2019-11-20   10:52:30
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Arena Glasriket Cup 2018

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena Glasriket Cup    Utskriftsdatum  24 mars 2018   
  Tävlingsort  Växjö    Utskriftstid  09:11   
  Arrangör  Växjö Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 mars 2018         
 
 
Gren 1, 200m Medley Damer Öppen, Finaler 0 år och äldre 
Sponsor: Nybro Glasbruk 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Clara Örnhem  2002  Växjö Simsällskap    31.37  1:10.29  1:52.06    2:27.60   
Julia Åstrand  1999  Alvesta Simsällskap    33.88  1:13.14  1:58.69    2:36.17   
Sofie Karlsson  2000  Karlskrona Simsällskap    32.56  1:12.76  2:02.92    2:39.66   
Ebba Bergström  2000  Växjö Simsällskap    33.63  1:17.53  2:07.77    2:50.21   
Agnes Torén  2003  Anderstorps Simsällskap    35.86  1:21.70  2:18.01    2:58.82   
Elly Petersson  2005  Kristianstads SLS    40.75  1:27.38  2:18.22    2:59.94   
Nelly Haraldsson  2004  Anderstorps Simsällskap    40.56  1:28.41  2:17.90    3:00.82   
Louise Ebbesen  2001  Ljungby Simsällskap    39.38  1:26.89  2:20.81    3:04.03   
Leah Sagadin  2002  Ljungby Simsällskap    40.32  1:26.22  2:20.29    3:05.00   
10  Wilma Åstrand  2002  Alvesta Simsällskap    40.91  1:29.21  2:23.67    3:09.14   
11  Nina Gustavsson  2006  Växjö Simsällskap    42.30  1:30.76  2:30.23    3:11.02   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  24 mars 2018 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  09:11 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena Glasriket Cup    Utskriftsdatum  24 mars 2018   
  Tävlingsort  Växjö    Utskriftstid  09:19   
  Arrangör  Växjö Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 mars 2018         
 
 
Gren 2, 200m Medley Herrar Öppen, Finaler 0 år och äldre 
Sponsor: Nybro Glasbruk 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Gustaf Mild  1997  Anderstorps Simsällskap    29.11  1:03.81  1:42.94    2:17.16   
Oskar Axandersson  2002  Växjö Simsällskap    28.68  1:07.69  1:48.69    2:21.93   
Anton Strand  2003  Växjö Simsällskap    29.56  1:08.91  1:56.28    2:28.42   
Gustav Hammarstedt  2002  Växjö Simsällskap    32.14  1:10.32  1:53.04    2:30.06   
Henrik Pap  2001  Kalmar Simsällskap    32.32  1:13.08  2:02.81    2:41.53   
Gustav Ferlin  2000  Västerviks Simsällskap    35.44  1:21.20  2:07.33    2:45.07   
Gustav Olsson  2002  Kalmar Simsällskap    34.94  1:17.16  2:06.84    2:48.32   
Pontus Sunnerborn  2000  Kalmar Simsällskap    33.54  1:19.20  2:09.26    2:53.58   
Anton Hjelmberg  2001  Växjö Simsällskap    37.93  1:24.32  2:17.78    2:57.99   
Yannick Winkler  2003  Västerviks Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  24 mars 2018 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  09:19 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena Glasriket Cup    Utskriftsdatum  24 mars 2018   
  Tävlingsort  Växjö    Utskriftstid  09:26   
  Arrangör  Växjö Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 mars 2018         
 
 
Gren 3, 50m Bröst Flickor C, Finaler 11 år och yngre 
Sponsor: Målerås Glasbruk 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elsa Skarpnord  2007  Kalmar Simsällskap            44.16   
Lovis Johansson-Magnusson  2007  Anderstorps Simsällskap            46.37   
Johanna Brorson  2008  Växjö Simsällskap            47.20   
Amelia Hultqvist  2007  Växjö Simsällskap            47.32   
Johanna Sjöberg  2007  Växjö Simsällskap            48.25   
Tilda Widerfors  2008  Kristianstads SLS            48.62   
Ida Henrysson  2007  Hvetlanda Simsällskap            50.30   
Edit Olofsson  2007  Växjö Simsällskap            50.57   
Irma Hildebrand Vesterberg  2007  Växjö Simsällskap            50.79   
10  Amanda Widströmer  2007  Växjö Simsällskap            51.33   
11  Isabella Westergren  2007  Hultsfreds Simsällskap            51.62   
12  Cornelia Stridh  2007  Hultsfreds Simsällskap            52.22   
13  Stina Klavins  2007  Hultsfreds Simsällskap            52.34   
14  Ebba Cronqvist  2007  Växjö Simsällskap            53.54   
15  Alma Glamocanin  2008  Hvetlanda Simsällskap            53.61   
16  Molly Ainemo  2007  Hultsfreds Simsällskap            54.08   
17  Alva Johansson  2008  Hultsfreds Simsällskap            56.05   
18  Lowa Lundberg  2008  Simklubben Blåkulla Oskarshamn            56.84   
19  Emma Nilsson  2007  Alvesta Simsällskap            57.85   
20  Linn Johansson  2007  Hvetlanda Simsällskap            58.98   
21  Aina Mujadzic  2008  Alvesta Simsällskap            59.50   
22  Natta-Li Edvardsson  2008  Växjö Simsällskap            1:03.80   
23  Vera Andersson  2008  Hultsfreds Simsällskap            1:15.01   
Alma Olofsson  2007  Ronneby Simsällskap            DSQ   
Ella Veenhuis  2007  Simklubben Blåkulla Oskarshamn            DSQ   
Mahdia Ziraki  2008  Ljungby Simsällskap            DSQ   
Maja Sandebo  2008  Hultsfreds Simsällskap            DSQ   
Vilma Ilyes  2008  Ljungby Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  24 mars 2018 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  09:26 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena Glasriket Cup    Utskriftsdatum  24 mars 2018   
  Tävlingsort  Växjö    Utskriftstid  09:29   
  Arrangör  Växjö Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 mars 2018         
 
 
Gren 4, 50m Bröst Pojkar C, Finaler 11 år och yngre 
Sponsor: Målerås Glasbruk 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Axelsson  2007  Markaryds Simsällskap            44.69   
Erik Havskog  2007  Hultsfreds Simsällskap            49.62   
Noah Brylski  2008  Kristianstads SLS            50.96   
Victor Bogren-Karlsson  2008  Ljungby Simsällskap            51.03   
Egil Elgaard Fonnesbech  2007  Växjö Simsällskap            DSQ   
Love Kling  2007  Växjö Simsällskap            DSQ   
Max König  2008  Tranås Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  24 mars 2018 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  09:29 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena Glasriket Cup    Utskriftsdatum  24 mars 2018   
  Tävlingsort  Växjö    Utskriftstid  09:48   
  Arrangör  Växjö Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 mars 2018         
 
 
Gren 5, 50m Fjäril Damer Öppen, Finaler 0 år och äldre 
Sponsor: Nybro Glasbruk 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Miranda Arvidsson  1998  Kalmar Simsällskap            28.63   
Anna Sjölund  2000  Kalmar Simsällskap            29.69   
Liv Elgaard Fonnesbech  2004  Växjö Simsällskap            29.89   
Leia Karlsson  2002  Kalmar Simsällskap            30.47   
Sofie Karlsson  2000  Karlskrona Simsällskap            30.77   
Sandra Lange  1999  Alvesta Simsällskap            30.84   
Jazmina Hedqvist  2002  Hvetlanda Simsällskap            30.85   
Natalie Noreblad  2002  Växjö Simsällskap            30.88   
Saga Bodsjö  2002  Växjö Simsällskap            31.19   
10  Alva Wardrum  2003  Växjö Simsällskap            31.54   
11  Stina Pernius  2002  Simklubben Blåkulla Oskarshamn            31.57   
12  Alva Claesén  2004  Västerviks Simsällskap            32.09   
13  Louise Strand  2005  Växjö Simsällskap            32.36   
14  Tindra Åkerblom  2003  Hvetlanda Simsällskap            32.74   
15  Iza Delibaltas  1999  Simklubben Blåkulla Oskarshamn            32.91   
16  Lisa Palmqvist  2000  Simklubben Blåkulla Oskarshamn            32.99   
17  Vanja Magnusson  2004  Växjö Simsällskap            33.03   
18  Ebba Bergström  2000  Växjö Simsällskap            33.18   
19  Julia Åstrand  1999  Alvesta Simsällskap            33.21   
20  Sanna Bodsjö  2003  Växjö Simsällskap            33.27   
21  Disa Knutsson  2002  Ronneby Simsällskap            33.81   
22  Emilia Ericson  2003  Anderstorps Simsällskap            33.98   
23  Agnes Torén  2003  Anderstorps Simsällskap            34.44   
24  Anna Hofer  2000  Kalmar Simsällskap            34.57   
25  Maria Miñana Juan  2004  Västerviks Simsällskap            35.04   
25  Thea Lindman  2003  Hvetlanda Simsällskap            35.04   
27  Tilda Arthursson  2003  Växjö Simsällskap            35.12   
28  Towe Andersson  2005  Växjö Simsällskap            35.14   
29  Ida-Lee Fjelstrenius  2002  Västerviks Simsällskap            35.35   
30  Liv Axelsson  2005  Kristianstads SLS            35.94   
31  Adelina Gummesson  2005  Lönsboda Simsällskap            36.05   
32  Annie Seppälä  2004  Anderstorps Simsällskap            36.33   
33  Engla Löfström  2003  Ronneby Simsällskap            36.53   
34  Anna Ivertsson  2004  Kalmar Simsällskap            36.69   
35  Maja Olson  2003  Karlshamns Simklubb            36.92   
36  Ida Rickhardsson  2003  Ljungby Simsällskap            37.08   
37  Tilda Sundell  2005  Västerviks Simsällskap            37.42   
38  Hanna Liliequist  2002  Västerviks Simsällskap            37.71   
39  Sofia Hansen  2004  Kalmar Simsällskap            37.83   
39  Sofia Marcusson  2005  Kalmar Simsällskap            37.83   
41  Ellinor Andersson  2003  Alvesta Simsällskap            37.93   
42  Leah Sagadin  2002  Ljungby Simsällskap            38.13   
43  Meja Hansson  2003  Emmaboda Simsällskap            38.54   
44  Zandra Hultqvist  2004  Växjö Simsällskap            38.57   
45  Selma Glamocanin  2005  Hvetlanda Simsällskap            38.72   
46  Evelin Szilvester  2006  Ljungby Simsällskap            39.07   
47  Klara Tallbäck  2003  Anderstorps Simsällskap            39.18   
48  Alva Bernsholt  2005  Simklubben Blåkulla Oskarshamn            39.19   
49  Alice Carlqvist-Seger  2004  Kristianstads SLS            39.34   
50  Alwa Lundberg  2006  Simklubben Blåkulla Oskarshamn            39.90   
51  Maja Strümpel  2005  Kalmar Simsällskap            40.44   
52  Kajsa Månsson  2003  Växjö Simsällskap            40.67   
53  Elina Ifwarson  2005  Kalmar Simsällskap            40.68   
54  Nelly Haraldsson  2004  Anderstorps Simsällskap            40.80   
55  Agnes Hildebrand Westerberg  2004  Växjö Simsällskap            40.82   
56  Olivia Andersson Jansen  2005  Kalmar Simsällskap            40.97   
57  Agnes Sjö  2004  Växjö Simsällskap            41.07   
58  Hedda Strandberg  2004  Kalmar Simsällskap            41.18   
59  Meihri Ziraki  2005  Ljungby Simsällskap            41.60   
60  Tyra Andersson  2006  Hultsfreds Simsällskap            41.72   
61  Siri Wibert  2004  Växjö Simsällskap            42.06   
62  Wilma Silvander  2003  Tranås Simsällskap            42.67   
63  Liv Persson  2004  Hvetlanda Simsällskap            42.92   
64  Ellen Ekström Nelson  2006  Hultsfreds Simsällskap            43.26   
65  Ella Sjö  2006  Växjö Simsällskap            43.44   
66  Nina Gustavsson  2006  Växjö Simsällskap            43.54   
67  Tuva Jämtin  2006  Kalmar Simsällskap            43.74   
68  Iris Nyström  2004  Växjö Simsällskap            45.65   
69  Ebba Kemper  2004  Anderstorps Simsällskap            45.87   
70  Frida Karlsson  2005  Ljungby Simsällskap            46.18   
71  Matilda Söderberg  2003  Tranås Simsällskap            46.50   
72  Ellen Karlsson  2005  Ljungby Simsällskap            47.02   
73  Mathilda Petersson  2004  Hultsfreds Simsällskap            48.35   
74  Emelia Widströmer  2005  Växjö Simsällskap            50.28   
75  Hanna Karlsson  2005  Ljungby Simsällskap            53.16   
76  Moa Lind  2006  Växjö Simsällskap            53.90   
77  Vera Larsson-Refónd  2006  Ljungby Simsällskap            1:00.02   
Jenny Davidsson  2003  Ljungby Simsällskap            DNS   
Betiel Embaie  2003  Emmaboda Simsällskap            DSQ   
Wilma Åstrand  2002  Alvesta Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  24 mars 2018 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  09:48 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena Glasriket Cup    Utskriftsdatum  24 mars 2018   
  Tävlingsort  Växjö    Utskriftstid  09:57   
  Arrangör  Växjö Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 mars 2018         
 
 
Gren 6, 50m Fjäril Herrar Öppen, Finaler 0 år och äldre 
Sponsor: Nybro Glasbruk 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Marcus Ottosson  1997  Växjö Simsällskap            27.16   
Garri Svensson  2000  Kalmar Simsällskap            27.23   
Gustav Franzén  2000  Växjö Simsällskap            27.67   
Oskar Axandersson  2002  Växjö Simsällskap            28.36   
Felix Öberg  2001  Västerviks Simsällskap            28.48   
Anton Strand  2003  Växjö Simsällskap            28.53   
Henrik Duong  2003  Simklubben Blåkulla Oskarshamn            28.80   
Anti Kähr  2001  Anderstorps Simsällskap            28.83   
Alexander Loo  2001  Kalmar Simsällskap            29.07   
10  Emanuel Tidåsen  2002  Växjö Simsällskap            29.72   
11  Carl Löfgren  2003  Simklubben Blåkulla Oskarshamn            29.74   
12  Stefanos Gavriliidis  2003  Västerviks Simsällskap            29.87   
13  Arvid Svensson  2003  Ronneby Simsällskap            30.04   
14  Henrik Pap  2001  Kalmar Simsällskap            30.48   
15  Leo Spogardh  2004  Karlshamns Simklubb            31.35   
16  Alvin Eriksson  2003  Växjö Simsällskap            31.36   
17  Mircea Gabriel Hristodor  2004  Växjö Simsällskap            32.34   
18  Linus Gildert  2003  Hvetlanda Simsällskap            32.47   
19  Hugo Fransson  2005  Kalmar Simsällskap            32.92   
20  Ville Seppälä  2004  Anderstorps Simsällskap            32.98   
21  Elliot Asplund  2003  Kalmar Simsällskap            33.01   
22  Otto Axelsson  2003  Markaryds Simsällskap            33.08   
23  Gustav Ferlin  2000  Västerviks Simsällskap            33.62   
24  Albin Tallbäck  2005  Anderstorps Simsällskap            34.02   
25  Adrian Spogardh  2004  Karlshamns Simklubb            34.08   
26  Ludvig Hallum  2003  Växjö Simsällskap            34.26   
27  Ludvig Asplund  2003  Kalmar Simsällskap            34.77   
28  Filip Salehzadeh  2002  Hvetlanda Simsällskap            35.49   
29  Måns Elowsson  2004  Alvesta Simsällskap            35.74   
30  Mattias Nad  2003  Västerviks Simsällskap            35.99   
31  Yannick Winkler  2003  Västerviks Simsällskap            36.96   
32  Anton Hjelmberg  2001  Växjö Simsällskap            37.14   
33  Liam Nilsson  2006  Växjö Simsällskap            37.76   
34  Jesper Gunnarsson  2004  Kalmar Simsällskap            38.12   
35  Alfred Enlund  2005  Tranås Simsällskap            39.05   
36  Ludvig Hjelmberg  2006  Växjö Simsällskap            39.23   
37  William Thurban  2005  Kristianstads SLS            39.60   
38  Tony Kerman  2005  Anderstorps Simsällskap            39.91   
39  Johan Hjelmberg  2005  Växjö Simsällskap            40.94   
40  Fabian Kelemit  2004  Växjö Simsällskap            41.03   
41  Tony Loung  2004  Tranås Simsällskap            41.51   
42  Frans Johansson  2006  Växjö Simsällskap            48.29   
43  Adrian Rudén  2006  Hultsfreds Simsällskap            48.51   
Filip Nymberg  2003  Växjö Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  24 mars 2018 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  09:57 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena Glasriket Cup    Utskriftsdatum  24 mars 2018   
  Tävlingsort  Växjö    Utskriftstid  10:17   
  Arrangör  Växjö Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 mars 2018         
 
 
Gren 7, 100m Bröst Flickor B, Finaler 12 - 13 år 
Sponsor: Målerås Glasbruk 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ellen Havskog  2005  Hultsfreds Simsällskap    38.94        1:22.49   
Elin Cronqvist  2005  Växjö Simsällskap    40.58        1:26.27   
Tilda Sundell  2005  Västerviks Simsällskap    41.88        1:29.79   
Saga Franzen  2006  Hvetlanda Simsällskap    42.38        1:30.14   
Linnea Haraldsson  2005  Hvetlanda Simsällskap    43.44        1:31.85   
Olivia Andersson Jansen  2005  Kalmar Simsällskap    42.35        1:31.89   
Elly Petersson  2005  Kristianstads SLS    43.37        1:32.00   
Lily Provencher  2005  Växjö Simsällskap    44.52        1:34.33   
Elsa Merbom  2005  Växjö Simsällskap    44.13        1:35.01   
10  Louise Strand  2005  Växjö Simsällskap    46.87        1:36.46   
11  Ana Corluka  2006  Kristianstads SLS    46.13        1:37.74   
12  Alwa Lundberg  2006  Simklubben Blåkulla Oskarshamn    47.15        1:38.53   
13  Isabella Wahlund  2006  Kristianstads SLS    45.93        1:39.72   
14  Nina Krim  2005  Kalmar Simsällskap    46.78        1:39.88   
15  Selma Glamocanin  2005  Hvetlanda Simsällskap    47.07        1:40.82   
16  Ellie Petersson  2005  Kristianstads SLS    48.29        1:41.07   
17  Emma Widerfors  2005  Kristianstads SLS    47.89        1:41.11   
18  Towe Andersson  2005  Växjö Simsällskap    47.61        1:41.46   
19  Ellen Ekström Nelson  2006  Hultsfreds Simsällskap    46.69        1:41.65   
20  Hanna Andersson  2005  Kristianstads SLS    48.43        1:42.06   
21  Matilda Björkholm  2005  Kristianstads SLS    48.53        1:42.49   
22  Tyra Andersson  2006  Hultsfreds Simsällskap    49.30        1:43.68   
23  Nina Gustavsson  2006  Växjö Simsällskap    47.43        1:43.86   
24  Ella Sjö  2006  Växjö Simsällskap    49.32        1:43.92   
25  Novalie Gulin  2006  Kristianstads SLS    50.52        1:46.60   
26  Fatima Gadajeva  2005  Växjö Simsällskap    49.86        1:48.76   
27  Emilia Svensson  2005  Alvesta Simsällskap    52.79        1:50.53   
28  Johanna Gustafsson  2005  Kristianstads SLS    53.36        1:50.59   
29  Emelia Widströmer  2005  Växjö Simsällskap    53.97        1:53.49   
30  Ellen Karlsson  2005  Ljungby Simsällskap    53.23        1:54.04   
31  Elin Adler  2006  Kristianstads SLS    54.96        1:54.46   
32  Ebba Eriksson  2005  Växjö Simsällskap    52.45        1:54.61   
33  Frida Karlsson  2005  Ljungby Simsällskap    53.56        1:55.35   
34  Vera Larsson-Refónd  2006  Ljungby Simsällskap    56.65        1:59.14   
35  Hanna Karlsson  2005  Ljungby Simsällskap    56.54        1:59.77   
36  Meihri Ziraki  2005  Ljungby Simsällskap    54.92        1:59.92   
37  Marie Svensson  2005  Hvetlanda Simsällskap    57.21        2:01.76   
38  Moa Lind  2006  Växjö Simsällskap    59.03        2:04.26   
Jennifer Bogren  2006  Hultsfreds Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  24 mars 2018 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  10:17 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena Glasriket Cup    Utskriftsdatum  24 mars 2018   
  Tävlingsort  Växjö    Utskriftstid  10:25   
  Arrangör  Växjö Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 mars 2018         
 
 
Gren 8, 100m Bröst Pojkar B, Finaler 12 - 13 år 
Sponsor: Målerås Glasbruk 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Albin Tallbäck  2005  Anderstorps Simsällskap    40.58        1:25.56   
Jacob Olsson  2006  Kristianstads SLS    41.27        1:26.30   
Johan Hjelmberg  2005  Växjö Simsällskap    42.44        1:30.04   
William Feldt  2005  Kristianstads SLS    43.88        1:33.22   
Melvin Carlsson  2005  Kristianstads SLS    45.09        1:36.78   
Mattias Jönsson  2006  Växjö Simsällskap    45.02        1:37.05   
Jacob Glans  2006  Kristianstads SLS    45.12        1:37.14   
Liam Nilsson  2006  Växjö Simsällskap    44.92        1:37.26   
Ludvig Hjelmberg  2006  Växjö Simsällskap    47.65        1:40.17   
10  Malte Ljunggren  2006  Kristianstads SLS    48.36        1:42.39   
11  Adham Troedsson  2005  Kristianstads SLS    45.97        1:42.55   
12  Tony Kerman  2005  Anderstorps Simsällskap    49.99        1:45.37   
13  Linus Svensson  2005  Kristianstads SLS    50.53        1:48.45   
14  Ludvig Löfgren  2006  Oskarshamns Simsällskap    49.77        1:49.07   
15  Frans Johansson  2006  Växjö Simsällskap    52.03        1:49.68   
16  Isac Willeborg  2006  Kristianstads SLS    57.93        2:08.35   
Adrian Rudén  2006  Hultsfreds Simsällskap            DSQ   
Lukas Fogelström  2005  Växjö Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  24 mars 2018 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  10:25 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena Glasriket Cup    Utskriftsdatum  24 mars 2018   
  Tävlingsort  Växjö    Utskriftstid  10:50   
  Arrangör  Växjö Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 mars 2018         
 
 
Gren 9, 100m Bröst Damer Öppen, Finaler 0 år och äldre 
Sponsor: Nybro Glasbruk 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Clara Örnhem  2002  Växjö Simsällskap    34.29        1:12.91   
Lisa Palmqvist  2000  Simklubben Blåkulla Oskarshamn    36.04        1:16.82   
Jazmina Hedqvist  2002  Hvetlanda Simsällskap    36.78        1:17.83   
Anna Hofer  2000  Kalmar Simsällskap    37.19        1:20.56   
Mira Grimvall  2002  Västerviks Simsällskap    39.83        1:25.07   
Disa Knutsson  2002  Ronneby Simsällskap    39.87        1:26.62   
Hanna Liliequist  2002  Västerviks Simsällskap    41.84        1:28.73   
Wilma Åstrand  2002  Alvesta Simsällskap    41.83        1:30.56   
Nelly Haraldsson  2004  Anderstorps Simsällskap    43.21        1:31.52   
10  Maja Olson  2003  Karlshamns Simklubb    43.72        1:32.03   
11  Louise Ebbesen  2001  Ljungby Simsällskap    43.47        1:32.29   
12  Leah Sagadin  2002  Ljungby Simsällskap    43.56        1:34.90   
13  Ida-Lee Fjelstrenius  2002  Västerviks Simsällskap    46.25        1:37.47   
14  Johanna Sjöberg  2007  Växjö Simsällskap    51.20        1:51.04   
15  Mathilda Petersson  2004  Hultsfreds Simsällskap    51.63        1:51.05   
16  Edit Olofsson  2007  Växjö Simsällskap    53.08        1:52.10   
17  Irma Hildebrand Vesterberg  2007  Växjö Simsällskap    52.58        1:52.81   
18  Sara Ottosson  2003  Hvetlanda Simsällskap    51.51        1:54.39   
19  Molly Ainemo  2007  Hultsfreds Simsällskap    55.97        1:57.55   
20  Alva Johansson  2008  Hultsfreds Simsällskap    57.33        1:57.58   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  24 mars 2018 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  10:50 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena Glasriket Cup    Utskriftsdatum  24 mars 2018   
  Tävlingsort  Växjö    Utskriftstid  10:57   
  Arrangör  Växjö Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 mars 2018         
 
 
Gren 10, 100m Bröst Herrar Öppen, Finaler 0 år och äldre 
Sponsor: Nybro Glasbruk 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gustaf Mild  1997  Anderstorps Simsällskap    32.38        1:08.30   
Carl Lingström  2002  Kalmar Simsällskap    32.95        1:10.62   
Oskar Axandersson  2002  Växjö Simsällskap    32.83        1:11.06   
Arvid Johansson  2001  Kalmar Simsällskap    34.10        1:12.11   
Gustav Hammarstedt  2002  Växjö Simsällskap    35.24        1:16.20   
Victor Löndal  2003  Markaryds Simsällskap    36.50        1:16.23   
Anti Kähr  2001  Anderstorps Simsällskap    35.80        1:16.91   
Alexander Loo  2001  Kalmar Simsällskap    36.31        1:17.22   
Pontus Sunnerborn  2000  Kalmar Simsällskap    36.49        1:19.66   
10  Gustav Ferlin  2000  Västerviks Simsällskap    37.84        1:21.54   
11  Gustav Olsson  2002  Kalmar Simsällskap    37.85        1:22.74   
12  Linus Gildert  2003  Hvetlanda Simsällskap    40.23        1:26.61   
13  Anton Hjelmberg  2001  Växjö Simsällskap    44.36        1:35.97   
14  Gustav Karlsson  2002  Ljungby Simsällskap    44.49        1:36.24   
15  Filip Nymberg  2003  Växjö Simsällskap    46.94        1:40.29   
Filip Salehzadeh  2002  Hvetlanda Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  24 mars 2018 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  10:57 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena Glasriket Cup    Utskriftsdatum  24 mars 2018   
  Tävlingsort  Växjö    Utskriftstid  11:09   
  Arrangör  Växjö Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 mars 2018         
 
 
Gren 11, 100m Medley Flickor C, Finaler 11 år och yngre 
Sponsor: Nybro Glasbruk 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elsa Skarpnord  2007  Kalmar Simsällskap    39.99        1:24.52   
Edit Olofsson  2007  Växjö Simsällskap    45.41        1:37.00   
Amanda Widströmer  2007  Växjö Simsällskap    44.61        1:37.24   
Amelia Hultqvist  2007  Växjö Simsällskap    45.32        1:37.39   
Lovis Johansson-Magnusson  2007  Anderstorps Simsällskap    47.00        1:38.02   
Johanna Brorson  2008  Växjö Simsällskap    48.54        1:39.89   
Stina Klavins  2007  Hultsfreds Simsällskap    47.87        1:40.21   
Ebba Cronqvist  2007  Växjö Simsällskap    47.22        1:41.06   
Ida Henrysson  2007  Hvetlanda Simsällskap    47.12        1:41.08   
10  Cornelia Stridh  2007  Hultsfreds Simsällskap    49.46        1:42.11   
11  Tilda Widerfors  2008  Kristianstads SLS    50.21        1:42.60   
12  Alma Olofsson  2007  Ronneby Simsällskap    49.70        1:43.64   
13  Alma Glamocanin  2008  Hvetlanda Simsällskap    49.71        1:45.89   
14  Lowa Lundberg  2008  Simklubben Blåkulla Oskarshamn    49.27        1:49.21   
15  Molly Ainemo  2007  Hultsfreds Simsällskap    1:04.34        2:01.03   
16  Mahdia Ziraki  2008  Ljungby Simsällskap    59.62        2:08.14   
Alva Johansson  2008  Hultsfreds Simsällskap            DSQ   
Ella Veenhuis  2007  Simklubben Blåkulla Oskarshamn            DSQ   
Irma Hildebrand Vesterberg  2007  Växjö Simsällskap            DSQ   
Isabella Westergren  2007  Hultsfreds Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  24 mars 2018 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  11:09 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena Glasriket Cup    Utskriftsdatum  24 mars 2018   
  Tävlingsort  Växjö    Utskriftstid  11:12   
  Arrangör  Växjö Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 mars 2018         
 
 
Gren 12, 100m Medley Pojkar C, Finaler 11 år och yngre 
Sponsor: Nybro Glasbruk 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Axelsson  2007  Markaryds Simsällskap    40.20        1:26.00   
Noah Brylski  2008  Kristianstads SLS    47.64        1:40.52   
Max König  2008  Tranås Simsällskap    49.24        1:40.88   
Erik Havskog  2007  Hultsfreds Simsällskap    52.36        1:43.49   
Victor Bogren-Karlsson  2008  Ljungby Simsällskap    51.82        1:48.09   
Love Kling  2007  Växjö Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  24 mars 2018 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  11:12 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena Glasriket Cup    Utskriftsdatum  24 mars 2018   
  Tävlingsort  Växjö    Utskriftstid  11:27   
  Arrangör  Växjö Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 mars 2018         
 
 
Gren 13, 100m Frisim Flickor A, Finaler 14 - 15 år 
Sponsor: Målerås Glasbruk 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Liv Elgaard Fonnesbech  2004  Växjö Simsällskap    29.53        1:01.72   
Tove Gustafsson  2004  Alvesta Simsällskap    30.55        1:03.12   
Tindra Åkerblom  2003  Hvetlanda Simsällskap    31.09        1:04.92   
Alva Wardrum  2003  Växjö Simsällskap    31.02        1:05.22   
Sanna Bodsjö  2003  Växjö Simsällskap    30.82        1:06.66   
Agnes Hildebrand Westerberg  2004  Växjö Simsällskap    32.08        1:07.72   
Thea Lindman  2003  Hvetlanda Simsällskap    32.63        1:08.02   
Alva Claesén  2004  Västerviks Simsällskap    32.23        1:08.29   
Tilda Arthursson  2003  Växjö Simsällskap    32.36        1:09.06   
10  Vanja Magnusson  2004  Växjö Simsällskap    33.29        1:09.21   
11  Agnes Torén  2003  Anderstorps Simsällskap    33.77        1:09.70   
12  Emilia Ericson  2003  Anderstorps Simsällskap    33.43        1:09.92   
13  Kajsa Månsson  2003  Växjö Simsällskap    33.44        1:10.13   
14  Anna Ivertsson  2004  Kalmar Simsällskap    33.30        1:10.87   
15  Zandra Hultqvist  2004  Växjö Simsällskap    32.96        1:10.88   
16  Sofia Hansen  2004  Kalmar Simsällskap    33.30        1:11.06   
17  Meja Hansson  2003  Emmaboda Simsällskap    35.66        1:12.54   
18  Emma Kindberg  2004  Västerviks Simsällskap    35.22        1:13.39   
19  Annie Seppälä  2004  Anderstorps Simsällskap    36.50        1:13.56   
20  Elin Jämtin  2003  Kalmar Simsällskap    34.12        1:13.92   
21  Siri Wibert  2004  Växjö Simsällskap    35.02        1:14.41   
22  Ellinor Andersson  2003  Alvesta Simsällskap    35.35        1:14.64   
23  Nelly Haraldsson  2004  Anderstorps Simsällskap    35.90        1:14.81   
24  Klara Tallbäck  2003  Anderstorps Simsällskap    36.47        1:14.89   
25  Liv Persson  2004  Hvetlanda Simsällskap    35.93        1:14.99   
26  Maria Miñana Juan  2004  Västerviks Simsällskap    35.43        1:15.73   
27  Betiel Embaie  2003  Emmaboda Simsällskap    36.91        1:15.74   
28  Maja Olson  2003  Karlshamns Simklubb    36.82        1:16.77   
29  Agnes Sjö  2004  Växjö Simsällskap    37.48        1:18.37   
30  Hedda Strandberg  2004  Kalmar Simsällskap    39.32        1:20.14   
31  Alice Carlqvist-Seger  2004  Kristianstads SLS    39.45        1:20.95   
32  Frida Liliequist  2004  Västerviks Simsällskap    38.08        1:21.64   
33  Matilda Söderberg  2003  Tranås Simsällskap    38.96        1:22.07   
34  Wilma Silvander  2003  Tranås Simsällskap    38.51        1:22.46   
35  Sara Ottosson  2003  Hvetlanda Simsällskap    41.17        1:26.82   
36  Ebba Kemper  2004  Anderstorps Simsällskap    41.95        1:27.03   
37  Iris Nyström  2004  Växjö Simsällskap    42.29        1:27.34   
38  Lisa Grimvall  2004  Västerviks Simsällskap    42.96        1:30.77   
Engla Löfström  2003  Ronneby Simsällskap            DNS   
Jenny Davidsson  2003  Ljungby Simsällskap            DNS   
Agnes Eriksson  2004  Växjö Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  24 mars 2018 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  11:27 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena Glasriket Cup    Utskriftsdatum  24 mars 2018   
  Tävlingsort  Växjö    Utskriftstid  11:32   
  Arrangör  Växjö Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 mars 2018         
 
 
Gren 14, 100m Frisim Pojkar A, Finaler 14 - 15 år 
Sponsor: Målerås Glasbruk 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Philip Turkowitch  2003  Kalmar Simsällskap    26.22        54.95   
Anton Strand  2003  Växjö Simsällskap    28.22        58.17   
Carl Löfgren  2003  Simklubben Blåkulla Oskarshamn    27.99        58.54   
Arvid Svensson  2003  Ronneby Simsällskap    28.56        59.39   
Henrik Duong  2003  Simklubben Blåkulla Oskarshamn    27.98        1:00.16   
Stefanos Gavriliidis  2003  Västerviks Simsällskap    29.07        1:00.93   
Alvin Eriksson  2003  Växjö Simsällskap    28.47        1:00.96   
Ville Seppälä  2004  Anderstorps Simsällskap    28.77        1:01.09   
Victor Löndal  2003  Markaryds Simsällskap    30.11        1:01.72   
10  Ludvig Hallum  2003  Växjö Simsällskap    29.11        1:02.59   
11  Leo Spogardh  2004  Karlshamns Simklubb    29.75        1:03.39   
12  Elliot Asplund  2003  Kalmar Simsällskap    29.74        1:03.62   
13  Mircea Gabriel Hristodor  2004  Växjö Simsällskap    30.93        1:05.25   
14  Adrian Spogardh  2004  Karlshamns Simklubb    31.23        1:05.82   
15  Linus Gildert  2003  Hvetlanda Simsällskap    31.32        1:06.45   
16  Rasmus Svensson  2003  Kalmar Simsällskap    33.19        1:09.01   
17  Ludvig Asplund  2003  Kalmar Simsällskap    34.59        1:11.12   
18  Yannick Winkler  2003  Västerviks Simsällskap    33.14        1:11.66   
19  Måns Elowsson  2004  Alvesta Simsällskap    35.11        1:13.49   
20  Fabian Kelemit  2004  Växjö Simsällskap    35.60        1:14.84   
21  Mattias Nad  2003  Västerviks Simsällskap    35.44        1:17.08   
22  Tony Loung  2004  Tranås Simsällskap    33.45        1:18.10   
23  Filip Nymberg  2003  Växjö Simsällskap    38.04        1:19.80   
Gustav Franzén  2004  Kalmar Simsällskap            DNF   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  24 mars 2018 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  11:32 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena Glasriket Cup    Utskriftsdatum  24 mars 2018   
  Tävlingsort  Växjö    Utskriftstid  11:51   
  Arrangör  Växjö Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 mars 2018         
 
 
Gren 15, 200m Rygg Damer Öppen, Finaler 0 år och äldre 
Sponsor: Målerås Glasbruk 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Miranda Arvidsson  1998  Kalmar Simsällskap    31.17  1:04.92  1:40.33    2:16.24   
Natalie Noreblad  2002  Växjö Simsällskap    32.61  1:08.13  1:45.41    2:23.13   
Leia Karlsson  2002  Kalmar Simsällskap    33.87  1:11.05  1:50.79    2:30.36   
Sofie Karlsson  2000  Karlskrona Simsällskap    33.77  1:12.49  1:52.92    2:30.52   
Julia Åstrand  1999  Alvesta Simsällskap    36.16  1:15.37  1:57.05    2:38.53   
Anna Sjölund  2000  Kalmar Simsällskap    36.98  1:16.32  1:57.43    2:38.60   
Tove Gustafsson  2004  Alvesta Simsällskap    38.46  1:19.04  1:59.64    2:39.39   
Ella Wranå  2001  Kalmar Simsällskap    36.34  1:16.41  1:58.22    2:40.88   
Tilda Sundell  2005  Västerviks Simsällskap    38.37  1:21.26  2:04.45    2:44.71   
10  Sanna Bodsjö  2003  Växjö Simsällskap    37.45  1:18.24  2:01.16    2:44.76   
11  Ellen Havskog  2005  Hultsfreds Simsällskap    37.87  1:21.20  2:05.20    2:45.01   
12  Agnes Hildebrand Westerberg  2004  Växjö Simsällskap    41.01  1:25.00  2:09.99    2:54.63   
13  Agnes Torén  2003  Anderstorps Simsällskap    41.75  1:26.48  2:11.52    2:55.16   
14  Siri Wibert  2004  Växjö Simsällskap    42.07  1:26.53  2:12.06    2:55.77   
15  Elin Cronqvist  2005  Växjö Simsällskap    43.11  1:29.49  2:15.39    2:59.14   
16  Viktoria Loo  2004  Kalmar Simsällskap    41.91  1:26.95  2:14.32    2:59.38   
17  Ida Rickhardsson  2003  Ljungby Simsällskap    41.51  1:26.54  2:13.66    3:00.25   
18  Zandra Hultqvist  2004  Växjö Simsällskap    41.11  1:27.18  2:15.09    3:01.77   
19  Elina Ifwarson  2005  Kalmar Simsällskap    41.49  1:27.71  2:16.33    3:01.97   
20  Emma Widerfors  2005  Kristianstads SLS    42.92  1:30.29  2:17.72    3:03.86   
21  Wilma Åstrand  2002  Alvesta Simsällskap    42.82  1:29.66  2:18.03    3:04.39   
22  Nina Gustavsson  2006  Växjö Simsällskap    44.36  1:32.86  2:22.45    3:07.53   
23  Ebba Kemper  2004  Anderstorps Simsällskap    45.45  1:33.38  2:22.27    3:08.28   
Mathilda Petersson  2004  Hultsfreds Simsällskap            DNS   
Disa Knutsson  2002  Ronneby Simsällskap            DSQ   
Isabella Wahlund  2006  Kristianstads SLS            DSQ   
Louise Strand  2005  Växjö Simsällskap            DSQ   
Nina Krim  2005  Kalmar Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  24 mars 2018 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  11:51 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena Glasriket Cup    Utskriftsdatum  24 mars 2018   
  Tävlingsort  Växjö    Utskriftstid  12:02   
  Arrangör  Växjö Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 mars 2018         
 
 
Gren 16, 200m Rygg Herrar Öppen, Finaler 0 år och äldre 
Sponsor: Målerås Glasbruk 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Gustav Franzén  2000  Växjö Simsällskap    31.02  1:04.96  1:39.67    2:13.13   
Marcus Ottosson  1997  Växjö Simsällskap    31.31  1:05.09  1:38.92    2:13.34   
Gustaf Mild  1997  Anderstorps Simsällskap    32.48  1:06.68  1:42.25    2:19.19   
Carl Lingström  2002  Kalmar Simsällskap    33.10  1:08.89  1:44.91    2:20.41   
Felix Öberg  2001  Västerviks Simsällskap    32.99  1:08.96  1:45.42    2:20.84   
Philip Turkowitch  2003  Kalmar Simsällskap    32.74  1:09.61  1:48.18    2:25.98   
Emanuel Tidåsen  2002  Växjö Simsällskap    32.98  1:09.09  1:47.40    2:26.03   
Otto Axelsson  2003  Markaryds Simsällskap    35.38  1:14.21  1:54.10    2:32.66   
Hugo Fransson  2005  Kalmar Simsällskap    35.42  1:14.93  1:54.95    2:32.93   
10  Johan Hjelmberg  2005  Växjö Simsällskap    41.17  1:25.84  2:10.23    2:50.62   
11  Jacob Glans  2006  Kristianstads SLS    40.37  1:23.97  2:09.23    2:53.56   
12  Mattias Jönsson  2006  Växjö Simsällskap    40.95  1:25.46  2:11.30    2:55.56   
13  Liam Nilsson  2006  Växjö Simsällskap    41.36  1:27.18  2:13.49    2:57.22   
14  Melvin Carlsson  2005  Kristianstads SLS    40.63  1:25.70  2:12.02    2:57.78   
Jacob Olsson  2006  Kristianstads SLS            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  24 mars 2018 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  12:02 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena Glasriket Cup    Utskriftsdatum  24 mars 2018   
  Tävlingsort  Växjö    Utskriftstid  12:21   
  Arrangör  Växjö Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 mars 2018         
 
 
Gren 17, 4X50m Medley Flickor 13oy, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Växjö Flickor Lag 1  2005  Växjö Simsällskap            2:22.07   
  Towe Andersson  2005      38.33        38.33   
  Elin Cronqvist  2005      39.68        1:18.01   
  Louise Strand  2005      32.64        1:50.65   
  Lily Provencher  2005      31.42        2:22.07   
                     
Ksls Tjejer  2005  Kristianstads SLS            2:26.62   
  Emma Widerfors  2005      38.21        38.21   
  Elly Petersson  2005      40.66        1:18.87   
  Liv Axelsson  2005      34.88        1:53.75   
  Hanna Andersson  2005      32.87        2:26.62   
                     
Hvetlanda Damer [2005]  2005  Hvetlanda Simsällskap            2:36.60   
  Linnea Haraldsson  2005      37.72        37.72   
  Saga Franzen  2006      40.97        1:18.69   
  Selma Glamocanin  2005      37.82        1:56.51   
  Ida Henrysson  2007      40.09        2:36.60   
                     
Kalmar Sim Damer Lag 1  2005  Kalmar Simsällskap            2:36.70   
  Olivia Andersson Jansen  2005      38.25        38.25   
  Tuva Jämtin  2006      44.55        1:22.80   
  Elsa Skarpnord  2007      42.90        2:05.70   
  Elina Ifwarson  2005      31.00        2:36.70   
                     
Växjö Flickor Lag 2  2005  Växjö Simsällskap            2:41.89   
  Nina Gustavsson  2006      41.90        41.90   
  Elsa Merbom  2005      42.04        1:23.94   
  Ella Sjö  2006      41.01        2:04.95   
  Fatima Gadajeva  2005      36.94        2:41.89   
                     
Växjö Flickor Lag 3  2005  Växjö Simsällskap            2:52.97   
  Amelia Hultqvist  2007      45.36        45.36   
  Johanna Brorson  2008      48.26        1:33.62   
  Edit Olofsson  2007      45.00        2:18.62   
  Bella Edvardsson  2005      34.35        2:52.97   
                     
Hultsfred Damer Lag 2  2006  Hultsfreds Simsällskap            3:08.00   
  Isabella Westergren  2007      46.03        46.03   
  Alva Johansson  2008      55.41        1:41.44   
  Stina Klavins  2007      47.23        2:28.67   
  Cornelia Stridh  2007      39.33        3:08.00   
                     
Växjö SS Flickor Lag 4  2005  Växjö Simsällskap            3:13.47   
  Irma Hildebrand Vesterberg  2007      47.98        47.98   
  Emelia Widströmer  2005      51.62        1:39.60   
  Moa Lind  2006      53.62        2:33.22   
  Amanda Widströmer  2007      40.25        3:13.47   
                     
Ljungby SS Damer [2005]  2005  Ljungby Simsällskap            3:15.58   
  Hanna Karlsson  2005      48.66        48.66   
  Vilma Ilyes  2008      54.03        1:42.69   
  Vera Larsson-Refónd  2006      59.31        2:42.00   
  Evelin Szilvester  2006      33.58        3:15.58   
                     
10  Alvesta SS  2017  Alvesta Simsällskap            3:40.45   
  Emilia Svensson  2005      46.48        46.48   
  Emma Nilsson  2007      56.37        1:42.85   
  Meja Nilsson  2007      52.77        2:35.62   
  Aina Mujadzic  2008      1:04.83        3:40.45   
                     
Blåkulla Damer [2005]  2005  Simklubben Blåkulla Oskarshamn            DSQ   
                     
Hultsfred Damer Lag 1  2005  Hultsfreds Simsällskap            DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  24 mars 2018 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  12:21 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena Glasriket Cup    Utskriftsdatum  24 mars 2018   
  Tävlingsort  Växjö    Utskriftstid  12:22   
  Arrangör  Växjö Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 mars 2018         
 
 
Gren 18, 4X50m Medley Pojkar 13oy, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ksls Poljkar 1  2005  Kristianstads SLS            2:30.93   
  Jacob Glans  2006      38.06        38.06   
  Jacob Olsson  2006      41.32        1:19.38   
  William Feldt  2005      39.34        1:58.72   
  Melvin Carlsson  2005      32.21        2:30.93   
                     
Växjö SS Herrar Lag 1  2005  Växjö Simsällskap            2:42.74   
  Johan Hjelmberg  2005      37.22        37.22   
  Mattias Jönsson  2006      44.71        1:21.93   
  Liam Nilsson  2006      36.35        1:58.28   
  Egil Elgaard Fonnesbech  2007      44.46        2:42.74   
                     
Växjö SS Pojkar Lag 2  2005  Växjö Simsällskap            2:58.96   
  Ludvig Hjelmberg  2006      39.01        39.01   
  Lukas Fogelström  2005      45.63        1:24.64   
  Frans Johansson  2006      48.88        2:13.52   
  Love Kling  2007      45.44        2:58.96   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  24 mars 2018 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  12:22 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena Glasriket Cup    Utskriftsdatum  24 mars 2018   
  Tävlingsort  Växjö    Utskriftstid  15:49   
  Arrangör  Växjö Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 mars 2018         
 
 
Gren 19, 200m Bröst Damer Öppen, Finaler 0 år och äldre 
Sponsor: Målerås Glasbruk 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Clara Örnhem  2002  Växjö Simsällskap    35.83  1:16.96  1:58.96    2:41.81   
Liv Elgaard Fonnesbech  2004  Växjö Simsällskap    37.40  1:19.58  2:02.07    2:44.93   
Lisa Palmqvist  2000  Simklubben Blåkulla Oskarshamn    37.75  1:20.78  2:05.06    2:48.52   
Tilda Arthursson  2003  Växjö Simsällskap    37.29  1:20.13  2:04.25    2:48.63   
Julia Åstrand  1999  Alvesta Simsällskap    40.13  1:25.54  2:12.27    2:59.22   
Tove Gustafsson  2004  Alvesta Simsällskap    40.75  1:26.53  2:13.64    2:59.65   
Ellen Havskog  2005  Hultsfreds Simsällskap    39.88  1:27.44  2:16.39    3:03.40   
Elin Cronqvist  2005  Växjö Simsällskap    42.19  1:30.11  2:19.65    3:08.45   
Disa Knutsson  2002  Ronneby Simsällskap    41.87  1:31.14  2:20.70    3:08.46   
10  Nelly Haraldsson  2004  Anderstorps Simsällskap    43.37  1:32.59  2:22.89    3:13.31   
11  Hanna Liliequist  2002  Västerviks Simsällskap    44.06  1:34.08  2:25.98    3:16.76   
12  Elly Petersson  2005  Kristianstads SLS    45.66  1:35.91  2:27.29    3:17.85   
13  Wilma Åstrand  2002  Alvesta Simsällskap    44.79  1:36.14  2:29.35    3:20.40   
14  Frida Liliequist  2004  Västerviks Simsällskap    47.76  1:40.80  2:33.79    3:26.82   
15  Betiel Embaie  2003  Emmaboda Simsällskap    46.76  1:41.19  2:35.87    3:30.03   
16  Ellen Ekström Nelson  2006  Hultsfreds Simsällskap    48.17  1:43.49  2:41.17    3:38.63   
17  Nina Gustavsson  2006  Växjö Simsällskap    47.58  1:44.13  2:42.29    3:38.77   
18  Elsa Merbom  2005  Växjö Simsällskap    50.07  1:46.43  2:43.59    3:38.83   
19  Lovis Johansson-Magnusson  2007  Anderstorps Simsällskap    52.87  1:52.88  2:53.65    3:51.85   
20  Emelia Widströmer  2005  Växjö Simsällskap    54.27  1:55.02  2:55.66    3:54.15   
21  Ellen Karlsson  2005  Ljungby Simsällskap    52.94  1:53.46  2:54.51    3:57.06   
22  Irma Hildebrand Vesterberg  2007  Växjö Simsällskap    55.73  1:59.62  3:02.46    4:01.92   
23  Amanda Widströmer  2007  Växjö Simsällskap    54.68  1:57.32  3:02.56    4:03.75   
24  Alma Olofsson  2007  Ronneby Simsällskap    58.15  2:03.24  3:06.82    4:08.82   
Maja Strümpel  2005  Kalmar Simsällskap            DNS   
Annie Seppälä  2004  Anderstorps Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  24 mars 2018 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  15:49 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena Glasriket Cup    Utskriftsdatum  24 mars 2018   
  Tävlingsort  Växjö    Utskriftstid  16:02   
  Arrangör  Växjö Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 mars 2018         
 
 
Gren 20, 200m Bröst Herrar Öppen, Finaler 0 år och äldre 
Sponsor: Målerås Glasbruk 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Gustaf Mild  1997  Anderstorps Simsällskap    33.42  1:10.83  1:50.06    2:30.84   
Oskar Axandersson  2002  Växjö Simsällskap    34.25  1:14.25  1:55.91    2:36.64   
Gustav Hammarstedt  2002  Växjö Simsällskap    35.22  1:15.90  1:58.04    2:39.55   
Arvid Johansson  2001  Kalmar Simsällskap    35.96  1:16.93  1:59.58    2:42.04   
Victor Löndal  2003  Markaryds Simsällskap    38.19  1:21.02  2:05.54    2:49.89   
Ville Seppälä  2004  Anderstorps Simsällskap    37.76  1:22.22  2:09.21    2:56.87   
Gustav Ferlin  2000  Västerviks Simsällskap    39.54  1:25.37  2:11.33    2:57.03   
Alvin Eriksson  2003  Växjö Simsällskap    38.35  1:25.35  2:13.99    3:01.31   
Rasmus Svensson  2003  Kalmar Simsällskap    41.73  1:30.26  2:19.12    3:04.87   
10  Jacob Olsson  2006  Kristianstads SLS    45.55  1:35.72  2:27.98    3:16.92   
11  Johan Hjelmberg  2005  Växjö Simsällskap    44.76  1:36.67  2:29.58    3:19.71   
12  Mattias Jönsson  2006  Växjö Simsällskap    46.52  1:39.78  2:34.17    3:27.06   
13  Liam Nilsson  2006  Växjö Simsällskap    46.97  1:43.16  2:40.60    3:35.59   
14  Tony Kerman  2005  Anderstorps Simsällskap    48.27  1:45.32  2:45.49    3:42.50   
15  Adrian Rudén  2006  Hultsfreds Simsällskap    55.05  1:59.48  3:06.16    4:09.39   
Fabian Kelemit  2004  Växjö Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  24 mars 2018 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  16:02 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena Glasriket Cup    Utskriftsdatum  24 mars 2018   
  Tävlingsort  Växjö    Utskriftstid  16:14   
  Arrangör  Växjö Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 mars 2018         
 
 
Gren 21, 100m Rygg Flickor A, Finaler 14 - 15 år 
Sponsor: Nybro Glasbruk 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tove Gustafsson  2004  Alvesta Simsällskap    36.66        1:14.51   
Thea Lindman  2003  Hvetlanda Simsällskap    36.87        1:15.57   
Sanna Bodsjö  2003  Växjö Simsällskap    36.51        1:16.47   
Vanja Magnusson  2004  Växjö Simsällskap    37.02        1:16.58   
Sofia Hansen  2004  Kalmar Simsällskap    38.38        1:19.92   
Agnes Torén  2003  Anderstorps Simsällskap    39.34        1:20.47   
Agnes Hildebrand Westerberg  2004  Växjö Simsällskap    39.72        1:21.36   
Anna Ivertsson  2004  Kalmar Simsällskap    39.11        1:21.81   
Alva Claesén  2004  Västerviks Simsällskap    39.68        1:22.59   
10  Siri Wibert  2004  Växjö Simsällskap    41.18        1:23.81   
11  Zandra Hultqvist  2004  Växjö Simsällskap    39.47        1:23.86   
12  Ida Rickhardsson  2003  Ljungby Simsällskap    41.33        1:24.57   
13  Kajsa Månsson  2003  Växjö Simsällskap    41.75        1:25.39   
14  Viktoria Loo  2004  Kalmar Simsällskap    42.21        1:25.75   
15  Meja Hansson  2003  Emmaboda Simsällskap    42.50        1:26.07   
16  Klara Tallbäck  2003  Anderstorps Simsällskap    42.65        1:26.79   
17  Elin Jämtin  2003  Kalmar Simsällskap    42.54        1:26.85   
18  Maria Miñana Juan  2004  Västerviks Simsällskap    41.58        1:26.86   
19  Ellinor Andersson  2003  Alvesta Simsällskap    43.14        1:28.59   
20  Ebba Kemper  2004  Anderstorps Simsällskap    43.80        1:29.26   
21  Alice Carlqvist-Seger  2004  Kristianstads SLS    43.06        1:29.48   
22  Emma Kindberg  2004  Västerviks Simsällskap    43.79        1:29.77   
23  Betiel Embaie  2003  Emmaboda Simsällskap    45.55        1:31.62   
24  Agnes Sjö  2004  Växjö Simsällskap    44.79        1:32.50   
25  Frida Liliequist  2004  Västerviks Simsällskap    46.97        1:37.43   
26  Lisa Grimvall  2004  Västerviks Simsällskap    48.91        1:37.83  tlb 
27  Iris Nyström  2004  Växjö Simsällskap    48.53        1:40.66   
28  Agnes Eriksson  2004  Växjö Simsällskap    50.77        1:46.24   
29  Mathilda Petersson  2004  Hultsfreds Simsällskap    51.28        1:48.21   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  24 mars 2018 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  16:14 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena Glasriket Cup    Utskriftsdatum  24 mars 2018   
  Tävlingsort  Växjö    Utskriftstid  16:20   
  Arrangör  Växjö Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 mars 2018         
 
 
Gren 22, 100m Rygg Pojkar A, Finaler 14 - 15 år 
Sponsor: Nybro Glasbruk 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Philip Turkowitch  2003  Kalmar Simsällskap    32.50        1:06.92   
Leo Spogardh  2004  Karlshamns Simklubb    33.54        1:09.66   
Arvid Svensson  2003  Ronneby Simsällskap    34.98        1:11.18   
Anton Strand  2003  Växjö Simsällskap    35.00        1:11.50   
Otto Axelsson  2003  Markaryds Simsällskap    35.30        1:12.47   
Adrian Spogardh  2004  Karlshamns Simklubb    35.42        1:13.79   
Ludvig Asplund  2003  Kalmar Simsällskap    36.83        1:14.67   
Elliot Asplund  2003  Kalmar Simsällskap    37.77        1:17.79   
Mircea Gabriel Hristodor  2004  Växjö Simsällskap    38.39        1:17.84   
10  Ludvig Hallum  2003  Växjö Simsällskap    37.88        1:18.10   
11  Henry Forsberg  2004  Markaryds Simsällskap    38.15        1:20.21   
12  Linus Gildert  2003  Hvetlanda Simsällskap    40.04        1:22.99   
13  Filip Nymberg  2003  Växjö Simsällskap    41.85        1:26.34   
14  Gustav Franzén  2004  Kalmar Simsällskap    43.29        1:28.26   
15  Mattias Nad  2003  Västerviks Simsällskap    42.97        1:30.20   
16  Fabian Kelemit  2004  Växjö Simsällskap    45.25        1:32.67   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  24 mars 2018 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  16:20 
 
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena Glasriket Cup    Utskriftsdatum  24 mars 2018   
  Tävlingsort  Växjö    Utskriftstid  16:39   
  Arrangör  Växjö Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 mars 2018         
 
 
Gren 23, 50m Frisim Damer Öppen, Finaler 0 år och äldre 
Sponsor: Nybro Glasbruk 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Clara Örnhem  2002  Växjö Simsällskap            27.90   
Natalie Noreblad  2002  Växjö Simsällskap            28.07   
Jazmina Hedqvist  2002  Hvetlanda Simsällskap            28.08   
Sofie Karlsson  2000  Karlskrona Simsällskap            28.42   
Ellen Havskog  2005  Hultsfreds Simsällskap            28.88   
Anna Sjölund  2000  Kalmar Simsällskap            28.93   
Stina Pernius  2002  Simklubben Blåkulla Oskarshamn            29.09   
Leia Karlsson  2002  Kalmar Simsällskap            29.23   
Saga Bodsjö  2002  Växjö Simsällskap            29.38   
10  Sandra Lange  1999  Alvesta Simsällskap            29.81   
11  Ebba Bergström  2000  Växjö Simsällskap            30.09   
12  Julia Åstrand  1999  Alvesta Simsällskap            30.31   
13  Iza Delibaltas  1999  Simklubben Blåkulla Oskarshamn            30.36   
14  Anna Hofer  2000  Kalmar Simsällskap            30.37   
15  Louise Strand  2005  Växjö Simsällskap            30.38   
16  Alva Wardrum  2003  Växjö Simsällskap            30.50   
17  Nicolina Ebers  1993  Växjö Simsällskap            30.72   
18  Tindra Åkerblom  2003  Hvetlanda Simsällskap            30.75   
19  Emilia Ericson  2003  Anderstorps Simsällskap            30.80   
20  Mira Grimvall  2002  Västerviks Simsällskap            30.82   
21  Sanna Bodsjö  2003  Växjö Simsällskap            30.84   
22  Towe Andersson  2005  Växjö Simsällskap            30.89   
23  Engla Löfström  2003  Ronneby Simsällskap            30.93   
24  Elina Ifwarson  2005  Kalmar Simsällskap            30.95   
25  Ella Wranå  2001  Kalmar Simsällskap            31.06   
26  Alva Claesén  2004  Västerviks Simsällskap            31.22   
27  Agnes Hildebrand Westerberg  2004  Växjö Simsällskap            31.31   
28  Agnes Torén  2003  Anderstorps Simsällskap            31.58   
29  Adelina Gummesson  2005  Lönsboda Simsällskap            31.92   
30  Disa Knutsson  2002  Ronneby Simsällskap            32.09   
31  Leah Sagadin  2002  Ljungby Simsällskap            32.18   
32  Lily Provencher  2005  Växjö Simsällskap            32.30   
33  Vanja Magnusson  2004  Växjö Simsällskap            32.42   
34  Kajsa Månsson  2003  Växjö Simsällskap            32.49   
35  Zandra Hultqvist  2004  Växjö Simsällskap            32.63   
36  Hanna Liliequist  2002  Västerviks Simsällskap            32.77   
37  Sofia Hansen  2004  Kalmar Simsällskap            32.90   
38  Anna Ivertsson  2004  Kalmar Simsällskap            33.31   
39  Emma Kindberg  2004  Västerviks Simsällskap            33.34   
40  Selma Glamocanin  2005  Hvetlanda Simsällskap            33.35   
41  Ida-Lee Fjelstrenius  2002  Västerviks Simsällskap            33.42   
42  Tilda Sundell  2005  Västerviks Simsällskap            33.64   
43  Wilma Åstrand  2002  Alvesta Simsällskap            33.66   
44  Alwa Lundberg  2006  Simklubben Blåkulla Oskarshamn            33.69   
45  Elin Jämtin  2003  Kalmar Simsällskap            33.70   
46  Maria Miñana Juan  2004  Västerviks Simsällskap            33.71   
47  Nelly Haraldsson  2004  Anderstorps Simsällskap            33.76   
48  Maja Strümpel  2005  Kalmar Simsällskap            33.80   
48  Nina Gustavsson  2006  Växjö Simsällskap            33.80   
50  Ella Sjö  2006  Växjö Simsällskap            33.97   
51  Agnes Sjö  2004  Växjö Simsällskap            34.17   
52  Bella Edvardsson  2005  Växjö Simsällskap            34.20   
53  Ellinor Andersson  2003  Alvesta Simsällskap            34.33   
54  Olivia Andersson Jansen  2005  Kalmar Simsällskap            34.49   
55  Siri Wibert  2004  Växjö Simsällskap            34.60   
56  Alva Bernsholt  2005  Simklubben Blåkulla Oskarshamn            34.97   
57  Nina Krim  2005  Kalmar Simsällskap            35.11   
58  Elsa Merbom  2005  Växjö Simsällskap            35.38   
59  Evelin Szilvester  2006  Ljungby Simsällskap            35.40   
60  Tyra Andersson  2006  Hultsfreds Simsällskap            35.72   
61  Viktoria Loo  2004  Kalmar Simsällskap            35.87   
62  Tuva Jämtin  2006  Kalmar Simsällskap            36.38   
63  Wilma Silvander  2003  Tranås Simsällskap            36.69   
64  Jennifer Bogren  2006  Hultsfreds Simsällskap            36.88   
65  Matilda Söderberg  2003  Tranås Simsällskap            37.26   
66  Frida Liliequist  2004  Västerviks Simsällskap            37.28   
67  Stina Klavins  2007  Hultsfreds Simsällskap            37.41   
68  Meihri Ziraki  2005  Ljungby Simsällskap            37.47   
69  Amelia Hultqvist  2007  Växjö Simsällskap            38.24   
70  Cornelia Stridh  2007  Hultsfreds Simsällskap            38.69   
70  Ellen Karlsson  2005  Ljungby Simsällskap            38.69   
72  Ellen Ekström Nelson  2006  Hultsfreds Simsällskap            39.07   
73  Mathilda Petersson  2004  Hultsfreds Simsällskap            39.18   
74  Fatima Gadajeva  2005  Växjö Simsällskap            39.38   
75  Hanna Karlsson  2005  Ljungby Simsällskap            39.79   
76  Ebba Kemper  2004  Anderstorps Simsällskap            40.37   
77  Frida Karlsson  2005  Ljungby Simsällskap            40.60   
78  Alma Glamocanin  2008  Hvetlanda Simsällskap            40.67   
79  Isabella Westergren  2007  Hultsfreds Simsällskap            41.12   
80  Ella Veenhuis  2007  Simklubben Blåkulla Oskarshamn            41.41   
81  Ida Henrysson  2007  Hvetlanda Simsällskap            41.46   
82  Vera Larsson-Refónd  2006  Ljungby Simsällskap            41.57   
83  Lisa Grimvall  2004  Västerviks Simsällskap            41.69   
84  Marie Svensson  2005  Hvetlanda Simsällskap            42.58   
85  Agnes Eriksson  2004  Växjö Simsällskap            42.66   
86  Elin Adler  2006  Kristianstads SLS            43.63   
87  Emelia Widströmer  2005  Växjö Simsällskap            44.30   
88  Alva Johansson  2008  Hultsfreds Simsällskap            45.64   
89  Lowa Lundberg  2008  Simklubben Blåkulla Oskarshamn            46.01   
90  Molly Ainemo  2007  Hultsfreds Simsällskap            46.79   
91  Maja Sandebo  2008  Hultsfreds Simsällskap            47.88   
92  Vera Andersson  2008  Hultsfreds Simsällskap            56.13   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  24 mars 2018 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  16:39 
 
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena Glasriket Cup    Utskriftsdatum  24 mars 2018   
  Tävlingsort  Växjö    Utskriftstid  16:49   
  Arrangör  Växjö Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 mars 2018         
 
 
Gren 24, 50m Frisim Herrar Öppen, Finaler 0 år och äldre 
Sponsor: Nybro Glasbruk 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kemal Cikota  2002  Växjö Simsällskap            25.55   
Frank Raunio  2000  Kalmar Simsällskap            25.73   
Oskar Axandersson  2002  Växjö Simsällskap            25.79   
Gustaf Mild  1997  Anderstorps Simsällskap            25.82   
Gustav Franzén  2000  Växjö Simsällskap            25.96   
Carl Lingström  2002  Kalmar Simsällskap            26.03   
Henrik Duong  2003  Simklubben Blåkulla Oskarshamn            26.39   
Felix Öberg  2001  Västerviks Simsällskap            26.75   
Carl Löfgren  2003  Simklubben Blåkulla Oskarshamn            26.89   
10  Alexander Loo  2001  Kalmar Simsällskap            27.02   
11  Anti Kähr  2001  Anderstorps Simsällskap            27.03   
12  Stefanos Gavriliidis  2003  Västerviks Simsällskap            27.09   
13  Alvin Eriksson  2003  Växjö Simsällskap            27.20   
14  Emanuel Tidåsen  2002  Växjö Simsällskap            27.36   
15  Arvid Svensson  2003  Ronneby Simsällskap            27.39   
16  Hugo Fransson  2005  Kalmar Simsällskap            27.76   
17  Arvid Johansson  2001  Kalmar Simsällskap            27.97   
18  Pontus Sunnerborn  2000  Kalmar Simsällskap            28.04   
19  Elliot Asplund  2003  Kalmar Simsällskap            28.40   
20  Ludvig Hallum  2003  Växjö Simsällskap            28.62   
21  Leo Spogardh  2004  Karlshamns Simklubb            28.63   
22  Linus Gildert  2003  Hvetlanda Simsällskap            28.68   
23  Gustav Olsson  2002  Kalmar Simsällskap            28.88   
24  Henrik Pap  2001  Kalmar Simsällskap            29.11   
25  Gustav Ferlin  2000  Västerviks Simsällskap            29.28   
26  Gustav Hammarstedt  2002  Växjö Simsällskap            29.40   
27  Mircea Gabriel Hristodor  2004  Växjö Simsällskap            29.87   
28  Henry Forsberg  2004  Markaryds Simsällskap            30.04   
29  Gustav Karlsson  2002  Ljungby Simsällskap            30.35   
30  Rasmus Svensson  2003  Kalmar Simsällskap            30.59   
31  Filip Salehzadeh  2002  Hvetlanda Simsällskap            30.79   
32  Albin Tallbäck  2005  Anderstorps Simsällskap            30.87   
33  Anton Hjelmberg  2001  Växjö Simsällskap            31.31   
34  Yannick Winkler  2003  Västerviks Simsällskap            31.85   
35  Alfred Enlund  2005  Tranås Simsällskap            32.07   
36  Måns Elowsson  2004  Alvesta Simsällskap            32.17   
37  Johan Hjelmberg  2005  Växjö Simsällskap            32.21   
38  Tony Loung  2004  Tranås Simsällskap            32.67   
39  Jesper Gunnarsson  2004  Kalmar Simsällskap            33.02   
40  Ludvig Hjelmberg  2006  Växjö Simsällskap            33.45   
41  Fabian Kelemit  2004  Växjö Simsällskap            34.96   
42  Erik Axelsson  2007  Markaryds Simsällskap            35.08   
43  Filip Nymberg  2003  Växjö Simsällskap            35.10   
44  Malte Ljunggren  2006  Kristianstads SLS            37.67   
45  Ludvig Löfgren  2006  Oskarshamns Simsällskap            38.53   
46  Frans Johansson  2006  Växjö Simsällskap            38.83   
47  Adrian Rudén  2006  Hultsfreds Simsällskap            42.26   
48  Erik Havskog  2007  Hultsfreds Simsällskap            43.33   
49  Egil Elgaard Fonnesbech  2007  Växjö Simsällskap            45.59   
Isac Willeborg  2006  Kristianstads SLS            DNS   
Garri Svensson  2000  Kalmar Simsällskap            DSQ   
Lukas Fogelström  2005  Växjö Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  24 mars 2018 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  16:49 
 
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena Glasriket Cup    Utskriftsdatum  24 mars 2018   
  Tävlingsort  Växjö    Utskriftstid  16:59   
  Arrangör  Växjö Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 mars 2018         
 
 
Gren 25, 100m Fjäril Flickor B, Finaler 12 - 13 år 
Sponsor: Nybro Glasbruk 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Louise Strand  2005  Växjö Simsällskap    34.40        1:12.77   
Ellen Havskog  2005  Hultsfreds Simsällskap    35.99        1:17.54   
Elin Cronqvist  2005  Växjö Simsällskap    36.43        1:17.83   
Liv Axelsson  2005  Kristianstads SLS    35.76        1:18.16   
Linnea Haraldsson  2005  Hvetlanda Simsällskap    36.51        1:21.05   
Lily Provencher  2005  Växjö Simsällskap    37.08        1:21.75   
Towe Andersson  2005  Växjö Simsällskap    39.83        1:27.04   
Isabella Wahlund  2006  Kristianstads SLS    40.37        1:29.56   
Tilda Sundell  2005  Västerviks Simsällskap    40.61        1:31.74   
10  Sofia Marcusson  2005  Kalmar Simsällskap    41.03        1:32.92   
11  Hanna Andersson  2005  Kristianstads SLS    42.87        1:33.30   
12  Saga Franzen  2006  Hvetlanda Simsällskap    42.59        1:33.58   
13  Elly Petersson  2005  Kristianstads SLS    43.20        1:33.97   
14  Ella Sjö  2006  Växjö Simsällskap    46.33        1:41.50   
15  Emma Widerfors  2005  Kristianstads SLS    46.85        1:41.53   
16  Ana Corluka  2006  Kristianstads SLS    48.22        1:43.30   
17  Tyra Andersson  2006  Hultsfreds Simsällskap    46.50        1:43.45   
18  Novalie Gulin  2006  Kristianstads SLS    47.10        1:45.51   
Ellie Petersson  2005  Kristianstads SLS            DSQ   
Evelin Szilvester  2006  Ljungby Simsällskap            DSQ   
Johanna Gustafsson  2005  Kristianstads SLS            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  24 mars 2018 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  16:59 
 
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena Glasriket Cup    Utskriftsdatum  24 mars 2018   
  Tävlingsort  Växjö    Utskriftstid  17:07   
  Arrangör  Växjö Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 mars 2018         
 
 
Gren 26, 100m Fjäril Pojkar B, Finaler 12 - 13 år 
Sponsor: Nybro Glasbruk 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hugo Fransson  2005  Kalmar Simsällskap    34.95        1:16.73   
Albin Tallbäck  2005  Anderstorps Simsällskap    37.87        1:23.92   
Jacob Olsson  2006  Kristianstads SLS    41.95        1:29.99   
Liam Nilsson  2006  Växjö Simsällskap    40.37        1:31.44   
Jacob Glans  2006  Kristianstads SLS    40.64        1:32.47   
Ludvig Hjelmberg  2006  Växjö Simsällskap    41.65        1:33.05   
Tony Kerman  2005  Anderstorps Simsällskap    42.82        1:38.49   
Adham Troedsson  2005  Kristianstads SLS            DSQ   
Alfred Enlund  2005  Tranås Simsällskap            DSQ   
Linus Svensson  2005  Kristianstads SLS            DSQ   
Mattias Jönsson  2006  Växjö Simsällskap            DSQ   
William Feldt  2005  Kristianstads SLS            DSQ   
William Thurban  2005  Kristianstads SLS            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  24 mars 2018 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  17:07 
 
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena Glasriket Cup    Utskriftsdatum  24 mars 2018   
  Tävlingsort  Växjö    Utskriftstid  17:28   
  Arrangör  Växjö Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 mars 2018         
 
 
Gren 27, 100m Fjäril Damer Öppen, Finaler 0 år och äldre 
Sponsor: Nybro Glasbruk 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anna Sjölund  2000  Kalmar Simsällskap    31.02        1:06.85   
Saga Bodsjö  2002  Växjö Simsällskap    31.82        1:08.91   
Clara Örnhem  2002  Växjö Simsällskap    32.11        1:09.11   
Sandra Lange  1999  Alvesta Simsällskap    32.01        1:09.35   
Leia Karlsson  2002  Kalmar Simsällskap    32.74        1:11.28   
Jazmina Hedqvist  2002  Hvetlanda Simsällskap    32.90        1:12.49   
Ebba Bergström  2000  Växjö Simsällskap    34.18        1:14.62   
Anna Hofer  2000  Kalmar Simsällskap    35.77        1:18.36   
Ella Wranå  2001  Kalmar Simsällskap    36.21        1:19.90   
10  Disa Knutsson  2002  Ronneby Simsällskap    40.38        1:32.91   
11  Nina Krim  2005  Kalmar Simsällskap    45.07        1:43.05   
Natalie Noreblad  2002  Växjö Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  24 mars 2018 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  17:28 
 
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena Glasriket Cup    Utskriftsdatum  24 mars 2018   
  Tävlingsort  Växjö    Utskriftstid  17:34   
  Arrangör  Växjö Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 mars 2018         
 
 
Gren 28, 100m Fjäril Herrar Öppen, Finaler 0 år och äldre 
Sponsor: Nybro Glasbruk 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gustaf Mild  1997  Anderstorps Simsällskap    29.07        1:02.61   
Frank Raunio  2000  Kalmar Simsällskap    29.80        1:03.84   
Carl Löfgren  2003  Simklubben Blåkulla Oskarshamn    29.99        1:05.48   
Felix Öberg  2001  Västerviks Simsällskap    30.62        1:05.89   
Oskar Axandersson  2002  Växjö Simsällskap    29.39        1:06.02   
Anti Kähr  2001  Anderstorps Simsällskap    31.05        1:07.13   
Emanuel Tidåsen  2002  Växjö Simsällskap    31.45        1:08.16   
Arvid Johansson  2001  Kalmar Simsällskap    31.76        1:09.02   
Alexander Loo  2001  Kalmar Simsällskap    32.45        1:09.91   
10  Carl Lingström  2002  Kalmar Simsällskap    32.40        1:11.51   
11  Henrik Pap  2001  Kalmar Simsällskap    33.50        1:12.42   
12  Victor Löndal  2003  Markaryds Simsällskap    33.99        1:16.84   
13  Gustav Olsson  2002  Kalmar Simsällskap    34.77        1:17.29   
14  Anton Hjelmberg  2001  Växjö Simsällskap    41.35        1:34.52   
Filip Salehzadeh  2002  Hvetlanda Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  24 mars 2018 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  17:34 
 
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena Glasriket Cup    Utskriftsdatum  24 mars 2018   
  Tävlingsort  Växjö    Utskriftstid  17:42   
  Arrangör  Växjö Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 mars 2018         
 
 
Gren 29, 50m Fjäril Flickor C, Finaler 11 år och yngre 
Sponsor: Nybro Glasbruk 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elsa Skarpnord  2007  Kalmar Simsällskap            40.00   
Stina Klavins  2007  Hultsfreds Simsällskap            43.19   
Edit Olofsson  2007  Växjö Simsällskap            44.36   
Lovis Johansson-Magnusson  2007  Anderstorps Simsällskap            46.16   
Amanda Widströmer  2007  Växjö Simsällskap            47.36   
Cornelia Stridh  2007  Hultsfreds Simsällskap            48.14   
Ebba Cronqvist  2007  Växjö Simsällskap            49.61   
Amelia Hultqvist  2007  Växjö Simsällskap            50.20   
Tilda Widerfors  2008  Kristianstads SLS            50.79   
10  Isabella Westergren  2007  Hultsfreds Simsällskap            52.09   
11  Alva Johansson  2008  Hultsfreds Simsällskap            54.72   
12  Ella Veenhuis  2007  Simklubben Blåkulla Oskarshamn            56.92   
13  Alma Olofsson  2007  Ronneby Simsällskap            57.33   
Lowa Lundberg  2008  Simklubben Blåkulla Oskarshamn            DSQ   
Maja Sandebo  2008  Hultsfreds Simsällskap            DSQ   
Meja Nilsson  2007  Alvesta Simsällskap            DSQ   
Molly Ainemo  2007  Hultsfreds Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  24 mars 2018 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  17:42 
 
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena Glasriket Cup    Utskriftsdatum  24 mars 2018   
  Tävlingsort  Växjö    Utskriftstid  17:44   
  Arrangör  Växjö Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 mars 2018         
 
 
Gren 30, 50m Fjäril Pojkar C, Finaler 11 år och yngre 
Sponsor: Nybro Glasbruk 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Axelsson  2007  Markaryds Simsällskap            41.10   
Victor Bogren-Karlsson  2008  Ljungby Simsällskap            52.69   
Max König  2008  Tranås Simsällskap            54.36   
Erik Havskog  2007  Hultsfreds Simsällskap            DNS   
Noah Brylski  2008  Kristianstads SLS            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  24 mars 2018 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  17:44 
 
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena Glasriket Cup    Utskriftsdatum  24 mars 2018   
  Tävlingsort  Växjö    Utskriftstid  18:02   
  Arrangör  Växjö Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 mars 2018         
 
 
Gren 31, 200m Medley Flickor A, Finaler 14 - 15 år 
Sponsor: Nybro Glasbruk 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Liv Elgaard Fonnesbech  2004  Växjö Simsällskap    31.08  1:10.66  1:54.05    2:29.60   
Tove Gustafsson  2004  Alvesta Simsällskap    33.85  1:14.21  2:00.83    2:37.81   
Alva Wardrum  2003  Växjö Simsällskap    33.35  1:17.77  2:03.93    2:41.36   
Tilda Arthursson  2003  Växjö Simsällskap    35.70  1:19.70  2:05.00    2:43.15   
Vanja Magnusson  2004  Växjö Simsällskap    34.25  1:17.70  2:06.37    2:45.90   
Thea Lindman  2003  Hvetlanda Simsällskap    36.08  1:17.34  2:06.70    2:46.34   
Sanna Bodsjö  2003  Växjö Simsällskap    33.87  1:16.68  2:07.30    2:47.57   
Alva Claesén  2004  Västerviks Simsällskap    33.07  1:18.31  2:08.03    2:47.75   
Tindra Åkerblom  2003  Hvetlanda Simsällskap    36.38  1:19.63  2:09.90    2:52.81   
10  Agnes Hildebrand Westerberg  2004  Växjö Simsällskap    41.72  1:28.29  2:18.36    2:56.68   
11  Klara Tallbäck  2003  Anderstorps Simsällskap    39.72  1:26.54  2:18.06    3:00.70   
12  Ida Rickhardsson  2003  Ljungby Simsällskap    39.24  1:26.24  2:19.00    3:00.75   
13  Kajsa Månsson  2003  Växjö Simsällskap    42.03  1:29.46  2:23.85    3:03.94   
14  Alice Carlqvist-Seger  2004  Kristianstads SLS    41.68  1:27.69  2:20.27    3:04.00   
15  Siri Wibert  2004  Växjö Simsällskap    43.45  1:30.15  2:24.78    3:04.72   
16  Meja Hansson  2003  Emmaboda Simsällskap    41.19  1:30.05  2:22.91    3:05.79   
17  Ellinor Andersson  2003  Alvesta Simsällskap    39.50  1:28.22  2:22.98    3:05.85   
18  Annie Seppälä  2004  Anderstorps Simsällskap    39.58  1:30.47  2:22.98    3:06.52   
19  Hedda Strandberg  2004  Kalmar Simsällskap    41.99  1:31.93  2:23.85    3:07.57   
20  Zandra Hultqvist  2004  Växjö Simsällskap    43.64  1:31.96  2:32.66    3:12.78   
21  Agnes Sjö  2004  Växjö Simsällskap    43.77  1:35.29  2:28.91    3:13.05   
22  Betiel Embaie  2003  Emmaboda Simsällskap    45.62  1:36.59  2:32.68    3:15.52   
23  Ebba Kemper  2004  Anderstorps Simsällskap    49.19  1:37.55  2:40.69    3:27.04   
24  Matilda Söderberg  2003  Tranås Simsällskap    48.70  1:42.90  2:43.76    3:30.18   
Wilma Silvander  2003  Tranås Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  24 mars 2018 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  18:02 
 
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena Glasriket Cup    Utskriftsdatum  24 mars 2018   
  Tävlingsort  Växjö    Utskriftstid  18:13   
  Arrangör  Växjö Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 mars 2018         
 
 
Gren 32, 200m Medley Pojkar A, Finaler 14 - 15 år 
Sponsor: Nybro Glasbruk 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Anton Strand  2003  Växjö Simsällskap    31.03  1:12.48  1:59.56    2:32.89   
Arvid Svensson  2003  Ronneby Simsällskap    33.48  1:15.56  2:02.21    2:36.12   
Ville Seppälä  2004  Anderstorps Simsällskap    34.43  1:17.08  2:02.57    2:37.49   
Leo Spogardh  2004  Karlshamns Simklubb    33.42  1:12.63  2:02.70    2:40.70   
Otto Axelsson  2003  Markaryds Simsällskap    35.28  1:16.81  2:05.73    2:41.15   
Victor Löndal  2003  Markaryds Simsällskap    35.45  1:23.66  2:08.49    2:44.23   
Linus Gildert  2003  Hvetlanda Simsällskap    34.65  1:20.51  2:10.98    2:49.12   
Ludvig Hallum  2003  Växjö Simsällskap    37.37  1:21.27  2:11.46    2:49.75   
Adrian Spogardh  2004  Karlshamns Simklubb    34.76  1:16.72  2:11.35    2:52.63   
10  Jesper Gunnarsson  2004  Kalmar Simsällskap    40.60  1:28.08  2:23.16    3:04.80   
11  Fabian Kelemit  2004  Växjö Simsällskap    42.99  1:32.49  2:24.15    3:06.87   
12  Måns Elowsson  2004  Alvesta Simsällskap    39.61  1:32.80  2:26.80    3:10.39   
13  Tony Loung  2004  Tranås Simsällskap    44.14  1:36.10  2:35.57    3:20.08   
Mircea Gabriel Hristodor  2004  Växjö Simsällskap            DSQ   
Philip Turkowitch  2003  Kalmar Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  24 mars 2018 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  18:13 
 
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena Glasriket Cup    Utskriftsdatum  24 mars 2018   
  Tävlingsort  Växjö    Utskriftstid  18:27   
  Arrangör  Växjö Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 mars 2018         
 
 
Gren 33, 4X50m Medley Flickor 14oä, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Växjö SS Damer Lag 1  Växjö Simsällskap            2:03.94   
  Natalie Noreblad  2002      31.50        31.50   
  Clara Örnhem  2002      33.52        1:05.02   
  Liv Elgaard Fonnesbech  2004      30.55        1:35.57   
  Saga Bodsjö  2002      28.37        2:03.94   
                     
Kalmar Sim 1 Damer 14 Oä  2000  Kalmar Simsällskap            2:10.12   
  Leia Karlsson  2002      32.04        32.04   
  Anna Hofer  2000      37.37        1:09.41   
  Anna Sjölund  2000      29.86        1:39.27   
  Ella Wranå  2001      30.85        2:10.12   
                     
Blåkulla Damer  Simklubben Blåkulla Oskarshamn            2:15.31   
  Stina Pernius  2002      34.42        34.42   
  Lisa Palmqvist  2000      35.27        1:09.69   
  Iza Delibaltas  1999      32.99        1:42.68   
  Alwa Lundberg  2006      32.63        2:15.31   
                     
Hvetlanda Damer  Hvetlanda Simsällskap            2:15.47   
  Thea Lindman  2003      35.69        35.69   
  Jazmina Hedqvist  2002      36.56        1:12.25   
  Tindra Åkerblom  2003      33.33        1:45.58   
  Linnea Haraldsson  2005      29.89        2:15.47   
                     
Alvesta SS  2017  Alvesta Simsällskap            2:15.70   
  Julia Åstrand  1999      35.15        35.15   
  Wilma Åstrand  2002      41.30        1:16.45   
  Sandra Lange  1999      30.09        1:46.54   
  Tove Gustafsson  2004      29.16        2:15.70   
                     
Växjö SS Damer Lag 2  2003  Växjö Simsällskap            2:17.43   
  Sanna Bodsjö  2003      36.77        36.77   
  Tilda Arthursson  2003      37.60        1:14.37   
  Alva Wardrum  2003      32.72        1:47.09   
  Ebba Bergström  2000      30.34        2:17.43   
                     
Västervik Damer 1  Västerviks Simsällskap            2:21.88   
  Mira Grimvall  2002      36.20        36.20   
  Hanna Liliequist  2002      40.73        1:16.93   
  Alva Claesén  2004      32.54        1:49.47   
  Emma Kindberg  2004      32.41        2:21.88   
                     
Växjö SS Damer Lag 3  Växjö Simsällskap            2:26.27   
  Zandra Hultqvist  2004      39.43        39.43   
  Agnes Sjö  2004      43.12        1:22.55   
  Vanja Magnusson  2004      32.57        1:55.12   
  Agnes Hildebrand Westerberg  2004      31.15        2:26.27   
                     
Anderstorp Damer  Anderstorps Simsällskap            2:27.25   
  Klara Tallbäck  2003      40.18        40.18   
  Annie Seppälä  2004      43.33        1:23.51   
  Agnes Torén  2003      33.05        1:56.56   
  Emilia Ericson  2003      30.69        2:27.25   
                     
10  Kalmar Sim 2 Damer 14 Oä  2000  Kalmar Simsällskap            2:34.03   
  Sofia Hansen  2004      38.02        38.02   
  Elin Jämtin  2003      45.59        1:23.61   
  Anna Ivertsson  2004      34.84        1:58.45   
  Viktoria Loo  2004      35.58        2:34.03   
                     
11  Västervik Damer 2  Västerviks Simsällskap            2:36.20   
  Tilda Sundell  2005      35.62        35.62   
  Frida Liliequist  2004      45.71        1:21.33   
  Maria Miñana Juan  2004      35.60        1:56.93   
  Lisa Grimvall  2004      39.27        2:36.20   
                     
12  Ljungby SS Damer [2005]  2005  Ljungby Simsällskap            2:40.99   
  Ida Rickhardsson  2003      40.36        40.36   
  Leah Sagadin  2002      40.45        1:20.81   
  Meihri Ziraki  2005      42.89        2:03.70   
  Frida Karlsson  2005      37.29        2:40.99   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  24 mars 2018 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  18:27 
 
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena Glasriket Cup    Utskriftsdatum  24 mars 2018   
  Tävlingsort  Växjö    Utskriftstid  18:32   
  Arrangör  Växjö Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 mars 2018         
 
 
Gren 34, 4X50m Medley Pojkar 14oä, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Växjö SS Herrar Lag 1  Växjö Simsällskap            1:54.15   
  Gustav Franzén  2000      28.71        28.71   
  Oskar Axandersson  2002      32.34        1:01.05   
  Anton Strand  2003      28.08        1:29.13   
  Kemal Cikota  2002      25.02        1:54.15   
                     
Kalmar Sim Herrar Lag 1  2000  Kalmar Simsällskap            1:56.04   
  Carl Lingström  2002      30.24        30.24   
  Arvid Johansson  2001      33.63        1:03.87   
  Garri Svensson  2000      26.44        1:30.31   
  Frank Raunio  2000      25.73        1:56.04   
                     
Växjö SS Herrar Lag 2  Växjö Simsällskap            2:01.94   
  Emanuel Tidåsen  2002      30.15        30.15   
  Gustav Hammarstedt  2002      33.58        1:03.73   
  Alvin Eriksson  2003      30.72        1:34.45   
  Ludvig Hallum  2003      27.49        2:01.94   
                     
Kalmar Sim Herrar Lag 2  2000  Kalmar Simsällskap            2:02.88   
  Hugo Fransson  2005      33.30        33.30   
  Alexander Loo  2001      33.14        1:06.44   
  Henrik Pap  2001      30.92        1:37.36   
  Philip Turkowitch  2003      25.52        2:02.88   
                     
Anderstorp Herrar  Anderstorps Simsällskap            2:04.06   
  Gustaf Mild  1997      30.18        30.18   
  Ville Seppälä  2004      35.69        1:05.87   
  Anti Kähr  2001      28.69        1:34.56   
  Albin Tallbäck  2005      29.50        2:04.06   
                     
Västervik Herrar  Västerviks Simsällskap            2:06.76   
  Felix Öberg  2001      31.07        31.07   
  Gustav Ferlin  2000      35.56        1:06.63   
  Stefanos Gavriliidis  2003      28.91        1:35.54   
  Yannick Winkler  2003      31.22        2:06.76   
                     
Kalmar Sim Herrar Lag 3  2000  Kalmar Simsällskap            2:12.43   
  Ludvig Asplund  2003      35.45        35.45   
  Gustav Olsson  2002      36.93        1:12.38   
  Pontus Sunnerborn  2000      31.24        1:43.62   
  Elliot Asplund  2003      28.81        2:12.43   
                     
Kalmar Sim Herrar Lag 4  2000  Kalmar Simsällskap            2:15.05   
  Jesper Gunnarsson  2004      38.25        38.25   
  Rasmus Svensson  2003      36.69        1:14.94   
        27.46        1:42.40   
  Gustav Franzén  2004      32.65        2:15.05   
                     
Markaryd Pojkar  2003  Markaryds Simsällskap            2:20.53   
  Henry Forsberg  2004      38.54        38.54   
  Victor Löndal  2003      35.48        1:14.02   
  Otto Axelsson  2003      33.08        1:47.10   
  Erik Axelsson  2007      33.43        2:20.53   
                     
10  Växjö SS Herrar Lag 3  Växjö Simsällskap            2:27.45   
  Anton Hjelmberg  2001      38.23        38.23   
  Fabian Kelemit  2004      42.37        1:20.60   
  Mircea Gabriel Hristodor  2004      32.36        1:52.96   
  Filip Nymberg  2003      34.49        2:27.45   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  24 mars 2018 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  18:32 
 
Resultat Gren 35 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 35 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena Glasriket Cup    Utskriftsdatum  25 mars 2018   
  Tävlingsort  Växjö    Utskriftstid  09:27   
  Arrangör  Växjö Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 mars 2018         
 
 
Gren 35, 100m Medley Damer Öppen, Finaler 0 år och äldre 
Sponsor: Målerås Glasbruk 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Clara Örnhem  2002  Växjö Simsällskap    32.26        1:08.03   
Liv Elgaard Fonnesbech  2004  Växjö Simsällskap    33.32        1:10.79   
Saga Bodsjö  2002  Växjö Simsällskap    32.15        1:11.17   
Anna Sjölund  2000  Kalmar Simsällskap    32.07        1:11.57   
Jazmina Hedqvist  2002  Hvetlanda Simsällskap    33.79        1:12.09   
Sofie Karlsson  2000  Karlskrona Simsällskap    32.49        1:13.41   
Lisa Palmqvist  2000  Simklubben Blåkulla Oskarshamn    34.39        1:14.17   
Tove Gustafsson  2004  Alvesta Simsällskap    34.52        1:14.60   
Ebba Bergström  2000  Växjö Simsällskap    34.24        1:15.56   
10  Stina Pernius  2002  Simklubben Blåkulla Oskarshamn    35.06        1:15.70   
11  Iza Delibaltas  1999  Simklubben Blåkulla Oskarshamn    34.89        1:16.20   
12  Alva Wardrum  2003  Växjö Simsällskap    35.60        1:16.38   
13  Vanja Magnusson  2004  Växjö Simsällskap    34.85        1:16.48   
14  Sanna Bodsjö  2003  Växjö Simsällskap    34.69        1:16.60   
15  Mira Grimvall  2002  Västerviks Simsällskap    36.13        1:16.90   
16  Tindra Åkerblom  2003  Hvetlanda Simsällskap    36.09        1:17.09   
17  Thea Lindman  2003  Hvetlanda Simsällskap    35.32        1:17.40   
18  Anna Hofer  2000  Kalmar Simsällskap    36.26        1:17.68   
19  Elin Cronqvist  2005  Växjö Simsällskap    37.94        1:19.18   
20  Tilda Arthursson  2003  Växjö Simsällskap    37.74        1:19.43   
21  Disa Knutsson  2002  Ronneby Simsällskap    36.21        1:19.51   
22  Jenny Fröstberg  2002  Kalmar Simsällskap    36.30        1:19.52   
23  Lily Provencher  2005  Växjö Simsällskap    35.98        1:20.03   
24  Alva Claesén  2004  Västerviks Simsällskap    36.19        1:20.56   
25  Agnes Torén  2003  Anderstorps Simsällskap    35.81        1:20.65   
26  Adelina Gummesson  2005  Lönsboda Simsällskap    37.22        1:20.68   
27  Linnea Haraldsson  2005  Hvetlanda Simsällskap    37.30        1:20.90   
28  Towe Andersson  2005  Växjö Simsällskap    36.54        1:20.97   
29  Louise Strand  2005  Växjö Simsällskap    37.23        1:21.44   
30  Agnes Hildebrand Westerberg  2004  Växjö Simsällskap    38.99        1:22.32   
30  Maria Miñana Juan  2004  Västerviks Simsällskap    37.90        1:22.32   
32  Leah Sagadin  2002  Ljungby Simsällskap    37.67        1:22.61   
33  Anna Ivertsson  2004  Kalmar Simsällskap    38.55        1:23.95   
34  Hanna Liliequist  2002  Västerviks Simsällskap    40.03        1:23.98   
35  Sofia Hansen  2004  Kalmar Simsällskap    37.69        1:24.02   
36  Olivia Andersson Jansen  2005  Kalmar Simsällskap    39.78        1:24.53   
37  Kajsa Månsson  2003  Växjö Simsällskap    39.93        1:24.67   
38  Matilda Mild  2001  Anderstorps Simsällskap    38.42        1:24.75   
39  Ida Rickhardsson  2003  Ljungby Simsällskap    39.37        1:24.85   
40  Ida-Lee Fjelstrenius  2002  Västerviks Simsällskap    38.39        1:24.86   
41  Elina Ifwarson  2005  Kalmar Simsällskap    40.21        1:25.29   
42  Annie Seppälä  2004  Anderstorps Simsällskap    40.93        1:25.39   
43  Viktoria Loo  2004  Kalmar Simsällskap    40.82        1:26.00   
44  Meja Hansson  2003  Emmaboda Simsällskap    41.97        1:26.57   
45  Klara Tallbäck  2003  Anderstorps Simsällskap    40.38        1:26.69   
46  Hedda Strandberg  2004  Kalmar Simsällskap    42.78        1:26.79   
46  Maja Strümpel  2005  Kalmar Simsällskap    41.06        1:26.79   
48  Sofia Marcusson  2005  Kalmar Simsällskap    39.91        1:26.83   
49  Ellinor Andersson  2003  Alvesta Simsällskap    39.42        1:26.99   
50  Alwa Lundberg  2006  Simklubben Blåkulla Oskarshamn    41.30        1:27.52   
51  Nina Krim  2005  Kalmar Simsällskap    41.29        1:28.27   
52  Evelin Szilvester  2006  Ljungby Simsällskap    41.27        1:28.28   
53  Isabella Larsson  2002  Ljungby Simsällskap    41.45        1:28.83   
54  Emma Kindberg  2004  Västerviks Simsällskap    40.28        1:28.87   
55  Siri Wibert  2004  Växjö Simsällskap    42.83        1:29.10   
56  Betiel Embaie  2003  Emmaboda Simsällskap    42.22        1:29.24   
57  Alva Bernsholt  2005  Simklubben Blåkulla Oskarshamn    40.65        1:29.59   
58  Tuva Jämtin  2006  Kalmar Simsällskap    43.04        1:30.84   
59  Elsa Merbom  2005  Växjö Simsällskap    43.77        1:31.45   
60  Tyra Andersson  2006  Hultsfreds Simsällskap    43.65        1:32.17   
61  Ellen Ekström Nelson  2006  Hultsfreds Simsällskap    43.16        1:33.78   
62  Matilda Söderberg  2003  Tranås Simsällskap    43.33        1:35.03   
63  Iris Nyström  2004  Växjö Simsällskap    45.38        1:35.28   
64  Lisa Grimvall  2004  Västerviks Simsällskap    44.42        1:36.33   
65  Ellie Petersson  2005  Kristianstads SLS    48.92        1:37.79   
66  Ebba Kemper  2004  Anderstorps Simsällskap    43.65        1:37.81   
67  Emilia Svensson  2005  Alvesta Simsällskap    45.17        1:37.82   
68  Frida Karlsson  2005  Ljungby Simsällskap    45.92        1:37.99   
69  Meihri Ziraki  2005  Ljungby Simsällskap    41.21        1:38.55   
70  Wilma Silvander  2003  Tranås Simsällskap    44.93        1:38.59   
71  Ellen Karlsson  2005  Ljungby Simsällskap    46.39        1:39.93   
72  Hanna Karlsson  2005  Ljungby Simsällskap    49.42        1:42.58   
73  Agnes Eriksson  2004  Växjö Simsällskap    47.83        1:46.43   
74  Emelia Widströmer  2005  Växjö Simsällskap    52.29        1:48.56   
75  Vera Larsson-Refónd  2006  Ljungby Simsällskap    51.51        1:49.09   
76  Moa Lind  2006  Växjö Simsällskap    49.86        1:49.12   
77  Elin Adler  2006  Kristianstads SLS    50.93        1:49.50   
Engla Löfström  2003  Ronneby Simsällskap            DNS   
Emilia Ericson  2003  Anderstorps Simsällskap            DSQ   
Hilma Liljedahl  2006  Anderstorps Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  25 mars 2018 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  09:27 
 
Resultat Gren 36 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 36 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena Glasriket Cup    Utskriftsdatum  25 mars 2018   
  Tävlingsort  Växjö    Utskriftstid  09:40   
  Arrangör  Växjö Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 mars 2018         
 
 
Gren 36, 100m Medley Herrar Öppen, Finaler 0 år och äldre 
Sponsor: Målerås Glasbruk 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gustaf Mild  1997  Anderstorps Simsällskap    28.97        1:01.89   
Oskar Axandersson  2002  Växjö Simsällskap    30.38        1:04.67   
Gustav Franzén  2000  Växjö Simsällskap    29.21        1:05.03   
Felix Öberg  2001  Västerviks Simsällskap    29.99        1:05.05   
Johan Nilsson  2001  Älmhults Simsällskap    31.58        1:07.77   
Alexander Loo  2001  Kalmar Simsällskap    32.42        1:07.92   
Anti Kähr  2001  Anderstorps Simsällskap    31.05        1:08.25   
Gustav Hammarstedt  2002  Växjö Simsällskap    32.31        1:08.99   
Anton Strand  2003  Växjö Simsällskap    31.68        1:09.00   
10  Carl Löfgren  2003  Simklubben Blåkulla Oskarshamn    32.68        1:09.39   
11  Arvid Svensson  2003  Ronneby Simsällskap    32.77        1:10.66   
12  Stefanos Gavriliidis  2003  Västerviks Simsällskap    32.21        1:10.80   
13  Alvin Eriksson  2003  Växjö Simsällskap    33.02        1:11.68   
14  Henrik Pap  2001  Kalmar Simsällskap    32.32        1:12.37   
15  Hugo Fransson  2005  Kalmar Simsällskap    33.85        1:12.96   
16  Ville Seppälä  2004  Anderstorps Simsällskap    35.55        1:13.29   
17  Gustav Ferlin  2000  Västerviks Simsällskap    36.40        1:15.76   
18  Pontus Sunnerborn  2000  Kalmar Simsällskap    34.91        1:15.83   
19  Ludvig Hallum  2003  Växjö Simsällskap    35.15        1:16.04   
20  Ludvig Asplund  2003  Kalmar Simsällskap    35.13        1:16.23   
21  Elliot Asplund  2003  Kalmar Simsällskap    35.08        1:16.67   
22  Rasmus Svensson  2003  Kalmar Simsällskap    37.00        1:17.89   
23  Anton Hjelmberg  2001  Växjö Simsällskap    37.05        1:21.35   
24  Filip Salehzadeh  2002  Hvetlanda Simsällskap    38.73        1:21.96   
25  Jacob Olsson  2006  Kristianstads SLS    39.91        1:23.41   
26  Ludvig Hjelmberg  2006  Växjö Simsällskap    38.52        1:23.52   
27  Måns Elowsson  2004  Alvesta Simsällskap    38.97        1:24.71   
28  Jesper Gunnarsson  2004  Kalmar Simsällskap    39.14        1:25.04   
29  Mattias Nad  2003  Västerviks Simsällskap    38.86        1:25.42   
30  Yannick Winkler  2003  Västerviks Simsällskap    39.80        1:25.51   
31  Tony Loung  2004  Tranås Simsällskap    38.94        1:27.17   
32  Fabian Kelemit  2004  Växjö Simsällskap    42.70        1:27.65   
33  Tony Kerman  2005  Anderstorps Simsällskap    41.18        1:27.92   
34  Gustav Franzén  2004  Kalmar Simsällskap    41.60        1:28.78   
35  Vincent Staberg  2006  Ljungby Simsällskap    42.47        1:31.32   
36  Ludvig Löfgren  2006  Oskarshamns Simsällskap    51.06        1:40.64   
37  Lukas Fogelström  2005  Växjö Simsällskap    47.69        1:41.23   
38  Adrian Rudén  2006  Hultsfreds Simsällskap    53.08        1:47.53   
William Feldt  2005  Kristianstads SLS            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  25 mars 2018 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  09:40 
 
Resultat Gren 37 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 37 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena Glasriket Cup    Utskriftsdatum  25 mars 2018   
  Tävlingsort  Växjö    Utskriftstid  09:45   
  Arrangör  Växjö Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 mars 2018         
 
 
Gren 37, 50m Frisim Flickor C, Finaler 11 år och yngre 
Sponsor: Målerås Glasbruk 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening      &n