaran  2009  Malmö Kappsimningsklubb            1:06.76   
18  Zoé Jindal  2008  Simklubben Lödde            1:12.35   
Amanda Erixon  2009  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
Astrid Ventimiglia  2008  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
Sophie Mazak  2008  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
Viktorija Kovcegarovska  2008  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
Isabelle Nielsen  2009  Landskrona Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 juni 2018 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  12:15 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Citadellsim 2018    Utskriftsdatum  09 juni 2018   
  Tävlingsort  Landskrona    Utskriftstid  12:26   
  Arrangör  Landskrona Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 juni 2018         
 
 
Gren 19, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tea Stark Friis  2006  Ystads Simsällskap            38.93   
Coco Li Fuhrmann  2006  Hovedstadens Svømmeklub            38.97   
Elvira Flores  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            40.17   
Julia Erkselius  2006  Simklubben Triton            40.68   
Isabella Hua  2007  Ringsjö Simklubb            40.89   
Sofie Amalie Krag  2006  Hovedstadens Svømmeklub            41.64   
Julia Primetta  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            42.21   
Isa Ståhl  2006  Simklubben Triton            42.59   
Juliane Sarauw Lundsgaard  2006  Hovedstadens Svømmeklub            42.64   
10  Leah Ljungerud  2006  Ängelholms Simsällskap            42.78   
10  Zoe Overby Traberg  2006  Hovedstadens Svømmeklub            42.78   
12  Amanda Blomkvist  2007  Simsällskapet Iden            43.04   
13  Maja Jensen  2006  Landskrona Simsällskap            43.29   
14  Mikkeline Steen Stokkebro  2007  Hovedstadens Svømmeklub            43.39   
15  Maja Kiceec  2006  Simklubben Sydsim            44.10   
16  Julie Philip  2007  Hovedstadens Svømmeklub            44.73   
17  Elsa Winberg  2006  Simklubben Hajen            44.86   
18  Tilda Stenmark  2007  Ängelholms Simsällskap            44.87   
19  Freja Malmgren  2007  S71            44.96   
20  Moa Ekberg  2006  Landskrona Simsällskap            45.04   
21  Vilma Gajmark  2006  Malmö Kappsimningsklubb            45.06   
22  Ajla Causevic  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            45.17   
23  Vida Haesert  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            45.20   
24  Vera Harrysson  2007  Ängelholms Simsällskap            45.26   
25  Anna Larsson  2006  Ängelholms Simsällskap            45.43   
26  Emma Maric  2007  Landskrona Simsällskap            45.74   
27  Nellie Häger  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            46.13   
28  Asta Hindborg  2007  Hovedstadens Svømmeklub            46.52   
29  Hannah Nilsson  2006  Ystads Simsällskap            46.82   
30  Ida Husby  2006  Simklubben Lödde            46.96   
31  Julia Nilsson  2006  Simklubben Triton            47.04   
32  Maja Rödin  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            47.15   
33  Isabella Pedersen  2007  Hovedstadens Svømmeklub            47.45   
34  Alice Bitzén  2006  Simklubben Hajen            47.66   
35  Fanny Paulsson  2007  Malmö Kappsimningsklubb            47.93   
36  Valentina Fanu  2007  S71            47.97   
37  Frida Paulsson  2007  Malmö Kappsimningsklubb            48.55   
38  Lily Thomsen  2007  Landskrona Simsällskap            48.59   
39  Sofia Lövqvist  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            48.90   
40  Linnea Mårtensson  2006  Landskrona Simsällskap            48.91   
41  Karla Hebeltoft Olesen  2007  Hovedstadens Svømmeklub            49.47   
42  Yasmine Strandh  2006  Landskrona Simsällskap            49.59   
43  Emelie Bilands  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            49.70   
44  Ida Olsson  2007  Ängelholms Simsällskap            49.82   
45  Hanna Svensson  2006  Landskrona Simsällskap            50.03   
46  Vilma Lundblad  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            50.09   
47  Linnea Nielsen  2007  Landskrona Simsällskap            50.26   
48  Malva Collvin  2007  Malmö Kappsimningsklubb            50.46   
49  Elina Olsson  2006  Kiviks Simklubb            50.65   
50  Anna Böcker  2007  Ängelholms Simsällskap            50.91   
51  Selma Isaksson  2007  Simklubben Sydsim            51.26   
52  Tindra Karlsson  2006  Ystads Simsällskap            51.27   
53  Alice Svensson  2006  Simklubben Lödde            51.31   
54  Vigga Jacoby  2007  Hovedstadens Svømmeklub            51.44   
55  Lowa Persson  2007  Landskrona Simsällskap            51.82   
56  Vilda Berg  2007  Simklubben Lödde            51.93   
57  Emma Rebrina  2006  Malmö Kappsimningsklubb            53.59   
58  Eira Frentzell  2007  Malmö Kappsimningsklubb            54.25   
59  Saga Folestam  2007  Malmö Kappsimningsklubb            55.27   
60  Svea Nilsson  2007  Landskrona Simsällskap            56.15   
61  Elin Wittzell  2006  Simklubben Lödde            56.44   
62  Emelie Andersson  2007  Simsällskapet Iden            56.80   
63  Sofia Sjögren  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            59.90   
64  Luna Kant  2007  Simklubben Lödde            1:05.08   
65  Inez Lund  2007  Simklubben Lödde            1:07.34   
Sarah Fransson  2006  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
Clara Andersson  2007  Landskrona Simsällskap            DSQ   
Elize Jönsson  2006  Ystads Simsällskap            DSQ   
Maja Antonsson  2007  Landskrona Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 juni 2018 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  12:26 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Citadellsim 2018    Utskriftsdatum  09 juni 2018   
  Tävlingsort  Landskrona    Utskriftstid  12:43   
  Arrangör  Landskrona Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 juni 2018         
 
 
Gren 20, 400m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Jacob M. Jørgensen  1997  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:04.24  2:19.54  3:34.94    4:36.48   
Rindshøj Frederik  1999  Sigma Swim Allerød    1:02.06  2:19.67  3:36.99    4:40.07   
Emil Hassling  2000  Landskrona Simsällskap    1:05.26  2:19.70  3:37.94    4:41.25   
Linus Kahl  2001  Landskrona Simsällskap    1:03.57  2:20.31  3:40.63    4:43.79   
Jakob Strunge Nissen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:06.35  2:19.73  3:44.48    4:46.80   
William Kerman  2001  Helsingborgs Simsällskap    1:03.49  2:19.43  3:42.51    4:50.29   
Mads Midtbøll  1998  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:03.58  2:24.78  3:46.66    4:52.76   
Mats Westergren  1994  Malmö Kappsimningsklubb    1:02.78  2:23.16  3:47.49    4:53.03   
Oskar Hoff  1998  Landskrona Simsällskap    1:02.21  2:22.88  3:47.51    4:56.29   
10  Karl Liljegren  2001  Malmö Kappsimningsklubb    1:07.83  2:24.80  3:54.53    5:03.13   
11  Carl Gerstenfeld  2002  Malmö Kappsimningsklubb    1:08.19  2:31.18  3:52.44    5:04.56   
12  Carl Emil Hertz Bugge  2003  Hovedstadens Svømmeklub    1:08.25  2:29.49  3:56.32    5:04.99   
13  Lucas Lindblom  2000  Landskrona Simsällskap    1:12.37  2:34.92  3:57.39    5:06.04   
14  Anton Jönsson  2001  Eslövs Simsällskap    1:06.84  2:30.12  3:56.98    5:06.59   
15  Hugo Lennartsson  2004  Malmö Kappsimningsklubb    1:09.97  2:31.14  3:56.31    5:07.69   
16  Mathias Christensen  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:10.35  2:31.45  3:57.04    5:08.17   
17  Daniel Olsson-Shirazi  1997  Simklubben Sydsim    1:06.50  2:29.20  3:57.32    5:08.89   
18  Emil Kildahl Døssing  2002  Sigma Swim Birkerød    1:09.29  2:27.36  4:00.94    5:12.17   
19  Oscar Elfers  2002  Helsingborgs Simsällskap    1:10.31  2:30.84  4:03.71    5:12.50   
20  Joshua P. Sidebotham  2003  Hovedstadens Svømmeklub    1:10.55  2:31.88  4:02.82    5:17.81   
21  Mikkel Jørgensen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:10.12  2:36.00  4:09.17    5:24.80   
22  Sebastian Greisen  2004  Hovedstadens Svømmeklub    1:20.05  2:45.88  4:18.02    5:30.11   
23  Noah Koefoed Weiss  2003  Hovedstadens Svømmeklub    1:18.47  2:44.41  4:19.98    5:36.28   
Roy Hangård  1999  Simklubben Lödde            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 juni 2018 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  12:43 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Citadellsim 2018    Utskriftsdatum  09 juni 2018   
  Tävlingsort  Landskrona    Utskriftstid  12:56   
  Arrangör  Landskrona Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 juni 2018         
 
 
Gren 21, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maja Blomliden  2004  Simklubben Triton            28.61   
Vilma Andersson  2004  Trelleborg Sim            28.64   
Tyra Littorin  2004  Helsingborgs Simsällskap            28.72   
Ella Bolmstrand  2004  Stockholms Kappsimningsklubb            29.03   
Elsa Andersson  2004  Helsingborgs Simsällskap            29.06   
Emelie Ek-Värn  2004  Landskrona Simsällskap            29.11   
Alma Heyn Stage  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            29.21   
Nina Podric  2004  Helsingborgs Simsällskap            29.51   
Alicia Sjögren  2005  Trelleborg Sim            29.74   
10  Jasmin Philip  2004  Hovedstadens Svømmeklub            29.79   
11  Julia Henriksson  2005  Simklubben Hajen            29.81   
12  Kajsa Söderholm  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            29.97   
13  Tuva Edvinsson  2004  Helsingborgs Simsällskap            30.00   
14  Amanda Persson  2005  Malmö Kappsimningsklubb            30.06   
15  Cajsa Wöhl  2004  Helsingborgs Simsällskap            30.10   
16  Alva Landälv  2005  Helsingborgs Simsällskap            30.33   
17  Emma Karoline Guldberg  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            30.39   
18  Maja Björnström  2005  Simklubben Triton            30.43   
19  Irma Nilsson  2004  Ystads Simsällskap            30.55   
20  Erma Duratovic  2005  Trelleborg Sim            30.72   
21  Matilda Liljekvist  2004  Simklubben Sydsim            30.85   
22  Mille Maxwell Berthou  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            30.86   
23  Tova Kjellberg  2004  Trelleborg Sim            31.02   
24  Tova Siversson  2005  Landskrona Simsällskap            31.16   
25  Tindra D´aubigné  2004  Simklubben Hajen            31.17   
26  Olivia Callesen  2004  Hovedstadens Svømmeklub            31.33   
27  Emma Nilsson  2004  Helsingborgs Simsällskap            31.41   
28  Vega Vollmer  2005  Helsingborgs Simsällskap            31.46   
29  Alice Devinder  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            31.51   
30  Emma Hassling  2004  Landskrona Simsällskap            31.52   
31  Isabel Persson  2004  Simklubben Triton            31.59   
32  Anna Stenberg  2005  Malmö Kappsimningsklubb            31.61   
33  Sanna Westerberg  2004  Trelleborg Sim            31.64   
34  Annika Lindberg  2005  Helsingborgs Simsällskap            31.68   
34  Hanne Husby  2004  Simklubben Lödde            31.68   
36  Fanny Hess  2004  Landskrona Simsällskap            31.71   
37  Lise Refsgaard  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            31.73   
38  Victoria W. Stahl  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            31.75   
39  Lovisa Yngvesson  2004  Simklubben Sydsim            31.77   
40  Jacquline Rengbrandt  2005  Trelleborg Sim            31.79   
41  Beatrice Ask  2005  Malmö Kappsimningsklubb            31.83   
42  Isabella Djuric  2004  Landskrona Simsällskap            31.86   
43  Zinna Bengtsson Nimander  2005  Simklubben Triton            31.90   
44  Julia Nilsson  2004  Simklubben Lödde            31.94   
45  Ana Rosa Kragh  2005  Hovedstadens Svømmeklub            31.98   
46  Klara Pantev  2005  Helsingborgs Simsällskap            32.00   
47  Linn Martinsson  2004  Ystads Simsällskap            32.05   
48  Malou Soelberg  2004  Hovedstadens Svømmeklub            32.07   
49  Jennifer Norlén  2005  Simklubben Sydsim            32.08   
50  Lina Ahlström  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            32.12   
51  Alma Mårtensson  2004  Simklubben Hajen            32.16   
51  Emma Ingner  2005  Malmö Kappsimningsklubb            32.16   
53  Ella Bodell  2005  Simklubben Sydsim            32.26   
54  Emelie Sveding  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            32.33   
55  Felicia Zander  2004  Ängelholms Simsällskap            32.34   
56  Svea Raihle  2004  Helsingborgs Simsällskap            32.42   
57  Olivia Pantzar  2004  Simklubben Hajen            32.48   
58  Elisabeth Roskær  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            32.51   
59  Ella Röiseth  2005  Landskrona Simsällskap            32.53   
60  Livia Sjunnesson  2005  Landskrona Simsällskap            32.54   
61  Nellie Emilsson  2005  Ystads Simsällskap            32.85   
62  Jennie Christiansen  2004  Simklubben Sydsim            32.98   
63  Sofia Frisk  2005  Helsingborgs Simsällskap            33.04   
64  Isabelle Persson-Giribaldi  2005  Landskrona Simsällskap            33.14   
65  Elena Seitzberg  2005  Simklubben Ran            33.17   
66  Johanna Hofvendahl  2004  Helsingborgs Simsällskap            33.26   
67  Amanda Jälminger  2005  Helsingborgs Simsällskap            33.33   
68  Isabella Larsson  2005  Helsingborgs Simsällskap            33.40   
69  Hilma Sörum  2004  Malmö Kappsimningsklubb            33.41   
70  Klara Svenheim  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            33.43   
70  Mathilde Pihl  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            33.43   
72  Natasha Olsson  2005  Helsingborgs Simsällskap            33.54   
73  Lina Plantin  2005  Simklubben Triton            33.58   
74  Ella Persson  2004  Ängelholms Simsällskap            33.69   
75  Emilia Berg  2005  Simklubben Lödde            33.80   
76  Patrisia Lindén  2005  Helsingborgs Simsällskap            33.93   
77  Melina Mercourios  2005  Simklubben Triton            33.96   
78  Olivia Fallesen  2004  Trelleborg Sim            33.98   
79  Johanna Jönsson  2005  Ystads Simsällskap            34.01   
80  Hanna Johansson  2004  Malmö Kappsimningsklubb            34.07   
81  Signe Astrup Taul  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            34.34   
82  Victoria Johansson  2004  Helsingborgs Simsällskap            34.37   
83  Agnete Høyer  2005  Hovedstadens Svømmeklub            34.48   
84  Tilde Klehn  2004  Simklubben Lödde            34.60   
85  Laura Vangkilde  2004  Hovedstadens Svømmeklub            34.69   
86  Filippa Walløe  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            34.81   
87  Lovisa Rosenström  2005  Ängelholms Simsällskap            34.83   
88  Caisa Renström  2004  Ängelholms Simsällskap            34.99   
89  Rebecca Westergren  2005  Trelleborg Sim            35.48   
90  Agnes Strand  2005  Helsingborgs Simsällskap            35.60   
91  Klara Harrysson  2004  Ängelholms Simsällskap            35.68   
92  Elsa Thell  2004  Landskrona Simsällskap            35.78   
93  Ella Andréasson  2005  Simklubben Lödde            36.74   
94  Hedda Andréasson  2004  Simklubben Lödde            36.83   
95  Maja Kruse  2005  Malmö Kappsimningsklubb            37.09   
96  Emilia Sandström  2004  Simklubben Sydsim            37.69   
97  Rakel Johannisson  2004  Simklubben Sydsim            37.71   
98  Tora Häll  2005  Simklubben Sydsim            38.39   
99  Emma Martinsson  2004  Simklubben Lödde            38.69   
Annika Sjögren  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 juni 2018 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  12:56 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Citadellsim 2018    Utskriftsdatum  09 juni 2018   
  Tävlingsort  Landskrona    Utskriftstid  13:08   
  Arrangör  Landskrona Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 juni 2018         
 
 
Gren 22, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johanne Hingebjerg  2002  Hovedstadens Svømmeklub            26.71   
Julie Krøyer Svendsen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            27.62   
Angelina Agrell  2003  Helsingborgs Simsällskap            27.69   
Sarah Sirek Hansen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            28.14   
Emilie Meng  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            28.35   
Sofie Maagøe  2003  Hovedstadens Svømmeklub            28.35   
Sofie Hansen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            28.56   
Lovisa Bjurnemark  2003  Malmö Kappsimningsklubb            28.66   
Julie Stampe  2002  Sigma Swim Allerød            28.86   
10  Therese Sand Frederiksen  2003  Sigma Swim Allerød            29.07   
11  Josephine Ålenius  2002  Simklubben Laxen            29.11   
12  Matilda Hoff  2003  Landskrona Simsällskap            29.27   
13  Amalie Nielsen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            29.31   
14  Caroline Brink  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            29.40   
15  Linnéa Lindh  2003  Landskrona Simsällskap            29.42   
16  Hanna Pettersson  2003  Helsingborgs Simsällskap            29.54   
17  Emilia Nordén  2003  Helsingborgs Simsällskap            29.63   
18  Lisa Bengtsson  2002  Helsingborgs Simsällskap            29.69   
19  Ida Björkdahl  2002  Malmö Kappsimningsklubb            29.72   
20  Alva Gonzalez-Glanberg  2002  Luleå Simsällskap            29.81   
20  Elna Jepsson  2002  Simklubben Ran            29.81   
22  Ingrid Lindemann  2003  Sigma Swim Birkerød            29.82   
22  Karla Stjepanetic  2003  Helsingborgs Simsällskap            29.82   
24  Tina Ylipää  2002  Luleå Simsällskap            29.88   
25  Esther Else Grubert  2003  Hovedstadens Svømmeklub            30.00   
26  Ester Eilertsson  2003  Malmö Kappsimningsklubb            30.06   
27  Elin Svensson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            30.12   
28  Siri Bokander  2003  Simklubben Triton            30.15   
29  Tuva Larsson  2002  Luleå Simsällskap            30.18   
30  Viktoria Dellhede  2003  Landskrona Simsällskap            30.19   
31  Chastine Melhede  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            30.20   
32  Liva Buchholt Johansen  2003  Hovedstadens Svømmeklub            30.22   
33  Mia Lindberg  2003  Hovedstadens Svømmeklub            30.25   
34  Sara Kjellnäs  2002  Helsingborgs Simsällskap            30.32   
35  Freya Nørlund Wentzel  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            30.39   
36  Luna Gammelgaard  2003  Hovedstadens Svømmeklub            30.49   
37  Linnea Nimander  2002  Simklubben Ran            30.50   
38  Wilma Rundblad  2003  Landskrona Simsällskap            30.51   
39  Mathilda Kamper-Johnsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            30.53   
40  Freja Werker  2003  Simklubben Hajen            30.55   
41  Lina Ostreus  2002  Simklubben Sydsim            30.59   
42  Linnea Dolmark  2002  Simklubben Hajen            30.61   
43  Elin Kjellberg  2003  Ystads Simsällskap            30.66   
44  Luna Fyller Jacobsen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            30.73   
45  Emilia Naledi Madonsela  2003  Hovedstadens Svømmeklub            30.76   
46  Celia Puggaard  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            30.84   
47  Agnes Gustafson  2003  Malmö Kappsimningsklubb            30.85   
48  Katja Haglund  2003  Landskrona Simsällskap            30.87   
49  Tilde Röiseth  2003  Landskrona Simsällskap            30.91   
50  Johanna Melin  2003  Simklubben Sydsim            30.92   
51  Rebekka Giessing  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            31.11   
52  Bianca Jarbsjö  2003  Ängelholms Simsällskap            31.12   
53  Josefin Dellhede  2003  Landskrona Simsällskap            31.17   
54  Anna Nilsson  2003  Helsingborgs Simsällskap            31.20   
55  Cecilia Pettersson  2003  Helsingborgs Simsällskap            31.21   
56  Victoria Vulic  2002  Helsingborgs Simsällskap            31.22   
57  Emma Mattson  2003  Malmö Kappsimningsklubb            31.46   
58  Emmie Bengtsson  2003  Helsingborgs Simsällskap            31.50   
59  Isabell Tretinjak  2003  Simklubben Hajen            31.53   
60  Mathilde Yde Munkebæk  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            31.55   
61  Dikte Lagergren  2003  Eslövs Simsällskap            31.61   
62  Freja Gjerløv  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            31.69   
63  Tilda Joelsson  2002  Simsällskapet Delfin            31.70   
64  Johanna Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap            31.79   
65  Sigrid Lundström  2003  Karlshamns Simklubb            31.82   
66  Filippa Philipsson Eriksson  2003  Helsingborgs Simsällskap            31.83   
67  Sanna Bredberg Jakstrand  2003  Malmö Kappsimningsklubb            31.92   
68  Elvira Eriksson  2003  Ystads Simsällskap            32.06   
69  Thea Pedersen  2003  Hovedstadens Svømmeklub            32.08   
70  Ellinor Persson  2003  Helsingborgs Simsällskap            32.22   
71  Filippa Dihle  2003  Simklubben Lödde            32.31   
72  Clara Huston  2003  Simklubben Hajen            32.32   
73  Milla Andersson  2003  Simklubben Lödde            32.65   
74  Hanna Björnsdotter  2002  Ystads Simsällskap            33.10   
75  Victoria Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap            33.20   
76  Mikaela Virc  2003  Malmö Kappsimningsklubb            33.29   
77  Estelle Allard  2003  Helsingborgs Simsällskap            33.66   
78  Isabelle Blücher  2003  Eslövs Simsällskap            33.69   
79  Fanny Moreau  2003  Landskrona Simsällskap            33.84   
80  Moa Järnegren  2003  Simklubben Triton            33.86   
81  Julia Stenström  2002  Simklubben Triton            34.74   
82  Frida Christiansen  2003  S71            37.28   
83  Filippa Andersson  2002  Landskrona Simsällskap            38.80   
Ebba Hellzén  2003  Ängelholms Simsällskap            DNS   
Ingrid Norstedt  2002  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
Tilda Johansson  2002  Höganäs Simsällskap            DNS   
Johanna Ingner  2002  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 juni 2018 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  13:08 
 
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Citadellsim 2018    Utskriftsdatum  09 juni 2018   
  Tävlingsort  Landskrona    Utskriftstid  13:13   
  Arrangör  Landskrona Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 juni 2018         
 
 
Gren 23, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ida Lindborg  1994  Malmö Kappsimningsklubb            26.17   
Tea Gladher  2000  Karlskrona Simsällskap            27.43   
Caroline Erichsen  1998  Sigma Swim Birkerød            27.58   
Camilla Dufour  1996  Sigma Swim Allerød            27.86   
Stina Lindberg  2000  Simklubben Ran            28.05   
Kajsa Gustavsson  2001  Helsingborgs Simsällskap            28.16   
Maja Jönsson  2001  Helsingborgs Simsällskap            28.41   
Clara Thomasson  2001  Helsingborgs Simsällskap            28.43   
Sarah Jonsson  2001  Luleå Simsällskap            28.49   
10  Isabella Revstedt  2001  Simklubben Ran            28.51   
11  Liva Schmid  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            28.55   
12  Nicola Lindell  2001  Malmö Kappsimningsklubb            28.71   
13  Lise-Lotte Larsen Bentin  1997  Sigma Swim Allerød            28.80   
14  Moa Gustavsson  2001  Luleå Simsällskap            28.94   
15  Isabella Lagnerup  2000  Simklubben Sydsim            28.96   
16  Amalie H. Falck-Schmith  1989  Hovedstadens Svømmeklub            29.17   
17  Alice Möller  2000  Simsällskapet Delfin            29.21   
18  Cæcilie Buchholt Johansen  2001  Hovedstadens Svømmeklub            29.41   
19  Isabelle Moreau  2001  Landskrona Simsällskap            29.49   
20  Elin Johannesson  1999  Landskrona Simsällskap            29.86   
21  Emma Persson  1999  Simklubben Lödde            29.91   
22  Julia Brinkhagen  1999  Landskrona Simsällskap            30.02   
23  Nelly Rasmusson  2001  Helsingborgs Simsällskap            30.09   
24  Tove Lennartsson  2000  Malmö Kappsimningsklubb            30.14   
25  Josefin Nilsson  1999  Eslövs Simsällskap            31.09   
26  Julia Frederiksen  2001  Ystads Simsällskap            31.16   
27  Kristina Kulcsar  2001  Malmö Kappsimningsklubb            31.42   
28  Emilia Eek  2001  Simklubben Sydsim            32.11   
29  Vickie Berg  2000  Simklubben Ran            32.21   
30  Emilia Frederiksen  2000  Ystads Simsällskap            33.07   
Olivia Torres  1999  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 juni 2018 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  13:13 
 
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Citadellsim 2018    Utskriftsdatum  09 juni 2018   
  Tävlingsort  Landskrona    Utskriftstid  15:39   
  Arrangör  Landskrona Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 juni 2018         
 
 
Gren 24, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Hugo Lennartsson  2004  Malmö Kappsimningsklubb    37.34  1:19.03  1:58.63    2:37.86   
Mathias Christensen  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    37.28  1:19.99  2:02.09    2:43.86   
Alan Jovic  2004  Helsingborgs Simsällskap    36.43  1:19.28  2:02.00    2:44.03   
Jet Li Fuhrmann  2004  Hovedstadens Svømmeklub    37.81  1:20.27  2:01.86    2:44.39   
Oscar Kroos  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    38.01  1:20.26  2:02.68    2:45.29   
Bill Beckman  2005  Malmö Kappsimningsklubb    37.18  1:20.95  2:03.88    2:47.10   
Aron Persson  2004  Ystads Simsällskap    38.26  1:22.12  2:06.51    2:49.06   
Vincent Hua  2004  Ringsjö Simklubb    36.91  1:20.23  2:04.63    2:49.28   
Noah Malmgren  2004  S71    37.62  1:21.40  2:05.68    2:51.18   
10  Adam Juliusson  2004  Helsingborgs Simsällskap    37.63  1:21.77  2:07.83    2:54.10   
11  Max Ringström  2004  Trelleborg Sim    36.63  1:20.22  2:07.41    2:54.77   
12  Anthon Huasson  2004  Ringsjö Simklubb    39.24  1:24.10  2:10.52    2:55.69   
13  Troels Fode  2004  Hovedstadens Svømmeklub    40.70  1:25.28  2:10.61    2:55.96   
14  Rasmus Warberg  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    38.23  1:22.80  2:09.27    2:57.06   
15  Tobias Gammelvind  2004  Hovedstadens Svømmeklub    41.18  1:28.72  2:14.41    3:01.17   
16  Vincent Flores  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    41.38  1:28.69  2:16.58    3:04.45   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 juni 2018 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  15:39 
 
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Citadellsim 2018    Utskriftsdatum  09 juni 2018   
  Tävlingsort  Landskrona    Utskriftstid  15:54   
  Arrangör  Landskrona Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 juni 2018         
 
 
Gren 25, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Carl Gerstenfeld  2002  Malmö Kappsimningsklubb    33.57  1:11.57  1:50.55    2:29.93   
Bertram Dreyer Riis  2002  Hovedstadens Svømmeklub    35.26  1:14.33  1:55.29    2:36.79   
Linus Forsgren  2003  Simklubben Triton    36.08  1:16.48  1:57.45    2:39.36   
Kalle Edelhamre  2003  Helsingborgs Simsällskap    36.00  1:17.56  1:59.94    2:43.78   
Jonatan Holmquist  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    35.62  1:18.66  2:03.01    2:45.27   
Jeppe Seelig Larsen  2002  Hovedstadens Svømmeklub    36.33  1:18.92  2:02.74    2:46.86   
Fredrik Nilsson  2002  Simklubben Triton    34.49  1:15.26  2:02.59    2:48.84   
Joshua P. Sidebotham  2003  Hovedstadens Svømmeklub    37.63  1:20.86  2:05.07    2:49.01   
Filip Cederholm  2003  Landskrona Simsällskap    35.75  1:17.98  2:02.83    2:49.06   
10  Vlad Lupu  2003  Helsingborgs Simsällskap    37.27  1:20.61  2:04.15    2:49.16   
11  Alexander Kulagowski  2002  Malmö Kappsimningsklubb    36.80  1:19.99  2:04.69    2:50.33   
12  Jakob Strömland  2003  Malmö Kappsimningsklubb    37.60  1:20.97  2:05.31    2:51.38   
13  Oskar Lövberg  2003  Simklubben Sydsim    38.23  1:22.09  2:06.40    2:51.92   
14  Mikkel Jørgensen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    39.28  1:24.00  2:08.93    2:54.68   
15  David Kristensen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    41.52  1:28.07  2:15.33    3:02.71   
16  Noah Koefoed Weiss  2003  Hovedstadens Svømmeklub    41.95  1:29.50  2:16.37    3:03.37   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 juni 2018 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  15:54 
 
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Citadellsim 2018    Utskriftsdatum  09 juni 2018   
  Tävlingsort  Landskrona    Utskriftstid  15:54   
  Arrangör  Landskrona Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 juni 2018         
 
 
Gren 26, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jacob M. Jørgensen  1997  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    32.75  1:09.25  1:45.75    2:20.21   
Gustav Persson  2000  Helsingborgs Simsällskap    31.97  1:08.62  1:44.92    2:20.93   
Emil Hassling  2000  Landskrona Simsällskap    33.45  1:11.60  1:49.91    2:28.29   
Joakim Brønnum  1997  Sigma Swim Allerød    32.99  1:11.14  1:50.27    2:29.75   
Linus Kahl  2001  Landskrona Simsällskap    33.87  1:12.06  1:51.18    2:30.14   
Gustav Englund  2001  Malmö Kappsimningsklubb    34.09  1:12.66  1:51.53    2:30.22   
Anton Persson  1994  Malmö Kappsimningsklubb    34.67  1:13.87  1:53.05    2:31.38   
Niklas Broch Thielemann  1994  Sigma Swim Birkerød    34.41  1:13.38  1:53.21    2:34.15   
Isak Vikström  1999  Helsingborgs Simsällskap    34.41  1:13.39  1:53.81    2:34.57   
10  Anton Andersson  1997  Malmö Kappsimningsklubb    35.66  1:15.13  1:55.00    2:34.70   
11  Albin Edvardsson  2000  Helsingborgs Simsällskap    34.82  1:15.53  1:56.42    2:37.60   
12  August Mathisen  2001  Helsingborgs Simsällskap    33.70  1:14.55  1:56.66    2:38.96   
13  Lucas Lindblom  2000  Landskrona Simsällskap    34.26  1:14.89  1:57.27    2:39.02   
14  Jonatan Wede  1988  Landskrona Simsällskap    36.07  1:17.06  1:59.07    2:39.76   
15  Ulrik Blach Petersen  2001  Sigma Swim Birkerød    36.10  1:17.42  1:59.60    2:40.84   
16  Axel Andrén  2001  Malmö Kappsimningsklubb    35.11  1:15.78  1:58.56    2:41.80   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 juni 2018 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  15:54 
 
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Citadellsim 2018    Utskriftsdatum  09 juni 2018   
  Tävlingsort  Landskrona    Utskriftstid  15:58   
  Arrangör  Landskrona Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 juni 2018         
 
 
Gren 27, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Malu Melody Christensen  2006  Hovedstadens Svømmeklub    35.60        1:14.15   
Elvira Flores  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    34.89        1:16.36   
Moa Ekberg  2006  Landskrona Simsällskap    35.46        1:16.44   
Maja Jensen  2006  Landskrona Simsällskap    37.22        1:19.06   
My Pettersson  2006  Landskrona Simsällskap    37.02        1:20.03   
Tea Stark Friis  2006  Ystads Simsällskap    37.20        1:21.42   
Isa Ståhl  2006  Simklubben Triton    38.26        1:21.83   
Falka Tind  2006  Hovedstadens Svømmeklub    39.52        1:23.42   
Matilde Maagøe  2007  Hovedstadens Svømmeklub    38.97        1:23.46   
10  Isabella Pedersen  2007  Hovedstadens Svømmeklub    40.76        1:24.36   
11  Julie Eriksen Tankmar  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    37.66        1:24.82   
12  Ajla Causevic  2006  Vellinge-Näsets Simklubb    41.78        1:25.39   
12  Zoe Overby Traberg  2006  Hovedstadens Svømmeklub    40.86        1:25.39   
14  Sara Kaarup Andersen  2006  Hovedstadens Svømmeklub    38.78        1:25.41   
15  Sofie Amalie Krag  2006  Hovedstadens Svømmeklub    40.82        1:27.03   
16  Isabella Hua  2007  Ringsjö Simklubb    39.31        1:27.11   
17  Mathilde Møller  2007  Hovedstadens Svømmeklub    39.70        1:27.45   
18  Vida Haesert  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    39.81        1:29.48   
19  Maria Kjer Rasmussen  2007  Hovedstadens Svømmeklub    41.72        1:30.85   
20  Amalie Backhausen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    40.57        1:30.93   
21  Freja Härstedt  2007  Trelleborg Sim    42.57        1:31.64   
22  Anna Larsson  2006  Ängelholms Simsällskap    42.18        1:33.62   
23  Astrid Høyer  2007  Hovedstadens Svømmeklub    44.99        1:38.62   
Asta Hindborg  2007  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 juni 2018 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  15:58 
 
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Citadellsim 2018    Utskriftsdatum  09 juni 2018   
  Tävlingsort  Landskrona    Utskriftstid  16:13   
  Arrangör  Landskrona Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 juni 2018         
 
 
Gren 28, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Olivia Bäckström  2005  Södertörns Simsällskap    30.69        1:05.96   
Kristina Orban  2004  Malmö Kappsimningsklubb    31.28        1:06.93   
Julia Olsson  2004  Kiviks Simklubb    31.59        1:10.32   
Liv Bexell  2005  Helsingborgs Simsällskap    32.87        1:10.91   
Tyra Littorin  2004  Helsingborgs Simsällskap    32.79        1:10.97   
Maya Wallström  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    32.94        1:11.53   
Isabella Djuric  2004  Landskrona Simsällskap    33.50        1:11.82   
Alicia Sjögren  2005  Trelleborg Sim    33.07        1:11.89   
Ella Bolmstrand  2004  Stockholms Kappsimningsklubb    34.04        1:11.97   
10  Erma Duratovic  2005  Trelleborg Sim    32.74        1:12.34   
11  Maja Blomliden  2004  Simklubben Triton    33.15        1:12.70   
12  Hildur Andersson  2005  Helsingborgs Simsällskap    32.46        1:12.74   
13  Isabel Smideberg  2004  Simklubben Lödde    33.63        1:13.11   
14  Vilma Andersson  2004  Trelleborg Sim    32.99        1:13.76   
15  Olivia Callesen  2004  Hovedstadens Svømmeklub    34.29        1:13.78   
16  Nelly Hansson  2004  Ängelholms Simsällskap    33.68        1:13.95   
17  Jasmin Philip  2004  Hovedstadens Svømmeklub    33.88        1:14.13   
18  Emma Hassling  2004  Landskrona Simsällskap    34.01        1:14.79   
19  Emelie Ek-Värn  2004  Landskrona Simsällskap    33.81        1:14.89   
20  Tyra Öhlin  2004  Simklubben Triton    34.30        1:15.51   
21  Malou Soelberg  2004  Hovedstadens Svømmeklub    34.42        1:15.91   
22  Alva Landälv  2005  Helsingborgs Simsällskap    34.07        1:16.17   
23  Matilda Liljekvist  2004  Simklubben Sydsim    34.37        1:16.58   
24  Josefine Zebitz  2004  Hovedstadens Svømmeklub    35.55        1:17.07   
25  Livia Sjunnesson  2005  Landskrona Simsällskap    35.25        1:17.84   
26  Rebecca Petersen  2005  Hovedstadens Svømmeklub    37.05        1:18.52   
27  Lina Ahlström  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    35.07        1:18.97   
28  Nanette Skou Clausen  2005  Hovedstadens Svømmeklub    37.00        1:19.52   
29  Klara Svenheim  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    36.44        1:19.95   
30  Lova Persson  2004  Simklubben Hajen    36.48        1:20.25   
31  Caroline Koch  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    36.39        1:21.13   
32  Kajsa Söderholm  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    36.59        1:21.44   
33  Teodora Petric  2005  Malmö Kappsimningsklubb    38.78        1:21.49   
34  Ebba Jönsson  2005  Helsingborgs Simsällskap    37.42        1:21.63   
35  Agnete Høyer  2005  Hovedstadens Svømmeklub    38.03        1:21.79   
36  Klara Pantev  2005  Helsingborgs Simsällskap    37.41        1:22.87   
37  Fanny Hess  2004  Landskrona Simsällskap    37.56        1:23.03   
38  Alma Mårtensson  2004  Simklubben Hajen    38.35        1:23.56   
39  Alma Heyn Stage  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    37.32        1:23.78   
40  Tova Siversson  2005  Landskrona Simsällskap    36.71        1:25.05   
41  Amanda Jälminger  2005  Helsingborgs Simsällskap    39.32        1:25.66   
42  Emma Karoline Guldberg  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    38.71        1:26.65   
43  Sanna Westerberg  2004  Trelleborg Sim    36.15        1:26.76   
44  Isabella Larsson  2005  Helsingborgs Simsällskap    39.61        1:28.30   
45  Mille Maxwell Berthou  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    38.01        1:28.53   
46  Kirstine Haunstrup Larsen  2005  Hovedstadens Svømmeklub    40.65        1:28.85   
47  Signe Astrup Taul  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    41.11        1:29.90   
Matilde Schmidt-Lund  2005  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 juni 2018 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  16:13 
 
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Citadellsim 2018    Utskriftsdatum  09 juni 2018   
  Tävlingsort  Landskrona    Utskriftstid  16:21   
  Arrangör  Landskrona Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 juni 2018         
 
 
Gren 29, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Julie Krøyer Svendsen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    30.25        1:05.56   
Angelina Agrell  2003  Helsingborgs Simsällskap    31.36        1:06.62   
Sofie Hansen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    31.03        1:06.65   
Isabelle Sering  2002  Trelleborg Sim    31.01        1:07.12   
Sofie Maagøe  2003  Hovedstadens Svømmeklub    31.49        1:07.18   
Thea Blomsterberg  2002  Sigma Swim Birkerød    31.13        1:07.96   
Alicia Johansson  2003  Helsingborgs Simsällskap    31.75        1:08.28   
Therese Sand Frederiksen  2003  Sigma Swim Allerød    31.21        1:08.34   
Johanna Andersson  2002  Malmö Kappsimningsklubb    32.06        1:08.44   
10  Matilda Hoff  2003  Landskrona Simsällskap    31.53        1:08.52   
11  Alice Persson  2003  Helsingborgs Simsällskap    32.64        1:10.76   
12  Freya Nørlund Wentzel  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    33.33        1:10.98   
13  Ebba Hellzén  2003  Ängelholms Simsällskap    33.44        1:11.55   
13  Linnéa Lindh  2003  Landskrona Simsällskap    32.93        1:11.55   
15  Tine Petersen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    33.70        1:11.56   
16  Johanna Ingner  2002  Malmö Kappsimningsklubb    32.92        1:11.63   
17  Alma Sandberg  2002  Ängelholms Simsällskap    33.00        1:12.05   
18  Klara Rödin  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    33.68        1:12.07   
19  Emilie Meng  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    33.57        1:12.15   
20  Ida Larsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    33.46        1:12.39   
21  Hannah Höesch  2003  Hovedstadens Svømmeklub    34.11        1:13.08   
22  Alice Skoglund  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    32.89        1:13.32   
23  Celia Puggaard  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    33.36        1:13.38   
24  Josephine Ålenius  2002  Simklubben Laxen    33.73        1:13.45   
25  Telma Maltesjö  2002  Helsingborgs Simsällskap    33.85        1:13.50   
26  Viktoria Dellhede  2003  Landskrona Simsällskap    33.57        1:13.65   
27  Freja Werker  2003  Simklubben Hajen    33.49        1:13.80   
28  Karla Stjepanetic  2003  Helsingborgs Simsällskap    33.80        1:14.12   
29  Sarah Sirek Hansen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    33.93        1:14.51   
30  Julie K Rose  2003  Sigma Swim Allerød    33.78        1:14.53   
31  Ebba Jälminger  2002  Helsingborgs Simsällskap    33.74        1:15.05   
32  Sara Kjellnäs  2002  Helsingborgs Simsällskap    33.36        1:15.42   
33  Amalie Nielsen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    34.75        1:15.77   
34  Chastine Melhede  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    35.09        1:15.90   
35  Sara Melgar  2002  Ystads Simsällskap    35.36        1:17.41   
36  Emilia Naledi Madonsela  2003  Hovedstadens Svømmeklub    35.24        1:17.85   
37  Josefin Dellhede  2003  Landskrona Simsällskap    36.14        1:17.87   
38  Ester Eilertsson  2003  Malmö Kappsimningsklubb    35.27        1:18.28   
39  Sofia Juliusson  2002  Helsingborgs Simsällskap    35.24        1:18.95   
40  Bianca Jarbsjö  2003  Ängelholms Simsällskap    35.67        1:22.20   
41  Luna Gammelgaard  2003  Hovedstadens Svømmeklub    37.13        1:22.83   
42  Mathilde Yde Munkebæk  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    37.84        1:22.92   
Lovisa Vesterlund Kocsis  2002  Simklubben Sydsim            DNS   
Anne Føyn  2002  Sigma Swim Birkerød            DSQ   
Elin Svensson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
Freja Gjerløv  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 juni 2018 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  16:21 
 
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Citadellsim 2018    Utskriftsdatum  09 juni 2018   
  Tävlingsort  Landskrona    Utskriftstid  16:25   
  Arrangör  Landskrona Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 juni 2018         
 
 
Gren 30, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Caroline Erichsen  1998  Sigma Swim Birkerød    28.57        1:00.69   
Ida Lindborg  1994  Malmö Kappsimningsklubb    28.42        1:01.56   
Regitze Gaard  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    29.50        1:03.47   
Maj Howardsen  1997  Sigma Swim Allerød    30.18        1:03.63   
Luna Donde Feilberg  2000  Hovedstadens Svømmeklub    30.25        1:03.85   
Camilla Dufour  1996  Sigma Swim Allerød    30.03        1:03.98   
Alicia Lundblad  2001  Helsingborgs Simsällskap    29.63        1:04.26   
Clara Thomasson  2001  Helsingborgs Simsällskap    30.33        1:05.02   
Liva Schmid  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    30.13        1:05.30   
10  Lise-Lotte Larsen Bentin  1997  Sigma Swim Allerød    30.74        1:05.35   
11  Julia Stenhård  2000  Helsingborgs Simsällskap    30.21        1:05.45   
12  Rebecca Hesslevik  2000  Helsingborgs Simsällskap    30.38        1:05.48   
13  Victoria Vorm  2001  Hovedstadens Svømmeklub    30.97        1:06.13   
14  Anna Wermuth  1996  Hovedstadens Svømmeklub    30.92        1:06.31   
15  Wanda Dollmayer  1996  Malmö Kappsimningsklubb    29.67        1:06.98   
16  Klara Johansson  2001  Malmö Kappsimningsklubb    31.25        1:08.17   
17  Emma Maagøe  1999  Hovedstadens Svømmeklub    31.98        1:08.73   
18  Sara Stenberg  2001  Malmö Kappsimningsklubb    32.14        1:08.94   
19  Isabella Revstedt  2001  Simklubben Ran    32.10        1:09.40   
20  Nicola Lindell  2001  Malmö Kappsimningsklubb    32.13        1:10.31   
21  Kajsa Gustavsson  2001  Helsingborgs Simsällskap    32.22        1:10.52   
22  Nelly Rasmusson  2001  Helsingborgs Simsällskap    32.58        1:10.64   
23  Josefine Strand Nielsen  2000  Hovedstadens Svømmeklub    33.31        1:11.12   
24  Julia Brinkhagen  1999  Landskrona Simsällskap    33.42        1:14.10   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 juni 2018 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  16:25 
 
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Citadellsim 2018    Utskriftsdatum  09 juni 2018   
  Tävlingsort  Landskrona    Utskriftstid  16:48   
  Arrangör  Landskrona Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 juni 2018         
 
 
Gren 31, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Violetta Pflug  2008  Simklubben Lödde            40.09   
Hedda Lennartsson  2008  Malmö Kappsimningsklubb            43.42   
Nirma Bååth  2008  Trelleborg Sim            43.83   
Philippa Lindgren  2008  Simklubben Sydsim            45.60   
Molly Emilsson  2008  Ystads Simsällskap            45.66   
Ella Ekelund  2009  Malmö Kappsimningsklubb            46.06   
Selma Lindell  2008  Simklubben Lödde            50.73   
Emelina Bech  2008  Malmö Kappsimningsklubb            50.78   
Shizuku Maruta  2008  Malmö Kappsimningsklubb            54.42   
Elvira Andersson  2008  Simklubben Sydsim            DSQ   
Isabelle Leo  2009  Ystads Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 juni 2018 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  16:48 
 
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Citadellsim 2018    Utskriftsdatum  09 juni 2018   
  Tävlingsort  Landskrona    Utskriftstid  17:02   
  Arrangör  Landskrona Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 juni 2018         
 
 
Gren 32, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Malu Melody Christensen  2006  Hovedstadens Svømmeklub            31.03   
Elvira Flores  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            32.71   
Maja Jensen  2006  Landskrona Simsällskap            33.82   
Moa Ekberg  2006  Landskrona Simsällskap            34.57   
Tea Stark Friis  2006  Ystads Simsällskap            35.00   
Mathilde Møller  2007  Hovedstadens Svømmeklub            35.28   
Isabella Pedersen  2007  Hovedstadens Svømmeklub            35.60   
Julie Eriksen Tankmar  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            35.62   
Ajla Causevic  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            35.84   
10  Maja Kiceec  2006  Simklubben Sydsim            35.86   
10  Matilde Maagøe  2007  Hovedstadens Svømmeklub            35.86   
12  Felicia Leo  2006  Ystads Simsällskap            36.29   
13  Sofie Amalie Krag  2006  Hovedstadens Svømmeklub            36.31   
14  Alice Bitzén  2006  Simklubben Hajen            36.36   
15  Julia Erkselius  2006  Simklubben Triton            36.50   
16  Mikkeline Steen Stokkebro  2007  Hovedstadens Svømmeklub            36.51   
17  Sara Kaarup Andersen  2006  Hovedstadens Svømmeklub            36.67   
18  Juliane Sarauw Lundsgaard  2006  Hovedstadens Svømmeklub            36.76   
19  Leah Ljungerud  2006  Ängelholms Simsällskap            36.82   
20  Isa Ståhl  2006  Simklubben Triton            36.84   
21  My Pettersson  2006  Landskrona Simsällskap            36.90   
22  Zoe Overby Traberg  2006  Hovedstadens Svømmeklub            36.91   
23  Emma Hubred  2006  Malmö Kappsimningsklubb            37.31   
24  Molly Namensen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            37.64   
25  Izabelle Agrell  2006  Helsingborgs Simsällskap            37.70   
26  Tilda Stenmark  2007  Ängelholms Simsällskap            37.87   
27  Isabella Hua  2007  Ringsjö Simklubb            37.89   
28  Amalie Backhausen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            38.02   
29  Linnea Mårtensson  2006  Landskrona Simsällskap            38.09   
30  Julia Primetta  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            38.75   
31  Siv Reimer  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            38.94   
32  Ida Husby  2006  Simklubben Lödde            39.29   
32  Vida Haesert  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            39.29   
34  Lara Smerdal  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            39.46   
35  Anna Larsson  2006  Ängelholms Simsällskap            39.53   
36  Freja Malmgren  2007  S71            39.57   
37  Maria Kjer Rasmussen  2007  Hovedstadens Svømmeklub            40.24   
38  Amanda Blomkvist  2007  Simsällskapet Iden            40.54   
39  Julie Philip  2007  Hovedstadens Svømmeklub            40.79   
40  Emma Maric  2007  Landskrona Simsällskap            40.94   
41  Freja Härstedt  2007  Trelleborg Sim            41.09   
42  Vera Harrysson  2007  Ängelholms Simsällskap            41.11   
43  Astrid Høyer  2007  Hovedstadens Svømmeklub            41.21   
44  Elize Jönsson  2006  Ystads Simsällskap            41.44   
45  Karla Hebeltoft Olesen  2007  Hovedstadens Svømmeklub            41.50   
46  Yasmine Strandh  2006  Landskrona Simsällskap            41.54   
47  Elina Olsson  2006  Kiviks Simklubb            41.59   
48  Maja Rödin  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            41.90   
49  Sofia Lövqvist  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            42.31   
50  Clara Thomsen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            42.39   
51  Charlotte Krüger  2007  Malmö Kappsimningsklubb            42.42   
52  Hannah Nilsson  2006  Ystads Simsällskap            42.70   
53  Clara Andersson  2007  Landskrona Simsällskap            42.91   
54  Nellie Häger  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            43.07   
55  Vilma Gajmark  2006  Malmö Kappsimningsklubb            44.07   
56  Elsa Winberg  2006  Simklubben Hajen            44.35   
57  Alma Larsson  2006  Karlshamns Simklubb            44.61   
58  Lowa Persson  2007  Landskrona Simsällskap            44.83   
59  Hedda Baxman  2006  Malmö Kappsimningsklubb            45.09   
60  Valentina Fanu  2007  S71            45.20   
61  Elin Wittzell  2006  Simklubben Lödde            46.64   
62  Vilda Berg  2007  Simklubben Lödde            47.21   
63  Fanny Paulsson  2007  Malmö Kappsimningsklubb            47.24   
64  Frida Paulsson  2007  Malmö Kappsimningsklubb            47.80   
65  Linnea Sjöholm  2007  Simsällskapet Iden            48.84   
66  Emelie Andersson  2007  Simsällskapet Iden            49.40   
67  Emma Rebrina  2006  Malmö Kappsimningsklubb            50.05   
68  Svea Nilsson  2007  Landskrona Simsällskap            50.45   
69  Eira Frentzell  2007  Malmö Kappsimningsklubb            50.65   
70  Emelie Bilands  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            50.76   
71  Malva Collvin  2007  Malmö Kappsimningsklubb            51.59   
72  Anna Böcker  2007  Ängelholms Simsällskap            53.27   
73  Sofia Sjögren  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            55.42